Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Deze slimme assistent vroeg een kind om zichzelf een stroomstoot te geven

     Delen


    „Steek een telefoonlader deels in het stopcontact en houd een munt tegen de pinnen.” Die levensgevaarlijke opdracht kreeg een 10-jarig meisje toen ze Alexa, de stemassistent van Amazon, om een fysieke uitdaging vroeg. Hoe kan dat?

    Het was afgelopen weekend een flinke schok voor Kristin Livdahl: haar dochtertje van tien vroeg haar Echo, een Amazon-apparaat dat gebruikmaakt van de slimme assistent Alexa, om een leuke uitdaging. Ze hadden er samen al een paar gedaan die middag.

    Echo dook online en kwam terug met de gevaarlijke suggestie, die bekend staat als de ‘penny-challenge’. Die werd vorig jaar populair onder gebruikers van TikTok, met soms dramatische gevolgen.

    Je geeft jezelf een stroomschok

    Het muntje geleidt namelijk elektriciteit. Zo kun je met de munt jezelf een stroomschok geven, of iets in brand zetten. Gelukkig was Livdahl erbij en werd de uitdaging dan ook niet uitgevoerd. Ze sprak haar ontzetting uit op Twitter.

    Inmiddels heeft Amazon Alexa zo aangepast dat de gevaarlijke uitdaging niet zomaar meer voorbij kan komen. Maar hoe kan het dat deze überhaupt door Alexa werd opgelepeld?

    Alexa heeft niet op alles een antwoord

    Het programmeren van een stemassistent is veel werk. Voor veel vragen die vaak voorkomen, heeft zo’n assistent wel een antwoord op de plank liggen.

    Zo snapt Alexa of de Google Assistent meestal wel, dat je wil dat Spotify muziek speelt als je het commando ‘speel Under Pressure van David Bowie’ uitspreekt. ‘Stel een alarm in voor 12.00 uur’ roept dan weer een commando op dat al in de assistent geprogrammeerd zit.

    Maar stel je Alexa of Siri een vraag waar de assistent geen vast antwoord op heeft, dan vallen ze terug op een andere opdracht: gebruik een zoekmachine om het antwoord te vinden. De Google Assistent kijkt op zo’n moment op Google om je vraag te beantwoorden. Alexa kijkt liever naar de zoekmachine van Microsoft, Bing.

    Zoekalgoritmes

    In principe is het geen slecht idee. Door gebruik te maken van zoekmachines en het internet kan een stemassistent de meeste vragen wel beantwoorden.

    Maar dat betekent ook dat de stemassistent afhankelijk is van de algoritmen achter een zoekmachine. Als er veel artikelen over zo’n ‘penny-challenge’ gemaakt zijn of worden aangeklikt, dan kan die hoog in de zoekresultaten komen te staan.

    Daarnaast leest de stemassistent vaak een kort fragment uit een gevonden pagina op. Dat fragment wordt uitgelicht door de zoekmachine.

    Ook dat gaat niet altijd goed. Een zoekmachine kan de context van een artikel niet altijd lezen. In dit geval vond Bing een artikel uit 2020 waarin juist werd uitgelegd waarom je de ‘penny-challenge’ niet moet uitvoeren.

    De zoekmachine had dus niet door dat de uitdaging in dit stuk ontraden werd. Het algoritme zag alleen het stukje tekst waarin ‘een uitdaging’ werd uitgelegd, en zette dat door naar de Alexa van Livdahl. Dit kan elke stemassistent gebeuren. Zo ontdekten gebruikers op Twitter dat Google Home suggesties geeft uit het artikel ‘wat niet te doen als iemand een epileptische aanval heeft’, als je om advies bij epilepsie vraagt.

    Amazon heeft het probleem opgelost

    Volgens Amazon is de stemassistent aangepast en kan niemand meer zomaar bij zo’n gevaarlijke uitdaging terechtkomen. De techgigant lijkt te hebben ingegrepen in de connectie tussen de stemassistent en de zoekmachine.

    Techsite The Verge vroeg Alexa dinsdag om een uitdaging en kreeg een hele beperkte selectie aan uitdagingen te zien. Zelfs als je om resultaten vanuit het web vraagt, lijkt Alexa niet meer de zoekmachines in te duiken voor een antwoord.

    Altijd opletten met de stemassistent

    Fabrikanten van stemassistenten willen dat jij zoveel mogelijk met je apparaat kan doen. Amazon kan niet voor elke vraag vooraf een beperkte selectie antwoorden samenstellen, zoals het hier nu heeft gedaan.

    Als ouder van een klein kind is het daarom zinnig om je slimme assistent zo in te stellen dat je kind er niet zomaar van alles mee kan. Met functies als de stemherkenning beperk je gemakkelijk wat voor apps je kan gebruiken en wat voor informatie ze kunnen vinden.



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Ik wacht nog even met dit soort apparaten. Enkele maanden geleden had ik nog een Google Nest. Je kan er eigenlijk niet heel veel mee als je alleenstaand bent. "Hey Google wat is...." dat was wel handig. Maar voor muziek is het niets, tenzij je een  betaalde Snotify account hebt. Je eigen muziek afspelen is niet eens mogelijk, belachelijk. Bij mij heeft dat ding een half jaar stof staan te vergaren. Tot er een reclamecampagne op televisie begon tegen zinloos geweld. Daarin zie je een aantal jonge meisjes, een donker meisje vraagt half schreeuwend "Hey Google, wat is zinloos geweld?" Doordat zij zegt "Hey Google" reageerde de Google Nest keihard: "Sorry, ik heb je vraag niet begrepen." Toen ik dat de eerste keer zag dacht ik, dat is een slimme marketing campagne, want dit valt op bij iedereen die een Google Nest heeft. 

    Maar, na een keer of 100, zat ik de haren uit mijn hoofd te trekken van irritatie. Ik kreeg behoefte om zomaar, zinloos, die Nest in elkaar te trappen. Ik had op een gegeven avond een paar biertjes op en toen verscheen dat schreeuwende meisje weer. Weer sloeg de Nest aan. Er knapte iets, ik heb de Nest in een keer van de muur gerukt, er enkele keren enorm hard op gestampt waarna ik dat ding vloekend uit het raam heb gegooid. Tegenwoordig ben ik een voorstander van zinloos geweld  (geintje, ik haat geweld) en een tegenstander van "slimme assistenten". 

    Wat ik niet begrijp is dat de reclame code commissie niet ingrijpt bij dat soort reclames, zeer onwenselijk.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Ik heb er verschillende hangen, google nest mini, vooral voor muziek, radiokanalen,spotify,  spelen in stereo. Ik vind het persoonlijk een mooi geluid.

    Eveneens heb ik verschillende stopcontanten, toestellen die werken via google,stem wat best handig is. Zoals het aan/uit zetten van verschillende lichtbronnen, verwarming.

    En dan spelletjes spelen met de kleinkinderen via de google nest mini.  Zo zie je maar voor elk wat wils  🙂

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Als je niet alleen woont, en een gezinnetje hebt, dan is een Google Nest zeker het geld waard. Alleen al omdat je iedereen in huis direct iets kan duidelijk maken, 'het is etenstijd',  bijvoorbeeld. 

    Het geluid is inderdaad niet slecht, @tijgerke Ik wilde het geluid alleen ietsjes harder zetten maar dat kon niet. Spelletjes spelen via de Google Nest? Ik wist niet dat dat kon, grappig! Maar ook daar heb ik niets aan, ik ken persoonlijk niemand met een Nest.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators
    28 minuten geleden zei Meh Meh:

    Alleen al omdat je iedereen in huis direct iets kan duidelijk maken, 'het is etenstijd',  bijvoorbeeld. 

    Deze gebruiken wij dagelijks, ook Ok google "wakker worden" . Dan gaat overal de haan af ;) Maar ik heb beneden de Google Max en de Google Audio 2x. We gebruiken ze 90% voor muziek, maar nu ook voor het aanzetten van de kerstboom. Daar zit zo een slim contactje tussen van de action. Blijft een leuke hobby :)

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Ik begrijp jullie volledig. Als ik een gezin van 4  personen had, dan zou ik ook 4 Nestjes kopen, met alle bijbehorende apparatuur. Maar, als je vrijgezel bent en geen zin hebt in een betaalde Snotify account, dan is een Nest een beetje nutteloos. Ik mag in mijn veel te dure private huurwoning niet boren en weinig veranderen. Gordijnen openen e.d. middels een slimme assistent is dus ook geen optie.

    bewerkt door Meh Meh
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen iRonnie: Hey allemaal! Ik heb laatst gemerkt dat mijn Spotlight op mijn MacBook niet meer werkt. Als ik iets probeer te zoeken, gebeurt er gewoon niks. Heeft iemand dit ook gehad? Wat kan ik doen? AppleExpert123: Hey iRonnie! Dat is echt vervelend. Spotlight is super handig, dus ik begrijp dat je dit wilt oplossen. Laten we kijken wat we kunnen doen. Eerst zou ik een paar dingen proberen: Herstart je Mac: Soms is het gewoon een tijdelijk probleem. Gewoon even opnieuw opstarten kan wonderen doen! Spotlight-instellingen controleren: Ga naar Systeemvoorkeuren > Spotlight. Zorg ervoor dat de dingen die je wilt doorzoeken ook zijn aangevinkt. Soms zijn er dingen uitgevinkt waardoor het niet werkt. Index opnieuw opbouwen: Als het nog steeds niet werkt, kan het helpen om de index opnieuw op te bouwen. Ga naar Systeemvoorkeuren > Spotlight > Privé. Sleep je hoofddirectory (meestal “Macintosh HD”) naar die lijst. Dit zorgt ervoor dat Spotlight de index opnieuw opbouwt. Dit kan even duren, dus heb geduld. Update je macOS: Zorg ervoor dat je op de laatste versie van het besturingssysteem zit. Soms lost een update bugs en andere issues op. Probeer deze stappen en hopelijk komt het goed! iRonnie: Thanks, AppleExpert123! Ik zal het proberen. Ik had helemaal niet aan die index gedacht. Kan je het ook weer verwijderen nadat je het hebt toegevoegd in de privacylijst? Of blijft het dan zo? AppleExpert123: Geen probleem, iRonnie! Ja, je kunt het weer verwijderen. Gewoon hetzelfde doen: ga naar de Privacy-tab en verwijder de schijf uit de lijst. Dan kan Spotlight de index weer opbouwen. Laat me weten of het werkt! Miriam_Mac: Ik had dit probleem ook een tijdje terug! Het opnieuw opstarten deed bij mij echt wonderen. Soms zijn de simpelste oplossingen de beste! TechieTom: Hé, ik heb ook een vraag! Wat als Spotlight echt heel traag is na de update? Kan dat ook met die index te maken hebben? AppleExpert123: Ja, dat kan zeker! Een trage Spotlight kan komen door een corrupte index. Het opnieuw opbouwen kan dat oplossen. Maar check ook je opstartschijf; als deze bijna vol is, kan dat ook voor vertraging zorgen. Jasper1989: Heb je ook je prullenbak leeggegooid? Dat helpt soms ook. Je laptop kan helemaal vol zitten met oude rommel en dat kan een reden zijn voor traagheid. iRonnie: Haha, dat is eigenlijk best wel waar. Ik heb een paar dingen in mijn prullenbak staan die ik nog nooit heb geleegd. Bedankt voor de tip! EefjeApps: Ik heb een hele andere vraag, maar dit doet me denken: Hoe krijg ik mijn Spotlight weer op de originele instellingen? Ik heb er zoveel veranderd. AppleExpert123: Eefje, geen probleem! Gewoon naar Systeemvoorkeuren > Spotlight gaan en alles terugzetten naar fabrieksinstellingen. Vink aan wat je wilt en uit wat je niet wilt. Zo makkelijk kan het zijn! Miriam_Mac: Denk eraan dat je ook je Spotlight sneltoetsen kunt aanpassen! Soms zit je gewoon verkeerd te klikken. Ik gebruik de spatiebalk om het snel te openen en dat werkt beter voor mij. iRonnie: Wauw, wat een goede tips! Bedankt iedereen. Ik ga het nu allemaal uitproberen. Fingers crossed dat mijn Spotlight snel weer doet wat het moet doen! Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Voorstellen van een nieuw lid Gebruikersnaam: SeedLiefhebber93 Hallo allemaal! Ik ben nieuw hier en wilde me even voorstellen. Mijn naam is Lisa, ik kom uit Utrecht en ben 29 jaar oud. Ik ben echt een techneut en hou van alles wat met computers te maken heeft. Sinds een paar maanden ben ik me aan het verdiepen in het concept van seedboxes en ik moet zeggen, ik vind het superinteressant! Voor wie het niet weet: wat is een seedbox? Ja, ik wist er ook niet veel van, maar blijkbaar is een seedbox een online server waarmee je bestanden kunt downloaden en uploaden via torrent. Het idee is dat je je privacy beter kunt beschermen en sneller kunt downloaden. Hebben jullie hier ook ervaring mee? Hoe kan ik als gewone gebruiker hier nu echt van profiteren? Ik heb me aangemeld op dit forum omdat ik hulp zoek en ook andere geeky mensen wil ontmoeten. Ik ben benieuwd naar de ervaringen van jullie en wat jullie aanraden. Hebben jullie tips voor een beginner zoals ik? Alvast bedankt! Ik kijk uit naar jullie reacties! Antwoord van een Expert: TorrentGuru Hi Lisa, Wat leuk dat je je hebt voorgesteld! Ik ben blij je hier te zien en ik help je graag verder met je vragen over seedboxes. Een seedbox is inderdaad een hosted server die speciaal is ontworpen voor torrentactiviteiten. Dit betekent dat je bestanden sneller kunt downloaden omdat de server vaak veel hogere upload- en downloadsnelheden heeft dan jouw normale thuisverbinding. En zoals je zei, je privacy is ook beter beschermd, omdat je IP-adres niet zichtbaar is voor de mensen die de torrent delen. Hier zijn een paar manieren waarop je kunt profiteren van een seedbox als gewone gebruiker: Snellere Downloads: Omdat de seedbox vaak op een krachtige server draait, kan je bestanden veel sneller downloaden dan op een normale internetverbinding. Privacy: Je eigen IP-adres blijft verborgen. Dit is handig, vooral als je torrents downloadt die misschien auteursrechtelijk beschermd zijn. 24/7 Beschikbaarheid: Je hoeft je geen zorgen te maken over stroomuitval of internetproblemen thuis. De server staat altijd aan. Toegang tot Grote Bestanden: Sommige bestanden zijn te groot om vanaf je huis te downloaden. Met een seedbox kan je die bestanden makkelijker beheren. Buffering onder controle: Als je zo veel films/series streamt en downloads, kan je altijd de content online bekijken zonder buffering of lange wachttijden. Als je dit wilt proberen, zijn er verschillende aanbieders van seedboxes. Kijk even rond en vergelijk hun diensten. Ik hoop dat dit helpt! Laat het me weten als je meer vragen hebt. Reacties van andere gebruikers Gebruikersnaam: BitFreak Hey Lisa! Welkom op het forum! Ik gebruik ook een seedbox en het is echt fijn. Vooral voor films en muziek. Gebruikersnaam: TechNerd77 Hey! Goed dat je dit vraagt. Ik had in het begin ook geen idee wat een seedbox was en dat ik het kon gebruiken. Maar het is echt top! Kijk vooral naar reviews van verschillende providers! Gebruikersnaam: FileFanatic Seedboxes zijn echt de toekomst voor torrentgebruikers! Maar, vergeet niet dat je altijd de regels moet volgen van de torrents die je downloadt. Sommige dingen zijn gewoon illegaal, dus pas op! Gebruikersnaam: SeedLiefhebber93 Dank voor de tips allemaal! Ik ga me zeker inlezen over verschillende providers. En ja, ik weet dat ik voorzichtig moet zijn met wat ik download. Gebruikersnaam: DownloadDiva Ik gebruik al een paar jaar een seedbox en kan het je echt aanraden. Soms kun je zelfs je kids films laten kiezen zonder dat je de huis-router overbelast. Gebruikersnaam: WiseOldOwl Een seedbox is ook handig om torrents voor lange tijd beschikbaar te houden. Als je iets downloadt, kun je het blijven ‘seeden’ zonder dat je computer aan hoeft te staan. Gebruikersnaam: TechieTim Hey Lisa! Cool dat je hier bent. Ik ben ook techneut. Misschien kunnen we tips delen? Ik heb een paar tricks als het gaat om snelheid! Gebruikersnaam: CloudChaser Ik kan je echt aanraden om naar de ervaringen van anderen te kijken op de seedbox reviews sites. Dat heeft me echt geholpen toen ik iets zocht. Gebruikersnaam: SeedLiefhebber93 Super bedankt voor de feedback! Ik ga zeker meer lezen en kijken wat mijn opties zijn. Voel me al helemaal thuis hier! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Hoe gebruik ik Spotnet stap voor stap? Eenvoudige uitleg voor beginners! Gebruiker123 Hey allemaal! Ik ben net begonnen met downloaden via nieuwsgroepen en heb gehoord dat Spotnet een goede tool is. Maar ik heb echt geen idee hoe ik moet beginnen. Kan iemand een eenvoudige stap-voor-stap uitleg geven? Alvast bedankt! ExpertJan Hey Gebruiker123! Geen probleem, ik help je graag op weg. Hier is een simpele stap-voor-stap gids om Spotnet te gebruiken: Downloaden en Installeren: Ga naar de Spotnet-website en download de laatste versie. Na het downloaden open je het bestand en volg je de instructies om het te installeren. Account Aanmaken: Als je Spotnet opent, moet je een account aanmaken. Dit is vaak gratis bij de meeste nieuwsgroepen. Zorg ervoor dat je een goede provider kiest die naar jouw wensen past. Instellingen Configureren: Ga naar de instellingen in Spotnet. Daar kan je je nieuwsgroepserver instellen. Dit is meestal te vinden in het gedeelte ‘Servers’. Vul hier de gegevens in die je van je provider hebt gekregen. Zoeken: Nu komt het leuke gedeelte! Gebruik de zoekbalk om te zoeken naar wat je wilt downloaden. Je kunt bijvoorbeeld zoeken op film, serie of muziek. Downloaden: Als je iets vindt dat je wilt hebben, klik je er gewoon op en zie je een knop om te downloaden. Spotnet zal het dan automatisch voor je ophalen. Voltooien: Zodra de download klaar is, kun je het bestand vaak vinden in de map die je hebt ingesteld in de Spotnet-instellingen. En dat is het! Als je nog vragen hebt, laat het me weten. Veel downloadplezier! KorteReactie001 Thnx, Jan! Die uitleg is echt handig EvenRondje Ik heb Spotnet ook en het werkt echt soepel! Vergeet niet om je instellingen goed te controleren, anders krijg je misschien geen verbinding. Filmliefhebber92 Hey, ik heb nog een vraagje. Hoe zit het met het vinden van goede nzb-bestanden? Of maakt dat niet uit als je gewoon zoekt in Spotnet? ExpertJan Dat maakt meestal niet zoveel uit, Filmliefhebber92! Spotnet zoekt het voor je, maar als je een specifieke nzb wilt, kun je die ook apart downloaden van nzb-sites. Het is gewoon een andere manier om te zoeken. KorteReactie002 Good to know! Ik ga het straks eens proberen. Muisje88 Jaa, ik had ook moeite in het begin. Nadat ik deze stappen volgde, ging het allemaal veel makkelijker. Gewoon even geduld hebben als je net begint, het komt vanzelf! TechyTom Tip: zorg dat je altijd weet waar je opslagruimte zit. Downloads kunnen snel veel ruimte innemen! Ik heb een apart foldertje gemaakt voor mijn Spotnet-downloads. SarahD En vergeet niet om je antivirus goed in te stellen. Ik had een keer problemen met een virus, dus beter veilig dan sorry! EvenRondje Duidelijk, Sarah! Goed dat je dat zegt. Je kunt ook je downloads eerst scannen voordat je ze opent. Gebruiker123 Super bedankt voor alle reacties! Ik ga nu aan de slag met Spotnet. Als ik vastloop, kom ik terug hier met meer vragen. Jullie zijn top! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...