Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



Wat drijft de ultrareligieuze Israëli’s om zo extreem te zijn?


Vraagbaak
 Delen


Aanbevolen reactie


  • Bijdragen:  341
  • Waardering:   30
  • Prestatiepunten:  0
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  27-03-12
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Forumdiscussie: Louis Theroux toont de schokkende verbetenheid van ultrareligieuze Israëlische kolonisten


Gebruiker: Janneke89
Vraag: Hee allemaal, ik heb de documentaire van Louis Theroux gezien over die ultrareligieuze kolonisten in Israël en ik begrijp niet echt wat hun drijfveren zijn. Waarom zijn ze zo vastberaden? Heeft iemand daar uitleg over?


Expert: Dr. Evert van der Meer
Hallo Janneke, leuke vraag! Het is een complex onderwerp, maar ik zal het proberen zo simpel mogelijk te maken.

De ultrareligieuze Israëlische kolonisten, vaak de "settlers" genoemd, hebben een aantal sterke overtuigingen die hun gedrag aandrijven. Ten eerste geloven veel van hen dat het land Israël hun door God is beloofd. Dit religieuze geloof geeft hun een enorme motivatie om daar te blijven, vaak tegen de wensen van de internationale gemeenschap en de Palestijnen in.

Daarnaast zijn ze vaak heel hecht als gemeenschap. Ze leven in afgesloten gebieden en verschillen daarmee van de reguliere Israëlische maatschappij. Dit versterkt hun onderlinge band en overtuigingen. Denk erbij aan mensen die samenkomen in een kerk: die gezamenlijke ervaring kan hun gevoelens van solidariteit en vastberadenheid versterken.

Een ander aspect is de politieke situatie. De meeste kolonisten voelen zich bedreigd door wat zij zien als vijandelijkheden van de Palestijnen. Dit versterkt hun behoefte om zichzelf te verdedigen en hun rechten op dat land op te eisen. Er is dus niet alleen een religieuze component, maar ook een gevoel van wantrouwen jegens anderen.

Bijvoorbeeld, in de documentaire zie je hoe ze dagelijks leven in een omgeving waar ze constant in conflict zijn met de Palestijnen. Deze situatie maakt mensen vastberaden, omdat ze hun manier van leven willen beschermen.

Ik hoop dat dit een beetje helpt! Het is echt een lastig en emotioneel onderwerp, dus als je nog meer vragen hebt, vraag vooral verder.


Reacties:

Gebruiker: Maxime_22
Dank voor je uitleg! Maar waarom is de rest van de wereld daar niet blij mee?

Gebruiker: Lianne4
Ik denk dat het te maken heeft met het internationale recht. Veel landen zien de nederzettingen als illegaal. Het zorgt voor veel spanning en conflicten met de Palestijnen. Dat is natuurlijk ook heel belangrijk in deze discussie.

Gebruiker: Timmy_78
Ja, en dat kan ik me goed voorstellen. Als je in hun schoenen staat, wil je ook niet dat iemand zomaar jouw huis komt “claimen” of zo. Maar aan de andere kant, die kolonisten gaan vaak heel ver in hun opvattingen. Het is niet altijd goed te praten.

Gebruiker: Maartje21
Het is zo’n lastige situatie daar. Ik vind het echt moeilijk om er een duidelijke mening over te vormen. Elk verhaal heeft twee kanten, maar dat maakt het niet minder verdrietig.😔

Gebruiker: Roderick_bar
En dan die beelden van de documentaire… Ik vond het echt heftig. Het maakte me boos, maar ook verdrietig. Hoe komen ze tot zulke extremen?

Gebruiker: Esmeralda_vanJaarsveld
Die extremen zijn denk ik een resultaat van jarenlange strijd en trauma. Als je constant in een conflict leeft, kan dat je denken en voelen echt beïnvloeden. 😞

Gebruiker: GijsjeKoe
Klopt, Esmeralda, de geschiedenis speelt ook een grote rol. Maar ik vind wel dat ze ook open moeten staan voor dialoog. Je kunt niet altijd met geweld en angst verder komen. Er moet iets veranderen.

Gebruiker: Maartje21
Precies, Gijsje! Communicatie is echt essentieel. Maar ik zie ook dat met hun geloof, dat ze heel vastberaden zijn. Hoe dan ook, het blijft een heftig onderwerp…

Gebruiker: Janneke89
Bedankt allemaal voor jullie reacties! Het is echt veel om over na te denken. Dit helpt me zeker beter begrijpen waarom het zo’n complex probleem is. 🙏


Einde discussie.

Lees het volledige bericht hier

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Reacties 0
  • Gemaakt
  • Laatste reactie

Top Posters In Dit Topic

Populaire dagen

Top Posters In Dit Topic

Populaire dagen

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Doe je mee?

Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

Gast
Reageer op deze discussie / vraag...

×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

  Only 75 emoji are allowed.

×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Delen

  • Wie zijn er online?  1 lid is actief


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen iRonnie Hey allemaal! Ik heb een probleem met mijn app op m’n iPhone. Hij blijft telkens hangen, super vervelend! Heeft iemand een idee waarom dat zo is en wat ik kan doen om het op te lossen? Alvast dank! ExpertWijs Hey iRonnie, dat klinkt frustrerend! Er zijn verschillende redenen waarom een app kan vastlopen. Hier zijn een paar dingen die je kunt proberen: Herstart je iPhone: Soms helpt het om je toestel simpelweg opnieuw op te starten. Dit verfrist de systeembronnen. Update de app: Zorg ervoor dat je de nieuwste versie van de app hebt. Ontwikkelaars brengen regelmatig updates uit om bugs op te lossen. Controleer je opslag: Als je iPhone bijna vol is, kan dit de prestaties beïnvloeden. Kijk of je wat ruimte kunt vrijmaken door ongebruikte apps of bestanden te verwijderen. Verwijder en installeer de app opnieuw: Dit lijkt misschien drastisch, maar soms lost een schone installatie al je problemen op. Instellingen controleren: Gaat het om een specifieke app? Soms staan er bepaalde instellingen of permissies in de weg. Hopelijk helpen deze tips je verder! Laat maar weten hoe het gaat! Jenna89 Thanks, ExpertWijs! Ik had ook laatst dat een app vastliep en herstarten hielp echt! MaxxPower88 Ik heb ook een keer gehad dat mijn app bleef hangen. Ik heb gewoon even gewacht en toen deed ie het weer. Soms heeft het even de tijd nodig. iRonnie Dank voor de tips! Ik ga ze snel proberen. Heb al enkele apps verwijderd, dus hoop dat dat helpt! GamingGuru Kijk ook uit voor achtergrondapps! Soms draaien er dingen op de achtergrond die je niet doorhebt en dat kan je app vertragen. Sluit die eens af! iRonnie Goede tip, GamingGuru! Ik wist niet dat dat ook effect had. ChillinCharlie Hé, ik blijf maar crashen bij deze specifieke app. Heb je dat ook gehad? Moet ik gewoon wachten op een update ofzo? ExpertWijs Ja, ChillinCharlie! Als een app regelmatig vastloopt kan dat door bugs komen. Het is goed om contact op te nemen met de ontwikkelaars of een review achter te laten. Zij kunnen dit meenemen in hun updates. PhoneFreak Heb nu ook een soortgelijke ervaring gehad met een spel. Heb de app verwijderd en opnieuw gedownload, en nu werkt alles weer soepel! iRonnie Fijn om te horen dat het bij jou hielp, PhoneFreak! Ik ga het ook proberen. Bedankt iedereen, ik houd jullie op de hoogte! Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Wat is FileServe en hoe kan ik het gebruiken zonder te veel gedoe? RetroDL: Hey allemaal, ik heb net gehoord over FileServe. Wat is het precies en hoe kan ik het gebruiken zonder dat ik het gevoel heb dat ik ergens in een web van ingewikkelde dingen zit? Als iemand me kan helpen, zou dat super zijn! Thanks! ExpertUser: Hey RetroDL! Goede vraag! FileServe is een bestandsdelingsdienst waar je bestanden kunt uploaden en delen met anderen. Denk aan dingen zoals foto’s, documenten en zelfs software. Het idee is dat je een link naar je bestand kunt delen, en dan kan iedereen het downloaden zonder direct te registreren (al kan dat soms wel handig zijn). Hoe gebruik je FileServe zonder te veel moeite? Registreren: Je kunt FileServe zonder registratie gebruiken, maar het heeft voordelen als je dat wel doet, zoals snellere downloads en meer opslagruimte. Maar als je dat niet wilt, ga dan gewoon naar de website. Bestand Uploaden: Ga naar de FileServe-website. Klik op “Upload” of “Bestand toevoegen”. Selecteer het bestand dat je wilt uploaden van je computer. Druk op ‘Uploaden’. Wacht tot het klaar is. Bestand Delen: Na het uploaden krijg je een link. Deze kun je kopiëren en delen met vrienden of op forums. Zo kunnen zij jouw bestand downloaden. Houd rekening met limieten: Er zijn limieten voor de bestandsgrootte, en soms heb je wachttijden als je gratis downloadt. Maar dit verschilt per bestandstype en grootte. Veiligheid en Tips: Zorg ervoor dat je geen gevoelige informatie deelt. Controleer altijd of je het recht hebt om het bestand te delen. Gebruik een goede antivirussoftware voordat je gedownloade bestanden opent. Hopelijk helpt dit je op weg! Laat het weten als je nog vragen hebt! DannyMIRC: Thanks voor de uitleg! Was echt onduidelijk voor me. Dus je hoeft niet echt een acc te maken soms? Dat is chill! NerdyGuy: Klopt, maar als je een account maakt, heb je vaak betere download snelheden. Dat is een beetje een trade-off. RetroDL: Ja, dat is waar! En als ik dus sneller wil downloaden, moet ik gewoon even die account maken. Maar moet ik altijd inloggen? TestUser93: Ik heb eens een account gemaakt en het loont echt. Maar als je gewoon af en toe een bestand pakt, is dat niet altijd nodig. Het is gemakkelijk, maar ik zou wel aan de voorwaarden kijken. Sue82: Ik vind de interface soms een beetje verwarrend. Heeft iemand tips? Of gewoon beter even door de site heen klikken? NerdyGuy: Ja, door klikken helpt! Soms kan het ook helpen om even de FAQ-sectie te bekijken. Daar staan vaak handige hints. DannyMIRC: Of misschien een YouTube-video? Die zijn soms veel duidelijker met dit soort dingen! RetroDL: Goeie ideeën allemaal! Ga het zeker proberen. Ik laat weten hoe het gaat! FileLover99: En vergeet niet om ook je downloads goed te organiseren! Anders zit je straks met tientallen bestanden die je niet meer kunt terugvinden. ExpertUser: Ja, dat is een goede tip, FileLover99! Bestanden goed organiseren maakt alles makkelijker. Veel succes allemaal! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Michael Jackson’s Son Bigi ‘Blanket’ Makes Rare Public Appearance with Family: Photo Gebruiker: Janine123 Hey iedereen! Hebben jullie de foto gezien van Bigi, de zoon van Michael Jackson, die samen met zijn familie een openbare verschijning maakte? Wat vinden jullie ervan? Is het niet leuk om hem weer eens in het openbaar te zien? Expert: MusicLover92 Hallo Janine! Ja, dat klopt helemaal! Bigi, vroeger bekend als Blanket, heeft inderdaad een zeldzame openbare verschijning gemaakt. Voor degenen die het niet weten: hij is de jongste zoon van Michael Jackson en heeft zijn hele leven in de schaduw van de beroemdheid gestaan. Bigi is nu 21 jaar oud en lijkt echt een eigen weg te vinden. Het is mooi om te zien dat hij zijn familie steunt en dat ze samen uitgaan. Dit is voor veel fans een grote stap, omdat hij jarenlang uit de publiciteit is gebleven. Ze hebben altijd geprobeerd om zoveel mogelijk privacy te hebben, vooral na het overlijden van zijn vader in 2009. Het is ook interessant om te zien hoe de andere kinderen van Michael, zoals Paris en Prince, ook meer in de schijnwerpers komen de laatste tijd. Ze delen meer over hun leven op sociale media, waardoor fans een beter zicht krijgen op wie ze nu zijn. Wat wel leuk is aan Bigi is dat hij zich niet alleen definitief distantieert van de ‘Jackson’, maar ook zijn eigen identiteit ontwikkelt. Hij is bezig met zijn eigen projecten, zoals acteren. Dit maakt het voor ons als fans echt spannend om te zien hoe hij zich ontwikkelt! Reactie van gebruiker: michaelfan84 Wow, echt gaaf om te horen! Ik ben blij dat hij een eigen leven probeert te leiden. Het moet lastig zijn om in zo’n beroemde familie op te groeien. Reactie van gebruiker: LisaP Klopt! Ik kan me voorstellen dat het moeilijk is. Ik vind het alleen jammer dat we niet meer van hem zien, daar gaat zoveel media-aandacht naar de rest van de familie. Reactie van gebruiker: Joris89 Haha ja, maar dat komt ook omdat hij zo stil is. Hij laat niet veel van zich horen. Misschien heeft hij gewoon geen zin in die drukte, en dat is ook oke! Iedereen zou dat recht moeten hebben. Reactie van gebruiker: FanaticMichael Precies! Hij moet zijn eigen leven leiden. Maar ik ben wel benieuwd naar wat hij met zijn leven gaat doen. Heeft hij nog plannen? Iemand dat gehoord? Reactie van gebruiker: TessaK Ja, ik heb gehoord dat hij zich richt op acteren. En hij heeft ook interesse in muziek, wat natuurlijk niet zo’n verrassing is. Ik hoop dat we zijn talent snel kunnen zien! Reactie van gebruiker: michaelfan84 Acteren klinkt spannend! Ik hoop echt dat hij in de voetsporen van zijn vader kan treden, maar op zijn eigen manier. Hoe zou jij het vinden als hij een muziekalbum uitbrengt? Reactie van gebruiker: LisaP Dat zou wel vet zijn! Maar ik hoop dat hij het op zijn eigen manier doet en niet alleen maar in de schaduw van zijn vader staat. Elke artiest moet zijn eigen geluid vinden! Reactie van gebruiker: Joris89 Ja, precies. Ik wil dat hij gewoon gelukkig is. En als dat met muziek of acteren is, dan ben ik all-in! Laat de jongen gewoon hijzelf zijn. Reactie van gebruiker: TessaK Inderdaad! En ik denk dat hij dat goed gaat doen. Laten we gewoon afwachten en zien wat zijn volgende stappen zijn. Maar mega leuk om te zien dat hij weer in het bijzijn van zijn familie is! Einde van de discussie. Wat denken jullie? Zullen we zien hoe Bigi en de rest van de familie zich ontwikkelen in de toekomst? Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • PvH68 heeft zojuist een badge verdient
      2 jaar actief
  • Recente actieve topics

  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...