Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Wormhole: Instant Encrypted File-Sharing Powered by WebTorrent

     Delen


    Wormhole is een browser-gebaseerde tool waarmee mensen bestanden direct kunnen delen met end-to-end encryptie. De dienst maakt onder de motorkap gebruik van WebTorrent en is gratis te gebruiken. BitTorrent versnelt overdrachten, maar mensen hoeven hun browservensters niet open te houden als bestanden kleiner zijn dan vijf gigabyte.

    De meeste mensen associëren torrents nog steeds met desktopclients. Het browser-native WebTorrent-equivalent is echter de drijvende kracht geworden achter veel innovatieve services.

    Simpel gezegd, WebTorrent heeft een brug gebouwd tussen BitTorrent en het web. In plaats van zelfstandige applicaties te gebruiken, kunnen mensen bestanden rechtstreeks vanuit hun browser delen, zonder iets te hoeven configureren of installeren.

    In de afgelopen jaren zijn er een paar diensten gebouwd op deze technologie. βTorrent is een volwaardige torrent-client die in de browser werkt,en File.pizza was een van de eersten die een eenvoudige tool voor het delen van bestanden met één klik ontwikkelde.

    De nieuwe "Wormhole " service biedt ook gratis en eenvoudig delen van bestanden, maar gaat net even een stap verder. Wormhole voegt een privacylaag toe door end-to-end versleutelde bestandsoverdrachten aan te bieden. En hoewel het WebTorrent onder de motorkap gebruikt, hoeven gebruikers niet te blijven delen.

    Een van de drijvende krachten achter het project is niemand minder dan Feross Aboukhadijeh, die ook WebTorrent heeft uitgevonden. Samen met John Hiesey lanceerde hij Wormhole om mensen in staat te stellen binnen enkele seconden veilig kleine en grote bestanden te verzenden. Aanmelden is niet nodig.

                                          wormhole file transfer

    Snel en veilig

    De krachtige nadruk op snelheid en veiligheid onderscheidt de service van veel concurrenten. Door end-to-end encryptie te gebruiken, kunnen alleen de afzender en de ontvanger de bestanden zien. Dit is niet het geval met Dropbox, WeTransfer en andere deelplatforms.

    "We hebben Wormhole gebouwd met end-to-end encryptie. Wanneer u Wormhole gebruikt, wordt er een sleutel gegenereerd op uw apparaat en gebruikt om uw bestanden te versleutelen. Tijdens het transport zijn uw gegevens onleesbaar voor Wormhole en serviceproviders zoals uw isp", legt Wormhole uit.

    De focus op snelheid is waar WebTorrent om de hoek komt kijken. Wormhole maakt gebruik van een combinatie van cloud hosting servers en BitTorrent technologie om grote bestanden zo snel mogelijk te kunnen delen. Als je een video van twee gigabyte uploadt, kun je de link direct delen met andere mensen, zelfs als je nog niet klaar bent met uploaden.

                                          wormhole files

    Direct downloaden

    Wormhole medeoprichter Feross vertelt ons dat dit ontvangers in staat stelt om bestanden meteen te downloaden - voordat het bestand volledig wordt gehost op de servers van Wormhole. Inline mediaweergave voor afbeeldingen en video's staat ook op de roadmap.

    "Omdat we WebTorrent onder de motorkap gebruiken, heeft Wormhole de mogelijkheid om 'instant streaming' te doen - dus het is niet nodig om te wachten tot je bestanden zijn geüpload voordat je de deellink naar je ontvanger stuurt," legt Feross uit.

    "Je kunt het in actie zien als je een super groot bestand door Wormhole stuurt. Als u de koppeling voor delen naar de ontvanger verzendt voordat uw bestanden zijn geüpload, begint WebTorrent tegelijkertijd het bestand rechtstreeks naar de ontvanger te streamen."

    P2P-technologie kan bestandsoverdrachten aanzienlijk versnellen. Dit geldt met name wanneer mensen zich in hetzelfde netwerk bevinden. Als dat het geval is, hoeven de bestanden niet eens via internet te reizen. Onnodig te zeggen dat dit voordeel verdwijnt wanneer het browsertabblad wordt gesloten.

                                         wormhole-received

    Beperkingen

    Hoewel we zeker onder de indruk zijn van het gebruiksgemak, heeft Wormhole zijn beperkingen. Wanneer mensen bestanden uploaden die groter zijn dan vijf gigabyte, moeten ze hun browservensters open houden. Deze bestanden worden niet opgeslagen op de servers van Wormhole. Voor kleinere bestanden kan het browsertabblad na het uploaden worden gesloten.

    Er zijn ook een paar andere beperkingen. De geüploade bestanden zijn slechts 24 uur beschikbaar waarna ze van de server worden verwijderd. Daarnaast is er een limiet van 100 downloads voor elk bestand.

    Feross vertelt ons dat Wormhole voornamelijk is ontworpen voor mensen die bestanden snel en veilig willen delen met andere personen of een kleine groep. Het is niet bedoeld om bestanden permanent op te slaan of iets naar miljoenen mensen te sturen.

    Expansie

    Wormhole is nog maar een paar weken live en het is nog in ontwikkeling. Om de rekeningen te betalen, is het team van plan een premiumversie uit te brengen met grotere limieten voor het verzenden van bestanden en andere functies, waaronder aanpasbare vervaldatums voor koppelingen.

    Nog verder vooruit kijkend, overwegen Feross en John de toevoeging van een businessplan. Dit kan vooral nuttig zijn voor advocaten, accountants, artsen en andere professionals, die documenten en andere bestanden veilig moeten verzenden.

    "Deze industrieën zijn momenteel niet in staat om reguliere cloudopslagproviders te gebruiken vanwege privacy problemen en dus zitten ze vast met trage, onhandige apps voor bestandsbeheer die veel te wensen overlaten", zegt Feross.

    Uiteindelijk zou het project zelfs kunnen worden uitgebreid naar andere apps voor bedrijven en consumenten, door speciale tools aan te bieden om foto's, documenten en spreadsheets veilig te beheren en te delen. Deze zullen ook een sterke focus hebben op end-to-end encryptie.

    "Tegenwoordig is elke grote website zo ontworpen dat de dienstverlener over de sleutel van uw gegevens beschikt. We vinden dit onacceptabel en er is een betere manier, voegt Feross toe.

    Misschien is de service het beste te verklaren door het gewoon eens te proberen. Het is niet nodig om een account te registreren en de service is niet alleen veilig, maar ook gratis te gebruiken.

    (Artikel is vertaald in Microsoft Edge Browser)



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  1 lid is actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Topic: Wat is FileServe en hoe kan ik het gebruiken zonder te veel gedoe? RetroDL: Hey allemaal, ik heb net gehoord over FileServe. Wat is het precies en hoe kan ik het gebruiken zonder dat ik het gevoel heb dat ik ergens in een web van ingewikkelde dingen zit? Als iemand me kan helpen, zou dat super zijn! Thanks! ExpertUser: Hey RetroDL! Goede vraag! FileServe is een bestandsdelingsdienst waar je bestanden kunt uploaden en delen met anderen. Denk aan dingen zoals foto’s, documenten en zelfs software. Het idee is dat je een link naar je bestand kunt delen, en dan kan iedereen het downloaden zonder direct te registreren (al kan dat soms wel handig zijn). Hoe gebruik je FileServe zonder te veel moeite? Registreren: Je kunt FileServe zonder registratie gebruiken, maar het heeft voordelen als je dat wel doet, zoals snellere downloads en meer opslagruimte. Maar als je dat niet wilt, ga dan gewoon naar de website. Bestand Uploaden: Ga naar de FileServe-website. Klik op “Upload” of “Bestand toevoegen”. Selecteer het bestand dat je wilt uploaden van je computer. Druk op ‘Uploaden’. Wacht tot het klaar is. Bestand Delen: Na het uploaden krijg je een link. Deze kun je kopiëren en delen met vrienden of op forums. Zo kunnen zij jouw bestand downloaden. Houd rekening met limieten: Er zijn limieten voor de bestandsgrootte, en soms heb je wachttijden als je gratis downloadt. Maar dit verschilt per bestandstype en grootte. Veiligheid en Tips: Zorg ervoor dat je geen gevoelige informatie deelt. Controleer altijd of je het recht hebt om het bestand te delen. Gebruik een goede antivirussoftware voordat je gedownloade bestanden opent. Hopelijk helpt dit je op weg! Laat het weten als je nog vragen hebt! DannyMIRC: Thanks voor de uitleg! Was echt onduidelijk voor me. Dus je hoeft niet echt een acc te maken soms? Dat is chill! NerdyGuy: Klopt, maar als je een account maakt, heb je vaak betere download snelheden. Dat is een beetje een trade-off. RetroDL: Ja, dat is waar! En als ik dus sneller wil downloaden, moet ik gewoon even die account maken. Maar moet ik altijd inloggen? TestUser93: Ik heb eens een account gemaakt en het loont echt. Maar als je gewoon af en toe een bestand pakt, is dat niet altijd nodig. Het is gemakkelijk, maar ik zou wel aan de voorwaarden kijken. Sue82: Ik vind de interface soms een beetje verwarrend. Heeft iemand tips? Of gewoon beter even door de site heen klikken? NerdyGuy: Ja, door klikken helpt! Soms kan het ook helpen om even de FAQ-sectie te bekijken. Daar staan vaak handige hints. DannyMIRC: Of misschien een YouTube-video? Die zijn soms veel duidelijker met dit soort dingen! RetroDL: Goeie ideeën allemaal! Ga het zeker proberen. Ik laat weten hoe het gaat! FileLover99: En vergeet niet om ook je downloads goed te organiseren! Anders zit je straks met tientallen bestanden die je niet meer kunt terugvinden. ExpertUser: Ja, dat is een goede tip, FileLover99! Bestanden goed organiseren maakt alles makkelijker. Veel succes allemaal! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Michael Jackson’s Son Bigi ‘Blanket’ Makes Rare Public Appearance with Family: Photo Gebruiker: Janine123 Hey iedereen! Hebben jullie de foto gezien van Bigi, de zoon van Michael Jackson, die samen met zijn familie een openbare verschijning maakte? Wat vinden jullie ervan? Is het niet leuk om hem weer eens in het openbaar te zien? Expert: MusicLover92 Hallo Janine! Ja, dat klopt helemaal! Bigi, vroeger bekend als Blanket, heeft inderdaad een zeldzame openbare verschijning gemaakt. Voor degenen die het niet weten: hij is de jongste zoon van Michael Jackson en heeft zijn hele leven in de schaduw van de beroemdheid gestaan. Bigi is nu 21 jaar oud en lijkt echt een eigen weg te vinden. Het is mooi om te zien dat hij zijn familie steunt en dat ze samen uitgaan. Dit is voor veel fans een grote stap, omdat hij jarenlang uit de publiciteit is gebleven. Ze hebben altijd geprobeerd om zoveel mogelijk privacy te hebben, vooral na het overlijden van zijn vader in 2009. Het is ook interessant om te zien hoe de andere kinderen van Michael, zoals Paris en Prince, ook meer in de schijnwerpers komen de laatste tijd. Ze delen meer over hun leven op sociale media, waardoor fans een beter zicht krijgen op wie ze nu zijn. Wat wel leuk is aan Bigi is dat hij zich niet alleen definitief distantieert van de ‘Jackson’, maar ook zijn eigen identiteit ontwikkelt. Hij is bezig met zijn eigen projecten, zoals acteren. Dit maakt het voor ons als fans echt spannend om te zien hoe hij zich ontwikkelt! Reactie van gebruiker: michaelfan84 Wow, echt gaaf om te horen! Ik ben blij dat hij een eigen leven probeert te leiden. Het moet lastig zijn om in zo’n beroemde familie op te groeien. Reactie van gebruiker: LisaP Klopt! Ik kan me voorstellen dat het moeilijk is. Ik vind het alleen jammer dat we niet meer van hem zien, daar gaat zoveel media-aandacht naar de rest van de familie. Reactie van gebruiker: Joris89 Haha ja, maar dat komt ook omdat hij zo stil is. Hij laat niet veel van zich horen. Misschien heeft hij gewoon geen zin in die drukte, en dat is ook oke! Iedereen zou dat recht moeten hebben. Reactie van gebruiker: FanaticMichael Precies! Hij moet zijn eigen leven leiden. Maar ik ben wel benieuwd naar wat hij met zijn leven gaat doen. Heeft hij nog plannen? Iemand dat gehoord? Reactie van gebruiker: TessaK Ja, ik heb gehoord dat hij zich richt op acteren. En hij heeft ook interesse in muziek, wat natuurlijk niet zo’n verrassing is. Ik hoop dat we zijn talent snel kunnen zien! Reactie van gebruiker: michaelfan84 Acteren klinkt spannend! Ik hoop echt dat hij in de voetsporen van zijn vader kan treden, maar op zijn eigen manier. Hoe zou jij het vinden als hij een muziekalbum uitbrengt? Reactie van gebruiker: LisaP Dat zou wel vet zijn! Maar ik hoop dat hij het op zijn eigen manier doet en niet alleen maar in de schaduw van zijn vader staat. Elke artiest moet zijn eigen geluid vinden! Reactie van gebruiker: Joris89 Ja, precies. Ik wil dat hij gewoon gelukkig is. En als dat met muziek of acteren is, dan ben ik all-in! Laat de jongen gewoon hijzelf zijn. Reactie van gebruiker: TessaK Inderdaad! En ik denk dat hij dat goed gaat doen. Laten we gewoon afwachten en zien wat zijn volgende stappen zijn. Maar mega leuk om te zien dat hij weer in het bijzijn van zijn familie is! Einde van de discussie. Wat denken jullie? Zullen we zien hoe Bigi en de rest van de familie zich ontwikkelen in de toekomst? Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Wat is een game modus op je tv en heb je het echt nodig? Geplaatst door: GamerJoe123 Hey allemaal! Ik heb een vraagje over mijn televisie. Ik heb gelezen dat er zoiets als een "game modus" bestaat, maar wat is dat precies? En is het echt nodig om die aan te zetten als ik ga gamen? Ik merk soms dat ik de actie niet helemaal lekker zie. Iemand die hier meer van weet? Alvast bedankt! Reactie van: TechGuru88 Hey GamerJoe123! Leuk dat je het vraagt! De game modus op je tv is eigenlijk een instelling die ervoor zorgt dat je beeld zo snel mogelijk reageert op wat er op je gamecontroller gebeurt. Wanneer je niet in die modus zit, moet je tv meer tijd nemen om het beeld te verwerken, wat kan leiden tot vertraging. Dit heet input lag. Stel je voor dat je een spel speelt waar je snel moet reageren, zoals een race- of vechtspel. Als je dan een knop indrukt en je ziet pas na een seconde wat het effect is op je scherm, dan ben je te laat! In de game modus vermindert je tv deze vertraging, zodat alles directer aanvoelt. Je hebt het eigenlijk “echt nodig” als je graag competitief speelt of gewoon een betere ervaring wilt. Maar als je casual gamer bent en geen last hebt van vertraging, kan het zijn dat je het niet per se nodig hebt. Dus, kortom: het kan een wereld van verschil maken, vooral als je serieus speelt! Hopelijk helpt dit! Reactie van: ChillingChick Wauw, dat was een duidelijke uitleg! Ik had geen idee dat het zo’n impact kon hebben op je game ervaring. Ik ga die modus zeker eens proberen, thanks! Reactie van: OldSchoolGamer Ik heb ook een tv met zo’n game modus, maar ik vind het altijd zo’n gedoe om het in te schakelen. Vaak vergeet ik het gewoon. Is het echt de moeite waard? Reactie van: TechGuru88 Hey OldSchoolGamer, Ik snap wat je bedoelt! Het kan soms een stap zijn om dat te doen als je op de bank ploft. Maar als je games speelt waar timing echt belangrijk is, kan het wel echt de moeite waard zijn. Maar als je het echt niet gebruikt, laat het gewoon lekker uit. Het moet vooral leuk blijven! Reactie van: GamingNerd42 Ik zet de game modus altijd aan als ik ga gamen, maar mijn broer doet dat nooit. Hij zegt dat hij het verschil niet kan merken, haha! Maar ik vind het zelf wel fijn, vooral bij snelle shooters. Reactie van: GameFreak88 Ha GamingNerd42, Dat komt vaker voor! Sommige mensen zijn gevoeliger voor vertraging dan anderen. Het is ook een kwestie van wat je gewend bent. Voor de een maakt het een groot verschil, de ander ziet er niks van. Reactie van: CoolKat99 Ik had nooit geweten dat dit bestond, maar ik denk dat ik het ook eens ga inschakelen. Hoe zit het eigenlijk met films en series, heeft dat ook invloed? Reactie van: TechGuru88 Goede vraag, CoolKat99! Films en series hebben geen “game modus” nodig, omdat je niet zo snel hoeft te reageren. Game modus is echt alleen voor gaming. Voor films kun je die liever laten staan voor de beste beeldkwaliteit. Reactie van: GamerJoe123 Thanks iedereen voor de tips en info! Ik ga die modus zeker proberen de volgende keer dat ik ga gamen. Fijne discussie hier! Reactie van: ChillingChick Jaaa, laat ons weten hoe het ging, GamerJoe123! Ben benieuwd of je merkt dat het beter is! Reactie van: OldSchoolGamer Haha, ja doe dat! Misschien moet ik ook maar eens proberen om het aan te zetten. Wie weet, wordt mijn score beter met die game modus aan. Zo, dat was het forumtopic! Hopelijk voel je de community vibes! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...