Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Hoe streamingdiensten illegaal downloaden stimuleren

     Delen


    Nederland heeft er sinds vorige maand weer een nieuwe filmstreamingdienst bij. Op social media werd de komst van Disney+ toegejuicht, maar klonken er ook diverse kritische geluiden. Loopt het aantal aanbieders inmiddels niet de spuigaten uit? En op welke dienst kun je nu precies welke films en series kijken? En een vraag die vanaf de zijlijn gesteld werd: speelt de versnippering van het aanbod illegaliteit in de hand?

    iStock-880861434-1024x682.jpg11 september 2013 ging de geschiedenis in als de dag waarop die het leven van filmliefhebbers in Nederland voorgoed veranderde.  De lancering van de Amerikaanse videodienst Netflix ging met het nodige kabaal gepaard. Gebruikers konden voortaan via een abonnementsvorm onbeperkt films en series bekijken. Netflix was in die eerste jaren heer en meester en zorgde ervoor dat de consument snel wende aan deze manier van filmkijken.

    Dat had natuurlijk invloed op de al onder druk staande markt voor home entertainment, maar ook, zo bleek later, op het illegaal downloaden door de mainstream consument. De catalogus van Netflix was groot en werd wekelijks aangevuld. Waarom zou je allerlei risico’s nemen als je voor minder dan een tientje in de maand veel van je favoriete series en films op een geoorloofde manier kon zien? Netflix leek te bewijzen wat piratenjager Tim Kuik van Stichting BREIN al jaren riep: het beste alternatief tegen illegaal downloaden, is een legaal alternatief.

    Daar komt de concurrentie

    Het succes van Netflix viel natuurlijk op en al snel betraden andere aanbieders de streamingarena. De meest opvallende was Videoland van RTL Nederland. Onder de naam Videoland Unlimited ging de dienst eind 2013 de concurrentie aan met Netflix. Een belangrijk onderdeel binnen de Videoland-catalogus waren succesvolle televisieprogramma’s van RTL zoals Moordvrouw, Aaf, Gooische Vrouwen, Grijpstra & De Gier, Baantjer en Iedereen Is Gek Op Jack.

    Citaat

    Een rekensom wijst uit dat de HD- en 4K-allesvreter tussen de 60 en 70 euro in de maand kwijt is.

     

    Hoewel Nederland massaal Netflix bleef omarmen, wist ook Videoland langzaam maar zeker zijn weg te vinden naar de consument. Zeker toen de dienst de optie om vooruit te kijken aankondigde, evenals eigen exclusieve series. De volgende concurrent liet beduidend langer op zich wachten.

    Amazon Prime Video kwam in Nederland eind 2016 beschikbaar. De dienst was in één klap de goedkoopste filmstreamingdienst in Nederland. Abonnees betaalden in eerste instantie slecht zes euro per maand. Daarnaast bood televisieaanbieder Ziggo zijn klanten Ziggo Series XL aan, inclusief diverse HBO-series, waaronder de succesvolle fantasyreeks Games Of Thrones. In de jaren daarop kregen ook een aantal lokale nichespelers op het gebied van horror, jeugd, cabaret en arthouse voet aan de Nederlandse streaminggrond.

    screen-shot-2019-05-06-at-9-18-26-am-155Alleskijkers zijn duur uit

    Tot halverwege dit jaar leek de strijd gestreden. Netflix was heer en meester en liet Videoland en Amazon Prime Video ver achter zich. Wel vertoonde Netflix’ succes de afgelopen jaren steeds meer kleine barstjes. Een verhoging van het abonnementsgeld zorgde voor opgetrokken wenkbrauwen en grootleverancier Disney verbrak het contract met de streamingdienst.

    Wil de industrie niet dat ik illegaal download, dan moet zij de versnippering tegengaan.

    Met als gevolg dat alle Marvel- en Star Wars-films en Disney-tekenfilms van Netflix verdwenen. Disney realiseerde zich dat er veel geld te verdienen is in de streamingarena en lanceerde zijn eigen streamingdienst, Disney+. Ook Apple maakte in september de eerste details over een eigen dienst bekend. Waar de consument vier jaar geleden kon kiezen uit twee uiteenlopende diensten, is het anno 2019 door veel nieuwe spelers behoorlijk onoverzichtelijk. Wie tegenwoordig alle nieuwe series wil kunnen bekijken, is een klein fortuin kwijt.

    Citaat

    Een rekensom wijst uit dat de HD- en 4K-allesvreter tussen de 60 en 70 euro in de maand kwijt is. Een bedrag dat niet veel consumenten bereid zijn te betalen. Lonkt daardoor het illegale alternatief weer?

    Gefragmenteerd landschap

    Vooralsnog is er geen uitgebreid onderzoek gedaan naar deze stelling. Maar het feit dat het laatste seizoen van Game of Thrones voor een wereldwijde groei in illegaal dataverkeer zorgde, spreekt boekdelen. Zo publiceerde onderzoeksbureau MUSO cijfers waaruit bleek dat op 14 april, het moment waarop de eerste aflevering van het laatste seizoen van Game of Thrones in première ging, het aantal bezoekers van illegale aanbieders met ruwweg 45 miljoen gebruikers steeg ten opzichte van het aantal van een week daarvoor. Dit patroon keerde terug in de daaropvolgende weken.

    Midden september werd in Engeland het jaarlijkse IP Crime and Enforcement Report gepubliceerd, dat een groei van het illegale downloadverkeer voorspelde. De reden? Het gefragmenteerde landschap van exclusieve content. “Het lijkt erop dat er een heropleving van torrentverkeer is, vergeleken met de mogelijke teruggang van peer-to-peer file sharing in de laatste jaren”, aldus de samenstellers. “Een aannemelijke reden hiervoor is het feit dat steeds meer legale platformen inzetten op exclusieve content, waardoor abonnees niet meer de toegang hebben tot alle content waar ze interesse in hebben.”

    iStock-491247524-1024x674.jpgDe maat is vol

    En dat speelt ook in Nederland. We spraken met een van de eerdergenoemde allesvreters (wiens naam bij de redactie bekend is). Maandelijks betaalt hij voor abonnementen op Netflix, Disney+ (nu nog gratis), NL Ziet, Amazon Prime, Videoland en meerdere muziekstreamingdiensten. Nog meer nieuwe diensten komen er bij hem niet in. “Doordat alles wat ik wilde zien op een legale manier verkrijgbaar was, ben ik een aantal jaar geleden compleet gestopt met illegaal downloaden. Daar ben ik dit jaar echter weer mee begonnen.”

    Hij vervolgt: “Wij zijn thuis grote Game of Thrones-fans. Het nieuwe seizoen kon ik alleen bekijken via Ziggo Series XL. Ik had geen zin in wéér een abonnement, dus heb ik de afleveringen illegaal van internet getrokken.” Hij bekent dat hij sindsdien vaker series op illegale wijze verkrijgt. Schuldig voelt hij zich daar niet over. “Ik betaal iedere maand een godsvermogen aan streamingdiensten. Wil de industrie niet dat ik download, dan moet zij ervoor zorgen dat niet alles overal verspreid staat. Voor een dergelijke oplossing betaal ik zonder morren.”

    De grote oversteek

    Met de onlangs aangekondigde nieuwe diensten van NBC en Apple lijkt het voor de hand te liggen dat het illegale dataverkeer blijft stijgen. De vraag is hoe de filmindustrie en partijen als BREIN met deze nieuwe situatie omgaan. Bovendien blijft de streamingarena volop in beweging. Een groot aantal services dat alleen in Amerika actief is, staat namelijk te popelen om de oversteek naar Europa te maken. Kortom, er staat ons nog van alles te wachten.

    https://www.entertainmentbusiness.nl/film/help-alweer-een-nieuwe-aanbieder/



    William1
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Topic: Beste RARBG alternatieven voor films en series zonder problemen? Gebruiker: FilmFan123 Hey allemaal! Ik ben al een tijd fan van RARBG, maar ik heb gehoord dat het soms niet zo betrouwbaar is. Wat zijn de beste alternatieven voor het downloaden van films en series? Ik wil niet te veel gedoe en gewoon lekker kunnen kijken. Alvast bedankt! Expert: TorrentGuru Hoi FilmFan123! Goede vraag! RARBG is inderdaad super populair, maar het klopt dat het soms problemen kan geven. Sommige alternatieven die je zou kunnen proberen zijn: 1337x – Deze site is een van de oudste en nog steeds erg populair. De interface is gebruiksvriendelijk en je vindt er veel films en series. Let wel op de kwaliteit, want soms kunnen er fakes tussen zitten. Torrent Galaxy – Dit is een goede optie die veel opties heeft. Je kan er niet alleen films en series vinden, maar ook games en software. De community is aardig actief, dus je kan vaak wel goede tips en aanbevelingen vinden. YTS – Als je vooral van films houdt, dan is YTS geweldig. Ze bieden films aan in hoge kwaliteit, en de bestandsgroottes zijn vaak klein, wat ideaal is als je beperkte opslag hebt. Nyaa.si – Voor anime-fans is Nyaa een must-visit. Ze hebben vrijwel alle anime die je maar kan bedenken, en de community is altijd behulpzaam. EZTV – Als je vooral series wilt, kijk dan hier voor je favoriete shows. Ze hebben een uitgebreide catalogus en zijn goed georganiseerd. Het belangrijkste is om altijd goed te kijken naar de comments en de uploaders. En natuurlijk, zorg dat je een goede VPN gebruikt voor je eigen veiligheid. Veel plezier met downloaden en kijken! Reacties: Gebruiker: MovieLover88 Thanks voor de tips, TorrentGuru! Ik ga eens kijken naar 1337x, daar heb ik wel eens van gehoord maar nog niet echt gebruikt. Gebruiker: SeriesJunkie Ik ben niet zo’n fan van de interface van 1337x, maar de content is wel top. Je ziet vaak de nieuwste series al snel verschijnen. En mijn ervaring met YTS is ook goed, jij bent een wijsneus TorrentGuru! Gebruiker: AnimeFanatic Nyaa is geweldig! Ik haal altijd mijn anime van die site. Het is super handig en er zijn vaak ook subs beschikbaar. Aber, je moet dan wel een beetje weten welke torrents je moet hebben, anders krijg je rommel. Gebruiker: ChillaxGuy Waarom moet je altijd een VPN gebruiken? Is dat echt nodig of is dat gewoon voor paranoïde mensen? Expert: TorrentGuru Hey ChillaxGuy! Ja, een VPN is zeker handig. Het beschermt je privacy, vooral als je torrents download. Mensen kunnen makkelijk zien wat je downloadt zonder VPN. En sommige ISP’s kunnen je verkeer beperken. Gewoon voor de zekerheid, weet je wel! Gebruiker: FilmFan123 Wat is eigenlijk het verschil tussen de gratis torrents en de premium versie van sommige sites? Is het echt de moeite waard om ervoor te betalen? Gebruiker: DownloadDiva He FilmFan123! Ik ben vaak tegengekomen dat de premium versies sneller zijn en minder advertenties hebben. Maar als je gewoon casual downloadt, is gratis meestal prima. Bij de gratis versies kun je echter vaker dat dingen niet werken of dat je moet wachten. Gebruiker: OldSchoolTorrents Echt leuke discussie dit! Heb zelf altijd goede ervaringen met Torrent Galaxy. De zoekfunctie is geweldig en ik vind het leuk dat er vaak nieuwe releases zijn. Gebruiker: RandomDude Zelf gebruik ik meestal RARBG, maar ik ga die andere sites ook eens checken. Weet iemand of er vaak fake torrents zijn bij die alternatieven? Dat is altijd zo’n gedoe… Expert: TorrentGuru Goede vraag, RandomDude! Ja, bij elke torrent site kunnen er fake uploads zijn. Het is altijd goed om de comments in de gaten te houden. Vaak melden mensen als iets niet klopt. Het blijft dus een beetje oppassen. Succes! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Juventus vs. Cagliari – De Belangrijke Wedstrijd Gebruiker: Jeroen123 Hey, wat denken jullie van de wedstrijd tussen Juventus en Cagliari? Zijn er kanshebbers voor de overwinning? Expert: Voetbalkenner88 Hallo Jeroen! Goede vraag! De wedstrijd is echt belangrijk voor beide teams. Juventus heeft het de afgelopen weken moeilijk gehad. Ze speelden twee keer gelijk, en met de druk om weer punten te scoren, wil je ze zeker niet onderschatten. Ze hebben sterke spelers zoals Vlahovic en ze moeten echt proberen te winnen om de competitie weer op gang te krijgen. Cagliari daarentegen, zoekt ook naar een overwinning. Hun laatste winst was al van september, en dat is best lang. Ze hebben een leuke selectie met wat jonge talenten. De focus ligt dit keer vooral op hun verdediging omdat ze de punten hard nodig hebben voor de degradatiezone. Als Juventus hun aanval goed kan combineren, dan denk ik dat ze een goede kans maken. Maar als Cagliari slim speelt en de counter kan uitbuiten, kunnen ze ook verrassen. Het wordt spannend! Gebruiker: Voetbalgek1995 Klinkt logisch! Maar wat vinden jullie van Spalletti? Zou hij niet meer risico moeten nemen met de opstelling? Expert: Voetbalkenner88 Ja, dat is een goeie! Spalletti is een tacticus, dat zien we in zijn keuzes. Hij laat bijvoorbeeld Koopmeiners achterin spelen om de creativiteit te vergroten. Soms moet je risico’s nemen, vooral in zulke cruciale wedstrijden. Aan de andere kant wil hij misschien ook de defensie versterken. Balance is key. Het is lastig, maar het publiek hoopt echt op meer aanvallend voetbal. Gebruiker: AnnekeFan Ik vind het zo spannend! Ik hoop dat Vlahovic vandaag zijn doelpunten kan maken. Hij moet het team echt dragen! Gebruiker: Messi79 Zeker, Vlahovic is zo’n talent! Maar ik denk dat de hele ploeg beter moet presteren, anders gaat het niet makkelijk worden. Gebruiker: StijnBoss Moet je ook kijken naar de verdediging van Cagliari. Ze hebben Palestra, die kan wel wat goeds brengen als hij in de stemming is. Gebruiker: Daarishe Haha, ja! Als hij niet te veel moet verdedigen en kan aanvallen, wie weet… Gebruiker: TienerTim Dit is echt een belangrijke wedstrijd voor de competitie! Als Juventus wint, komen ze dichterbij de bovenste plekken en Cagliari kan dan weer wat ademruimte krijgen. Gebruiker: FelixTheCat Precies! Ik ben benieuwd naar de live-updates! Hopelijk houdt iedereen zich een beetje aan de strategie en gaat het niet helemaal mis. Gebruiker: Voetbalkenner88 Dat hoop ik ook, Felix! Het is cruciaal om gefocust te blijven. We moeten gewoon genieten van de wedstrijd en hopen dat beide teams vol voor de winst gaan spelen! Gebruiker: Jeroen123 Thanks allemaal! Ik heb er zin in! Laten we hopen op een mooie wedstrijd! Dit is echt een levendige discussie over de wedstrijd! Iedereen heeft zijn eigen kijk en dat maakt het leuk om te volgen. Het is belangrijk om de verschillende perspectieven te zien voordat de wedstrijd begint! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Hoe zorg ik ervoor dat iMessage op al mijn apparaten goed synchroniseert? iRonnie: Hey allemaal! Ik heb een probleem met iMessage. Ik heb een iPhone, iPad en MacBook, maar het lijkt alsof mijn berichten niet goed synchroniseren tussen al mijn apparaten. Soms krijg ik berichten op mijn iPhone en niet op mijn iPad, en dat is best vervelend. Iemand die tips heeft? AppleExpert: Hoi iRonnie! Dat klinkt vervelend, maar gelukkig is dit meestal goed op te lossen. Hier zijn een paar dingen die je kunt checken: Zorg dat je met hetzelfde Apple ID bent ingelogd op al je apparaten. Ga naar Instellingen op je iPhone en iPad en klik bovenaan op je naam. Check of dat ook zo is op je MacBook via Systeemvoorkeuren > Apple ID. Controleer je iMessage-instellingen. Op elk apparaat, ga naar Instellingen (op de iPhone/iPad) of Berichten (op de Mac). Zorg ervoor dat iMessage ingeschakeld is. Op je iPhone en iPad moet je ook kijken bij ‘Verzend en ontvang’. Hier moet je ervoor zorgen dat je e-mailadres en telefoonnummer zijn geselecteerd. Schakel iMessage uit en weer in. Soms is dit de beste oplossing. Ga naar Instellingen > Berichten en zet iMessage uit. Wacht een paar seconden en zet het weer aan. Dit kan helpen bij het herstellen van de synchronisatie. Controleer je internetverbinding. Zorg ervoor dat al je apparaten met hetzelfde Wi-Fi netwerk zijn verbonden, en dat ze goede internetverbinding hebben. Update je apparaten. Zorg ervoor dat al je apparaten draaien op de nieuwste versie van iOS, iPadOS of macOS. Soms kunnen updates bugs oplossen die dit probleem veroorzaken. Als je deze stappen volgt, zou het moeten werken. Als het nog steeds niet lukt, laat het me weten! AppleEva: Bedankt voor de tips, AppleExpert! Ik had hetzelfde probleem en door je uitleg kon ik het zo fixen. Dus, super nuttig! TechieTom: Hey iRonnie, ik had ook een soortgelijk probleem en ik ontdekte dat mijn iCloud-opslag vol was. Misschien dat dit ook invloed heeft op je berichten. Check eens of je genoeg opslag hebt! iRonnie: Thanks, AppleExpert en TechieTom! Ik ga alles even doorlopen. Hopelijk lukt het! KikiM: Ik had het ook met m’n iPhone en iPad, maar dat was omdat ze niet op hetzelfde netwerk zaten. Kijk daar ook even naar. Succes! DannyDigital: @KikiM, dat had ik ook heel lang! Het was zo simpel, maar ik had het er niet eens bij stilgestaan. Je denkt dat alles goed is, maar soms is het gewoon een klein foutje. Goed dat je dat noemt! iRonnie: Ja, ik check het straks. Het zijn vaak van die kleine dingen die het doen of niet doen, haha! GadgetGirl: Ik ben altijd bang dat iMessage te veel batterij kost als ik alles sync, maar het is wel handig, dus ik neem het voor lief. Merkt iemand daar wat van? AppleExpert: @GadgetGirl, dat is een goede vraag! iMessage zelf verbruikt eigenlijk niet heel veel batterij, vooral als je het meldt via Wi-Fi. Maar als je veel berichten ontvangt of verzendt, kan het wat energie kosten. Zet je Wi-Fi ook aan als je op iMessage bent, dat helpt! iRonnie: Wauw, wat een fijne community hier! Dank jullie allemaal voor de tips! Ik laat weten of het me gelukt is. TechieTom: Zou leuk zijn om te horen of alles werkt, iRonnie! En als het niet lukt, gewoon opnieuw vragen! Einde van de discussie: Blijf elkaar steunen en helpen! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...