Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



  • Reeder 5: De mogelijkheden

    Een app zoals Reeder 5 vind ik persoonlijk erg handig. Bijvoorbeeld om s’ochtends tijdens het ontbijt even snel wat nieuwsberichten te lezen. Verder bevat de app meerdere handige functies.

    We beginnen uiteraard bij het begin. Het toevoegen van een account. Zodra je de app voor het eerst opent, verschijnt er automatisch een scherm om een account toe te voegen. Je hebt meerdere mogelijkheden. Zelf heb ik twee accounts toegevoegd: ’Feeds iCloud’ en ‘Read Later iCloud. Verderop in deze review lees je meer over de functie ‘Read Later’ ik heb voor iCloud gekozen omdat je dan alles automatisch kunt laten synchroniseren tussen al je devices. 

    00.thumb.png.91f9a5bcbab6915dc60a4acebcc6915a.png

     

    Vervolgens moet je je abonneren op een feed van een website waar je de nieuwsartikelen van wilt volgen. De app voegt twee extensies toe aan Safari: ‘Read later with Reeder’ en ‘Subscribe with Reeder’ Uiteraard heb je zelf de keuze om deze extensies wel of niet in te schakelen. Kies je ervoor om een van de extensies in te schakelen, dan zal er een knop toegevoegd worden aan de ‘knoppenbalk’ van Safari.

    Let op! Je kunt de extensies niet verwijderen omdat deze een onderdeel zijn van Reeder 5. Verwijder je de app, dan worden de extensies ook verwijderd.

    Zelf heb ik de extensie ‘Subscribe with Reeder’ ingeschakeld. Als een website de mogelijkheid heeft om een feed toe te voegen, dan kun je dit doen door op de knop te drukken. Lukt het niet op deze manier? Dan kun je altijd op de website zelf kijken of er een RSS-logo te vinden is. Hier kun je vervolgens op klikken om de feed toe te voegen aan Reeder.

     

    ddu.png.80960b0bccf95fb2ef441de3353c3076.png

    Zodra je de app opent, zie je aan de linkerkant de feeds die je hebt toegevoegd. Ook wordt er per feed vermeld hoeveel ongelezen nieuwsartikelen er nog zijn. Verder heb je de mogelijkheid om de naam van de feed aan te passen. Klik met de rechtermuisknop op de feed, en kies voor ‘Edit’.

    In de lijst met nieuwsartikelen wordt een voorvertoning van een afbeelding weergeven. Via de instellingen kun je de grote van deze afbeelding aanpassen of volledig uitschakelen.

    Vanzelfsprekend kun je via de instellingen ook nog andere dingen instellen.

    4.png.0b6b7b20a5bbd315bd0dabd8ea4164d0.png

    Een functie die ik erg prettig vind is ‘Reader View’. Hiermee kun je het volledige nieuwsartikel lezen.

    2.thumb.png.9fc94fa0ab4ce597e6e6c17759bde236.png

    Het enigste wat ik jammer vind, is dat je dit per feed moet instellen. Toegegeven, dit is met twee muisklikken gedaan, maar ik zou het prettiger vinden dat je via de instellingen de mogelijkheid hebt om zelf aan te geven wat je wilt.

    Bijvoorbeeld: inschakelen, uitschakelen of handmatig.

    Een andere functie is de Bionic Reading-mode. Dit van oorsprong Duitse concept moet het lezen van nieuwsartikelen makkelijker maken. De eerste delen van een woord zijn dik gedrukt waardoor ze meer opvallen. Je kunt deze functie onder andere rechtsboven bij een nieuwsartikel inschakelen.

    003.thumb.png.1acf20de2b9a23fbab07dd42237b1027.png

    Zoals eerder aangegeven maak ik ook gebruik van het ‘Read Later’ account. Het komt wel eens voor dat ik een nieuwsartikel op een later moment wil terug lezen. Om te voorkomen dat je dan moet zoeken kun je het betreffende nieuwsartikel ook markeren om op een later moment te lezen.

    Het nieuwsartikel wordt dan verplaatst naar de lijst ‘Read Later’. Zodra je dit doet, heb je de mogelijkheid om tag toe te voegen aan het nieuwsartikel. Is het een nieuwsartikel dat over Apple gaat? Dan kun je de tag ‘Apple’ toevoegen.

    0009.png.9ed8d4165eb9eefbe465f2182c753101.png99.thumb.png.a531846256dca806900db00098732600.png

    In dit voorbeeld heb ik twee nieuwsartikelen toegevoegd en gekoppeld aan de tag ‘Apple’. Hou er wel rekening mee dat als je nieuwsartikelen verwijderd uit de ‘Read Later’ lijst, dat ook de aangemaakte tags die aan deze nieuwsartikelen gekoppeld zijn worden verwijderd.

    Iets wat ik persoonlijk jammer vind. Nu is het zo dat je alleen een tag kunt toevoegen als je een nieuwsartikel wilt toevoegen aan de ‘Read Later’ lijst. Ik zou liever zien dat je op ieder moment tags kunt aanmaken zodat deze ook niet worden verwijderd zodra je een nieuwsartikel verwijderd.

    Wat me opvalt bij nieuwsartikelen die aan de ‘Read Later’ lijst zijn toegevoegd, is dat je per nieuwsartikel moet aangeven dat je de functie ‘Reader View’ wilt gebruiken.

    Tussen de instellingen van het ‘Read Later’ account zie ik geen mogelijkheid om aan te geven dat je nieuwsartikelen die aan deze lijst zijn toegevoegd, standaard wilt bekijken in ‘Reader View’ modus. Iets wat je bij het ‘Feeds’ account wel per feed kunt aangeven.

    Heb je een nieuwsartikel gelezen? Dan is het wel zo makkelijk dat het betreffende bericht wordt aangemerkt als ‘Gelezen’. Met de functie ‘Mark as read on scroll’ is scrollen genoeg om ervoor te zorgen het nieuwsartikel te markeren als ‘Gelezen’. Via de instellingen kun je dit in of uitschakelen.

    De app bevat een donkere modus. Dit is in de avond erg prettig. Zelf heb ik ervoor gekozen dat er automatisch wordt geschakeld tussen de lichte en donkere modus.

    • Leuk 1
    • Bedankt 1



    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Downloaden via Torrents & Popcorn Time Gebruiker1234: Hey allemaal! Ik heb net mijn eerste torrent gedownload en ik ben super benieuwd. Maar hoe weet ik nou of die download een virus bevat? Hebben jullie tips? Thanks! ExpertDave: Hé Gebruiker1234! Goed dat je hier vraagt, want het is echt belangrijk om voorzichtig te zijn. Hier zijn een paar tips om je te helpen: Controleer de Seeders en Leechers: Kijk eerst naar het aantal seeders (die de bestanden delen) en leechers (die downloaden). Een download met veel seeders is meestal betrouwbaarder. Kleine aantallen kunnen shady zijn. Lees de Reacties: Vaak laten mensen reacties achter bij de torrent. Kijk of er waarschuwingen zijn of dat anderen problemen hebben ervaren. Als er veel negatieve feedback is, zou ik die torrent vermijden. Zorg voor Antiviren: Zorg dat je een goed antivirusprogramma hebt draaien. Voordat je iets opent wat je hebt gedownload, laat het eerst scannen. Gebruik een Sandbox: Je kunt downloads ook in een sandbox omgeving openen. Dat betekent dat als er een virus in zit, het niet op je echte systeem kan komen. Sofware zoals Sandboxie is makkelijk te gebruiken. Controleer de Bestanden: Bijvoorbeeld, als je een film downloadt, moet het bestand niet zomaar .exe zijn! .mp4 of .mkv zijn de veilige opties. Tot slot, als je twijfelt, is het vaak beter om de download gewoon niet te doen. Beter safe than sorry, toch? Hopelijk helpt dit je verder! Kirsten88: Wow, dat zijn handige tips! Ik had nooit gekeken naar seeders en leechers. Ga ik zeker doen, thanks Dave! Jeroen21: Tja, ik gebruik meestal gewoon een VPN en als het goed is, dan kom je meestal niet in de problemen. Maar ik check die reacties ook wel. Altijd goed om te kijken voor je downloadt. Gebruiker1234: Thanks voor de tips, guys! Ik ga de volgende keer zeker letten op die seeders. Heb ik ook antivirus nodig als ik iets download zonder het geopend te hebben? ExpertDave: Ja, absoluut! Ook als je het niet geopend hebt. Soms kun je zelfs een virus binnenkrijgen zonder het bestand te openen. Het kan al genoeg zijn dat het op je computer staat. Antiviren is dus een must! DaniëllaM: Ik gebruik altijd QL a.k.a Quick Look. Het laat me de bestanden zien zonder ze echt te openen. Best handig! Kirsten88: Oh, dat klinkt ook goed! Ik dacht dat je altijd een bestand moest openen om het te checken. Dat maakt het een stuk veiliger! Stijn_the_Torrentman: Helemaal mee eens! Ik ben ooit besmet geraakt door iets wat ik dacht dat veilig was. Nooit meer! Zeker beter op letten. User_X: Ik check ook altijd of het een ‘trusted uploader’ is. Je weet wel, mensen die vaker uploads hebben gedaan en goede beoordelingen. Dat geeft een beetje zekerheid. Gebruiker1234: Goeie tips allemaal! Dit forum is echt fijn. Ik ga het zo aanpakken en hopelijk gaat het allemaal goed. Bedankt voor alle hulp! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen iRonnie: Hee allemaal! Ik heb een vraagje. Ik wil een externe schijf kopen voor mijn Mac, maar er zijn zoveel keuzes. Hoe weet ik nou welke de beste is? Iemand tips? Thnx! ExpertMark: Hey iRonnie, goede vraag! Het kiezen van een externe schijf kan best overweldigend zijn, maar ik heb wat tips voor je. Type schijf: Je hebt meestal HDD’s (hard disk drives) en SSD’s (solid state drives). HDD’s zijn goedkoper en hebben meer opslagcapaciteit, maar ze zijn langzaam en kwetsbaarder. SSD’s zijn sneller en steviger, maar ook duurder. Als je snel wilt werken, ga dan voor een SSD. Voor archief doeleinden kan een HDD prima zijn. Opslagcapaciteit: Denk na over hoeveel ruimte je echt nodig hebt. Voor normale gebruikers is 1TB vaak genoeg. Maar als je veel foto’s, video’s of games hebt, kan je beter 2TB of meer overwegen. Aansluiting: Kijk naar de aansluiting van je Mac. De meeste nieuwe Macs hebben USB-C-poorten, dus zorg ervoor dat de schijf die je kiest daar ook mee werkt. Sommige schijven komen met adapters, maar dat kan soms meer gedoe zijn dan nodig. Snelheid: Kijk naar de leessnelheid en schrijfsnelheid als je een SSD overweegt. Snellere schijven zijn beter voor videobewerking of als je meerdere dingen tegelijk doet. Prijs: Stel een budget in. Je kunt goede externe schijven vinden tussen de 50 en 150 euro, afhankelijk van het type en de capaciteit. Kijk ook even naar merken zoals Samsung, Western Digital of Seagate, die hebben vaak goede reviews. Hoop dat dit helpt! AppleEva: Thanks, Mark! Ik was benieuwd of die USB-C schijven echt veel sneller zijn dan de oudere USB. Iemand daar ervaring mee? TechieTim: Hee AppleEva, ja, zeker! USB-C is echt de toekomst. De overdrachtssnelheden zijn veel beter dan USB 3.0. Ik heb zelf een Samsung SSD met USB-C en het maakt een wereld van verschil. Bestanden kopiëren gaat zo een stuk sneller. iRonnie: Super, dank jullie! Dus een SSD met USB-C lijkt de beste keuze. Maar, wat als ik een back-up wil maken van mijn hele Mac? Kan ik dat ook met zo’n schijf? ExpertMark: Ja, absoluut! Gebruik Time Machine op je Mac. Daarmee kun je automatisch je hele systeem back-uppen. Zorg wel dat je schijf groot genoeg is voor al je data, plus extra ruimte voor toekomstige bestanden. Een externe schijf van 2TB is voor de meeste gebruikers ideaal. GamerGuy: Ik heb ook een vraag! Is het veilig om alle mijn games op een externe schijf te zetten? Ik ben bang dat ze trager gaan laden. TechieTim: Goeie vraag, GamerGuy! Ja, dat kan, maar als je echt hardcore gamet, zou ik een SSD aanraden. HDD’s kunnen inderdaad trager zijn, vooral met grote games. Als je games heeft met veel laadschermen, is een SSD echt de betere keuze. BiebMeisje: Ik ben niet zo tech-savvy, maar ik heb een Seagate HDD en die werkt prima voor mijn filmpjes en foto’s. Misschien ook goed voor jou, GamerGuy, als je een beetje ruimte wilt sparen. iRonnie: Okay, dat klinkt allemaal logisch. Ik ga even om me heen kijken voor die SSD. Wat ik ook nog wil weten: is er een verschil in levensduur tussen SSD en HDD? ExpertMark: Ja, dat is er! SSD’s hebben doorgaans een langere levensduur omdat ze geen bewegende onderdelen hebben, wat ze minder kwetsbaar maakt. HDD’s kunnen langzaam slijten, vooral als je ze vaak mee torst. Maar als je ze goed behandelt, kunnen ze ook heel lang meegaan. AppleEva: Thanks, Mark! Ik ga in ieder geval ook voor SSD. Iedereen hier bedankt voor de hulp, super fijn! GamerGuy: Jullie zijn top! Ik ga morgen even kijken voor die SSD. BiebMeisje: Goed idee, GamerGuy! Succes! iRonnie: Als iemand nog goede webshops weet voor die SSD’s, let me know! TechieTim: Cool! Ik heb laatst bij Coolblue besteld, super service daar! En ze hebben veel keuze. Dikke thanks allemaal! Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Wat zijn de leukste alternatieve methodes om klachten te verlichten? RetroDL: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar wat alternatieve manieren om mijn klachten een beetje te verlichten. Ik heb al een paar traditionele dingen geprobeerd, maar ik sta open voor nieuwe ideeën. Wat zijn jullie ervaring met alternatieve methodes? Alvast bedankt! ExpertNiek: Hey RetroDL! Goede vraag. Er zijn best wat alternatieve methodes die je kunt proberen. Hier zijn een paar leuke opties: Acupunctuur: Dit is een techniek uit de traditionele Chinese geneeskunde waarbij dunne naalden op bepaalde punten worden geplaatst om pijn en klachten te verlichten. Veel mensen zweren erbij! Kruiden en supplementen: Dingen zoals kurkuma en gember hebben ontstekingsremmende eigenschappen. Je kunt ze in je maaltijden verwerken of als thee drinken. Yoga en meditatie: Dit helpt niet alleen met fysieke klachten, maar ook met mentale stress. Er zijn duizenden gratis video’s online om mee te beginnen! Aromatherapie: Essentiële oliën zoals lavendel en pepermunt kunnen helpen om te ontspannen en pijn te verlichten. Je kunt ze in een diffuser doen of zelfs in een badwater. Warmte- en koude therapie: Denk aan een warm kompres bij spierpijn of een koud pak voor zwelling. Simpel, maar effectief! Probeer een paar dingen uit en kijk wat voor jou werkt. Succes! DannyMIRC: Thanks Niek! Ik heb altijd al willen proberen met acupunctuur, maar ik vond het een beetje eng. Heeft iemand hier het al gedaan? Lotte82: Ik heb acupunctuur geprobeerd! Het was niet zo eng als ik dacht. De naalden voel je nauwelijks! Het heeft echt geholpen met mijn rugklachten. Zeker een aanrader Krisjes123: Aromatherapie lijkt me cool! Welke oliën zijn goed voor stress? En hoe gebruik je ze eigenlijk? NikkiK: Ik gebruik altijd lavendelolie in mijn bad. Het is echt een gamechanger! Je kunt het ook op je kussens druppelen voor een betere nachtrust. RetroDL: Thanks voor de tips! Ik ga zeker wat van die oliën proberen. Hoe zit het eigenlijk met kruiden? Moet je daar nog op letten? ExpertNiek: Goede vraag, RetroDL! Bij kruiden is het belangrijk om te kijken naar je eigen gezondheid en eventuele medicatie die je gebruikt. Sommige kruiden kunnen namelijk met medicijnen interageren. Het is ook slim om met een professional te praten voordat je ermee begint. Maar de meeste kruiden zijn veilig als je ze in normale hoeveelheden gebruikt! Lotte82: Klopt, als je medicijnen gebruikt, even navragen! Ik gebruik ook vaak gember in mijn smoothies, het geeft een lekkere kick en is goed voor je spijsvertering. DannyMIRC: Gember in smoothies is top! Ik maak meestal een groene smoothie. Gember, spinazie, banaan en wat amandelmelk. Lekker en goed voor je! Krisjes123: Die smoothie klinkt lekker! Ik ga dat proberen. En die yoga video’s, zijn die echt voor beginners? Ik ben helemaal niet lenig haha. NikkiK: Ja, er zijn superveel beginnersvideo’s! Je kunt zelf kiezen hoe ver je wilt gaan. Zelfs een paar minuten per dag kan al helpen. Gewoon proberen, je verbaast je misschien over wat je kan doen! RetroDL: Super, bedankt voor alle tips! Ik ga van alles uitproberen. Houd jullie op de hoogte van m’n voortgang! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...