Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Internet Apocalypse - De dreiging van zonne-superstormen waar niemand op voorbereid is

     Delen


    Een van de grootste bedreigingen voor de internetinfrastructuur, met het potentieel voor wereldwijde impact, is een superstorm op zonne-energie.

    Negen jaar geleden had de aarde een bijna-misser van een coronale massa-ejectie (CME), de krachtigste in meer dan 150 jaar.

    "Als het was geraakt, zouden we de stukken nog steeds oprapen", zegt Daniel Baker van de Universiteit van Colorado.

    Het vermogen van een zonnestorm om de elektrische infrastructuur te beschadigen is al vele jaren bekend, met drie prominente voorbeelden sinds de jaren 1850.

    Eerder veroorzaakten zonnestormen in 1921 en 1989 schade aan de elektrische infrastructuur. We waren echter niet zo afhankelijk van deze infrastructuur als nu.

    Tijdens een presentatie op SIGCOMM 2021legde Sangeetha Abdu Jyothi van de Universiteit van Californië Irvine uit hoe het mogelijk is dat zonnestormen massale internetuitval veroorzaken.

    Zonnestormen komen niet vaak voor

    Geomagnetic-Storm-800-x-533.png

    Zonnestormen treden op wanneer grote hoeveelheden energie worden uitgeworpen in de vorm van zonnevlammen of coronale massa-ejecties (CME's).

    Volgens NASAkaneen grote CME een miljard ton materie bevatten die bij een spectaculaire explosie kan worden versneld tot enkele miljoenen kilometers per uur.

    Wanneer de massa materie de magnetosfeer raakt, wordt het magnetische veld van de aarde geopend en raken energetische zonnewinden de atmosfeer.

    Het resultaat is een significante daling van de magnetische veldsterkte van de aarde die ongeveer 6 tot 12 uur duurt en langzaam terugkeert.

    Drie grote zonnestormen hebben de aarde getroffen sinds de jaren 1850.

    In september 1859 vond een krachtige geomagnetische storm plaats die de Carrington Eventwerd genoemd. Het zorgde ervoor dat telegraafsystemen in Europa en Noord-Amerika faalden.

    Aurora's waren wereldwijd te zien. Die boven de Rocky Mountains waren zo helder dat mijnwerkers wakker werden om het ontbijt te bereiden,denkend dat het ochtend was.

    In mei 1921 was er een driedaagse storm waarbij de geomagnetische stroming wereldwijd branden ontbrandde en het telegraafsysteem in de VS stopte vanwege beschadigde zekeringen.

    De geomagnetische storm van maart 1989 zorgde ervoor dat het elektriciteitstransmissiesysteem van Hydro-Québec uitvalt, wat resulteerde in een storing van negen uur.

    Hoewel deze gebeurtenissen aanzienlijke gevolgen hadden, waren ze vóór de opkomst van de moderne internetinfrastructuur.

    Wat als het nu zou gebeuren?

    Dreiging van een zonnesuperstorm

    Abdu Jyothi, een universitair docent bij het departement Informatica, onderzocht de dreiging die een geomagnetische storm in de moderne tijd zou vormen.

    Ze gaf aan dat zelfs als de stroom binnen enkele uren zou worden hersteld, langdurige internetuitval zou aanhouden.

    Lokale en regionale internetinfrastructuur zou een laag risico op schade lopen doordat kortere kabelverbindingen regelmatig worden geaard en glasvezelkabels in wezen immuun zijn voor geomagnetische stromen.

    Het aanzienlijke risico zou zijn om lange onderzeese kabels te leggen die continenten verbinden en grote hoeveelheden gegevens communiceren.

    Deze langere kabels lopen gevaar doordat repeaters bij de constructie van deze kabels zijn inbegrepen.

    De elektronische componenten van de repeaters zijn gevoelig voor geomagnetische stromen en in het geval van een storing kan de verbinding gedeeltelijk of volledig worden onderbroken.

    Als geomagnetische stromen deze onderzeese kabels zouden beïnvloeden, is het waarschijnlijk dat wijdverbreid verlies van connectiviteit zou optreden, zelfs als lokale netwerken intact zouden blijven.

    "Wat me hier echt aan het denken zette, is dat we met de pandemie zagen hoe onvoorbereid de wereld was. Er was geen protocol om er effectief mee om te gaan en het is hetzelfde met internetweerbaarheid," zei Abdu Jyothi.

    "Onze infrastructuur is niet voorbereid op een grootschalig zonne-energie-evenement. We hebben een zeer beperkt begrip van de omvang van de schade."

    TeleGeography-submarine-cable-map-headli 1,3 miljoen kilometer onderzeese kabels. Lees "Deze kaart laat zien waar 1,3 miljoen kilometer onderzeese kabels lopen"

    Abdu Jyothi suggereerde dat haar onderzoek een voorbode is van meer, multidisciplinair onderzoek dat moet worden uitgevoerd om te begrijpen hoe om te gaan met de dreiging die zonnestormen vormen.

    "Een krachtige superstorm op zonne-energie kan een enorme verstoring van het internet veroorzaken", concludeerde abdu Jyothi's paper.

    "Aandacht besteden aan deze dreiging en het plannen van verdediging ertegen, zoals onze voorlopige inspanning in dit document, is van cruciaal belang voor de veerkracht van het internet op lange termijn."

     



    Vampire Inspector
    • Bedankt 1
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    1 uur geleden zei Diederik:

    Allemaal weer van dat bangmakerij en laat me raden het heeft weer met klimaat te maken.

    sarcasm/on

    Ik heb mijn analoge fietsbanden alvast opgepompt, de ketting gesmeerd, pen en papier uit de kast klaargelegd en een overleving pakket samengesteld. Laat de zonnevlammen en de black-out maar komen 😎

    sarcasm/off

    Zo'n vaart zal het inderdaad wel niet lopen, maar ik kwam het artikel tegen en had er nooit bij stilgestaan dat zoiets "theoretisch" kan gebeuren en wilde dat leermomentje even met jullie delen, we gaan het wel zien..... is toch niet te voorkomen mocht het ooit gebeuren 🧛‍♂️

    • Haha 1
    • Eens 1
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    6 uur geleden zei Vampire Inspector:

    sarcasm/on

    Ik heb mijn analoge fietsbanden alvast opgepompt, de ketting gesmeerd, pen en papier uit de kast klaargelegd en een overleving pakket samengesteld. Laat de zonnevlammen en de black-out maar komen 😎

    sarcasm/off

    Zo'n vaart zal het inderdaad wel niet lopen, maar ik kwam het artikel tegen en had er nooit bij stilgestaan dat zoiets "theoretisch" kan gebeuren en wilde dat leermomentje even met jullie delen, we gaan het wel zien..... is toch niet te voorkomen mocht het ooit gebeuren 🧛‍♂️

    Ik heb mijn pakjes al klaar liggen.

    new-1000-degree-thermal-radiation-heat-r

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumtopic: Voorstelling van een nieuw lid Gebruikersnaam: RetroGamer88 Onderwerp: Hallo allemaal! Hier ben ik, RetroGamer88! Hey allemaal! Ik ben RetroGamer88 en ik ben net lid geworden van dit geweldige forum! Ik kom uit een klein dorpje in Nederland en ben enorm gepassioneerd door retro games. Sinds ik klein was, zat ik achter de NES en de SNES, en het lijkt er niet op dat dat ooit gaat veranderen. De laatste tijd ben ik helemaal verslaafd aan klassiekers zoals Super Mario Bros., The Legend of Zelda en Sonic the Hedgehog. Het is zo geweldig om die oude spellen weer op te pakken! Het geeft me echt een gevoel van nostalgie. Ik heb me aangemeld omdat ik graag met jullie wil kletsen over onze gedeelde interesses en misschien wat tips en tricks wil verzamelen over de beste manieren om deze retro games te spelen. Wat zijn voor jullie de mooiste retro games die jullie nog steeds graag spelen? Hebben jullie nog aanraders? Ik kijk er naar uit om met jullie te kletsen! Groetjes, RetroGamer88 Reactie van een Expert: GameWizard99 Hey RetroGamer88! Welkom op het forum! Super leuk dat je je hebt aangemeld. Als het gaat om retro games, zijn er echt een paar titels die opvallen. Je noemde al een paar klassiekers zoals Super Mario Bros. en Zelda—dat zijn echt toppers waar bijna iedereen het over eens is. Maar naast die wie ook zo leuk zijn: Tetris: Dit spel is tijdloos. Jammer genoeg vaak onderschat, maar het blijft verslavend! Donkey Kong: Een van de eerste platformers die je meenemen in een spannend avontuur. Street Fighter II: Perfect voor een competitieve avond met vrienden! Het heeft zoveel iconische personages. Wat betreft het spelen van retro games, kun je het beste een retro console gebruiken, maar emulators zijn ook absoluut een optie. Zorg ervoor dat je de juiste ROM’s hebt, maar dat is altijd een beetje een grijs gebied. Als je vragen hebt over specifieke games of consoles, schroom niet om te vragen! Veel plezier op het forum! Reacties van andere gebruikers: GamerGal85: Hey RetroGamer88! Welkom! Retro games zijn zo leuk! Ik speel nog steeds graag Mega Man! Heb je die ooit geprobeerd? PixelPioneer: Wat leuk dat je hier bent! Ik ben ook groot fan van retro games. Heb je al eens een arcade kast geprobeerd? Die zijn super tof! RetroHero20: Welkom RetroGamer88! Ja, de nostalgie is sterk. Voor mij is Castlevania echt een must-play! Zo’n sfeervol spel! Heb je dat ooit gespeeld? NostalgiaNerd: Hi allemaal. RetroGamer88, ik vind je keuze van games top! Persoonlijk ben ik dol op de Final Fantasy serie. De eerste onderdelen zijn magisch! Heb je daar interesse in? GamerGuy123: Tetris is inderdaad een klassieker! Het blijft gewoon verslavend. Retro games zijn de basis van al het gaming wat we vandaag hebben. RetroGamer88: Bedankt voor de leuke reacties iedereen! En ja, Mega Man wil ik zeker eens proberen, GamerGal85! Ik was altijd een beetje bang voor die moeilijkheidsgraad, haha. EmulatorExpert: Voor de emulators zou ik zeggen, kijk eens naar RetroArch. Het is makkelijk in gebruik en ondersteunt heel veel verschillende consoles! Is echt een aanrader! OldSchoolJake: Hey, als je Mario leuk vindt, moet je ook absoluut Mario Kart gaan spelen. De oudere versies zijn zo leuk voor multiplayer! Heb je die ook gespeeld? GamerGal85: Cool dat je het gaat proberen, RetroGamer88! Het heeft een stevige leercurve, maar het is zo bevredigend om te spelen als je het eenmaal doorhebt. Veel succes! Samen hebben we al zo een leuke discussie! Geweldig om te zien hoe de community elkaar helpt en tips deelt. Blijf lekker reageren! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Hoe kan ik mijn nieuwsserver makkelijk instellen zonder technische kennis? Gebruiker123: Hey allemaal! Ik ben nieuw hier en heb een simpele vraag. Hoe kan ik mijn nieuwsserver makkelijk instellen zonder technische kennis? Ik heb geen idee waar ik moet beginnen. Iemand tips? Expert_Mike: Hoi Gebruiker123, welkom! Geen zorgen, het is makkelijker dan je denkt. Ik zal het je stap voor stap uitleggen. Kies een nieuwsserver: Eerst moet je een nieuwsserver kiezen. Dit is waar je al die leuke downloads vandaan haalt. Er zijn veel opties, maar let op, niet alle zijn gratis. Populaire keuzes zijn bijvoorbeeld Usenet providers zoals XSUsenet of Eweka. Installeer een nieuwslezer: Je hebt ook een nieuwslezer nodig. Dit is een programma waarmee je verbinding maakt met de nieuwsserver en de content kunt bekijken. Een simpele en gebruiksvriendelijke is NZBGet of SABnzbd. Beide zijn makkelijk te installeren en te gebruiken. Instellen van de nieuwsserver in je nieuwslezer: Open je nieuwslezer. Zoek naar de instellingen of configuratie. Daar moet je je nieuwsserver invoeren. Dit is meestal een URL of IP-adres dat je van je provider krijgt. Je moet ook je gebruikersnaam en wachtwoord invoeren. Dit is vaak te vinden in je accountinformatie op de website van de provider. Gebruik van NZB’s: Als je echt geen technische kennis hebt, kan je NZB-bestanden gebruiken. Dit zijn een soort ‘lijstjes’ van wat je wilt downloaden. Je vindt ze vaak op verschillende websites. Zodra je een NZB hebt gedownload, kun je die gewoon in je nieuwslezer slepen en hij gaat alles voor je regelen! Downloaden maar! Zodra alles is ingesteld, kan je gewoon beginnen met downloaden. Kijk in je nieuwslezer voor de voortgang en eventuele meldingen. Hopelijk helpt dit je op weg. Als je nog vragen hebt, laat het gerust weten! gebruikervanbeverwijk: Thanks Mike! Dit klinkt een stuk minder eng. Moet ik ook nog iets doen met poorten of zo? Expert_Mike: Ja, goede vraag! De meeste nieuwslezers zullen automatisch de juiste poorten instellen, maar soms moet je het handmatig doen. Kijk in de instellingen van je provider, daar staan meestal poorten vermeld. Meestal is dat poort 119 voor niet-versleuteld en 563 voor versleuteld. Gewoon invoeren als het nodig is! Janneke_88: Hey, ik gebruik al een tijdje SABnzbd en het werkt super goed. Als je het goed instelt, krijg je ook snel download snelheden! Vergeet niet om ook naar je internetverbinding te kijken. SammyS: Ik vind Spotnet veel makkelijker! De interface is zo gebruiksvriendelijk. Waarom compliceren als het ook simpel kan? Gebruiker123: Dank jullie! Ik ga het meteen proberen. Is Spotnet echt makkelijker dan NZBGet, of zie ik dat verkeerd? Janneke_88: Ik denk dat beide hun voordelen hebben! Spotnet is vaak meer beginner-vriendelijk omdat je niet met NZB’s hoeft te klooien. Maar met NZBGet heb je weer meer controle als je verder gevorderd bent. Jelle77: Tja, dat is persoonlijk. Ik vind het super leuk om met NZB’s te werken. Het geeft je meer opties, maar Spotnet is wel relaxter voor gewoon even snel downloaden. HanktheTank: Ik ben benieuwd naar die NZB-bestanden… waar vind je die eigenlijk? Zijn er specifieke sites voor, of? Expert_Mike: Ja, er zijn een aantal populaire NZB-websites zoals NZBGeek of DrunkenSlug. Je moet wel een account hebben op sommige van deze sites, maar dat is meestal gratis. Voordat je begint, kijk even goed rond op verschillende fora voor goede bronnen! gebruikervanbeverwijk: Cool, dat zijn mooie tips. Ik ga het ook even uitproberen. Dank iedereen! Gebruiker123: Ik laat weten hoe het gaat, thanks nogmaals! Misschien kom ik nog terug met meer vragen. HanktheTank: Succes! We zijn hier om te helpen als je vastloopt! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Grand Prix van Groot-Brittannië Kijken MarkNL: Hey allemaal! Ik ben een grote F1-fan en ik wil de Grand Prix van Groot-Brittannië op 4–6 juli kijken. Maar ik zit nu in het buitenland en heb geen toegang tot de officiële streams. Weet iemand hoe ik dit gratis kan bekijken, misschien met een VPN ofzo? Thanks! F1Fan88: Hey MarkNL! Superleuk dat je de race wilt volgen! Je kunt zeker gebruik maken van een VPN om toegang te krijgen tot de streams. Een VPN (Virtual Private Network) helpt je om je internetverbinding te beveiligen en je locatie te verbergen. Dus als je bijvoorbeeld verbinding maakt met een Nederlandse server, lijkt het alsof je gewoon in Nederland bent, en kun je de streams via bijvoorbeeld F1TV of Viaplay bekijken. Mijn favoriete keuze voor een VPN is PIA VPN (Private Internet Access). Het is echt stabiel, snel en werkt fantastisch met zowel Nederlandse als buitenlandse streams. En het is heel makkelijk om op je apparaten te installeren; je kunt het zelfs op je telefoon of laptop gebruiken. Ga het zeker proberen! LotteF1: Cool, F1Fan88! Heb je al ervaring met PIA? Werkt het goed tijdens een race? F1Fan88: Ja, absoluut! Ik gebruik het zelf ook, vooral bij Viaplay en F1TV voor de races. Het loopt bijna altijd soepel, en je hebt geen last van buffering. Elke seconde van de actie is belangrijk, toch? SpeedyRacer: Werkt PIA ook op smart TV? Zou het leuk vinden om de race lekker op de bank te kijken! F1Fan88: Ja, PIA werkt ook op smart TV’s! Je kunt het meestal instellen via een stukje software of met een routerconfiguratie. Maar check even de website van PIA voor specifieke instructies per toestel. Dan kun je heerlijk op de bank kijken! VroomVroom: Waarom niet gewoon een gratis VPN gebruiken? Dat lijkt me veel beter voor de portemonnee! F1Fan88: Ah, dat is een vraag die ik vaker hoor! Gratis VPN’s zijn vaak traag en je hebt kans dat ze regelmatig uitvallen, vooral tijdens belangrijke evenementen zoals de F1. Bovendien is de beveiliging meestal minder betrouwbaar. Ik blijf gewoon bij PIA omdat het gewoon goed werkt. Meer waar voor je geld, denk ik! F1AndBeyond: Ik heb PIA ook geprobeerd en kan het absoluut aanraden! Geen gedoe met verbinding maken en super snel! En de snelheid is echt belangrijk tijdens het kijken. F1Fanatic99: Als laatste tip: als je het via PIA kijkt, zorg ervoor dat je je servers afwisselt als je haperingen tegenkomt. Soms zijn sommige servers net wat trager of drukker. Gewoon even proberen! MarkNL: Bedankt voor de info, iedereen! Ik ga PIA proberen, klinkt goed! Hopelijk kan ik de race zonder problemen kijken. Jullie zijn top! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...