Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • BREIN haalt illegale spotweb-sites offline

     Delen


    Antipiraterijgroep BREIN zegt dat het zich richt op mensen die de open source-software Spotweb gebruiken en hen vraagt hun platforms te sluiten en afwikkelingskosten te betalen. Dus wat is Spotweb en waarom maakt BREIN zich er zo druk over? De antwoorden op die vragen liggen in de sluiting van een piratenindexeringssite meer dan negen jaar geleden.

    Piraat SleutelHoewel de meeste piraten in 2020 torrent-, streaming- en downloadportals gebruiken voor hun algemene piraterijbehoeften, krijgen velen nog steeds de nieuwste inhoud van Usenet, een van de oudste systemen voor het delen van bestanden.

    Met enorm veel opslagruimte en razendsnelle downloadsnelheden die beschikbaar zijn (om nog maar te zwijgen van archieven die al jaren oud zijn), is Usenet nog steeds een belangrijke bron van illegale films, muziek, games en zowat alle andere soorten beschikbare inhoud. Maar het vinden van die inhoud is niet altijd zo eenvoudig.

    Inhoud zoeken op Usenet

    Omdat Usenet niet webgebaseerd is, zijn er in de loop der jaren methoden ontwikkeld om mensen in staat te stellen gemakkelijker te downloaden van de nieuwsgroepen. Het NZB-bestand kan bijvoorbeeld worden omschreven als een soort .torrent-bestand voor Usenet, een bestand dat snel wordt gedownload en 'routebeschrijving' bevat zodat klanten toegang hebben tot inhoud.

    Sites voor het downloaden van NZB-bestanden bestaan nog steeds, maar zijn niet zo gangbaar als ze ooit waren, dus het vinden van de locatie van inhoud op Usenet is nog steeds iets dat piraten moeten bereiken. In 2001, bijna twee decennia geleden, werd de in Nederland gevestigde Usenet-gemeenschap FTD gelanceerd met als doel mensen te helpen precies dat te doen.

    Na juridische stappen wordt FTD afgesloten

    Na ongeveer acht jaar in bedrijf te zijn geweest, was de FTD-gemeenschap gegroeid tot 500.000 leden en met behulp van haar eigen software konden gebruikers de locatie van materiaal dat ze op Usenet vonden, vinden ('spotten') en die informatie met anderen delen. Door deze gemeenschapsinspanning konden enorme aantallen mensen alle inhoud vinden en downloaden die ze wilden, maar omdat veel ervan inbreuk maakte, raakte de Nederlandse antipiraterijgroep BREIN erbij betrokken.

    Uiteindelijk oordeelde een rechtbank dat FTD buiten de wet handelde en kreeg het in 2011 de opdracht om binnen een maand alle 'vlekken' van auteursrechtelijk beschermde bestanden te verwijderen. BREIN zei destijds dat mensen niet structureel gebruik mochten maken van illegale bestanden, en dat gold zowel voor Usenet als voor het bredere internet.

    "BREIN zal ook aansprakelijk zijn voor alle andere websites en diensten die hetzelfde doen, ongeacht het technische protocol dat ze gebruiken voor hun illegale bedrijfsmodel", zei BREIN-chef Tim Kuik destijds.

    Negen jaar na het neerhalen van FTD blijkt BREIN dat het dat nog steeds doet.

    Spotweb - Een webclient / interface voor het Spotnet-protocol

    Na de ondergang van FTD kreeg een protocol dat bekend staat als Spotnet een onverwachte boost. Spotnet opereert bovenop Usenet en biedt een alternatief voor Usenet-indexeringssites, waardoor 'spots' minder kwetsbaar worden voor de antipiraterij-acties van groepen zoals BREIN. Om content 'spots' te kunnen zien is een Spotnet-client vereist. Mensen kunnen echter ook gebruik maken van Spotweb, een stukje software dat, zoals de naam al doet vermoeden, 'spots' rechtstreeks naar het web brengt.

    “Spotweb is open source software waarmee u illegale kopieën van entertainmentcontent in nieuwsgroepen op Usenet kunt vinden. Je kunt Spotweb zo instellen dat het voor iedereen zichtbaar is. Het fungeert dan als een website ”, zei de Nederlandse antipiraterijgroepering BREIN deze week in een aankondiging.

    Hoewel BREIN geïnteresseerd is in alle soorten piraterij met betrekking tot Usenet, is het vermogen van Spotweb om inhoud extreem gemakkelijk vindbaar te maken via het web, duidelijk een probleem, zoals de screenshot van een Spotweb-instantie hieronder laat zien.

    Spotweb

    Spotweb is beschikbaar op Github en kan worden geïnstalleerd op Unix-gebaseerde systemen en zelfs NAS-apparaten van bedrijven zoals Synology en QNAP. Als zodanig is de drempel voor het runnen van een openbare repository van inbreukmakende inhoudslinks vrij laag, iets dat BREIN graag wil ontmoedigen.

    BREIN zegt actie te ondernemen tegen degenen die Spotweb runnen

    “Mensen die dit doen, bieden illegale plekken (nzb-links of verwijzingen) naar ongeoorloofde inhoud. BREIN schrijft dergelijke aanbieders en roept hen op hiermee te stoppen, een onthoudingsverklaring te ondertekenen met een boete van 500 euro en 150 euro aan kosten te betalen ”, aldus BREIN deze week.

    In een gesprek met TorrentFreak zei BREIN-chef Tim Kuik dat Spotnet / Spotweb een van de belangrijkste middelen is geworden om illegale inhoud van Usenet te zoeken en te downloaden en dat degenen die het gebruiken voor inbreukmakende doeleinden worden geconfronteerd met een situatie die even precair is als die waarmee FTD al die jaren geleden werd geconfronteerd. .

    “De juridische positie is dezelfde als voor FTD en andere linksites. Linken naar illegale inhoud is illegaal en bestaat al ruim tien jaar in de rechtspraak [in Nederland]. Het begon als een onrechtmatige daad en in de tussentijd is het volgens de EU-jurisprudentie nu een mededeling aan het publiek ”, legt hij uit.

    Zoals gebruikelijk is bij lopende acties voor sluiting en schikking, gaf Kuik geen details over wie was benaderd om te sluiten, wie had gesloten of hoeveel mensen hadden ingestemd met het betalen van schikkingen. Hij bevestigde echter dat de afgelopen weken "een handjevol" mensen die Spotweb-sites exploiteren door de antipiraterijgroep waren benaderd met het bevel om te sluiten.



    William1
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    het einde is langzaam in zicht het net sluit steeds krapper  en............... blij dat ik er op tijd uit gestapt ben als ............

    ja welke namen gebruikt ik niet LOl maar 2 waren de bekendste op spotnet mokalu10 en zildjianprog.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators
    4 uur geleden zei ayreon013:

    het einde is langzaam in zicht het net sluit steeds krapper  en............... blij dat ik er op tijd uit gestapt ben als ............

    ja welke namen gebruikt ik niet LOl maar 2 waren de bekendste op spotnet mokalu10 en zildjianprog.

    Ik begrijp daaruit dat je uploader was? Dan nog thx :)

    Je ziet hieraan wel dat brein veel terrein wint. Uploaders stoppen ermee wat ik me goed kan voorstellen. Echte Kudos zijn er niet meer en met brein achter je aan wordt je ook niet gelukkiger. 

    Spijtig maar waar. 😩

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    13 uur geleden zei ayreon013:

    het einde is langzaam in zicht het net sluit steeds krapper  en............... blij dat ik er op tijd uit gestapt ben als ............

    ja welke namen gebruikt ik niet LOl maar 2 waren de bekendste op spotnet mokalu10 en zildjianprog.

    Uiteraard is het dankzij uploaders dat andere mensen al jarenlang gratis content kunnen downloaden, maar dit bericht is naar mijn idee weer zo tegenstrijdig en ziet er weer uit als een zelf gegeven schouderklopje en onthul je bovendien ook een paar van je gebruikte nickname's, want waarom zeg je hier dat je er uit bent gestapt en bied je in een andere topic jouw diensten aan bij iemand die hier op Duken.nl informatie vraagt naar het zelf opzetten van een NZB Forum;

    Wat wil je precies met dit forum doen? in de muziek of algemeen, software? ect. ect.  als het ook muziek is ben ik de man voor je.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    2 uur geleden zei Guardian:

    Uiteraard is het dankzij uploaders dat andere mensen al jarenlang gratis content kunnen downloaden, maar dit bericht is naar mijn idee weer zo tegenstrijdig en ziet er weer uit als een zelf gegeven schouderklopje en onthul je bovendien ook een paar van je gebruikte nickname's, want waarom zeg je hier dat je er uit bent gestapt en bied je in een andere topic jouw diensten aan bij iemand die hier op Duken.nl informatie vraagt naar het zelf opzetten van een NZB Forum;

    Wat wil je precies met dit forum doen? in de muziek of algemeen, software? ect. ect.  als het ook muziek is ben ik de man voor je.

    buiten spotnet om ben ik altijd bereid om op de achtergrond hand en span diensten te verrichten op spotnet niet meer is er 1 die me hele hebben en houden van het posten er bij op zet hoe hij dit voor elkaar krijgt ?? geen idee weet iemand hier hoe hij of zij dit kan doen die info erbij gooien en wat voor programma hij of zij hier voor gebruikt .dit persoon heb heel erg de pik op me daar kijk maar eens op zildjian daar hij of zij kan het verleden niet meer met rust laten dit figuur.

    vandaar dat ik zei blij dat ik er op tijd uit gestapt ben daar maar had dat wat beter moeten toelichten geef ik toe.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Dan vergeet je erbij te zetten dat je op iedere site eruit geknikkerd bent  om je zelf ingenomen houding en denken dat je de allerbeste bent 🙂 dus zo raar is de opmerking niet van Guardian

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Op 24-10-2020 om 09:11 zei keesjede:

    Dan vergeet je erbij te zetten dat je op iedere site eruit geknikkerd bent  om je zelf ingenomen houding en denken dat je de allerbeste bent 🙂 dus zo raar is de opmerking niet van Guardian

    puur jaloezie van al die anderen ik had nu eenmaal ontzettend veel bronnen in de muziek waar ik alles vandaan trok het nieuwste van het nieuwste daar waren een x aantal aldaar altijd jaloers op kon je  alles merken. door te luisteren en heeel goed luisteren in chats haalde je dat daaruit.

    en dit zeg ik in alle waarheid en zonder schroom mijn muziek forums trokken over het algemeen de meeste aandacht en daar konden de meeste nooit tegen.

    ben ik een zelf ingenomen ...........? nee ik was gewoon een van beste daarin .puur jaloezie dus zelf duidelijke en onderbouwende  kritiek hoe het soms beter kon op een forum konden een aantal nooit tegen.

    op spotnet liepen mijn progmuziek als een t.........l.........r en veel aandacht  tot dat een aantal dachten laten we hem eens goed dwars zitten en dreigen.

     

    maar ik hoor het al weer pure jaloezie dus.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Onderwerp: Welke eBooks raden jullie aan voor beginners? SmurfFan88 Hey allemaal! Ik ben net begonnen met e-books lezen en ik vroeg me af welke boeken jullie aanraden voor beginners. Iets wat leuk is om mee te beginnen maar ook niet te moeilijk. Thanks! BoekenExpert123 Hey SmurfFan88! Wat leuk dat je met e-books wilt beginnen! Er zijn zoveel geweldige boeken om mee te starten. Ik zal een paar van mijn favorieten delen die perfect zijn voor beginners: “De Kleine Prins” – Antoine de Saint-Exupéry Dit is een prachtig verhaal met mooie lessen over het leven en vriendschap. Het is kort en makkelijk te lezen, dus ideaal voor beginners. “Harry Potter en de Steen der Wijzen” – J.K. Rowling Als je nog niet bekend bent met Harry Potter, dan is dit echt een aanrader. Het verhaal is spannend en toegankelijk voor iedereen, en het leuke is dat je door de hele serie kan werken als je het leuk vindt! “Het Gouden Kompas” – Philip Pullman Een fantasiestory die makkelijk te volgen is. Het heeft een spannende plot en interessante personages. “De Alchemist” – Paulo Coelho Dit boek gaat over dromen volgen en je bestemming vinden. Het is geschreven in een eenvoudige stijl, dus perfect voor iemand die net begint. Graphic Novels Als je visueel ingesteld bent, probeer dan graphic novels zoals “Maus” of “Persepolis.” Die zijn heel toegankelijk en leuk om te lezen. Al deze boeken zijn niet alleen leuk, maar ook makkelijk te begrijpen. Als je vragen hebt of meer aanbevelingen wilt, laat het maar weten! Veel leesplezier! BoekenMuis Ohhh, De Kleine Prins is echt een klassieker! Ik heb dat boek als kind gelezen en het is zo mooi! EbookLezer38 Ik ben het met BoekenExpert123 eens over Harry Potter. Dat heeft me echt weer aan het lezen gekregen. Verslavend! LezeresEmma Leuk onderwerp! Ik heb net “De Alchemist” gelezen en vond het zo inspirerend. Echt een aanrader! Het leest ook heel vlot. SmurfFan88 Thanks allemaal voor de tips! Ik ga beginnen met De Kleine Prins. Iets wat kort is is echt fijn als je net begint. BoekenExpert123 Goed idee, SmurfFan88! Laat je weten wat je ervan denkt zodra je het gelezen hebt? Ik ben benieuwd naar je mening! FantastischFiction Graphic novels zijn inderdaad super! Ik heb “Maus” gelezen, en zo aangrijpend en toch makkelijk te volgen. Zeker een aanrader voor beginners! BoekjesAvontuur Ik was nooit zo’n leesfanaat, maar sinds ik e-books heb ontdekt, lees ik zoveel meer! Heb vandaag een boek met korte verhalen gedownload. Perfect voor als je niet altijd tijd hebt. EbookLezer38 BoekjesAvontuur, dat klinkt goed! Korte verhalen zijn ideaal voor drukke dagen. Heb je al een titel in gedachten? BoekenMuis Ik ben ook klaar met De Alchemist! Het is niet dik, dus je hebt hem snel uit. En de boodschap blijft echt hangen. FantastischFiction Even een leuk feitje over “Maus”: het is gebaseerd op echte gebeurtenissen, wat het nog aangrijpender maakt! Echt aanrader voor iedereen die wat dieper wilt. Ik kijk uit naar meer reacties en leesvoer! Lees het volledige bericht hier
    • Forumtop ic: Nieuwe leden – Voorstelling door Engelien87 Hey allemaal! Ik ben Engelien87 en ik ben net lid geworden van dit forum. Superleuk om hier te zijn! Ik kom uit het mooie Utrecht en ben een enorme film- en serieliefhebber. Netflix is mijn dagelijkse uitje, altijd op zoek naar de volgende verslaving! Een tijdje terug was ik op zoek naar de beste Netflix tips, want er is zóveel te zien dat ik soms door de bomen het bos niet meer zie. Mijn vrienden komen met allemaal aanraders, maar ik wil ook weten wat andere fans denken! Ik ben dol op dramaseries en komedies, maar ook documentaires hebben mijn interesse. En wie weet, misschien kan ik na dit topic ook wel een paar goeie tips geven! Ik meldde me aan omdat ik graag met jullie wil kletsen over series en films. Wat zijn volgens jullie de beste geheimen om echt niets te missen op Netflix? Zijn er verborgen pareltjes of aanraders die echt iedereen moet zien? Alvast dank voor jullie tips! Kan niet wachten om te lezen wat jullie te zeggen hebben! Groetjes, Engelien87 Reactie van ExpertFilmfan: Hey Engelien87! Welkom op het forum! Leuk dat je je voorstelt. Als het gaat om Netflix, er zijn echt een paar tips die je kunnen helpen om niets te missen: Gebruik de Zoekfunctie: Gewoon in de zoekbalk intypen wat je leuk vindt, bijvoorbeeld ‘komedies’ of ‘dramas’. Je krijgt dan een lijst van wat er beschikbaar is. Bekijk ‘De Meer Aanbevolen Voorjou’ Sectie: Op de homepage van Netflix zie je vaak een sectie met ‘Aanbevolen voor jou’. Deze suggesties zijn gebaseerd op wat je eerder hebt gekeken. Geen Angst voor Metapodcasts: Soms zijn er podcasts die over Netflix-series gaan. Geweldig om in te pluggen als je meer wilt weten over een serie voordat je begint! Volg Netflix op Sociale Media: Ze plaatsen vaak tips of aankondigingen van nieuwe series. Je blijft zo op de hoogte! Netflix Roulette: Een site waar je zomaar een serie of film kunt laten kiezen. Gewoon een beetje gokken en wie weet vind je wel een verborgen pareltje! Ik hoop dat dit je helpt! Veel plezier met kijken en als je vragen hebt, stel ze gerust! Groetjes, ExpertFilmfan Reacties van andere gebruikers: MickeyMouseFan: Hey Engelien87! Welkom! Netflix is inderdaad overweldigend, maar ik vind de anime sectie echt geweldig. Heb je die al bekeken? Serietijger: Heee, Engelien! Ik ben ook dol op dramaseries! Heb je "The Crown" al gezien? Echt een aanrader! FilmKijker99: Hi allemaal! Leuke tips ExpertFilmfan! Dit ga ik ook zeker gebruiken. Eigenlijk moet ik zeggen dat Netflix voor journalistieke documentaires echt fantastisch is, wie houdt daar ook van? Engelien87: Thanks voor de tips, iedereen! Ga zeker even kijken naar "The Crown". En MickeyMouseFan, ik ben niet zo in anime, maar misschien moet ik het een kans geven? KijkMal: Hey Engelien, doe dat! Je zou kunnen beginnen met iets heel toegankelijke. "My Hero Academia" is bijvoorbeeld erg leuk voor beginners. Serietijger: @KijkMal, ja dat is een goeie! Maar als je echt van drama houdt, "Breaking Bad" blijft een toppunt en moet je zeker kijken. ExpertFilmfan: Er zijn zoveel goede series, dat is het moeilijke eraan. Maar je kunt nooit fout gaan met "Stranger Things" of "Money Heist". Engelien87: Jaaaa, "Stranger Things" is echt zo leuk! Ik heb het in een week uitgekeken, haha. Bedankt voor de tips, iedereen! MickeyMouseFan: @KijkMal, anime is echt zo leuk! Laat ons weten welke je gaat kijken, Engelien! KijkMal: @MickeyMouseFan, en als je anime leuk vindt, moet je het zeker blijven kijken! En zo gaat het gesprek verder! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Downloaden via Nieuwsgroepen & Spotnet Gebruiker: JanK Hey allemaal, ik wil graag Spotnet instellen, maar ik heb echt geen technisch verstand. Kan iemand uitleggen hoe ik dat doe zonder al te veel gedoe? Alvast bedankt! Expert: TechGuru75 Hey JanK! Geen zorgen, ik help je graag. Spotnet is eigenlijk best makkelijk te gebruiken, zelfs zonder technische kennis. Laten we stap voor stap door het proces gaan. Download Spotnet: Ga naar de officiële website van Spotnet en download het programma. Het is gratis, dus dat is mooi! Instellen van je nieuwsserver: Spotnet heeft een nieuwsserver nodig om te kunnen downloaden. Als je abonnement hebt bij een provider zoals Xs4all of Ziggo, hebben zij vaak een nieuwsserver. Zoek op hun website naar de details van je nieuwsserver (meestal vind je het onder ‘Support’ of ‘Help’). Spotnet openen: Na de installatie, open je Spotnet. Je komt nu in het programma zelf. Ga naar ‘Instellingen’ en kies ‘Nieuwsserver.’ Servergegevens invullen: Vul de gegevens in die je van je provider hebt gekregen: Serveradres: Dit is een adres zoals news.xs4all.nl Poortnummer: Meestal is dit 119 of 563 (voor SSL-verbinding) Gebruikersnaam en wachtwoord: Dit zijn je inloggegevens voor de nieuwsserver. Als je een account bij je provider hebt, gebruik dan die gegevens. Opslaan: Vergeet niet om op ‘Opslaan’ te klikken! Nu ga je terug naar het hoofdscherm. Zoeken en downloaden: Je kunt nu zoeken naar wat je wilt. Typ gewoon in de zoekbalk en Spotnet laat je alle resultaten zien. Klik op wat je wilt downloaden en het programma doet de rest! Als je ergens vastloopt of iets niet snapt, vraag het gerust. Succes! Gebruiker: Maike92 Thanks voor de uitleg, TechGuru75! Ik ga het later eens proberen. Maar wat als je geen abonnement hebt op een nieuwsserver? Gebruiker: RobBit Hey Maike92, je kunt vaak ook gebruik maken van een gratis nieuwsserver, maar die hebben vaak minder nieuws en zijn niet zo betrouwbaar. Een paar dagen proberen is dan wel een optie, maar voor meer stabiliteit is een betaalde beter. Gebruiker: JanK Super, ik ga dat proberen. En die gratis servers, waar kan ik die vinden? Gebruiker: TechGuru75 Zoek gewoon op ‘gratis nieuwsserver’ in Google. Zorg dat je ook even de reviews checkt. Veel mensen raden dan meestal aan om het toch via een betaalde provider te doen voor betere snelheid en minder problemen. Gebruiker: Miekie Ik wil trouwens ook nog een tip meegeven. Als je met Spotnet werkt, zorg dat je je firewall en antivirus goed instelt. Soms blokkeert dat het downloaden. Mijn ervaring is dat dat tot veel frustraties leidt. Gebruiker: ThijsD Haha, precies Miekie! Dat had ik ook. Maar ik kreeg het niet onder de knie, dus ik ben overgestapt op NZBGet. Werkt ook lekker, maar Spotnet heeft wel een mooiere interface. Gebruiker: Maike92 Ah, dat wist ik niet. Misschien moet ik eens NZBGet proberen als Spotnet niet lukt. Bedankt voor de tip! Gebruiker: JanK Nou, ik was bang dat dit heel moeilijk zou zijn, maar het lijkt nu wel te doen. Bedankt iedereen voor de hulp! Heb zowaar al wat dingen kunnen downloaden. Gebruiker: TechGuru75 Graag gedaan, JanK! Blij dat je het al geprobeerd hebt! Laat ons weten als je meer vragen hebt. En Miekie, goeie tip, dat hoort er zeker bij. Veel downloadplezier! Gebruiker: Uboe Nou, ik ben zelfs spots kwijt geraakt met Spotnet. Het lijkt meer tijd te kosten dan het oplevert. Kan ik niet gewoon met torrents gaan werken? Gebruiker: ThijsD Torrents zijn ook prima, maar dat brengt weer een andere uitdaging met zich mee. Het is maar net wat je wilt. Spotnet heeft zijn voordelen met snellere downloads als je alles goed instelt. Gebruiker: Robbit Ja, en met torrents moet je ook opletten met copyright. Dat heb je met Spotnet minder snel, omdat je via een server downloadt. Gebruiker: Miekie En vergeet niet dat Spotnet ook een mooie zoekfunctie heeft. Je kunt echt makkelijk vinden wat je zoekt! Gebruiker: JanK Ik ben enthousiast! Ga meteen weer verder puzzelen. Thanks everyone! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...