Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Snaterke zwijgt in alle talen; kosten ruim 5600 euro

     Delen


    Een grote uploader op het Usenet, die zich bediende van de nickname ‘Snaterke’, moet van de rechter 5640 euro proceskosten betalen aan BREIN en – in geval van toekomstige inbreuken – een dwangsom van 1000 euro per dag(deel) of 500 euro per inbreuk betalen, dit ter keuze van BREIN. Na onderzoek dat voortvloeide uit een eerdere zaak, slaagde BREIN erin Snaterke te ontmaskeren, waarna een schikkingsvoorstel volgde. Na aanvankelijke ontkenningen koos Snaterke ervoor het hoofd in het zand te steken en bleef het stil, maar dat heeft deze notoire inbreukmaker uiteindelijk niet gebaat.

    Stommetje spelen en hopen dat BREIN weggaat als je betrapt bent, werkt niet

    Weliswaar bleek Snaterke kort na de sommatie van BREIN de ruim 5.000 gepubliceerde ‘spots’ met nzb’s – dat zijn een soort hyperlinks waarmee bestanden op het Usenet vindbaar gemaakt worden – verwijderd te hebben, maar verder werd niet ingegaan op  de door BREIN aangeboden schikking. Een aanvankelijk door Snaterke in de arm genomen jurist reageerde al gauw ook niet meer, waarna het stil bleef, wat voor BREIN reden was om bij de rechter een verbod te vorderen op verbeurte van een dwangsom én vergoeding van de volledige proceskosten. Omdat Snaterke na te zijn gedagvaard ook niet op de rechtszitting verscheen, volgde een verstekvonnis, waarin de rechter de vorderingen van BREIN integraal toewees. BREIN zal het vonnis uiteraard op korte termijn aan Snaterke betekenen en ten uitvoer leggen.

    Het Usenet dateert van voor het internet en was oorspronkelijk bedoeld voor het uitwisselen van tekstberichten via ‘nieuwsgroepen’, die tot in de jaren ‘90 van de vorige eeuw populair waren. Deze rol is sinds de opkomst van het internet overgenomen door de alom bekende e-mail en het world wide web. Het Usenet bestaat echter nog altijd, maar wordt tegenwoordig vrijwel uitsluitend – en op grote schaal – gebruikt voor het uitwisselen van illegale entertainment content zoals films, muziek, games, boeken en tijdschriften en foto’s. Deze zaak tegen Snaterke is daar een duidelijk voorbeeld van.

    Gebruikers zoals Snaterke plaatsen de bestanden op usenetservers zonder toestemming van de rechthebbenden. Commerciële usenet providers verdienen daar vervolgens grof geld aan door de verkoop van abonnementen voor toegang tot hun servers, waarop zij de illegale werken lange tijd beschikbaar houden. Eenmaal geüpload, kunnen de bestanden niet meer door de oorspronkelijke uploader worden verwijderd en zijn ze dus feitelijk volledig in het beheer van de usenetproviders. Omdat het Usenet oorspronkelijk voor tekstberichten bedoeld was, is het noodzakelijk om bestanden van een groter werk op te knippen in vele kleine tekstberichtjes, ‘articles’ genaamd. Om die articles vervolgens gemakkelijk vindbaar te maken worden op indexeringswebsites zogeheten ‘spots’ geplaatst, die alle benodigde informatie bevatten waarmee de articles voor een bepaald werk eenvoudig in één keer kunnen worden gedownload.

    BREIN heeft kunnen achterhalen dat Snaterke ruim 5.000 spots op diverse indexeringssites had gepubliceerd voor onder andere tijdschriften, games, muziek en TV-series. Zolang de providers de illegaal geüploade bestanden beschikbaar houden duurt de inbreuk feitelijk nog voort, al zullen de betreffende bestanden na verwijdering van de spots wel een stuk moeilijker te vinden zijn.



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    33 minuten geleden zei Meh Meh:

    De arrogantie en het toontje in dat bericht man. 🤮 Wat een lui bij BREIN. Krijg spontaan zin om een seedbox te huren in Verwegistan.

    De Uploads van Snaterke zijn alleen van de laatste 20 maanden van Spotnet verwijdert. Alles van daarvoor is nog steeds te downloaden. Ik ben toch benieuwd welk achterbaks stukje narigheid die Uploaders aangeeft bij BREIN, want ik geloof niet in het toeval dat BREIN daar alleen met eigen middelen achter is gekomen, ook al is de tracking software die ze tot hun beschikking hebben ontzettend geavanceerd.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Iemand of tracking software, ik vraag het mij af. Als ik zou posten, dan zou ik dat doen via de verbinding van een van mijn buren, een echte anonieme VPN, proxy en een OS die via een virtual machine op een encrypted USB stick draait. Payserver zou ik betalen middels een wegwerp prepaid telefoon. Gewoon achter je Windows machine uploaden via een payserver is vragen om problemen.

    In de tijd van FTD was ik zeer actief, maar tegenwoordig moet ik er niet aan denken. Teveel gedoe, of teveel gezeik. Daarnaast, als ik de ondankbare reacties onder sommige spots zie, dan hoeft het van mij al helemaal niet meer.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators

    Precies dat @Meh Meh. Je zou als uploader 3x voorzorg maatregelen moeten nemen.

    Maar ik denk dat deze personen ook  erg op de likes leunen en de bekendheid in de piraten wereld. En daarom ook uiteindelijk zichzelf (perongeluk) bekend maken in sommige community's. Niet via naam maar wel via andere gegevens. Daar zit tenslotte een groot deel van het geluk en leven. En ze bouwen daar relaties in op. 

    Los daarvan.... Knap, dat ze het doen. Anders zou er ook geen piraten wereld meer zijn. 🙌

    • Leuk 1
    • Eens 1
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Volledig mee eens, ik heb erg veel respect voor posters.
    Velen doen het gewoon om iets voor anderen te betekenen.
    In sommige gevallen kan het uploaden van wat films en series mensen erg blij maken.
    Ik werkte vroeger in een verzorgingshuis, waar veel mensen zich verveelde.
    Dan zette ik wekelijks 7 a 10 oudere films en series op een mediaspeler, Floris, Swiebertje e.d.
    Mensen waren daar zo ontzettend blij mee. Posters helpen vele mensen, mijn respect.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Deze naam zeg me heel veel als ik me goed kan heugen hij of Zij lang een poster geweest Op Newzbin  en regelmatig op spotnet te zien geweest.

    ja wie nu D.U. maybe die vraagt er ook om zo langzamerhand tijd zal het leren.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Op 6-8-2021 om 18:44 zei Skeletor:

    Ik ben toch benieuwd welk achterbaks stukje narigheid die Uploaders aangeeft bij BREIN, want ik geloof niet in het toeval dat BREIN daar alleen met eigen middelen achter is gekomen.

    Snaterke was zelf ook niet erg voorzichtig die zat toen veel in de chat op Newzbin en liet zelfs foto's en info zien daar in de chat o.a met wat voor werk ze deed en linkjes naar het eigen bedrijf niet erg handig natuurlijk.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Dat is het hele eieren eten, vertrouw als uploader helemaal niemand, echt niemand.

    Je zegt het trots tegen je vrouw. Een dag later blijkt dat ze een relatie heeft met alle mannen in de straat. Er ontstaat een vreselijke vechtscheiding. De kans dat ze je als uploader dan niet verraad, is dan zeer klein. Ik zou het zelfs na een 40 jarig huwelijk nog niet delen. 

    Uploaden, doe het volgens alle middelen om jezelf te beschermen. Werk alleen of in een nauw team van goede, betrouwbare vrienden, die zich allemaal schuldig maken aan 'illegaal' uploaden. Schep nooit op, voer je ego niet, werk volledig anoniem en zwijg tot de dood en daarna. Dan kan Brein heeeeeel lang naar je zoeken. Snaterke is naar mijn inziens door zijn eigen uitlatingen onderste boven aan het kruis genageld. Erg jammer.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    13 minuten geleden zei Meh Meh:

    Dat is het hele eieren eten, vertrouw als uploader helemaal niemand, echt niemand.

    Snaterke en Kwiebus65 hebben natuurlijk al jarenlang de hand in de Uploads van Computer Games en Snaterke kennelijk ook nog wat andere Content Uploads. Doordat ze zoveel jaren feitelijk ongestoord haar gang kon gaan is het idee onaantastbaar te zijn een beetje doorgeslagen zoals @Eagle al aangaf. Het is in dit geval dus wel een duidelijke waarschuwing dat BREIN achter de schermen heel veel verzamelt en ineens toeslaat.

    Ik heb een linkje naar de Dagvaarding van Maart 2021 waarin zeer uitvoerig staat omschreven wat BREIN had afgesproken en welk materiaal BREIN aanvoert, waaronder de volgende regel;

    Snaterke heeft in de periode tussen maart 2011 en december 2019 in totaal 5.589 spots geplaatst op Newzbin en de voorgangers
    www.nzbspots.org en www.nzbee.org.

    BREIN  voert in deze Dagvaarding screenshots aan van Snaterke Uploads die natuurlijk nog vrij makkelijk te vinden zijn, gezien het feit dat alleen op Newzbin de spots zijn verwijdert van de laatste 20 maanden. Als je een beetje retentie hebt, zijn er nog uploads binnen te halen die dateren uit 2011.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    2 uur geleden zei Skeletor:

    Snaterke en Kwiebus65 hebben natuurlijk al jarenlang de hand in de Uploads van Computer Games en Snaterke kennelijk ook nog wat andere Content Uploads. Doordat ze zoveel jaren feitelijk ongestoord haar gang kon gaan is het idee onaantastbaar te zijn een beetje doorgeslagen zoals @Eagle al aangaf. Het is in dit geval dus wel een duidelijke waarschuwing dat BREIN achter de schermen heel veel verzamelt en ineens toeslaat.

    Ik heb een linkje naar de Dagvaarding van Maart 2021 waarin zeer uitvoerig staat omschreven wat BREIN had afgesproken en welk materiaal BREIN aanvoert, waaronder de volgende regel;

    Snaterke heeft in de periode tussen maart 2011 en december 2019 in totaal 5.589 spots geplaatst op Newzbin en de voorgangers
    www.nzbspots.org en www.nzbee.org.

    BREIN  voert in deze Dagvaarding screenshots aan van Snaterke Uploads die natuurlijk nog vrij makkelijk te vinden zijn, gezien het feit dat alleen op Newzbin de spots zijn verwijdert van de laatste 20 maanden. Als je een beetje retentie hebt, zijn er nog uploads binnen te halen die dateren uit 2011.

    verkeerde aangetikt, bedoelde bedankt voor deze info, hier is niet tegen aan te vechten Brein wint altijd.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  2 leden zijn actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Topic: Hoe kan ik Popcorn Time het beste updaten zonder problemen te krijgen? Gebruiker123: Hey allemaal! Ik heb een vraagje. Hoe kan ik Popcorn Time het beste updaten zonder problemen te krijgen? Ik wil niet dat het gaat crashen of dat ik al mijn instellingen kwijt ben. Alvast bedankt! Expert2023: Hoi Gebruiker123! Goed dat je vraagt, het is altijd slim om voorzichtig te zijn bij het updaten van software. Hier zijn een paar stappen die je kunt volgen om Popcorn Time zonder problemen te updaten: Maak een back-up: Voordat je gaat updaten, is het slim om een kopie van je instellingen en eventueel je favoriete shows te maken. Dit kan vaak met een functie binnen de app, maar je kunt ook gewoon een screenshot maken van je instellingen. Sluit de app: Zorg ervoor dat Popcorn Time helemaal gesloten is voordat je gaat updaten. Dit voorkomt dat er conflicten ontstaan tijdens de update. Download de nieuwste versie: Ga naar de officiële website van Popcorn Time. Vermijd links van onbekende sites, want die kunnen malware bevatten. Kies de juiste versie voor jouw apparaat (Windows, Mac, of Android). Installeer de update: Volg de installatiestappen. Als je gevraagd wordt om bestaande bestanden te vervangen, kies dan voor "ja", zodat alles goed wordt bijgewerkt. Start de app weer op: Na de installatie, open Popcorn Time weer. Controleer of alles goed werkt en of je je instellingen nog hebt. Problemen oplossen: Als je problemen ondervindt, zoals dat de app niet opstart of foutmeldingen geeft, kijk dan of je het met de ‘repareer’ optie kunt oplossen of herinstalleer de app. Hopelijk loopt alles soepel! Laat het weten als je nog vragen hebt! Filmliefhebber88: Thanks voor de tips, Expert2023! Heb je zelf ooit problemen gehad met updaten? Ik ben altijd bang dat ik iets verkeerd doe. Expert2023: Geen probleem, Filmliefhebber88! Ja, ik heb wel eens een keer gehad dat de app niet meer opstartte na een update. Maar meestal is het gewoon een kwestie van herinstalleren. Zolang je een back-up hebt gemaakt, kom je er snel weer bovenop! Donderwolk: Maar wat als je geen back-up kunt maken? Moet je dan gewoon maar hopen dat alles goed gaat?? Gebruiker123: @Donderwolk, ja dat kan riskant zijn. Maar als je echt geen back-up kunt maken, zorg dan dat je de oude versie van de app nog ergens op je pc hebt staan, dat kan helpen! Cinefiel: Ik gebruik Popcorn Time al een tijdje en de updates gaan meestal goed. Gewoon die stappen volgen die Expert2023 gaf. Had laatst alleen een probleem met geluid na een update, maar dat fixte ik door de app opnieuw op te starten! Vragensteller: Cool, bedankt allemaal! Ga het binnenkort proberen. Hopelijk komt er een vette update met nieuwe films! Filmgek92: Let wel op dat je niet te veel films achter elkaar streamt. Als je dat doet, kan je internet traag worden en dat is niks! Techie84: Ik snap echt niet waarom sommige mensen zo bang zijn voor updates. Het is meestal gewoon de normale gang van zaken. Zolang je een beetje oplet, gaat alles goed! Filmliefhebber88: Precies! Updaten is belangrijk. En daarnaast, als je echt twijfelt, zijn er genoeg tutorials online te vinden! Donderwolk: Haha, ik ben gewoon een beetje paranoïde als het om updates gaat. Maar jullie helpen me wel om me beter te voelen erover! Bedankt! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Woede om miljoenenorder: vier miljoen slimme meters komen straks uit China Gebruiker: Jan76 Hey allemaal, ik heb gehoord dat er miljoenen slimme meters uit China komen. Waarom is dat zo’n probleem? Is het omdat ze uit China komen of is er iets anders aan de hand? Iemand die dit kan uitleggen? Expert: MariekeTech Hoi Jan76! Goede vraag. Het gaat hier om die slimme meters die je in je huis kunt krijgen om je energieverbruik in de gaten te houden. De overheid heeft een miljoenendeal gesloten met een Chinese fabrikant voor de levering van vier miljoen van die dingen. Waarom dat zo’n probleem is? Nou, er zijn een paar redenen: Veiligheid: Mensen maken zich zorgen over de beveiliging van die meters. De angst is dat ze kwetsbaar zijn voor hacking. Als een slim apparaat niet goed beveiligd is, kan iemand toegang krijgen tot jouw persoonlijke gegevens. Kwaliteit: Sommige mensen geloven niet dat de kwaliteit van de meters goed genoeg is. Ze zijn bang dat ze sneller kapotgaan of minder betrouwbaar zijn dan meters uit andere landen, zoals Europa. Economische redenen: Door meters uit China te halen, wordt de lokale industrie niet gesteund. Mensen zijn bezorgd dat dit banen kost in Nederland en in Europa. Je ziet dat het dus niet alleen om de herkomst gaat. Het speelt allemaal samen met zorgen over veiligheid, kwaliteit, en economische impact. Ik hoop dat dit helpt! Reacties: Gebruiker: Elsie88 Dank Marieke! Dat verklaart veel. Maar hoe zit het met de privacy? Kunnen ze zien hoeveel elektriciteit ik verbruik? Gebruiker: BarryB Ja Elsie, dat is een punt! Die slimme meters sturen je verbruikdata vaak naar het energiebedrijf. Sommige mensen zijn bang dat dat in verkeerde handen kan vallen. Daarom is het belangrijk dat ze goed beveiligd zijn. Gebruiker: NienkeS Goeie info! Maar zijn er geen Europese fabrikanten die deze meters kunnen maken? Waarom kiezen we voor China? Dat klinkt zo riskant… Expert: MariekeTech Dat is een terechte opmerking, Nienke. Er zijn zeker Europese fabrikanten, maar vaak zijn de kosten voor productie in China lager. Bedrijven willen winst maken, en soms denken ze dat goedkope producten minder risico met zich meebrengen. Maar het is een afweging tussen prijs en veiligheid, en dat is dus een punt van discussie! Gebruiker: Robm73 Wat me ook dwarszit, is dat mensen vaak vergeten dat we in een globaliserende economie leven. Als we alles lokaal willen, zijn de kosten vaak veel hoger. Moeten we niet gewoon vertrouwen op de kwaliteitscontroles? Gebruiker: LotteV Rob, dat is een goed punt, maar vergeet niet dat niet alles draait om geld. Veiligheid en privacy zijn ook belangrijk. Het gaat niet alleen om de prijs. Gebruiker: HansD Klopt, Lotte. Maar ik vind het ook een beetje overdreven, al die bezorgdheid. Gewoon een meter is toch een meter? Als ze functioneren zoals ze horen, waarom zou het dan uitmaken waar ze vandaan komen? Gebruiker: SarahJ Hans, dat is waar, maar als je kijkt naar alle hacks in de nieuws lately, kan ik me voorstellen dat mensen zich zorgen maken. Het gaat allemaal om vertrouwen! En als het geld aan een ander land gaat, voelen mensen zich vaak kwetsbaar. Gebruiker: JeroenK Misschien moeten we gewoon zelf actie ondernemen. Ondersteun lokale bedrijven en kies voor kwaliteit in plaats van kwantiteit. Laten we ervoor zorgen dat Nederland ook slimme meters kan maken! Gebruiker: MoniqueX Precies, Jeroen! Ik ben voorstander van lokale productie. Het creëert banen en je kan makkelijker controleren wat je in huis haalt. Laten we hopen dat het beleid daar ook op gericht is. Zo zie je, het onderwerp blijft mensen bezig houden. Wat denken jullie? Hoe belangrijk zijn veiligheid en lokale productie voor jullie? Lees het volledige bericht hier
    • Forumonderdeel: Hardware – Telefonie – Navigatie – TV Onderwerp: Welke hoesjes zijn echt de beste keuze voor mijn telefoon? Gebruiker: TelefoonFan123 Bericht: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar een nieuw hoesje voor mijn telefoon en ik vraag me af wat de beste keuze is. Er zijn zoveel opties! Moet ik gaan voor een hard case, soft case of misschien iets anders? En zijn er merken die jullie echt aanraden? Alvast bedankt! Expert: TechGuru99 Bericht: Hee TelefoonFan123! Goede vraag je hebt daar. Het kiezen van een hoesje kan best overweldigend zijn met al die opties. Hier een paar dingen waar je op kunt letten: Materiaal: Harde hoesjes (zoals polycarbonaat) bieden vaak de beste bescherming tegen vallen. Ze zijn dikker en steviger. Zachte hoesjes (zoals siliconen) zijn flexibeler en iets makkelijker in gebruik, maar ze bieden minder bescherming. Gebruik: Als je vaak je telefoon laat vallen of als je een actieve levensstijl hebt, ga voor een rugged case. Dit zijn dikkere hoesjes die extra schokabsorptie bieden. Voor dagelijkse bescherming zonder dat het te bulky wordt, is een ultradunne case misschien iets voor jou. Deze bieden bescherming tegen krassen en lichte valpartijen. Design: Kijk ook naar het design dat je mooi vindt. Er zijn standaard, opvallende, en zelfs gepersonaliseerde hoesjes. Een transparant hoesje behoudt de originele look van je telefoon, terwijl een kleurrijk hoesje je toestel kan opfleuren. Merk: Veel mensen zweren bij merken zoals Otterbox voor extreme bescherming en Spigen voor een goede balans tussen stijl en bescherming. Case-Mate heeft ook mooie opties met unieke designs. Ik zou aanraden om naar een winkel te gaan en verschillende hoesjes uit te proberen, wie weet heeft een je een voorkeur die je niet had verwacht! Succes met je keuze! Reacties van andere gebruikers: Gebruiker: User123 Bericht: Thanks voor de tips, TechGuru99! Ik dacht dat ik alleen iets moois nodig had, maar nu weet ik dat ik ook aan bescherming moet denken. Ga zeker die Otterbox bekijken! Gebruiker: GroeneApps Bericht: Haha inderdaad, soms ben je met een mooi hoesje meer bezig dan met bescherming. Maar ik merk wel dat ik mn telefoon vaak laat vallen, dus ik ga echt voor die rugged case! Gebruiker: TechieNiek Bericht: Ik heb zelf een Spigen hoesje en ik ben er echt tevreden over! De grip is goed en hij is niet te dik. En het ziet er ook nog eens leuk uit. Hoor wel vaker dat mensen dat merk aanraden. Gebruiker: LucyLovesTech Bericht: Heeft iemand ervaring met die gepersonaliseerde hoesjes? Zijn die echt de moeite waard of kosten ze gewoon veel te veel? Gebruiker: ExpertEric Bericht: Gepersonaliseerde hoesjes zijn leuk, Lucy! Maar let op dat ze meestal minder bescherming bieden dan de robuuste opties. Ze zijn meer voor stijl dan voor echt beschermen. Vaak zijn ze wel van goede kwaliteit, maar dat hangt af van de aanbieder. Gebruiker: Gebruiker456 Bericht: Ik heb een hoesje van Case-Mate en die is echt geweldig! Hij ziet er stijlvol uit en mijn telefoon is nog nooit gevallen. Alleen wel wat prijziger, maar het was het waard. Gebruiker: HarryMetDeHoes Bericht: Hoesjes zijn echt een persoonlijke keuze! Heb zelf een kleintje van silicone en dat werkt bij mij prima. Maar als je het tof vindt om te customizen, waarom niet? Gebruiker: KelderKijker Bericht: Ik werd altijd gek van hoesjes die niet goed om mijn telefoon passen. Heb je tips om dat te checken voordat je hem koopt? Gebruiker: TelefoonFan123 Bericht: Super handige reacties, iedereen! Ik ga eens bij de winkel kijken en dan een keuze maken. Thanks! Einde forumdiscussie Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...