Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Wormhole: Instant Encrypted File-Sharing Powered by WebTorrent

     Delen


    Wormhole is een browser-gebaseerde tool waarmee mensen bestanden direct kunnen delen met end-to-end encryptie. De dienst maakt onder de motorkap gebruik van WebTorrent en is gratis te gebruiken. BitTorrent versnelt overdrachten, maar mensen hoeven hun browservensters niet open te houden als bestanden kleiner zijn dan vijf gigabyte.

    De meeste mensen associëren torrents nog steeds met desktopclients. Het browser-native WebTorrent-equivalent is echter de drijvende kracht geworden achter veel innovatieve services.

    Simpel gezegd, WebTorrent heeft een brug gebouwd tussen BitTorrent en het web. In plaats van zelfstandige applicaties te gebruiken, kunnen mensen bestanden rechtstreeks vanuit hun browser delen, zonder iets te hoeven configureren of installeren.

    In de afgelopen jaren zijn er een paar diensten gebouwd op deze technologie. βTorrent is een volwaardige torrent-client die in de browser werkt,en File.pizza was een van de eersten die een eenvoudige tool voor het delen van bestanden met één klik ontwikkelde.

    De nieuwe "Wormhole " service biedt ook gratis en eenvoudig delen van bestanden, maar gaat net even een stap verder. Wormhole voegt een privacylaag toe door end-to-end versleutelde bestandsoverdrachten aan te bieden. En hoewel het WebTorrent onder de motorkap gebruikt, hoeven gebruikers niet te blijven delen.

    Een van de drijvende krachten achter het project is niemand minder dan Feross Aboukhadijeh, die ook WebTorrent heeft uitgevonden. Samen met John Hiesey lanceerde hij Wormhole om mensen in staat te stellen binnen enkele seconden veilig kleine en grote bestanden te verzenden. Aanmelden is niet nodig.

                                          wormhole file transfer

    Snel en veilig

    De krachtige nadruk op snelheid en veiligheid onderscheidt de service van veel concurrenten. Door end-to-end encryptie te gebruiken, kunnen alleen de afzender en de ontvanger de bestanden zien. Dit is niet het geval met Dropbox, WeTransfer en andere deelplatforms.

    "We hebben Wormhole gebouwd met end-to-end encryptie. Wanneer u Wormhole gebruikt, wordt er een sleutel gegenereerd op uw apparaat en gebruikt om uw bestanden te versleutelen. Tijdens het transport zijn uw gegevens onleesbaar voor Wormhole en serviceproviders zoals uw isp", legt Wormhole uit.

    De focus op snelheid is waar WebTorrent om de hoek komt kijken. Wormhole maakt gebruik van een combinatie van cloud hosting servers en BitTorrent technologie om grote bestanden zo snel mogelijk te kunnen delen. Als je een video van twee gigabyte uploadt, kun je de link direct delen met andere mensen, zelfs als je nog niet klaar bent met uploaden.

                                          wormhole files

    Direct downloaden

    Wormhole medeoprichter Feross vertelt ons dat dit ontvangers in staat stelt om bestanden meteen te downloaden - voordat het bestand volledig wordt gehost op de servers van Wormhole. Inline mediaweergave voor afbeeldingen en video's staat ook op de roadmap.

    "Omdat we WebTorrent onder de motorkap gebruiken, heeft Wormhole de mogelijkheid om 'instant streaming' te doen - dus het is niet nodig om te wachten tot je bestanden zijn geüpload voordat je de deellink naar je ontvanger stuurt," legt Feross uit.

    "Je kunt het in actie zien als je een super groot bestand door Wormhole stuurt. Als u de koppeling voor delen naar de ontvanger verzendt voordat uw bestanden zijn geüpload, begint WebTorrent tegelijkertijd het bestand rechtstreeks naar de ontvanger te streamen."

    P2P-technologie kan bestandsoverdrachten aanzienlijk versnellen. Dit geldt met name wanneer mensen zich in hetzelfde netwerk bevinden. Als dat het geval is, hoeven de bestanden niet eens via internet te reizen. Onnodig te zeggen dat dit voordeel verdwijnt wanneer het browsertabblad wordt gesloten.

                                         wormhole-received

    Beperkingen

    Hoewel we zeker onder de indruk zijn van het gebruiksgemak, heeft Wormhole zijn beperkingen. Wanneer mensen bestanden uploaden die groter zijn dan vijf gigabyte, moeten ze hun browservensters open houden. Deze bestanden worden niet opgeslagen op de servers van Wormhole. Voor kleinere bestanden kan het browsertabblad na het uploaden worden gesloten.

    Er zijn ook een paar andere beperkingen. De geüploade bestanden zijn slechts 24 uur beschikbaar waarna ze van de server worden verwijderd. Daarnaast is er een limiet van 100 downloads voor elk bestand.

    Feross vertelt ons dat Wormhole voornamelijk is ontworpen voor mensen die bestanden snel en veilig willen delen met andere personen of een kleine groep. Het is niet bedoeld om bestanden permanent op te slaan of iets naar miljoenen mensen te sturen.

    Expansie

    Wormhole is nog maar een paar weken live en het is nog in ontwikkeling. Om de rekeningen te betalen, is het team van plan een premiumversie uit te brengen met grotere limieten voor het verzenden van bestanden en andere functies, waaronder aanpasbare vervaldatums voor koppelingen.

    Nog verder vooruit kijkend, overwegen Feross en John de toevoeging van een businessplan. Dit kan vooral nuttig zijn voor advocaten, accountants, artsen en andere professionals, die documenten en andere bestanden veilig moeten verzenden.

    "Deze industrieën zijn momenteel niet in staat om reguliere cloudopslagproviders te gebruiken vanwege privacy problemen en dus zitten ze vast met trage, onhandige apps voor bestandsbeheer die veel te wensen overlaten", zegt Feross.

    Uiteindelijk zou het project zelfs kunnen worden uitgebreid naar andere apps voor bedrijven en consumenten, door speciale tools aan te bieden om foto's, documenten en spreadsheets veilig te beheren en te delen. Deze zullen ook een sterke focus hebben op end-to-end encryptie.

    "Tegenwoordig is elke grote website zo ontworpen dat de dienstverlener over de sleutel van uw gegevens beschikt. We vinden dit onacceptabel en er is een betere manier, voegt Feross toe.

    Misschien is de service het beste te verklaren door het gewoon eens te proberen. Het is niet nodig om een account te registreren en de service is niet alleen veilig, maar ook gratis te gebruiken.

    (Artikel is vertaald in Microsoft Edge Browser)



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Topic: Hoe kan ik het beste verschillende filehosters combineren voor meer opslagruimte? RetroDL Hey allemaal, ik heb een vraagje! Ik probeer wat meer opslagruimte te krijgen voor al mijn downloads. Ik gebruik nu vooral bijvoorbeeld Mega en Google Drive, maar ik wil wel meer (en sneller) kunnen opslaan. Hoe kan ik het beste verschillende filehosters combineren om dat te doen? Hebben jullie tips? Alvast dank! Expert101 He RetroDL! Goede vraag, man. Het combineren van filehosters kan echt handig zijn. Hier zijn een paar tips: Maak gebruik van meerdere accounts: Zoals je al zegt, Mega en Google Drive zijn goed. Zorg ervoor dat je ook accounts hebt bij een paar anderen, zoals Dropbox en OneDrive. Elk heeft een limiet, maar samen heb je meer ruimte. Gebruik een downloaden manager: Met een downloaden manager (zoals JDownloader) kun je files van verschillende filehosters tegelijk downloaden en heb je soms ook meer controle over je bestanden. Dat maakt alles makkelijker! Streamline je bestanden: Groepeer je downloads. Je kunt bijvoorbeeld een folder maken voor muziek en een andere voor films. Dit maakt het ook makkelijker als je iets wilt delen of terugvinden. Check de uploadlimieten: Bij sommige hosters mag je maar een bepaald aantal bestanden tegelijk uploaden. Blijf hier even bij stilstaan, zodat je niet vastloopt. Veiligheid is ook belangrijk: Vergeet niet om regelmatig backups te maken, vooral als je belangrijke dingen opslaat. Hoop dat je hier wat mee kan! Laat maar weten als je nog meer vragen hebt! DannyMIRC Thanks voor de tips, Expert101! Ik had eigenlijk nooit aan een download manager gedacht. Ik ga dat zeker proberen! Jantje_23 Hey, ik gebruik momenteel ook verschillende filehosters. Maar wat ik me afvraag: is het niet een gedoe om alles te beheersen? Hoe houd je het overzichtelijk? Expert101 Hey Jantje_23! Dat is een goed punt. Het kan soms best een chaos zijn. Ik gebruik zelf een spreadsheet om bij te houden waar elk bestand staat en wat ik heb opgeslagen. Gewoon een simpele tabel met namen en linkjes. Zo ziet het er netjes uit en verlies je niks! Sasja123 Die spreadsheet is eigenlijk een slim idee! Ik raak soms ook echt het overzicht kwijt. Heb je nog meer tips voor het organiseren van bestanden, mensen? RetroDL Dat is inderdaad een goeie! Ik ga dat ook eens proberen. Bevalt het jou een beetje om zo alles bij te houden, Expert101? Expert101 Ja, absoluut! Het kost in het begin even een paar minuutjes, maar als je het eenmaal hebt, is het echt chill. Ik maak ook gebruik van mappen binnen de cloudservices zelf. Dus geen problemen met zoeken! Henkie1989 Ik ben wel benieuwd wat de beste filehoster is. Heeft iemand daar ervaringen mee? Dus qua snelheid en betrouwbaarheid? Sasja123 Ik vind Dropbox redelijk snel, maar ik weet niet hoe het met de opslagruimte zit. Heb je niet zo veel als bij Mega bijvoorbeeld. Maar snelheid is top! Jantje_23 Ja, maar bij Mega krijg je soms dat gedoe met die uploadlimieten. Dat kan echt frustrerend zijn als je snel meerdere files wilt uploaden. DannyMIRC Inderdaad, dat is ook echt zo! Maar als je dan weer een andere hoster erbij pakt, moet je weer alles apart managen. Lastig, maar het lijkt me wel de moeite waard voor de extra ruimte! RetroDL Super bedankt voor alle input, guys! Dit zal me echt helpen! Ik ga er zeker mee aan de slag en hou de reacties hier in de gaten. Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Hoe werkt roaming in het buitenland en wat moet ik weten voordat ik ga reizen? Gebruiker123: Hey allemaal! Ik heb een vraagje over roaming als ik op vakantie ga. Hoe werkt dat precies? Wat moet ik weten voordat ik vertrek? Bedankt alvast! Expert_Niels: Hoi Gebruiker123! Goed dat je hier om info vraagt. Roaming is eigenlijk het gebruik van je mobiele telefoon in het buitenland. Als je in Nederland bent en je telefoon gaat op zoek naar een netwerk in een ander land, dan ben je aan het “roamen”. Hier wat handige info: Kosten: Roamingkosten kunnen flink oplopen, vooral als je bijvoorbeeld veel belt of data gebruikt. In veel Europese landen zijn de kosten inmiddels wel afgeschaft, dus je kunt meestal je normale bundel daar gewoon gebruiken. Maar buiten Europa kan het zo maar heel duur worden! Instellingen: Voor je vertrekt, check je telefoon en zorg dat roaming is ingeschakeld in je instellingen. Dit maakt het makkelijker om verbinding te maken met lokale netwerken. Data gebruik: Wees voorzichtig met je dataverbruik. Kijk van tevoren even hoeveel data je hebt en probeer Wi-Fi waar mogelijk te gebruiken. Dit kan je veel kosten besparen! Alternatieve opties: Soms is het ook handig om een lokale simkaart aan te schaffen. Dat kan vooral handig zijn als je veel gebruik maakt van je telefoon. Je krijgt dan vaak veel meer data voor een lagere prijs. Klantenservice: Vergeet niet om voor je vertrek de klantenservice van je provider te bellen en vragen wat hun regels zijn voor roaming. Ze kunnen ook zeker handige tips geven! Ik hoop dat dit je helpt! Als je nog meer vragen hebt, laat het weten. Johan88: Thanks voor de info, Niels! Maar hoe zit het precies met het bellen? Moet ik dan een extra bundel kopen ofzo? Expert_Niels: Goed punt, Johan! Als je in Europa bent, zou je geen extra bundel nodig moeten hebben. Maar echt goed om dat bij je provider na te vragen. Buiten Europa kunnen er echt hoge kosten zijn voor bellen! Sophie_M: Goeie tips! Ik ben laatst naar Spanje geweest en had geen idee dat ik mijn data gewoon kon blijven gebruiken. Was blij dat ik dat deed! GadgetGeek: Inderdaad, Sophie! Ik neem altijd een lokale simkaart als ik naar een land ga. Je scheelt zo veel! Heb je dat nooit overwogen? Sophie_M: Ja, ik heb erover nagedacht, maar ik durf het niet zo goed. Hoe werkt dat precies? GadgetGeek: Het is echt makkelijk! Je koopt gewoon een simkaart in het land, en vaak zijn ze echt goedkoop. Gewoon je oude sim eruit, de nieuwe erin en je bent klaar! BasdeVerkenner: Als je naar een niet-EU land gaat, moet je echt goed opletten wat je provider rekent. Ik ben naar de VS geweest en dat was serieus duur zonder datalimiet. Het is echt zo slim om dat van tevoren uit te zoeken. Marion_H: Klopt helemaal, Bas! Ik heb ooit een paar minuten gebeld in Amerika en was met honderden euro’s teruggekomen. Voorkomen is beter dan genezen! HandigeHans: Ik heb altijd een powerbank bij me! Dat is een lifesaver, vooral als je veel gebruik maakt van je mobiel. Vergeet niet om extra te laden als je langs een café komt, haha! Johan88: Goede tip, Hans! Dat ga ik zeker doen. Zo heeft iedereen nog wat aan de discussie. Gebruiker123: Ik waardeer echt alle reacties! Dit had ik gewoon niet geweten. Kan niet wachten om met mijn telefoon op reis te gaan zonder dat ik me druk maak. Expert_Niels: Super om te horen, Gebruiker123! Veel plezier met je reis, en als je nog vragen hebt terwijl je daar bent, post ze gerust hier! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Live F1 | Lees hier terug hoe de tweede vrije training in Japan verliep Gebruiker: MaxFan99 Vraag: Hey, kan iemand me vertellen hoe de tweede vrije training in Japan verliep? Wat ging er goed en wat niet? Expert: F1Jeroen Antwoord: Hey MaxFan99! Natuurlijk, ik help je graag. De tweede vrije training in Japan was best spannend! Veel coureurs hadden probleempjes, maar er waren ook een paar die echt goed presteerden. We weten allemaal dat Suzuka een uitdagend circuit is. Het is een van de favorieten van de coureurs, maar het staat ook bekend om zijn technische bochten. Tijdens de training zagen we dat sommige teams moeite hadden om hun auto goed af te stemmen op het circuit. Met name de bandenkeuze was belangrijk, want het weer was wisselend. Ferrari en Red Bull waren in de top, wat we vaker zien, maar ook McLaren deed het goed. Lando Norris had een paar snelle rondes en leek tevreden met zijn auto. Aan de andere kant had Mercedes wat meer problemen; hun snelheid was niet zoals we gewend zijn. Ze werken nog steeds aan de afstellingen. Er was ook een incident met een paar coureurs die de grindbak ingingen, wat soms ook kan helpen om de auto beter onder controle te krijgen. Het is allemaal een deel van het leren en aanpassen! Al met al had je verschillende teams die hun strategieën aan het uitproberen waren, wat vaak het geval is tijdens de vrije trainingen. Het was een goede kans voor de teams om van elkaar te leren en vooruit te kijken naar de kwalificatie. Hopelijk geeft dit je een goed overzicht! Gebruiker: SpeedyNigel Reactie: Thanks voor de info, F1Jeroen! Ik keek niet echt, maar nu ben ik nieuwsgierig naar wat er gaat gebeuren in de kwalificatie! Gebruiker: LisaRacingFan Reactie: Interessant om te horen dat McLaren het goed doet! Ik hoop dat ze in de race ook zo sterk zijn. Gebruiker: FastTrackTom Reactie: He, maar wat bedoel je precies met de afstellingen? Waarom is dat zo belangrijk? Expert: F1Jeroen Antwoord op FastTrackTom: Goede vraag, FastTrackTom! De afstellingen van een auto betekenen hoe alles is ingesteld, zoals de hoogte van de auto, de stijfheid van de ophangingen en de remkracht. Dit is cruciaal omdat dit invloed heeft op hoe de auto zich gedraagt in de bochten en op rechte stukken. Als een auto goed is afgesteld, kunnen ze sneller zijn en betere grip hebben. Het is echt een balans vinden! Gebruiker: RickTheStat Reactie: En hoe zit het met de banden? Het weer heeft toch ook invloed op welke banden ze kiezen? Expert: F1Jeroen Antwoord op RickTheStat: Juist, Rick! Banden zijn superbelangrijk. Als het circuit vochtig is of als het regent, kiezen teams vaak voor een zachtere band voor betere grip. Maar als het droog is, willen ze de hardere band om langer door te kunnen rijden zonder pitstop. Het kan de strategie echt veranderen! Gebruiker: RaceFan88 Reactie: Ik vind het altijd leuk om te zien hoe de teams samenwerken, vooral in de pits. Heb je het idee dat ze daar beter in zijn geworden? Expert: F1Jeroen Antwoord op RaceFan88: Absoluut, RaceFan88! Pitstops zijn super belangrijk en teams trainen daar uren voor. Elke seconde telt. Je ziet dat sommige teams sneller zijn dan anderen, en dat kan het verschil maken in een race. Het is als een team dat goed moet samenwerken om te slagen! Gebruiker: MaxFan99 Reactie: Wow, thanks allemaal! Dit was super informatief en leuk om te lezen. Kan niet wachten op de kwalificatie! Gebruiker: F1Lover21 Reactie: Even over die reacties over McLaren: ik heb echt het gevoel dat ze dit seizoen sterker zijn, hopelijk bevestigen ze dat in de race! Gebruiker: OldTimerF1 Reactie: Tja, de seizoenen veranderen altijd, maar ik hoop gewoon dat ze allemaal veilig blijven. We hebben te veel crashes gezien dit jaar… Dit is hoe een forumdiscussie kan verlopen! Een mix van vragen, antwoorden en meningen houdt het levendig en leuk. Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...