Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Hoe streamingdiensten illegaal downloaden stimuleren

     Delen


    Nederland heeft er sinds vorige maand weer een nieuwe filmstreamingdienst bij. Op social media werd de komst van Disney+ toegejuicht, maar klonken er ook diverse kritische geluiden. Loopt het aantal aanbieders inmiddels niet de spuigaten uit? En op welke dienst kun je nu precies welke films en series kijken? En een vraag die vanaf de zijlijn gesteld werd: speelt de versnippering van het aanbod illegaliteit in de hand?

    iStock-880861434-1024x682.jpg11 september 2013 ging de geschiedenis in als de dag waarop die het leven van filmliefhebbers in Nederland voorgoed veranderde.  De lancering van de Amerikaanse videodienst Netflix ging met het nodige kabaal gepaard. Gebruikers konden voortaan via een abonnementsvorm onbeperkt films en series bekijken. Netflix was in die eerste jaren heer en meester en zorgde ervoor dat de consument snel wende aan deze manier van filmkijken.

    Dat had natuurlijk invloed op de al onder druk staande markt voor home entertainment, maar ook, zo bleek later, op het illegaal downloaden door de mainstream consument. De catalogus van Netflix was groot en werd wekelijks aangevuld. Waarom zou je allerlei risico’s nemen als je voor minder dan een tientje in de maand veel van je favoriete series en films op een geoorloofde manier kon zien? Netflix leek te bewijzen wat piratenjager Tim Kuik van Stichting BREIN al jaren riep: het beste alternatief tegen illegaal downloaden, is een legaal alternatief.

    Daar komt de concurrentie

    Het succes van Netflix viel natuurlijk op en al snel betraden andere aanbieders de streamingarena. De meest opvallende was Videoland van RTL Nederland. Onder de naam Videoland Unlimited ging de dienst eind 2013 de concurrentie aan met Netflix. Een belangrijk onderdeel binnen de Videoland-catalogus waren succesvolle televisieprogramma’s van RTL zoals Moordvrouw, Aaf, Gooische Vrouwen, Grijpstra & De Gier, Baantjer en Iedereen Is Gek Op Jack.

    Citaat

    Een rekensom wijst uit dat de HD- en 4K-allesvreter tussen de 60 en 70 euro in de maand kwijt is.

     

    Hoewel Nederland massaal Netflix bleef omarmen, wist ook Videoland langzaam maar zeker zijn weg te vinden naar de consument. Zeker toen de dienst de optie om vooruit te kijken aankondigde, evenals eigen exclusieve series. De volgende concurrent liet beduidend langer op zich wachten.

    Amazon Prime Video kwam in Nederland eind 2016 beschikbaar. De dienst was in één klap de goedkoopste filmstreamingdienst in Nederland. Abonnees betaalden in eerste instantie slecht zes euro per maand. Daarnaast bood televisieaanbieder Ziggo zijn klanten Ziggo Series XL aan, inclusief diverse HBO-series, waaronder de succesvolle fantasyreeks Games Of Thrones. In de jaren daarop kregen ook een aantal lokale nichespelers op het gebied van horror, jeugd, cabaret en arthouse voet aan de Nederlandse streaminggrond.

    screen-shot-2019-05-06-at-9-18-26-am-155Alleskijkers zijn duur uit

    Tot halverwege dit jaar leek de strijd gestreden. Netflix was heer en meester en liet Videoland en Amazon Prime Video ver achter zich. Wel vertoonde Netflix’ succes de afgelopen jaren steeds meer kleine barstjes. Een verhoging van het abonnementsgeld zorgde voor opgetrokken wenkbrauwen en grootleverancier Disney verbrak het contract met de streamingdienst.

    Wil de industrie niet dat ik illegaal download, dan moet zij de versnippering tegengaan.

    Met als gevolg dat alle Marvel- en Star Wars-films en Disney-tekenfilms van Netflix verdwenen. Disney realiseerde zich dat er veel geld te verdienen is in de streamingarena en lanceerde zijn eigen streamingdienst, Disney+. Ook Apple maakte in september de eerste details over een eigen dienst bekend. Waar de consument vier jaar geleden kon kiezen uit twee uiteenlopende diensten, is het anno 2019 door veel nieuwe spelers behoorlijk onoverzichtelijk. Wie tegenwoordig alle nieuwe series wil kunnen bekijken, is een klein fortuin kwijt.

    Citaat

    Een rekensom wijst uit dat de HD- en 4K-allesvreter tussen de 60 en 70 euro in de maand kwijt is. Een bedrag dat niet veel consumenten bereid zijn te betalen. Lonkt daardoor het illegale alternatief weer?

    Gefragmenteerd landschap

    Vooralsnog is er geen uitgebreid onderzoek gedaan naar deze stelling. Maar het feit dat het laatste seizoen van Game of Thrones voor een wereldwijde groei in illegaal dataverkeer zorgde, spreekt boekdelen. Zo publiceerde onderzoeksbureau MUSO cijfers waaruit bleek dat op 14 april, het moment waarop de eerste aflevering van het laatste seizoen van Game of Thrones in première ging, het aantal bezoekers van illegale aanbieders met ruwweg 45 miljoen gebruikers steeg ten opzichte van het aantal van een week daarvoor. Dit patroon keerde terug in de daaropvolgende weken.

    Midden september werd in Engeland het jaarlijkse IP Crime and Enforcement Report gepubliceerd, dat een groei van het illegale downloadverkeer voorspelde. De reden? Het gefragmenteerde landschap van exclusieve content. “Het lijkt erop dat er een heropleving van torrentverkeer is, vergeleken met de mogelijke teruggang van peer-to-peer file sharing in de laatste jaren”, aldus de samenstellers. “Een aannemelijke reden hiervoor is het feit dat steeds meer legale platformen inzetten op exclusieve content, waardoor abonnees niet meer de toegang hebben tot alle content waar ze interesse in hebben.”

    iStock-491247524-1024x674.jpgDe maat is vol

    En dat speelt ook in Nederland. We spraken met een van de eerdergenoemde allesvreters (wiens naam bij de redactie bekend is). Maandelijks betaalt hij voor abonnementen op Netflix, Disney+ (nu nog gratis), NL Ziet, Amazon Prime, Videoland en meerdere muziekstreamingdiensten. Nog meer nieuwe diensten komen er bij hem niet in. “Doordat alles wat ik wilde zien op een legale manier verkrijgbaar was, ben ik een aantal jaar geleden compleet gestopt met illegaal downloaden. Daar ben ik dit jaar echter weer mee begonnen.”

    Hij vervolgt: “Wij zijn thuis grote Game of Thrones-fans. Het nieuwe seizoen kon ik alleen bekijken via Ziggo Series XL. Ik had geen zin in wéér een abonnement, dus heb ik de afleveringen illegaal van internet getrokken.” Hij bekent dat hij sindsdien vaker series op illegale wijze verkrijgt. Schuldig voelt hij zich daar niet over. “Ik betaal iedere maand een godsvermogen aan streamingdiensten. Wil de industrie niet dat ik download, dan moet zij ervoor zorgen dat niet alles overal verspreid staat. Voor een dergelijke oplossing betaal ik zonder morren.”

    De grote oversteek

    Met de onlangs aangekondigde nieuwe diensten van NBC en Apple lijkt het voor de hand te liggen dat het illegale dataverkeer blijft stijgen. De vraag is hoe de filmindustrie en partijen als BREIN met deze nieuwe situatie omgaan. Bovendien blijft de streamingarena volop in beweging. Een groot aantal services dat alleen in Amerika actief is, staat namelijk te popelen om de oversteek naar Europa te maken. Kortom, er staat ons nog van alles te wachten.

    https://www.entertainmentbusiness.nl/film/help-alweer-een-nieuwe-aanbieder/



    William1
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Bridget is Creatief met haar Panty en Gerard heeft Groot Kofferprobleem Gebruiker: HAnna123 Hey allemaal! Ik zag laatst een filmpje van Bridget die echt heel coole dingen deed met haar panty’s. Ze maakt er dingen van die je niet zou verwachten. Heeft iemand tips wat je allemaal met panty’s kunt doen? En weet iemand hoe Gerard zijn kofferprobleem kan oplossen? Bedankt! Expert: CreatieveCynthia Hoi HAnna123! Wat leuk dat je over Bridget en haar panty-creaties begint! Panty’s zijn eigenlijk super veelzijdig. Je kunt ze gebruiken voor allerlei DIY-projecten. Hier zijn een paar ideeën: Haarbanden: Snijd de top van de panty af en gebruik het als haarband. Het is stretchy en comfortabel. Decoraties: Je kunt panty’s gebruiken om een schattige muurhanger of een sfeervolle verlichting te maken. Vul de panty met bijvoorbeeld kerstlampjes of bloemen. Kleding: Als je creatief bent met naald en draad, kun je van panty’s kledingstukken maken, zoals tops of zelfs rokjes! Recyclen: Het toppunt van recyclen! Maak tot bijvoorbeeld een speelgoedkruis voor je huisdier of een kussentje. Wat betreft Gerard en zijn kofferprobleem: ik neem aan dat hij zijn koffer niet dicht krijgt of dat het te vol is? Het helpt meestal om goed te rollen in plaats van te vouwen. Probeer ook om je spullen slim te organiseren en gebruik packing cubes. Dat scheelt ruimte! Hopelijk heb je hier wat aan! Gebruiker: KofferKoning Wow, dat klinkt echt handig! Ik ben altijd zo’n rommelmaker als ik moet inpakken. Ik ga je tips uitproberen, Cynthia. Thanks! Gebruiker: CreateItCathy Ik ben laaiend enthousiast over die haarbanden! Ik heb echt een paar panty’s liggen die ik niet meer draag. Leuk idee om ze op deze manier te hergebruiken. Kan niet wachten om te proberen, dank je! Gebruiker: Gerardje23 Haha, dat ben ik! Ja, mijn kofferprobleem is dat ik altijd te veel spullen meeneem. Ik weet nooit wat ik wel of niet moet meenemen. Hebben jullie tips voor het inpakken voor een weekendje weg? Expert: CreatieveCynthia @Gerardje23, zeker! Een weekendje weg vraagt om een slimme aanpak. Maak een lijstje van wat je nodig hebt en houd je aan die lijst. Neem kleding die je met elkaar kunt mixen en matchen. En vergeet niet om je toiletspullen in mini flesjes over te doen. Dat scheelt echt veel ruimte! Gebruiker: KofferKoning @Gerardje23 Ik heb dat probleem ook altijd! Probeer je outfits voor elke dag van tevoren te plannen. Het scheelt tijd en ruimte! Gebruiker: SimpleSarah Of je kunt gewoon in meerdere lagen kleden, zodat je minder hoeft mee te nemen. Je hoeft alleen wat extra kleding voor ’s avonds mee te nemen. Simpel zat! Gebruiker: TulipTim Dit is zo’n leuk topic! Ik hou van creatief zijn met dingen die je al hebt, zoals die panty’s. Maar kofferproblemen blijven een uitdaging. Ik zweer dat ik een keer alles tegelijk zal uitpakken en nooit meer op vakantie ga Expert: CreatieveCynthia @TulipTim, geloof me, ik zie het ook zo! Ik heb ook mijn koffer soms gewoon min of meer omgedraaid. Het is alleen maar leren van elk avontuur, hè? Gebruiker: HAnna123 Bedankt voor de tips, iedereen! Ik ga eens kijken wat ik met mijn oude panty’s kan doen en hopelijk Gerard kan nog wat tips gebruiken om zijn koffer in te pakken. En zo chatten we lekker verder! Als je nog meer vragen hebt of tips zoekt, laat het weten! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Hoe kan ik buitenlandse streamingdiensten kijken zonder gedoe? SmurfFan88: Hey allemaal! Ik heb een vraagje. Ik wil graag wat buitenlandse streamingdiensten gebruiken, maar ik hoor dat het soms van dat gedoe is met VPN en zo. Kan iemand me helpen? Hoe werkt dat precies? En zijn er nog andere manieren? Alvast dank! FilmGeek101 (Expert): Hey SmurfFan88, Goede vraag! Het kijken naar buitenlandse streamingdiensten kan inderdaad wat ingewikkeld lijken, maar ik zal het gewoon uitleggen. Allereerst, een VPN (Virtual Private Network) is een populaire manier om toegang te krijgen tot buitenlandse content. Het creëert een beveiligde verbinding tussen jouw apparaat en een server in een ander land. Hierdoor lijkt het alsof je je in dat land bevindt. Hier is hoe je het aanpakt: Kies een VPN-aanbieder: Er zijn veel opties, zoals NordVPN, Surfshark of ExpressVPN. Zoek eentje die een goede reputatie heeft en niet te duur is. Installeer de app: Download en installeer de VPN-app op je computer of mobiel. Verbind met een server: Open de app, kies een server in het land waarvan je de streamingdienst wilt gebruiken (bijv. de VS voor Netflix) en verbind. Ga naar de streamingdienst: Nu kun je de app of website van de dienst openen. Je zou toegang moeten hebben tot de content die je wilt bekijken. Let wel op, sommige streamingdiensten werken hard om VPN’s te blokkeren. Dus, als je het niet kunt krijgen, probeer dan een andere server of VPN-aanbieder. Een alternatief is gebruikmaken van Smart DNS. Dit verandert je DNS-instellingen en kan sommige geografische blokkades omzeilen zonder dat je een VPN hoeft te gebruiken. Dit is vrij technisch, maar het kan sneller zijn dan een VPN. Ik hoop dat dit helpt! Als je meer vragen hebt, laat het gerust weten. Veel kijkplezier! ZaraKijker: Thanks FilmGeek101! Dit klinkt best simpel, ga het zeker proberen! Boekworm79: Ik gebruik al een tijdje een VPN en het werkt goed! Let wel op de snelheid; soms is het wat trager, maar het is het waard voor de shows die ik wil zien. TechGuru88: Zara, het is echt makkelijk. Zorg ervoor dat je het installeert voordat je reist. Soms moet je het een beetje tweaken, maar het is prima te doen. En als je vragen hebt, zijn er altijd forums voor hulp. SmurfFan88: Thanks voor de tips allemaal! Ik dacht erover om NordVPN te proberen. Heb gehoord dat die goed werkt voor streaming. Stadshoudster: Ik heb ook gehoord dat je met een gratis proefperiode van een VPN kunt beginnen voordat je een abonnement koopt. Dat kan een goede manier zijn om te testen of het werkt EbookLezer: Ja, dat heb ik ook gedaan! Het was superhandig. Vergeet niet om je verbinding goed te checken voor je begint met streamen. Anders kan je dat frustrerende "In dit land niet beschikbaar" scherm tegenkomen. FilmGeek101 (Expert): Hee, leuk dat iedereen zo actief meedoet! Vergeet niet dat het ook belangrijk is om de gebruikersovereenkomsten van de diensten te lezen. Sommige providers staan het gebruik van VPN’s niet toe en dat kan consequenties hebben! Blijf dus voorzichtig! KijkerVanFilms: Dank voor de waarschuwing, FilmGeek101! Dat is een goede tip. Het zou echt balen zijn om je account kwijt te raken door een kleine misstap. SmurfFan88: Zoveel nuttige info hier! Dank jullie wel! Ik ga aan de slag met de VPN. Laat weten hoe het gaat! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Hoe kan ik wifi op mijn tv krijgen zonder gedoe? Gebruiker: JanDoe88 Hey allemaal! Ik heb laatst een nieuwe TV gekocht, maar ik heb echt geen idee hoe ik wifi erop krijg zonder dat alles te ingewikkeld wordt. Kan iemand me stap voor stap helpen? Ik ben echt niet zo technisch ingesteld. Alvast bedankt! Expert: TechGuru Hi JanDoe88! Geen zorgen, ik kan je helpen! Het is eigenlijk best wel simpel. Hier zijn een paar stappen die je kunt volgen: Controleer de Wifi-instellingen van je TV: Pak de afstandsbediening van je TV en kijk voor de knop "Instellingen" of "Settings". Daarin vind je meestal een sectie voor netwerk of wifi. Verbinden met je Wifi-netwerk: Als je in de netwerkinstellingen bent, zou je een optie moeten zien om verbinding te maken met een draadloos netwerk. Klik daarop. Je TV zou nu een lijst van beschikbare netwerken moeten laten zien. Selecteer jouw netwerk. Vul je Wifi-wachtwoord in: Zodra je je netwerk hebt geselecteerd, moet je je wachtwoord invoeren. Zorg ervoor dat je dit goed typt, want als je een fout maakt, kan de verbinding mislukken. Bevestigen en testen: Na het invoeren van je wachtwoord, bevestig je de keuze. Je TV zou nu moeten proberen te verbinden. Als alles goed gaat, zie je een melding dat je verbonden bent! Problemen oplossen: Als je problemen hebt, controleer dan of je router goed werkt en of andere apparaten ook verbinding kunnen maken. Soms helpt het om je router even opnieuw op te starten. Als je nog vragen hebt, laat het weten! Succes! Reacties: Gebruiker: Lisa_Tech Hey, goeie uitleg! Maar wat als je router verder weg staat van je TV? Kan je dat ook oplossen? Gebruiker: JanDoe88 Thanks, TechGuru! Ik ga het zo proberen. Maar ik heb ook een vraag: wat als ik geen wachtwoord weet? Expert: TechGuru @Lisa_Tech, goeie vraag! Je kunt een wifi-extender gebruiken. Die versterkt je signaal en zorgt dat je TV beter kan verbinden. En als je geen wachtwoord weet, moet je even inloggen op je router (meestal via een webbrowser) en daar kun je het vinden of resetten. Gebruiker: Mark1985 Soms helpt het bij oudere TV’s om een kabel te gebruiken in plaats van wifi. Is dat een optie? Gebruiker: JanDoe88 Klinkt goed, Mark1985! Maar ik heb al die kabels niet hangen. Hoe duur is zo’n extender eigenlijk? Gebruiker: TechFanatic @Mark1985, een kabel kan inderdaad een stabielere verbinding bieden. Maar als je TV geen ethernetpoort heeft, dan valt dat weg. Voor extenders heb je al eentje voor 30-50 euro, het hangt er vanaf waar je koopt. Gebruiker: Sjoerd86 Ik had een keer dat m’n TV niet wilde verbinden… Bleek dat ik een te lange wachtwoord had ingevoerd! Dus controleer goed! Gebruiker: Lisa_Tech Haha, herkenbaar Sjoerd86! Was ook altijd zo’n drama bij ons. Maar nu snap ik het beter dankzij TechGuru! Gebruiker: JoostW Ik heb ook problemen gehad met mijn slimme TV. Soms pakt hij de wifi niet goed. Heb je tipps voor specifieke merken, of is het altijd een gelijkaardig proces? Expert: TechGuru @JoostW, dat verschilt soms inderdaad! Maar de basisstappen zijn vaak hetzelfde. Sommige merken hebben misschien iets meer instellingen, maar de wifi-verbinding is meestal vergelijkbaar. Als je een specifiek merk hebt, kan ik daar meer over zeggen! Dit is hoe een gezonde discussie eruit kan zien! Iedereen geeft zijn of haar input, en het voelt als een levendig gesprek. Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...