MP4 branden op dvd voor een DivX-speler
Kort antwoord
Zet het MP4-bestand eerst om naar AVI met een converter zoals HandBrake of Freemake Video Converter, en brand pas daarna. Blijft de dvd-speler weigeren, controleer dan of het apparaat het gebruikte compressieformaat (codec) van jouw specifieke bestand daadwerkelijk ondersteunt — niet elke "DivX-speler" ondersteunt elke DivX/MP4-variant.
Een MP4-bestand simpelweg op een dvd branden en verwachten dat een DivX-speler het afspeelt, gaat lang niet altijd goed. MP4 is een containerformaat dat oorspronkelijk vooral bij Apple/QuickTime hoort en niet elke DivX-certificeerde speler herkent elke MP4-variant, zelfs niet als het "gewoon" een dvd met databestanden is.
Stap 1: zet het bestand om naar AVI
- Installeer een gratis converter zoals HandBrake of Freemake Video Converter.
- Laad je MP4-bestand in.
- Kies AVI als uitvoerformaat, met een codec die je speler ondersteunt (meestal Xvid of DivX — kijk in de handleiding van je speler).
- Start de conversie.
Stap 2: brand het resultaat op dvd
Brand het AVI-bestand als gewone data-dvd met een programma zoals Nero of ImgBurn. Let op: dit is een databrandactie, geen dvd-videobranding — je hoeft dus geen VIDEO_TS-structuur te maken.
Werkt het nog steeds niet?
- Controleer de exacte codec-ondersteuning van je speler. Niet elke DivX-certificering ondersteunt elke versie of instelling (bijvoorbeeld hoge bitrates of bepaalde audioformaten zoals AC3).
- Update de firmware van je speler als de fabrikant dit aanbiedt; sommige spelers krijgen via een firmware-update bredere formaatondersteuning.
- Probeer een lagere bitrate of eenvoudiger profiel bij het converteren, voor het geval je speler moeite heeft met hogere kwaliteitsinstellingen.
Veelgestelde vragen
Waarom werkt het ene MP4-bestand wel en het andere niet op dezelfde speler?
MP4 is een container die verschillende video- en audiocodecs kan bevatten. Twee MP4-bestanden kunnen dus wezenlijk andere interne compressie gebruiken, waarvan de één wel en de ander niet ondersteund wordt door jouw specifieke speler.
Kan ik beter meteen alleen AVI-bestanden downloaden of maken in plaats van MP4?
Voor gebruik met oudere DivX-spelers is AVI met Xvid/DivX-codering vaak wel betrouwbaarder, ja. Voor afspelen op een computer, smart-tv of moderne mediaspeler is MP4 juist meestal de betere keuze vanwege bredere ondersteuning.