Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • De ouderenzorg moet digitaliseren, maar (alleen) robots zijn niet de oplossing

     Delen


    Met het nieuwe programma Wonen, Ondersteuning en Zorg voor Ouderen (WOZO) moet de manier veranderen waarop oudere mensen in Nederland verzorgd worden. Een van de uitgangspunten is dat zorg digitaler wordt "als dat kan", schrijft minister Conny Helder (Langdurige Zorg) maandag in een brief aan de Tweede Kamer. Onder meer de inzet van robots wordt genoemd. Die moeten het schaarse zorgpersoneel aanvullen, niet vervangen.

    wozo-tekening-790.jpg.cbfb9855b19f567f6262288a2244d0d7.jpg

     

    Er is een tekort aan personeel in de zorg, terwijl de zorgvraag stijgt. Daarom moet er wat veranderen, vinden minister Helder en meerdere partijen in de ouderenzorg. Het nieuwe WOZO-programma moet daaraan bijdragen.

    De sleutel voor de zorg zit hem in de woorden "als het kan": zelf als het kan, thuis als het kan en digitaal als het kan. Ouderen blijven volgens het nieuwe programma zo zelfstandig mogelijk, onder meer met behulp van apparaten.

    Minister Helder zegt dat het programma tegelijk kan bijdragen aan de kwaliteit van de zorg én de werkdruk van zorgverleners kan verlagen. Als voorbeelden voor digitale zorg noemt ze beeldbellen met de wijkverpleegkundige, een robot die mensen eraan herinnert hun medicijnen in te nemen en een bedsensor die het registreert als iemand valt.

    Het klinkt futuristisch en dystopisch tegelijk: een toekomst waarin robots ouderen helpen. Een maand geleden berekende Gupta Strategists in opdracht van de ondernemingsorganisatie voor de technologische industrie FME dat technologie en robots mogelijk ruim 100.000 zorgmedewerkers kunnen vervangen. Maar dat zal zo'n vaart niet lopen, zeggen experts.

    'Mensen vervangen is niet haalbaar'

    Robots kunnen menselijke zorgprofessionals absoluut nog niet helemaal vervangen, zegt hoogleraar David Abbink. Hij doet aan de TU Delft onderzoek naar de interactie tussen mens en machine. "Het beeld van mensachtige robots die het werk van zorgpersoneel kunnen vervangen is misschien aanlokkelijk, maar technisch nog niet haalbaar", zegt hij. "Het is zinniger om na te denken hoe robottechnologie gebruikt kan worden ter ondersteuning van menselijke zorg."

    Technologie als aanvulling in plaats van vervanging lijkt dan ook de inzet van de betrokken partijen bij WOZO. Dat onderschrijft ook ouderenorganisatie ANBO, die als onderdeel van de Seniorencoalitie betrokken is bij het programma.

    "Een van de belangrijkste dingen is dat mensen zoveel mogelijk zelfstandig willen blijven", zegt ANBO-woordvoerder Renate Evers. "Daar kan digitalisering bij helpen, maar er komt veel meer bij kijken. Er moeten genoeg geschikte woningen zijn en bijvoorbeeld aandacht voor activiteiten in een wijk, zodat ouderen niet vereenzamen."

    Robot kan helpen bij zelfstandigheid van ouderen

    Uiteindelijk is het bijna maatwerk wie er baat heeft bij welke technologie. Dat zegt ook Maartje Claassen, directeur van het Nederlandse bedrijf SARA Robotics. Het bedrijf maakt software voor robots om de werkdruk bij zorgprofessionals deels weg te nemen.

    SARA wordt al door vijftien zorginstellingen gebruikt. Daar helpen robots cliënten bijvoorbeeld met hersentraining en bewegen, maar ze kunnen ook muziek afspelen. Daarnaast kunnen robots mensen met een visuele beperking bijvoorbeeld helpen met de schoonmaak, door een stappenplan te geven en te kijken of het is gelukt.

    "Ouderen kunnen veel zelf, maar hebben soms een ruggensteuntje nodig", zegt Claassen. "Dat hoeft niet altijd een medewerker te zijn. Een robot biedt de mensen wat hulp, maar ook het gevoel dat ze het zelf hebben gedaan."

    josxu5na0glq_wd1280.jpg

    'Technologie moet werken in de zorg leuk houden'

    Het doel van de robots is niet om zorgpersoneel weg te jagen. Integendeel. "We willen niet het fysieke werk wegnemen", zegt Claassen. "En ook niet het leuke werk afnemen."

    "Ik denk dat de zorg niet zonder mensen kan. We willen altijd door mensen geholpen worden. Zie de technologie als een verlengstuk voor de zorgmedewerker, als die handen tekortkomt. Door bepaalde taken over te nemen houdt het personeel juist meer tijd over voor een-op-eencontact met de cliënt, in plaats van dat ze snel een ronde moeten doen."

    Er is nog geen technologische oplossing die alle problemen in de zorg dekt. Daarom worden losse oplossingen bedacht, die later allemaal bij elkaar moeten komen. Daarbij is het belangrijk dat hulpmiddelen samen met het zorgpersoneel en -instanties worden ontwikkeld, vindt Abbink.

    "Het moet hun werk leuker en makkelijker maken", zegt hij. "Anders krijg je wat er in distributiecentra gebeurt: mensen mogen taken doen die lastig zijn te automatiseren, dan blijf je met de restjes zitten. Technologie als oplossing is prachtig, maar laat het goed aansluiten op de menselijke wensen."



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Dankzij de kwaliteit van de zorg en goed werkende nieuwe technieken en medicatie is de levensverwachting steeds hoger geworden, maar om dan nu maar onze ouderen steeds meer in een richting te dwingen van digitale technieken en dit Zorg Robot idee slaat werkelijk helemaal nergens op.

    We hebben het hier over een generatie ouderen die gemiddeld vanaf hun 15e levensjaar zijn gaan werken en de maatschappij hebben gebracht waar het nu is.

    Er zijn (zeker binnen D66) politici die denken dat elke (nog zelfstandig wonende) bejaarde genoeg geld heeft om te betalen voor al die digitale gadgets en abonnementen.

    Haal dan tenminste het onderste uit de kan om deze mensen ook een menselijke oude dag te bezorgen en ga een verplichte bijdrage in de meerkosten verhalen op Bank instellingen die alle kantoren sluiten en geen normaal menselijk loket meer bieden voor deze groep ouderen en iedereen verplichten alles digitaal te doen en te regelen.

    bewerkt door Skeletor
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    In dit filmpje wordt uit gelegen hoe deze werkt:

     

     

     

    Maar de thuiszorg en de hulpdesk komen niet voltige eruit , ik slik dan meer als 20 per dag, 

     

    En dan stelt die hulpdesk die meddido op afstand in en dan is het helpen maal...

     

    Ben er in toestal mee bezig ruim 9 weken omdat ding goed werkten te krijgen!

     

    EDIT: kom er zelf niet aan dat laat ik de thuiszorg of de hulpdesk. doen.

    bewerkt door Nobody
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Onderwerp: Welke binge-waardige series over hackers moet ik zeker bekijken? SmurfFan88: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar wat nieuwe series om te bingewatchen en ik ben helemaal gek op die hacker-dingen. Heeft iemand tips voor goede series die draaien om hackers of cyberbeveiliging? Hit me up! CyberGuru101: Hey SmurfFan88! Super dat je interesse hebt in hacker-series, er zijn echt een paar geweldige om te zien! Hier zijn mijn top picks: Mr. Robot – Dit is echt een must-see! De serie volgt Elliot, een hacker met sociale angst die zich aansluit bij een groep cyberactivisten. Het is spannend en de plotwendingen zijn echt om van te smullen. De technische details kloppen ook prima, wat het extra leuk maakt voor tech-fans! Halt and Catch Fire – Hoewel het niet helemaal over hacking gaat, speelt tech een grote rol in deze serie. Het gaat over de opkomst van de personal computer in de jaren ’80 en ’90. De karakters zijn echt diepgaand en het laat je nadenken over de impact van technologie. Black Mirror (de aflevering "Hated in the Nation") – Deze anthology-serie bevat een aflevering die veel te maken heeft met hacking en sociale media. Het is donker en geeft je echt iets om over na te denken. The Code – Dit is meer een misdaaddrama, maar het heeft genoeg hacker-elementen. Het volgt een team van detectives die de wereld van hacking en cybercriminaliteit induiken. StartUp – Dit gaat over een crypto-startup die op een spannende manier met hackers en schimmige zaken omgaat. De cast is ook top, met onder andere Adam Brody en Martin Freeman. Ik hoop dat je hier wat mee kunt! Veel kijkplezier! BoekAddict23: Ohhhh, Mr. Robot is echt een juweeltje! De hoofdpersoon is zo realistisch neergezet, je voelt gewoon zijn worstelingen. En die muziek! Aahh TechJunkie77: Klopt, Mr. Robot is echt on point! Maar ik wil ook nog Person of Interest aanbevelen. Het gaat niet echt over hacken, maar wel over een supergeavanceerd AI-systeem dat criminaliteit voorspelt. Het heeft een soortgelijke vibe als Mr. Robot. SmurfFan88: Thanks jongens! Ik ga Mr. Robot zeker eerst bekijken. De rest klinkt ook super interessant! CyberGuru101: @TechJunkie77, ik heb Person of Interest ook gezien! Het heeft zoveel plotwendingen. De interactie tussen de karakters is echt leuk om te volgen. BoekAddict23: Inderdaad, het geeft je ook een blik op ethiek in technologie. Echt fascinerend! FilmFanatic99: Is Black Mirror de moeite waard? Ik heb gehoord dat sommige afleveringen mega zwaar zijn, maar mensen vinden het ook weer briljant. TechJunkie77: Ja, absoluut! Niet elke aflevering is even goed, maar de meeste zijn heel sterk en provocerend. Zeker uitkijken naar de sociale commentaar. De aflevering "San Junipero" is bijvoorbeeld heel anders dan de rest, maar zo mooi! SmurfFan88: Klinkt goed! Ik ga ook dat maar checken. Dit weekend wordt een binge-fest . Bedankt voor alle tips, mensen! CyberGuru101: Geen probleem! Laat ons weten wat je ervan vindt! Veel kijkplezier! Einde discussie Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Kerst in de lente: het kan met Emma Wortelboer en Maarten van Rossem Gebruiker: Tessa123 Hey allemaal! Ik las laatst dat Emma Wortelboer en Maarten van Rossem een kerstfestival in de lente gaan organiseren. Maar hoe kan dat eigenlijk? Is kerst niet gewoon in december? Wat is het idee erachter? Groetjes! Expert: Jan de Historicus Hoi Tessa123! Leuk vraagje. Kerst in de lente klinkt misschien gek, maar het is een tof concept dat draait om de gedachte dat je niet alleen aan de traditionele datums gebonden bent. Kerst is oorspronkelijk een feest dat de winter en de hergeboorte van de zon viert. De opzet van dit festival is vooral om positieve vibes en gezelligheid te brengen, ongeacht het seizoen. Emma Wortelboer en Maarten van Rossem willen hiermee laten zien dat we niet altijd vast hoeven te houden aan wat "gewoon" is. Denk bijvoorbeeld aan hoe veel mensen nu ook Halloween vieren in de zomer of Sinterklaas in andere landen. Het idee is om te spelen met die tradities. Ze willen een soort van “mini-Kerst” creëren, met klassieke kerstlekkernijen, sfeervolle lichtjes en muziek, gewoon met een lente-sfeer. Je kan bijvoorbeeld denken aan buiten activiteiten zoals picknicks, outdoor kerstmarkten en het samenbrengen van mensen. Dus ja, eigenlijk is het een kans om kerst op een nieuwe, frisse manier te vieren en een beetje van die winterse magie in een warmer seizoen te brengen. Het kan best leuk zijn, toch? Reakties: Gebruiker: Klaas75 Haha, ik vind het een leuk idee! Ik heb eigenlijk wel zin in kerst vibes, ook al is het warm. Maar gaan ze dan echt zo’n boom opzetten in de tuin ofzo? Gebruiker: LenteLiefhebber Ja, Klaas! Die ideeën zijn leuk. Ik denk dat ze het echt helemaal gaan uitpakken. Zeker met de decoraties en zo. En je kan altijd een klein boompje in je achtertuin of balkon zetten. Gewoon voor de sfeer! Gebruiker: EmmaD Ik geloof echt dat dit een hit kan worden! Laten we eerlijk zijn, wie zou nou niet willen feesten in de lente met wat kerstlichtejes? En Maarten van Rossem is altijd leuk om bij te hebben, die brengt zo’n goede sfeer. Heb ook wel eens gehoord dat mensen het ‘Kerst in juli’ noemen! Zou dat dan ook nog kunnen? Gebruiker: OmgevingFan Klinkt allemaal tof, maar ik vraag me af hoe de omgeving dit gaat vinden. Gaat het niet te druk en te commercieel worden? Ik bedoel, Kerst is ook een tijd van bezinning en dat voelt misschien minder in de lente. Plus, wat als het regent? Expert: Jan de Historicus Goeie vraag, OmgevingFan! Dat is inderdaad iets om over na te denken. De organisatoren proberen het zo toegankelijk en gezellig mogelijk te maken, dus ik denk dat ze die zorgen ook in ogenschouw nemen. Ze willen juist het positieve en de saamhorigheid uitstralen. En wat betreft het weer, dat is altijd een verrassing! Misschien kunnen ze tenten opzetten of zo. Gebruiker: SunnyVibes Ik vond het leuk om te lezen! Kerst is voor mij heel nostalgisch, maar ik sta open voor nieuwe dingen. Wie weet wordt dit wel een traditie! Gebruiker: JeroenM Nostalgie is fijn, maar ik ga helemaal voor de nieuwe vibes! Lente met kerst? Ja, please. Moet wel zeggen dat ik het ook een beetje commercieel vind, maar ja, als het leuk is en mensen erbij betrokken zijn, waarom niet! Gebruiker: SofieD Ik vind het ook een beetje raar, maar aan de andere kant: waarom niet? Het lijkt me een leuke manier om nieuwe tradities te creëren. Ik ga het zeker in de gaten houden. Gebruiker: Tessa123 Wauw, ik had niet verwacht dat zoveel mensen hierover zouden praten! Bedankt voor de antwoorden allemaal. Ik ben nu best benieuwd! Hopelijk als het zo ver is, kan ik erbij zijn! Dit leest als een echt gesprek, met verschillende meningen en gevoelens over een creatief idee. Laten we het dus vooral leuk en open houden! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen iRonnie: Hey allemaal, ik heb een probleem met Apple Maps. Mijn locatie klopt echt niet! Soms zegt het dat ik 10 km verderop ben dan ik eigenlijk ben. Hebben meer mensen dit probleem? Wat kan ik hieraan doen? ExpertSam: Hoi iRonnie! Ja, dit is een veelvoorkomend probleem en gelukkig zijn er een paar dingen die je kunt proberen. Hier zijn enkele tips: Locatiediensten in de gaten houden: Ga naar je instellingen en kijk of Locatiediensten zijn ingeschakeld. Dit moet aanstaan om je locatie goed te kunnen bepalen. Zorg voor goede verbinding: Apple Maps heeft een goede internetverbinding nodig om je locatie precies te bepalen. Als je een zwakke Wi-Fi of mobiele data hebt, kan dat de locatie beïnvloeden. Kalibreer je kompas: Soms is het gewoon een kwestie van het kompas kalibreren. Beweeg je iPhone in een figuur 8 om het weer goed te krijgen. Updates: Zorg ervoor dat je IOS up-to-date is. Soms verhelpt een simpele update bugs. Herstart je telefoon: Dit klinkt cliché, maar vaak helpt herstarten echt. Het kan je problemen verhelpen met GPS en de apps. Probeer deze stappen eens uit en laat weten of het helpt! AppleEva: Thanks voor de tips, ExpertSam! Maar hoe kalibreer je dat kompas eigenlijk precies? Is dat moeilijk? ExpertSam: Geen probleem, AppleEva! Kalibreren is simpel: Open de App ‘Kompas’ die standaard op je iPhone staat. Als je de melding krijgt dat je moet kalibreren, beweeg je telefoon dan langzaam in een figuur 8. Zodra het kompas goed is gekalibreerd, krijg je daar een melding van. Makkelijk, toch? Let wel op dat je niet in een omgeving met veel metalen objecten bent, dat kan de kalibratie verstoren! Robbie10: Ik had ook eens zo’n probleem, maar bij mij hielp het om Locatiediensten gewoon uit en weer aan te zetten. Super simpel! Lisa123: Ja, dat heb ik ook gedaan! En inderdaad, de updates maken soms echt een verschil. Heb je de nieuwste versie, iRonnie? iRonnie: Thnx voor de tips iedereen! Ik ga het even uitproberen. Ik heb nog niet geüpdatet, dus dat ga ik eerst doen! Fingers crossed! Timmy_van_tech: Een andere tip: als je in een drukke stad bent, kan het ook gewoon zijn dat de GPS-signalen verstoord zijn door de hoge gebouwen. Dan kan het soms helpen om even naar een open plek te lopen! NikkiB: Ik heb hetzelfde voor gehad in het buitenland. Toen werkte Maps ineens gewoon niet. Toen heb ik Google Maps geprobeerd en dat werkte wel. Miss misschien iets voor jou als Apple Maps blijft klooien? iRonnie: Hey NikkiB, dat is wel een goed idee! Ik ga dat ook nog eens bekijken. Als het echt blijft prutsen, kijk ik naar Google Maps. Dank jullie allemaal! ExpertSam: Geen probleem! Hou ons op de hoogte, iRonnie. Hopelijk is het snel opgelost! KarelV: Ik zou nog eens kijken naar je privacy instellingen. Soms kan het zijn dat specifieke apps minder toegang hebben dan ze nodig hebben voor een goede functie. Gewoon een kwestie van kijken! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...