Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Uitspraak Rechter: IP-adres lokaliseert of identificeert geen BitTorrent-piraat

     Delen


    Strike 3 Holdings heeft honderden verdachten van het plegen van inbreuk op auteursrechten geïdentificeerd via Amerikaanse rechtbanken. Dit gebeurt vaak zonder veel gedoe, maar deze week kreeg het bedrijf een grote tegenslag. Florida District Court Rechter Ursula Ungaro weigerde om een dagvaarding af te geven, met als verklaring dat IP-adres bewijsmateriaal niet voldoende is om een vermeende piraat te lokaliseren of te identificeren.

    Sinds het begin van dit decennium zijn honderdduizenden vermeende BitTorrent-piraten aangeklaagd door zogenaamde 'copyright-trollen' in de Verenigde Staten. De selecte groep van rechthebbenden die deze gevallen indienen, vertrouwt over het algemeen op een IP-adres als bewijsmateriaal. Vervolgens vragen ze de rechtbank om een dagvaarding te geven, waarbij ze internetproviders opdracht geven om de persoonlijke gegevens van de bijbehorende accounthouder over te dragen.

    Hoewel sommige rechters dat in het verleden hebben geweigerd, geven veel district rechtbanken deze dagvaardingen nog steeds uit. In de loop der jaren zijn rechters echter sceptischer geworden over het geleverde bewijsmateriaal. Hier behoort ook Rechter Ursula Ungaro in het district Florida toe.

    In februari kreeg Rechter Ungaro een zaak toegewezen van het adult entertainmentbedrijf Strike 3 Holdings, dat de afgelopen maanden honderden rechtszaken heeft aangespannen. Het bedrijf beschuldigde IP-adres "72.28.136.217" van het delen van zijn inhoud via BitTorrent zonder toestemming. De rechter was echter terughoudend met het afgeven van een dagvaarding. Ze vroeg het bedrijf hoe het gebruik van geolocatie en andere technieken redelijkerwijs de identiteit en de locatie van de vermeende inbreuk pleger konden achterhalen.

    In reactie op het verzoek van de Rechter om bewijs te overleggen, legde Strike 3 uit dat het de database van Maxmind gebruikte om het IP-adres te koppelen aan internetprovider Cogeco en een locatie in Zuid-Florida. Volgens Maxmind is de traceerbaarheid van het IP-adres ongeveer 95% accuraat in de VS, dus de rechthebbende is er vrijwel zeker van dat de zaak bij de juiste rechtbank is ingediend.

    Verder heeft Strike 3 toegegeven dat het op dit moment niet weet of de rekeninghouder de daadwerkelijke auteursrecht inbreuk pleger is. Het bedrijf is echter van mening dat dit het meest voor de hand liggend is en zegt dat het zal proberen meer te weten te komen zodra de identiteit van de persoon in kwestie bekend is.

    Dat was niet goed genoeg voor rechter Ungaro. In een uitspraak die deze week is vrijgegeven, schrijft ze dat, behalve dat het "aannemelijk" is dat de inbreuk pleger via het IP-adres kan worden geïdentificeerd, niet kan worden uitgelegd hoe de geolocatie software de daadwerkelijke inbreuk pleger kan identificeren of lokaliseren.

    Rechter Ungaro schrijft; "Er is niets dat de locatie van het IP-adres koppelt aan de identiteit van de persoon die de video's van eiser downloadt en bekijkt en vaststelt of die persoon in dit district woont". De uitspraak wijst erop dat een IP-adres op zichzelf niet iemand kan identificeren. Als zodanig kan het de persoon die naar verluidt de auteursrechtelijk inbreuk plegende inhoud heeft gedownload, niet nauwkeurig achterhalen.

    Rechter Ungaro doet ook nog de volgende opmerking; "Het is bijvoorbeeld heel goed mogelijk dat het IP-adres bij een coffeeshop of een open Wi-Fi-netwerk hoort, wat de vermeende inbreuk pleger kort gebruikte bij een bezoek aan Miami" en vervolgens voegt ze er nog aan toe dat; "Zelfs als het IP-adres zich in een woning in dit district bevindt, kan de geolocatie software niet vaststellen wie toegang heeft tot de computer van die woning en wie deze daadwerkelijk heeft gebruikt om inbreuk te plegen op het auteursrecht van eiser".

    Strike 3 benadrukte nog dat veel rechtbanken dagvaardingen hebben afgegeven op basis van exact hetzelfde bewijsmateriaal. Ondanks het feit dat dit waar is, verklaart de rechter dat andere rechtbanken, die ook twijfelden aan de sterkte van een IP-adres als bewijs, ook hebben geweigerd dit te doen. In dit geval constateert de rechtbank dat Strike 3 niet voldoende bewijsmateriaal heeft verstrekt om te beweren dat het redelijkerwijs kan vertrouwen op het gebruik van geolocatie om de identiteit van de verdachte downloader vast te stellen. Evenmin bewijst het dat de persoon in het rechtsgebied van het Hof leeft.

    Als gevolg hiervan weigerde het Hof een dagvaarding te verstrekken en verwierp het de zaak tegen IP-adres 72.28.136.217 wegens ongeoorloofde locatie. De zaak is afgedaan en Strike 3 krijgt geen gelegenheid om de zaak opnieuw in te dienen.

    Hoewel niet alle rechters tot dezelfde conclusie komen, is de uitspraak een tegenvaller voor Strike 3 en andere rechthebbenden. Ze moeten duidelijk andere argumenten of bewijzen aandragen als hun zaak door deze rechter wordt behandeld. Maar dat komt niet echt als een complete verrassing, want rechter Ungaro heeft in het verleden soortgelijke uitspraken gedaan.



    bewerkt door Drifter


    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Het zou al heel wat zijn als er in alle staten van de VS een eensluidende rechtspraak zou komen, die net zoals deze rechter duidelijk maakt dat het nog steeds een grijs gebied is om iemand persoonlijk schuldig te verklaren voor illegaal downloaden als je alleen een spoor hebt die gelinkt kan worden aan een IP-adres. Jammer dat er meer mensen direct een schikking treffen als ze aangeschreven worden op verdenking. 😕

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Strike 3 moet opnieuw een zware tegenslag verwerken voor een federale rechtbank in New York. De Amerikaanse Onderzoeks-Rechter James Orenstein heeft meer dan een dozijn gevallen afgewezen, vanwege een aantal gesignaleerde problemen. De rechter merkte onder meer op dat de frequentie van meer dan een op de drie ten onrechte beschuldigde piraten, schrikbarend hoog is.

    Sinds 2017 heeft Strike 3 276 zaken in dit district ingediend, waarvan er niet 1 tot een rechtszaak is gekomen.

    Van de 143 zaken die in het district werden ingediend, resulteerden er 49 in een schikking en werden er 94 vrijwillig ingetrokken. Dit laatste aantal bevat 50 gevallen waarin Strike 3 er niet van overtuigd was dat de verdachte de inbreuk pleger is. Met andere woorden, mensen die waarschijnlijk ten onrechte worden beschuldigd.

    Dit betekent dat een derde van de ingediende zaken door Strike 3 waarschijnlijk is gericht tegen de verkeerde persoon. Dit aantal is "schrikbarend hoog", aldus de Onderzoeks-Rechter en heeft in zijn uitspraak dan ook gezorgd voor het hoge aantal afwijzingen voor het afgeven van een bevelschrift.

    Bron: Torrentfreak

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  1 lid is actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Onderwerp: Waarom werkt mijn Touch ID niet meer en wat kan ik doen? iRonnie: Hey iedereen! Ik heb een probleem met mijn iPhone, de Touch ID werkt ineens niet meer. Ik heb geen idee wat er aan de hand is. Hebben jullie misschien tips of oplossingen? Ik heb al geprobeerd om m’n vingerafdruk opnieuw toe te voegen, maar dat helpt niet. Alvast bedankt! ExpertApple: Hey iRonnie, vervelend dat je problemen hebt met je Touch ID! Geen paniek, er zijn een paar dingen die je kunt proberen. Maak de sensor schoon: Soms kan vuil of olie de Touch ID sensor beïnvloeden. Gebruik een zachte, droge doek om de sensor schoon te maken. Zorg dat je vinger ook schoon en droog is. Herstart je iPhone: Dit klinkt simpel, maar een herstart kan vaak kleine problemen oplossen. Houd de aan/uit-knop ingedrukt en schuif om uit te schakelen. Daarna weer aanzetten. Software-updates: Check of je iPhone up-to-date is. Het kan zijn dat er een bug in de software zit die het probleem veroorzaakt. Ga naar Instellingen > algemeen > Software-update om te kijken of er updates zijn. Vingerafdruk opnieuw toevoegen: Je zei dat je dat al gedaan hebt, maar probeer het nog een keer! Soms helpt het om een nieuwe vingerafdruk toe te voegen met iets andere hoeken of druk. Reset instellingen: Als niets werkt, kun je overwegen om je instellingen te resetten zonder je data te wissen. Ga naar Instellingen > Algemeen > Stel opnieuw in > Herstel alle instellingen. Als het nog steeds niet werkt, kan het zijn dat er een hardwareprobleem is. Dan is het verstandig om naar de Apple Store te gaan. Hopelijk helpt dit je op weg! Succes! TechieTom: Dank voor de tips, ExpertApple! Ik heb zelf ook eens gehad dat mijn Touch ID niet meer werkte, en het kwam omdat ik m’n telefoon per ongeluk in m’n zak had laten zitten met veel zweet erop. Alleen schoonmaken hielp toen. GadgetGirl94: Wat een vervelend probleem, iRonnie. Mijn Touch ID werkt soms ook niet, maar het komt vaak door vingerafdrukken die niet goed geregistreerd zijn. Heb je misschien ook al geprobeerd om je vingers in verschillende hoeken te scannen? OldSchoolBob: Ik geef je gelijk, GadgetGirl! Dat kan echt schelen! In de tijd van de oude iPhones had je dat nooit, toen werkte alles gewoon zonder problemen! iRonnie: Bedankt allemaal voor de reacties! Ik ga meteen de sensor schoonmaken en kijken of er updates zijn. Hopelijk werkt het weer snel! TechieTom: Laat ons weten wat eruit komt, iRonnie! En als je hardwareproblemen hebt, kan je rabbel naar de Apple Store wel een goed idee zijn. Ze zijn meestal heel behulpzaam. AppleEva: Ik had eerder een soortgelijk probleem met mijn iPad. Wat ik deed, was gewoon mijn vingerafdruk opnieuw toevoegen zonder de oude te verwijderen. Het werkte weer! Misschien een optie voor jou? GadgetGirl94: Ja, dat had ik ook gedaan bij mijn vingerafdrukken. Het lijkt suffig, maar soms hebben die dingen gewoon wat extra liefde nodig. Wie had gedacht dat een stukje technologie zo lastig kon zijn? iRonnie: Oké, ik heb het geprobeerd, maar helaas nog steeds geen succes. Bijna zo irritant als wanneer je net niet kunt inloggen op je app. OldSchoolBob: Tja, dat gebeurt. Soms is het gewoon tijd voor een upgrade! ExpertApple: Ah, ik zie dat je nog steeds problemen hebt. Als je alles geprobeerd hebt en het werkt nog steeds niet, dan zal ik je echt aanraden om langs de Apple Store te gaan. Ze kunnen een diagnose stellen en kijken naar eventuele hardware-problemen! Succes! Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Voorstelling van een nieuw lid – Hoi allemaal! Gebruikersnaam: FilmFan123 Hallo allemaal! Ik ben gister een beetje op dit forum rondgekeken en dacht, waarom niet gewoon voorstellen? Ik ben FilmFan123 en ik kom uit het gezellige Utrecht. Ik ben 28 jaar en absoluut een liefhebber van films en series. Mijn droom is om mijn woonkamer om te toveren tot de perfecte thuisbioscoop. Sinds de pandemie geniet ik nog meer van films kijken, maar de sfeer in mijn woonkamer is nog niet helemaal wat ik wil. Ik heb een projector en een scherm, maar ben nog aan het uitzoeken hoe ik het helemaal gezellig kan maken. Ik hou van sci-fi en drama, dus ik wil dat het echt een speciale plek wordt om samen met vrienden te genieten van filmavonden. Ik meldde me aan omdat ik benieuwd ben naar wat jullie tips zijn! Hoe maken jullie je ruimtes gezellig en filmvriendelijk? En welke accessoires zijn echt een must-have? Alvast bedankt voor de reacties! Ik kijk ernaar uit om jullie beter te leren kennen en de tips van jullie te horen! Antwoord van Expert: HomeCinemaGuru Hey FilmFan123! Wat leuk dat je je hebt aangemeld! Het klinkt alsof je al een goede basis hebt met je projector en scherm. Hier zijn een paar tips om je woonkamer om te toveren tot de perfecte thuisbioscoop: Verlichting: Denk aan dimbare lampen of sfeervolle verlichting. Led-strips rond je scherm kunnen ook een mooie toevoeging zijn. Ze geven gewoon een fijne sfeer en verminderen de reflectie op het scherm. Zitcomfort: Zorg voor comfortabele stoelen of banken. Misschien een paar lekkere kussens erin, zodat iedereen lekker kan zitten tijdens de film. Geluid: Een goed geluidssysteem maakt een wereld van verschil. Als je budget het toelaat, kijk dan naar een soundbar of een surround sound systeem. Het maakt de filmervaring echt compleet! Decoratie: Hang film-posters op of zet wat leuke memorabilia neer op een plank. Dit geeft het een persoonlijke touch en laat zien wat voor films jij leuk vindt. Snackhoek: Vergeet niet om een snackhoek te creëren! Popcornmachine of een comfortabele plek voor je chips en drankjes, dat maakt het extra leuk. Ik hoop dat je hier iets mee kunt! Laat het me weten als je vragen hebt. Enjoy your movie nights! Reacties van andere gebruikers: Gebruikersnaam: CozyCorner Welkom FilmFan123! Leuke naam, en ik herken je zorgen helemaal. Had ik maar zo’n projector! Hier in Amsterdam kijk ik gewoon op mijn laptop, haha. Veel plezier en ik kijk uit naar je updates! Gebruikersnaam: TechieTom Hey, dat geluid is inderdaad super belangrijk! Ik heb een soundbar en ik kan je vertellen, het maakt een enorm verschil! Zorg ervoor dat je hem op de juiste hoogte plaatst voor het beste geluid. Gebruikersnaam: MovieNerd99 Dat klinkt echt leuk! Ik ben zelf ook bezig met mijn home cinema. Ik heb laatst een oud tapijt gekocht dat echt de ruimte opwarmt. Vergeet ook de vuurkuil of gedimde lichten niet! Dat brengt zoveel sfeer! Gebruikersnaam: ChillMate Supergamutjes, al die tips! Ik ben zelf een fan van een goede popcornmachine. Er gaat niets boven zelfgemaakte popcorn tijdens een film! Gebruikersnaam: FilmFan123 Dank jullie wel voor de reacties! Fijn om te horen dat jullie het ook leuk vinden. Ik ga eens aan de slag met de verlichting en lekker wat snacks in huis halen. De tips zijn goud waard! Gebruikersnaam: HomeCinephile Zou je ook een thema avond kunnen doen? Bijvoorbeeld elke week een andere film genre? Dan maak je het net iets spannender en heb je een goed excuus voor een decorwissel! Gebruikersnaam: CouchPotato Leuk idee, HomeCinephile! Ik heb laatst een horroravond gedaan en het was zo’n hit! Verlichting op rood, kaarsen aan en iedereen in pyjama. Gebruikersnaam: FilmFan123 Wauw, die thema-avonden klinken echt leuk! Ik ga het zeker proberen. Bedankt voor de tips! Als ik nog meer hulp nodig heb, kom ik weer terug! Gebruikersnaam: MovieLover7 Jaa, ik ben ook helemaal voor thema-avonden! Dat maakt het extra leuk. En een tip voor de sfeer: kaarsen en geurkaarsen kunnen ook echt iets toevoegen. Je wilt dat het past bij de film die je kijkt! Gebruikersnaam: TechieTom Absoluut, MovieLover7! Geurkaarsen kunnen het extra speciaal maken. Zorg dat je de geur bij de film laat passen, dat maakt het nog leuker! Dit is echt de charme van een forum! Iedereen deelt ervaringen en je leert van elkaar. Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Downloaden via Nieuwsgroepen & Spotnet Gebruiker1: Hey allemaal, ik krijg de hele tijd meldingen van m’n virusscanner als ik via nieuwsgroepen download. Echt irritant! Iemand idee wat dit kan betekenen en wat ik moet doen? ExpertUser: Hey Gebruiker1, Dat kan heel vervelend zijn! Het is niet ongebruikelijk dat virusscanners meldingen geven als je bestanden downloadt, vooral als het gaat om nieuwsgroepen. Hier zijn een paar dingen om te overwegen: Valse Positieve: Vaak zijn de meldingen gewoon ‘valse positieven’. Dit betekent dat je virusscanner denkt dat er iets mis is, terwijl dat niet zo is. Het lijkt wel eens alsof een onschuldig bestand op een virus lijkt. Scannen van Bestanden: Veel virusscanners scannen besturingssystemen en applicaties in real-time. Wanneer je een bestand downloadt, kan dit intensief zijn voor je systeem, waardoor de scanner vaker actief is. Verander de Instellingen: Kijk eens in de instellingen van je virusscanner. Soms kan je de gevoeligheid van de scanner aanpassen. Stel ‘m iets minder gevoelig in, maar let op dat je niet te veel risico neemt. Download van Betrouwbare Bronnen: Zorg ervoor dat je bestanden downloadt van betrouwbare nieuwsgroepen. Dan verklein je de kans dat je echt gevaarlijke bestanden binnenhaalt. Update Je Virusscanner: Zorg ervoor dat je virusscanner up-to-date is. Oude versies kunnen problemen hebben met het herkennen van ‘veilige’ bestanden. Hopelijk helpt dit je verder! Laat het weten als je nog meer vragen hebt. Gebruiker2: Thanks, ExpertUser! Goede punten. Ik had ook al zo iets gehoord over valse positieven. Wat ik nu doe is gewoon de meldingen negeren, maar misschien moet ik toch even mijn instellingen checken. Gebruiker3: Ik heb dit ook gehad! Het is echt super frustrerend. Bij mij hielp het om de applicatie die ik gebruik voor het downloaden te veranderen. Uiteindelijk gebruik ik nu [Naam van een populair downloadprogramma] en dat gaat veel beter! Gebruiker4: Ja, dat heb ik ook gemerkt. Sommige downloadprogramma’s zijn net iets veiliger of beter in het omzeilen van die meldingen. Maar idd, let wel op dat je niet zomaar alles gaat downloaden zonder te kijken! Gebruiker5: Huh, maar kan het echt geen kwaad om de meldingen en waarschuwingen negeren? Ik heb ook weleens gehoord dat er echte virussen tussen kunnen zitten. ExpertUser: Dat is een goede vraag, Gebruiker5! Het negeren van meldingen kan inderdaad risico’s met zich meebrengen. Het beste is altijd om voorzichtig te zijn en niet zomaar alles te downloaden. Lees ook reacties van anderen in de community over specifieke bestanden of bronnen. Gebruiker6: Ik gebruik altijd een VPN als ik download. Zo voel ik me iets veiliger. Kan dat ook een rol spelen? Gebruiker7: Zeker! Een VPN is altijd een goed idee, vooral als je nieuwsgroepen gebruikt. Het maakt je internetverbinding veiliger, maar vergeet niet dat het je virusscanner niet vervangt. Gebruiker8: Goed advies allemaal! Ik heb even zitten kijken naar mijn virusscanner instellingen en dat maakte een groot verschil! Thanks! Gebruiker1: Super bedankt allemaal voor de reacties! Ik ga aan de slag met de tips. Zet de meldingen nog niet uit, maar ben iets minder bang nu. Gebruiker9: Laat even weten of het helpt, Gebruiker1! Delen is caring, zoals ze zeggen. Gebruiker2: Zal ik doen! We moeten allemaal deze irritaties samen oplossen! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...