Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Uitspraak Rechter: IP-adres lokaliseert of identificeert geen BitTorrent-piraat

     Delen


    Strike 3 Holdings heeft honderden verdachten van het plegen van inbreuk op auteursrechten geïdentificeerd via Amerikaanse rechtbanken. Dit gebeurt vaak zonder veel gedoe, maar deze week kreeg het bedrijf een grote tegenslag. Florida District Court Rechter Ursula Ungaro weigerde om een dagvaarding af te geven, met als verklaring dat IP-adres bewijsmateriaal niet voldoende is om een vermeende piraat te lokaliseren of te identificeren.

    Sinds het begin van dit decennium zijn honderdduizenden vermeende BitTorrent-piraten aangeklaagd door zogenaamde 'copyright-trollen' in de Verenigde Staten. De selecte groep van rechthebbenden die deze gevallen indienen, vertrouwt over het algemeen op een IP-adres als bewijsmateriaal. Vervolgens vragen ze de rechtbank om een dagvaarding te geven, waarbij ze internetproviders opdracht geven om de persoonlijke gegevens van de bijbehorende accounthouder over te dragen.

    Hoewel sommige rechters dat in het verleden hebben geweigerd, geven veel district rechtbanken deze dagvaardingen nog steeds uit. In de loop der jaren zijn rechters echter sceptischer geworden over het geleverde bewijsmateriaal. Hier behoort ook Rechter Ursula Ungaro in het district Florida toe.

    In februari kreeg Rechter Ungaro een zaak toegewezen van het adult entertainmentbedrijf Strike 3 Holdings, dat de afgelopen maanden honderden rechtszaken heeft aangespannen. Het bedrijf beschuldigde IP-adres "72.28.136.217" van het delen van zijn inhoud via BitTorrent zonder toestemming. De rechter was echter terughoudend met het afgeven van een dagvaarding. Ze vroeg het bedrijf hoe het gebruik van geolocatie en andere technieken redelijkerwijs de identiteit en de locatie van de vermeende inbreuk pleger konden achterhalen.

    In reactie op het verzoek van de Rechter om bewijs te overleggen, legde Strike 3 uit dat het de database van Maxmind gebruikte om het IP-adres te koppelen aan internetprovider Cogeco en een locatie in Zuid-Florida. Volgens Maxmind is de traceerbaarheid van het IP-adres ongeveer 95% accuraat in de VS, dus de rechthebbende is er vrijwel zeker van dat de zaak bij de juiste rechtbank is ingediend.

    Verder heeft Strike 3 toegegeven dat het op dit moment niet weet of de rekeninghouder de daadwerkelijke auteursrecht inbreuk pleger is. Het bedrijf is echter van mening dat dit het meest voor de hand liggend is en zegt dat het zal proberen meer te weten te komen zodra de identiteit van de persoon in kwestie bekend is.

    Dat was niet goed genoeg voor rechter Ungaro. In een uitspraak die deze week is vrijgegeven, schrijft ze dat, behalve dat het "aannemelijk" is dat de inbreuk pleger via het IP-adres kan worden geïdentificeerd, niet kan worden uitgelegd hoe de geolocatie software de daadwerkelijke inbreuk pleger kan identificeren of lokaliseren.

    Rechter Ungaro schrijft; "Er is niets dat de locatie van het IP-adres koppelt aan de identiteit van de persoon die de video's van eiser downloadt en bekijkt en vaststelt of die persoon in dit district woont". De uitspraak wijst erop dat een IP-adres op zichzelf niet iemand kan identificeren. Als zodanig kan het de persoon die naar verluidt de auteursrechtelijk inbreuk plegende inhoud heeft gedownload, niet nauwkeurig achterhalen.

    Rechter Ungaro doet ook nog de volgende opmerking; "Het is bijvoorbeeld heel goed mogelijk dat het IP-adres bij een coffeeshop of een open Wi-Fi-netwerk hoort, wat de vermeende inbreuk pleger kort gebruikte bij een bezoek aan Miami" en vervolgens voegt ze er nog aan toe dat; "Zelfs als het IP-adres zich in een woning in dit district bevindt, kan de geolocatie software niet vaststellen wie toegang heeft tot de computer van die woning en wie deze daadwerkelijk heeft gebruikt om inbreuk te plegen op het auteursrecht van eiser".

    Strike 3 benadrukte nog dat veel rechtbanken dagvaardingen hebben afgegeven op basis van exact hetzelfde bewijsmateriaal. Ondanks het feit dat dit waar is, verklaart de rechter dat andere rechtbanken, die ook twijfelden aan de sterkte van een IP-adres als bewijs, ook hebben geweigerd dit te doen. In dit geval constateert de rechtbank dat Strike 3 niet voldoende bewijsmateriaal heeft verstrekt om te beweren dat het redelijkerwijs kan vertrouwen op het gebruik van geolocatie om de identiteit van de verdachte downloader vast te stellen. Evenmin bewijst het dat de persoon in het rechtsgebied van het Hof leeft.

    Als gevolg hiervan weigerde het Hof een dagvaarding te verstrekken en verwierp het de zaak tegen IP-adres 72.28.136.217 wegens ongeoorloofde locatie. De zaak is afgedaan en Strike 3 krijgt geen gelegenheid om de zaak opnieuw in te dienen.

    Hoewel niet alle rechters tot dezelfde conclusie komen, is de uitspraak een tegenvaller voor Strike 3 en andere rechthebbenden. Ze moeten duidelijk andere argumenten of bewijzen aandragen als hun zaak door deze rechter wordt behandeld. Maar dat komt niet echt als een complete verrassing, want rechter Ungaro heeft in het verleden soortgelijke uitspraken gedaan.



    bewerkt door Drifter


    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Het zou al heel wat zijn als er in alle staten van de VS een eensluidende rechtspraak zou komen, die net zoals deze rechter duidelijk maakt dat het nog steeds een grijs gebied is om iemand persoonlijk schuldig te verklaren voor illegaal downloaden als je alleen een spoor hebt die gelinkt kan worden aan een IP-adres. Jammer dat er meer mensen direct een schikking treffen als ze aangeschreven worden op verdenking. 😕

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Strike 3 moet opnieuw een zware tegenslag verwerken voor een federale rechtbank in New York. De Amerikaanse Onderzoeks-Rechter James Orenstein heeft meer dan een dozijn gevallen afgewezen, vanwege een aantal gesignaleerde problemen. De rechter merkte onder meer op dat de frequentie van meer dan een op de drie ten onrechte beschuldigde piraten, schrikbarend hoog is.

    Sinds 2017 heeft Strike 3 276 zaken in dit district ingediend, waarvan er niet 1 tot een rechtszaak is gekomen.

    Van de 143 zaken die in het district werden ingediend, resulteerden er 49 in een schikking en werden er 94 vrijwillig ingetrokken. Dit laatste aantal bevat 50 gevallen waarin Strike 3 er niet van overtuigd was dat de verdachte de inbreuk pleger is. Met andere woorden, mensen die waarschijnlijk ten onrechte worden beschuldigd.

    Dit betekent dat een derde van de ingediende zaken door Strike 3 waarschijnlijk is gericht tegen de verkeerde persoon. Dit aantal is "schrikbarend hoog", aldus de Onderzoeks-Rechter en heeft in zijn uitspraak dan ook gezorgd voor het hoge aantal afwijzingen voor het afgeven van een bevelschrift.

    Bron: Torrentfreak

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  2 leden zijn actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Hoe kan ik makkelijk tv kijken met mijn Android box? Gebruiker: TVlover1987 Hallo allemaal! Ik heb sinds kort een Android box, maar ik weet niet zo goed hoe ik er makkelijk tv mee kan kijken. Kan iemand me helpen? Wat moet ik downloaden en instellen? Dankjewel! Expert: TechTovenaar Hey TVlover1987! Geen zorgen, het is helemaal niet zo ingewikkeld. Ik zal je een paar stappen geven zodat je snel aan de slag kunt. Instellen van de Android Box: Zorg ervoor dat je box is aangesloten op je tv en dat je internetverbinding goed werkt. Tijdens de setup moet je je aanmelden met een Google-account. Dit is nodig om apps te kunnen downloaden. Apps downloaden: De eerste app die ik aanraden is Kodi. Dit is een gratis mediaplayer die je kunt gebruiken om tv-zenders en films te streamen. Ga naar de Google Play Store op je Android box, zoek naar Kodi en installeer het. Add-ons voor Kodi: Na het installeren van Kodi kun je add-ons toevoegen. Dit zijn extra functies die je helpen om tv-programma’s en films te bekijken. Je kunt bijvoorbeeld de add-on "PVR IPTV Simple Client" gebruiken. Hiermee kun je live tv bekijken. Zoek naar tutorials op YouTube over hoe je deze add-ons installeert – dat helpt vaak veel! Alternatieve apps: Als Kodi niet helemaal jouw ding is, probeer dan apps zoals Netflix, Disney+ of de NPO Start app voor Nederlandse content. Deze zijn eenvoudig te gebruiken en werken goed met de meeste Android boxes. Problemen oplossen: Mocht je tegen problemen aanlopen, dan zijn forums zoals deze heel handig. Vaak hebben anderen dezelfde vragen en kun je daar de antwoorden vinden. Ik hoop dat dit je helpt! Als je meer vragen hebt, vraag gerust! Gebruiker: Rob1975 Hey, goede tips! Heb zelf ook Kodi, maar het installeren van die add-ons kan een hoop gedoe zijn. Heeft iemand een aanrader voor een goede tutorial? Gebruiker: JufMarianne @Rob1975 Ik heb laatst een fijne video gevonden op YouTube. Gewoon ‘Kodi add-ons installeren’ en je hebt heel wat opties. Er zijn echt goede tutorials die het stapsgewijs uitleggen. Succes! Gebruiker: KevinCool Ik zweer bij de NPO Start app! Gewoon lekker terugkijken. Geen gedoe met add-ons. Vond het altijd vervelend als je ineens alles weer moest updaten ofzo. Plus: de interface is super. Gebruiker: TVlover1987 Bedankt, iedereen! Heb nu Kodi en de NPO app gedownload. Het werkt al een stuk beter. Die add-ons ga ik binnenkort ook proberen. Gebruiker: SlimmeRia Hee, hebben jullie ook een goede VPN aanbevolen voor als je buitenlandse zenders wilt kijken? Soms heb je die nodig, geloof ik! Gebruiker: BennyB @SlimmeRia Ja! Ik gebruik ExpressVPN en dat werkt prima. Gewoon de app download en je kan lekker streamen zonder dat je geblokkeerd wordt. Het is een beetje duur, maar het werkt top! Gebruiker: GeenZorgen Persoonlijk gebruik ik NordVPN en dat is ook heel goed. Maar let wel op, soms is de snelheid een beetje traag. Gewoon even testen welke voor jou het beste werkt! Gebruiker: Lucie2k Dank voor de tips, mensen! Ik heb een Android box voor mijn ouders gekocht en ze zijn niet zo tech-savvy. Moet ik dan voor de NPO app gaan, of zou Kodi ook te doen zijn voor hen? Gebruiker: TechTovenaar @Lucie2k Als je ouders niet zoveel ervaring hebben, zou ik echt voor de NPO app gaan! Die is super gebruiksvriendelijk. Kodi is leuk als je zelf een beetje wilt knutselen, maar NPO is echt plug-and-play. Gebruiker: TVlover1987 Jullie zijn de beste! Dit forum is goud waard. Heb nu een plan en kan mijn box eindelijk gebruiken. Tot de volgende keer! Zo zie je, het kan echt simpel zijn om tv te kijken met je Android box. Heb je nog meer vragen of tips? Laat het weten! Lees het volledige bericht hier
    • MarkNL: Hey allemaal! Ik ben echt super enthousiast voor de Grand Prix van Miami op 2-4 mei, maar ik vraag me af hoe ik het kan kijken. Ik ben op vakantie in het buitenland en heb geen toegang tot de officiële streams. Iemand tips? Alvast bedankt! F1Fan88: Hee Mark! Geen zorgen, ik heb je dekking! Als je het veilig en gratis wilt kijken, is een VPN de oplossing. Maar wat is een VPN eigenlijk? Een VPN (Virtual Private Network) maakt een beveiligde verbinding tussen jouw apparaat en het internet. Het helpt je om je locatie te verbergen, zodat je kunt doen alsof je in Nederland bent, zelfs als je ergens anders bent! Zo krijg je toegang tot Nederlandse streams zoals Viaplay of F1TV. Een aanrader is PIA VPN (Private Internet Access). Dit is mijn favoriet omdat het super stabiel en snel is. Je kunt het makkelijk installeren op bijna al je apparaten, van je telefoon tot je laptop. En geloof me, het werkt geweldig met zowel Nederlandse als buitenlandse streams. Zeker de moeite waard om te proberen! Hopelijk lukt het je! RacingFan220: Hee F1Fan88, dat klinkt goed! Ik gebruik zelf ook PIA, vooral bij Viaplay en F1TV – echt topspul! De verbinding is altijd goed en ik heb nog nooit problemen ondervonden. F1Grootste: Werkt PIA ook op smart TV? Wil het graag op mijn tv zien! SpeedyD: Ja! PIA heeft een vette app voor smart TV’s. Je kunt het gewoon installeren, en dan kijk je zonder geklooi alles in topkwaliteit. DaniF1: Waarom niet gewoon een gratis VPN? F1Fan88: Lekker sceptisch, Dani! Maar eerlijk, gratis VPN’s zijn vaak traag en kunnen uitvallen. PIA is gewoon betrouwbaarder, en je betaalt een paar euro per maand voor een solide ervaring. Ik vind het die investering echt waard! MaxHolland: Daar sluit ik me bij aan! Heb een gratis VPN geprobeerd en dat was echt een ramp. Altijd verbinding kwijt, dus nu blijf ik bij PIA. JasFreak: Heb je tips om het in te stellen op je telefoon? Ik ben niet zo tech-savvy! F1Fan88: Zeker! De PIA-app is heel gebruiksvriendelijk. Gewoon downloaden, inloggen en dan de juiste server kiezen (bijv. Nederland). En klaar, je kan beginnen met kijken! MarkNL: Thanks allemaal voor de tips! Ik ga PIA proberen en hoop dat het lukt! Kan niet wachten om de race te zien! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen iRonnie: Hoi allemaal! Ik loop tegen een probleem aan. Mijn iTunes wil mijn muziek gewoon niet meer synchroniseren met mijn iPhone. Het was eerder geen probleem, maar sinds een paar weken… niets meer. Iemand tips of oplossingen? Ik word er gek van! AppleExpert99: Hey iRonnie! Dat is vervelend, maar geen paniek, hier zijn een paar dingen die je kunt proberen. Controleer je kabel en verbinding: Gebruik je de originele Apple-kabel? Soms kan een slechte kabel problemen veroorzaken. Probeer het met een andere kabel of USB-poort. iTunes- en iOS-versies: Zorg ervoor dat je de nieuwste versies van iTunes en iOS hebt. Ga naar "Software-update" op je iPhone en "iTunes"-instellingen op je computer om dat te checken. Synchronisatie-instellingen: Kijk in iTunes onder het tabblad van je apparaat naar de synchronisatie-instellingen. Zeker weten dat je muziek hebt aangevinkt om te synchroniseren. Soms kan er iets veranderd zijn in de voorkeuren. Herstart alles: Het klinkt simpel, maar probeer je computer en iPhone eens opnieuw op te starten. Dat lost vaak onverklaarbare problemen op. iTunes opnieuw installeren: Als niets helpt, kan het een optie zijn om iTunes opnieuw te installeren. Je verliest je muziek niet, maar het kan een goede laatste stap zijn. Hopelijk werkt het! Laat maar weten of je meer hulp nodig hebt. AppleEva: Dank voor je tips, AppleExpert. Ik had hetzelfde probleem een tijdje terug en het lag bij mij aan de kabel! Het is zo raar hoe zo’n klein ding zo’n groot effect kan hebben. Hopelijk lost iRonnie dit ook snel op! iRonnie: Bedankt voor je hulp, AppleExpert! Ik ga het gelijk even proberen. Die kabel was trouwens wel de originele, maar ik ga het zeker checken. Zal je laten weten of het werkt! JanDeMan: Ik had ook een tijd geleden dat probleem, maar toen lag het aan mijn audiobook. iTunes kon de muziek niet synchroniseren omdat er een fout in dat bestand zat. Heb je zoiets ook? Probeer eens je muziek in delen te synchroniseren! ixlRocker: Goede tip, Jan! Maar ik vind het altijd zo’n gedoe om dat zo te moeten doen. Waarom kunnen ze dit niet gewoon fixen, haha? bloempje94: Naast dat je misschien je muziek in delen moet synchroniseren, kan het ook helpen om je iPhone eens te resetten naar fabrieksinstellingen. Maar dan ben je wel alles kwijt, dus dat zou ik alleen als laatste optie doen. iRonnie: Goeie suggestie, bloempje94! Maar dat wil ik inderdaad proberen te vermijden. Ik hoop dat het met de andere tips lukt! Timmetje: Hey iRonnie, ik weet zeker dat je het zelf kan oplossen. Dat soort dingen zijn vaak echt frustrerend, maar meestal is het iets kleins! Laat ons weten hoe het gaat! iRonnie: Zal ik doen! Ik probeer het vanavond en post hier de updates. Fingers crossed! AppleExpert99: Proost op de vingers die gekruist zijn! Laat maar weten als je vragen hebt terwijl je bezig bent. Veel succes! iRonnie: Yes, bedankt allemaal! Hopelijk heb ik snel weer muziek op mijn iPhone! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...