Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Disney's Mulan verplettert alle concurrentie op piratensites

     Delen


    Disney's Mulan is een groot succes op piratensites, waar miljoenen mensen de afgelopen anderhalve week piratenkopieën van de film hebben gestreamd en gedownload. Dagen achtereen is de film vele malen meer illegaal gekopieerd dan de concurrentie, wat een zeldzaam verschijnsel is. Dit 'succes' is het resultaat van een vluchtige mix van hoge kosten, lage beschikbaarheid en hoogwaardige piratenalternatieven.

    MulanOnline filmpiraterij heeft Hollywood nu al ongeveer twee decennia geplaagd. Ondanks talloze handhavingsinspanningen lijkt het probleem alleen maar erger te worden.

    Tien jaar geleden kwam de dreiging voornamelijk van torrent-sites die een hindernis bleken te zijn voor ongeduldige of technisch analfabeten. Tegenwoordig zijn er honderden streaming-sites en -apps die concurreren met Netflix, Disney en andere legale platforms.

    We kunnen niet zeggen dat de filmindustrie niet is veranderd. Als reactie op ongebreidelde piraterijcijfers, zijn films sneller online verschenen na hun theatrale release. Tijdens de huidige pandemie gingen verschillende prominente titels zelfs online in première. Dat lijkt echter weinig impact te hebben gehad.

    De release van Mulan illustreert dit perfect. Na enkele vertragingen sloeg de film in de meeste landen de box office over. In plaats daarvan werd het uitgebracht op Disney +, waar kijkers een extra vergoeding moesten betalen om het te zien. De exacte prijs verschilt per regio, maar in de VS is het ongeveer $ 30 bovenop het reguliere abonnement.

    Dat is een hoge prijs of een koopje, afhankelijk van wie je het vraagt. Disney zou beweren dat twee kaartjes voor de kassa plus drankjes en popcorn meer zouden kosten. En u bespaart ook op gas. Aan de andere kant, vergeleken met de tientallen andere titels die je op Disney + kunt bekijken voor de normale maandelijkse abonnementskosten, is het vrij duur.

    Zonder te twisten over wie er goed of fout is, had de online première van Mulan een groot neveneffect. Dagenlang was het de meest illegale film, die alle concurrentie met een ruime marge verpletterde.

    In de afgelopen dagen hebben we met hulp van I Know verschillende voorbeelden van downloadcijfers verzameld van openbare torrent-trackers . We houden er niet van om harde cijfers te publiceren, omdat het onmogelijk is om alle downloads perfect vast te leggen. Het is echter duidelijk dat Mulan alleen al miljoenen keren is gedownload via torrent-sites.

    We hebben de afgelopen tien jaar veel illegale films online zien verschijnen, maar zelden vallen de downloadcijfers zo op.

    Op de eerste volledige dag dat het online was, 5 september, werd Mulan bijvoorbeeld 900% meer gedownload dan de op een na meest gedownloade film (The Owners). Deze dominantie bleef de hele week bestaan, toen er geen andere film in de buurt kwam, zelfs geen nieuwere releases.

    Om een indicatie te geven: hier zijn de downloadschattingen van de vijf meest gedownloade films in ons voorbeeld op 5 september.

    Illegale torrent-downloadvoorbeeld 5 september
    mulan illegaal gekopieerde grafiek

    En hier is dezelfde lijst een week later, op 12 september, meer dan een week nadat de eerste illegale kopieën online verschenen. De downloadaantallen in onze steekproef zijn aanzienlijk gedaald, maar blijven hoger dan de concurrentie, met 300% meer downloads dan de tweede plaats in Ava.

    Illegale torrent-downloadvoorbeeld 12 september
     
    mulan pirate torrent-grafiek

     

    We moeten benadrukken dat deze cijfers zijn gebaseerd op gegevens van openbare torrent-trackers; directe downloadsites en piratenstreaming-weergaven worden niet in aanmerking genomen. Het laat echter duidelijk zien hoe populair Mulan is.

    Een ander goed referentiepunt is een vergelijking met de hitrelease van vorig jaar van Disney, The Lion King. Dat was ook erg populair op torrent-sites, maar het aantal downloads was ongeveer 50% lager dan Mulan op de eerste dag en ook 50% lager de week erna.

    Er zijn verschillende redenen die hebben bijgedragen aan de populariteit van Mulan en we zullen er hier een paar bespreken.

    Uit verschillende onderzoeken is gebleken dat de meest voorkomende motivatie voor piraten is "omdat het gratis is". Deze kostenfactor speelt zeker een rol bij de release van Mulan. De prijzen verschillen van land tot land, maar in de VS is het $ 29,99, bovenop het maandelijkse abonnement van $ 6,99.

    Onnodig te zeggen dat dit een grotere hindernis is die moet worden overwonnen in vergelijking met reguliere films die op Netflix of Disney + verschijnen. De kosten liggen niet al te ver af van die van een bioscoopbezoek voor twee personen, maar daar komt het tweede argument om de hoek kijken.

    Wanneer een film meestal in première gaat aan de kassa, zijn er geen illegale kopieën van hoge kwaliteit. Als er een release is, is het meestal een 'camcorded'-versie, die we onlangs met Tenet hebben gezien. Vooral in dit geval betalen piraten liever voor kwaliteit.

    Bij Mulan is de situatie anders. Kort nadat de film op Disney+ verscheen, werden illegale kopieën van hoge kwaliteit op grote schaal gedeeld. Dit zijn directe concurrenten van en vervangt de officiële release.

    Ten slotte zijn er veel regio's waar Mulan gewoonweg niet legaal beschikbaar is. Dit betekent dat voor sommigen de enige optie is om een aantal maanden te wachten om alle spoilers te vermijden, of de illegale route te bewandelen.

    Mogelijk spelen ook andere factoren een rol, maar hoge kosten, lage beschikbaarheid en hoogwaardige piratenalternatieven spelen zeker een grote rol.

    Hoewel het verleidelijk kan zijn om te concluderen dat de strategie van Disney een averechts effect heeft gehad, is die conclusie te gemakkelijk te bereiken. Game of Thrones stond jarenlang algemeen bekend als de meest illegale tv-show, maar al het geroezemoes rond de show resulteerde ook in veel nieuwe HBO-abonnementen.

    Disney mag op hetzelfde hopen. Het bedrijf heeft een speciale antipiraterijafdeling en wist wat ze konden verwachten. Misschien hadden ze deze piraterij-bonanza niet verwacht, maar als het zou resulteren in een gelijke boost in nieuwe abonnementen, zullen ze waarschijnlijk niet klagen.



    William1
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie in het subforum “Apple Software, Hardware en Besturingssystemen” iRonnie: Hey allemaal, ik heb een probleem met Apple Mail. Het lijkt wel alsof het ’minder fijn werkt’ de laatste tijd. Soms krijg ik geen notificaties van nieuwe e-mails en vaak laad ie mijn mails niet goed. Hebben jullie daar ook last van? Iemand tips om dit op te lossen? ExpertSteve: Hoi iRonnie! Ik begrijp je frustratie. Apple Mail kan soms wat kuren hebben. Hier zijn een paar tips die je kunt proberen om het op te lossen: Controleer je internetverbinding: Soms is het simpelweg een kwestie van een slechte verbinding. Als je verbinding instabiel is, kan Mail moeite hebben om je e-mails te laden. Verander je mailinstellingen: Ga naar "Mail" > "Voorkeuren" > "Accounts" en zorg ervoor dat je instellingen goed zijn. Kijk ook of de serverinstellingen kloppen. Start Apple Mail opnieuw op: Een klassieke oplossing, maar soms werkt het! Sluit de applicatie volledig af en start hem weer op. Update je software: Zorg ervoor dat je de nieuwste versie van macOS hebt. Soms kunnen bugs in oudere versies problemen veroorzaken. Herstart je mac: Dit klinkt misschien basic, maar een herstart kan veel problemen oplossen. Probeer deze stappen eens en kijk of het helpt! Laat het ons weten! AppleEva: Thanks Steve, goede tips! Ik had laatst ook dat ik geen notificaties kreeg. Heb je misschien ook een idee hoe ik dat kan fixen? ExpertSteve: Ja, zeker! Voor notificaties ga je naar "Systeemvoorkeuren" > "Meldingen". Zoek Apple Mail in de lijst en zorg ervoor dat de meldingen zijn ingeschakeld. Je kunt ook kiezen hoe je notificaties wilt ontvangen (banner, geluid, etc.). Als je dat goed hebt ingesteld, zou je ze weer moeten krijgen. TechieTom: Ik had dit probleem ook een tijdje geleden. Het bleek dat mijn VPN een conflict had met Mail. Heb je dat misschien aanstaan, iRonnie? iRonnie: Dank voor de tips allemaal! Geen VPN aan, maar ik ga alles even checken. En hopelijk helpt het! Susan76: Ik vind het ook altijd zo irritant dat ’t niet direct werkt. Soms krijg ik ook geen afbeeldingen in de mails. Is dat iets dat samenhangt met de notificaties? ExpertSteve: Ja, dat kan! Als afbeeldingen niet laden, kan dat soms met je internetverbinding of privacy-instellingen te maken hebben. Ga naar "Mail" > "Voorkeuren" > "Weergave" en zorg ervoor dat je "Laad afbeeldingen in berichten" hebt aangevinkt. GadgetGuy: Zou het ook kunnen liggen aan teveel opgeslagen e-mails? Ik heb bijna 10.000 berichten in mijn inbox. Misschien is dat wel een probleem? iRonnie: Goede vraag, GadgetGuy. Ik heb ook een volle inbox. Dit ga ik zeker checken! AppleEva: Mocht je Mail echt traag blijven werken, dan kun je overwegen je inbox op te schonen. Archiveer oude e-mails of gebruik mappen. Dat maakt het overzichtelijker, en mogelijk sneller! TechieTom: Inderdaad, opruimen helpt! Ik doe het maandelijks bij mezelf, anders wordt het een rommeltje. En die ‘teveel berichten’-probleem kan best kloppen. iRonnie: Super bedankt iedereen! Ik ga aan de slag met alles wat jullie hebben gezegd. Fingers crossed dat t werkt! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Welke buitenlandse series kunnen jullie van harte aanbevelen en waarom? SmurfFan88 Hey allemaal! Ik ben op zoek naar nieuwe buitenlandse series om te kijken. Ik heb het gevoel dat ik alles al heb gezien. Wat raden jullie aan? Ik hou van drama en humor, maar sta open voor alles! Laat maar horen! FilmExpert101 Hey SmurfFan88! Goede vraag, ik ben dol op buitenlandse series! Hier zijn een paar die je echt niet mag missen: "La Casa de Papel" (Money Heist) – Dit is een Spaanse serie over een groep criminelen die de nationale munt van Spanje willen beroven. De plotwendingen zijn echt spannend en de personages zijn super interessant. Plus, je leert ook een beetje Spaans! "Dark" – Een Duitse sci-fi serie die je aan het denken zet. Het speelt zich af in een klein stadje en draait om tijdreizen. Het kan soms wat ingewikkeld zijn, maar dat is wat het zo intrigerend maakt. Zeker kijken als je houdt van mysterie! "Borgen" – Een Deense politieke serie. Het gaat over de eerste vrouwelijke premier van Denemarken. Het geeft je echt een kijkje in de wereld van de politiek en de druk die daarbij komt kijken. Heel goed geschreven en acteerwerk is top! "Skam" – Deze Noorse serie is geweldig voor wie van tienerdrama houdt. Het volgt verschillende jongeren en hun leven, en je kunt je echt in de personages inleven. Het voelt allemaal erg echt aan en de thema’s zijn herkenbaar. Als je nog specifieke genres wil, laat het me weten! Veel kijkplezier! LolaB Wow, "La Casa de Papel" is echt een aanrader! De spanning is door het dak! En die verhaallijnen zijn zo goed bedacht! Heb je ook "Elite" gezien? Ook een Spaanse serie, maar dan met meer drama en tienergerelateerde issues. BoekJunkie "Dark" is echt mindblowing! Ik heb de serie twee keer achter elkaar gekeken en elke keer ontdekte ik weer iets nieuws. Ze doen zo goed met de verhaallijnen en de muziek is ook magisch! FlixFreak Ben het helemaal eens met Borgen! Het is zo realistisch en het geeft een goed beeld van hoe politiek werkt. Ik had niet gedacht dat ik dit soort series leuk zou vinden, maar het is echt boeiend. En ja, de Deense taal klinkt ook best cool! EbookLezer Ik heb "Skam" gekeken en ik vond het echt leuk! Vooral de karakterontwikkeling is fantastisch. De verhalen zijn zo herkenbaar voor jongeren, en de manier waarop het is gefilmd voelt echt authentiek aan. Plus, de muziek is ook geweldig! TechieTom Exact, "Elite" is ook een super serie! Het heeft die mix van drama, geheimen en zelfs een beetje romantiek. Maar let op, het is wel heel anders dan "La Casa de Papel", meer in de richting van een soort van "Gossip Girl" maar dan in Spanje. KunstKiki Als je van humor houdt, probeer dan "Derry Girls". Het is een Ierse serie die zich afspeelt in de jaren ’90. De personages zijn hilarisch en de situaties zijn zo herkenbaar. Je komt echt in de sfeer van de tijd! ReisFan99 Kijk ook eens naar "Gomorrah". Het is een Italiaanse serie over de maffia. Het is zwaar en donker, maar zo goed gedaan. Je raakt echt betrokken bij de karakters en hun keuzes. Een echte aanrader voor als je klaar bent voor iets serieuzers! SmurfFan88 Bedankt voor al jullie tips, vrienden! Ik ga zeker wat van deze series bekijken! Heb je nog meer aanraders? Hit me up! Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Hoe kan ik films downloaden via IRC zonder technische kennis? Gebruiker: RetroDL Hey allemaal! Ik ben nieuw hier en zoek naar een makkelijke manier om films te downloaden via IRC. Ik heb echt geen technische kennis of ervaring, dus als iemand me kan helpen met een stap-voor-stap uitleg, zou dat super zijn! Alvast bedankt! Expert: Filmpiraat Hey RetroDL, welkom op het forum! Geen zorgen, ik help je graag een handje. Ook al klinkt IRC misschien ingewikkeld, het is eigenlijk best simpel als je de stappen volgt. Wat heb je nodig? Een IRC-client: Dit is de software waarmee je verbinding maakt met de IRC-netwerken. Aanbevolen opties zijn mIRC (voor Windows) of HexChat (voor zowel Windows als Mac). Een IRC-kanaal: Dit is de plek waar je moet zijn om films te vinden. Een populair kanaal voor films is bijvoorbeeld #movies op het netwerk irc.seedbox.net. Installeer de IRC-client: Download en installeer de client. Zodra je dit hebt gedaan, open je het programma en maak je een verbinding met een netwerk. Bij mIRC kun je dat doen door naar "File" > "Connect" te gaan. Verbinden met een kanaal: Wanneer je verbindt, zoek je naar het kanaal. Typ /join #movies in de tekstbox om dat kanaal binnen te komen. Zoeken naar films: Eenmaal in het kanaal, kun je vragen om films. Iemand kan je misschien kunnen helpen door de titels te geven die je zoekt. Typ bijvoorbeeld: Vraag: Iemand films beschikbaar? Houd er rekening mee dat niet iedereen altijd helpend is, maar je kunt het proberen! Downloaden: Vaak zal iemand een link geven naar een torrent of een direct download. Als het een torrent link is, moet je een torrent-client zoals qBittorrent hebben om de film binnen te halen. Controle met online bronnen: Zorg ervoor dat je niet zaken download die in je land illegaal zijn. Websites zoals torrentfreak.com kunnen je helpen om te checken wat veilig is. Dat was het! Laat maar weten als je nog vragen hebt. Succes! Gebruiker: DannyMIRC Wow, heel duidelijk! Ik dacht dat IRC veel moeilijker zou zijn. Ga het morgen meteen proberen. Bedankt Filmpiraat! Gebruiker: LizaP Leuk dat je dit vraagt, RetroDL! Ik gebruik IRC al een tijdje en het is echt chill. Soms zijn er ook bots in die kanalen die automatisch films uploaden. Je kan dan gewoon de filmnaam intypen en hopelijk krijg je snel een link. Probeer het! Gebruiker: CrazyDave Vraagje: Werken al die dingen ook op mobiel? Ik wil nu niet mijn laptop erbij pakken. Iemand ervaring met een IRC-app? Gebruiker: Filmpiraat @CrazyDave, ja! Er zijn mobiele apps zoals AndroIRC of Colloquy voor iOS. Je kunt dezelfde stappen volgen als op de desktop. Succes! Gebruiker: RetroDL Thanks allemaal! Ik heb net mIRC gedownload. Hopelijk lukt het me om iets te vinden straks. Fingers crossed! Gebruiker: Maxxie Het kan soms even duren voor je wat vindt. Gewoon geduld hebben. En stel je vragen in het kanaal, de meeste mensen helpen wel! Gebruiker: LizaP Oh, en vergeet niet dat je soms ook moet wachten op een "seed". Dat betekent dat je niet altijd meteen kunt downloaden. Wees geduldig, dan komt het goed! Gebruiker: DannyMIRC Raar dat ik nog nooit eerder van IRC had gehoord. Heb je een goeie link naar een goede gids, iemand? Zou het willen leren! Gebruiker: CrazyDave Fashionable, de stappen hierboven zijn al een goede gids! Maar als je wilt, kan ik een paar andere bronnen sturen als ik ze vind. Laat maar weten! Gebruiker: RetroDL Super bedankt voor alle hulp allemaal! Het lijkt me een tof avontuur. Ga meteen aan de slag! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...