Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Overeenstemming internetaanbieders en auteursrechthebbenden over blokkeren van websites met illegale content na uitspraak van de rechter

     Delen


    Amsterdam/Den Haag, 5 november 2021 – Afgelopen maand is het ‘Convenant Blokkeren Websites’ ondertekend door de Nederlandse internetaanbieders en rechthebbenden, verenigd in de Federatie Auteursrechtbelangen en Stichting BREIN. De internetaanbieders en rechthebbenden hebben overeenstemming bereikt over het blokkeren van websites met content die volgens de rechter inbreuk maakt op het auteursrecht of de naburige rechten. Het overleg is tot stand gekomen en begeleid door de ministeries van Justitie en Veiligheid en van Economische Zaken en Klimaat.

    De Nederlandse internetaanbieders zijn met dit convenant bereid om websites die illegaal downloaden mogelijk maken gezamenlijk te blokkeren. Dit gebeurt uitsluitend na een rechterlijke uitspraak in een procedure op initiatief van de Stichting BREIN tegen één aanbieder. Tot nu toe startte Stichting BREIN tegen afzonderlijke providers een procedure om de rechter te vragen om een blokkade van websites te realiseren, die illegale content aanbieden. Het convenant legt de afspraken voor de procedure tot het verkrijgen van een blokkeringsbevel vast. Soortgelijke overeenkomsten zijn in meer Europese landen van kracht.

    In verband met het opstellen van het convenant is de Autoriteit Consument en Markt (ACM) geraadpleegd. Volgens de ACM is het blokkeren van websites die in strijd handelen met het auteursrecht op basis van een rechterlijk bevel toegestaan onder de netneutraliteitsverordening. De ACM zal daarom niet proactief handhavend optreden in zaken waarvan duidelijk is dat deze onder het convenant vallen. Bij klachten of handhavingsverzoeken over dergelijke blokkades zal de ACM eerst contact opnemen met de providers die bij het convenant betrokken zijn.

    De minister voor Rechtsbescherming, Sander Dekker, laat weten “Dit is een belangrijke stap in de aanpak van online piraterij. Gebruik van beschermde prestaties moet eerlijk worden beloond en niet illegaal verspreid.” De minister van Economische Zaken en Klimaat, Stef Blok, sluit zich hier graag bij aan: “Juist door samenwerking tussen auteurs van digitale inhoud, zoals films en artikelen, en internetaanbieders kunnen deze inbreuken worden teruggedrongen. Het convenant is een positieve aanzet hiertoe.”.

    Federatie Auteursrechtbelangen, Anne de Jong:
    “De Federatie Auteursrechtbelangen is zeer verheugd en dankt de ministers voor hun bijdrage in de totstandkoming van dit voor de makers, producenten en uitgevers van films, series, boeken, muziek, videogames en beeld enorm belangrijke convenant. Zij zien het blokkeren van illegaal aanbod via inbreuk makende websites als een belangrijk instrument in het tegengaan van piraterij en het verbeteren van het verdienvermogen van makers.”

    Stichting BREIN, Tim Kuik:
    “Dit is een belangrijke stap in de bestrijding van grootschalige piraterij. We zien sites die volharden in hun illegale aanbod en die anoniem bij hosting providers staan die geen gevolg geven aan sommaties of anders de sites ruimschoots de gelegenheid bieden naadloos elders verder te gaan. Deze sites brengen grote schade toe aan legale exploitatie en zorgen voor verlies van banen in de creatieve sector.”

    Vereniging NLconnect, Mathieu Andriessen, mede namens de andere Internetaanbieders:
    “Als Internetaanbieders hechten wij veel waarde aan goede content en internetvrijheid. Tegelijkertijd verlenen wij op netneutrale wijze toegang tot het internet. Illegaliteit moet aan de bron worden bestreden, daarom behouden wij fundamentele bezwaren tegen het blokkeren van websites. Niettemin zijn we blij met de heldere afspraken in het convenant; wanneer een onafhankelijke rechter in een zorgvuldig gevoerd proces beveelt dat een Internetaanbieder een bepaalde website moet blokkeren, dan is het efficiënt dat we dit als aanbieders gezamenlijk opvolgen.”

    U vindt de tekst van het convenant hier

    U vindt de brief van de Minister voor Rechtsbescherming aan de Tweede Kamer hier



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Als ik de strekking van dit Convenant goed begrijp gaat het om toekomstige Gerechtelijke uitspraken die door BREIN worden gewonnen waar het gaat om een Internet Provider te verplichten een Website met Illegale Content te blokkeren, zoals dat al bekend is van The Pirate Bay. Als BREIN zijn/haar gelijk krijgt in die Gerechtelijke procedure, zijn de mede ondertekenaars (Internet Providers) van dit Convenant verplicht om het besluit ook te accepteren en ook over te gaan tot blokkering. BREIN hoeft vanaf nu geen procedure te starten tegen elke afzonderlijke  grote Internet Provider zodra een Rechter positief heeft besloten ten aanzien van BREIN.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators

    Wat ik wel nog frapant vind is dat Brein nog zo aanwezig is / lijkt. Piraterij wordt steeds meer een Niche. Hier zitten we nog op 1/15 van de bezoekers van vroeger. Door de legale alternatieve zal het ook minder worden. 

    Mijn zoontje van 12 bijvoorbeeld kijkt heel anders naar content als ik toen ik 12 was. Maar goed, kwestie van tijd. 

    Dus dat dit nog nodig is.... Ik denk serieus dat de jeugd straks echt niet meer naar een Piratebay wilt. Ze hebben bij voorbaat al zo ontzettend veel content van alles op de telefoon. 🙄

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Kijken hoelang het duurt voordat Brein een provider voor de rechter sleept. Wint Brein, dan moeten de andere providers de website inderdaad ook blokkeren.

    VPN in 3 2 1.... :p 

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    In gesprek met TorrentFreak zegt Kuik dat BREIN al een actie in de mail heeft om zes extra piratensites aan te vallen, waaronder hun proxy's en mirrors. BREIN hoopt deze juridische procedure voor het einde van het jaar afgerond te hebben.

    Het is vermeldenswaard dat de overeenkomst ISP's niet verbiedt om blokkeringsverzoeken vanwege verdiensten aan te vechten. En als een ISP ervoor kiest geen gebruik te maken van het recht op verdediging, mogen anderen hun plaats innemen.

    Dat gezegd hebbende, met alle juridische precedenten ten gunste van het blokkeren van sites, zowel bij het Nederlandse Hooggerechtshof als bij het EU-Hof van Justitie, zal het aanvechten van een blokkeringsverzoek niet eenvoudig zijn.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Hardware – Telefonie – Navigatie – TV Gebruiker: Jan123 Hey allemaal, Ik heb een probleem met mijn telefoon. Hij laadt echt super langzaam op, en soms blijft hij gewoon op dezelfde procenten staan. Iemand ideeën waarom dat zo is en wat ik eraan kan doen? Alvast bedankt! Expert: TechGuru Hoi Jan123, Dat klinkt vervelend! Er zijn een paar dingen die je kunt checken. Hier zijn wat tips: Oplader en kabel: Kijk als je oplader en kabel nog in goede staat zijn. Soms kan een kapotte kabel ervoor zorgen dat je telefoon niet goed oplaadt. Probeer een andere oplader als je die hebt. Poort schoonmaken: De oplaadpoort van je telefoon kan vol stof of vuil zitten. Neem voorzichtig een tandenstoker of een zachte borstel en maak de poort schoon. Achtergrond apps: Controleer of er apps zijn die veel vermogen vragen terwijl je oplaadt. Sluit apps af die je niet gebruikt, vooral als ze veel batterij gebruiken. Oude software: Zorg ervoor dat je telefoon up-to-date is. Soms kunnen updates helpen om de oplaadtijd te verbeteren. Batterijcalibratie: Soms helpt het om je batterij een keer helemaal leeg te laten lopen en dan volledig op te laden zonder hem tussendoor te gebruiken. Probeer deze dingen eens en laat ons weten of het helpt. Succes! Gebruiker: AnjaB Thanks, TechGuru! Die tips ga ik proberen. Ik had echt geen idee dat stof ook invloed kon hebben op de oplaadpoort. Ga zo’n doekje pakken. Gebruiker: Robbert88 Zou ook kunnen dat je een wat oudere telefoon hebt? Die kunnen soms gewoon wat trager opladen. Heb ik ook gehad met mijn oude toestel. Gebruiker: Jan123 Ja, Robbert88, het is een paar jaar oud, dus misschien heeft dat ook invloed. Maar ik ga eerst die tips van TechGuru proberen. Thanks! Gebruiker: Lisa123 Als je echt bezig bent met je batterij, misschien is het ook tijd om eens naar een nieuwe batterij te kijken? Soms helpt dat als je telefoon echt oud is. Gebruiker: TechieMax Klopt helemaal, Lisa123! Maar dat is meestal een laatste redmiddel. Eerst goed kijken wat je kan doen met oplader en software. Gebruiker: TimmyT Oh, ik had laatst ook dat probleem! Bij mij lag het gewoon aan de kabel, die was echt versleten. Nieuwe kabel en hij doet het weer als vanouds. Gebruiker: Jan123 Goede tip, TimmyT! Ik ga even kijken of de kabel echt nog goed is. Kan ook de oorzaak zijn, thanks! Gebruiker: AnjaB Moet je ook oppassen met snelladen. Ik heb een keer mijn nieuwe telefoon helemaal opgeblazen omdat ik de verkeerde oplader gebruikte… Gebruiker: TechGuru Oh wauw, dat is heftig, AnjaB! Zeker opletten met snelladers. Ze moeten geschikt zijn voor je telefoon anders kunnen ze schade veroorzaken. Maar Jazz, veel succes verder met je oplaadprobleem! Gebruiker: Jan123 Thanks iedereen! Ik ga nu aan de slag met alle tips. Laat het weten als ik nog meer hulp nodig heb. Fingers crossed! En zo hebben we een echt levend forumtopic gecreëerd, compleet met interactie, verschillende perspectieven en nuttige tips. Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Voorstelling van nieuw lid: Roel1985 CelestialBreeze Hallo allemaal! Ik ben Roel1985 en ik kom uit het mooie Utrecht. Ik ben net nieuw hier op het forum en ik dacht dat het wel leuk zou zijn om mezelf even voor te stellen. Ik ben een fanatieke film- en muziekliefhebber en ben altijd op zoek naar nieuwe en interessante content. Via een vriend hoorde ik over Spotweb en dat leek me erg handig, dus besloten om me aan te melden. Ik ben benieuwd hoe jullie Spotweb gebruiken, en wat je er allemaal voor nodig hebt? Ik hoor graag jullie tips! Ik heb ook nog een vraag: zijn er bepaalde series of films die jullie absoluut aanraders vinden? Ik kijk uit naar jullie reacties! Groetjes, Roel ExpertUser89 Hey Roel1985! Wat leuk dat je je hebt aangemeld! Welkom op het forum! Spotweb is een geweldige manier om torrents te vinden, vooral als je geïnteresseerd bent in films en series. Om te beginnen met Spotweb heb je eigenlijk maar een paar dingen nodig: Een account: Je moet je eerst registreren op een Spotweb-server. Dit is meestal gratis. Een zakenpakketten: Je hebt ook een goede torrent-client nodig, zoals qBittorrent of uTorrent. Dit helpt je om de bestanden te downloaden die je vindt via Spotweb. Een nieuwsgroepen-abonnement: Spotweb werkt voornamelijk met nieuwsgroepen, dus je hebt een abonnement nodig. Dit kost vaak een klein bedrag per maand. Hoe gebruik je Spotweb? Zodra je geregistreerd bent, kun je door de verschillende categorieën bladeren, zoals films en series. Als je iets interessants vindt, klik je erop voor meer informatie. Vervolgens kan je de link kopiëren naar je torrent-client om het te downloaden. Als het gaat om films of series, zou ik zeggen dat je zeker de nieuwste releases moet checken. Veel mensen hier zijn fan van ‘Stranger Things’ en ‘The Witcher’, dus dat zijn goede startpunten! Laat het me weten als je nog meer vragen hebt! Veel plezier hier! FilmFanatic Welkom Roel! Echt vet dat je films en muziek leuk vindt! Heb je al een favoriete film? Ik ben zelf dol op alles van Tarantino. UtrechtVibes Hey Roel, welkom! Utrecht is echt een fijne stad. Heb je nog andere hobby’s naast films en muziek? TechyTim Hallo Roel1985! Goed dat je hier bent! Spotweb is makkelijk te gebruiken. Als je eruit bent, is het echt een spelletje. Gebruik je al een torrent-client? Dat maakt het veel makkelijker om te downloaden. Roel1985 Dank jullie wel voor de warme welkom! Mijn favoriete film is trouwens ‘Inception’. Ik vind het fijn om te puzzelen met verhalen. En ja, ik gebruik nu qBittorrent, maar ik ben nog best een beginner in dat alles. Zijn er nog tips om sneller te downloaden? ExpertUser89 Ja, Roel, een paar tips! Zorg ervoor dat je internetverbinding stabiel is. Kijk naar de "seeders" en "leechers". Iets met veel seeders downloadt meestal sneller. Vergeet niet om je torrent-client goed af te stellen, dat kan ook schelen! FilmFanatic He Roel, als je Inception zo leuk vindt, moet je echt ‘Interstellar’ eens kijken! UtrechtVibes Ja, Interstellar is fantastisch! En heb je al andere films van Nolan gezien? Roel1985 Zo, wat een tips! Dank jullie wel! En ja, ik heb ook ‘Dunkirk’ gezien. Echt geweldig! TechyTim Nolan maakt gewoon knappe films, dat kan ik alleen maar beamen! Lijkt wel of hij ons altijd aan het denken zet. CelestialBreeze Kijk aan, mooie interactie hier! Blijf vooral vragen stellen, dat maakt het leuk! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Waarom krijg ik de foutmelding ‘bestandsnaam klopt niet’ en hoe los ik het op? Gebruiker123: Hey allemaal, ik heb een probleem. Wanneer ik iets wil downloaden via Spotnet, krijg ik steeds die foutmelding ‘bestandsnaam klopt niet’. Weet iemand wat dat betekent en hoe ik het kan oplossen? Thanks! Expert_Netwerk: Hey Gebruiker123, Ah, dat kan flink irritant zijn! Geen zorgen, ik help je graag verder. Die foutmelding komt meestal door een paar dingen. Laat me het even opsplitsen: Bestandsnaam en extensie: Soms is de Download-file niet goed benoemd. Bijvoorbeeld, als je probeert te downloaden als filmpje.mkv, maar de server heeft het bestand gelabeld als filmpje.mov. Check of de extensie klopt. Karakterproblemen: Er kunnen rare karakters in de bestandsnaam zitten. Sommige programma’s kunnen daar niet mee omgaan. Dus als je ziet dat er bijvoorbeeld een "?" of een "#" in de naam staat, probeer dan die te verwijderen. Verbinding met de server: Soms, als er een probleem is met de verbinding naar de server, kan de fout ook zomaar naar boven komen. Dit kan gebeuren als de server tijdelijk down is of je internetverbinding instabiel is. Oplossing: Zorg ervoor dat de bestandsnaam geen speciale karakters bevat en dat de extensie overeenkomt met het bestand dat je probeert te downloaden. Probeer het nog een keer na een paar minuten, of controleer je verbinding. En als je het nog niet hebt gedaan, probeer een andere nieuwsgroep of Spotnet-repo. Hopelijk helpt dit! Laat gerust weten of je meer hulp nodig hebt. Gebruiker456: Thx Expert_Netwerk! Goeie tips. Ik had het ook dat ik een “?” in de naam had. Dat was echt stom van me. Karin82: Hé, ik heb ook wel eens zo’n melding gehad. Wat ik deed was de bestandsnaam gewoon inkorten. Soms kan het ook te maken hebben met de lengtes van de naam. Probeer dat eens! ShrekFan84: Wat een gedoe met die bestandsnamen! Maar ik heb ook wel eens gemerkt dat als je gewoon het origineel laat staan, het vaak goed gaat. Dus gebruik niet je eigen naam, maar gewoon die van de repo! Gebruiker123: Thanks voor de tips! Ik ga het even proberen. Moet ik ook op iets anders letten? Expert_Netwerk: Ja, zeker! Kijk ook naar je instellingen in Spotnet. Soms helpt het om je zoekfilters aan te passen. Als je bijvoorbeeld zoekt op ‘films’, probeer dan ook ‘films HQ’ of iets dergelijks. Dan vind je vaak betere resultaten! Mikey1989: Ik heb ooit dat ik niets kon downloaden omdat mijn provider sommige nieuwsgroepen blokkeerde… Toen moest ik mijn VPN maar inschakelen. Miss misschien ook iets om te overwegen als je het nog steeds niet voor elkaar krijgt. FrisGenius: Ja, Mikey, dat kan echt een probleem zijn! Heb het zelf ook gehad. Het gebruik van een VPN maakt het meestal een stuk makkelijker. Maar let op, soms werkt niet elke VPN goed met Spotnet. Gebruiker789: Ik ben net nieuw met deze dingen, maar wat is precies een VPN? Klinkt spannend, maar ook een beetje ingewikkeld. Expert_Netwerk: Een VPN (Virtual Private Network) is in principe een soort tunnel waar je internetverkeer doorheen gaat. Daarmee verberg je je IP-adres en kun je gewoon verbinding maken met buitenlandse servers. Dat helpt ook bij de veiligheid. Aanrader dus! Als je meer wilt weten, laat maar weten! Gebruiker123: Thanks allemaal! Jullie zijn geweldig. Ik ga gelijk aan de slag! Mikey1989: Goeie luck! Laat ons weten of het lukt! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...