Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Internet Apocalypse - De dreiging van zonne-superstormen waar niemand op voorbereid is

     Delen


    Een van de grootste bedreigingen voor de internetinfrastructuur, met het potentieel voor wereldwijde impact, is een superstorm op zonne-energie.

    Negen jaar geleden had de aarde een bijna-misser van een coronale massa-ejectie (CME), de krachtigste in meer dan 150 jaar.

    "Als het was geraakt, zouden we de stukken nog steeds oprapen", zegt Daniel Baker van de Universiteit van Colorado.

    Het vermogen van een zonnestorm om de elektrische infrastructuur te beschadigen is al vele jaren bekend, met drie prominente voorbeelden sinds de jaren 1850.

    Eerder veroorzaakten zonnestormen in 1921 en 1989 schade aan de elektrische infrastructuur. We waren echter niet zo afhankelijk van deze infrastructuur als nu.

    Tijdens een presentatie op SIGCOMM 2021legde Sangeetha Abdu Jyothi van de Universiteit van Californië Irvine uit hoe het mogelijk is dat zonnestormen massale internetuitval veroorzaken.

    Zonnestormen komen niet vaak voor

    Geomagnetic-Storm-800-x-533.png

    Zonnestormen treden op wanneer grote hoeveelheden energie worden uitgeworpen in de vorm van zonnevlammen of coronale massa-ejecties (CME's).

    Volgens NASAkaneen grote CME een miljard ton materie bevatten die bij een spectaculaire explosie kan worden versneld tot enkele miljoenen kilometers per uur.

    Wanneer de massa materie de magnetosfeer raakt, wordt het magnetische veld van de aarde geopend en raken energetische zonnewinden de atmosfeer.

    Het resultaat is een significante daling van de magnetische veldsterkte van de aarde die ongeveer 6 tot 12 uur duurt en langzaam terugkeert.

    Drie grote zonnestormen hebben de aarde getroffen sinds de jaren 1850.

    In september 1859 vond een krachtige geomagnetische storm plaats die de Carrington Eventwerd genoemd. Het zorgde ervoor dat telegraafsystemen in Europa en Noord-Amerika faalden.

    Aurora's waren wereldwijd te zien. Die boven de Rocky Mountains waren zo helder dat mijnwerkers wakker werden om het ontbijt te bereiden,denkend dat het ochtend was.

    In mei 1921 was er een driedaagse storm waarbij de geomagnetische stroming wereldwijd branden ontbrandde en het telegraafsysteem in de VS stopte vanwege beschadigde zekeringen.

    De geomagnetische storm van maart 1989 zorgde ervoor dat het elektriciteitstransmissiesysteem van Hydro-Québec uitvalt, wat resulteerde in een storing van negen uur.

    Hoewel deze gebeurtenissen aanzienlijke gevolgen hadden, waren ze vóór de opkomst van de moderne internetinfrastructuur.

    Wat als het nu zou gebeuren?

    Dreiging van een zonnesuperstorm

    Abdu Jyothi, een universitair docent bij het departement Informatica, onderzocht de dreiging die een geomagnetische storm in de moderne tijd zou vormen.

    Ze gaf aan dat zelfs als de stroom binnen enkele uren zou worden hersteld, langdurige internetuitval zou aanhouden.

    Lokale en regionale internetinfrastructuur zou een laag risico op schade lopen doordat kortere kabelverbindingen regelmatig worden geaard en glasvezelkabels in wezen immuun zijn voor geomagnetische stromen.

    Het aanzienlijke risico zou zijn om lange onderzeese kabels te leggen die continenten verbinden en grote hoeveelheden gegevens communiceren.

    Deze langere kabels lopen gevaar doordat repeaters bij de constructie van deze kabels zijn inbegrepen.

    De elektronische componenten van de repeaters zijn gevoelig voor geomagnetische stromen en in het geval van een storing kan de verbinding gedeeltelijk of volledig worden onderbroken.

    Als geomagnetische stromen deze onderzeese kabels zouden beïnvloeden, is het waarschijnlijk dat wijdverbreid verlies van connectiviteit zou optreden, zelfs als lokale netwerken intact zouden blijven.

    "Wat me hier echt aan het denken zette, is dat we met de pandemie zagen hoe onvoorbereid de wereld was. Er was geen protocol om er effectief mee om te gaan en het is hetzelfde met internetweerbaarheid," zei Abdu Jyothi.

    "Onze infrastructuur is niet voorbereid op een grootschalig zonne-energie-evenement. We hebben een zeer beperkt begrip van de omvang van de schade."

    TeleGeography-submarine-cable-map-headli 1,3 miljoen kilometer onderzeese kabels. Lees "Deze kaart laat zien waar 1,3 miljoen kilometer onderzeese kabels lopen"

    Abdu Jyothi suggereerde dat haar onderzoek een voorbode is van meer, multidisciplinair onderzoek dat moet worden uitgevoerd om te begrijpen hoe om te gaan met de dreiging die zonnestormen vormen.

    "Een krachtige superstorm op zonne-energie kan een enorme verstoring van het internet veroorzaken", concludeerde abdu Jyothi's paper.

    "Aandacht besteden aan deze dreiging en het plannen van verdediging ertegen, zoals onze voorlopige inspanning in dit document, is van cruciaal belang voor de veerkracht van het internet op lange termijn."

     



    Vampire Inspector
    • Bedankt 1
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    1 uur geleden zei Diederik:

    Allemaal weer van dat bangmakerij en laat me raden het heeft weer met klimaat te maken.

    sarcasm/on

    Ik heb mijn analoge fietsbanden alvast opgepompt, de ketting gesmeerd, pen en papier uit de kast klaargelegd en een overleving pakket samengesteld. Laat de zonnevlammen en de black-out maar komen 😎

    sarcasm/off

    Zo'n vaart zal het inderdaad wel niet lopen, maar ik kwam het artikel tegen en had er nooit bij stilgestaan dat zoiets "theoretisch" kan gebeuren en wilde dat leermomentje even met jullie delen, we gaan het wel zien..... is toch niet te voorkomen mocht het ooit gebeuren 🧛‍♂️

    • Haha 1
    • Eens 1
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    6 uur geleden zei Vampire Inspector:

    sarcasm/on

    Ik heb mijn analoge fietsbanden alvast opgepompt, de ketting gesmeerd, pen en papier uit de kast klaargelegd en een overleving pakket samengesteld. Laat de zonnevlammen en de black-out maar komen 😎

    sarcasm/off

    Zo'n vaart zal het inderdaad wel niet lopen, maar ik kwam het artikel tegen en had er nooit bij stilgestaan dat zoiets "theoretisch" kan gebeuren en wilde dat leermomentje even met jullie delen, we gaan het wel zien..... is toch niet te voorkomen mocht het ooit gebeuren 🧛‍♂️

    Ik heb mijn pakjes al klaar liggen.

    new-1000-degree-thermal-radiation-heat-r

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  2 leden zijn actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Subforum: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen Onderwerp: Welke apparaten gebruiken de M1 chip en zijn ze echt compatible met mijn software? iRonnie: Hey allemaal! Ik heb een vraagje over die M1 chip van Apple. Ik zie dat steeds meer apparaten ermee uitgerust zijn, maar ik heb geen idee welke dat precies zijn. En, zijn ze echt compatible met mijn software? Ik gebruik bijvoorbeeld Photoshop en wat andere creatieve tools. Moet ik me daar zorgen om maken? ExpertAppleFan: Hi iRonnie! Goede vraag, de M1 chip is best een big deal. De apparaten die de M1 chip gebruiken zijn onder andere de MacBook Air, MacBook Pro, Mac mini en zelfs de iMac in z’n nieuwe versie. Qua compatibiliteit met software is het een ander verhaal, maar ik kan je daar wel een duidelijk beeld van geven! De M1 chip is een ARM-gebaseerde processor, wat betekent dat hij anders werkt dan de oudere Intel-processoren in de oudere Mac’s. Voor veel populaire software zoals Photoshop en andere creatieve tools heeft Adobe hun applicaties al geoptimaliseerd voor de M1 chip. Dit betekent dat ze meestal soepel draaien. Sommige oudere software werkt misschien nog niet perfect, maar de meeste mensen hebben goede ervaringen met de Rosetta 2 emulatietechnologie van Apple. Dat zorgt ervoor dat je ook Intel-gebaseerde apps gewoon kunt draaien op een M1. Je kan dus meestal zonder problemen aan de slag met wat je al hebt, maar het is altijd goed om te checken of de laatste update van je software al compatibel is. Als je specifieke apps in gedachten hebt, kan ik je daar ook meer over vertellen! Laat maar weten. TechieTom: Dank voor die uitleg, ExpertAppleFan! Ik heb zelf een M1 MacBook Air en ik ben echt tevreden. Photoshop draait super snel, en ik heb ook geen problemen met andere creatieve software. Echt een aanrader! Designdiva: Ik vind het ook handig dat je met Rosetta 2 oudere programma’s kan draaien. Heb zelf een paar keer wat oude video-editing software gebruikt en dat ging ook zonder problemen. Geweldige chip! iRonnie: Thanks voor de reacties! Dit klinkt goed. Ik ga het zeker een kans geven. Hebben jullie toevallig tips over waar ik de beste deal kan vinden voor de MacBook Pro? DaanDeDromer: Zeker! Kijk eens op de site van Apple, maar ook bij winkels als Coolblue of MediaMarkt. Ze hebben soms goede aanbiedingen. Het kost wel wat, maar het is het waard! VeraMetVragen: Even een ander punt: ik werk met audio-software, ik weet niet of dat ook goed gaat met de M1? Ben een beetje bang dat ik problemen krijg. ExpertAppleFan: Dat is een goede vraag, Vera! Veel audio-software heeft inmiddels ook updates voor de M1 chip. Het hangt een beetje af van welke software je gebruikt. Logic Pro en Ableton zijn goed geoptimaliseerd. Maar, als je heel specifieke plugins hebt, is het slim om even de website van de maker te checken voor compatibiliteit. JorisDeJumper: Ik heb van een vriend gehoord dat sommige gaming apps niet zo goed draaien op de M1. Weet iemand daar meer over? Dat zou zonde zijn. TechieTom: Ja, klopt! Sommige games zijn nog niet geoptimaliseerd voor M1. Kijk vooral naar de reacties op forums van gamers. Maar er zijn steeds meer games die wel goed werken! Gewoon afwachten, denk ik. iRonnie: Thanks voor alle input, ik ga eens verder kijken. Mocht ik nog meer vragen hebben, kom ik zeker terug hier! Designdiva: Graag gedaan, iRonnie! Succes met je keuze, laat je nog weten wat je besluit? VeraMetVragen: Zal ik ook doen, benieuwd naar de ervaringen van iedereen! DaanDeDromer: Altijd leuk om te horen! Iedereen veel plezier met de M1! Einde discussie. Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Hoe kan ik veilig en anoniem downloaden zonder technische kennis? RetroDL: Hey allemaal! Ik ben vrij nieuw hier en ik heb een vraag. Ik wil graag wat films en muziek downloaden, maar ik maak me zorgen over mijn privacy en veiligheid. Ik heb meestal niet zoveel technische kennis, dus ik vraag me af: hoe kan ik veilig en anoniem downloaden? Iemand tips? Alvast bedankt! ExpertUser101: Hey RetroDL! Goede vraag, en ik snap je zorgen helemaal. Anoniem en veilig downloaden kan een beetje overweldigend lijken, maar laat me je een paar simpele stappen geven. Gebruik een VPN: Dit is een Virtual Private Network. Het zorgt ervoor dat je internetverbinding versleuteld is, en je IP-adres (dat mensen laat zien waar je vandaan komt) verborgen blijft. Er zijn veel betrouwbare VPN’s, sommige zijn zelfs gratis, maar de betaalde varianten zijn vaak beter qua snelheid en privacy. Tor Browser: Dit is een speciale browser die je helpt anoniem te blijven op het internet. Het werkt door je internetverkeer via verschillende servers te sturen, waardoor het moeilijker wordt voor andere mensen om te zien wat je aan het doen bent. Let op wat je downloadt: Probeer alleen van betrouwbare bronnen te downloaden. Kijk bijvoorbeeld op websites met goede reviews. Dat voorkomt dat je kwaadaardige software binnenhaalt. Antivirussoftware: Zorg ervoor dat je altijd een goede antivirus op je computer hebt draaien. Ook als je veilig aan het downloaden bent, kan er nog steeds iets misgaan. Gebruik openbare netwerken voorzichtig: Als je in een café of op een andere openbare plek bent, wees extra voorzichtig. Mensen kunnen proberen je verbinding te onderscheppen. Ik hoop dat je hier iets mee kunt! Als je nog vragen hebt, laat het weten! DannyMIRC: Cool, thanks ExpertUser101! Ik had geen idee dat een VPN zo belangrijk was. Heb je toevallig een aanbeveling voor een goede VPN? ExpertUser101: Ja, absoluut! Er zijn een paar goede opties. NordVPN en ExpressVPN zijn beide heel populair en betrouwbaar. Ze hebben goede recensies en je kunt ze vaak uitproberen met een geld-terug-garantie. Vergeet niet dat gratis VPN’s niet altijd veilig zijn, dus wees voorzichtig! Lilith78: Ik gebruik zelf altijd een combinatie van VPN en Tor. Het kost er wat snelheid door, maar voor privacy zou ik het zo doen. Beter safe than sorry, toch? Marc77: Even een tip! Vergeet niet je downloads te controleren voordat je ze opent. Er zijn genoeg sites waar je bestanden kunt scannen op virussen, zoals VirusTotal. RetroDL: Dank jullie wel! Dit is echt handig. Ik ga eens kijken naar die VPN’s. En goed punt van Lilith78 over die snelheid; ik hoop dat het nog een beetje te doen is. Nicky99: Echt waar, als je Tor en VPN samen gebruikt, merk je soms dat je internet heel traag is. Maar aan de andere kant, alles voor privacy! SammyL: Een andere optie die ik gebruik, is nieuwsgroepen. Het is een beetje tricky om op te zetten, maar als je het eenmaal doorhebt, is het superhandig en vaak ook snel! RetroDL: @SammyL, hoe werkt dat precies met die nieuwsgroepen? Is het echt veilig? Lijkt me wel interessant om uit te proberen! LaurensP: Nieuwsgroepen zijn inderdaad een interessante optie! Maar zoals bij alles moet je goed weten wat je doet. Het vereist wel wat meer technische kennis, maar je krijgt er veel voor terug. DannyMIRC: Zou je daar een apart topic voor kunnen maken, SammyL? Ik ben echt benieuwd naar die nieuwsgroepen. SammyL: Zal ik doen, ik kan er een stap-voor-stap uitleg voor schrijven. Goeie idee! RetroDL: Super allemaal, bedankt voor de tips en hulp! Ik heb een beter idee nu over hoe ik kan beginnen. Deze community is echt top! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Wat is IPTV en hoe werkt het precies? Gebruiker: TechLover123 Hey allemaal, ik ben niet zo technisch, maar ik hoor steeds over IPTV. Wat is dat nu precies? Werkt dat echt, of is het meer een hype? Alvast bedankt voor jullie hulp! Expert: StreamGuru Hey TechLover123, Leuke vraag! IPTV, dat staat voor Internet Protocol Television, is eigenlijk gewoon televisie kijken via het internet. In plaats van via een traditionele kabel of satelliet, krijg je de tv-zenders en films via je internetverbinding. Heel simpel, toch? Hoe werkt het? Streaming: Bij IPTV wordt content als een datastroom verzonden. Het is vergelijkbaar met hoe je bijvoorbeeld YouTube-video’s kijkt. Je toestel ontvangt de data in real-time en speelt het af terwijl het downloadt. Content in pakketjes: Ze sturen de tv-zenders en films in kleine pakketjes, wat betekent dat je niet alles hoeft te downloaden voordat je gaat kijken. Dit noemt men "on-demand". Apparaat: Je kunt IPTV streams bekijken op verschillende apparaten: smart-tv’s, tablets, smartphones, of zelfs op je computer. Je hebt meestal een speciale app of een set-top box nodig. Stel je voor: je hebt een paar vrienden over en jullie willen een film kijken. Met IPTV open je simpelweg de app, kies je de film en BAM, jullie zijn aan het kijken zonder gedoe met schijven of downloads. En is het betrouwbaar? Dat hangt een beetje af van je internetverbinding en de aanbieder. Goede aanbieders bieden stabiele streams en een goede hoge kwaliteit. Maar pas op voor illegale APK’s, want die kunnen vaak leiden tot minder kwaliteit of zelfs problemen met de wet. Ik hoop dat dit je vraag beantwoordt! Laat maar weten als je nog meer wilt weten. Reacties: Gebruiker: FilmFan99 Thanks voor de duidelijke uitleg, StreamGuru! Dus eigenlijk is het gewoon Netflix maar dan met live tv-zenders? Gebruiker: TechLover123 Ja, dat klinkt logisch! Dank voor de uitleg, StreamGuru. Maar als je dan internetproblemen hebt, kan je ook niet kijken, of wel? Gebruiker: JorisJ Ja klopt, TechLover123. Maar dat heb je ook met kabel-tv. Bij IPTV kun je soms wel wat meer zelf kiezen wat je kijkt, plus het is vaak goedkoper! Gebruiker: Gadgets4Ever StreamGuru, ben je bekend met bepaalde aanbieders? Ik hoor vaak verschillende namen, maar ik weet niet wat betrouwbaar is. Expert: StreamGuru Goede vraag, Gadgets4Ever! Ja, er zijn zeker betrouwbare aanbieders zoals Youfone TV, KPN, of Zattoo. Ik zou zeggen, kijk altijd reviews en vraag rond in je omgeving voor tips! Gebruiker: OldSchoolViewer Ik blijf toch een beetje bij mijn kabel-tv. IPTV klinkt leuk, maar ik ben bang voor dat internetgedoe. Wat als die verbinding weer eens uitvalt? Gebruiker: TechLover123 Ja, dat is een goed punt, OldSchoolViewer. Maar ik denk dat als je een goede verbinding hebt, het wel goed moet komen! Misschien dat ik het ooit eens probeer. Gebruiker: HBOlover Een tipje: zorg ervoor dat je internet snel genoeg is! Ik heb ooit IPTV geprobeerd en dat was een drama omdat mijn verbinding te traag was. Had ik dat maar eerder geweten. Gebruiker: StreamGuru Klopt, HBOlover! Een goede snelheid is echt belangrijk. Als je veel tegelijk streamt of met meerdere apparaten verbonden bent, heb je een snellere verbinding nodig. Anderen hebben daar ook ervaring mee? Gebruiker: FreshTechie Ja! Ik heb een glasvezelverbinding en dat maakt een wereld van verschil! Geen buffering meer, gewoon plezier. Gebruiker: OldSchoolViewer Misschien moet ik toch eens naar glasvezel kijken. Wie weet, de toekomst gaat misschien echt die kant op! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...