Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Antipiraterijgroepen zetten EU onder druk om te voorkomen dat piratensites anoniem werken

     Delen


     

    Tientallen grote antipiraterijgroepen en andere geïnteresseerden zetten de Europese Commissie onder druk om de controles van "ken uw zakelijke klant" te verbeteren als onderdeel van de geplande Digital Services Act. De belanghebbenden willen ervoor zorgen dat piratensites niet van de ene host kunnen verdwijnen om naadloos weer op een andere te verschijnen, maar zijn van mening dat de huidige plannen te beperkt zijn.

    Een van de grootste problemen waarmee antipiraterijbedrijven en hun partners in de entertainmentindustrie worden geconfronteerd, is die van anonimiteit.

    Een belangrijk element van handhavingsmaatregelen is om personen en entiteiten te kunnen identificeren die verantwoordelijk zijn voor inbreuk makende activiteiten, maar op dit moment kan dat een probleem blijken te zijn. In veel gevallen doen domeinbedrijven, hosts en andere providers die piratensites in staat stellen online te blijven geen due diligence wanneer platforms zich aanmelden voor service. Als gevolg hiervan is het problematisch om echte namen aan hun operators te geven.

    Verscherp wetgeving om "vals spelers" te verslaan

    Zoals afgelopen zomer gemeld, betreurden vertegenwoordigers van Europol, de MPA en soortgelijke groepen de "steeds meer grensoverschrijdende dimensie van piraterij" en pleitten ze voor een geverifieerde "Know Your Business Customer" (KYBC) als een praktische manier om piratenexploitanten aan te pakken.

    "Dit soort benadering zou ons in staat stellen om anonimiteit op het web te bestrijden, nu een constante van degenen die illegaal werken om te exploiteren en te verdienen door het ongeoorloofde gebruik van audiovisuele werken, door de verificatie van de informatie die wordt verstrekt in het kader van de aankoop van diensten zoals hosting, domeinen, opslag enz.," zei antipiraterijgroep FAPAV.

    Afgelopen september verhoogde een grote groep antipiraterij organisaties en auteursrechthebbenden, waaronder de MPA, BREIN, BPI, IFPI en Rights Alliance, de druk op de Europese Commissie door strengere online identiteitscontroles te eisen als onderdeel van de geplande Digital Services Act.

    Zij riepen met name op tot maatregelen ter ondersteuning van artikel 5 van de richtlijn inzake elektronische handel, dat bedrijven verplicht zich te identificeren, maar vaak wordt genegeerd.

    Speciaal portaal om te lobbyen voor KYBC

    Tientallen entiteiten die de rechten van de entertainment-, omroep-, omroep-, reclame-, farmaceutische, cosmetica- en elektronica-industrie vertegenwoordigen, hebben nu hun eigen speciale KYBC-lobbyportaal.

    Gisteren publiceerden de bedrijven en groepen een open brief met de eis dat de EC haar huidige plannen uitbreidt die tot nu toe alleen KYBC-verplichtingen opleggen aan online marktplaatsen op grond van de Digital Services Act.

    "Wat de KYBC-verplichtingen betreft, juichen wij het toe dat in artikel 22 een bepaling wordt opgenomen die de traceerbaarheid van handelaren waarborgt. Wij erkennen dat dit een stap vooruit betekent. Het voorstel van de Commissie voor artikel 22 introduceert echter alleen KYBC-verplichtingen in het kader van onlinemarktplaatsen", schrijven ze.

    "Zo'n beperkte aanpak is een gemiste kans om het brede scala aan illegale inhoud en vervalste, onveilige, niet-conforme en ondermaatse producten online aan te pakken."

    Terwijl de ondertekenaars ook bedrijven als Heineken en Philips omvatten, is de overgrote meerderheid spelers in de entertainmentindustrie. De MPA, BREIN, IFPI, BPI, Rights Alliance, FAPAV (die het portaal beheert), TTVK, IVF, VAP, plus de BBC en Sky, roepen allemaal op tot hetzelfde – een aanscherping van de regels die het voor piratensites en -diensten veel moeilijker zou maken om straffeloos te werken door artikel 5 te negeren.

                                                                     signatories.thumb.jpg.45d0f5a618bec016705cbd9395f5b115.jpg

    "Een bedrijf kan niet online gaan zonder domeinnaam, zonder gehost te worden, of zonder advertentie- of betaaldiensten. Deze intermediaire diensten, die een directe relatie met het bedrijf hebben, zijn daarom het best geplaatst om ervoor te zorgen dat alleen bedrijven die bereid zijn om aan de wet te voldoen toegang hebben tot hun diensten", luidt hun brief.

    "Dit betekent niet dat ze het gedrag van hun zakelijke klanten moeten volgen, maar dat ze alleen maar moeten vragen om zichzelf te identificeren en eenvoudige due diligence-controles toe te passen op basis van openbaar beschikbare gegevens. Als de verstrekte informatie duidelijk onjuist blijkt te zijn, of als de tussenpersoon wordt geïnformeerd dat de zakelijke klant niet is wie hij beweert te zijn, moet de tussenpersoon stoppen met het verlenen van diensten totdat de zakelijke klant de situatie heeft verholpen."

    De bedrijven achter de brief hebben een duidelijke vooringenomenheid om inhoud zonder vergunning te beschermen tegen online verspreiden. Ze beweren echter ook dat een verbeterd KYBC-regime zal helpen om consumenten ook te beschermen door niet alleen 'piraten'-exploitanten te hinderen, maar ook degenen die betrokken zijn bij oplichtingswebsites, namaakgeneesmiddelen, materiaal voor seksueel misbruik en malware.

    "Deze illegale activiteiten kunnen ernstige schade toebrengen aan het fysieke, psychologische en financiële welzijn van EU-burgers. In sommige gevallen, vooral tijdens de COVID-19-pandemie, kunnen ze zelfs een bedreiging voor het leven vormen. Al deze exploitanten en alle intermediaire dienstverleners die hen in staat stellen te opereren, moeten onderworpen zijn aan kybc-bepalingen", merken zij op.

    Volgens de ondertekenaars biedt de Wet digitale diensten de Europese Commissie de mogelijkheid om deze en aanverwante kwesties aan te pakken die momenteel in de e-commercerichtlijn worden behandeld, onder meer door klantverificatie te eisen waarmee tussenpersonen kunnen bepalen met wie ze zaken moeten doen.

    "We dringen er daarom bij [de Europese Commissie] op aan ervoor te zorgen dat alle tussenpersonen – niet alleen online marktplaatsen – weten wie hun zakelijke klanten echt zijn", concluderen ze.

    In een ondersteunende verklaring van BREIN zegt de antipiraterijgroep dat het zonder de mogelijkheid om de exploitanten van commerciële inbreuk makende platforms te identificeren, te gemakkelijk is voor hen om over te schakelen naar een andere host nadat ze online zijn genomen.

    "Het is daarom noodzakelijk dat de hosting- en upstream provider de identiteit van hun zakelijke klanten verifieert en ook die van contractpartijen die hun diensten (her)verkopen", schrijft BREIN.

    De antipiraterijgroep voegt eraan toe dat het momenteel juridische stappen onderneemt tegen een aantal Nederlandse hostingbedrijven om hen te dwingen cruciaal bewijs in verband met piratendiensten te overhandigen. Een van die bedrijven is Worldstream, dat eerder diensten aanbood aan de inmiddels ter ziele gegane piraat CDN Moonwalk.

    Na eerder bekend te staan om een aantal piratendiensten in zijn boeken, waaronder verschillende IPTV-providers, lijkt Worldstream nu samen te werken met de autoriteiten. Eerder deze maand bespraken 275 deelnemers, waaronder vertegenwoordigers van wetshandhavingsinstanties in 43 verschillende landen, hoe piraterij over de grenzen heen kan worden aangepakt in een webinar van INTERPOL en Audio-Visual Anti-Piracy Alliance.

    Onder hen was Worldstream Chief Legal Operations Officer Wouter van Zwieten, die naar verluidt uitlegde hoe de private sector in staat is om bij te dragen aan handhavingsactiviteiten door middel van training, het delen van inlichtingen, analytische ondersteuning en ondersteuning van operaties.

    (Artikel is vertaald in Microsoft Edge Browser)

     

     


    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    • Administrators

    Dat is een lastige kwestie, dit moet dan wereldwijd worden afgedwongen zodat je bij elke registar zoals voor .NL of voor .xyz anoniem aanmelden niet meer mag. Naar mij idee hebben ze allemaal wel hun eigen landelijke regels wat wel en niet mag.

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    1 uur geleden zei Duken:

    Dat is een lastige kwestie, dit moet dan wereldwijd worden afgedwongen zodat je bij elke registar zoals voor .NL of voor .xyz anoniem aanmelden niet meer mag. Naar mij idee hebben ze allemaal wel hun eigen landelijke regels wat wel en niet mag.

     

    Het is inmiddels wel een feit dat wereldwijd ontzettend veel landen steeds meer aan Anti-piracy doen en het is natuurlijk bij verschillende aangesloten landen van de EU nog steeds een bij eigen wetgeving geregeld item, maar ik denk dat deze groepen wel meer successen kunnen behalen wanneer het EU Hoger Gerechtshof uitspraken kan doen die over een landelijke uitspraak heengaan.

    Tim Kuik had hier zelf ook een veelzeggende uitspraak over; Zonder de mogelijkheid tot identificatie van de eigenaren of beheerders van platforms die op commerciële schaal inbreuk maken, kunnen die straffeloos doorgaan bij een andere host nadat ze offline zijn gehaald en de ervaring wijst uit dat ze dat doen ook. Ze moeten niet blijven worden gefaciliteerd door tussenpersonen die behoren te weten met wie ze zaken doen en dat verifiëren. KYBC is daarvoor nodig en laat de DSA erkennen dat dit conform de EU regels en principes is.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Maandag 7-06-2021

    BREIN ontvankelijk in KYBC procedure tegen hosting providers

    BREIN heeft een drietal Nederlandse hosting providers voor de rechter gedaagd om een verklaring voor recht te krijgen dat zij hun zakelijke klanten moeten kennen en die verplichting ook aan hun wederverkopers moeten opleggen. Zie ook https://stichtingbrein.nl/internet-tussenpersonen-moeten-hun-klanten-kennen-kybc-dsa/ 

    Twee van hen vorderden de niet-ontvankelijkheid van BREIN en daar heeft de rechter in een tussenvonnis korte metten mee gemaakt. Dat is voor BREIN ook mooi voor andere procedures waarin niet-ontvankelijkheid wordt betoogd.

    “Er is altijd een aantal standaard verweren in onze zaken”, zegt BREIN directeur Tim Kuik. “Als het een inbreukmaker is dan heeft iemand anders het gedaan en als het een neutrale tussenpersoon is dan zijn we niet-ontvankelijk. Het is mooi dat de bodemrechter er eens goed voor is gaan zitten en het niet-ontvankelijkheid verhaal naar de prullenbak heeft verwezen.”

    De rechter constateert dat BREIN niet hoeft te voldoen aan de strenge ontvankelijkheidseisen van de leden 2-5 van artikel 3:305a BW (2.11).

    Aan de vereisten van de leden 1 en 3 is voldaan: BREIN behartigt de belangen van de bij haar aangeslotenen voldoende, heeft geen winstoogmerk en de vorderingen hebben voldoende band met de Nederlandse rechtssfeer nu gedaagden in Nederland gevestigd zijn en hier hun servers hebben.

    Niet relevant is dat de inbreukmakers mogelijk in Rusland of Oekraïne woonachtig zijn (2.18).

    BREIN heeft in de gegeven omstandigheden voldoende overleg gevoerd. Niet relevant is dat overleg met Worldstream pas na de dagvaarding heeft plaatsgehad, BREIN moest binnen een bepaalde termijn de hoofdzaak aanhangig maken zodat beslagen niet zouden vervallen (2.21).

    Hoewel de sommatie aan Yisp geen overleg is, heeft Yisp in 100 pagina’s betoogd waarom de vorderingen moeten worden afgewezen. Onder die omstandigheden was overleg niet zinvol (2.22).

    Het is van belang dat dit soort vorderingen collectief worden afgedaan en van de summierlijk ondeugdelijkheid van de vorderingen is niet gebleken (2.23 en 2.24).

    Lees het tussenvonnis hier…

    bewerkt door Skeletor
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Topic: Hoe kan ik Popcorn Time het beste updaten zonder problemen te krijgen? Gebruiker123: Hey allemaal! Ik heb een vraagje. Hoe kan ik Popcorn Time het beste updaten zonder problemen te krijgen? Ik wil niet dat het gaat crashen of dat ik al mijn instellingen kwijt ben. Alvast bedankt! Expert2023: Hoi Gebruiker123! Goed dat je vraagt, het is altijd slim om voorzichtig te zijn bij het updaten van software. Hier zijn een paar stappen die je kunt volgen om Popcorn Time zonder problemen te updaten: Maak een back-up: Voordat je gaat updaten, is het slim om een kopie van je instellingen en eventueel je favoriete shows te maken. Dit kan vaak met een functie binnen de app, maar je kunt ook gewoon een screenshot maken van je instellingen. Sluit de app: Zorg ervoor dat Popcorn Time helemaal gesloten is voordat je gaat updaten. Dit voorkomt dat er conflicten ontstaan tijdens de update. Download de nieuwste versie: Ga naar de officiële website van Popcorn Time. Vermijd links van onbekende sites, want die kunnen malware bevatten. Kies de juiste versie voor jouw apparaat (Windows, Mac, of Android). Installeer de update: Volg de installatiestappen. Als je gevraagd wordt om bestaande bestanden te vervangen, kies dan voor "ja", zodat alles goed wordt bijgewerkt. Start de app weer op: Na de installatie, open Popcorn Time weer. Controleer of alles goed werkt en of je je instellingen nog hebt. Problemen oplossen: Als je problemen ondervindt, zoals dat de app niet opstart of foutmeldingen geeft, kijk dan of je het met de ‘repareer’ optie kunt oplossen of herinstalleer de app. Hopelijk loopt alles soepel! Laat het weten als je nog vragen hebt! Filmliefhebber88: Thanks voor de tips, Expert2023! Heb je zelf ooit problemen gehad met updaten? Ik ben altijd bang dat ik iets verkeerd doe. Expert2023: Geen probleem, Filmliefhebber88! Ja, ik heb wel eens een keer gehad dat de app niet meer opstartte na een update. Maar meestal is het gewoon een kwestie van herinstalleren. Zolang je een back-up hebt gemaakt, kom je er snel weer bovenop! Donderwolk: Maar wat als je geen back-up kunt maken? Moet je dan gewoon maar hopen dat alles goed gaat?? Gebruiker123: @Donderwolk, ja dat kan riskant zijn. Maar als je echt geen back-up kunt maken, zorg dan dat je de oude versie van de app nog ergens op je pc hebt staan, dat kan helpen! Cinefiel: Ik gebruik Popcorn Time al een tijdje en de updates gaan meestal goed. Gewoon die stappen volgen die Expert2023 gaf. Had laatst alleen een probleem met geluid na een update, maar dat fixte ik door de app opnieuw op te starten! Vragensteller: Cool, bedankt allemaal! Ga het binnenkort proberen. Hopelijk komt er een vette update met nieuwe films! Filmgek92: Let wel op dat je niet te veel films achter elkaar streamt. Als je dat doet, kan je internet traag worden en dat is niks! Techie84: Ik snap echt niet waarom sommige mensen zo bang zijn voor updates. Het is meestal gewoon de normale gang van zaken. Zolang je een beetje oplet, gaat alles goed! Filmliefhebber88: Precies! Updaten is belangrijk. En daarnaast, als je echt twijfelt, zijn er genoeg tutorials online te vinden! Donderwolk: Haha, ik ben gewoon een beetje paranoïde als het om updates gaat. Maar jullie helpen me wel om me beter te voelen erover! Bedankt! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Woede om miljoenenorder: vier miljoen slimme meters komen straks uit China Gebruiker: Jan76 Hey allemaal, ik heb gehoord dat er miljoenen slimme meters uit China komen. Waarom is dat zo’n probleem? Is het omdat ze uit China komen of is er iets anders aan de hand? Iemand die dit kan uitleggen? Expert: MariekeTech Hoi Jan76! Goede vraag. Het gaat hier om die slimme meters die je in je huis kunt krijgen om je energieverbruik in de gaten te houden. De overheid heeft een miljoenendeal gesloten met een Chinese fabrikant voor de levering van vier miljoen van die dingen. Waarom dat zo’n probleem is? Nou, er zijn een paar redenen: Veiligheid: Mensen maken zich zorgen over de beveiliging van die meters. De angst is dat ze kwetsbaar zijn voor hacking. Als een slim apparaat niet goed beveiligd is, kan iemand toegang krijgen tot jouw persoonlijke gegevens. Kwaliteit: Sommige mensen geloven niet dat de kwaliteit van de meters goed genoeg is. Ze zijn bang dat ze sneller kapotgaan of minder betrouwbaar zijn dan meters uit andere landen, zoals Europa. Economische redenen: Door meters uit China te halen, wordt de lokale industrie niet gesteund. Mensen zijn bezorgd dat dit banen kost in Nederland en in Europa. Je ziet dat het dus niet alleen om de herkomst gaat. Het speelt allemaal samen met zorgen over veiligheid, kwaliteit, en economische impact. Ik hoop dat dit helpt! Reacties: Gebruiker: Elsie88 Dank Marieke! Dat verklaart veel. Maar hoe zit het met de privacy? Kunnen ze zien hoeveel elektriciteit ik verbruik? Gebruiker: BarryB Ja Elsie, dat is een punt! Die slimme meters sturen je verbruikdata vaak naar het energiebedrijf. Sommige mensen zijn bang dat dat in verkeerde handen kan vallen. Daarom is het belangrijk dat ze goed beveiligd zijn. Gebruiker: NienkeS Goeie info! Maar zijn er geen Europese fabrikanten die deze meters kunnen maken? Waarom kiezen we voor China? Dat klinkt zo riskant… Expert: MariekeTech Dat is een terechte opmerking, Nienke. Er zijn zeker Europese fabrikanten, maar vaak zijn de kosten voor productie in China lager. Bedrijven willen winst maken, en soms denken ze dat goedkope producten minder risico met zich meebrengen. Maar het is een afweging tussen prijs en veiligheid, en dat is dus een punt van discussie! Gebruiker: Robm73 Wat me ook dwarszit, is dat mensen vaak vergeten dat we in een globaliserende economie leven. Als we alles lokaal willen, zijn de kosten vaak veel hoger. Moeten we niet gewoon vertrouwen op de kwaliteitscontroles? Gebruiker: LotteV Rob, dat is een goed punt, maar vergeet niet dat niet alles draait om geld. Veiligheid en privacy zijn ook belangrijk. Het gaat niet alleen om de prijs. Gebruiker: HansD Klopt, Lotte. Maar ik vind het ook een beetje overdreven, al die bezorgdheid. Gewoon een meter is toch een meter? Als ze functioneren zoals ze horen, waarom zou het dan uitmaken waar ze vandaan komen? Gebruiker: SarahJ Hans, dat is waar, maar als je kijkt naar alle hacks in de nieuws lately, kan ik me voorstellen dat mensen zich zorgen maken. Het gaat allemaal om vertrouwen! En als het geld aan een ander land gaat, voelen mensen zich vaak kwetsbaar. Gebruiker: JeroenK Misschien moeten we gewoon zelf actie ondernemen. Ondersteun lokale bedrijven en kies voor kwaliteit in plaats van kwantiteit. Laten we ervoor zorgen dat Nederland ook slimme meters kan maken! Gebruiker: MoniqueX Precies, Jeroen! Ik ben voorstander van lokale productie. Het creëert banen en je kan makkelijker controleren wat je in huis haalt. Laten we hopen dat het beleid daar ook op gericht is. Zo zie je, het onderwerp blijft mensen bezig houden. Wat denken jullie? Hoe belangrijk zijn veiligheid en lokale productie voor jullie? Lees het volledige bericht hier
    • Forumonderdeel: Hardware – Telefonie – Navigatie – TV Onderwerp: Welke hoesjes zijn echt de beste keuze voor mijn telefoon? Gebruiker: TelefoonFan123 Bericht: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar een nieuw hoesje voor mijn telefoon en ik vraag me af wat de beste keuze is. Er zijn zoveel opties! Moet ik gaan voor een hard case, soft case of misschien iets anders? En zijn er merken die jullie echt aanraden? Alvast bedankt! Expert: TechGuru99 Bericht: Hee TelefoonFan123! Goede vraag je hebt daar. Het kiezen van een hoesje kan best overweldigend zijn met al die opties. Hier een paar dingen waar je op kunt letten: Materiaal: Harde hoesjes (zoals polycarbonaat) bieden vaak de beste bescherming tegen vallen. Ze zijn dikker en steviger. Zachte hoesjes (zoals siliconen) zijn flexibeler en iets makkelijker in gebruik, maar ze bieden minder bescherming. Gebruik: Als je vaak je telefoon laat vallen of als je een actieve levensstijl hebt, ga voor een rugged case. Dit zijn dikkere hoesjes die extra schokabsorptie bieden. Voor dagelijkse bescherming zonder dat het te bulky wordt, is een ultradunne case misschien iets voor jou. Deze bieden bescherming tegen krassen en lichte valpartijen. Design: Kijk ook naar het design dat je mooi vindt. Er zijn standaard, opvallende, en zelfs gepersonaliseerde hoesjes. Een transparant hoesje behoudt de originele look van je telefoon, terwijl een kleurrijk hoesje je toestel kan opfleuren. Merk: Veel mensen zweren bij merken zoals Otterbox voor extreme bescherming en Spigen voor een goede balans tussen stijl en bescherming. Case-Mate heeft ook mooie opties met unieke designs. Ik zou aanraden om naar een winkel te gaan en verschillende hoesjes uit te proberen, wie weet heeft een je een voorkeur die je niet had verwacht! Succes met je keuze! Reacties van andere gebruikers: Gebruiker: User123 Bericht: Thanks voor de tips, TechGuru99! Ik dacht dat ik alleen iets moois nodig had, maar nu weet ik dat ik ook aan bescherming moet denken. Ga zeker die Otterbox bekijken! Gebruiker: GroeneApps Bericht: Haha inderdaad, soms ben je met een mooi hoesje meer bezig dan met bescherming. Maar ik merk wel dat ik mn telefoon vaak laat vallen, dus ik ga echt voor die rugged case! Gebruiker: TechieNiek Bericht: Ik heb zelf een Spigen hoesje en ik ben er echt tevreden over! De grip is goed en hij is niet te dik. En het ziet er ook nog eens leuk uit. Hoor wel vaker dat mensen dat merk aanraden. Gebruiker: LucyLovesTech Bericht: Heeft iemand ervaring met die gepersonaliseerde hoesjes? Zijn die echt de moeite waard of kosten ze gewoon veel te veel? Gebruiker: ExpertEric Bericht: Gepersonaliseerde hoesjes zijn leuk, Lucy! Maar let op dat ze meestal minder bescherming bieden dan de robuuste opties. Ze zijn meer voor stijl dan voor echt beschermen. Vaak zijn ze wel van goede kwaliteit, maar dat hangt af van de aanbieder. Gebruiker: Gebruiker456 Bericht: Ik heb een hoesje van Case-Mate en die is echt geweldig! Hij ziet er stijlvol uit en mijn telefoon is nog nooit gevallen. Alleen wel wat prijziger, maar het was het waard. Gebruiker: HarryMetDeHoes Bericht: Hoesjes zijn echt een persoonlijke keuze! Heb zelf een kleintje van silicone en dat werkt bij mij prima. Maar als je het tof vindt om te customizen, waarom niet? Gebruiker: KelderKijker Bericht: Ik werd altijd gek van hoesjes die niet goed om mijn telefoon passen. Heb je tips om dat te checken voordat je hem koopt? Gebruiker: TelefoonFan123 Bericht: Super handige reacties, iedereen! Ik ga eens bij de winkel kijken en dan een keuze maken. Thanks! Einde forumdiscussie Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...