Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Antipiraterijgroepen zetten EU onder druk om te voorkomen dat piratensites anoniem werken

     Delen


     

    Tientallen grote antipiraterijgroepen en andere geïnteresseerden zetten de Europese Commissie onder druk om de controles van "ken uw zakelijke klant" te verbeteren als onderdeel van de geplande Digital Services Act. De belanghebbenden willen ervoor zorgen dat piratensites niet van de ene host kunnen verdwijnen om naadloos weer op een andere te verschijnen, maar zijn van mening dat de huidige plannen te beperkt zijn.

    Een van de grootste problemen waarmee antipiraterijbedrijven en hun partners in de entertainmentindustrie worden geconfronteerd, is die van anonimiteit.

    Een belangrijk element van handhavingsmaatregelen is om personen en entiteiten te kunnen identificeren die verantwoordelijk zijn voor inbreuk makende activiteiten, maar op dit moment kan dat een probleem blijken te zijn. In veel gevallen doen domeinbedrijven, hosts en andere providers die piratensites in staat stellen online te blijven geen due diligence wanneer platforms zich aanmelden voor service. Als gevolg hiervan is het problematisch om echte namen aan hun operators te geven.

    Verscherp wetgeving om "vals spelers" te verslaan

    Zoals afgelopen zomer gemeld, betreurden vertegenwoordigers van Europol, de MPA en soortgelijke groepen de "steeds meer grensoverschrijdende dimensie van piraterij" en pleitten ze voor een geverifieerde "Know Your Business Customer" (KYBC) als een praktische manier om piratenexploitanten aan te pakken.

    "Dit soort benadering zou ons in staat stellen om anonimiteit op het web te bestrijden, nu een constante van degenen die illegaal werken om te exploiteren en te verdienen door het ongeoorloofde gebruik van audiovisuele werken, door de verificatie van de informatie die wordt verstrekt in het kader van de aankoop van diensten zoals hosting, domeinen, opslag enz.," zei antipiraterijgroep FAPAV.

    Afgelopen september verhoogde een grote groep antipiraterij organisaties en auteursrechthebbenden, waaronder de MPA, BREIN, BPI, IFPI en Rights Alliance, de druk op de Europese Commissie door strengere online identiteitscontroles te eisen als onderdeel van de geplande Digital Services Act.

    Zij riepen met name op tot maatregelen ter ondersteuning van artikel 5 van de richtlijn inzake elektronische handel, dat bedrijven verplicht zich te identificeren, maar vaak wordt genegeerd.

    Speciaal portaal om te lobbyen voor KYBC

    Tientallen entiteiten die de rechten van de entertainment-, omroep-, omroep-, reclame-, farmaceutische, cosmetica- en elektronica-industrie vertegenwoordigen, hebben nu hun eigen speciale KYBC-lobbyportaal.

    Gisteren publiceerden de bedrijven en groepen een open brief met de eis dat de EC haar huidige plannen uitbreidt die tot nu toe alleen KYBC-verplichtingen opleggen aan online marktplaatsen op grond van de Digital Services Act.

    "Wat de KYBC-verplichtingen betreft, juichen wij het toe dat in artikel 22 een bepaling wordt opgenomen die de traceerbaarheid van handelaren waarborgt. Wij erkennen dat dit een stap vooruit betekent. Het voorstel van de Commissie voor artikel 22 introduceert echter alleen KYBC-verplichtingen in het kader van onlinemarktplaatsen", schrijven ze.

    "Zo'n beperkte aanpak is een gemiste kans om het brede scala aan illegale inhoud en vervalste, onveilige, niet-conforme en ondermaatse producten online aan te pakken."

    Terwijl de ondertekenaars ook bedrijven als Heineken en Philips omvatten, is de overgrote meerderheid spelers in de entertainmentindustrie. De MPA, BREIN, IFPI, BPI, Rights Alliance, FAPAV (die het portaal beheert), TTVK, IVF, VAP, plus de BBC en Sky, roepen allemaal op tot hetzelfde – een aanscherping van de regels die het voor piratensites en -diensten veel moeilijker zou maken om straffeloos te werken door artikel 5 te negeren.

                                                                     signatories.thumb.jpg.45d0f5a618bec016705cbd9395f5b115.jpg

    "Een bedrijf kan niet online gaan zonder domeinnaam, zonder gehost te worden, of zonder advertentie- of betaaldiensten. Deze intermediaire diensten, die een directe relatie met het bedrijf hebben, zijn daarom het best geplaatst om ervoor te zorgen dat alleen bedrijven die bereid zijn om aan de wet te voldoen toegang hebben tot hun diensten", luidt hun brief.

    "Dit betekent niet dat ze het gedrag van hun zakelijke klanten moeten volgen, maar dat ze alleen maar moeten vragen om zichzelf te identificeren en eenvoudige due diligence-controles toe te passen op basis van openbaar beschikbare gegevens. Als de verstrekte informatie duidelijk onjuist blijkt te zijn, of als de tussenpersoon wordt geïnformeerd dat de zakelijke klant niet is wie hij beweert te zijn, moet de tussenpersoon stoppen met het verlenen van diensten totdat de zakelijke klant de situatie heeft verholpen."

    De bedrijven achter de brief hebben een duidelijke vooringenomenheid om inhoud zonder vergunning te beschermen tegen online verspreiden. Ze beweren echter ook dat een verbeterd KYBC-regime zal helpen om consumenten ook te beschermen door niet alleen 'piraten'-exploitanten te hinderen, maar ook degenen die betrokken zijn bij oplichtingswebsites, namaakgeneesmiddelen, materiaal voor seksueel misbruik en malware.

    "Deze illegale activiteiten kunnen ernstige schade toebrengen aan het fysieke, psychologische en financiële welzijn van EU-burgers. In sommige gevallen, vooral tijdens de COVID-19-pandemie, kunnen ze zelfs een bedreiging voor het leven vormen. Al deze exploitanten en alle intermediaire dienstverleners die hen in staat stellen te opereren, moeten onderworpen zijn aan kybc-bepalingen", merken zij op.

    Volgens de ondertekenaars biedt de Wet digitale diensten de Europese Commissie de mogelijkheid om deze en aanverwante kwesties aan te pakken die momenteel in de e-commercerichtlijn worden behandeld, onder meer door klantverificatie te eisen waarmee tussenpersonen kunnen bepalen met wie ze zaken moeten doen.

    "We dringen er daarom bij [de Europese Commissie] op aan ervoor te zorgen dat alle tussenpersonen – niet alleen online marktplaatsen – weten wie hun zakelijke klanten echt zijn", concluderen ze.

    In een ondersteunende verklaring van BREIN zegt de antipiraterijgroep dat het zonder de mogelijkheid om de exploitanten van commerciële inbreuk makende platforms te identificeren, te gemakkelijk is voor hen om over te schakelen naar een andere host nadat ze online zijn genomen.

    "Het is daarom noodzakelijk dat de hosting- en upstream provider de identiteit van hun zakelijke klanten verifieert en ook die van contractpartijen die hun diensten (her)verkopen", schrijft BREIN.

    De antipiraterijgroep voegt eraan toe dat het momenteel juridische stappen onderneemt tegen een aantal Nederlandse hostingbedrijven om hen te dwingen cruciaal bewijs in verband met piratendiensten te overhandigen. Een van die bedrijven is Worldstream, dat eerder diensten aanbood aan de inmiddels ter ziele gegane piraat CDN Moonwalk.

    Na eerder bekend te staan om een aantal piratendiensten in zijn boeken, waaronder verschillende IPTV-providers, lijkt Worldstream nu samen te werken met de autoriteiten. Eerder deze maand bespraken 275 deelnemers, waaronder vertegenwoordigers van wetshandhavingsinstanties in 43 verschillende landen, hoe piraterij over de grenzen heen kan worden aangepakt in een webinar van INTERPOL en Audio-Visual Anti-Piracy Alliance.

    Onder hen was Worldstream Chief Legal Operations Officer Wouter van Zwieten, die naar verluidt uitlegde hoe de private sector in staat is om bij te dragen aan handhavingsactiviteiten door middel van training, het delen van inlichtingen, analytische ondersteuning en ondersteuning van operaties.

    (Artikel is vertaald in Microsoft Edge Browser)

     

     


    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    • Administrators

    Dat is een lastige kwestie, dit moet dan wereldwijd worden afgedwongen zodat je bij elke registar zoals voor .NL of voor .xyz anoniem aanmelden niet meer mag. Naar mij idee hebben ze allemaal wel hun eigen landelijke regels wat wel en niet mag.

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    1 uur geleden zei Duken:

    Dat is een lastige kwestie, dit moet dan wereldwijd worden afgedwongen zodat je bij elke registar zoals voor .NL of voor .xyz anoniem aanmelden niet meer mag. Naar mij idee hebben ze allemaal wel hun eigen landelijke regels wat wel en niet mag.

     

    Het is inmiddels wel een feit dat wereldwijd ontzettend veel landen steeds meer aan Anti-piracy doen en het is natuurlijk bij verschillende aangesloten landen van de EU nog steeds een bij eigen wetgeving geregeld item, maar ik denk dat deze groepen wel meer successen kunnen behalen wanneer het EU Hoger Gerechtshof uitspraken kan doen die over een landelijke uitspraak heengaan.

    Tim Kuik had hier zelf ook een veelzeggende uitspraak over; Zonder de mogelijkheid tot identificatie van de eigenaren of beheerders van platforms die op commerciële schaal inbreuk maken, kunnen die straffeloos doorgaan bij een andere host nadat ze offline zijn gehaald en de ervaring wijst uit dat ze dat doen ook. Ze moeten niet blijven worden gefaciliteerd door tussenpersonen die behoren te weten met wie ze zaken doen en dat verifiëren. KYBC is daarvoor nodig en laat de DSA erkennen dat dit conform de EU regels en principes is.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Maandag 7-06-2021

    BREIN ontvankelijk in KYBC procedure tegen hosting providers

    BREIN heeft een drietal Nederlandse hosting providers voor de rechter gedaagd om een verklaring voor recht te krijgen dat zij hun zakelijke klanten moeten kennen en die verplichting ook aan hun wederverkopers moeten opleggen. Zie ook https://stichtingbrein.nl/internet-tussenpersonen-moeten-hun-klanten-kennen-kybc-dsa/ 

    Twee van hen vorderden de niet-ontvankelijkheid van BREIN en daar heeft de rechter in een tussenvonnis korte metten mee gemaakt. Dat is voor BREIN ook mooi voor andere procedures waarin niet-ontvankelijkheid wordt betoogd.

    “Er is altijd een aantal standaard verweren in onze zaken”, zegt BREIN directeur Tim Kuik. “Als het een inbreukmaker is dan heeft iemand anders het gedaan en als het een neutrale tussenpersoon is dan zijn we niet-ontvankelijk. Het is mooi dat de bodemrechter er eens goed voor is gaan zitten en het niet-ontvankelijkheid verhaal naar de prullenbak heeft verwezen.”

    De rechter constateert dat BREIN niet hoeft te voldoen aan de strenge ontvankelijkheidseisen van de leden 2-5 van artikel 3:305a BW (2.11).

    Aan de vereisten van de leden 1 en 3 is voldaan: BREIN behartigt de belangen van de bij haar aangeslotenen voldoende, heeft geen winstoogmerk en de vorderingen hebben voldoende band met de Nederlandse rechtssfeer nu gedaagden in Nederland gevestigd zijn en hier hun servers hebben.

    Niet relevant is dat de inbreukmakers mogelijk in Rusland of Oekraïne woonachtig zijn (2.18).

    BREIN heeft in de gegeven omstandigheden voldoende overleg gevoerd. Niet relevant is dat overleg met Worldstream pas na de dagvaarding heeft plaatsgehad, BREIN moest binnen een bepaalde termijn de hoofdzaak aanhangig maken zodat beslagen niet zouden vervallen (2.21).

    Hoewel de sommatie aan Yisp geen overleg is, heeft Yisp in 100 pagina’s betoogd waarom de vorderingen moeten worden afgewezen. Onder die omstandigheden was overleg niet zinvol (2.22).

    Het is van belang dat dit soort vorderingen collectief worden afgedaan en van de summierlijk ondeugdelijkheid van de vorderingen is niet gebleken (2.23 en 2.24).

    Lees het tussenvonnis hier…

    bewerkt door Skeletor
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Jade Anna van Vliet pronkt met verlovingsring en Patty Brard gaat voor korte coupe Gebruiker: Anna123 Hey allemaal! Ik zag laatst een foto van Jade Anna van Vliet met een verlovingsring en Patty Brard met een korte coupe. Wat vinden jullie van deze stijl? En hoe belangrijk is het om je stijl te change? Ben benieuwd naar jullie meningen! Expert: FashionGuru88 Hey Anna123! Goede vraag! Laten we even kijken naar beide stijlen. Jade Anna van Vliet straalt met haar verlovingsring en dat is niet zomaar. Mensen zien zo’n ring vaak als een symbool van liefde en toewijding. Het laat ook iets van je persoonlijkheid zien. Als iemand een verlovingsring draagt, laat dat zien dat ze in een hele mooie fase van haar leven zit. Over Patty Brard gesproken, haar korte coupe is erg trendy! Korte kapsels zijn praktisch en kunnen je gezicht echt laten stralen. Het kan ook een frisse look geven, vooral als je het iets durf te veranderen. Stijlen evolueren constant en dat is wat het leuk maakt. Of je nu een verlovingsring draagt of je haar kort knipt, het gaat uiteindelijk om hoe jij je voelt in je uiterlijk. En dat is waar het om draait! Vernieuwen is niet alleen voor de mode, maar ook voor jezelf. Gebruiker: StyleLover1991 Super leuk dat je dit vraagt, Anna123! Ik vind Jade’s ring mooi, maar ik ben meer fan van Patty’s korte haar. Het geeft echt een krachtige uitstraling, vind je niet? Gebruiker: FashionFan88 Ja, ik snap wat je zegt, StyleLover1991! Maar ik vind een mooie verlovingsring toch wel echt iets speciaals. Het is een statement van liefde. Zeker nu, met al die sociale media, kun je zo met je ring pronken! Gebruiker: KapselKoningin Beide zijn geweldig op hun eigen manier! De ring van Jade is zeker iets om trots op te zijn, maar korte kapsels zijn zó makkelijk. Je hoeft niet elke ochtend te stijlen, en je ziet er altijd fris uit. Wel een grote verandering als je altijd lang haar had! Gebruiker: Gigi Wel grappig dat vrouwen vaak keuzes maken die ook maatschappelijke berichten uitzenden. Een verlovingsring symboliseert traditie, terwijl een korte coupe meer vrijheid en moderniteit kan uitdragen. Ik vind het leuk dat ze zowel in hun eigen stijl blijven! Gebruiker: NicktheStylist Ja, dat zie ik ook zo, Gigi! En de tijd waarin je leeft speelt vaak een grote rol in je stijlkeuzes. Het is goed om jezelf te zijn en dingen te proberen, net zoals Jade en Patty doen. Gebruiker: SimpleEmma Ik vind het allemaal een beetje overdreven. Een ring is leuk, maar je moet jezelf vooral blij maken met je look, toch? Gebruiker: TrendWatcher90 Eens met SimpleEmma! Het is belangrijk om je fijn te voelen in wat je draagt of hoe je eruitziet. Of je nu een verlovingsring hebt of een kort kapsel, het moet bij jou passen. Gebruiker: Anna123 Dank voor alle reacties, allemaal! Het lijkt me dat stijl heel persoonlijk blijft. Ik vind de ring van Jade ook echt heel mooi, maar Patty haar korte kapsel maakt haar ook heel anders. Eigenlijk, wat je eerder zei over vernieuwen klopt wel. Met deze levendige discussie hoop ik dat jullie meer inzicht hebben gekregen in de stijlen van Jade Anna van Vliet en Patty Brard! Wat voor stijlen of veranderingen spreekt jou aan? Laat het weten in de reacties! Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Voorstellen – Hoi allemaal, ik ben Sam! Gebruikersnaam: SamWink Hallo iedereen! Ik ben Sam en ik ben nieuw hier op het forum. Ik kom uit Groningen en ik ben ontzettend blij om me bij deze geweldige community aan te sluiten! Een beetje over mezelf: ik ben 27 jaar en ik hou van tuinieren, koken en natuurlijk shoppen! Maar zoals de meeste mensen, probeer ik ook slim om te gaan met mijn aankopen zodat ik niet teveel betaal. Daarom vroeg ik me af: wat zijn jullie tips voor slimme aankopen? Ik merk soms dat ik impulsief dingen koop, en dat is niet altijd zo handig. Ik heb me aangemeld omdat ik op zoek ben naar advies en ervaringen van anderen. Het lijkt me leuk om van jullie te leren en misschien kan ik zelf ook tips delen! Hebben jullie misschien een paar goede tips of manieren om budgetvriendelijk te winkelen? Ik ben benieuwd naar jullie ervaringen! Groetjes, Sam Reactie van een expert: Gebruikersnaam: BudgetGuru Hey Sam! Welkom op het forum! Wat leuk dat je je hebt aangemeld. Slimme aankopen doen is een goede vaardigheid om te ontwikkelen en ik kan je daar zeker bij helpen. Hier zijn een paar tips: Maak een budget: Voordat je gaat winkelen, bepaal hoeveel je wilt uitgeven. Dit helpt je om niet meer uit te geven dan je van plan was. Vergelijk prijzen: Gebruik apps of websites om prijzen te vergelijken. Soms kan hetzelfde product bij de ene winkel veel goedkoper zijn dan bij de andere. Wacht op kortingen: Veel winkels hebben seizoensgebonden uitverkoop. Als je iets wilt kopen, kijk dan of het binnenkort in de aanbieding komt. Koop tweedehands: Voor dingen zoals kleding of meubels vind je vaak geweldige deals in tweedehandswinkels of online marktplaatsen. Maak een verlanglijstje: Als je iets wilt kopen, zet het dan op een lijst. Geef jezelf een paar dagen om erover na te denken voordat je het koopt. Vaak heb je het misschien helemaal niet meer nodig. Hopelijk heb je hier iets aan! Als je meer vragen hebt, laat het me weten! Reacties van andere gebruikers: Gebruikersnaam: KopenEnVerkopen Hey Sam! Welkom! Wat leuk dat je van tuinieren houdt! Heb je al iets in je tuin geplant deze lente? Gebruikersnaam: SlimmeSophie Hoi Sam! Goede tips daar BudgetGuru! Ik gebruik ook altijd een app voor aanbiedingen. Het scheelt echt veel! Gebruikersnaam: BartDieHard Welkom, Sam! Ik vind het altijd leuk om nieuwe mensen hier te zien. Wat is het coolste dat je ooit hebt gekocht? Gebruikersnaam: MoederKruisje Ha Sam! Geweldige tips! Ik koop ook vaak tweedehands. Ik heb laatst een super leuke fauteuil voor mijn woonkamer gevonden. Scheelt echt een hoop geld! Gebruikersnaam: SamWink (oud) Dank jullie wel voor de reacties! @BartDieHard, het coolste dat ik ooit heb gekocht? Hmm, dat moet mijn retro platenspeler zijn! Gebruikersnaam: SparenMetStijl Hey Sam! Je kunt ook een ‘cashback’-site uitproberen. Je krijgt geld terug als je online winkelt. Dat is echt een geweldige manier om te besparen! Gebruikersnaam: CrazyCatLady @SparenMetStijl dat is weer een leuke tip, dankje! Maar werkt dat echt of zijn er vaak haken en ogen aan? Gebruikersnaam: BudgetGuru (oud) @CrazyCatLady Goed dat je er naar vraagt! De meeste van die sites zijn betrouwbaar, maar lees altijd de voorwaarden. Zorg ervoor dat je alles begrijpt voordat je gaat winkelen! Gebruikersnaam: SamWink (oud) Ik ga zeker kijken naar die cashback-sites! Bedankt voor de tips, iedereen! Wat een leuke community hier! Gebruikersnaam: HappyShopper Ik ben blij voor je, Sam! Laten we samen goed leren winkelen! Ik kijk uit naar meer gesprekken met je! Gebruikersnaam: TanjaDeGekke Haha, ik ben ook altijd impulsief met aankopen! probeer die tips vooral uit en laat ons weten hoe het gaat! Laten we knallen met budget-winkelen! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Waarom heb ik een API-sleutel nodig en waar gebruik ik het voor? Gebruiker123: Heey, ik heb een vraagje. Waarom heb ik een API-sleutel nodig voor het downloaden via nieuwsgroepen en Spotnet? Waar gebruik ik het precies voor? Bedankt alvast! Expert_Niels: Hey Gebruiker123! Goede vraag! Een API-sleutel is eigenlijk een soort toegangscode die je nodig hebt om met bepaalde diensten te communiceren. Stel je voor dat je naar een concert wil, maar je hebt een ticket nodig om binnen te komen. Zo werkt het ook met een API-sleutel! In dit geval, als je gebruik maakt van Spotnet of andere apps die met nieuwsgroepen werken, dan hebben deze programma’s die sleutel nodig om toegang te krijgen tot de servers waar de bestanden zijn opgeslagen. Het zorgt ervoor dat alleen geautoriseerde gebruikers toegang krijgen en helpt ook om misbruik te voorkomen. Bijvoorbeeld, als je met Spotnet iets wilt downloaden, dan vraagt het programma aan de server: "Hee, ik ben deze gebruiker, en ik heb die API-sleutel om dit bestand te downloaden." De server checkt of alles klopt en laat je dan toe. Zonder die sleutel krijg je gewoon geen toegang. Dus kort samengevat: je hebt die sleutel nodig om ervoor te zorgen dat je veilig en legaal gebruik kunt maken van de diensten die je wilt gebruiken. Heb je nog meer vragen? User_Amy: Thanks voor de uitleg, Niels! Super duidelijk. Dus als je geen sleutel hebt, kun je niks downloaden? Gebruiker456: Ja, precies! Zonder die sleutel ben je echt een beetje verloren. Maar als je een account hebt op Spotnet, krijg je meestal automatisch je sleutel, toch? Expert_Niels: Klopt, Gebruiker456! Bij de meeste diensten krijg je jouw sleutel gewoon wanneer je je registreert. Het is een belangrijke stap om een veilige omgeving te waarborgen. Gebruiker789: Ik heb laatst gehoord dat je die sleutels ook kan delen, maar dat dat niet altijd kan? Iemand daar meer over? User_Amy: Ja, ik heb dat ook gehoord! Maar volgens mij mag dat niet omdat het tegen de regels is van de meeste diensten. Je riskeert dan dat je geband wordt. Expert_Niels: Inderdaad, Amy! Het delen van je API-sleutel kan leiden tot problemen. Het is als het delen van je Netflix-wachtwoord: het kan handig zijn, maar liever niet, omdat je dan in de problemen kan komen. Gebruiker456: Boeiend! Ik dacht dat ik gewoon mijn sleutel met vrienden kon delen. Dan maar gewoon zelf de dingen downloaden, haha! User_Jan: Gewoon je eigen sleutel gebruiken is het veiligste. En als je vragen hebt, kan je altijd hier terecht! Gebruiker123: Thanks allemaal voor de reacties! Nu snap ik het een stuk beter. Ik ga me maar eens registreren! Expert_Niels: Graag gedaan, Gebruiker123! Veel succes en als je nog meer vragen hebt, gewoon vragen! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...