Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Snaterke zwijgt in alle talen; kosten ruim 5600 euro

     Delen


    Een grote uploader op het Usenet, die zich bediende van de nickname ‘Snaterke’, moet van de rechter 5640 euro proceskosten betalen aan BREIN en – in geval van toekomstige inbreuken – een dwangsom van 1000 euro per dag(deel) of 500 euro per inbreuk betalen, dit ter keuze van BREIN. Na onderzoek dat voortvloeide uit een eerdere zaak, slaagde BREIN erin Snaterke te ontmaskeren, waarna een schikkingsvoorstel volgde. Na aanvankelijke ontkenningen koos Snaterke ervoor het hoofd in het zand te steken en bleef het stil, maar dat heeft deze notoire inbreukmaker uiteindelijk niet gebaat.

    Stommetje spelen en hopen dat BREIN weggaat als je betrapt bent, werkt niet

    Weliswaar bleek Snaterke kort na de sommatie van BREIN de ruim 5.000 gepubliceerde ‘spots’ met nzb’s – dat zijn een soort hyperlinks waarmee bestanden op het Usenet vindbaar gemaakt worden – verwijderd te hebben, maar verder werd niet ingegaan op  de door BREIN aangeboden schikking. Een aanvankelijk door Snaterke in de arm genomen jurist reageerde al gauw ook niet meer, waarna het stil bleef, wat voor BREIN reden was om bij de rechter een verbod te vorderen op verbeurte van een dwangsom én vergoeding van de volledige proceskosten. Omdat Snaterke na te zijn gedagvaard ook niet op de rechtszitting verscheen, volgde een verstekvonnis, waarin de rechter de vorderingen van BREIN integraal toewees. BREIN zal het vonnis uiteraard op korte termijn aan Snaterke betekenen en ten uitvoer leggen.

    Het Usenet dateert van voor het internet en was oorspronkelijk bedoeld voor het uitwisselen van tekstberichten via ‘nieuwsgroepen’, die tot in de jaren ‘90 van de vorige eeuw populair waren. Deze rol is sinds de opkomst van het internet overgenomen door de alom bekende e-mail en het world wide web. Het Usenet bestaat echter nog altijd, maar wordt tegenwoordig vrijwel uitsluitend – en op grote schaal – gebruikt voor het uitwisselen van illegale entertainment content zoals films, muziek, games, boeken en tijdschriften en foto’s. Deze zaak tegen Snaterke is daar een duidelijk voorbeeld van.

    Gebruikers zoals Snaterke plaatsen de bestanden op usenetservers zonder toestemming van de rechthebbenden. Commerciële usenet providers verdienen daar vervolgens grof geld aan door de verkoop van abonnementen voor toegang tot hun servers, waarop zij de illegale werken lange tijd beschikbaar houden. Eenmaal geüpload, kunnen de bestanden niet meer door de oorspronkelijke uploader worden verwijderd en zijn ze dus feitelijk volledig in het beheer van de usenetproviders. Omdat het Usenet oorspronkelijk voor tekstberichten bedoeld was, is het noodzakelijk om bestanden van een groter werk op te knippen in vele kleine tekstberichtjes, ‘articles’ genaamd. Om die articles vervolgens gemakkelijk vindbaar te maken worden op indexeringswebsites zogeheten ‘spots’ geplaatst, die alle benodigde informatie bevatten waarmee de articles voor een bepaald werk eenvoudig in één keer kunnen worden gedownload.

    BREIN heeft kunnen achterhalen dat Snaterke ruim 5.000 spots op diverse indexeringssites had gepubliceerd voor onder andere tijdschriften, games, muziek en TV-series. Zolang de providers de illegaal geüploade bestanden beschikbaar houden duurt de inbreuk feitelijk nog voort, al zullen de betreffende bestanden na verwijdering van de spots wel een stuk moeilijker te vinden zijn.



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    33 minuten geleden zei Meh Meh:

    De arrogantie en het toontje in dat bericht man. 🤮 Wat een lui bij BREIN. Krijg spontaan zin om een seedbox te huren in Verwegistan.

    De Uploads van Snaterke zijn alleen van de laatste 20 maanden van Spotnet verwijdert. Alles van daarvoor is nog steeds te downloaden. Ik ben toch benieuwd welk achterbaks stukje narigheid die Uploaders aangeeft bij BREIN, want ik geloof niet in het toeval dat BREIN daar alleen met eigen middelen achter is gekomen, ook al is de tracking software die ze tot hun beschikking hebben ontzettend geavanceerd.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Iemand of tracking software, ik vraag het mij af. Als ik zou posten, dan zou ik dat doen via de verbinding van een van mijn buren, een echte anonieme VPN, proxy en een OS die via een virtual machine op een encrypted USB stick draait. Payserver zou ik betalen middels een wegwerp prepaid telefoon. Gewoon achter je Windows machine uploaden via een payserver is vragen om problemen.

    In de tijd van FTD was ik zeer actief, maar tegenwoordig moet ik er niet aan denken. Teveel gedoe, of teveel gezeik. Daarnaast, als ik de ondankbare reacties onder sommige spots zie, dan hoeft het van mij al helemaal niet meer.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators

    Precies dat @Meh Meh. Je zou als uploader 3x voorzorg maatregelen moeten nemen.

    Maar ik denk dat deze personen ook  erg op de likes leunen en de bekendheid in de piraten wereld. En daarom ook uiteindelijk zichzelf (perongeluk) bekend maken in sommige community's. Niet via naam maar wel via andere gegevens. Daar zit tenslotte een groot deel van het geluk en leven. En ze bouwen daar relaties in op. 

    Los daarvan.... Knap, dat ze het doen. Anders zou er ook geen piraten wereld meer zijn. 🙌

    • Leuk 1
    • Eens 1
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Volledig mee eens, ik heb erg veel respect voor posters.
    Velen doen het gewoon om iets voor anderen te betekenen.
    In sommige gevallen kan het uploaden van wat films en series mensen erg blij maken.
    Ik werkte vroeger in een verzorgingshuis, waar veel mensen zich verveelde.
    Dan zette ik wekelijks 7 a 10 oudere films en series op een mediaspeler, Floris, Swiebertje e.d.
    Mensen waren daar zo ontzettend blij mee. Posters helpen vele mensen, mijn respect.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Deze naam zeg me heel veel als ik me goed kan heugen hij of Zij lang een poster geweest Op Newzbin  en regelmatig op spotnet te zien geweest.

    ja wie nu D.U. maybe die vraagt er ook om zo langzamerhand tijd zal het leren.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Op 6-8-2021 om 18:44 zei Skeletor:

    Ik ben toch benieuwd welk achterbaks stukje narigheid die Uploaders aangeeft bij BREIN, want ik geloof niet in het toeval dat BREIN daar alleen met eigen middelen achter is gekomen.

    Snaterke was zelf ook niet erg voorzichtig die zat toen veel in de chat op Newzbin en liet zelfs foto's en info zien daar in de chat o.a met wat voor werk ze deed en linkjes naar het eigen bedrijf niet erg handig natuurlijk.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Dat is het hele eieren eten, vertrouw als uploader helemaal niemand, echt niemand.

    Je zegt het trots tegen je vrouw. Een dag later blijkt dat ze een relatie heeft met alle mannen in de straat. Er ontstaat een vreselijke vechtscheiding. De kans dat ze je als uploader dan niet verraad, is dan zeer klein. Ik zou het zelfs na een 40 jarig huwelijk nog niet delen. 

    Uploaden, doe het volgens alle middelen om jezelf te beschermen. Werk alleen of in een nauw team van goede, betrouwbare vrienden, die zich allemaal schuldig maken aan 'illegaal' uploaden. Schep nooit op, voer je ego niet, werk volledig anoniem en zwijg tot de dood en daarna. Dan kan Brein heeeeeel lang naar je zoeken. Snaterke is naar mijn inziens door zijn eigen uitlatingen onderste boven aan het kruis genageld. Erg jammer.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    13 minuten geleden zei Meh Meh:

    Dat is het hele eieren eten, vertrouw als uploader helemaal niemand, echt niemand.

    Snaterke en Kwiebus65 hebben natuurlijk al jarenlang de hand in de Uploads van Computer Games en Snaterke kennelijk ook nog wat andere Content Uploads. Doordat ze zoveel jaren feitelijk ongestoord haar gang kon gaan is het idee onaantastbaar te zijn een beetje doorgeslagen zoals @Eagle al aangaf. Het is in dit geval dus wel een duidelijke waarschuwing dat BREIN achter de schermen heel veel verzamelt en ineens toeslaat.

    Ik heb een linkje naar de Dagvaarding van Maart 2021 waarin zeer uitvoerig staat omschreven wat BREIN had afgesproken en welk materiaal BREIN aanvoert, waaronder de volgende regel;

    Snaterke heeft in de periode tussen maart 2011 en december 2019 in totaal 5.589 spots geplaatst op Newzbin en de voorgangers
    www.nzbspots.org en www.nzbee.org.

    BREIN  voert in deze Dagvaarding screenshots aan van Snaterke Uploads die natuurlijk nog vrij makkelijk te vinden zijn, gezien het feit dat alleen op Newzbin de spots zijn verwijdert van de laatste 20 maanden. Als je een beetje retentie hebt, zijn er nog uploads binnen te halen die dateren uit 2011.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    2 uur geleden zei Skeletor:

    Snaterke en Kwiebus65 hebben natuurlijk al jarenlang de hand in de Uploads van Computer Games en Snaterke kennelijk ook nog wat andere Content Uploads. Doordat ze zoveel jaren feitelijk ongestoord haar gang kon gaan is het idee onaantastbaar te zijn een beetje doorgeslagen zoals @Eagle al aangaf. Het is in dit geval dus wel een duidelijke waarschuwing dat BREIN achter de schermen heel veel verzamelt en ineens toeslaat.

    Ik heb een linkje naar de Dagvaarding van Maart 2021 waarin zeer uitvoerig staat omschreven wat BREIN had afgesproken en welk materiaal BREIN aanvoert, waaronder de volgende regel;

    Snaterke heeft in de periode tussen maart 2011 en december 2019 in totaal 5.589 spots geplaatst op Newzbin en de voorgangers
    www.nzbspots.org en www.nzbee.org.

    BREIN  voert in deze Dagvaarding screenshots aan van Snaterke Uploads die natuurlijk nog vrij makkelijk te vinden zijn, gezien het feit dat alleen op Newzbin de spots zijn verwijdert van de laatste 20 maanden. Als je een beetje retentie hebt, zijn er nog uploads binnen te halen die dateren uit 2011.

    verkeerde aangetikt, bedoelde bedankt voor deze info, hier is niet tegen aan te vechten Brein wint altijd.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  1 lid is actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: De Problemen van Novo Nordisk met Wegovy en Ozempic Gebruiker: Janneke92 Hey allemaal! Ik heb gehoord dat de aandelen van Novo Nordisk behoorlijk zijn gedaald. Wat is er precies aan de hand? Kan iemand me uitleggen wat de problemen zijn met hun producten, zoals Wegovy en Ozempic? Expert: DokterChris Hey Janneke92! Goede vraag! Novo Nordisk, een Deens farmaceutisch bedrijf, heeft twee populaire medicijnen: Wegovy en Ozempic. Beide worden gebruikt voor gewichtsverlies en hebben veel aandacht gekregen. Maar onlangs heeft het bedrijf aangegeven dat ze dit jaar minder verkoop en winst verwachten. Dat kwam als een verrassing voor veel analisten. De reden hiervoor? Ze worden geconfronteerd met een paar problemen. Ten eerste worden de prijzen in de VS lager, wat hun inkomsten aantast. Daarnaast verliezen ze exclusiviteit in verschillende landen, zoals China en Canada. Dit betekent dat andere bedrijven ook hun medicijnen kunnen maken, wat de concurrentie vergroot. Stel je voor dat je de enige bent die een populaire snack verkoopt, en dan komen er ineens twintig andere verkopers op de markt! Ondanks dit, zegt CEO Mike Doustdar dat ze optimistisch blijven over de introductie van een nieuwe versie van Wegovy in pilvorm. Ze denken dat dit hen kan helpen om weer terrein te winnen. Het is echt een beetje een strijd voor hen, vooral nu hun grootste concurrent, Eli Lilly, ook nieuwe producten uitbrengt. Dus ja, het is een uitdagende tijd voor Novo, maar ze hebben plannen om zich aan te passen! Reacties van Gebruikers Gebruiker: MarkR Dank je, DokterChris! Klinkt als een flinke uitdaging voor ze. Wat betekent dit voor de prijzen van deze medicijnen? Gebruiker: LotteV Ja, MarkR, ik vroeg me dat ook af. Als ze minder verkopen, gaan de prijzen dan omhoog of omlaag? Gebruiker: DokterChris Goede vraag, LotteV! Over het algemeen, als er meer concurrentie is (zoals nu met Eli Lilly), dan kunnen de prijzen lager worden. Maar als de kosten voor het maken van het medicijn stijgen, kan het ook andersom! Het is een spel van vraag en aanbod. Gebruiker: Robbert88 Past wel bij de tijden, lijkt het wel. Alles wordt duurder, zelfs medicijnen! Ik hoop dat het voor patiënten niet te veel invloed heeft. Gebruiker: SaraL Ik gebruik Wegovy al een tijdje en het heeft me echt geholpen. Als de prijs omhoog gaat, kan ik het misschien niet meer betalen. Dat zou echt jammer zijn! Gebruiker: Bas_is_hier Inderdaad, SaraL! Maar misschien dat de nieuwe concurrentie ook goede dingen met zich meebrengt. Het zou fijn zijn als er meer opties komen! Gebruiker: LotteV Ja, dat zou het zeker. Maar ik vind het ook eng om te zien dat zulke grote bedrijven zo’n strijd hebben. Laatst zag ik ook dat ze samen met de regering werken om prijzen te verlagen. Wat betekent dat voor ons als consumenten? Gebruiker: DokterChris Dat is een belangrijk punt, LotteV. De afspraken om prijzen te verlagen kunnen helpen, maar het kan betekenen dat de totale winst voor die bedrijven afneemt. Soms kan dat ook invloed hebben op het onderzoek naar nieuwe medicijnen. Maar hopelijk blijven ze investeren in goede producten! Gebruiker: Janneke92 Wauw, dat was een goed gesprek! Bedankt allemaal! Ik ga dit in de gaten houden. Gebruiker: MariskaW Inderdaad, goed dat we dit bespreken! Wat denken jullie dat Novo moet doen om weer stabiel te worden? Gebruiker: DokterChris Ze moeten echt focussen op innovatie en marketing voor hun nieuwe producten. En misschien hun prijzen herzien zodat ze aantrekkelijk blijven. Het blijft spannend! Gebruiker: Robbert88 Hopelijk blijft er genoeg keuze voor ons als consumenten! We moeten hen in de gaten houden. Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Hoe reset je de fabrieksinstellingen van je apparaat en wat moet je weten? Gebruiker: TechLiefhebber93 Hey allemaal, ik heb een vraagje. Hoe kan ik de fabrieksinstellingen van mijn smartphone resetten? En wat moet ik daar precies van weten? Ik ben een beetje bang dat ik iets fout doe en al mn gegevens verlies. Alvast bedankt! Expert: GadgetGuru Hey TechLiefhebber93, goeie vraag! Het resetten van de fabrieksinstellingen is eigenlijk best simpel, maar het is wel belangrijk dat je het goed doet. Back-up maken: Eerst en vooral, maak een back-up van je gegevens! Dit kan meestal met een cloud-service of via je computer. Denk aan foto’s, contacten en belangrijke documenten. Instellingen openen: Ga naar de instellingen van je smartphone. Dit kan vaak met een icoontje dat lijkt op een tandwiel. Zoek naar ‘Herstellen’ of ‘Resetten’: Dit kan onder verschillende categorieën staan, zoals ‘Systeem’ of ‘Aanvullende instellingen’. Fabrieksinstellingen kiezen: Hier zou je de optie moeten zien om ‘Fabrieksinstellingen’ of ‘Telefoon resetten’ te selecteren. Klik daarop. Bevestigen: Je krijgt waarschijnlijk een waarschuwing dat je al je gegevens kwijtraakt. Bevestig dit, en je toestel begint met resetten. Dit kan een paar minuten duren. Instellen als nieuw: Als het klaar is, moet je je toestel opnieuw instellen alsof het nieuw is. Volg de instructies op het scherm. Let op: Zorg ervoor dat je batterij goed is opgeladen voordat je begint. En als je nog een simkaart of microSD-kaart in je toestel hebt, haal deze eruit voor de zekerheid. Die reset kan een goed idee zijn als je problemen hebt of als je je toestel verkoopt. Als je nog meer vragen hebt, let me know! Succes! Gebruiker: Miri Dank je wel, GadgetGuru! Duidelijk uitgelegd. Wist niet dat ik eerst moest back-uppen, haha. Gebruiker: Joris1980 Ik heb ook een vraagje! Moet je ook apps opnieuw installeren na de reset? Of blijven die staan als je ze niet verwijdert? Expert: GadgetGuru Hey Joris1980, goeie vraag! Bij het resetten van de fabrieksinstellingen worden alle apps, instellingen en bestanden gewist. Dus ja, je moet ze opnieuw installeren. Mocht je ze in de cloud hebben geback-upt, dan kun je ze meestal gemakkelijk terugzetten. Neem even de tijd om alles opnieuw te installeren, het is altijd goed om met een schone lei te beginnen! Gebruiker: SlimmeSophie Ik heb het ook gedaan met mn tablet, en het hielp echt! Maar ik wist niet dat ik mn gegevens moest back-uppen, dat had ik getopt! Gebruiker: DatGemiddeldeMeisje Sophie, ik zou zeggen dat je het nu weet voor de volgende keer! Het is gewoon zo’n standaard ding, maar we vergeten het vaak. GadgetGuru, je bent een topper met je uitleg! Gebruiker: Niels999 Ik heb het net gedaan, maar ik kreeg zo’n waarschuwing dat mn simkaart conflicteerde ofzo. Vraagje, wat is dat? Expert: GadgetGuru Hey Niels999, dat kan gebeuren! Normaal gesproken kun je je simkaart gewoon laten zitten tijdens het resetten. Maar soms kan het zijn dat je toestel er over struikelt tijdens het proces. Haal het er gewoon eens uit en probeer opnieuw, het zou niet zo’n probleem moeten zijn. Gebruiker: Carla-koffie Haha, veel makkelijker dan ik dacht, thanks voor de uitleg! Heb mn tablet nu opnieuw ingesteld, ben blij dat ik niks ben kwijtgeraakt. Gebruiker: TimmyTech Snap echt niet waarom ik niet eerder heb gereset, mn telefoon loopt nu zoveel beter! Bedankt voor de tips, GadgetGuru. Gebruiker: Eric1234 Zou je kunnen zeggen dat je eens in de zoveel tijd moet resetten? Ik heb het nog nooit gedaan, maar met deze tips lijkt het me wel goed! Gebruiker: SuzyT Eric1234, dat is zeker een goed idee! Een reset kan helpen bij vastlopers en zo. Probeer het eens, en als je problemen hebt, roep maar. Zo, dat was de discussie! Iedereen lijkt elkaar goed te helpen en de tips worden gewaardeerd. Laat maar weten als je meer wilt weten! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Waarom verbinden mijn AirPods niet? Hulp Gezocht! iRonnie: Hey allemaal! Ik heb een probleem met mijn AirPods. Ze willen maar niet verbinden met m’n iPhone. Ik heb alles geprobeerd, maar het lukt niet. Kan iemand me helpen? ExpertJasper: Hoi iRonnie! Geen zorgen, dit probleem komt vaker voor. Hier zijn een paar dingen die je kunt proberen: Controleer de batterij: Zorg ervoor dat zowel je AirPods als je iPhone genoeg batterij hebben. Soms kunnen ze niet verbinden als de batterij bijna leeg is. Bluetooth inschakelen: Zorg ervoor dat Bluetooth aanstaat op je iPhone. Ga naar Instellingen > Bluetooth en zorg ervoor dat de schakelaar aan staat. Vergeten apparaat: Als je de AirPods al eerder hebt verbonden, probeer ze dan "te vergeten." Ga naar Instellingen > Bluetooth, tik op het "i"-icoontje naast je AirPods en kies "Vergeet dit apparaat". Vervolgens kun je ze opnieuw koppelen. Reset je AirPods: Dit is soms nodig. Plaats je AirPods in de case, open de deksel, houd de setup-knop op de achterkant van de case ingedrukt tot het lampje knippert. Dit reset je AirPods. Software upgrade: Zorg ervoor dat je iPhone de nieuwste software heeft. Ga naar Instellingen > Algemeen > Software-update en kijk of er iets beschikbaar is. Probeer deze stappen en hopelijk werkt het weer! MayaB: Thanks, ExpertJasper! Ik had ook een keer dat probleem. Het resetten van de AirPods heeft echt geholpen. Benieuwd of dat voor iRonnie ook werkt! FreekieGeek: Ik had ook dit issue met m’n AirPods! Was echt gefrustreerd, maar na het "vergeten" van het apparaat werkte alles weer. Gewoon even geduld hebben! iRonnie: Bedankt voor de tips, allemaal! Heb allemaal geprobeerd, ook het resetten en vergeten, maar het helpt niet. Blijft maar zeggen "verbinden…" maar zonder succes. DJ_Timmerman: Oh jeetje, dat klinkt krom! Heb je al eens gekeken of je AirPods met een ander apparaat kunnen verbinden? Misschien ligt het aan je iPhone en niet aan de AirPods zelf. iRonnie: Eh, nog niet geprobeerd! Ga ik eens doen. Heb ze nog niet met iets anders geprobeerd. Bedankt voor de tip, DJ_Timmerman! RoxanneM: Heb je al geprobeerd om je iPhone opnieuw op te starten? Soms kan dat ook helpen bij verbindingsproblemen. Gewoon even uitzetten en weer aanzetten kan wonderen doen! iRonnie: Ja, dat deed ik ook al meerdere keren. Denk dat ik ze maar eens naar de winkel moet brengen, ofzo. Maar ik blijf het proberen! MrTechie: Als laatste redmiddel, misschien moet je de netwerkinstellingen van je iPhone resetten? Dit kan ook alle Bluetoothproblemen oplossen. Maar let op, dan moet je ook je Wi-Fi wachtwoorden opnieuw invoeren. MayaB: Dat is een goede! Ik heb dat ook eens gedaan bij een ander apparaat. Maar ik zou wel eerst andere dingen proberen. Netwerkinstellingen resetten is best ingrijpend. DJ_Timmerman: Klopt, maar soms moet je dat echt doen. En, iRonnie, als je naar de winkel gaat, neem een screenshot van je garantie, voor het geval dat! iRonnie: Dank voor alle tips! Ik ga eerst proberen of ze met een ander apparaat verbinden en dan de rest. Als het nog niet lukt, dan maar naar de winkel. Jullie zijn top! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...