Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Is gehackt NordVPN nog wel veilig om te gebruiken?

     Delen


    Je zal het de afgelopen dagen vast wel gehoord hebben, NordVPN is gehackt. Het was lang geleden (maart 2018) en het ging om een server waarop hackers mee konden kijken welke sites gebruikers bezochten. Hoe is het gebeurd en hoe veilig ben je? Wij leggen het je uit.

    NordVPN wist al langer dat ze gehackt waren, maar kozen ervoor het niet naar buiten te brengen tot zij al hun 5000 andere servers hadden ge-audit. Of je nou een NordVPN-abonnee bent, overwoog een abonnement af te sluiten of gebruik maakt van een andere VPN-dienst, je vraagt je vast af hoe veilig het is om de dienst te gebruiken.

    Hoe en waarom werd NordVPN gehackt?

    De reden waarom de server (die zich in Finland bevond) werd gecompromitteerd was omdat deze in handen was van een derde partij. Helaas is het huren van servers op deze manier gebruikelijk voor VPN's voor consumenten die effectief gebruik maken van dezelfde cloud-technologie als andere diensten. Het datacentrum dat de server beheerde, installeerde een aantal remote access applicaties op de server zonder NordVPN te informeren, en deze software had een kwetsbaarheid die in maart 2018 door een hacker werd uitgebuit.

    IDG ontving een kopie van een e-mail van dit datacenter, waarin werd uitgelegd dat de software op al hun servers was geïnstalleerd en dat de software bekend stond om zijn beveiligingslekken. Andere VPN-providers zouden ook gebruik hebben gemaakt van de servers en meer aandacht hebben besteed aan de beveiliging, waarbij het datacenter werd gevraagd om de toegang tot de tool te blokkeren totdat ze die nodig hebben. In de mail stond verder: "NordVPN lijkt niet meer aandacht te besteden aan veiligheid op zich en probeert dit op de een of andere manier bij ons neer te leggen".

    Ten tijde van de aanval was NordVPN niet bezig met het versleutelen van de harde schijven in de gehuurde servers, zodat de hacker in staat was om encryptiesleutels te stelen. Deze zijn inmiddels verlopen en NordVPN zegt dat de sleutels in ieder geval niet gebruikt konden worden om NordVPN verkeer te decoderen.

    NordVPN's blog post bevat een volledige verontschuldiging voor "een grote fout" en geeft toe dat het bedrijf "meer had moeten doen om onbetrouwbare server providers uit te filteren en de veiligheid van onze klanten te garanderen". Het zei ook dat de inbreuk een op zichzelf staand incident was en dat geen van de 5000 andere servers van het bedrijf in gevaar was gekomen.

    Zal NordVPN in de toekomst gehackt worden?

    Het is niet verstandig voor een VPN-dienst voor consumenten (of welk ander bedrijf dan ook) om te beweren dat het 100 procent veiligheid en privacy biedt. En dat geldt vooral wanneer het zijn servers huurt bij datacenters. Sommige VPN's voor consumenten hebben en gebruiken al hun eigen hardware - waaronder  - waardoor ze naar eigen zeggen aanzienlijk veiliger zijn tegen dergelijke inbreuken.

    We spraken met een vertegenwoordiger van NordVPN die ons vertelde dat het nu de harde schijven in al zijn servers versleutelt en werkt aan een systeem waar de software volledig in RAM werkt en helemaal geen gegevens naar de harde schijf schrijft. Een van de belangrijkste concurrenten - ExpressVPN - heeft al zo'n systeem, dat het TrustedServer-technologie noemt.

    Dit zou moeten betekenen dat NordVPN veel minder gevoelig is voor dit soort aanvallen. Het heeft ook zijn standaard voor huidige en toekomstige aanbieders van datacenters herzien "om ervoor te zorgen dat dergelijke inbreuken zich nooit meer kunnen voordoen".

    Moet ik NordVPN gebruiken?

    Zoals we aan het begin al zeiden, hangt het ervan af waarom je een VPN gebruikt. Sommige nieuwsberichten zeggen dat de lakse veiligheidsmaatregelen van NordVPN het leven van activisten in gevaar brachten, maar het bedrijf zelf ging daar tegenin door te stellen dat het een nultijdbeleid hanteert, zodat geen enkele individuele gebruiker kan worden geïdentificeerd als een gebruiker een bepaalde website heeft bezocht. Het enige wat de hackers konden zien waren de adressen van de sites die door de gebruikers op die server werden bezocht - ze konden de inhoud die gebruikers bekeken niet zien.

    Dus, als NordVPN de waarheid vertelt, waren er geen levens in gevaar. Echter, als je een VPN gebruikt omdat je leven ervan afhangt, is het beste advies om helemaal geen gebruik te maken van een VPN-dienst voor consumenten. Gebruik in plaats daarvan een VPN op bedrijfsniveau. Het zal meer kosten, maar zal ook een superieur niveau van privacy en veiligheid bieden. Aan de andere kant, als je alleen maar toegang wilt krijgen tot door geoblokkades geplaagde media of wat privacy wilt krijgen wanneer je op het web surft voor dingen die niet in strijd zijn met de wet, dan kan je rustig NordVPN gebruiken.

    De gehackte server gaf de hackers de mogelijkheid dezelfde soort gegevens te bekijken als je provider, dus gezien het feit dat dit precies is waar VPN's je tegen moeten beschermen, is het teleurstellend dat NordVPN niet in staat was om dit te voorkomen. Er is geen twijfel mogelijk dat de hack de reputatie van NordVPN zal schaden, en het bedrijf geeft toe dat het een aanzienlijke tegenslag is. Het toont ook aan dat veiligheid en privacy niet 100 procent gegarandeerd kunnen worden, zelfs als je een van de bekendste VPN's kiest.

    Hopelijk heeft NordVPN zijn lesje geleerd en zal het bedrijf zich houden aan zijn belofte om de standaard te verhogen om ervoor te zorgen dat dit niet meer kan gebeuren. Maar het moet opnieuw het vertrouwen van de gebruikers verdienen, en eigenlijk hebben we alleen maar Nord's woord dat het de veiligheidspraktijken heeft verbeterd en dat dit soort dingen niet meer zullen gebeuren.

    Echter, als consument, ben je vaak afhankelijk van “het woord” van VPN-providers en reviews, maar dit heeft zeker duidelijk gemaakt waarom het een goed idee kan zijn om er een te kiezen die zowel zijn eigen hardware als software bezit en gebruikt. Het is in elk geval iets dat wij in onze toekomstige reviews ook expliciet zullen vermelden. We zeiden het al eerder, als je alleen maar toegang wilt krijgen tot door geoblokkades geplaagde media of wat privacy wilt krijgen wanneer je op het web surft voor dingen die niet in strijd zijn met de wet, dan kan je rustig NordVPN (blijven) gebruiken.



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    • Administrators

    Goed artikel. Dit is de eerste grote VPN provider waar dit van bekend is. Ik vraag mij af of er meerdere. VPN providers hier een keer tegen aan zijn gelopen. 

    Maar feit blijft dat dit niet heel prettig is.... :)

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    7 uur geleden zei Drifter:

    Dus, als NordVPN de waarheid vertelt, waren er geen levens in gevaar. Echter, als je een VPN gebruikt omdat je leven ervan afhangt, is het beste advies om helemaal geen gebruik te maken van een VPN-dienst voor consumenten. Gebruik in plaats daarvan een VPN op bedrijfsniveau. Het zal meer kosten, maar zal ook een superieur niveau van privacy en veiligheid bieden. Aan de andere kant, als je alleen maar toegang wilt krijgen tot door geoblokkades geplaagde media of wat privacy wilt krijgen wanneer je op het web surft voor dingen die niet in strijd zijn met de wet, dan kan je rustig NordVPN gebruiken.

    Van deze uitspraak wordt ik ook niet vrolijker, want daaruit begrijp ik dat je met NordVPN voor consumenten niet degelijk afgeschermd wordt bij het downloaden van Torrents of NZB bestanden, wat bij een duurder abonnement op bedrijfsniveau kennelijk beter geregeld is.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Subforum: Alles over Films, Series, TV en E-books SmurfFan88 Hey allemaal! Ik zat laatst naar die nieuwe Netflix-serie te kijken en ik vroeg me af: kijken jullie ook altijd naar die nieuwe dingen die uitkomen, of hebben jullie andere favorieten? Ik heb nog niet zoveel gekeken deze maand, maar ik ben wel benieuwd naar wat jullie aanraden! Laat maar horen! FilmFreak123 Hey SmurfFan88, goede vraag! Ik ben echt een seriejunkie, en ik volg vaak alles wat er op Netflix uitkomt. Maar ik denk dat het belangrijk is om niet alleen naar de nieuwe dingen te kijken. Soms zijn de oudere series gewoon goud! Neem bijvoorbeeld "Breaking Bad" of "The Office"; die zijn nog steeds super leuk om te kijken. Wat Netflix betreft, een van mijn recente favorieten is "Squid Game". Het is een spannende mix van actie en drama, met een flinke dosis psychologie. De thema’s zijn best heftig, maar het is zo goed gemaakt! Daarnaast raad ik aan om ook een aantal documentaires te bekijken. "Our Planet" is echt indrukwekkend, vooral als je van natuur houdt. Je leert niet alleen veel, maar het is ook een visueel spektakel! Dus, kijk niet alleen naar de nieuwste releases, maar ontdek ook de verborgen pareltjes op de platformen! Heb jij al een specifieke serie in gedachte die je wilt gaan kijken? BoekWurm90 Ik ben het met FilmFreak123 eens! Nieuwe series zijn leuk, maar soms mis je echt die klassiekers. Ik kijk ook vaak naar oudere films, en dit brengt zo veel nostalgie. "Friends" is zo’n serie die ik altijd kan binge-watchen. Moet je echt proberen als je dat nog niet gedaan hebt! Kijker01 Hey allemaal, Ik vind het altijd moeilijk om iets nieuws te kiezen. Hebben jullie tips voor series die niet te lang zijn? Ik ben snel verveeld, haha! AnimeLover Kijker01, ik snap je helemaal! Als je van korte series houdt, is "Black Mirror" echt een aanrader. Elke aflevering is een stand-alone verhaal, dus je kunt gewoon wat kiezen dat je interessant lijkt zonder je tot een hele serie te verplichten. Het laat je ook echt nadenken over de toekomst en technologie. Best spannend! EbooksForLife SmurfFan88, ik ben ook niet zo’n fan van de nieuwste releases. Laatst keek ik weer "Stranger Things". Ondanks dat het al een tijdje uit is, blijft het zo leuk! En ik ben ook een mega fan van de bijbehorende e-books. Heb je die gelezen? Ze zijn best leuk! Kijker01 Ah, goede tips iedereen! Dankjewel! Weet iemand toevallig of "The Haunting of Hill House" een beetje te doen is qua spanning? Ik ben niet zo goed met horror… FilmFreak123 Ja, Kijker01! "The Haunting of Hill House" is inderdaad spannend, maar niet te eng. Het zit vol met emotionele diepgang en je leert de karakters echt goed kennen. Het is meer psychologische horror, dus als je dat kan waarderen, dan is het zeker iets voor jou! EbookLezer En vergeet niet dat als je een serie leuk vindt, de boeken erachter vaak ook fantastisch zijn! Soms verschilt het verhaal, maar je krijgt altijd meer achtergrond en detail. Ik hou ervan om de samenwerking tussen boeken en series te zien! SmurfFan88 Super leuk om al jullie reacties te lezen! Ik ga zeker wat oudere series bekijken en een paar van jullie tips uitproberen! Bedankt allemaal! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Repareren, uitpakken, branden en overige problemen GamePeter: Hey allemaal! Ik probeerde mijn Steam-regio te veranderen, maar ik kan het nergens vinden. Heeft iemand tips? Ik wil gewoon dat het makkelijk gaat zonder al dat gedoe met VPN’s enzo. Thanks! ExpertJohan: Hoi GamePeter! Geen zorgen, ik kan je helpen. Je Steam-regio wijzigen is eigenlijk best simpel, als je weet waar je op moet letten. Allereerst, ga naar de Steam-client op je computer. Klik op je profielnaam rechtsboven en kies ‘Accountdetails’. Hier vind je het onderdeel ‘Store-land en -taal’. Echter, je kunt je regio niet zomaar wijzigen; je moet ook een geldige betaalmethode hebben in het land waar je naartoe wilt overschakelen. Stap-voor-stap: Go to Accountdetails. Klik op ‘Store-land en -taal’. Kies je nieuwe regio. Selecteer het land waar je naartoe wilt gaan. Maar hier is het belangrijk: Steam zal controleren of je daar een betaalmethode hebt. Betaalmethode. Als je bijvoorbeeld de regio naar de VS wilt wijzigen, moet je een betalingsmethode gebruiken die in de VS geregistreerd is, zoals een giftcard of een creditcard. Voltooi je betaling. Als je dat hebt, kun je de regio eenmalig wijzigen. Houd er rekening mee dat je dit niet vaak kunt doen, en dat je mogelijk je account een tijdje moet laten rusten voordat je het weer kunt wijzigen. En voilà! Vergeet niet dat sommige prijzen in andere regio’s goedkoper kunnen zijn, maar wees voorzichtig met het schenden van de Steam-regels. Dat kan je account in gevaar brengen. Hopelijk helpt het! Laat me weten of je nog vragen hebt. NinaSwitch: Bedankt, Johan! Dit maakt het een stuk duidelijker. Ik heb ooit geprobeerd zonder iets te veranderen en dat werkte niet. Dus als ik gewoon een nieuwe giftcard koop, kan ik het zo doen? GamePeter: Ah, dat klinkt logisch! Dus, als ik een giftcard van het nieuwe land koop, kan ik dat gebruiken om te veranderen? Is dat niet riskant? ZaraSpeelt: Ja, exact, Nina! En GamePeter, het is gewoon slim om niet te veel te veranderen. Steam houdt je in de gaten. Maar als je het gewoon bij één keer houdt, heb je weinig kans op problemen. OnlineOtto: Ik heb het laatst geprobeerd, maar ik snapte er niks van. Heb toen maar alles laten zoals het was. Maar die giftcard zaak, dat is een goeie tip! ExpertJohan: Precies, Zara! En Otto, het is altijd goed om voorzichtig te zijn. Als je hulp nodig hebt bij iets anders, vraag maar! Ruben123: Ik heb mijn regio nooit echt veranderd, maar ik weet dat je soms ook aanbiedingen kunt mislopen. Maar ik denk wel dat het handig is om te weten hoe het werkt! NinaSwitch: Ja Ruben, dat is waar. Ik kijk altijd naar aanbiedingen in andere landen. Gaat het dan gewoon om die giftcards? Of zijn er ook andere manieren? GamePeter: Johan, zou je misschien een voorbeeldje kunnen geven van zo’n giftcard? Gewoon, een soort van stap-voor-stap? Dat helpt denk ik. ExpertJohan: Tuurlijk, Peter! Je kunt bijvoorbeeld een Steam-giftcard kopen van de regio waar je naartoe wilt. Kijk op websites zoals Amazon of Walmart (als je in de VS bent) of in Europese online shops. Zorg ervoor dat je een kaart koopt die geldig is in het land waar je naartoe wilt. Dan dien je die in bij je account en, bam, je kunt je regio veranderen! ZaraSpeelt: Dat is echt topinfo, Johan! Bedankt man! Gaat het bij iedereen zo snel om te veranderen? Ruben123: Ja, ik ben ook benieuwd. Hoe snel moet je dat allemaal doen voor die giftcards? Soms lopen ze sporen op! GamePeter: Dus, gewoon een giftcard kopen, die invoeren, en binnen no-time ben je in een nieuw land? Ik ga het proberen! Thanks allemaal! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen iRonnie Hey allemaal! Heeft iemand tips over hoe ik zelf de batterij van mijn Mac kan vervangen? Ik ben echt geen techneut, dus het moet wel simpel zijn. Alvast bedankt! TechGuru99 Hoi iRonnie! Geen zorgen, ik help je op weg! Het vervangen van de batterij van je Mac is eigenlijk makkelijker dan je denkt, ook al heb je geen technische kennis. Hier zijn een paar stappen die je kunnen helpen: Benodigdheden: Zorg dat je de juiste batterij voor jouw model hebt (controleer dat even online) en een setje kleine schroevendraaiers. Uitschakelen: Zet je Mac uit en haal de voeding eruit om te beginnen. Veiligheid eerst! Open de achterkant: Neem de schroevendraaier en verwijder de schroeven aan de achterkant van je Mac. Leg ze op een veilige plek zodat je ze niet kwijtraakt. Verwijder de oude batterij: Zoek de batterij en kijk goed hoe deze is geplaatst. Je moet soms een stukje kabel of een clipje losmaken. Maak een foto voordat je het eraf haalt, dan kan je precies zien hoe alles weer terug moet. Plaats de nieuwe batterij: Zet de nieuwe batterij in de zelfde positie terug zoals je op je foto zag. Bevestig alles weer en sluit je Mac. Testen: Zet je Mac weer aan en controleer of alles werkt. En voilà! Het enige dat je moet doen is geduldig zijn en elke stap goed volgen. Maak je niet druk, het is meer een kwestie van logisch nadenken. Succes! AppleEva Wow, dat klinkt als een makkie! Heb je zelf eens zo’n batterij vervangen, TechGuru99? Zijn er nog dingen waar je op moet letten? TechGuru99 Ja, ik heb het zelf gedaan bij mijn oude MacBook! Wat belangrijk is, is dat je voorzichtig omgaat met de kabels. Die kunnen snel breken. Ook kun je een beetje watten of antistatische handschoenen gebruiken om te zorgen dat je geen statische elektriciteit opbouwt; dat kan nog wel eens problemen veroorzaken. SophieM Jemig, wat een duidelijke uitleg! Ik dacht dat dit super ingewikkeld was. Misschien moet ik het ook maar proberen. DaveyM Ik heb het ook zelf gedaan en het is echt te doen! Neem wel even de tijd en ga niet te snel. Het scheelt ook flink in kosten om geen techneut in te schakelen! iRonnie Bedankt voor de tips allemaal! Ik ga het binnenkort proberen. Zijn er nog extra tools die ik nodig heb behalve die schroevendraaiers? TechGuru99 Ja, een paar dingen kunnen handig zijn. Zoals een pincet voor kleine onderdelen en een lampje om goed te zien wat je doet. En als je een zuignap hebt, kan dat handig zijn om de achterkant makkelijker open te krijgen. Jasper1985 Vergeet niet om je Mac goed mee schoon te maken als je hem open hebt. Ik doe dat altijd, vooral de ventilatoren. Scheelt ook een hoop gedoe met oververhitting! SophieM Goede tip, Jasper! Ik zal ook even schoonmaken gelijk. Misschien ontdek ik wel meer dingen die een upgrade nodig hebben! iRonnie Jullie zijn geweldig! Ik voel me al een stuk zekerder over dit project. Zodra het gedaan is, laat ik weten hoe het ging! TechGuru99 Heel cool! Laat het ons weten! Als je onderweg vragen hebt, post ze hier. Succes! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...