Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Uitspraak Rechter: IP-adres lokaliseert of identificeert geen BitTorrent-piraat

     Delen


    Strike 3 Holdings heeft honderden verdachten van het plegen van inbreuk op auteursrechten geïdentificeerd via Amerikaanse rechtbanken. Dit gebeurt vaak zonder veel gedoe, maar deze week kreeg het bedrijf een grote tegenslag. Florida District Court Rechter Ursula Ungaro weigerde om een dagvaarding af te geven, met als verklaring dat IP-adres bewijsmateriaal niet voldoende is om een vermeende piraat te lokaliseren of te identificeren.

    Sinds het begin van dit decennium zijn honderdduizenden vermeende BitTorrent-piraten aangeklaagd door zogenaamde 'copyright-trollen' in de Verenigde Staten. De selecte groep van rechthebbenden die deze gevallen indienen, vertrouwt over het algemeen op een IP-adres als bewijsmateriaal. Vervolgens vragen ze de rechtbank om een dagvaarding te geven, waarbij ze internetproviders opdracht geven om de persoonlijke gegevens van de bijbehorende accounthouder over te dragen.

    Hoewel sommige rechters dat in het verleden hebben geweigerd, geven veel district rechtbanken deze dagvaardingen nog steeds uit. In de loop der jaren zijn rechters echter sceptischer geworden over het geleverde bewijsmateriaal. Hier behoort ook Rechter Ursula Ungaro in het district Florida toe.

    In februari kreeg Rechter Ungaro een zaak toegewezen van het adult entertainmentbedrijf Strike 3 Holdings, dat de afgelopen maanden honderden rechtszaken heeft aangespannen. Het bedrijf beschuldigde IP-adres "72.28.136.217" van het delen van zijn inhoud via BitTorrent zonder toestemming. De rechter was echter terughoudend met het afgeven van een dagvaarding. Ze vroeg het bedrijf hoe het gebruik van geolocatie en andere technieken redelijkerwijs de identiteit en de locatie van de vermeende inbreuk pleger konden achterhalen.

    In reactie op het verzoek van de Rechter om bewijs te overleggen, legde Strike 3 uit dat het de database van Maxmind gebruikte om het IP-adres te koppelen aan internetprovider Cogeco en een locatie in Zuid-Florida. Volgens Maxmind is de traceerbaarheid van het IP-adres ongeveer 95% accuraat in de VS, dus de rechthebbende is er vrijwel zeker van dat de zaak bij de juiste rechtbank is ingediend.

    Verder heeft Strike 3 toegegeven dat het op dit moment niet weet of de rekeninghouder de daadwerkelijke auteursrecht inbreuk pleger is. Het bedrijf is echter van mening dat dit het meest voor de hand liggend is en zegt dat het zal proberen meer te weten te komen zodra de identiteit van de persoon in kwestie bekend is.

    Dat was niet goed genoeg voor rechter Ungaro. In een uitspraak die deze week is vrijgegeven, schrijft ze dat, behalve dat het "aannemelijk" is dat de inbreuk pleger via het IP-adres kan worden geïdentificeerd, niet kan worden uitgelegd hoe de geolocatie software de daadwerkelijke inbreuk pleger kan identificeren of lokaliseren.

    Rechter Ungaro schrijft; "Er is niets dat de locatie van het IP-adres koppelt aan de identiteit van de persoon die de video's van eiser downloadt en bekijkt en vaststelt of die persoon in dit district woont". De uitspraak wijst erop dat een IP-adres op zichzelf niet iemand kan identificeren. Als zodanig kan het de persoon die naar verluidt de auteursrechtelijk inbreuk plegende inhoud heeft gedownload, niet nauwkeurig achterhalen.

    Rechter Ungaro doet ook nog de volgende opmerking; "Het is bijvoorbeeld heel goed mogelijk dat het IP-adres bij een coffeeshop of een open Wi-Fi-netwerk hoort, wat de vermeende inbreuk pleger kort gebruikte bij een bezoek aan Miami" en vervolgens voegt ze er nog aan toe dat; "Zelfs als het IP-adres zich in een woning in dit district bevindt, kan de geolocatie software niet vaststellen wie toegang heeft tot de computer van die woning en wie deze daadwerkelijk heeft gebruikt om inbreuk te plegen op het auteursrecht van eiser".

    Strike 3 benadrukte nog dat veel rechtbanken dagvaardingen hebben afgegeven op basis van exact hetzelfde bewijsmateriaal. Ondanks het feit dat dit waar is, verklaart de rechter dat andere rechtbanken, die ook twijfelden aan de sterkte van een IP-adres als bewijs, ook hebben geweigerd dit te doen. In dit geval constateert de rechtbank dat Strike 3 niet voldoende bewijsmateriaal heeft verstrekt om te beweren dat het redelijkerwijs kan vertrouwen op het gebruik van geolocatie om de identiteit van de verdachte downloader vast te stellen. Evenmin bewijst het dat de persoon in het rechtsgebied van het Hof leeft.

    Als gevolg hiervan weigerde het Hof een dagvaarding te verstrekken en verwierp het de zaak tegen IP-adres 72.28.136.217 wegens ongeoorloofde locatie. De zaak is afgedaan en Strike 3 krijgt geen gelegenheid om de zaak opnieuw in te dienen.

    Hoewel niet alle rechters tot dezelfde conclusie komen, is de uitspraak een tegenvaller voor Strike 3 en andere rechthebbenden. Ze moeten duidelijk andere argumenten of bewijzen aandragen als hun zaak door deze rechter wordt behandeld. Maar dat komt niet echt als een complete verrassing, want rechter Ungaro heeft in het verleden soortgelijke uitspraken gedaan.



    bewerkt door Drifter


    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Het zou al heel wat zijn als er in alle staten van de VS een eensluidende rechtspraak zou komen, die net zoals deze rechter duidelijk maakt dat het nog steeds een grijs gebied is om iemand persoonlijk schuldig te verklaren voor illegaal downloaden als je alleen een spoor hebt die gelinkt kan worden aan een IP-adres. Jammer dat er meer mensen direct een schikking treffen als ze aangeschreven worden op verdenking. 😕

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Strike 3 moet opnieuw een zware tegenslag verwerken voor een federale rechtbank in New York. De Amerikaanse Onderzoeks-Rechter James Orenstein heeft meer dan een dozijn gevallen afgewezen, vanwege een aantal gesignaleerde problemen. De rechter merkte onder meer op dat de frequentie van meer dan een op de drie ten onrechte beschuldigde piraten, schrikbarend hoog is.

    Sinds 2017 heeft Strike 3 276 zaken in dit district ingediend, waarvan er niet 1 tot een rechtszaak is gekomen.

    Van de 143 zaken die in het district werden ingediend, resulteerden er 49 in een schikking en werden er 94 vrijwillig ingetrokken. Dit laatste aantal bevat 50 gevallen waarin Strike 3 er niet van overtuigd was dat de verdachte de inbreuk pleger is. Met andere woorden, mensen die waarschijnlijk ten onrechte worden beschuldigd.

    Dit betekent dat een derde van de ingediende zaken door Strike 3 waarschijnlijk is gericht tegen de verkeerde persoon. Dit aantal is "schrikbarend hoog", aldus de Onderzoeks-Rechter en heeft in zijn uitspraak dan ook gezorgd voor het hoge aantal afwijzingen voor het afgeven van een bevelschrift.

    Bron: Torrentfreak

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumtopic: Hoi allemaal, ik ben Lisa! Van: LisaIsHier Hallo allemaal! Ik ben Lisa en ik kom uit Amsterdam. Ik ben pas 25 jaar en heb een grote passie voor alles wat met media en technologie te maken heeft. Maar ik moet toegeven… soms voel ik me echt een mediajunkie. De hele dag door scrollen op mijn telefoon en binge-watchen op Netflix. Herkennen jullie dat? Ik ben hier op het forum om wat tips te krijgen over hoe ik dat misschien anders kan doen. Zijn er manieren om minder afhankelijk te worden van al die schermen? Ik wil nog steeds genieten van mijn favoriete series, maar ook meer tijd besteden aan andere dingen, zoals lezen en buiten zijn. Als hobby’s hou ik van tekenen en ik ben ook een groot fan van koken. Ik hoop hier gelijkgestemden te vinden, dus als je ook een beetje worstelt met media-overload, laat het me weten! Heb jij tips? Ik kijk er naar uit om jullie beter te leren kennen! Liefs, Lisa Reactie van een expert: Media en balans Van: MediaMentor Hey Lisa! Welkom op het forum! Je bent absoluut niet de enige die zich soms een mediajunkie voelt. Het is supergemakkelijk om verloren te gaan in je telefoon of in een serie. Hier zijn een paar tips die je kunnen helpen om een betere balans te vinden: Tijdslimieten: Stel een tijdslimiet in voor het gebruik van sociale media. Zo kun je bewust kiezen wanneer je online wilt zijn. Activiteiten zonder scherm: Probeer elke week één activiteit zonder scherm te doen. Ga wandelen, lees een boek, of ga koken (super tof dat je dat doet!). Bewust kiezen: Vraag jezelf af: "Wil ik dit kijken omdat het me echt interesseert, of is het een tijdverdrijf?" Bewuste keuzes maken kan helpen je gebruik te verminderen. Alternatieven: Zoek alternatieven. In plaats van een aflevering van je serie, kun je bijvoorbeeld een kort podcastaflevering luisteren over een onderwerp dat je interesseert. Ik hoop dat deze tips je helpen! Als je andere ideeën hebt, deel ze zeker! Groetjes, MediaMentor Reacties van andere gebruikers Van: TuinLiefhebber Welkom Lisa! Fijn dat je de stap gezet hebt om hier te komen. Ik heb ook moeite met schermtijd, maar ik probeer vaker in de tuin te werken. Is het iets dat je ook leuk vindt? Van: ChilleKok Hey Lisa! Leuk dat je hier bent! Koken is echt geweldig. Wat maak je graag? Ik vind het leuk om nieuwe recepten uit te proberen en soms zelfs vrienden uit te nodigen voor een kookavond! Van: DromerigeDani Hi allemaal! Ik snap wat je bedoelt, Lisa. Ik had ook een schermverslaving, maar sinds ik elke ochtend ga joggen, voel ik me zoveel beter! Het is soms moeilijk om de deur uit te gaan, maar het helpt echt. Heb je dat al geprobeerd? Van: TechFanatic Yo Lisa! Mooi dat je je interesses zo deelt. Misschien kan een hobby-studie (zoals een online cursus) je helpen om iets nieuws te leren zonder een schermverslaving te hebben? Heb je daarover nagedacht? Van: BoekWurm Hey, Lisa! Een tip: probeer de boeken van jouw favoriete filmgenres. Het kan echt leuk zijn om voor de buis weg te stappen. Ik kan je een paar goede titels aanraden als je dat wilt! Van: SportieveSophie Welkom op het forum, Lisa! Ik vind het superleuk dat je ook van koken houdt. Maar ik vraag me af: heb je al eens geprobeerd koken zonder recepten? Dat kan best een uitdaging zijn, maar ook heel leuk! Van: Hobbyman Hey Lisa, welkom! Ik heb ook ooit een detox gedaan van sociale media voor een maand. Best een zware klus, maar het gaf me zoveel meer tijd voor andere dingen! Misschien is dat iets voor jou? Succes! Van: CreatieveHanna Hoi Lisa! Wat leuk dat je hier bent. Heb je ook al eens creatieve workshops gevolgd? Dat kan ook een goede afleiding zijn van schermen en je leert iets nieuws. Veel plezier hier! Van: RustigeRik Welkom allemaal! Lisa, ik vind je idee om meer buiten te zijn echt top. Kletsen met vrienden in het park is een fijne manier om dat scherm achter je te laten. Misschien een picnic plannen? Zo ontstaat er een levendig en natuurlijk gesprek waarin leden ervaringen en advies delen! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Wat zijn duplicate spots en hoe kun je ze vermijden? Gebruiker123: Hé allemaal, ik ben nieuw hier en heb een vraagje. Wat zijn eigenlijk duplicate spots? En hoe kan ik ze vermijden als ik aan het downloaden ben via Spotnet? Alvast bedankt! Expert_Leo: Hey Gebruiker123! Welkom op het forum! Duplicate spots zijn basically meerdere lijsten van hetzelfde bestand dat je kan downloaden. Denk aan een film of een serie die in verschillende kwaliteit of met verschillende namen wordt gedeeld. Dit kan gebeuren als iemand iets uploadt en een ander het ook weer plaatst, of als je dezelfde upload op verschillende momenten terugziet. Nu, hoe kun je ze vermijden? Hier een paar tips: Gebruik filters: Spotnet heeft opties om dubbele bestanden eruit te filteren. Zorg dat je die aanzet zodat je alleen de unieke downloads ziet. Kijk naar bestandsnamen en sizes: Vaak, als je de naam en grootte vergelijkt, zie je al snel of iets een duplicate is. Als ze hetzelfde zijn, kan je het beter negeren. Check comments: Soms laten andere gebruikers weten dat iets al eerder is geupload. Lees de reacties even door! Updates en initiatieven: Sommige communities of gebruikers plaatsen meldingen over nieuwe uploads. Volg die en je weet wat er nieuw is zonder dupes. Hopelijk helpt dit je verder! Laat maar weten als je nog vragen hebt! User_Mike: Thanks Leo! Dit is echt handig om te weten. Ik heb veel gedownload en soms zag ik dingen dubbel, maar wist niet wat het betekende. Marieke84: Ik wil ook nog aan toevoegen dat sommige series vaak meerdere uploads hebben, omdat ze in verschillende landen zijn gekopieerd. Dat is dus niet altijd slecht, omdat je zo soms de beste versie kan kiezen. TheTechGuy: Klopt Marieke! En vergeet niet dat sommige mensen ook hun eigen pakketten van series of films samenstellen, dus dat maakt het nog verwarrender. — Gebruiker123: Duidelijk, dank jullie! Ik ga eens kijken naar die filters. Er staat zoveel in Spotnet dat het soms lastig is om het overzicht te houden! OldSchoolBob: Dat is zeker waar! Soms lijkt het wel een doolhof met al die spots. Ik gebruik vaak de zoekfunctie in plaats van te scrollen. Scheelt echt! Marieke84: Ja, dat kan ik bevestigen! En als je echt niet zeker weet wat je moet kiezen, het kan helpen om even te Googlen naar de beste versies van wat je wil downloaden. User_Mike: Haha, bij het verwijderen van dupes moet je ook opletten dat je niet per ongeluk de verkeerde verwijdert. Dat is me ook een keer overkomen… echt frustrerend! TheTechGuy: Precies Mike! Het is goed om bezig te zijn met het overzicht. Ik moedig iedereen aan om een soort lijst bij te houden van wat je hebt gedownload, dan raak je niet zo snel in de knoop. Gebruiker123: Super tips allemaal! Ik zal deze raadgeving zeker meenemen. Bedankt iedereen! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Welke binge-waardige series over hackers moet ik zeker bekijken? SmurfFan88: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar wat nieuwe series om te bingewatchen en ik ben helemaal gek op die hacker-dingen. Heeft iemand tips voor goede series die draaien om hackers of cyberbeveiliging? Hit me up! CyberGuru101: Hey SmurfFan88! Super dat je interesse hebt in hacker-series, er zijn echt een paar geweldige om te zien! Hier zijn mijn top picks: Mr. Robot – Dit is echt een must-see! De serie volgt Elliot, een hacker met sociale angst die zich aansluit bij een groep cyberactivisten. Het is spannend en de plotwendingen zijn echt om van te smullen. De technische details kloppen ook prima, wat het extra leuk maakt voor tech-fans! Halt and Catch Fire – Hoewel het niet helemaal over hacking gaat, speelt tech een grote rol in deze serie. Het gaat over de opkomst van de personal computer in de jaren ’80 en ’90. De karakters zijn echt diepgaand en het laat je nadenken over de impact van technologie. Black Mirror (de aflevering "Hated in the Nation") – Deze anthology-serie bevat een aflevering die veel te maken heeft met hacking en sociale media. Het is donker en geeft je echt iets om over na te denken. The Code – Dit is meer een misdaaddrama, maar het heeft genoeg hacker-elementen. Het volgt een team van detectives die de wereld van hacking en cybercriminaliteit induiken. StartUp – Dit gaat over een crypto-startup die op een spannende manier met hackers en schimmige zaken omgaat. De cast is ook top, met onder andere Adam Brody en Martin Freeman. Ik hoop dat je hier wat mee kunt! Veel kijkplezier! BoekAddict23: Ohhhh, Mr. Robot is echt een juweeltje! De hoofdpersoon is zo realistisch neergezet, je voelt gewoon zijn worstelingen. En die muziek! Aahh TechJunkie77: Klopt, Mr. Robot is echt on point! Maar ik wil ook nog Person of Interest aanbevelen. Het gaat niet echt over hacken, maar wel over een supergeavanceerd AI-systeem dat criminaliteit voorspelt. Het heeft een soortgelijke vibe als Mr. Robot. SmurfFan88: Thanks jongens! Ik ga Mr. Robot zeker eerst bekijken. De rest klinkt ook super interessant! CyberGuru101: @TechJunkie77, ik heb Person of Interest ook gezien! Het heeft zoveel plotwendingen. De interactie tussen de karakters is echt leuk om te volgen. BoekAddict23: Inderdaad, het geeft je ook een blik op ethiek in technologie. Echt fascinerend! FilmFanatic99: Is Black Mirror de moeite waard? Ik heb gehoord dat sommige afleveringen mega zwaar zijn, maar mensen vinden het ook weer briljant. TechJunkie77: Ja, absoluut! Niet elke aflevering is even goed, maar de meeste zijn heel sterk en provocerend. Zeker uitkijken naar de sociale commentaar. De aflevering "San Junipero" is bijvoorbeeld heel anders dan de rest, maar zo mooi! SmurfFan88: Klinkt goed! Ik ga ook dat maar checken. Dit weekend wordt een binge-fest . Bedankt voor alle tips, mensen! CyberGuru101: Geen probleem! Laat ons weten wat je ervan vindt! Veel kijkplezier! Einde discussie Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...