Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Hoe onderzoekers OSINT gebruiken om IPTV-piraten op te sporen

     Delen


     

    Misschien wel het belangrijkste aspect van het runnen van een piratensite of -service is niet gepakt worden. Ontmaskerd worden door antipiraterijgroepen kan juridische problemen betekenen of in het ergste geval een strafrechtelijke verwijzing. Dus hoe sporen de autoriteiten exploitanten op en identificeren ze? Volgens hun eigen trainingen draait het allemaal om OSINT. In sommige gevallen is het proces inderdaad heel eenvoudig.

     

    Iptv

     

    Maatregelen om online piraterij aan te pakken worden vaak beschreven als een spelletje whac-a-mole, in dit geval een spel waarbij piraten op het hoofd worden geslagen om ergens anders op te duiken - het aanbod van films, tv-programma's, live sport en muziek intact.

    Vanuit het perspectief van de gemiddelde piraat is het spel volledig zinloos - zinloos zelfs. Maar voor antipiraterijgroepen over de hele wereld is het betrekken van piraten bij dit irritante spel een belangrijke vorm van verstoring. Het is de op een na beste optie gezien de 0% kans om alle piraterij te doden en de kans van meer dan 0% dat ze zullen overstappen naar een juridische dienst.

    De massale verspreiding van illegale IPTV-diensten in de afgelopen jaren is een groot probleem voor veel rechthebbenden. Ze kunnen een paar irriteren met ISP-blokkering, maar achter de schermen sluiten ze er ook een paar hier af en een paar daar beneden. Hoe ze dat doen is zelden voor publieke consumptie, maar documenten die beschikbaar zijn gesteld aan TorrentFreak schijnen een beetje licht op de basis. Maar eerst een korte primer.

    OSINT - Open Source Intelligence

    Op het laagste niveau is OSINT voor iedereen beschikbaar door eenvoudig gegevens te verzamelen en te verwerken die zijn gevonden met behulp van een zoekmachine. In de wereld van OSINT vertegenwoordigen zoekmachines echter slechts een handvol tools in een extreem grote toolbox. Wanneer deze tools worden gecombineerd en verzamelde gegevens effectief worden verwerkt, is het mogelijk om zorgwekkende niveaus van informatie te verkrijgen over alle behalve de meest geharde doelen.

    De onderstaande schermafbeelding toont slechts enkele van de tools die door OSINT Framework worden vermeld, maar zelfs deze selectie krast nauwelijks het oppervlak, vooral als we de bijbehorende vaardigheden opnemen die nodig zijn om effectief gegevens te verzamelen en vervolgens te correleren.

     

    OSINT FRAMWORK

     

    Als het gaat om online antipiraterijonderzoeken, kunnen OSINT-tools en -technieken bijna op maat zijn gemaakt voor de taak die voor handen is. Elk stuk informatie over een site-exploitant (zoals een domeinnaam, IP-adres of e-mailadres) heeft het potentieel om de online voetafdruk van een persoon bloot te leggen. En aangezien de online levens van vandaag de dag onlosmakelijk verbonden zijn met die van offline, is het niet moeilijk om te zien waar dingen kunnen eindigen.

    IPTV – Voorbeelden van onderzoek

    In 2021 gaf een door de Europese Unie/EUIPO gefinancierd project een presentatie in Azië die zich richtte op het onderzoek naar verschillende spelers in het illegale IPTV-ecosysteem. De onderstaande grafiek bevat alles van contentproviders, aggregators en ontwikkelaars tot geld en 'abonnementsezels' - ook wel bekend als 'resellers'.

     

    iptv ecosysteem

     

    Een interessant onderdeel betreft serverapparaten die bekend staan als 'transcoders'. Videostreams worden naar deze servers verzonden vanaf externe bronnen (live tv- of IP-streams) en vervolgens getranscodeerd / geconverteerd naar meerdere streams voor levering aan de weergaveapparaten van meerdere gebruikers, meestal via andere netwerkinfrastructuur.

    Het specifieke model dat in de dia's wordt genoemd (TBS8520) kan worden beheerd met behulp van een systeem genaamd 'Kylone' dat toegankelijk is via een webbrowser. Dus toen de onderzoekers naar 'Kylone' zochten met behulp van 'ZoomEye' (een OSINT-zoekmachine voor het 'Internet of Things') kon het systeem informatie verstrekken over meer dan 141 transcoders. (Opmerking: Shodan gebruiken is ook een optie)

     

    jacht transcoders

     

    Weten waar deze servers zich bevinden, is om voor de hand liggende redenen nuttige informatie. Een IP-adres (zoals het eerste resultaat in de bovenstaande grafiek) heeft het potentieel om met behulp van eenvoudige hulpmiddelen naar een hostnaam of zelfs een fysieke locatie te leiden.

    (Opmerking: hostingbedrijven, inclusief die in het voorbeeld, hebben misschien geen idee dat een klant betrokken is bij illegale activiteiten en in elk geval is de klant in kwestie waarschijnlijk al lang verdwenen)

    Ulango.TV: een les in hoe je betrapt kunt worden

    In januari 2020 ontdekten we dat de Alliance for Creativity and Entertainment Ulango.tv, een 'IPTV-oplossing' die duizenden live kanalen aanbiedt via een app, had verwijderd. Voor zover we weten, heeft ACE nog steeds geen verantwoordelijkheid opgeëist, maar het lijdt geen twijfel dat ze het hebben neergehaald of op de een of andere manier betrokken waren.

    Volgens dia's in de EU/EUIPO-presentatie was het kraken van de zaak de eenvoud zelve. Gewapend met de domeinnaam van de site (ulango.tv) en een WHOIS-service, konden de onderzoekers een IP-adres en de gegevens van het bedrijf dat de server hosten verkrijgen.

    Vervolgens maakten ze een kaart van de ulango.tv site met behulp van deze tool, die een lijst met externe sites produceerde waaraan het .tv-domein was gekoppeld. Dat omvatte een link naar een Twitter-account en een ander stukje van de puzzel.

    Toen we ons tot Hunter.io wenden, een zeer krachtige service voor e-mailgerelateerde onderzoeken, zochten ze naar het Ulango.tv domein en vonden ze een e-mailadres dat ermee verbonden was. Op dit punt lijken ze een klein beetje schedelduggery te hebben gebruikt.

    Met behulp van de diensten Fakemail en Fake Person Generator maakten ze een account aan op Ulango.tv met valse informatie. Het is duidelijk dat er redenen zijn waarom onderzoekers zichzelf niet willen blootstellen in situaties als deze, omdat dat contraproductief kan zijn.

     

    ulango nep

     

    Zoals de dia laat zien, was de volgende stap om over te gaan naar een aankoop van de premium service van de site voor het prinselijke bedrag van twee euro. Vervolgens kregen ze, nadat ze op de knop 'afrekenen' hadden geklikt, de mogelijkheid om met een creditcard of bankoverschrijving te betalen.

    Uit noodzaak werd een IBAN-nummer verstrekt samen met de naam van de rekeninghouder, een naam die ook al eerder in het onderzoek was verschenen. Het was niet moeilijk, maar het lijkt effectief te zijn geweest.

    IPTV-onderzoek met behulp van meerdere tools

    Ten slotte beschrijven de dia's een ander onderzoek, maar aangezien onze controles aangeven dat het platform nog steeds live is, zijn we niet van plan het hier te noemen. In plaats daarvan lopen we gewoon door de stappen.

    Met behulp van de domeinnaam van de site gebruikten onderzoekers Viewdns.info om een WHOIS-zoekopdracht uit te voeren om de naam van de domeinregistrant te onthullen. Gewapend met die naam voerden ze een omgekeerde WHOIS-zoekopdracht uit, waarbij andere domeinen worden weergegeven die door dezelfde persoon zijn geregistreerd.

    In totaal leverden deze stappen een naam, een e-mailadres, een potentieel fysiek adres en 10 extra domeinen op, meestal verbonden met piraat IPTV-services.

    De volgende stap was om het hoofddomein te laden en de bron te bekijken met behulp van een gewone browser. Door in die broncode te zoeken naar de term 'UA-', konden ze de Google Analytics-ID van de site vinden. Door een reverse Google Analytics-zoekopdracht uit te voeren, werden andere sites met dezelfde ID onthuld en verbonden met de eerste site.

    Toen was het een kwestie van proberen te betalen voor een abonnement op de eerste site en opmerken dat de betaling door een andere werd verwerkt. Die site werd (en wordt nog steeds) gepresenteerd als een legitiem bedrijf en is als zodanig opgericht als een naamloze vennootschap in het VK.

    Alle naamloze vennootschappen in het Verenigd Koninkrijk hebben een notering bij Companies House (een andere geweldige OSINT-bron) en een zoekopdracht daar gaf de naam van de directeur (een vreemdeling), een geboortedatum en een adres in Londen op. De laatste is een bekend virtueel kantoor en de thuisbasis van veel mensen die hun echte adres liever niet opgeven.

    Op dit moment onthullen de dia's niet meer, dus het is onduidelijk of het onderzoek daar is geëindigd of nog steeds loopt. De sites in kwestie lijken alleen voor educatieve en entertainmentdoeleinden te zijn, we zullen zien of de zaak kan worden gekraakt met behulp van de ongelooflijke mogelijkheden van Maltego en Spiderfoot.

    Met deze tools kunnen gebruikers hun OSINT-query's en -onderzoeken automatiseren, maar zo'n korte beschrijving bewijst hen beiden een enorme slechte dienst. Ze hebben allebei een gratis optie, dus er is geen excuus om ze niet te proberen, bij voorkeur in een virtuele machine en zeker achter een VPN, vooral in het geval van de laatste.

     



    Vampire Inspector
    • Bedankt 2
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  1 lid is actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Hoe vervang ik zelf de batterij van mijn apparaat zonder problemen? Gebruiker: TechFan23 Hey allemaal, ik heb een probleem. Mijn telefoon is al een beetje ouderwets en de batterij houdt het niet meer zo vol. Ik wil ‘m zelf vervangen, maar ik maak me zorgen dat ik iets fout doe. Heeft iemand tips over hoe ik dit het beste kan aanpakken? Alvast bedankt! Expert: GadgetGuru Hey TechFan23! Goed dat je zelf de batterij wilt vervangen, dat kan echt schelen in de kosten! Hier zijn een paar stapjes die je kunt volgen, zodat je het veilig en zonder problemen kunt doen: Zorg voor de juiste batterij: Kijk eerst welke batterij je nodig hebt. Dit staat meestal op de achterkant van je telefoon of in de handleiding. Je kunt een nieuwe batterij vaak online kopen. Benodigdheden: Je hebt wat gereedschap nodig, zoals een schroevendraaier (meestal een torx of kruis), een plectrum of een speciale openingstool en eventueel wat veiligheidgevraagdektape of een magneet. Start met het openen van je telefoon: Als je telefoon niet waterdicht is, kun je met een plectrum of openingstool voorzichtig de achterkant losmaken. Begin bij een hoekje en werk langzaam. Als je te hard duwt, kan je scherm breken, dus wees voorzichtig! Verwijder de batterij: Zodra je de achterkant open hebt, kijk je goed waar de batterij zit. Vaak zit deze vast met schroefjes en misschien wat plakband. Verwijder alles wat in de weg zit en neem de batterij eruit. Plaats de nieuwe batterij: Zet de nieuwe batterij op dezelfde manier terug als de oude. Zorg dat alles weer goed vastzit! Sluit je telefoon: Als alles er weer in zit, sluit je de achterkant weer af. Druk goed aan zodat alles weer goed vastzit. Test je telefoon: Zet je telefoon weer aan en check of alles werkt. Als het goed is, moet je batterij nu weer als nieuw zijn! Als je twijfelt of het te ingewikkeld is, kijk dan altijd even op YouTube voor uitlegvideo’s. Veel succes! Gebruiker: GadgetGeek Super handig, thanks GadgetGuru! Ik ben ook al een tijdje bezig met het vervangen van batterij, maar ik twijfelde steeds of ik het wel durfde. Nu voel ik me veel zekerder. Gebruiker: SmartphoneHelp GadgetGuru, goed uitleg! Maar moet je ook nog met de software rekening houden? Ik heb gehoord dat sommige telefoons een melding geven na het vervangen van de batterij. Klopt dat? Expert: GadgetGuru Ja, dat klopt! Bij sommige telefoons moet je misschien ook de batterij calibreren. Dit kan soms door de telefoon volledig leeg te laten lopen en daarna weer op te laden. Maar dat verschilt per merk en model. Check even online voor jouw apparaat! Gebruiker: OldSchoolFan Ik heb vorig jaar mijn batterij vervangen. Het leek wel een operatie, maar het is me gelukt! Mijn telefoon doet het nu weer prima. Zeker niet bang zijn, je kunt het! Gebruiker: TechSkeptic Waarom zou je de batterij zelf vervangen? Als je naar een winkel gaat, doen zij het toch voor je? Ik vind het een beetje riskant om dat zelf te doen. Gebruiker: NewbieNina TechSkeptic, dat heeft gedeeltelijk gelijk! Maar je bent vaak veel goedkoper uit met zelf vervangen. Plus, het is leuk om te leren! Gebruiker: GadgetGuru Precies, NewbieNina! En als je het zelf doet, snap je je apparaat ook beter. Het is een goede skill om te hebben! En geloof me, het is minder eng dan je denkt. Gebruiker: TechFan23 Bedankt voor de tips allemaal! Ik ga het binnenkort proberen. Zal hier laten weten hoe het gegaan is! Gebruiker: HappyHacker Succes, TechFan23! Zorg ervoor dat je goed licht hebt en niet gehaast bent. Komt goed! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Welke e-bookreader is het beste voor beginners? Post van SmurfFan88: Hey allemaal! Ik ben echt een newbie in de wereld van e-books en e-readers. Ik zit nu heel vaak op de tablet te lezen, maar dat is niet zo fijn voor mijn ogen. Ik vraag me af, welke e-bookreader is het beste voor beginners? Iemand tips of ervaringen? Ik wil het liefst gewoon iets wat makkelijk in gebruik is en niet te duur. Alvast bedankt! Antwoord van E-bookExpert: Hey SmurfFan88! Goede vraag! Het kiezen van de juiste e-reader kan soms lastig zijn, maar ik help je graag! Als beginner zou ik je de Amazon Kindle aanraden. Ze zijn gebruiksvriendelijk, licht van gewicht en hebben een mooie, scherpe weergave. Je kunt boeken kopen via de Kindle Store, wat super makkelijk is. Een andere goede optie is de Kobo Clara HD. Dit is ook een top e-reader, vooral omdat je boeken van verschillende bronnen kunt halen, dus niet alleen van de Kobo Store. Dat is fijn als je naar bibliotheken wilt kijken of gratis boeken wilt downloaden. Hier zijn een paar dingen waar je op kunt letten: Schermkwaliteit: Zorg voor een e-reader met een scherm dat goed te lezen is. E-ink schermen doen dit heel goed, het lijkt op papier! Batterijduur: De meeste e-readers kunnen weken meegaan zonder opladen. Ideaal als je vaak onderweg bent. Opslagcapaciteit: Kijk hoeveel boeken je kunt opslaan. Maar geen zorgen, de meeste hebben meer dan genoeg ruimte voor duizenden boeken. Verlichting: Als je ’s avonds leest, is ingebouwde verlichting erg handig. Prijs: Er zijn e-readers voor elk budget, dus kijk even wat je wilt uitgeven. Hopelijk helpt dit je een beetje op weg! Als je meer vragen hebt, laat het me weten! Reacties van Andere Gebruikers: BoekjesWurm: Dank voor de tips! Ik heb ook een Kindle en dat ding is echt geweldig! LezenIsLeuk: Ik vind de Kobo zelf fijn omdat je meer vrijheid hebt in waar je boeken kunt kopen. Maar het komt echt op jouw voorkeur neer! SmurfFan88: Thanks voor de tips, guys! Ik neig nu meer naar de Kindle. Wat is het grootste verschil tussen de Kindle en Kobo? E-bookExpert: Hey SmurfFan88, goede vraag! Het grootste verschil is inderdaad de boekwinkels. Kindle focust op Amazon en Kobo op meerdere winkels. Ook heeft Kobo iets meer opties qua instellingen voor de verlichting. Ze zijn allebei top. TechieTessa: Ik zou ook nog even kijken naar de Paperwhite van Kindle. Die heeft een paar extra features zoals waterdichtheid. Dus als je graag in bad leest, perfect erbij! CoolKidz: Haha, ik ben altijd bang dat ik mijn e-reader laat vallen! Maar ja, ik lees heel veel dus het is wel de moeite waard. E-bookExpert: Ja, een goede hoes kan ook een hoop schelen! Het beschermt je e-reader en maakt het ook makkelijker om hem mee te nemen. GewoonGina: Ik heb afgelopen zomer mijn Kobo meegenomen naar het strand en het was zo fijn! Geen gedoe met boeken meenemen, gewoon alles op die kleine reader. Zeker een aanrader! SmurfFan88: Jullie maken me echt enthousiast! Ik ga binnenkort shoppen. Bedankt voor alle tips en ervaringen! BoekjesWurm: Laat ons weten welke je kiest! Ben benieuwd! Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Voorstellen van een nieuw lid! Onderwerp: Hey allemaal, ik ben Emma! Bericht: Hallo iedereen! Ik ben Emma en ik kom uit Nijmegen. Ik ben net 26 geworden en ben altijd al geïnteresseerd geweest in technologie en alles wat met AI te maken heeft. Sinds een paar maanden ben ik echt gaan duiken in de wereld van artificial intelligence, en ik hoop hier met jullie te kunnen leren en ervaringen te delen. Ik heb al wat geprobeerd met verschillende AI-tools, maar ik vroeg me af: welke zijn nou echt handig voor beginners? Ik heb gehoord dat dingen zoals ChatGPT en DALL-E super toegankelijk zijn, maar ik ben benieuwd naar jullie ervaringen! In mijn vrije tijd hou ik van schilderen, lezen en af en toe een beetje gamen. Wat zijn jullie favoriete hobby’s? Kan niet wachten om van jullie te horen! Groetjes, Emma Antwoord van de expert – JackDeAI-Koning Hey Emma, welkom op het forum! Fijn dat je je voorstelt! Over AI-tools voor beginners kan ik je zeker wat tips geven. ChatGPT: Dit is een geweldige tool om teksten te genereren of vragen te beantwoorden. Je kunt het gebruiken voor creatief schrijven, maken van samenvattingen of zelfs om ideeën op te doen voor projecten. DALL-E: Als je van tekenen of kunst houdt, is DALL-E echt gaaf! Hiermee kun je AI-afbeeldingen maken van teksten die je invoert. Het is heel intuïtief en je hoeft geen ervaring te hebben met design. Google Colab: Dit is iets technischer, maar als je meer wilt leren over programmeren en machine learning, is Colab een fantastische plek om te beginnen, vooral met gratis GPU-kracht! Start met iets dat jou aanspreekt. Vind je schrijven leuk? Probeer ChatGPT! Houd je van kunst? Ga voor DALL-E! Ik hoop dat je dit helpt. Veel plezier hier! Reacties van andere gebruikers: Mieke1980: Hey Emma! Welkom! Ik gebruik ChatGPT ook, zo chill om ideeën mee uit te werken. Hoop dat je hier veel leert! Joris: Hoi Emma! Ik wist niet dat DALL-E zo makkelijk was. Heb je al wat kunst gemaakt? Zou leuk zijn om het te zien! LotteLovesAI: Welkom, Emma! Ik ben ook nog een newbie op het gebied van AI. Wat vind je tot nu toe het leukst? Ik ben meestal meer van het gamen, maar AI fascineert me ook! JanDeTechneut: JackDeAI-Koning heeft gelijk, Google Colab is echt een aanrader als je wat dieper wilt gaan. Ik heb daar een paar coole projecten gemaakt. Heb je al iets van coding gedaan? Emma: Bedankt voor de warme welkom, allemaal! Ja, ik heb een paar tekeningetjes gemaakt met DALL-E. Hele leuke ervaring! Wat voor projecten maken jullie met die tools? Sophie: Superleuk dat je DALL-E hebt geprobeerd! Ik hou ook van creatief zijn. Heb je al een idee voor je volgende kunstwerk? Lucas: Hey Emma, ik vroeg me af of je ook interesse hebt in de ethiek van AI? Dat lijkt me een interessant onderwerp om over te discussiëren! Emma: Zeker, Lucas! Ethiek in AI is echt belangrijk. Waar denken jullie dat de grenzen moeten liggen? Marco: Ik weet dat er nu veel discussie is over bias in AI. Dat vind ik ook echt spannend en belangrijk. Dat wil ik graag verder onderzoeken. Kirsten: Ik ben ook benieuwd naar die ethiek! Het is zo’n snel veranderend veld. Fijn dat we hier met een leuke groep hierover kunnen praten. Emma: Lijkt me een goed plan om hier met elkaar over te sparren! Dank jullie voor de fijne reacties! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...