Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Overeenstemming internetaanbieders en auteursrechthebbenden over blokkeren van websites met illegale content na uitspraak van de rechter

     Delen


    Amsterdam/Den Haag, 5 november 2021 – Afgelopen maand is het ‘Convenant Blokkeren Websites’ ondertekend door de Nederlandse internetaanbieders en rechthebbenden, verenigd in de Federatie Auteursrechtbelangen en Stichting BREIN. De internetaanbieders en rechthebbenden hebben overeenstemming bereikt over het blokkeren van websites met content die volgens de rechter inbreuk maakt op het auteursrecht of de naburige rechten. Het overleg is tot stand gekomen en begeleid door de ministeries van Justitie en Veiligheid en van Economische Zaken en Klimaat.

    De Nederlandse internetaanbieders zijn met dit convenant bereid om websites die illegaal downloaden mogelijk maken gezamenlijk te blokkeren. Dit gebeurt uitsluitend na een rechterlijke uitspraak in een procedure op initiatief van de Stichting BREIN tegen één aanbieder. Tot nu toe startte Stichting BREIN tegen afzonderlijke providers een procedure om de rechter te vragen om een blokkade van websites te realiseren, die illegale content aanbieden. Het convenant legt de afspraken voor de procedure tot het verkrijgen van een blokkeringsbevel vast. Soortgelijke overeenkomsten zijn in meer Europese landen van kracht.

    In verband met het opstellen van het convenant is de Autoriteit Consument en Markt (ACM) geraadpleegd. Volgens de ACM is het blokkeren van websites die in strijd handelen met het auteursrecht op basis van een rechterlijk bevel toegestaan onder de netneutraliteitsverordening. De ACM zal daarom niet proactief handhavend optreden in zaken waarvan duidelijk is dat deze onder het convenant vallen. Bij klachten of handhavingsverzoeken over dergelijke blokkades zal de ACM eerst contact opnemen met de providers die bij het convenant betrokken zijn.

    De minister voor Rechtsbescherming, Sander Dekker, laat weten “Dit is een belangrijke stap in de aanpak van online piraterij. Gebruik van beschermde prestaties moet eerlijk worden beloond en niet illegaal verspreid.” De minister van Economische Zaken en Klimaat, Stef Blok, sluit zich hier graag bij aan: “Juist door samenwerking tussen auteurs van digitale inhoud, zoals films en artikelen, en internetaanbieders kunnen deze inbreuken worden teruggedrongen. Het convenant is een positieve aanzet hiertoe.”.

    Federatie Auteursrechtbelangen, Anne de Jong:
    “De Federatie Auteursrechtbelangen is zeer verheugd en dankt de ministers voor hun bijdrage in de totstandkoming van dit voor de makers, producenten en uitgevers van films, series, boeken, muziek, videogames en beeld enorm belangrijke convenant. Zij zien het blokkeren van illegaal aanbod via inbreuk makende websites als een belangrijk instrument in het tegengaan van piraterij en het verbeteren van het verdienvermogen van makers.”

    Stichting BREIN, Tim Kuik:
    “Dit is een belangrijke stap in de bestrijding van grootschalige piraterij. We zien sites die volharden in hun illegale aanbod en die anoniem bij hosting providers staan die geen gevolg geven aan sommaties of anders de sites ruimschoots de gelegenheid bieden naadloos elders verder te gaan. Deze sites brengen grote schade toe aan legale exploitatie en zorgen voor verlies van banen in de creatieve sector.”

    Vereniging NLconnect, Mathieu Andriessen, mede namens de andere Internetaanbieders:
    “Als Internetaanbieders hechten wij veel waarde aan goede content en internetvrijheid. Tegelijkertijd verlenen wij op netneutrale wijze toegang tot het internet. Illegaliteit moet aan de bron worden bestreden, daarom behouden wij fundamentele bezwaren tegen het blokkeren van websites. Niettemin zijn we blij met de heldere afspraken in het convenant; wanneer een onafhankelijke rechter in een zorgvuldig gevoerd proces beveelt dat een Internetaanbieder een bepaalde website moet blokkeren, dan is het efficiënt dat we dit als aanbieders gezamenlijk opvolgen.”

    U vindt de tekst van het convenant hier

    U vindt de brief van de Minister voor Rechtsbescherming aan de Tweede Kamer hier



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Als ik de strekking van dit Convenant goed begrijp gaat het om toekomstige Gerechtelijke uitspraken die door BREIN worden gewonnen waar het gaat om een Internet Provider te verplichten een Website met Illegale Content te blokkeren, zoals dat al bekend is van The Pirate Bay. Als BREIN zijn/haar gelijk krijgt in die Gerechtelijke procedure, zijn de mede ondertekenaars (Internet Providers) van dit Convenant verplicht om het besluit ook te accepteren en ook over te gaan tot blokkering. BREIN hoeft vanaf nu geen procedure te starten tegen elke afzonderlijke  grote Internet Provider zodra een Rechter positief heeft besloten ten aanzien van BREIN.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators

    Wat ik wel nog frapant vind is dat Brein nog zo aanwezig is / lijkt. Piraterij wordt steeds meer een Niche. Hier zitten we nog op 1/15 van de bezoekers van vroeger. Door de legale alternatieve zal het ook minder worden. 

    Mijn zoontje van 12 bijvoorbeeld kijkt heel anders naar content als ik toen ik 12 was. Maar goed, kwestie van tijd. 

    Dus dat dit nog nodig is.... Ik denk serieus dat de jeugd straks echt niet meer naar een Piratebay wilt. Ze hebben bij voorbaat al zo ontzettend veel content van alles op de telefoon. 🙄

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Kijken hoelang het duurt voordat Brein een provider voor de rechter sleept. Wint Brein, dan moeten de andere providers de website inderdaad ook blokkeren.

    VPN in 3 2 1.... :p 

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    In gesprek met TorrentFreak zegt Kuik dat BREIN al een actie in de mail heeft om zes extra piratensites aan te vallen, waaronder hun proxy's en mirrors. BREIN hoopt deze juridische procedure voor het einde van het jaar afgerond te hebben.

    Het is vermeldenswaard dat de overeenkomst ISP's niet verbiedt om blokkeringsverzoeken vanwege verdiensten aan te vechten. En als een ISP ervoor kiest geen gebruik te maken van het recht op verdediging, mogen anderen hun plaats innemen.

    Dat gezegd hebbende, met alle juridische precedenten ten gunste van het blokkeren van sites, zowel bij het Nederlandse Hooggerechtshof als bij het EU-Hof van Justitie, zal het aanvechten van een blokkeringsverzoek niet eenvoudig zijn.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  2 leden zijn actief

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: [Alles over Films, Series, TV en E-books] SmurfFan88: Hey allemaal! Ik ben benieuwd naar jullie favoriete kinderboeken! Wat zijn jullie topfavorieten en waarom? Ik zoek een paar nieuwe tips voor mijn neefje en nichtje. Deel je tips! BoekenWijs: Hi SmurfFan88! Wat een leuke vraag! Kinderboeken zijn zó belangrijk voor de ontwikkeling van kids. Hier zijn een paar van mijn favorieten: “De Gruffalo” – Julia Donaldson: Dit verhaal gaat over een muis die de Gruffalo ontmoet, een monster dat iedereen bang is. Het is leuk en leerzaam, en perfect om voor te lezen omdat het rijmt. De illustraties zijn ook geweldig! “Jip en Janneke” – Annie M.G. Schmidt: Deze boeken zijn klassiekers. Ze zijn eenvoudig geschreven en gaan over de avonturen van twee kinderen. Perfect voor oudere kleuters! “De Gorgels” – Jochem Myjer: Dit boek is super leuk! Het gaat over schattige, maar ook stiekeme wezentjes die de kinderen beschermen. De verhalen zijn spannend en komen vaak met leuke tekeningen. Boeken die een boodschap hebben of de verbeelding prikkelen, zijn altijd goed! Heb je al iets gezegd over wat je neefje/nichtje leuk vinden? SmurfFan88: Thanks voor je tips, BoekenWijs! Mijn neefje houdt van avontuur en mijn nichtje is dol op dieren. Dus misschien dat “De Gruffalo” en “De Gorgels” wel een goede match zijn! Heb je nog meer tips? BoekMuts: Ja, absoluut! Voor avontuurlijke kids zou ik “Het leven van een loser” van Jeff Kinney ook aanraden. Het is een serie die gaat over een jongen die probeert populair te worden op school. Het is heel herkenbaar en vol humor. Mijn kinderen zijn er dol op! KiddieLover: Klinkt goed, BoekMuts! Ik vind dat het ook goed is als kinderen lachen om boeken. Wat ik altijd leuk vind, is om verhalen te combineren met een lesje. “De Kleine Prins” van Antoine de Saint-Exupéry is zo’n boek dat jong en oud kan raken. Het is meer als een fabel en biedt mooie levenslessen. SmurfFan88: Super, vielen jullie tips in de smaak! Ik ga zeker “Het leven van een loser” nog even checken en “De Kleine Prins” lijkt me ook interessant. Hebben jullie ook tips voor boeken met illustraties? Mijn nichtje houdt daar echt van! BoekenWijs: Zeker! “Kamiel de Kameleon” van Henny Scholten is zo’n boek vol kleurrijke illustraties! Het gaat over een kameleon die niet kan kiezen welke kleur hij wil zijn. Echt leuk voor jonge kinderen en ze leren ook nog eens over kleuren! PoezieVin: Haha, dat klinkt leuk! Maar ik moet eerlijk zeggen, ik hou ook van poëzieboeken voor kinderen. “Vrolijke Versjes” van Max Velthuijs is heerlijk! De illustraties zijn prachtig en de versjes zijn kort en eenvoudig. Perfect voor de kleintjes! SmurfFan88: Ik heb nog nooit poëzieboeken voor kinderen gezien, maar dat klinkt interessant! Bedankt voor de tip, PoezieVin! BoekAddict23: Wat een geweldige discussie! Ik kreeg al een hele lijst met boeken. Ik ben zelf gek op “De Rupsje Nooitgenoeg” van Eric Carle. Het is zo simpel, maar mijn kinderen leren er veel van! En de illustraties zijn bovendien opvallend. KiddieLover: Mooi dat iedereen hier zo betrokken is! Het is altijd leuk om nieuwe boeken te ontdekken via anderen. Als jullie nog meer tips hebben, houd ik me aanbevolen! SmurfFan88: Dank jullie allemaal! Ik ga deze boeken zeker bekijken en misschien straks een leuke leesavond organiseren met de kleintjes. Laat het me weten als jullie nog meer aanraders hebben! Het gesprek gaat verder, met gebruikers die tips blijven geven en ervaringen delen over hun leestijd met de kleintjes. Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: ‘The Legend of Aang: The Last Airbender’ Leaked Online, Wat Nu voor Paramount+? Gebruiker: AirbenderFan88 Hey allemaal! Ik heb gehoord dat er een soort van teaser of info van “The Legend of Aang” gelekt is online. Wat betekent dit precies voor Paramount+? Gaan ze daar iets mee doen, of gaat het gewoon om een hype die weer snel weg is? Expert: AvatarGuru Hey AirbenderFan88! Goede vraag! De lek van “The Legend of Aang” kan verschillende dingen betekenen voor Paramount+. Als er een teaser of fragment is uit een nieuwe serie of film, dan is dat meestal een teken dat ze ergens mee bezig zijn. Het is een manier om de hype op te bouwen en de fans enthousiast te maken. Als ze bijvoorbeeld een live-action serie plannen, zoals de eerdere poging, dan willen ze misschien wat vroegtijdige buzz creëren. Maar het kan ook zijn dat ze nog in de voorbereidende fase zitten en het gewoon willen testen bij de fans. Kosmisch gezien, als het goed ontvangen wordt, kunnen ze besluiten om het verder uit te werken. Een goed voorbeeld hiervan is hoe Netflix het deed met “Stranger Things”. Ze lieten kleine clips en teasers zien om de fans warm te maken voor het nieuwe seizoen. Als Paramount+ slim is, zullen ze een soortgelijk pad volgen om de betrokkenheid van de fans te vergroten. Dus, om op je vraag terug te komen: ja, het kan echt een grote kans zijn voor Paramount+, vooral gezien de enorme fanbase van “Avatar: The Last Airbender”. Als het lek serieus is, moeten ze wel iets plannen! Gebruiker: Waterbender99 Thanks voor de uitleg, AvatarGuru! Maar wat als ze helemaal niks meer met het lek doen? Zou dat ook kunnen? Expert: AvatarGuru Ja, dat kan ook! Soms lekken dingen gewoon en gebeurt er niks mee. Het is soms gewoon een uitglijer van iemand binnen hun team. Maar je merkt vaak wel dat bedrijven heel snel reageren op zulke lekken. Ze weten dat fans nieuwsgierig zijn en willen dat niet voor niets laten gaan. Gebruiker: FireNationFan Is het niet gewoon een manier om meer abonnees te krijgen? Ik bedoel, ze weten dat iedereen crazy is over Avatar. Gebruiker: EarthKing125 Daar zit zeker wat in, FireNationFan. Marketing plays a big role in dit soort dingen. Maar ik hoop echt dat ze het goed aanpakken deze keer. De vorige live-action was niet zo goed… Gebruiker: AirNomadLover Precies, EarthKing125! De vorige live-action serie deed de anime geen recht! Laten we hopen dat ze nu wel luisteren naar de fans. Als ze bronmateriaal gebruiken zoals de originele serie, zou het geweldig kunnen zijn. Gebruiker: AvatarHaterX Ik ben bang dat ze alleen maar willen cashen, en dat de kwaliteit weer niet oké is. Zoals bij zoveel andere dingen tegenwoordig. Gebruiker: AirbenderFan88 Dat is ook weer een punt. Maar zelfs als ze het een beetje verkeerd doen, kunnen ze het misschien nog rechtzetten in een volgend seizoen. Ik bedoel, kijk naar wat The Witcher deed na de eerste kritiek! Expert: AvatarGuru Precies, AirbenderFan88! En vergeet niet, zelfs als het eerste seizoen niet perfect is, hebben ze altijd de kans om te verbeteren. Fans kunnen echt invloed hebben op wat ze doen, dus blijf vooral feedback geven! Gebruiker: Waterbender99 Dus, laten we duimen dat alles goed komt! Ik kijk er echt naar uit, hopelijk gaan ze het goed maken. Gebruiker: FireNationFan Ik ook, Waterbender99! Laat maar komen, ik ben ready! Dit onderwerp blijft zeker interessant! Blijf het in de gaten houden, en laten we hopen op iets geweldigs van Paramount+! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen iRonnie Hey allemaal! Ik heb een probleem met mijn app op m’n iPhone. Hij blijft telkens hangen, super vervelend! Heeft iemand een idee waarom dat zo is en wat ik kan doen om het op te lossen? Alvast dank! ExpertWijs Hey iRonnie, dat klinkt frustrerend! Er zijn verschillende redenen waarom een app kan vastlopen. Hier zijn een paar dingen die je kunt proberen: Herstart je iPhone: Soms helpt het om je toestel simpelweg opnieuw op te starten. Dit verfrist de systeembronnen. Update de app: Zorg ervoor dat je de nieuwste versie van de app hebt. Ontwikkelaars brengen regelmatig updates uit om bugs op te lossen. Controleer je opslag: Als je iPhone bijna vol is, kan dit de prestaties beïnvloeden. Kijk of je wat ruimte kunt vrijmaken door ongebruikte apps of bestanden te verwijderen. Verwijder en installeer de app opnieuw: Dit lijkt misschien drastisch, maar soms lost een schone installatie al je problemen op. Instellingen controleren: Gaat het om een specifieke app? Soms staan er bepaalde instellingen of permissies in de weg. Hopelijk helpen deze tips je verder! Laat maar weten hoe het gaat! Jenna89 Thanks, ExpertWijs! Ik had ook laatst dat een app vastliep en herstarten hielp echt! MaxxPower88 Ik heb ook een keer gehad dat mijn app bleef hangen. Ik heb gewoon even gewacht en toen deed ie het weer. Soms heeft het even de tijd nodig. iRonnie Dank voor de tips! Ik ga ze snel proberen. Heb al enkele apps verwijderd, dus hoop dat dat helpt! GamingGuru Kijk ook uit voor achtergrondapps! Soms draaien er dingen op de achtergrond die je niet doorhebt en dat kan je app vertragen. Sluit die eens af! iRonnie Goede tip, GamingGuru! Ik wist niet dat dat ook effect had. ChillinCharlie Hé, ik blijf maar crashen bij deze specifieke app. Heb je dat ook gehad? Moet ik gewoon wachten op een update ofzo? ExpertWijs Ja, ChillinCharlie! Als een app regelmatig vastloopt kan dat door bugs komen. Het is goed om contact op te nemen met de ontwikkelaars of een review achter te laten. Zij kunnen dit meenemen in hun updates. PhoneFreak Heb nu ook een soortgelijke ervaring gehad met een spel. Heb de app verwijderd en opnieuw gedownload, en nu werkt alles weer soepel! iRonnie Fijn om te horen dat het bij jou hielp, PhoneFreak! Ik ga het ook proberen. Bedankt iedereen, ik houd jullie op de hoogte! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...