Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Game-ontwikkelaar verhoogt omzet na uitbrengen van officiële Torrent

     Delen


    De meeste auteursrechthouders doen er alles aan om te voorkomen dat hun content opduikt bij The Pirate Bay. De ontwikkelaar van het indie-schietspel 'Danger Gazers' koos echter voor het tegenovergestelde. Hij uploadde een gratis exemplaar van zijn eigen spel naar de torrent-site en genereerde genoeg aandacht om de verkoop daadwerkelijk te stimuleren.

    Online piraterij is een probleem dat veel industrieën treft en de ontwikkeling van indie games is daar zeker geen uitzondering op. Sommige ontwikkelaars zien piraterij als een kwaad dat zo snel mogelijk moet worden uitgeroeid. Anderen staan echter meer open voor enkele van de motivaties die erachter zitten en zijn bereid om te experimenteren.

    Game-ontwikkelaar Shota Bobokhidze, ook bekend als 'ShotX', valt in de laatste categorie. De indie-ontwikkelaar uit Tiblisi, Georgia, runt zijn eenmansbedrijf ShotX Studio, dat net een nieuw schietspel heeft uitgebracht met de titel 'Danger Gazers'. De release is beschikbaar op Steam waar het momenteel wordt verkocht voor $ 9,99. Hoewel dat geen extreem hoge prijs is, realiseert ShotX zich dat de gemiddelde game-fan misschien niet de financiële middelen heeft om alle nieuwe titels uit te proberen die maandelijks uitkomen.

    Dit bracht de ontwikkelaar ertoe om een speciale editie uit te brengen die gericht was op de piraten community. Het was iets dat hij al van plan was te doen met het spel Kontrakt in 2018, maar dat idee werd in de ijskast gezet nadat The Pirate Bay continu te maken kreeg met serverfouten. Deze keer was hij succesvoller. Eind vorige week ging de torrent naar The Pirate Bay, met een speciale boodschap van de maker.

    ShotX schrijft op The Pirate Bay. "Dit is de nieuwste DRM-vrije versie van Danger Gazers (1.1.0), er zit geen addertje onder het gras, geen Steam-functies, alleen de volledig functionele game"

                                                                                            dangergazertorrent.jpg.ee014924cda1f0607142e6c200c41e9b.jpg

    Het spel kan gratis worden gedownload, zonder verplichtingen. Het enige verzoek van de ontwikkelaar is dat mensen overwegen het te kopen als ze het leuk vinden wat ze zien, of om het project op een andere manier te ondersteunen. Hetzelfde bericht werd later herhaald op Reddit waar ShotX zijn release benadrukte. Ironisch genoeg werd het eerste bericht van de ontwikkelaar op Reddit verwijderd, vermoedelijk omdat de moderators ervan uitgingen dat het een illegale versie was. Dat is echter zeker niet het geval.

    Dit is niet de eerste keer dat een game-ontwikkelaar zijn werk op een piratensite heeft aangesloten, maar het blijft een zeldzaamheid. Om meer te weten te komen over de motivaties van ShotX, heeft TorrentFreak besloten om contact op te nemen om wat extra opmerkingen te achterhalen.

    De ontwikkelaar laat weten dat hij maar al te goed bekend is met piraterij. Hij groeide op in een situatie waarin piraterij vaak de enige optie was om nieuwe software te krijgen. Vandaag ziet hij ook de andere kant van het verhaal, omdat hij afhankelijk is van verkopen om de kost te verdienen. Hij begrijpt echter nog steeds dat niet iedereen zijn werk gemakkelijk kan kopen.

    ShotX zegt o.a. "De beslissing om een torrent uit te brengen ging samen met de herinneringen aan mijn tijd die ik doorbracht met illegale software" en "Ik herinner me dat ik helemaal geen schuldgevoel voelde, omdat er op dat moment gewoon geen andere keuze voor me was, bovendien, als ik had geweten dat er andere opties waren waarmee ik ontwikkelaars had kunnen ondersteunen, had ik alles gedaan zonder daar twee keer over na te denken."

    Met het uitbrengen van het spel op The Pirate Bay kunnen mensen het gratis uitproberen. Dit heeft het extra voordeel van gratis aandacht, wat ook welkom is, omdat het steeds moeilijker wordt voor nieuwe games om opgemerkt te worden. ShotX zegt dat dit zeker geen geplande PR-campagne was. Hij wilde het alleen iedereen laten weten en de gratis torrent een kans geven. Dat gezegd hebbende, is hij van mening dat piraterij een positief effect op de actie kan hebben, wat ook hier het geval was.

    Hij zegt, "het zou niet effectief zijn geweest als het een geplande PR-actie was om mensen het product te laten kopen. Het was gewoon een aardige act waar ik het geluk mee had opgemerkt te worden. Ik weet zeker dat het duidelijk zou zijn geweest als het niet zo was".

    De aanpak van ShotX werkte goed. De Reddit-post waarin de officiële torrent werd gepromoot, bereikte een breed publiek. Dit resulteerde in veel gratis downloads, maar ook gemotiveerde mensen om het spel te kopen en het te verspreiden.

    ShotX zegt, "De respons tot nu toe was geweldig", hoewel hij er niets voor terug verwachtte, resulteerde de gratis release eigenlijk in een aanzienlijke omzetstijging en "Er was een merkbare boost in de verkoop, sommige vriendelijke mensen schonken zelfs twee keer zoveel en vooral de rest ondersteunde me op hun eigen manier door mijn spel te delen en mijn beslissing te respecteren."

    De ontwikkelaar promootte de torrent niet op zijn sociale media of op zijn officiële site, omdat hij specifiek de piraten community wilde bereiken. Gezien de resultaten was dit behoorlijk succesvol. Dit laat zien dat sommige 'piraten' absoluut bereid zijn te betalen onder de juiste omstandigheden, maar dit betekent niet dat dit gemakkelijk herhaalbaar is. Als alle indie-ontwikkelaars torrents zouden uitbrengen, zou het niet langer iets speciaals zijn en het zou moeilijker kunnen worden om opnieuw opgemerkt te worden.

    In dit geval heeft het echter duidelijk zijn vruchten afgeworpen.

     



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    • Moderators

    Prachtig om te zien, ik denk dat indie developers hier ook goed aan doen. De kosten voor beveiliging van de game zijn denk ik zo hoog dat dit een betere methode is waardoor men de game toch nog graag koopt. 

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Waarschijnlijk wekt deze uitzonderlijke gedeelde release een hoop sympathie op en zijn er onder de torrent downloaders een groot aantal die een financiële bijdrage leveren, maar dan zal het spel wel van hoge kwaliteit moeten zijn.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  1 lid is actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumtopic: Voorstelling van nieuw lid: Roel1985 CelestialBreeze Hallo allemaal! Ik ben Roel1985 en ik kom uit het mooie Utrecht. Ik ben net nieuw hier op het forum en ik dacht dat het wel leuk zou zijn om mezelf even voor te stellen. Ik ben een fanatieke film- en muziekliefhebber en ben altijd op zoek naar nieuwe en interessante content. Via een vriend hoorde ik over Spotweb en dat leek me erg handig, dus besloten om me aan te melden. Ik ben benieuwd hoe jullie Spotweb gebruiken, en wat je er allemaal voor nodig hebt? Ik hoor graag jullie tips! Ik heb ook nog een vraag: zijn er bepaalde series of films die jullie absoluut aanraders vinden? Ik kijk uit naar jullie reacties! Groetjes, Roel ExpertUser89 Hey Roel1985! Wat leuk dat je je hebt aangemeld! Welkom op het forum! Spotweb is een geweldige manier om torrents te vinden, vooral als je geïnteresseerd bent in films en series. Om te beginnen met Spotweb heb je eigenlijk maar een paar dingen nodig: Een account: Je moet je eerst registreren op een Spotweb-server. Dit is meestal gratis. Een zakenpakketten: Je hebt ook een goede torrent-client nodig, zoals qBittorrent of uTorrent. Dit helpt je om de bestanden te downloaden die je vindt via Spotweb. Een nieuwsgroepen-abonnement: Spotweb werkt voornamelijk met nieuwsgroepen, dus je hebt een abonnement nodig. Dit kost vaak een klein bedrag per maand. Hoe gebruik je Spotweb? Zodra je geregistreerd bent, kun je door de verschillende categorieën bladeren, zoals films en series. Als je iets interessants vindt, klik je erop voor meer informatie. Vervolgens kan je de link kopiëren naar je torrent-client om het te downloaden. Als het gaat om films of series, zou ik zeggen dat je zeker de nieuwste releases moet checken. Veel mensen hier zijn fan van ‘Stranger Things’ en ‘The Witcher’, dus dat zijn goede startpunten! Laat het me weten als je nog meer vragen hebt! Veel plezier hier! FilmFanatic Welkom Roel! Echt vet dat je films en muziek leuk vindt! Heb je al een favoriete film? Ik ben zelf dol op alles van Tarantino. UtrechtVibes Hey Roel, welkom! Utrecht is echt een fijne stad. Heb je nog andere hobby’s naast films en muziek? TechyTim Hallo Roel1985! Goed dat je hier bent! Spotweb is makkelijk te gebruiken. Als je eruit bent, is het echt een spelletje. Gebruik je al een torrent-client? Dat maakt het veel makkelijker om te downloaden. Roel1985 Dank jullie wel voor de warme welkom! Mijn favoriete film is trouwens ‘Inception’. Ik vind het fijn om te puzzelen met verhalen. En ja, ik gebruik nu qBittorrent, maar ik ben nog best een beginner in dat alles. Zijn er nog tips om sneller te downloaden? ExpertUser89 Ja, Roel, een paar tips! Zorg ervoor dat je internetverbinding stabiel is. Kijk naar de "seeders" en "leechers". Iets met veel seeders downloadt meestal sneller. Vergeet niet om je torrent-client goed af te stellen, dat kan ook schelen! FilmFanatic He Roel, als je Inception zo leuk vindt, moet je echt ‘Interstellar’ eens kijken! UtrechtVibes Ja, Interstellar is fantastisch! En heb je al andere films van Nolan gezien? Roel1985 Zo, wat een tips! Dank jullie wel! En ja, ik heb ook ‘Dunkirk’ gezien. Echt geweldig! TechyTim Nolan maakt gewoon knappe films, dat kan ik alleen maar beamen! Lijkt wel of hij ons altijd aan het denken zet. CelestialBreeze Kijk aan, mooie interactie hier! Blijf vooral vragen stellen, dat maakt het leuk! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Waarom krijg ik de foutmelding ‘bestandsnaam klopt niet’ en hoe los ik het op? Gebruiker123: Hey allemaal, ik heb een probleem. Wanneer ik iets wil downloaden via Spotnet, krijg ik steeds die foutmelding ‘bestandsnaam klopt niet’. Weet iemand wat dat betekent en hoe ik het kan oplossen? Thanks! Expert_Netwerk: Hey Gebruiker123, Ah, dat kan flink irritant zijn! Geen zorgen, ik help je graag verder. Die foutmelding komt meestal door een paar dingen. Laat me het even opsplitsen: Bestandsnaam en extensie: Soms is de Download-file niet goed benoemd. Bijvoorbeeld, als je probeert te downloaden als filmpje.mkv, maar de server heeft het bestand gelabeld als filmpje.mov. Check of de extensie klopt. Karakterproblemen: Er kunnen rare karakters in de bestandsnaam zitten. Sommige programma’s kunnen daar niet mee omgaan. Dus als je ziet dat er bijvoorbeeld een "?" of een "#" in de naam staat, probeer dan die te verwijderen. Verbinding met de server: Soms, als er een probleem is met de verbinding naar de server, kan de fout ook zomaar naar boven komen. Dit kan gebeuren als de server tijdelijk down is of je internetverbinding instabiel is. Oplossing: Zorg ervoor dat de bestandsnaam geen speciale karakters bevat en dat de extensie overeenkomt met het bestand dat je probeert te downloaden. Probeer het nog een keer na een paar minuten, of controleer je verbinding. En als je het nog niet hebt gedaan, probeer een andere nieuwsgroep of Spotnet-repo. Hopelijk helpt dit! Laat gerust weten of je meer hulp nodig hebt. Gebruiker456: Thx Expert_Netwerk! Goeie tips. Ik had het ook dat ik een “?” in de naam had. Dat was echt stom van me. Karin82: Hé, ik heb ook wel eens zo’n melding gehad. Wat ik deed was de bestandsnaam gewoon inkorten. Soms kan het ook te maken hebben met de lengtes van de naam. Probeer dat eens! ShrekFan84: Wat een gedoe met die bestandsnamen! Maar ik heb ook wel eens gemerkt dat als je gewoon het origineel laat staan, het vaak goed gaat. Dus gebruik niet je eigen naam, maar gewoon die van de repo! Gebruiker123: Thanks voor de tips! Ik ga het even proberen. Moet ik ook op iets anders letten? Expert_Netwerk: Ja, zeker! Kijk ook naar je instellingen in Spotnet. Soms helpt het om je zoekfilters aan te passen. Als je bijvoorbeeld zoekt op ‘films’, probeer dan ook ‘films HQ’ of iets dergelijks. Dan vind je vaak betere resultaten! Mikey1989: Ik heb ooit dat ik niets kon downloaden omdat mijn provider sommige nieuwsgroepen blokkeerde… Toen moest ik mijn VPN maar inschakelen. Miss misschien ook iets om te overwegen als je het nog steeds niet voor elkaar krijgt. FrisGenius: Ja, Mikey, dat kan echt een probleem zijn! Heb het zelf ook gehad. Het gebruik van een VPN maakt het meestal een stuk makkelijker. Maar let op, soms werkt niet elke VPN goed met Spotnet. Gebruiker789: Ik ben net nieuw met deze dingen, maar wat is precies een VPN? Klinkt spannend, maar ook een beetje ingewikkeld. Expert_Netwerk: Een VPN (Virtual Private Network) is in principe een soort tunnel waar je internetverkeer doorheen gaat. Daarmee verberg je je IP-adres en kun je gewoon verbinding maken met buitenlandse servers. Dat helpt ook bij de veiligheid. Aanrader dus! Als je meer wilt weten, laat maar weten! Gebruiker123: Thanks allemaal! Jullie zijn geweldig. Ik ga gelijk aan de slag! Mikey1989: Goeie luck! Laat ons weten of het lukt! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Alles over Films, Series, TV en E-books SmurfFan88 Hey allemaal! Ik ben echt benieuwd naar wie jouw favoriete acteur is en waarom. Ik heb zelf altijd een zwak gehad voor Robert Downey Jr. Hij is zo goed in zijn rol als Iron Man! Wat vinden jullie? FilmFanExpert He SmurfFan88! Leuke vraag! Er zijn zoveel geweldige acteurs, maar als ik moet kiezen, ga ik voor Leonardo DiCaprio. Waarom? Nou, hij heeft echt de gave om zich volledig in zijn rol te verplaatsen. Neem bijvoorbeeld "The Revenant". Hij praat nauwelijks, maar je voelt echt zijn pijn en strijd. Het is indrukwekkend hoe hij emoties kan overbrengen zonder veel woorden. En dan heb je films zoals "Inception" en "Shutter Island", waarin hij complexe personages speelt. Het laat zien dat hij niet bang is om risico’s te nemen met zijn rollen. Plus, hij heeft die unieke uitstraling en charisma die hem gewoon onderscheidt van anderen. Heb jij een specifieke film van hem die je tof vindt? HorrorLover87 Wow, echt een goede keuze! Leo is top, maar ik moet toch eerlijk zijn, ik ga voor Meryl Streep. Die vrouw kan alles spelen! Van comedy tot drama, ze is altijd geweldig. Haar rol in "The Devil Wears Prada" is zo leuk, maar ook in "The Iron Lady" raakt ze je volledig. EbookLezer Leuk topic! Ik ben niet echt een filmnerd, maar ik kijk wel veel series. Mijn favoriete acteur in series is Jason Momoa! Hij speelt zo goed in "Game of Thrones" en "Aquaman". Hij heeft zo’n sterke uitstraling en zijn actie scenes zijn altijd episch. FilmFanExpert Meryl Streep is een fenomenale keuze, HorrorLover87! Ze heeft zoveel prijzen gewonnen, dat zegt echt iets over haar talent. En Jason Momoa is cool! Heb je zijn rol in "See" gezien? Hij past echt goed in die krachtige rollen. TechGeek74 Haha, ik moet toegeven, ik ben meer een techfan. Maar ik vind actrices zoals Emma Stone echt tof! Ze is zo veelzijdig. Van "La La Land" tot "Easy A", ze maakt het altijd leuk om naar te kijken. SmurfFan88 Top reacties, mensen! Goed om te zien dat we allemaal verschillende smaken hebben. @HorrorLover87, Meryl Streep is inderdaad een krachtpatser! En @EbookLezer, ik heb "See" gehoord, maar nog niet gezien. Zou ik echt moeten kijken? HorrorLover87 @SmurfFan88, ja, je moet zeker "See" proberen! Het heeft zo’n interessante verhaallijn. En @TechGeek74, Emma Stone is geweldig! Ik vond haar echt leuk in "Zombieland"! EbookLezer Ik ben fans van allerlei genres, dus besloot om "See" gewoon op mijn lijst te zetten. Uiteindelijk wel benieuwd! @HorrorLover87, heb je nog andere tips voor goede films? FilmFanExpert Zeker, @EbookLezer! Als je van drama houdt, dan moet je "A Star is Born" met Lady Gaga en Bradley Cooper zien. En als je voor avontuur gaat, kijk "Mad Max: Fury Road"! Beide films zijn super goed! TechGeek74 Oké, dat klinkt als een plan! Hebben jullie ooit het gevoel dat sommige acteurs gewoon niet goed passen in de rol? Ik had dat laatst met Ben Affleck als Batman. Misschien is dat een ander topic voor een nieuwe discussie? SmurfFan88 Haha, dat is een goed idee, @TechGeek74! Dat kan verschillende meningen opleveren! Maar voor nu, thanks voor de tips en blijf ze delen, mensen! Cheers! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...