Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • BREIN loopt mee bij controles op verkoop illegale IPTV

     Delen


    Vorige week verrichtte het HEIT (Haags Economisch Interventie Team) een aantal controles bij ondernemingen. Op uitnodiging van de politie liep BREIN als expert mee bij controle in een elektronica winkel waar eerder mediaspelers met illegale IPTV abonnementen in waren genomen. Deze keer werden geen inbreuken geconstateerd. De komende tijd zal BREIN ook meelopen bij een aantal andere controles.

    Wat is verdacht? Alle aanbod van IPTV abonnementen voor een paar tientjes of met mediaspeler voor een paar honderd euro waarvoor geadverteerd wordt met toegang tot duizenden kanalen uit verschillende landen en gratis kijken naar sport, live TV, VOD, TV series etc.

    Zowel de verkoop van voor geïnstalleerde mediaspelers die van illegale bronnen gebruik maken als de verkoop van losse IPTV abonnementen die illegaal toegang geven tot (betaal)kanalen maakt inbreuk. Dit is in verschillende civielrechtelijke gerechtelijke uitspraken bepaald. Opzettelijk beroeps- of bedrijfsmatig inbreuk maken is strafbaar als misdrijf.

    BREIN verwijdert illegaal online aanbod van o.a. Marktplaats en Facebook maar ook in elektronicawinkels en kramen op markten worden dergelijke spelers aangeboden. Waar mogelijk loopt BREIN mee bestaande controles. Ook naar de online infrastructuur die dit illegale aanbod mogelijk maakt wordt onderzoek gedaan. Vorig jaar werd via een door Europol gecoördineerde actie een netwerk opgerold. Nederlandse hosting providers spelen daarin ook een rol.

    Overigens maakt ook het gebruik thuis van deze inbreukmakende apparaten en/of abonnementen inbreuk. Verkopers beweren meestal het tegendeel.

    “De abonnementen lijken goedkoop maar de dienst kan op elk moment worden onderbroken door actie tegen de leveranciers. Je geld ben je dan kwijt en bovendien behoorlijk irritant als je net een spannende film, serie of wedstrijd zit te kijken” aldus BREIN directeur Tim Kuik. “Doe het liever legaal dan komt het geld goed terecht en kun je blijven genieten.”



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Verkoop illegale mediaspelers uit failliete boedel gestaakt

    BREIN ontdekte dat uit de boedel van een failliete groothandel een aantal illegaal voorgeïnstalleerde mediaspelers werden geveild. De verkoop van zulke spelers met software die gebruik maakt van ongeautoriseerde bronnen voor audiovisuele content is verboden want maakt directe inbreuk op auteursrecht en naburige rechten. Dit is bepaald door de hoogste Europese rechter, het HvJEU, in de Filmspeler zaak die door BREIN is gevoerd.

    Nadat BREIN de betreffende sites op de hoogte stelde, is het inbreukmakende aanbod van de spelers direct verwijderd. De curator heeft inmiddels aan BREIN bevestigd dat de spelers worden vernietigd. Er waren nog geen spelers verkocht.

    “Het is nooit een goed idee om je door geldnood tot strafbare feiten te laten verleiden”, zegt BREIN directeur Tim Kuik. “Het is dan ook goed om te zien dat de verkoop van illegale spelers de betrokken groothandel niet van hun faillissement heeft kunnen redden. We zijn tevreden dat de veilingsites en de curator direct op onze sommatie hebben gereageerd.”

    Bron: BREIN

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Rechtbank Utrecht wijst vonnis tegen recidiverende aanbieder illegale IPTV pakketten

    De voorzieningenrechter te Utrecht heeft een recidiverende aanbieder X van illegale IPTV abonnementen veroordeeld tot een nieuw verbod met hogere dwangsom (€10.000/dag(deel) met max van €500.000) en opgave van identificerende gegevens van alle betrokkenen bij het aanbod van de illegale IPTV pakketten, de inkoopprijs ervan en de winst, ook op verbeurte van een dwangsom (€1.000/dag met max van €100.000). Tevens moet X €7.400 proceskosten aan BREIN betalen.

    X was eerder in de weer met set top boxen die naar illegale sites linkten, net zoals de door het Hof van Justitie EU in 2017 als inbreukmakend beoordeelde Filmspeler. Daarna legde hij zich toe op de verkoop van illegale IPTV pakketten die via een hyperlink toegang geven tot ongeautoriseerd aanbod van beschermde films, series en (live)streams van TV kanalen. Hiervoor kreeg zijn bedrijf op vordering van BREIN een rechterlijk verbod aan de broek waarna tussen BREIN en X in persoon een vaststellingsovereenkomst werd gesloten waarin hij onder meer €40.000 aan BREIN betaalde en zich verder moest onthouden van illegale handel.

    X ging echter via een katvanger opnieuw aan de gang met de verkoop van illegale IPTV pakketten via een tweetal sites. Deze werden op last van BREIN offline gehaald. De katvanger wilde echter zijn voorman niet noemen tot daags voor de zitting waarna hij onder meer bankbescheiden overlegde waaruit betalingen aan X tevoorschijn kwamen. Zelf was X via een tweetal andere sites weer aan de gang gegaan. Ditmaal op naam van zijn vriendin.

    Ter zitting overlegde BREIN op meerdere vlakken bewijs van de betrokkenheid van X die alles ontkende. De betalingen van de katvanger betroffen volgens hem de terugbetaling van een lening en verder zou hij enkel een email account voor Paypal betaling op naam van zijn vriendin aangemaakt hebben op verzoek van de Spanjaard Y en dus alleen als ‘doorgeefluik’ gefungeerd hebben. Aangezien van ene Y geen spoor is te bekennen en zijn gegevens niet kloppen, houdt de rechtbank het erop dat X deze keer als het ware zijn eigen katvanger heeft gespeeld.

    Met betrekking tot de eerdere recidive zijn de vorderingen overigens niet toegewezen wegens gebrek aan spoedeisend belang omdat die twee sites al langer zijn gestopt. Daar zou desgewenst een aparte procedure over gevoerd kunnen worden. BREIN gaat nu eerst aan de slag met het ten uitvoer leggen van het huidige vonnis. Het opgelegde vonnis door de Rechtbank is als PDF te lezen onder deze link.

    Bron: BREIN

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  1 lid is actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumtopic: Hoi allemaal, ik ben Lisa! Van: LisaIsHier Hallo allemaal! Ik ben Lisa en ik kom uit Amsterdam. Ik ben pas 25 jaar en heb een grote passie voor alles wat met media en technologie te maken heeft. Maar ik moet toegeven… soms voel ik me echt een mediajunkie. De hele dag door scrollen op mijn telefoon en binge-watchen op Netflix. Herkennen jullie dat? Ik ben hier op het forum om wat tips te krijgen over hoe ik dat misschien anders kan doen. Zijn er manieren om minder afhankelijk te worden van al die schermen? Ik wil nog steeds genieten van mijn favoriete series, maar ook meer tijd besteden aan andere dingen, zoals lezen en buiten zijn. Als hobby’s hou ik van tekenen en ik ben ook een groot fan van koken. Ik hoop hier gelijkgestemden te vinden, dus als je ook een beetje worstelt met media-overload, laat het me weten! Heb jij tips? Ik kijk er naar uit om jullie beter te leren kennen! Liefs, Lisa Reactie van een expert: Media en balans Van: MediaMentor Hey Lisa! Welkom op het forum! Je bent absoluut niet de enige die zich soms een mediajunkie voelt. Het is supergemakkelijk om verloren te gaan in je telefoon of in een serie. Hier zijn een paar tips die je kunnen helpen om een betere balans te vinden: Tijdslimieten: Stel een tijdslimiet in voor het gebruik van sociale media. Zo kun je bewust kiezen wanneer je online wilt zijn. Activiteiten zonder scherm: Probeer elke week één activiteit zonder scherm te doen. Ga wandelen, lees een boek, of ga koken (super tof dat je dat doet!). Bewust kiezen: Vraag jezelf af: "Wil ik dit kijken omdat het me echt interesseert, of is het een tijdverdrijf?" Bewuste keuzes maken kan helpen je gebruik te verminderen. Alternatieven: Zoek alternatieven. In plaats van een aflevering van je serie, kun je bijvoorbeeld een kort podcastaflevering luisteren over een onderwerp dat je interesseert. Ik hoop dat deze tips je helpen! Als je andere ideeën hebt, deel ze zeker! Groetjes, MediaMentor Reacties van andere gebruikers Van: TuinLiefhebber Welkom Lisa! Fijn dat je de stap gezet hebt om hier te komen. Ik heb ook moeite met schermtijd, maar ik probeer vaker in de tuin te werken. Is het iets dat je ook leuk vindt? Van: ChilleKok Hey Lisa! Leuk dat je hier bent! Koken is echt geweldig. Wat maak je graag? Ik vind het leuk om nieuwe recepten uit te proberen en soms zelfs vrienden uit te nodigen voor een kookavond! Van: DromerigeDani Hi allemaal! Ik snap wat je bedoelt, Lisa. Ik had ook een schermverslaving, maar sinds ik elke ochtend ga joggen, voel ik me zoveel beter! Het is soms moeilijk om de deur uit te gaan, maar het helpt echt. Heb je dat al geprobeerd? Van: TechFanatic Yo Lisa! Mooi dat je je interesses zo deelt. Misschien kan een hobby-studie (zoals een online cursus) je helpen om iets nieuws te leren zonder een schermverslaving te hebben? Heb je daarover nagedacht? Van: BoekWurm Hey, Lisa! Een tip: probeer de boeken van jouw favoriete filmgenres. Het kan echt leuk zijn om voor de buis weg te stappen. Ik kan je een paar goede titels aanraden als je dat wilt! Van: SportieveSophie Welkom op het forum, Lisa! Ik vind het superleuk dat je ook van koken houdt. Maar ik vraag me af: heb je al eens geprobeerd koken zonder recepten? Dat kan best een uitdaging zijn, maar ook heel leuk! Van: Hobbyman Hey Lisa, welkom! Ik heb ook ooit een detox gedaan van sociale media voor een maand. Best een zware klus, maar het gaf me zoveel meer tijd voor andere dingen! Misschien is dat iets voor jou? Succes! Van: CreatieveHanna Hoi Lisa! Wat leuk dat je hier bent. Heb je ook al eens creatieve workshops gevolgd? Dat kan ook een goede afleiding zijn van schermen en je leert iets nieuws. Veel plezier hier! Van: RustigeRik Welkom allemaal! Lisa, ik vind je idee om meer buiten te zijn echt top. Kletsen met vrienden in het park is een fijne manier om dat scherm achter je te laten. Misschien een picnic plannen? Zo ontstaat er een levendig en natuurlijk gesprek waarin leden ervaringen en advies delen! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Wat zijn duplicate spots en hoe kun je ze vermijden? Gebruiker123: Hé allemaal, ik ben nieuw hier en heb een vraagje. Wat zijn eigenlijk duplicate spots? En hoe kan ik ze vermijden als ik aan het downloaden ben via Spotnet? Alvast bedankt! Expert_Leo: Hey Gebruiker123! Welkom op het forum! Duplicate spots zijn basically meerdere lijsten van hetzelfde bestand dat je kan downloaden. Denk aan een film of een serie die in verschillende kwaliteit of met verschillende namen wordt gedeeld. Dit kan gebeuren als iemand iets uploadt en een ander het ook weer plaatst, of als je dezelfde upload op verschillende momenten terugziet. Nu, hoe kun je ze vermijden? Hier een paar tips: Gebruik filters: Spotnet heeft opties om dubbele bestanden eruit te filteren. Zorg dat je die aanzet zodat je alleen de unieke downloads ziet. Kijk naar bestandsnamen en sizes: Vaak, als je de naam en grootte vergelijkt, zie je al snel of iets een duplicate is. Als ze hetzelfde zijn, kan je het beter negeren. Check comments: Soms laten andere gebruikers weten dat iets al eerder is geupload. Lees de reacties even door! Updates en initiatieven: Sommige communities of gebruikers plaatsen meldingen over nieuwe uploads. Volg die en je weet wat er nieuw is zonder dupes. Hopelijk helpt dit je verder! Laat maar weten als je nog vragen hebt! User_Mike: Thanks Leo! Dit is echt handig om te weten. Ik heb veel gedownload en soms zag ik dingen dubbel, maar wist niet wat het betekende. Marieke84: Ik wil ook nog aan toevoegen dat sommige series vaak meerdere uploads hebben, omdat ze in verschillende landen zijn gekopieerd. Dat is dus niet altijd slecht, omdat je zo soms de beste versie kan kiezen. TheTechGuy: Klopt Marieke! En vergeet niet dat sommige mensen ook hun eigen pakketten van series of films samenstellen, dus dat maakt het nog verwarrender. — Gebruiker123: Duidelijk, dank jullie! Ik ga eens kijken naar die filters. Er staat zoveel in Spotnet dat het soms lastig is om het overzicht te houden! OldSchoolBob: Dat is zeker waar! Soms lijkt het wel een doolhof met al die spots. Ik gebruik vaak de zoekfunctie in plaats van te scrollen. Scheelt echt! Marieke84: Ja, dat kan ik bevestigen! En als je echt niet zeker weet wat je moet kiezen, het kan helpen om even te Googlen naar de beste versies van wat je wil downloaden. User_Mike: Haha, bij het verwijderen van dupes moet je ook opletten dat je niet per ongeluk de verkeerde verwijdert. Dat is me ook een keer overkomen… echt frustrerend! TheTechGuy: Precies Mike! Het is goed om bezig te zijn met het overzicht. Ik moedig iedereen aan om een soort lijst bij te houden van wat je hebt gedownload, dan raak je niet zo snel in de knoop. Gebruiker123: Super tips allemaal! Ik zal deze raadgeving zeker meenemen. Bedankt iedereen! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Welke binge-waardige series over hackers moet ik zeker bekijken? SmurfFan88: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar wat nieuwe series om te bingewatchen en ik ben helemaal gek op die hacker-dingen. Heeft iemand tips voor goede series die draaien om hackers of cyberbeveiliging? Hit me up! CyberGuru101: Hey SmurfFan88! Super dat je interesse hebt in hacker-series, er zijn echt een paar geweldige om te zien! Hier zijn mijn top picks: Mr. Robot – Dit is echt een must-see! De serie volgt Elliot, een hacker met sociale angst die zich aansluit bij een groep cyberactivisten. Het is spannend en de plotwendingen zijn echt om van te smullen. De technische details kloppen ook prima, wat het extra leuk maakt voor tech-fans! Halt and Catch Fire – Hoewel het niet helemaal over hacking gaat, speelt tech een grote rol in deze serie. Het gaat over de opkomst van de personal computer in de jaren ’80 en ’90. De karakters zijn echt diepgaand en het laat je nadenken over de impact van technologie. Black Mirror (de aflevering "Hated in the Nation") – Deze anthology-serie bevat een aflevering die veel te maken heeft met hacking en sociale media. Het is donker en geeft je echt iets om over na te denken. The Code – Dit is meer een misdaaddrama, maar het heeft genoeg hacker-elementen. Het volgt een team van detectives die de wereld van hacking en cybercriminaliteit induiken. StartUp – Dit gaat over een crypto-startup die op een spannende manier met hackers en schimmige zaken omgaat. De cast is ook top, met onder andere Adam Brody en Martin Freeman. Ik hoop dat je hier wat mee kunt! Veel kijkplezier! BoekAddict23: Ohhhh, Mr. Robot is echt een juweeltje! De hoofdpersoon is zo realistisch neergezet, je voelt gewoon zijn worstelingen. En die muziek! Aahh TechJunkie77: Klopt, Mr. Robot is echt on point! Maar ik wil ook nog Person of Interest aanbevelen. Het gaat niet echt over hacken, maar wel over een supergeavanceerd AI-systeem dat criminaliteit voorspelt. Het heeft een soortgelijke vibe als Mr. Robot. SmurfFan88: Thanks jongens! Ik ga Mr. Robot zeker eerst bekijken. De rest klinkt ook super interessant! CyberGuru101: @TechJunkie77, ik heb Person of Interest ook gezien! Het heeft zoveel plotwendingen. De interactie tussen de karakters is echt leuk om te volgen. BoekAddict23: Inderdaad, het geeft je ook een blik op ethiek in technologie. Echt fascinerend! FilmFanatic99: Is Black Mirror de moeite waard? Ik heb gehoord dat sommige afleveringen mega zwaar zijn, maar mensen vinden het ook weer briljant. TechJunkie77: Ja, absoluut! Niet elke aflevering is even goed, maar de meeste zijn heel sterk en provocerend. Zeker uitkijken naar de sociale commentaar. De aflevering "San Junipero" is bijvoorbeeld heel anders dan de rest, maar zo mooi! SmurfFan88: Klinkt goed! Ik ga ook dat maar checken. Dit weekend wordt een binge-fest . Bedankt voor alle tips, mensen! CyberGuru101: Geen probleem! Laat ons weten wat je ervan vindt! Veel kijkplezier! Einde discussie Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...