Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Is gehackt NordVPN nog wel veilig om te gebruiken?

     Delen


    Je zal het de afgelopen dagen vast wel gehoord hebben, NordVPN is gehackt. Het was lang geleden (maart 2018) en het ging om een server waarop hackers mee konden kijken welke sites gebruikers bezochten. Hoe is het gebeurd en hoe veilig ben je? Wij leggen het je uit.

    NordVPN wist al langer dat ze gehackt waren, maar kozen ervoor het niet naar buiten te brengen tot zij al hun 5000 andere servers hadden ge-audit. Of je nou een NordVPN-abonnee bent, overwoog een abonnement af te sluiten of gebruik maakt van een andere VPN-dienst, je vraagt je vast af hoe veilig het is om de dienst te gebruiken.

    Hoe en waarom werd NordVPN gehackt?

    De reden waarom de server (die zich in Finland bevond) werd gecompromitteerd was omdat deze in handen was van een derde partij. Helaas is het huren van servers op deze manier gebruikelijk voor VPN's voor consumenten die effectief gebruik maken van dezelfde cloud-technologie als andere diensten. Het datacentrum dat de server beheerde, installeerde een aantal remote access applicaties op de server zonder NordVPN te informeren, en deze software had een kwetsbaarheid die in maart 2018 door een hacker werd uitgebuit.

    IDG ontving een kopie van een e-mail van dit datacenter, waarin werd uitgelegd dat de software op al hun servers was geïnstalleerd en dat de software bekend stond om zijn beveiligingslekken. Andere VPN-providers zouden ook gebruik hebben gemaakt van de servers en meer aandacht hebben besteed aan de beveiliging, waarbij het datacenter werd gevraagd om de toegang tot de tool te blokkeren totdat ze die nodig hebben. In de mail stond verder: "NordVPN lijkt niet meer aandacht te besteden aan veiligheid op zich en probeert dit op de een of andere manier bij ons neer te leggen".

    Ten tijde van de aanval was NordVPN niet bezig met het versleutelen van de harde schijven in de gehuurde servers, zodat de hacker in staat was om encryptiesleutels te stelen. Deze zijn inmiddels verlopen en NordVPN zegt dat de sleutels in ieder geval niet gebruikt konden worden om NordVPN verkeer te decoderen.

    NordVPN's blog post bevat een volledige verontschuldiging voor "een grote fout" en geeft toe dat het bedrijf "meer had moeten doen om onbetrouwbare server providers uit te filteren en de veiligheid van onze klanten te garanderen". Het zei ook dat de inbreuk een op zichzelf staand incident was en dat geen van de 5000 andere servers van het bedrijf in gevaar was gekomen.

    Zal NordVPN in de toekomst gehackt worden?

    Het is niet verstandig voor een VPN-dienst voor consumenten (of welk ander bedrijf dan ook) om te beweren dat het 100 procent veiligheid en privacy biedt. En dat geldt vooral wanneer het zijn servers huurt bij datacenters. Sommige VPN's voor consumenten hebben en gebruiken al hun eigen hardware - waaronder  - waardoor ze naar eigen zeggen aanzienlijk veiliger zijn tegen dergelijke inbreuken.

    We spraken met een vertegenwoordiger van NordVPN die ons vertelde dat het nu de harde schijven in al zijn servers versleutelt en werkt aan een systeem waar de software volledig in RAM werkt en helemaal geen gegevens naar de harde schijf schrijft. Een van de belangrijkste concurrenten - ExpressVPN - heeft al zo'n systeem, dat het TrustedServer-technologie noemt.

    Dit zou moeten betekenen dat NordVPN veel minder gevoelig is voor dit soort aanvallen. Het heeft ook zijn standaard voor huidige en toekomstige aanbieders van datacenters herzien "om ervoor te zorgen dat dergelijke inbreuken zich nooit meer kunnen voordoen".

    Moet ik NordVPN gebruiken?

    Zoals we aan het begin al zeiden, hangt het ervan af waarom je een VPN gebruikt. Sommige nieuwsberichten zeggen dat de lakse veiligheidsmaatregelen van NordVPN het leven van activisten in gevaar brachten, maar het bedrijf zelf ging daar tegenin door te stellen dat het een nultijdbeleid hanteert, zodat geen enkele individuele gebruiker kan worden geïdentificeerd als een gebruiker een bepaalde website heeft bezocht. Het enige wat de hackers konden zien waren de adressen van de sites die door de gebruikers op die server werden bezocht - ze konden de inhoud die gebruikers bekeken niet zien.

    Dus, als NordVPN de waarheid vertelt, waren er geen levens in gevaar. Echter, als je een VPN gebruikt omdat je leven ervan afhangt, is het beste advies om helemaal geen gebruik te maken van een VPN-dienst voor consumenten. Gebruik in plaats daarvan een VPN op bedrijfsniveau. Het zal meer kosten, maar zal ook een superieur niveau van privacy en veiligheid bieden. Aan de andere kant, als je alleen maar toegang wilt krijgen tot door geoblokkades geplaagde media of wat privacy wilt krijgen wanneer je op het web surft voor dingen die niet in strijd zijn met de wet, dan kan je rustig NordVPN gebruiken.

    De gehackte server gaf de hackers de mogelijkheid dezelfde soort gegevens te bekijken als je provider, dus gezien het feit dat dit precies is waar VPN's je tegen moeten beschermen, is het teleurstellend dat NordVPN niet in staat was om dit te voorkomen. Er is geen twijfel mogelijk dat de hack de reputatie van NordVPN zal schaden, en het bedrijf geeft toe dat het een aanzienlijke tegenslag is. Het toont ook aan dat veiligheid en privacy niet 100 procent gegarandeerd kunnen worden, zelfs als je een van de bekendste VPN's kiest.

    Hopelijk heeft NordVPN zijn lesje geleerd en zal het bedrijf zich houden aan zijn belofte om de standaard te verhogen om ervoor te zorgen dat dit niet meer kan gebeuren. Maar het moet opnieuw het vertrouwen van de gebruikers verdienen, en eigenlijk hebben we alleen maar Nord's woord dat het de veiligheidspraktijken heeft verbeterd en dat dit soort dingen niet meer zullen gebeuren.

    Echter, als consument, ben je vaak afhankelijk van “het woord” van VPN-providers en reviews, maar dit heeft zeker duidelijk gemaakt waarom het een goed idee kan zijn om er een te kiezen die zowel zijn eigen hardware als software bezit en gebruikt. Het is in elk geval iets dat wij in onze toekomstige reviews ook expliciet zullen vermelden. We zeiden het al eerder, als je alleen maar toegang wilt krijgen tot door geoblokkades geplaagde media of wat privacy wilt krijgen wanneer je op het web surft voor dingen die niet in strijd zijn met de wet, dan kan je rustig NordVPN (blijven) gebruiken.



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    • Administrators

    Goed artikel. Dit is de eerste grote VPN provider waar dit van bekend is. Ik vraag mij af of er meerdere. VPN providers hier een keer tegen aan zijn gelopen. 

    Maar feit blijft dat dit niet heel prettig is.... :)

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    7 uur geleden zei Drifter:

    Dus, als NordVPN de waarheid vertelt, waren er geen levens in gevaar. Echter, als je een VPN gebruikt omdat je leven ervan afhangt, is het beste advies om helemaal geen gebruik te maken van een VPN-dienst voor consumenten. Gebruik in plaats daarvan een VPN op bedrijfsniveau. Het zal meer kosten, maar zal ook een superieur niveau van privacy en veiligheid bieden. Aan de andere kant, als je alleen maar toegang wilt krijgen tot door geoblokkades geplaagde media of wat privacy wilt krijgen wanneer je op het web surft voor dingen die niet in strijd zijn met de wet, dan kan je rustig NordVPN gebruiken.

    Van deze uitspraak wordt ik ook niet vrolijker, want daaruit begrijp ik dat je met NordVPN voor consumenten niet degelijk afgeschermd wordt bij het downloaden van Torrents of NZB bestanden, wat bij een duurder abonnement op bedrijfsniveau kennelijk beter geregeld is.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  1 lid is actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Woede om miljoenenorder: vier miljoen slimme meters komen straks uit China Gebruiker: Jan76 Hey allemaal, ik heb gehoord dat er miljoenen slimme meters uit China komen. Waarom is dat zo’n probleem? Is het omdat ze uit China komen of is er iets anders aan de hand? Iemand die dit kan uitleggen? Expert: MariekeTech Hoi Jan76! Goede vraag. Het gaat hier om die slimme meters die je in je huis kunt krijgen om je energieverbruik in de gaten te houden. De overheid heeft een miljoenendeal gesloten met een Chinese fabrikant voor de levering van vier miljoen van die dingen. Waarom dat zo’n probleem is? Nou, er zijn een paar redenen: Veiligheid: Mensen maken zich zorgen over de beveiliging van die meters. De angst is dat ze kwetsbaar zijn voor hacking. Als een slim apparaat niet goed beveiligd is, kan iemand toegang krijgen tot jouw persoonlijke gegevens. Kwaliteit: Sommige mensen geloven niet dat de kwaliteit van de meters goed genoeg is. Ze zijn bang dat ze sneller kapotgaan of minder betrouwbaar zijn dan meters uit andere landen, zoals Europa. Economische redenen: Door meters uit China te halen, wordt de lokale industrie niet gesteund. Mensen zijn bezorgd dat dit banen kost in Nederland en in Europa. Je ziet dat het dus niet alleen om de herkomst gaat. Het speelt allemaal samen met zorgen over veiligheid, kwaliteit, en economische impact. Ik hoop dat dit helpt! Reacties: Gebruiker: Elsie88 Dank Marieke! Dat verklaart veel. Maar hoe zit het met de privacy? Kunnen ze zien hoeveel elektriciteit ik verbruik? Gebruiker: BarryB Ja Elsie, dat is een punt! Die slimme meters sturen je verbruikdata vaak naar het energiebedrijf. Sommige mensen zijn bang dat dat in verkeerde handen kan vallen. Daarom is het belangrijk dat ze goed beveiligd zijn. Gebruiker: NienkeS Goeie info! Maar zijn er geen Europese fabrikanten die deze meters kunnen maken? Waarom kiezen we voor China? Dat klinkt zo riskant… Expert: MariekeTech Dat is een terechte opmerking, Nienke. Er zijn zeker Europese fabrikanten, maar vaak zijn de kosten voor productie in China lager. Bedrijven willen winst maken, en soms denken ze dat goedkope producten minder risico met zich meebrengen. Maar het is een afweging tussen prijs en veiligheid, en dat is dus een punt van discussie! Gebruiker: Robm73 Wat me ook dwarszit, is dat mensen vaak vergeten dat we in een globaliserende economie leven. Als we alles lokaal willen, zijn de kosten vaak veel hoger. Moeten we niet gewoon vertrouwen op de kwaliteitscontroles? Gebruiker: LotteV Rob, dat is een goed punt, maar vergeet niet dat niet alles draait om geld. Veiligheid en privacy zijn ook belangrijk. Het gaat niet alleen om de prijs. Gebruiker: HansD Klopt, Lotte. Maar ik vind het ook een beetje overdreven, al die bezorgdheid. Gewoon een meter is toch een meter? Als ze functioneren zoals ze horen, waarom zou het dan uitmaken waar ze vandaan komen? Gebruiker: SarahJ Hans, dat is waar, maar als je kijkt naar alle hacks in de nieuws lately, kan ik me voorstellen dat mensen zich zorgen maken. Het gaat allemaal om vertrouwen! En als het geld aan een ander land gaat, voelen mensen zich vaak kwetsbaar. Gebruiker: JeroenK Misschien moeten we gewoon zelf actie ondernemen. Ondersteun lokale bedrijven en kies voor kwaliteit in plaats van kwantiteit. Laten we ervoor zorgen dat Nederland ook slimme meters kan maken! Gebruiker: MoniqueX Precies, Jeroen! Ik ben voorstander van lokale productie. Het creëert banen en je kan makkelijker controleren wat je in huis haalt. Laten we hopen dat het beleid daar ook op gericht is. Zo zie je, het onderwerp blijft mensen bezig houden. Wat denken jullie? Hoe belangrijk zijn veiligheid en lokale productie voor jullie? Lees het volledige bericht hier
    • Forumonderdeel: Hardware – Telefonie – Navigatie – TV Onderwerp: Welke hoesjes zijn echt de beste keuze voor mijn telefoon? Gebruiker: TelefoonFan123 Bericht: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar een nieuw hoesje voor mijn telefoon en ik vraag me af wat de beste keuze is. Er zijn zoveel opties! Moet ik gaan voor een hard case, soft case of misschien iets anders? En zijn er merken die jullie echt aanraden? Alvast bedankt! Expert: TechGuru99 Bericht: Hee TelefoonFan123! Goede vraag je hebt daar. Het kiezen van een hoesje kan best overweldigend zijn met al die opties. Hier een paar dingen waar je op kunt letten: Materiaal: Harde hoesjes (zoals polycarbonaat) bieden vaak de beste bescherming tegen vallen. Ze zijn dikker en steviger. Zachte hoesjes (zoals siliconen) zijn flexibeler en iets makkelijker in gebruik, maar ze bieden minder bescherming. Gebruik: Als je vaak je telefoon laat vallen of als je een actieve levensstijl hebt, ga voor een rugged case. Dit zijn dikkere hoesjes die extra schokabsorptie bieden. Voor dagelijkse bescherming zonder dat het te bulky wordt, is een ultradunne case misschien iets voor jou. Deze bieden bescherming tegen krassen en lichte valpartijen. Design: Kijk ook naar het design dat je mooi vindt. Er zijn standaard, opvallende, en zelfs gepersonaliseerde hoesjes. Een transparant hoesje behoudt de originele look van je telefoon, terwijl een kleurrijk hoesje je toestel kan opfleuren. Merk: Veel mensen zweren bij merken zoals Otterbox voor extreme bescherming en Spigen voor een goede balans tussen stijl en bescherming. Case-Mate heeft ook mooie opties met unieke designs. Ik zou aanraden om naar een winkel te gaan en verschillende hoesjes uit te proberen, wie weet heeft een je een voorkeur die je niet had verwacht! Succes met je keuze! Reacties van andere gebruikers: Gebruiker: User123 Bericht: Thanks voor de tips, TechGuru99! Ik dacht dat ik alleen iets moois nodig had, maar nu weet ik dat ik ook aan bescherming moet denken. Ga zeker die Otterbox bekijken! Gebruiker: GroeneApps Bericht: Haha inderdaad, soms ben je met een mooi hoesje meer bezig dan met bescherming. Maar ik merk wel dat ik mn telefoon vaak laat vallen, dus ik ga echt voor die rugged case! Gebruiker: TechieNiek Bericht: Ik heb zelf een Spigen hoesje en ik ben er echt tevreden over! De grip is goed en hij is niet te dik. En het ziet er ook nog eens leuk uit. Hoor wel vaker dat mensen dat merk aanraden. Gebruiker: LucyLovesTech Bericht: Heeft iemand ervaring met die gepersonaliseerde hoesjes? Zijn die echt de moeite waard of kosten ze gewoon veel te veel? Gebruiker: ExpertEric Bericht: Gepersonaliseerde hoesjes zijn leuk, Lucy! Maar let op dat ze meestal minder bescherming bieden dan de robuuste opties. Ze zijn meer voor stijl dan voor echt beschermen. Vaak zijn ze wel van goede kwaliteit, maar dat hangt af van de aanbieder. Gebruiker: Gebruiker456 Bericht: Ik heb een hoesje van Case-Mate en die is echt geweldig! Hij ziet er stijlvol uit en mijn telefoon is nog nooit gevallen. Alleen wel wat prijziger, maar het was het waard. Gebruiker: HarryMetDeHoes Bericht: Hoesjes zijn echt een persoonlijke keuze! Heb zelf een kleintje van silicone en dat werkt bij mij prima. Maar als je het tof vindt om te customizen, waarom niet? Gebruiker: KelderKijker Bericht: Ik werd altijd gek van hoesjes die niet goed om mijn telefoon passen. Heb je tips om dat te checken voordat je hem koopt? Gebruiker: TelefoonFan123 Bericht: Super handige reacties, iedereen! Ik ga eens bij de winkel kijken en dan een keuze maken. Thanks! Einde forumdiscussie Lees het volledige bericht hier
    • Subforum: Alles over Films, Series, TV en E-books SmurfFan88 Hey allemaal! Ik zat laatst naar die nieuwe Netflix-serie te kijken en ik vroeg me af: kijken jullie ook altijd naar die nieuwe dingen die uitkomen, of hebben jullie andere favorieten? Ik heb nog niet zoveel gekeken deze maand, maar ik ben wel benieuwd naar wat jullie aanraden! Laat maar horen! FilmFreak123 Hey SmurfFan88, goede vraag! Ik ben echt een seriejunkie, en ik volg vaak alles wat er op Netflix uitkomt. Maar ik denk dat het belangrijk is om niet alleen naar de nieuwe dingen te kijken. Soms zijn de oudere series gewoon goud! Neem bijvoorbeeld "Breaking Bad" of "The Office"; die zijn nog steeds super leuk om te kijken. Wat Netflix betreft, een van mijn recente favorieten is "Squid Game". Het is een spannende mix van actie en drama, met een flinke dosis psychologie. De thema’s zijn best heftig, maar het is zo goed gemaakt! Daarnaast raad ik aan om ook een aantal documentaires te bekijken. "Our Planet" is echt indrukwekkend, vooral als je van natuur houdt. Je leert niet alleen veel, maar het is ook een visueel spektakel! Dus, kijk niet alleen naar de nieuwste releases, maar ontdek ook de verborgen pareltjes op de platformen! Heb jij al een specifieke serie in gedachte die je wilt gaan kijken? BoekWurm90 Ik ben het met FilmFreak123 eens! Nieuwe series zijn leuk, maar soms mis je echt die klassiekers. Ik kijk ook vaak naar oudere films, en dit brengt zo veel nostalgie. "Friends" is zo’n serie die ik altijd kan binge-watchen. Moet je echt proberen als je dat nog niet gedaan hebt! Kijker01 Hey allemaal, Ik vind het altijd moeilijk om iets nieuws te kiezen. Hebben jullie tips voor series die niet te lang zijn? Ik ben snel verveeld, haha! AnimeLover Kijker01, ik snap je helemaal! Als je van korte series houdt, is "Black Mirror" echt een aanrader. Elke aflevering is een stand-alone verhaal, dus je kunt gewoon wat kiezen dat je interessant lijkt zonder je tot een hele serie te verplichten. Het laat je ook echt nadenken over de toekomst en technologie. Best spannend! EbooksForLife SmurfFan88, ik ben ook niet zo’n fan van de nieuwste releases. Laatst keek ik weer "Stranger Things". Ondanks dat het al een tijdje uit is, blijft het zo leuk! En ik ben ook een mega fan van de bijbehorende e-books. Heb je die gelezen? Ze zijn best leuk! Kijker01 Ah, goede tips iedereen! Dankjewel! Weet iemand toevallig of "The Haunting of Hill House" een beetje te doen is qua spanning? Ik ben niet zo goed met horror… FilmFreak123 Ja, Kijker01! "The Haunting of Hill House" is inderdaad spannend, maar niet te eng. Het zit vol met emotionele diepgang en je leert de karakters echt goed kennen. Het is meer psychologische horror, dus als je dat kan waarderen, dan is het zeker iets voor jou! EbookLezer En vergeet niet dat als je een serie leuk vindt, de boeken erachter vaak ook fantastisch zijn! Soms verschilt het verhaal, maar je krijgt altijd meer achtergrond en detail. Ik hou ervan om de samenwerking tussen boeken en series te zien! SmurfFan88 Super leuk om al jullie reacties te lezen! Ik ga zeker wat oudere series bekijken en een paar van jullie tips uitproberen! Bedankt allemaal! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...