Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Dit zijn de voor- en nadelen van de bekendste wachtwoordmanagers

     Delen


    Om je online accounts te beveiligen, heb je sterke en unieke wachtwoorden nodig. Speciale tekens, kleine letters en hoofdletters door elkaar en het liefst zo lang mogelijk. Al deze wachtwoorden onthouden, is niet te doen. Daarom is het raadzaam om gebruik te maken van een wachtwoordmanager: een digitale kluis die al je wachtwoorden bewaart.

    metronieuws.tcdn.nl_field_image_inline_mt_00252494dcc7753b7ee36e4d97a1584d.jpg

    Dankzij deze kluis hoef je slechts één sterk hoofdwachtwoord te onthouden. Dit vormt de toegang tot alle andere wachtwoorden. Er zijn echter veel verschillende wachtwoordbeheerders op de markt, die allemaal hun eigen voor- en nadelen hebben. Zo bestaan er verschillen in de beschikbare functies, gebruiksvriendelijkheid en de manier van beveiligen.

    De meeste gebruikers bewaren de wachtwoordenkluis in de cloud, wat een reden is om kritisch naar de veiligheid en privacy te kijken. Hierbij ben je namelijk ook afhankelijk van de beveiliging van de betreffende clouddienst.

     

    Kluis ook offline te bewaren

    Toch zijn er ook managers die de kluis offline bewaren, zoals KeePass. Het voordeel is dat de gebruiker zelf verantwoordelijk is voor de beveiliging en plek waar de wachtwoorden opgeslagen zijn. Een nadeel van de offline variant is dat de gebruiker wel op de versleutelingstechniek van de betreffende beheerder moet vertrouwen.

    Toch is het gebruik van een wachtwoordmanager veiliger dan je wachtwoorden opslaan in een bestand op je pc, in je browser of ze simpelweg te onthouden. De kluis is doorgaans goed versleuteld en de bedrijven achter de wachtwoordmanagers beweren dat jij de enige bent die het hoofdwachtwoord weet. Om je op weg te helpen bij het kiezen, lees je hieronder een aantal voor- en nadelen van veelgebruikte managers.

    Zie ook zo kies je een stek wachtwoord   

    pcmweb_dashlane.jpg

    Dashlane

    Dashlane is een van de bekendste en populairste managers op de markt. Deze staat bekend als een erg gebruiksvriendelijke manager met veel voordelen, waaronder:

    • Het is geschikt voor alle besturingssystemen.
    • Ingebouwde VPN-verbinding waarmee je op openbare netwerken altijd een beveiligde, anonieme verbinding kan opzetten. Zo voorkom je dat iemand met je meekijkt en je gegevens steelt.
    • Software die op het internet en darkweb naar jouw gegevens zoekt en het meldt zodra er iets mis is.
    • Software die automatisch wachtwoorden en (betaal)gegevens invult, aanpast en ordent. Ook kun je veilig andere gegevens en documenten delen met derden.
    • Een wachtwoordgenerator die nieuwe wachtwoorden bedenkt. Wel zijn de meningen verdeeld over de kwaliteit van de gegenereerde wachtwoorden.

    Toch kent deze manager ook nadelen. De premiumversie kost zo’n 40 euro per jaar. Ga je voor de gratis versie, dan kun je de dienst slechts op één apparaat gebruiken, omdat synchronisatie niet wordt ondersteund. Ook kan de versie voor mobiel een stukje gebruiksvriendelijker.

    LastPass.jpg

    LastPass is net als Dashlane een van de meest gebruikte wachtwoordmanagers. Ook deze kent een aantal voordelen:

    • Het is beschikbaar op alle apparaten en ondersteunt alle browsers. Hierdoor is het mogelijk om je back-up op elk apparaat te synchroniseren, waardoor je altijd overal bij je wachtwoorden kunt.
    • Het integreert volledig in je browser. Een fijne bijkomstigheid, omdat je daar vaak de meeste wachtwoorden invult.
    • Het ondersteunt vingerafdrukken, mits het apparaat dat je gebruikt dit ook doet. Zo kun je dus inloggen met je vingerafdruk en hoef je geen wachtwoord meer te onthouden.
    • Net als bij Dashlane kun je naast je wachtwoorden ook andere documenten en (betaal)gegevens veilig opslaan en delen met derden.
    • Het is beveiligd met onder andere lokale encryptie en tweestapsverificatie (2FA).

    Deze manager heeft een gratis versie en een betaalde variant, die zo'n 32 euro per jaar. Gebruikers die betalen, krijgen bovenop de gratis versie onder meer 1 GB aan versleutelde opslag en zien geen advertenties meer.

     

    keepass-2.png

    KeePass is een vreemde eend in de bijt. Er zijn verschillende varianten van deze manager, waaronder diverse browseruitbreidingen en Android-apps. Ook is je kluis niet opgeslagen in de cloud, maar op je computer. Wil je je wachtwoorden en gegevens toch synchroniseren op meerdere apparaten, dan heb je daarvoor een aparte clouddienst nodig, zoals Dropbox. Een aantal voordelen:

    • Ondersteund door veel besturingssystemen, waaronder Windows, Mac en Linux.
    • Het is compleet gratis.
    • Beveiligd door tweestapsverificatie (2FA).
    • Automatisch invullen van gebruikersnaam en wachtwoord.
    • Het geeft aan hoe veilig je gekozen wachtwoord is.

    Op het gebruiksgemak valt wel het een en ander aan te merken: inloggen en wijzigen van wachtwoorden gaat niet automatisch, maar vereist meer handelingen. KeePass is een aanrader voor de ervaren gebruiker die op het gebied van privacy en veiligheid graag zelf de touwtjes in handen houdt.

     

    Overige managers

    Natuurlijk zijn er nog tal van andere manangers, waaronder Enpass, 1Password en Keeper Individual. Let bij het kiezen vooral op de punten die voor jou belangrijk zijn: wel of geen opslag in de cloud, al dan niet betaald, synchronisatieopties en de mogelijkheden voor op je telefoon.

     

     



    Trizomu
    • Bedankt 1
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Update 16/02/2021

    Vandaag heb ik de volgende mail van LastPass mogen ontvangen betreffebde aanpassingen die zouden gebeuren omstreeks begin maart.

    We maken een aantal veranderingen in LastPass Free. We vinden het geweldig om deel uit te maken van de beveiligingsroutines van meer dan 20 miljoen gebruikers over de hele wereld. Omdat onze gemeenschap blijft groeien, moeten we ons aanbod aanpassen om gelijke tred te houden met de voortdurend evoluerende digitale wereld.

    Vanaf 16 maart 2021 introduceren we enkele wijzigingen in onze LastPass Free-ervaring, inclusief het aantal apparaattypes waarop gratis gebruikers LastPass kunnen gebruiken (meer details hieronder).

    In de aanloop naar deze veranderingen kunt u upgraden naar Premium tegen een tijdelijk gereduceerd tarief van $2,25 per maand, jaarlijks gefactureerd ($36 $27 /jaar).

    Wat verandert er in LastPass Free?

    Vanaf 16 maart 2021 zal LastPass Free toegang bieden op één apparaattype naar keuze. Het eerste apparaat waarmee u inlogt op of na 16 maart zal uw actieve apparaattype instellen.

    Vertaald met www.DeepL.com/Translator (gratis versie)

     

    Wil u alle veranderingen lezen dat kan via de LastPass Support pagina Helaas wel in het Engels. 

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Netjes dat ze korting aanbieden. Ik ben benieuwd wat 1Password vanaf versie 8 gaat doen. Nu heb je nog de keus: Standalone licentie voor versie 7 of een abonnement. Ik maak al jaren gebruik van standalone licenties. Ik begon met versie 4. Upgraden naar versie 5 en 6 was (dacht ik) gratis, en vanaf versie 7 kon je tegen betaling en met korting upgraden naar een licentie voor versie 7.

    Ik heb bij dit soort apps op zich niets tegen een abonnement waarvoor je per jaar moet betalen. 

    Mocht dat vanaf versie 8 de enige mogelijkheid zijn, dan hoop ik dat ik me kluis lokaal kan blijven opslaan, net zoals dat nu het geval is.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie over de Grand Prix van Brazilië MarkNL Hey allemaal! Ik ben echt enthousiast voor de Grand Prix van Brazilië op 7-9 november, maar ik ben op vakantie in Spanje en kan de race niet kijken. Weet iemand hoe ik het gratis en veilig kan streamen? Vooral als ik geen toegang heb tot de officiële streams. Alle tips zijn welkom! F1Fan88 Hey Mark! Geen stress, ik heb hier een goeie oplossing voor je. Je kunt gewoon een VPN gebruiken om de race te kijken, zelfs als je in het buitenland bent! Een VPN (Virtual Private Network) helpt je om je internetverbinding te verbergen en je in te loggen op een server in een ander land. Hierdoor lijkt het alsof je daar bent, en krijg je toegang tot streams die anders geblokkeerd zijn. Ik gebruik zelf PIA VPN (Private Internet Access) en het werkt echt super! Het is snel, betrouwbaar en simpel te installeren op al je apparaten. Je kunt makkelijk Nederland als land kiezen, en dan heb je toegang tot Nederlandse streamingdiensten zoals F1TV of Viaplay. Ideaal voor de Grand Prix! Als je er meer over wilt weten of hulp nodig hebt, laat maar weten! Geniet van de race! JeroenF1 Oh nice, ik gebruik PIA zelf ook! Vooral voor Viaplay. Tot nu toe altijd een topspul! SophieRacer Werkt PIA ook op smart TV? Ik wil de race echt op grote scherm kijken! F1Fan88 Ja, dat kan! Je kunt de VPN op je router installeren of, als je je TV geen VPN ondersteunt, een apparaat zoals een Firestick gebruiken om PIA te draaien. Heel makkelijk! TommyF1 Waarom zou je niet gewoon een gratis VPN gebruiken? Dat klinkt ook wel chill! LotteF1 Gratis VPN’s zijn vaak traag en kunnen frequent uitvallen. Echt frustrerend als je net naar die spannende laatste rondes aan het kijken bent! Ik gebruik ook PIA, en ik heb nooit problemen. Betalen is het waard, geloof me! NishaF1 Gebruik PIA nu een paar maanden en ik ben echt tevreden! Kost wel wat, maar geen gedoe met lag of disconnects. Perfect voor live sport! Kees87 Ook voor films en series ideaal, als je van Netflix woont! Maar hoe installeer je het precies op je telefoon? Iemand tips? F1Fan88 Super simpel! Je download de app vanuit de App Store of Google Play, log in en selecteer je server. Binnen een paar minuten ben je klaar om te streamen! MarkNL Dank voor alle tips, mensen! Ik ga PIA proberen. Kan niet wachten op de race! Kijk uit naar de adrenaline! Lees het volledige bericht hier
    • Titel: Wat zijn jullie favoriete feelgood films voor een gezellige avond? SmurfFan88: Hey allemaal! Ik heb van de week weer zo’n avondje gehad met wat vrienden en we gingen feelgood films kijken. Het was zo gezellig en het bracht echt wat goede vibes! Nu ben ik op zoek naar nieuwe films om te kijken. Wat zijn jullie favoriete feelgood films voor een gezellige avond? Ik hou van alles wat vrolijk en luchtig is! Laat maar komen! FilmExpert123: Hoi SmurfFan88! Wat een leuk onderwerp! Feelgood films zijn echt perfect voor een gezellige avond. Hier zijn een paar van mijn favorieten: "The Intouchables" – Dit is een Franse film die gaat over de vriendschap tussen een rijke man die verlamd is en zijn verzorger. Het is luchtig, vol humor en je krijgt er absoluut een goed gevoel van! "Amélie" – Nog een Franse klassieker! Amélie is een jonge vrouw die kleine dingen in het leven leuker probeert te maken voor anderen. De beelden zijn prachtig en het heeft zo’n fijne sfeer. "The Intern" – Met Robert De Niro en Anne Hathaway. Het gaat over een oudere man die als stagiair werkt bij een online modebedrijf. Het is hartverwarmend en heel grappig. "Bridget Jones’s Diary" – De ultieme romantische komedie. Bridget is zo herkenbaar met haar worstelingen. Gewoon hilarisch! "Paddington" – Een kinderfilm, maar zo schattig en leuk voor elke leeftijd! De avonturen van de kleine beer zijn echt feelgood materiaal. Ik hoop dat je hier iets mee kan! Neem gerust contact op als je meer wilt weten of andere aanbevelingen zoekt. Reacties: Boekenkoning: Yes! Heel veel goede tips! "The Intouchables" is echt een aanrader, ik heb zo hard gelachen! FilmFreak99: "Amélie" is zo mooi! Geweldige soundtrack ook. Maar ik vind het soms een beetje traag. Niet iedereen houdt ervan haha. JasmineD: "Paddington" is fantastisch! Ik keek het met mijn neefje en we hebben echt gelachen. Het is perfect om samen met kinderen te kijken! SmurfFan88: Dank voor de tips, guys! Ik ga zeker "The Intouchables" en "The Intern" bekijken! LeukeLies: Ik ben ook een fan van feelgood films! "Bridget Jones’s Diary" blijft bij mij wel favoriet. Ik vind Renee Zellweger geweldig in die rol! En de humor is top! KorteReactie: "The Intern" is zo leuk! RetroRandy: Kan iemand nog meer films aanbevelen? Ik heb vorige week "Chef" gekeken en dat vond ik ook echt een feelgood film. Lekker eten en humor! SmurfFan88: Ja, "Chef" is een goeie! En wat denken jullie van "Mamma Mia!"? Heel vrolijk, met al die muziek. FilmExpert123: "Mamma Mia!" is ook geweldig! En als je van muziek houdt, probeer dan zeker "La La Land." Hoewel het een beetje een dramatische twist heeft, het voelt alsnog goed aan door de muziek en de cinematografie. HobbyHanna: Laatste tip van mij: kijk ook eens naar "La La Land." De muziek en beelden zijn zo prachtig, en het verhaal is ook heel inspirerend. Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Reanimatie op Crosestein in Zeist, traumahelikopter gealarmeerd Gebruiker: JohnDoe123 Gepost op 12 oktober 2023 – 14:15 Hey allemaal, ik heb net gehoord dat er een reanimatie was op Crosestein en dat er een traumahelikopter is ingeschakeld. Wat is er precies gebeurd? En wat moet je doen als je iemand moet reanimeren? Iemand tips? Expert: Anja – EHBO-instructeur Gepost op 12 oktober 2023 – 14:45 Hoi JohnDoe123, goed dat je het vraagt! Ik heb eigenlijk net nog kunnen lezen dat er een man of vrouw in elkaar was gezakt op Crosestein. Zorgverleners zijn snel ter plaatse gekomen en hebben de reanimatie gestart. Een traumahelikopter wordt vaak ingeschakeld als het ernstig is; ze kunnen snel patiënten naar het ziekenhuis brengen voor gespecialiseerde zorg. Wat reanimeren betreft, hier zijn een paar eenvoudige stappen: Veiligheid eerst: Kijk of de situatie veilig is voor jou en het slachtoffer. Controleer respons: Tik op de schouder en vraag: “Gaat het? Ben je oké?” Reageert iemand niet, dan is het tijd om verder te gaan. Bel 112: Laat iemand anders bellen of doe het zelf als je alleen bent. Ze sturen hulp en als ze weten dat je reanimeren gaat, kunnen ze vooraf instructies geven. Start met reanimeren: Ga naast het slachtoffer liggen, leg je handen midden op de borst en druk hard en snel. Dat is ongeveer 100 tot 120 keer per minuut. Zorg dat je borst genoeg naar beneden gaat, zo’n 5 tot 6 cm. Vervangingen bij ademhaling: Als je getraind bent, kun je ook mond-op-mond beademing geven. Voor mensen die dat niet kunnen of willen: enkel borstcompressies zijn ook heel effectief. Zorg dat je zelf leert reanimeren bij een cursus. Het is super nuttig en kan levens redden. Laat maar weten als je nog meer vragen hebt! Gebruiker: EmmaK Gepost op 12 oktober 2023 – 15:20 Wauw, thanks Anja! Ik heb ook weleens een cursus gedaan, maar het is altijd goed om zoiets nog eens te lezen. Hoop dat die persoon het redt! Gebruiker: MarkieMark82 Gepost op 12 oktober 2023 – 15:45 Ik heb een keer iemand moeten reanimeren en het was echt heel stressvol. Maar doordat ik de cursus had gedaan, ging alles automatisch. Je vergeet ook niet dat je gewoon moet blijven ademen en niet in paniek raken. Goed dat die helikopter kwam… daar moet je echt niet aan denken! Gebruiker: TinaLeven Gepost op 12 oktober 2023 – 16:00 @MarkieMark82 Ja precies, zo’n cursus is goud waard! Maar ik vind het ook heel eng. Wat als je iets verkeerd doet? Gebruiker: Anja – EHBO-instructeur Gepost op 12 oktober 2023 – 16:15 @TinaLeven, dat is een goede vraag! Je kunt niet veel verkeerd doen. Zelfs als je niet helemaal perfect drukt, is elke compressie beter dan niets. En de kans dat je iets verkeerd doet is kleiner dan de kans dat je iemand kan helpen. Blijf dus vooral proberen! En je kunt altijd hulp krijgen van de mensen om je heen, dus wees niet bang om het in een noodsituatie te doen. Gebruiker: SarahF Gepost op 12 oktober 2023 – 16:30 Ik heb gehoord dat er op trainingen ook gebruik wordt gemaakt van poppen om te oefenen. Klopt dat? Dat lijkt me super handig! Gebruiker: Anja – EHBO-instructeur Gepost op 12 oktober 2023 – 16:50 Ja, exact! Tijdens een cursus leer je werken met speciale poppen. Je kunt zo oefenen op de juiste druk, ademhaling en alles. Het maakt het veel makkelijker als je het in het echt moet doen! Echt een aanrader dus! Gebruiker: JanW Gepost op 12 oktober 2023 – 17:00 Het is wel fijn om te horen dat er mensen zijn die kunnen helpen! Hopelijk is die persoon snel weer oké. Thx voor de info, iedereen! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...