Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Nieuwste Kodi 18.0 versie "Leia" is na 2 jaar hard werken gereed

     Delen


    Het team van Kodi is verheugd om de beschikbaarheid van Kodi 18.0 "Leia" aan te kondigen voor alle ondersteunde platforms. Het gereed maken van deze versie heeft langer geduurd dan aanvankelijk de bedoeling was, maar het team heeft de tijd genomen om onderstaande punten te verwerken; 

    *Benaderen van 10.000 commits (codebunks gewijzigd)

    *Meer dan 3000 pull-requests (verzameling commits die in één keer werden opgenomen)

    *Bijna 9.000 gewijzigde bestanden

    *Bijna een half miljoen coderegels toegevoegd, en vrijwel hetzelfde aantal verwijderd

    *Meer dan 36 open source-ontwikkelaars

    In eerdere blogberichten hebben ze al veel van de gedetailleerde wijzigingen in deze release behandeld, maar hieronder volgt een korte samenvatting van wat u in deze nieuwe versie kunt vinden:

    *Retroplayer-gaming en bijbehorende gamebesturing ondersteuning

    Een van de grote functies van deze release: ondersteuning voor gaming-emulators, ROM's en besturingselementen. Dit is een belangrijk onderwerp op zich, dus pas op voor toekomstige berichten hierover, maar het volstaat om te zeggen dat je nu een hele wereld van retro-games binnen handbereik hebt, allemaal vanuit dezelfde interface als je films, muziek en tv-shows. Voor de echte ervaring hebben we ook ondersteuning voor joysticks, gamepads en andere platform specifieke besturingselementen geïntroduceerd, zodat de spellen precies zo werken als was bedoeld.

    *Ondersteuning voor decryptie van Digital Rights Management

    In vele opzichten nog pril, maar dit opent een hele nieuwe wereld van inhoud voor Kodi. Afhankelijk van uw hardware en licenties, kan Kodi nu toegang krijgen tot externe DRM-handlers en vervolgens abonnementscontent afspelen net als andere lokale media. Dit is belangrijk in een tijd waarin zoveel mensen overschakelen naar beveiligde streaming-inhoud; er zijn al verschillende add-ons beschikbaar die gebruik maken van deze functionaliteit en ze hopen oprecht dat we in de toekomst ondersteuning van andere content providers zullen zien. 

    *Muziekbibliotheek - nieuwe manieren om uw muziekverzameling te verkennen en ervan te genieten

    Aanzienlijke verbeteringen, waaronder betere filtering (mediabron, geslacht van kunstenaar, type enz.); Artiesten naam; verbeterde illustraties; snellere API-toegang (vooral handig als je Kodi op afstand bestuurt terwijl de tv uit staat). Het maken en gebruiken van de muziekbibliotheek is zelfs soepeler dan voorheen. Als je nog nooit de moeite hebt gedaan om de muziekbibliotheek te gebruiken of Kodi misschien nooit als muziekspeler hebt gebruikt, raden we je aan deze functie in Leia te proberen!

    *Verbetering van Live TV, inclusief ondersteuning voor nieuwe back-ends

    Ondersteuning voor RDS (Radio Data System), automatische selectie bij opstarten ("boot naar live TV / radio", als u dat wilt), verbeterde OSD- en PVR-informatie, verbeterde EPG- en PVR-acties en nog veel meer. Back-end ondersteuning is over de hele linie geactualiseerd, met nieuwe ondersteuning voor Zattoo, Teleboy en Sledovanitv.cz.

    *Binaire addon-ondersteuning en de binaire add-onrepository

    Hoewel ze al enige tijd platform specifieke binaire add-ons gebruiken - denk aan PVR-addons en screensavers - is er veel werk aan de winkel gedaan om deze functionaliteit uit te breiden en naar een meer modulaire architectuur te evolueren. Hierdoor is het belangrijkste Kodi-installatieprogramma effectief in omvang gehalveerd, omdat je nu de mogelijkheid hebt om sommige van deze functies te installeren wanneer je ze nodig hebt in plaats van ze vooraf gebundeld te laten komen. De architectuur opent nu ook de deur voor andere soorten vooraf samengestelde binaire bestanden, misschien om toegang te bieden tot verschillende mediabronnen. De binaire repository is momenteel beschikbaar voor Android, OSX en Windows; Linux-gebruikers moeten nog steeds de PPA gebruiken, terwijl iOS en UWP de binaire add-ons in het installatieprogramma zullen blijven gebruiken vanwege platform beperkingen.

    *Android Leanback en spraakbediening

    Kodi kan nu de inhoud van de bibliotheek weergeven op de belangrijkste Android TV-interface, met volledige stemfunctionaliteit: onbeklede willekeurige films en niet-bijgewerkte albums, suggesties voor binge-kijken en meer. Met spraakintegratie kunt u inhoud zoeken met de Google Assistent, waarbij dezelfde functie wordt gebruikt voor 'spraaktypering' waar u ook het traditionele Kodi-toetsenbord op het scherm ziet.

    *Verbeteringen bij het afspelen (audio en video), inclusief verbeterde Blu-ray-ondersteuning

    De videospeler is de kern van zoveel van wat Kodi doet, en er zijn een aantal belangrijke veranderingen doorgevoerd in de architectuur om ervoor te zorgen dat ze beter in staat zijn om met 4K, 8K, HDR en dergelijke om te gaan, en om de verscheidenheid aan Codec's die er zijn. Er zijn wijzigingen aangebracht in de prioriteit, om ervoor te zorgen dat video de meeste aandacht krijgt van de CPU / GPU voor een zo vloeiend mogelijke weergave. Elementen zijn verplaatst naar binaire add-ons, dus componenten kunnen mogelijk worden bijgewerkt buiten de hoofddatabase van Kodi.

    *Ze hebben ook Blu-ray-ondersteuning verbeterd op het gebied van schijfdetectie en metadata, BD-J-menuondersteuning (afhankelijk van Java-ondersteuning op het apparaat), er zijn bijgewerkte externe interfaces voor bijvoorbeeld MPEG DASH en RTMP-invoer en er zijn verbeteringen aan 3D-weergave (inclusief in 2D-modus) en verschillende wijzigingen in specifieke Codec's.

    Aan de audiozijde is er een schat aan verbeteringen en nieuwe ondersteuning voor alle soorten afspeelsystemen: ALSA, PulseAudio, OSS, Pi Audio, DirectSound, WASAPI, Darwin, SndIO

    *"Estuary" uiterlijke aanpassingen en wijzigingen in de GUI / Interface

    Veel van de andere veranderingen die hier worden vermeld, hebben een duidelijk rimpeleffect op de Kodi-interface, dus we hebben wijzigingen aangebracht om deze te ondersteunen: de spelmodules en bijbehorende bibliotheken en de PVR-wijzigingen, bijvoorbeeld. We hebben ook toetsenbordindelingen bijgewerkt voor meer talen, bijgewerkte beeldresources, gewijzigde API-aanroepen, verbeterde responstijden met optimalisaties voor bijvoorbeeld schaalverdeling en herinrichting.

    *Herziene codebase en handleidingen maken

    Vanaf deze release worden onze handleidingen up-to-date gehouden tegen de huidige codebasis - actueel, zoals in (hopelijk!) Up-to-date tegen één pull-aanvraag of -code-commit. Dat betekent dat we geen How-Tos en stand-alone gidsen hoeven te onderhouden en dat u op betrouwbare wijze op elk moment een versie handleiding kunt vinden, zelfs achteraf.

    *Platform specificaties

    Als een multi-platform toepassing moest Kodi onvermijdelijk op verschillende manieren worden bijgewerkt voor verschillende besturingssystemen. Android krijgt API-hobbels, spraak-naar-tekst, ondersteuning voor SD-kaarten, onder andere; BSD krijgt een allround verbeterde ondersteuning, met name aan de video (VAAPI / VDPAU); Linux krijgt DRM, Mir / Wayland-ondersteuning, talrijke videoverbeteringen en systeemveranderingen; iOS krijgt ondersteuning voor iOS 10, verbeterde ondersteuning voor VTB-decoders en algemene verbeteringen voor arm64; en Windows krijgt uiteindelijk 64-bits binaire bestanden, samen met een verbeterde UWP-compilatie, verbeteringen in de beeldweergave en nog een hele reeks algemene platform specifieke verbeteringen aan de manier waarop ze omgaan met bibliotheken en API's



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen iRonnie: Hey allemaal! Ik heb een probleem met mijn iCloud. Plotseling zijn mijn foto’s verdwenen. Ik heb gekeken op mijn telefoon en ook online in iCloud, maar ze zijn er gewoon niet meer. Heeft iemand dit ook gehad? En hoe krijg ik ze terug? Alvast bedankt! ExpertApple: Hey iRonnie! Dat klinkt vervelend, maar maak je geen zorgen. Er zijn een paar dingen die je kunt controleren om je foto’s terug te krijgen. Check je iCloud-instellingen: Ga naar ‘Instellingen’ op je iPhone en tik op je naam bovenaan. Ga naar ‘iCloud’ en kijk of ‘Foto’s’ aan staat. Als het niet aan staat, zijn je foto’s misschien niet geüpload. Bekijk de ‘Recently Deleted’ map: In de Foto’s-app, kijk onder Albums en zoek naar ‘Recent Verwijderd’. Hier staan foto’s die je de laatste 30 dagen hebt verwijderd. Je kunt ze herstellen. iCloud.com: Log in op iCloud.com met je Apple ID. Ga naar de Foto’s-sectie en kijk daar of je foto’s misschien nog te vinden zijn. Synchronisatie: Soms kan het helpen om je iCloud-synchronisatie even uit en weer aan te zetten. Dit doe je bij de iCloud-instellingen. Dit kan wat tijd kosten, dus geef het even de tijd om alles te synchroniseren. Als je nog steeds je foto’s niet kunt vinden, kan het zijn dat ze niet goed zijn opgeslagen. Je kan ook Apple Support benaderen voor verdere hulp. Succes! AppleEva: Thanks voor je tips, ExpertApple! Ik had dit ook een keer en het bleek dat mijn iCloud-opslag vol zat. Toen kon ik geen nieuwe foto’s meer uploaden. Zeker iets om in de gaten te houden! TechieTim: Ja, dat had ik ook! Iemand moet het ook echt over het hoofd zien dat de opslag vol is. Even je opslag opruimen kan veel problemen voorkomen. Ook een goed idee om foto’s af en toe naar je computer te back-uppen! GadgetGirl: Ik heb dit probleem ook gehad, maar ik vond de foto’s weer terug door alles opnieuw op te starten. Soms is het zo simpel, haha! Bijna net zo simpel als mijn hond die elke keer de fysieke afstandsbediening zoekt in plaats van zijn speelgoed. RandomBob: Wat als je een verkeerde iCloud-account hebt gebruikt? Ik heb mijn foto’s ooit per ongeluk op een andere Apple ID gezet. Misschien is dat iets om naar te kijken? iRonnie: Ah, dat kan natuurlijk! Ik had niet aan andere accounts gedacht. Ik kijk even in mijn instellingen. Bedankt voor de tip, RandomBob! Photofreak: Nog een ding: als je iCloud-foto’s hebt ingeschakeld, probeer dan ook je ‘Optimale opslag’ instellingen in de gaten te houden. Soms worden de foto’s verkleind en lijkt het alsof ze weg zijn, terwijl ze gewoon op iCloud staan. CocoLoco: Een ander punt: internetverbinding! Zorg dat je een stabiele verbinding hebt, anders kunnen de foto’s niet goed syncen. Dit fragiele internet kan echt frustrerend zijn, vooral als je net dat ene geweldige uitzicht wilde vastleggen! iRonnie: Bedankt allemaal! Dit helpt echt. Ik ga nog even kijken en hoop dat ik ze terug kan krijgen. Als ik meer info heb, laat ik het weten! TechieTim: Let us know! Hopelijk zijn je foto’s snel terug. En als je hulp nodig hebt, vraag gerust. We staan klaar voor je! AppleEva: Ja, weet dat je niet alleen bent! Dit soort dingen komt heel vaak voor en er is altijd wel iemand die kan helpen. Succes! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: The Year of Jason: Vandaag is het de eerste van drie vrijdag de 13e in dit jaar! Gebruiker: Joris123 Hey allemaal! Ik heb een vraag: waarom is vrijdag de 13e eigenlijk zo ‘slecht’? En hoe komt het dat dit jaar er drie van zijn? Expert: MauriceG Hey Joris123! Goede vraag! Vrijdag de 13e wordt vaak gezien als een ongeluksdag. Dit idee komt van oude bijgeloven. Veel mensen geloven dat het getal 13 ongeluk brengt. Sommige theorieën zeggen dat het komt omdat er 13 mensen aan tafel zaten tijdens het Laatste Avondmaal, en dat Jezus op een vrijdag werd gekruisigd. Dan heb je de combinatie van vrijdag en het getal 13, en dat zorgt voor diezelfde angst! Dit jaar hebben we een bijzonder fenomeen, want er zijn drie vrijdag de 13e dagen: in januari, april en oktober. Dit gebeurt niet elk jaar, het is een beetje een wiskundig toeval. Want in elk jaar zijn er precies 12 maanden, en die kunnen in cyclus periodes vallen. En als een jaar goed ‘valt’, heb je die mooie driedubbele. Voor de meeste mensen is het gewoon een grappige dag, waar ze films kijken of grappen maken over ongeluk. Maar voor sommigen is het echt een ding! Het is dan ook bijzonder dat deze dagen zo goed samenkomen dit jaar. Ze noemen dit zelfs "The Year of Jason" vanwege de horrorfilms waarin Jason, de iconische slasher, vaak de hoofdrol speelt op zulke dagen. Wie weet wat voor griezelige dingen we kunnen verwachten? Gebruiker: EmmaLovesCats Wauw, dat wist ik niet! Maar waarom hebben we niet meer van die dagen in een jaar? Expert: MauriceG Goede vraag, Emma! De kalenderstructuur is zo dat niet elk jaar alle dagen in dezelfde volgorde vallen. Het aantal dagen, en hoe ze door de maanden vallen, zorgt ervoor dat we soms gelukkige coincidenties hebben, zoals dit jaar! Gebruiker: Koen195 Haha, ik vind vrijdag de 13e altijd geweldig! Is het een goede dag om ergens naar toe te gaan dan? Of moeten we bang zijn? Gebruiker: Lara_Schrijft Nou Koen, ik denk dat het meer afhangt van hoe je het ziet! Voor sommige mensen is het een excuus voor een griezelige filmavond. Maar als je in bijgeloof gelooft, zou je beter binnen kunnen blijven! Gebruiker: PaulieP Is er eigenlijk iets speciaals dat je moet doen op vrijdag de 13e? of is het gewoon zoals elke andere dag? Expert: MauriceG Nou PaulieP, je kunt gewoon gaan zoals normaal! Maar als je het leuk vindt om een beetje in de sfeer te komen, kun je bijvoorbeeld bij een horrorfilm blijven en snacks hebben. Dat maakt het extra leuk! Gebruiker: Sammi88 Een horrorfilm marathon klinkt echt geweldig! Ik ga mijn vriendengroep uitnodigen voor een filmavond op die datum in april! Gebruiker: MerelM Ik vind het eigenlijk een beetje jammer dat niet iedereen in 13 gelooft. Ik vind het getal best tof! Het heeft ook leuke dingen! Heeft iemand ooit een quiz gedaan over vrijdag de 13e? Gebruiker: Joris123 Dankjewel voor de uitleg, MauriceG! Ik ga proberen om het leuk te vinden! En Emma, ik denk dat we gewoon moeten wachten tot het weer zo’n leuk fenomeen is. Gebruiker: TimmyT Mensen moeten niet zo bang zijn, het is maar een dag! Maar ik geef toe, ik vind horror wel leuk! Dinsdag de 13e klinkt saai, hij zou ook wel zo een dag moeten zijn. Het lijkt erop dat vrijdag de 13e dit jaar zoveel te bieden heeft, vooral als we er met vrienden van willen genieten! Laat die angsten achter je, en laten we het leuk maken! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Hoe hang je een tv op zonder te veel gedoe? Subforum: Hardware – Telefonie – Navigatie – TV Gebruiker: Televisiekijker123 Hey allemaal! Ik heb een nieuwe tv gekocht en wil ‘m graag aan de muur hangen. Maar ik heb geen idee waar ik moet beginnen. Hoe doe je dat zonder al te veel gedoe? Ik hoor van andere mensen dat het soms een grote rommel is! Alvast bedankt voor tips! Expert: Klusjesman24 Hey Televisiekijker123! Goede vraag! Het ophangen van een tv kan inderdaad soms een klusje zijn, maar met de juiste stappen is het eigenlijk best te doen. Hier een paar handige tips: Kies de juiste muurbeugel: Ga eerst even na hoe zwaar je tv is en welke muurbeugel geschikt is. Kijk goed naar het gewicht en de grootte van jouw tv. Er zijn verschillende soorten beugels: vast, kantelbaar of draaibaar. Voor de meeste mensen is een kantelbare beugel fijn, zo kun je hem iets omhoog of omlaag zetten. Vind de juiste plek: Je wilt de tv op een hoogte hangen dat je er lekker naar kunt kijken zonder dat je je nek moet breken. Een goede manier is om de onderkant van de tv op ooghoogte te hebben als je zit. Zoek de muurstuds: Gebruik een stud finder om de houten of metalen balken in de muur te vinden. Dit zorgt ervoor dat je tv stevig hangt. Als je dat niet doet, kan je tv straks zomaar van de muur vallen! Boor de gaten: Markeer met een potlood waar je de schroeven wilt hebben. Boor de gaten (gebruik een geschikte boor voor jouw muurtype) en bevestig de muurbeugel met de bijgeleverde schroeven. Zorg ervoor dat alles goed vastzit. Hang je tv op: Dit kan soms een beetje een klus zijn. Vaak heb je hiervoor een helper nodig. Hang de tv aan de beugel en, als het goed is, hoor je een klik of iets dat bevestigt dat hij goed zit. Kabels: Vergeet niet om ook na te denken over de kabels. Misschien wil je ze netjes langs de muur wegwerken. Er zijn kabelgoten die je kunt gebruiken zodat het er allemaal netjes uitziet. En voila! Hopelijk helpt dit je een beetje verder. Laat het weten als je nog meer vragen hebt! Succes! Gebruiker: Vragensteller56 Thanks Klusjesman24! Dit klinkt echt heel duidelijk. Ben benieuwd of ik dit zelf kan doen, haha! Gebruiker: TechnoFan87 Ik zou ook nog aanraden om een waterpas te gebruiken als je de beugel ophangt. Je wilt niet dat je tv scheef hangt. Is me ook eens overkomen Gebruiker: Muurmeester81 Hele goede tips! Vergeet je niet dat sommige huizen geen standaard muren hebben? Heb je een betonnen muur, dan heb je speciale boorpuntjes nodig. Dus check dat ook even! Gebruiker: WollyWolker Zou echt willen weten hoe je die kabels het beste kunt wegwerken. Heb laatst een tv gehangen en het ziet er een beetje rommelig uit. Tips? Gebruiker: Klusjesman24 @WollyWolker: Je kunt kabelgoten gebruiken of zelfs een inbouwdoosje maken. Als je het echt netjes wil doen, kun je ze zelfs door de muur trekken. Maar dat is wat meer werk. Gewoon kabels langs de muur met een gootje is ook al een stuk beter! Gebruiker: Muziekgek Ja, dat is een goed idee! Heb het zelf ook zo gedaan. Het maakt zo’n verschil in de uitstraling van je woonkamer! Gebruiker: Televisiekijker123 Bedankt allemaal voor de tips! Ga het binnenkort proberen en zal jullie laten weten hoe het gaat. Fingers crossed! Gebruiker: Janneke Succes! Het is echt leuk om een tv op te hangen. En het geeft een goed gevoel als alles netjes en strak is! Gebruiker: TechnoFan87 Laat ons vooral weten als je nog meer vragen hebt tijdens het proces! We helpen je graag! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...