Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Voor Piraterij aangeklaagde bejaarde in Illinois draait zaak om bij US-Court

     Delen


    Ernesto Mendoza, een man van in de zeventig uit Illinois die was aangeklaagd wegens illegaal downloaden van 'The Hitman's Bodyguard' besloot terug te knokken tegen zijn aanklagers. De man draaide de rollen om en beschuldigde het filmbedrijf van het intimideren van mensen door schijnprocessen. Hoewel de rechtbank de zaak seponeerde, belooft het zijn eigen algehele behandeling van deze gevallen van piraterij opnieuw te evalueren.

    Al langer dan 10 jaar zijn vermeende bestand-delers over de hele wereld onder druk gezet om aanzienlijke schikkingsrechten te betalen. Deze zogenaamde 'copyright-trolling'-inspanningen zijn redelijk eenvoudig. Auteursrechthouders verkrijgen een lijst met 'piraterij' IP-adressen en vragen vervolgens een dagvaarding van de rechtbank en dwingen de Providers om de bijbehorende klantgegevens over te dragen.

    Deze regeling kan behoorlijk lucratief zijn. Met minimale inspanning kunnen rechthebbenden honderden of duizenden dollars per gedaagde krijgen. Deze zaken gaan over het algemeen niet naar de rechter. Integendeel, de auteursrechthouders laten vaak gevallen vallen wanneer een beklaagde zich terugtrekt.

    De beklaagde Ernesto Mendoza, die in de zeventig is en lijdt aan een ongeneeslijke nierziekte, ontkende dat hij de film had gedownload en vocht terug. De vermeende piraat draaide de rollen om met een lijst van tegen vorderingen en beschuldigde de rechthebbende van het runnen van een bedrijfsmodel dat niet door de rechter kan en mag worden goedgekeurd. Dit soort rechtszaken komt overeen met een regeling die bedoeld is om verdachten te intimideren en hen geld te laten betalen uit angst, zo stelde de verdediging.

    Als reactie hierop leek Bodyguard Productions eieren voor zijn geld te kiezen, omdat het snel een intrekking van de aanklacht indiende. Mendoza en zijn advocaat wilden de zaak echter niet loslaten zonder te worden vergoed voor de juridische kosten die ze al hadden gemaakt.

    Dit bood de rechtbank een ongewone situatie waarin de beschuldigende partij haar zaak wil laten vallen, maar de beklaagde wil doorgaan. Na het horen van beide partijen, besliste rechter Robert Dow van Illinois District Court de zaak te verwerpen en beide partijen te veroordelen tot het betalen van hun eigen honorarium.

    Dit was een enorme teleurstelling voor de vermeende file-sharer, die nu de kosten moet dragen voor een zaak waarin hij niet mag vechten. Volgens zijn advocaat Lisa Clay moet het Hof ervoor zorgen dat eisers klaar en bereid zijn om hun zaak te bewijzen.

    De uitspraak beroofde Mendoza van de gelegenheid om zijn onschuld te bewijzen en de afpersing onderneming van de eiser aan het licht te brengen. Wat nog erger is, de ontkenning door het Hof van het verzoek van Mendoza om terugbetaling van kosten en advocaten honoraria is alles behalve een garantie voor het aanhoudende succes van het trollenmodel.

    Op een bredere schaal is er een positieve noot voor toekomstige verdachten. In de uitspraak merkt Rechter Dow op dat de Rekenkamer opnieuw moet beoordelen hoe zij met deze zaken omgaat. Daarnaast kan het misbruikpotentieel ook de aandacht van de Reglementscommissie verdienen.

    Maar ondanks dat de zaak is afgewezen, betekend het nog niet helemaal het einde van de mogelijkheden. De advocaat van de heer Mendoza zegt dat een motie tot heroverweging nog steeds een optie is. Dat zou het Hof een ideale situatie bieden om zijn positie opnieuw te beoordelen.



    bewerkt door Drifter


    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    • Administrators

    Wat goed van die kerel! Maar wat spijtig dat de zaak dan alsnog wordt gesloten... Lijkt erg op afpersing op deze manier en zelfs als je je gelijk wilt halen moet je nog opdraaien voor je eigen kosten... Raar?!

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Een bijna vergelijkbare zaak is die van een andere bejaarde, namelijk een gepensioneerde Politieagent van in de 70, die aanvoerde vals te zijn beschuldigd door Strike 3 van het delen van Adult (porno) content.

    Op basis van de uitspraak van het Hof diende de bejaarde gedaagde een tegenvordering in en beschuldigd Strike 3 van procesmisbruik en afpersing door schijnvervolging zonder enig specifieke bewijs te kunnen overleggen van de vermeende inbreuk.

    Hoewel deze tegenvordering door de rechtbank werd afgewezen, zei Strike 3 eerder dat hij bereid was te verklaren dat de verdachte zijn werken niet heeft geschonden. Als zodanig heeft het Hof beide partijen aangemoedigd om te overleggen en overeenstemming te bereiken over een geschikte schadevergoeding die dekkend zou moeten zijn voor alle kosten die in deze zaak gemaakt zijn.

    De afgelopen weken hebben de partijen geprobeerd een akkoord te bereiken, maar dit is niet gelukt. Als gevolg hiervan diende de beschuldigde piraat deze week een kort geding in om vast te stellen dat hij geen inbreuk op het auteursrecht maakt en dat zijn kosten worden vergoed.

    De advocaat van de beklaagde, J. Curtis Edmondson, merkt op dat deze zaak zijn cliënt mogelijk aansprakelijk stelde voor een astronomisch cijfer van $ 13.050.000,00, de maximale wettelijke schadevergoeding voor de 87 werken die zijn cliënt vermoedelijk deelde.

    De advocaat wijst er echter op dat er geen bewijs is dat dit het geval is. Integendeel, de verdediging betoogde dat de trackingsoftware van Strike 3 duidelijk gebrekkig is, zoals uit een deskundigenrapport blijkt.

    Blijkbaar heeft een van Strike 3's eigen experts, Patrick Paige, verklaard dat Strike 3 niet echt weet dat de evidence tracking software (IPP) 'werkt'. Bovendien vond een expert die de harde schijf van de verdachte analyseerde geen bewijs dat een van de illegale bestanden op zijn computer was opgeslagen.

    Op basis hiervan en verschillende andere argumenten vraagt de verweerder het Hof om een kort oordeel te vellen, waarin hij bevestigt dat hij geen inbreuk heeft gemaakt op auteursrechten. Bovendien vraagt de gepensioneerde politieagent het Hof om advocatenhonoraria en kosten toe te kennen, in totaal $ 48.773,13.

    De zaak is nu weer in handen van het Hof dat zal bepalen of de verweerder inderdaad recht heeft op een kort geding en de gevraagde schadevergoeding.

    Bron: Torrentfreak

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

     

    Op 31 januari 2020 heeft de Amerikaanse districtsrechter Thomas Zilly uitspraak gedaan in deze zaak.

    De gepensioneerde politieagent heeft zijn zaak gewonnen tegen Strike 3 Holdings, een bekende auteursrechttrol die zijn piraterijclaims niet goed heeft onderbouwd. Een federale rechtbank in Seattle beval het bedrijf om $ 47.777 aan vergoedingen en kosten te betalen. Volgens de uitspraak had Strike 3 geen bewijs dat de man zijn films had verkregen d.m.v. Piraterij.

    Deze week oordeelde de Amerikaanse districtsrechter Thomas Zilly over de zaak en besliste ten gunste van de vals beschuldigde 'piraat'. Volgens het voor de rechtbank gepresenteerde bewijs kan Strike 3 niet bewijzen dat de man een van de films van het bedrijf heeft gekopieerd.

    Terwijl het bewijsmateriaal van Strike 3 aanvankelijk suggereerde dat het bestand "hashes" naar het eigenlijke filmbestand verwijst, gaf het bedrijf later toe dat dit slechts BitTorrent "info hashes" waren die in plaats daarvan verwijzen naar torrent-metadata.

    “Met andere woorden, de 'Info Hash' waarnaar wordt verwezen, identificeert niet de werkelijke film waarvan John Doe wordt beschuldigd dat deze inbreuk maakt, maar alleen de middelen waarmee het BitTorrent-programma de film kan vinden tussen de bestanden van alle computers die zijn aangesloten op het BitTorrent-netwerk ', schrijft rechter Zilly.

    In dit geval draagt Strike 3 de bewijslast voor de vermeende inbreuken op het auteursrecht en is op basis van het verstrekte bewijs niet aan die norm voldaan. Het bedrijf kan hoogstens aantonen dat 'iemand' met IP-adres 73.225.38.130 'sommige dingen' heeft gedownload die worden geïdentificeerd door een reeks hash-sequenties.

    “Een kernelement van inbreuk op het auteursrecht is het 'kopiëren' van de beschermde componenten van het werk. Strike 3 heeft geen bewijs geleverd dat John Doe een van de auteursrechtelijk beschermde films van Strike 3 heeft gekopieerd, ”volgens de uitspraak.

    "Strike 3 kan John Doe niet koppelen aan de activiteit die is gekoppeld aan het IP-adres en het heeft er nu alle schijn van dat de items die naar verluidt werden overgedragen via het BitTorrent-systeem geen auteursrechtelijk beschermde films of zichtbare stukken daarvan waren", voegt rechter Zilly eraan toe.

    Deze bevinding wordt verder ondersteund door een expert die de computer van de gepensioneerde politieagent heeft beoordeeld, inclusief veel verwijderde bestanden. Bij dit onderzoek zijn geen van de vermeende inbreuk makende films gevonden.

    Als zodanig concludeert de rechtbank dat 'John Doe' geen inbreuk makend materiaal heeft gedownload. Naast het schonen van zijn naam, heeft de rechtbank ook honoraria en kosten van de advocaat toegekend, die door de rechthebbende moeten worden betaald. Strike 3 vroeg de rechtbank om dit verzoek te weigeren, maar rechter Zilly betoogde dat dit het bedrijf ten onrechte zou belonen voor het gebruik van zijn verdachte proces-script, ook bekend als copyright trolling.

    In plaats daarvan beval de rechtbank Strike 3 om de gevraagde $ 40.501,63 aan advocaatkosten en $ 7.275,63 aan extra kosten te betalen, in totaal $ 47,777,26.

    Bron: Torrentfreak

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Fijn om weer eens te lezen dat er toch ook in Amerika nog een Rechter is die het aandurft om een uitspraak te doen tegen 1 van de grootste Copyright Trollen. Alleen jammer dat er geen schade vergoeding van een paar miljoen is toegekend aan deze gepensioneerde oldtimer, want dat is wat Strike 3 gemiddeld wel weet binnen te hengelen op jaarbasis met het claimen van onbewezen illegale content diefstal.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators

    Een gepersonaliseerde politieagent was veroordeeld voor het downloaden van films bij zijn bedrijf. Rare titel :)

    maar inderdaad goed dit terecht als onvoldoende bewijs wordt gezien. 

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  2 leden zijn actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Topic: Hoe kan ik Popcorn Time het beste updaten zonder problemen te krijgen? Gebruiker123: Hey allemaal! Ik heb een vraagje. Hoe kan ik Popcorn Time het beste updaten zonder problemen te krijgen? Ik wil niet dat het gaat crashen of dat ik al mijn instellingen kwijt ben. Alvast bedankt! Expert2023: Hoi Gebruiker123! Goed dat je vraagt, het is altijd slim om voorzichtig te zijn bij het updaten van software. Hier zijn een paar stappen die je kunt volgen om Popcorn Time zonder problemen te updaten: Maak een back-up: Voordat je gaat updaten, is het slim om een kopie van je instellingen en eventueel je favoriete shows te maken. Dit kan vaak met een functie binnen de app, maar je kunt ook gewoon een screenshot maken van je instellingen. Sluit de app: Zorg ervoor dat Popcorn Time helemaal gesloten is voordat je gaat updaten. Dit voorkomt dat er conflicten ontstaan tijdens de update. Download de nieuwste versie: Ga naar de officiële website van Popcorn Time. Vermijd links van onbekende sites, want die kunnen malware bevatten. Kies de juiste versie voor jouw apparaat (Windows, Mac, of Android). Installeer de update: Volg de installatiestappen. Als je gevraagd wordt om bestaande bestanden te vervangen, kies dan voor "ja", zodat alles goed wordt bijgewerkt. Start de app weer op: Na de installatie, open Popcorn Time weer. Controleer of alles goed werkt en of je je instellingen nog hebt. Problemen oplossen: Als je problemen ondervindt, zoals dat de app niet opstart of foutmeldingen geeft, kijk dan of je het met de ‘repareer’ optie kunt oplossen of herinstalleer de app. Hopelijk loopt alles soepel! Laat het weten als je nog vragen hebt! Filmliefhebber88: Thanks voor de tips, Expert2023! Heb je zelf ooit problemen gehad met updaten? Ik ben altijd bang dat ik iets verkeerd doe. Expert2023: Geen probleem, Filmliefhebber88! Ja, ik heb wel eens een keer gehad dat de app niet meer opstartte na een update. Maar meestal is het gewoon een kwestie van herinstalleren. Zolang je een back-up hebt gemaakt, kom je er snel weer bovenop! Donderwolk: Maar wat als je geen back-up kunt maken? Moet je dan gewoon maar hopen dat alles goed gaat?? Gebruiker123: @Donderwolk, ja dat kan riskant zijn. Maar als je echt geen back-up kunt maken, zorg dan dat je de oude versie van de app nog ergens op je pc hebt staan, dat kan helpen! Cinefiel: Ik gebruik Popcorn Time al een tijdje en de updates gaan meestal goed. Gewoon die stappen volgen die Expert2023 gaf. Had laatst alleen een probleem met geluid na een update, maar dat fixte ik door de app opnieuw op te starten! Vragensteller: Cool, bedankt allemaal! Ga het binnenkort proberen. Hopelijk komt er een vette update met nieuwe films! Filmgek92: Let wel op dat je niet te veel films achter elkaar streamt. Als je dat doet, kan je internet traag worden en dat is niks! Techie84: Ik snap echt niet waarom sommige mensen zo bang zijn voor updates. Het is meestal gewoon de normale gang van zaken. Zolang je een beetje oplet, gaat alles goed! Filmliefhebber88: Precies! Updaten is belangrijk. En daarnaast, als je echt twijfelt, zijn er genoeg tutorials online te vinden! Donderwolk: Haha, ik ben gewoon een beetje paranoïde als het om updates gaat. Maar jullie helpen me wel om me beter te voelen erover! Bedankt! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Woede om miljoenenorder: vier miljoen slimme meters komen straks uit China Gebruiker: Jan76 Hey allemaal, ik heb gehoord dat er miljoenen slimme meters uit China komen. Waarom is dat zo’n probleem? Is het omdat ze uit China komen of is er iets anders aan de hand? Iemand die dit kan uitleggen? Expert: MariekeTech Hoi Jan76! Goede vraag. Het gaat hier om die slimme meters die je in je huis kunt krijgen om je energieverbruik in de gaten te houden. De overheid heeft een miljoenendeal gesloten met een Chinese fabrikant voor de levering van vier miljoen van die dingen. Waarom dat zo’n probleem is? Nou, er zijn een paar redenen: Veiligheid: Mensen maken zich zorgen over de beveiliging van die meters. De angst is dat ze kwetsbaar zijn voor hacking. Als een slim apparaat niet goed beveiligd is, kan iemand toegang krijgen tot jouw persoonlijke gegevens. Kwaliteit: Sommige mensen geloven niet dat de kwaliteit van de meters goed genoeg is. Ze zijn bang dat ze sneller kapotgaan of minder betrouwbaar zijn dan meters uit andere landen, zoals Europa. Economische redenen: Door meters uit China te halen, wordt de lokale industrie niet gesteund. Mensen zijn bezorgd dat dit banen kost in Nederland en in Europa. Je ziet dat het dus niet alleen om de herkomst gaat. Het speelt allemaal samen met zorgen over veiligheid, kwaliteit, en economische impact. Ik hoop dat dit helpt! Reacties: Gebruiker: Elsie88 Dank Marieke! Dat verklaart veel. Maar hoe zit het met de privacy? Kunnen ze zien hoeveel elektriciteit ik verbruik? Gebruiker: BarryB Ja Elsie, dat is een punt! Die slimme meters sturen je verbruikdata vaak naar het energiebedrijf. Sommige mensen zijn bang dat dat in verkeerde handen kan vallen. Daarom is het belangrijk dat ze goed beveiligd zijn. Gebruiker: NienkeS Goeie info! Maar zijn er geen Europese fabrikanten die deze meters kunnen maken? Waarom kiezen we voor China? Dat klinkt zo riskant… Expert: MariekeTech Dat is een terechte opmerking, Nienke. Er zijn zeker Europese fabrikanten, maar vaak zijn de kosten voor productie in China lager. Bedrijven willen winst maken, en soms denken ze dat goedkope producten minder risico met zich meebrengen. Maar het is een afweging tussen prijs en veiligheid, en dat is dus een punt van discussie! Gebruiker: Robm73 Wat me ook dwarszit, is dat mensen vaak vergeten dat we in een globaliserende economie leven. Als we alles lokaal willen, zijn de kosten vaak veel hoger. Moeten we niet gewoon vertrouwen op de kwaliteitscontroles? Gebruiker: LotteV Rob, dat is een goed punt, maar vergeet niet dat niet alles draait om geld. Veiligheid en privacy zijn ook belangrijk. Het gaat niet alleen om de prijs. Gebruiker: HansD Klopt, Lotte. Maar ik vind het ook een beetje overdreven, al die bezorgdheid. Gewoon een meter is toch een meter? Als ze functioneren zoals ze horen, waarom zou het dan uitmaken waar ze vandaan komen? Gebruiker: SarahJ Hans, dat is waar, maar als je kijkt naar alle hacks in de nieuws lately, kan ik me voorstellen dat mensen zich zorgen maken. Het gaat allemaal om vertrouwen! En als het geld aan een ander land gaat, voelen mensen zich vaak kwetsbaar. Gebruiker: JeroenK Misschien moeten we gewoon zelf actie ondernemen. Ondersteun lokale bedrijven en kies voor kwaliteit in plaats van kwantiteit. Laten we ervoor zorgen dat Nederland ook slimme meters kan maken! Gebruiker: MoniqueX Precies, Jeroen! Ik ben voorstander van lokale productie. Het creëert banen en je kan makkelijker controleren wat je in huis haalt. Laten we hopen dat het beleid daar ook op gericht is. Zo zie je, het onderwerp blijft mensen bezig houden. Wat denken jullie? Hoe belangrijk zijn veiligheid en lokale productie voor jullie? Lees het volledige bericht hier
    • Forumonderdeel: Hardware – Telefonie – Navigatie – TV Onderwerp: Welke hoesjes zijn echt de beste keuze voor mijn telefoon? Gebruiker: TelefoonFan123 Bericht: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar een nieuw hoesje voor mijn telefoon en ik vraag me af wat de beste keuze is. Er zijn zoveel opties! Moet ik gaan voor een hard case, soft case of misschien iets anders? En zijn er merken die jullie echt aanraden? Alvast bedankt! Expert: TechGuru99 Bericht: Hee TelefoonFan123! Goede vraag je hebt daar. Het kiezen van een hoesje kan best overweldigend zijn met al die opties. Hier een paar dingen waar je op kunt letten: Materiaal: Harde hoesjes (zoals polycarbonaat) bieden vaak de beste bescherming tegen vallen. Ze zijn dikker en steviger. Zachte hoesjes (zoals siliconen) zijn flexibeler en iets makkelijker in gebruik, maar ze bieden minder bescherming. Gebruik: Als je vaak je telefoon laat vallen of als je een actieve levensstijl hebt, ga voor een rugged case. Dit zijn dikkere hoesjes die extra schokabsorptie bieden. Voor dagelijkse bescherming zonder dat het te bulky wordt, is een ultradunne case misschien iets voor jou. Deze bieden bescherming tegen krassen en lichte valpartijen. Design: Kijk ook naar het design dat je mooi vindt. Er zijn standaard, opvallende, en zelfs gepersonaliseerde hoesjes. Een transparant hoesje behoudt de originele look van je telefoon, terwijl een kleurrijk hoesje je toestel kan opfleuren. Merk: Veel mensen zweren bij merken zoals Otterbox voor extreme bescherming en Spigen voor een goede balans tussen stijl en bescherming. Case-Mate heeft ook mooie opties met unieke designs. Ik zou aanraden om naar een winkel te gaan en verschillende hoesjes uit te proberen, wie weet heeft een je een voorkeur die je niet had verwacht! Succes met je keuze! Reacties van andere gebruikers: Gebruiker: User123 Bericht: Thanks voor de tips, TechGuru99! Ik dacht dat ik alleen iets moois nodig had, maar nu weet ik dat ik ook aan bescherming moet denken. Ga zeker die Otterbox bekijken! Gebruiker: GroeneApps Bericht: Haha inderdaad, soms ben je met een mooi hoesje meer bezig dan met bescherming. Maar ik merk wel dat ik mn telefoon vaak laat vallen, dus ik ga echt voor die rugged case! Gebruiker: TechieNiek Bericht: Ik heb zelf een Spigen hoesje en ik ben er echt tevreden over! De grip is goed en hij is niet te dik. En het ziet er ook nog eens leuk uit. Hoor wel vaker dat mensen dat merk aanraden. Gebruiker: LucyLovesTech Bericht: Heeft iemand ervaring met die gepersonaliseerde hoesjes? Zijn die echt de moeite waard of kosten ze gewoon veel te veel? Gebruiker: ExpertEric Bericht: Gepersonaliseerde hoesjes zijn leuk, Lucy! Maar let op dat ze meestal minder bescherming bieden dan de robuuste opties. Ze zijn meer voor stijl dan voor echt beschermen. Vaak zijn ze wel van goede kwaliteit, maar dat hangt af van de aanbieder. Gebruiker: Gebruiker456 Bericht: Ik heb een hoesje van Case-Mate en die is echt geweldig! Hij ziet er stijlvol uit en mijn telefoon is nog nooit gevallen. Alleen wel wat prijziger, maar het was het waard. Gebruiker: HarryMetDeHoes Bericht: Hoesjes zijn echt een persoonlijke keuze! Heb zelf een kleintje van silicone en dat werkt bij mij prima. Maar als je het tof vindt om te customizen, waarom niet? Gebruiker: KelderKijker Bericht: Ik werd altijd gek van hoesjes die niet goed om mijn telefoon passen. Heb je tips om dat te checken voordat je hem koopt? Gebruiker: TelefoonFan123 Bericht: Super handige reacties, iedereen! Ik ga eens bij de winkel kijken en dan een keuze maken. Thanks! Einde forumdiscussie Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...