Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



Of ik gek ben (2016) - Download / Torrent / NZB



Aanbevolen reactie

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.235
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  25.020
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Android

Of ik gek ben (2016) - Download / Torrent / NZB

of-ik-gek-ben-ca7-thumb.jpg Regie Frank Lammers
Scenario Frank Lammers, Don Duyns
Release 2 juni 2016
Producent Marc Bary, Daniel Koefoed, Guirec van Slingelandt, Mike Weerts
Duur 94 minuten

Verhaal

De succesvolle jonge kunstenaar Benjamin belandt tot zijn ongeloof in een tbs-kliniek. Hij kan niet geloven dat hij schuldig is aan wat hem ten laste wordt gelegd. Echter, door te veel drank en drugs kan hij zich van de bewuste avond niets meer herinneren. Het leven in de tbs-kliniek is absurd en meedogenloos. En hoe Benjamin zich ook probeert af te schermen, de confrontaties in de kliniek laten hem niet onberoerd. Wanneer Benjamin langzamerhand weer grip krijgt op zijn eigen werkelijkheid, kijk hij geschokt terug op de asociale narcist die hij was in zijn vorige leven. Stap voor stap wordt hij weer mens en verandert hij in een man die schijnbaar met beide benen stevig op de grond staat. Maar als Benjamin weer naar ‘buiten’ mag, doet een ontmoeting met zijn oude vrienden de grond onder zijn voeten schudden.

Cast

Mike Weerts (Benjamin), Tibor Lukács (Flip), Nienke van Hofslot (Immeke), Monic Hendricks (mevrouw Smulders), Matteo van der Grijn (Gregor), Sanne Langelaar (Marieke), Fedja van Huêt (meneer Koopman), Maarten Heijmans (Hakim), Cees Geel (Herre), Kees Boot (Dr. Manders), Bianca Krijgsman (Isabel), Yannick Jozefzoon (Dr.Bibber), Ghislaine Pierie (mevrouw Vingh), Harriet Stroet (Greetje), Donnya Zidan (Femi), Valerie Pos (Metje), Andre Dongelmans (Lex), Dianne Krijnen (moeder Benjamin), Haki Traidia (Fwrenk), Guus Dam (vader Benjamin), Joël de Tombe (Roel), Emma Arman (dochter Vingh), Mounir Boualin (Daan), Dennis Grotenhuis (Grover)
Ontstaan Het boek ‘Of Ik Gek Ben’ van Michiel Stroink wordt uitgegeven door Meulenhoff.

Op 10 oktober 2014 werden de eerste opnames van de film gemaakt in Noord-Brabant tijdens het festival Festyland in Volkel en zaterdag 11 oktober werd gedraaid op locatie in Overloon. De rest van de film werd gedraaid in het voorjaar van 2015. Op de filmset in Eindhoven werd voor tienduizenden euro's aan apparatuur gestolen. De daders braken in de nacht van dinsdag 7 op woensdag 8 juli 2015 een bus open en namen de verlichtingsapparatuur mee. Andere opnames waren in augustus 2015 in Amsterdam.

Acteur

Mike Weerts initieerde het filmproject en zette zich vier jaar in om productie en distributie rond te krijgen. De distributeur die de film in de bioscoop zou brengen, September Film, haakte af. September Film wilde de film alleen als vod uitbrengen.

Kijkwijzer: 16 jaar (angst, geweld).

Facts

Frank Lammers sprokkelde anderhalve ton bijeen via crowdfunding, klopte voor drie ton aan bij het Brabants Cultuurfonds, en met toezeggingen van AVRO/TROS en nog enkele financiers kon hij aan de slag.
Pers Jos van der Burg in 'de Filmkrant' van juni 2016: "Met de verfilming van de roman Of ik gek ben, over het leven in een tbs-kliniek, maakt Frank Lammers zijn regiedebuut. De film gaat ten onder aan lolbroekerij. Het klinkt als Kafka: opgesloten worden voor iets waarvan je je niets kunt herinneren. Het overkomt kunstenaar Benjamin. De hippe dertiger wordt beschuldigd van het drogeren, verkrachten en pogen tot het doden van een vrouw, maar heeft er geen herinneringen aan. Begrijpelijk, vindt zijn therapeut, want in de bewuste nacht onbrak het niet aan alcohol en pillen. Veroordeeld tot vijf jaar gevangenis zit Benjamin in een tbs-kliniek, waar behandelaars zinnetjes zeggen als: "Vertel gewoon eens iets over jezelf." Dat het geitenwollensokkenjargon de intelligente, goed van de tongriem gesneden Benjamin tot razernij drijft ("Ik zit hier godverdomme mijn tijd te verdoen tussen een stelletje mongolen") is begrijpelijk, want net als Jack Nicholson in One Flew over the Cuckoo's Nest is hij verre van gek. Dat kun je niet zeggen van de andere bewoners, zoals de jonge vrouw die haar ouders in reepjes sneed en door het doucheputje spoelde en de man die zijn baas met een schop doodsloeg. Wat niet wil zeggen dat het in de tbs-kliniek geen gezellige boel is met een aantrekkelijke verzorgster, die tussen de gevangenen door fladdert, en een kunstverzamelende geile directrice, die Benjamin haar bed in wil slepen ("Oh, seks en kunst: een onweerstaanbare combinatie"). Als het bedoeld is als satire is het lompe satire met soms het soort kluchtigheid waarvan we dachten dat het was uitgestorven. Zoals de scènes waarin een paar tbs'ers op hoerenbezoek mogen. De onnozelste hoeft niet te betalen, omdat hij een hoer een geweldig orgasme bezorgt. Grappen met hoeren: altijd lachen! Debuterend regisseur Frank Lammers, die ook het scenario schreef, noemt Of ik gek ben een tragikomediethriller, maar zijn verfilming van de roman van Michiel Stroink, die een aantal jaren in een tbs-kliniek werkte, faalt op alle fronten. De film is niet komisch, zelden tragisch — alleen Cees Geel wekt als kwetsbare ziel iets van ontroering op — en als thriller volkomen ongeloofwaardig. Dat Mike Weerts, de initiator van de film, zich als Benjamin redelijk staande houdt in het lolbroekenscenario, is een wonder. Dat zelfs Monic Hendrickx niets kan maken van haar rol van getikte directrice zegt alles over de film, die als een op hol geslagen Loenatik, de geestige kinderfilm over een gekkenhuis, hopeloos uit de bocht vliegt."

Joost Broeren in 'Het Parool' van woensdag 1 juni 2016: "Of ik gek ben is op vele niveaus een debuut. Het is een verfilming van de gelijknamige debuutroman van Michiel Stroink. Het is de eerste film als regisseur en scenarist voor Frank Lammers. En het is de eerste dragende rol voor acteur Mike Weerts, de initiator van het project. (...) Weerts speelt zichzelf in de kijker met een sterke centrale rol (...) Visueel trekt Lammers te veel uit de kast. Hij kreeg volgens de aftiteling regie-adviezen van Michaël R. Roskam (Rundskop) en Erik de Bruyn (J. Kessels), beiden ook niet bang voor wat visuele krachtpatserij, maar die staat hier te vaak de emoties van de personages en de geloofwaardigheid van de vertelling in de weg. (...) In Stroinks boek worden de ongeloofwaardige wendingen in de plot afgezet tegen een flinke dosis realisme in de setting, doordat de schrijver vier jaar les gaf in een tbs-kliniek. Dat realisme ontbreekt in de kluchtige film, waarin Benjamin in de bombastisch vormgegeven kliniek (één en al grijs beton) wordt omringd door een reeks schreeuwerige schertsfiguren."

André Waardenburg in 'NRC Handelsblad' van woensdag 1 juni 2016: "Soms lijkt het alsof er in Nederland alleen nog maar romantische komedies worden gemaakt, een gezapig genre dat in Amerika al lang over zijn houdbaarheidsdatum heen is. Alleen al daarom is Of ik gek ben toe te juichen. Het regiedebuut van acteur Frank Lammers is allesbehalve braaf en conventioneel. Die eigengereidheid zit de film soms in de weg en zorgde ervoor dat de beoogde distributeur afhaakte. Te lastig voor de commerciële bioscoop, iets te vlot voor de filmhuizen: Of ik gek ben valt tussen wal en schip. (...) De handeling speelt zich grotendeels af in tbs-kliniek De Regenboog, waar veel kleurrijke figuren rondlopen. Herre (Cees Geel) vindt alles ‘verskrikkelijk’, Hakim (Maarten Heijmans) ziet in alle vrouwen een hoer en knuffelbeer Flip (Dennis Grotenhuis) tafeltennist het liefst. Zij zitten dicht tegen karikaturen aan, maar blijven geloofwaardig. Dit kun je minder zeggen van Monic Hendrickx’ rol als kunstliefhebbende directrice, een over the top-vertolking die nogal uit de toon valt. Zo is er wel meer aan te merken, maar door zijn meeslepende energie, prettige eigenzinnigheid en dynamische schets van een door narcisme gedreven kunstenaarswereld is het toch een bovengemiddeld debuut. Of ik gek ben is een gelukkig samenkomen van veel talent: van Kytemans geïmproviseerde muziek en sterk bezette bijrollen tot de cameravoering. Waarbij vooral de uitbundige, psychedelische vormgeving van Benjamins flashbacks naar zijn misdaad ervoor zorgt dat er, los van het verhaal, ook filmisch veel genoegen te beleven is aan Lammers’ eersteling."

Floortje Smit in 'de Volkskrant' van donderdag 2 juni 2016: "OF IK GEK BEN had de Nederlandse ONE FLEW OVER THE CUCKOO'S NEST kunnen zijn, maar de gekken blijven typetjes. De film gaat pas echt werken als hij een thriller wordt. (...) Wat ook niet helpt, is dat elke dialoog of scène in de kliniek aanvankelijk lijkt te eindigen met een flippende patiënt die zichzelf in de fik steekt of iemand tot moes slaat. En dan is er nog die hyperseksuele directrice (een uiterst merkwaardige rol van Monic Hendrickx. (...) Van drugs, gekte, seks, kunst of een delirium: in OF IK GEK BEN loopt het uiteindelijk in een slimme manier in elkaar over." Belinda van de Graaf in 'Trouw' van donderdag 2 juni 2016: "Alles zit erin: de eetzaal, de luchtplaats, de groepstherapie, de woedeuitbarsting en het potje tafeltennis. Toch is voor een film in een tbs-kliniek, met seks en geweld als leidraad, meer nodig dan wat standaardingrediënten uit gevangenisfilms. Dus husselt Frank Lammers, die met de boekverfilming 'Of ik gek ben' debuteert als scenarist en regisseur, ook nog wat flitsende flashbacks door het verhaal van de door drank en drugs ontspoorde Benjamin. (...) Hendrickx is tenenkrommend als de seksbeluste directeur van de tbs-kliniek. Ook een jonge medewerkerster valt blijkbaar als een blok voor onze patiënt. En als er onder de zedendeliquenten een 'befkoning' blijkt te zitten, slaan ook de hoeren die de heren bezoeken op tilt. Giet er een lekkere Kyteman-soundtrack overheen, en klaar is Kees."

Informatie over de download

Directe links naar een NZB, Torrent of download bestanden zijn hier niet te vinden en mogen niet worden geplaatst op Duken.nl. Discussiëren, overleggen en tips zijn toegestaan. Meer informatie in onze huisregels.

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 2 jaar later...
  • Reacties 1
  • Gemaakt
  • Laatste reactie

Top Posters In Dit Topic

Populaire dagen

Top Posters In Dit Topic

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Doe je mee?

Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

Gast
Reageer op deze discussie / vraag...

×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

  Only 75 emoji are allowed.

×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Delen

  • Wie zijn er online?  2 leden zijn actief


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Onderwerp: Welke films hebben echt een mooi einde en waarom vind jij ze zo geweldig? SmurfFan88: Hey allemaal! Ik was laatst een paar films aan het kijken en toen dacht ik: sommige films eindigen gewoon perfect! Ik vraag me af, welke films hebben jullie gezien die echt een mooi einde hebben? En waarom maken die eindes zo’n indruk op jullie? Ik ben benieuwd naar jullie tips! FilmExpert101: Hey SmurfFan88! Goede vraag! Er zijn veel films met eindes die echt raken. Een paar voorbeelden die me te binnen schieten zijn "The Shawshank Redemption", "Inception" en "The Pursuit of Happyness". The Shawshank Redemption: Het einde is zo krachtig omdat het hoop en vriendschap benadrukt. Andy Dufresne ontsnapt uit de gevangenis en dat laat je echt met een gevoel van vrijheid en voldoening. Het idee dat je nooit moet opgeven is heel inspirerend. Inception: Deze film eindigt op een manier die je aan het denken zet. De draaimolen blijft draaien, maar je weet niet of Cobb in de echte wereld is of niet. Het speelt met je geest en laat je nadenken over wat werkelijkheid is. Perfect voor een discussie met vrienden! The Pursuit of Happyness: Dit is een waargebeurd verhaal en het einde raakt je in je ziel. Chris Gardner vindt eindelijk succes na een lange strijd. Het zegt echt iets over doorzetten, wat supermotiverend is. Wat deze eindes zo geweldig maakt, is dat ze je niet alleen een gevoel van afsluiting geven, maar ook iets om over na te denken. Ze blijven bij je hangen lang nadat de credits zijn afgelopen! Dus, kijk naar deze films als je dat nog niet hebt gedaan! FilmFreak22: Thanks voor de tips, FilmExpert101! Ik moet toegeven dat ik alle drie de films heb gezien en ze zijn echt geweldig. Ik vond het einde van "Inception" zo frustrerend, haha! Maar dat is precies wat het zo goed maakt. Boekenwurm88: Haha, dat vind ik ook! "Inception" laat je gewoon twijfelen aan alles wat je wist. Zo slim gedaan. Maar ik ben ook helemaal voor "The Pursuit of Happyness"! Die film maakt me elke keer weer emotioneel. Echt een aanrader voor iedereen hier! FilmFanatic92: Ik ben het met jullie eens! Maar ik moet zeggen dat ik ook heel erg hou van de film "La La Land". Het einde was zo bittersweet. De hele film draait om dromen en het achterlaten van dingen, en het geeft je echt dat gevoel dat niet alles altijd perfect afloopt. Geweldig gedaan! EbookLezer: Ja, "La La Land" is echt speciaal! Ik vind het zo mooi dat de film je een soort van realiteit laat zien over relaties en dromen. Iedereen heeft wel die lijn tussen wat je wilt en wat je moet opgeven, en dat zie je zo goed terug in het einde. MovieBuff99: "A Clockwork Orange" is ook zo’n film met een wild einde! Het is super controversieel, maar het laat je echt nadenken over vrije wil en de maatschappij. Ik weet dat niet iedereen het leuk vindt, maar ik vond het echt een keerpunt in de cinema. NostalgicNerd: Ik ben ook een fan van "The Sixth Sense"! Die twist aan het einde was echt mind-blowing voor zijn tijd. Ik bedoel, wie had dat ooit zien aankomen? Het blijft één van mijn favorieten! SmurfFan88: Leuk om te zien dat iedereen zo enthousiast is! Er zijn echt zoveel goede films met mooie eindes. Ik ga zeker "La La Land" weer een kans geven. Dank voor de tips iedereen! Keep ‘em coming! FilmExpert101: Graag gedaan, SmurfFan88! Blijf vooral delen wat je vindt. Dit soort discussies maken het echt leuk! En als je nog meer aanbevelingen wilt, laat het maar weten! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Waarom krijg ik "Access Denied" bij het openen van bepaalde websites? Gebruiker: Jeroen123 Hey iedereen! Ik probeer een live match blog van de IPL te openen op ESPN, maar ik krijg de melding “Access Denied”. Kan iemand me vertellen wat dat betekent en hoe ik dit kan oplossen? Expert: MariekeTech Hi Jeroen123! Goede vraag. De “Access Denied” melding komt meestal voor als je geen toestemming hebt om een bepaalde website of pagina te bezoeken. Dit kan verschillende redenen hebben: Regionale beperkingen: Sommige websites zijn alleen toegankelijk in bepaalde landen. Het kan zijn dat je IP-adres vanuit Nederland geen toegang heeft tot die specifieke inhoud. Firewall-instellingen: In sommige gevallen kan de firewall van je internetprovider of jouw persoonlijke instellingen de toegang tot bepaalde websites blokkeren. Cookies en cache: Soms kan het helpen om je browsercache en cookies te wissen. Dit kan errors verhelpen die uit oude data voortkomen. VPN gebruiken: Als je denkt dat het aan je locatie ligt, kun je een VPN proberen. Daarmee kun je je IP-adres veranderen en het lijkt alsof je ergens anders bent. Serverproblemen: Het kan ook zijn dat de server zelf problemen heeft. Dan is er niet veel wat je kunt doen, behalve het later opnieuw proberen. Tip: Heb je het al geprobeerd met een andere browser of apparaat? Soms kan dat ook helpen! Heb je meer vragen? Laat maar weten! Reacties: Gebruiker: KikiFan Dankje Marieke! Ik wist niet dat een VPN kon helpen. Ik zal dat eens proberen! Gebruiker: RonnyB Sowieso, ik had ook eens “Access Denied” bij een stream van een voetbalwedstrijd. Was echt zo’n domper. Was er niet aan gedacht dat het aan m’n locatie kon liggen. Gebruiker: Sambo Haha, ik ga nu ook mijn cache wissen, misschien helpt dat wel! Had het hier vaak met Netflix, maar het is wel een klusje. Gebruiker: Lien123 Ik weet niet of ik een VPN nodig heb, maar die cookies wissen kan geen kwaad! Grote kans dat dat het probleem was bij mij. Zeker proberen dus! Gebruiker: KoenH Hey, het hoeft niet altijd aan je locatie te liggen. Soms is het gewoon de website zelf. Heb zelf al een keer van die “Access Denied” melding gekregen omdat de site even down was. Gebruiker: MariekeTech Dat klopt KoenH! Het is altijd goed om dat te controleren. Je kunt bijvoorbeeld een site zoals DownDetector gebruiken om te zien of anderen ook problemen hebben met die website. Gebruiker: JanL Ik gebruik vaak een andere browser als ik zo’n melding krijg. Gewoon uitproberen! Kan niet veel misgaan toch? Gebruiker: JessieW Oh, heel nuttige tips allemaal! Bedankt iedereen! Vergeet niet je browser af en toe bij te werken, dat kan ook soms problemen oplossen! Gebruiker: Jeroen123 Bedankt voor alle tips, mensen! Ga meteen aan de slag en laat weten of het werkt! En zo zie je maar, dat "Access Denied" een veelvoorkomende frustratie is, maar met een paar simpele oplossingen meestal te verhelpen is! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Hoe zet je PIA VPN gemakkelijk op je Mac? Tips voor beginners! iRonnie: Hey allemaal! Ik wil echt wat meer privacy online, dus ik heb gehoord dat PIA VPN goed is. Maar ik weet niet zo goed hoe ik het moet opzetten op mijn Mac. Is er iemand die me kan helpen met een stap-voor-stap uitleg? Ik ben een beginner. Thanks! ExpertSam: Hey iRonnie! Geen zorgen, het is makkelijker dan je denkt. Ik geef je even een stap-voor-stap uitleg: Download de PIA-app: Ga naar de PIA-website en klik op ‘Download’. Kies de versie voor Mac. Installeer de app: Open het gedownloade bestand. Sleep het PIA-pictogram naar je ‘Aplicaties’ map om het te installeren. Open de app: Ga naar je ‘Aplicaties’ en klik op PIA om het te openen. Inloggen: Voer je inloggegevens in (die krijg je als je een abonnement hebt). Geen account? Maak er in een paar minuten eentje aan! Configuratie: Als je het voor de eerste keer opent, kun je de instellingen bekijken. De basisinstellingen zijn prima, maar je kunt ook opties zoals ‘Kill Switch’ aanzetten voor extra veiligheid. Verbinden: Zoek de grote aan/uit-knop en druk erop. Moet je even wachten tot je verbonden bent met een server. Klaar! Nu kun je veilig surfen! Als je ergens vastloopt, laat het vooral weten. Succes! AppleEva: Thanks, ExpertSam! Ik had geen idee dat het zo simpel was. Ga het straks meteen proberen. TechGuru: Ik sluit me aan bij wat Sam zegt. Vergeet niet je protocol te kiezen als je dat wilt aanpassen! Standaard is het vaak inorde, maar als je echt snelheid wilt, kun je switchen naar WireGuard. Extra tips: als je op bepaalde websites wilt inloggen, zoals je bank, probeer dan verbinding te maken met een server in je eigen land voor minder problemen. iRonnie: Super bedankt voor de tips! Ik ga het nu proberen. En die protocol optie klinkt ook wel interessant, dus misschien dat ik dat later even ga bekijken. GamerGuy: Ik heb PIA ook op mijn Mac en het werkt echt goed bij het streamen van games. Ik heb er nooit problemen mee gehad. Vergeet niet je verbinding te testen via een website zoals ipleak.net om te zien of je echt anoniem bent. WebWizz: GamerGuy, goede tip! Ik gebruik ook altijd die site om te checken. Gewoon uit veiligheid, je weet maar nooit. |iRonnie, als je nog meer vragen hebt, kun je ook altijd de klantenservice van PIA bereiken. Ze zijn meestal best snel met antwoorden! ChillPanda: Ik vind het echt chill dat PIA gewoon letterlijk met een druk op de knop kan aansluiten. Heus makkelijker dan ik dacht toen ik mijn eerste VPN instelde. Heb ook een paar keer problemen gehad, maar hun online hulp was altijd daar. iRonnie: Thanks voor alle reacties en tips! Dit is echt een fijn forum. Ik voel me al een stuk zekerder. Ga het nu echt proberen! AndroidAad: In de tijd dat ik PIA gebruikte, had ik echter soms last van verbindingsproblemen. Heb je dat ook, of ligt dat aan mijn internet? Ik tus ook tussen servers, maar sommige werken gewoon niet echt goed. Altijd weer dat gedoe… iRonnie: @AndroidAad, dat lijkt me vervelend. Tot nu toe werkt het voor mij prima, maar ik ben nog maar net begonnen. Misschien even contact opnemen met de klantendienst? ExpertSam: @AndroidAad, dat kan soms gebeuren, vooral als je verbinding hebt met een server die ver weg is. Probeer eens een andere server in jouw regio. Je kunt ook de VPN instellingen aanpassen om te zien of dat helpt. Laat ons weten hoe het gaat! Jullie zijn top! Blijf vooral vragen stellen of je ervaringen delen. Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • Mcootje heeft zojuist een badge verdient
      Eén week actief
  • Recente actieve topics

  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...