Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Grote uploader van website Place2Home bijt in het stof

     Delen


    De rechtbank Midden-Nederland heeft een man uit de provincie Utrecht veroordeeld wegens het uploaden van zeer grote hoeveelheden films en tv-series naar het Usenet en Bittorrent, tot soms wel 500 Gb in één keer. De man was gedurende zes jaar intensief betrokken bij de websites Place2Home.org en Place2Home.net die in 2018 op last van BREIN zijn gesloten. De uploader moet zijn activiteiten van de rechter voorgoed staken en volledige openheid van zaken geven op straffe van dwangsommen die kunnen oplopen tot €150.000,-. Bovendien draait hij op voor de volledige proceskosten die BREIN voor deze zaak heeft moeten maken. Vier andere grote uploaders bij deze sites hebben eerder al geschikt met BREIN in plaats van het op een rechtszaak aan te laten komen.

    Volgens die uploaders waren de Place2Home sites van dezelfde eigenaar als Newsconnection dat usenet abonnementen verkocht voor usenet provider XSnews. Usenet Providers die abonnementen verkopen hebben baat bij sites als Place2Home waar gebruikers makkelijk links voor populair illegaal usenet aanbod zoals films en series kunnen vinden. Dat is immers waarvoor men een abonnement betaalt. XSnews betaalde volgens de eigenaar van Newsconnection zijn advocaatkosten in de rechtszaak die BREIN tegen hem had aangespannen. In die zaak werd hij in hoger beroep door het Hof Den Bosch veroordeeld tot het zodanig inrichten van zijn administratie dat hij desgevraagd de identiteit van onrechtmatig handelende klanten kan afgeven. Nadat BREIN bewijs- en bankbeslag bij hem liet leggen in verband zijn rol bij de Place2Home sites, is Newsconnection gestopt. 

    De commerciële usenet provider XSnews nam klanten en personeel van News-service Europe over toen die haar activiteiten staakte omdat zij geen afspraken met BREIN wilde maken over filtering van illegale bestanden. Er loopt nog altijd een rechtszaak tussen BREIN en News-service Europe. Daarin liggen vragen voor aan de hoogste Europese rechter omtrent de openbaarmaking en aansprakelijkheid van deze provider. Die zijn ook van belang voor de verkoop van abonnementen door XSnews.



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    • Administrators

    Best heftig.

    500 GB uploaden. Damn... Dat is wel serieus heel veel. Ik wist ook niet dat de Usenet community ook de eigenaar was van de Usenet provider. 

    shocked chris tucker GIF

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Ergens wel logisch dat die Usenet Providers naast donerende leden hele grote financiers zijn, want alleen zij hebben er baat bij dat die community's in de lucht blijven. Helaas is het betalen van een advocaat voor deze Mega Uploader onvoldoende gebleken om de macht en kracht en oneindige uithouding vermogen van BREIN af te stoppen.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators
    59 minuten geleden zei Guardian:

    Voor wie daarin geïnteresseerd is, de rechterlijke uitspraak van deze zaak die gediend heeft bij de Rechtbank Utrecht is als PDF te downloaden onder deze link

    Ik las ook op Tweakers:

    Stichting Brein heeft onder andere chatlogs en WhatsApp-gesprekken als bewijs aangedragen. Daarin heeft de veroordeelde het over het uploaden van 500GB aan series en films in korte tijd. Ook heeft hij het daarin over het treffen van back-upvoorzieningen in het geval van notice-and-takedown-verzoeken.

    Dan denkt de speurneus in mij, hoe komt brein aan Whatsapp gesprekken? Of was die kerel met iemand van Brein undercover aan het appen? Hoe dan ook, een screenshot uit het vonnis:

    screenshot-torrentfreak.com-2019.11.27-14_06_09.png

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    23 uur geleden zei Duken:

    Dan denkt de speurneus in mij, hoe komt brein aan Whatsapp gesprekken? Of was die kerel met iemand van Brein undercover aan het appen? Hoe dan ook, een screenshot uit het vonnis:

    Ik vermoed dat dit gesprek afkomstig is van een van de 4 andere grotere uploaders die wel met Brein geschikt hebben. Wellicht in ruil voor een lager schikkingsvoorstel. Gevalletje eigen hachje redden...

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Op 28-11-2019 om 14:07 zei reneetje1969:

    Ik vermoed dat dit gesprek afkomstig is van een van de 4 andere grotere uploaders die wel met Brein geschikt hebben. Wellicht in ruil voor een lager schikkingsvoorstel. Gevalletje eigen hachje redden...

    Daar kan je best eens gelijk in hebben @reneetje1969, want het is duidelijk dat het gesprekje gevoerd wordt met iemand die in diezelfde scene zit.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Wat ik mij dan altijd afvraag in zulke gevallen (geldt ook voor internationale uploaders die gepakt zijn), denken deze mensen niet na over eventuele gevolgen, zoals dat de grootste der grootste film-maatschappijen "al" hun verliezen bij deze uploaders proberen te verhalen?. Je weet toch wel wat de gevolgen kunnen zijn als je gewoon even nadenkt Googled op dit onderwerp. Er zijn genoeg voorbeelden te vinden van uploaders die gepakt zijn en welke straf zij hebben gekregen. Daar wordt je niet blij van kan ik je zeggen.

    Los daarvan, een beetje een professionele uploader gebruikt/lekt natuurlijk nooit herleidbare informatie zoals naam, email, IP adres, telefoonnummer en bankgegevens.

    Daarbij komt dat je altijd voorzichtig moet zijn met reallife connecties/vriendschappen in deze scene, voor je het weet ben je bevriend met een BREIN infiltrant 🤯

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators
    8 uur geleden zei Yoshi:

    voor je het weet ben je bevriend met een BREIN infiltrant 🤯

    Dat zou wel serieus knullig / lullig zijn. Maar het zal mij niet verbazen als auteursrechten organisaties in dit soort clubs zitten om bewijs te verkrijgen.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumtopic: Voorstellen van Lila91 Onderwerp: Hoi allemaal! Even voorstellen Hallo iedereen! Ik ben Lila91 en ik ben nieuw hier op het forum. Ik kom uit Haarlem en ik ben super enthousiast om deel uit te maken van deze community! Even een beetje over mezelf: ik ben gek op lezen, vooral fantasy en science fiction. Daarnaast doe ik graag aan sporten zoals yoga en hardlopen. Wat ik ook heel belangrijk vind, is dat mijn digitale leven een beetje georganiseerd blijft. Ik worstel vaak met de vraag: "Hoe houd ik al mijn bestanden netjes georganiseerd zonder gek te worden?" Het lijkt soms een eindeloze klus, haha! Ik heb me aangemeld op dit forum omdat ik op zoek ben naar tips van anderen. Hoe zorgen jullie dat je geen chaos krijgt in je bestanden? Hebben jullie slimme trucjes of apps die jullie gebruiken? Ik hoor het graag! Ik kijk ernaar uit om met jullie te kletsen en tips uit te wisselen! Groetjes, Lila91 Antwoord van ExpertJef Onderwerp: Re: Hoi allemaal! Even voorstellen Hey Lila91, Welkom op het forum! Leuk dat je jezelf even voorstelt. Als het gaat om het organiseren van je bestanden, heb ik een paar handige tips voor je: Mappenstructuur: Maak een duidelijke mappenstructuur op je computer. Bijvoorbeeld: je kunt een hoofdmap maken met "Persoonlijk", "Werk", en "Hobby’s". Daarbinnen kun je specifieke mappen maken, zoals "Financiën" of "Boeken". Zo vind je snel wat je zoekt! Bestandsnamen: Geef je bestanden duidelijke namen. In plaats van iets als "Document1", noem het "Project_X_2023". Dit maakt het makkelijker om te zoeken. Cloud Opslag: Denk aan cloudopslag zoals Google Drive of Dropbox. Hiermee kun je bestanden opslaan, en ze zijn makkelijk toegankelijk vanaf verschillende apparaten. Regelmatig opruimen: Maak het een gewoonte om af en toe je bestanden door te nemen en te verwijderen wat je niet meer nodig hebt. Misschien eens per maand? Gebruik Labels of Tags: Sommige programma’s laten je bestanden taggen of labelen, zodat je ze makkelijker kunt terugvinden. Hopelijk heb je hier iets aan! Laat het ons weten als je meer specifieke vragen hebt. Veel succes! ExpertJef Reacties van Andere Gebruikers User1: Hey Lila91, welkom! Ik gebruik ook Google Drive, superhandig! Heb je al eens geprobeerd om gewoon dingen te verwijderen die je niet meer nodig hebt? User2: Hoi Lila! Wat leuk dat je van fantasy houdt! Heb je al een favoriete serie? User3: Welkom! Ik maak vaak gebruik van Evernote om alles bij te houden. Het helpt me echt te focussen! User4: Eens met ExpertJef! Mappenstructuren zijn goud waard. Ik heb op mijn computer dingen als "2023" waar ik al mijn bestanden stop. Gewoon overzichtelijk! User5: Wat leuk dat je uit Haarlem komt! Mijn ouders komen daar vandaan. Lila91, maak je nog aparte mappen voor je sportieve activiteiten? User1: Ja, dat is een goed punt! Ik heb ook aparte mappen voor foto’s van races en zo. Altijd leuk om ze terug te kijken! User6: Hey Lila, ik gebruik ook labels! Vooral bij mijn e-mails, zo kan ik snel terugvinden wat belangrijk is. Lila91: Dank voor alle tips, iedereen! Ik ga zeker eens kijken naar die mappenstructuur. En ja, User2, ik ben echt een fan van de ‘A Song of Ice and Fire’ serie! User7: Ah, je hebt smaak! Ben je ook de serie ‘Game of Thrones’ aan het volgen? Laatst was ik zwaar teleurgesteld over het eind, haha! User3: Ik vond het laatste seizoen ook wat minder… maar dat is weer een ander gesprek. Lila91, als je meer tips wilt, gewoon vragen! Daar heb je het! Een gezellig forumtopic met een fijne interactie! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Downloaden via Nieuwsgroepen & Spotnet Gebruiker: Jan88 Hey allemaal, ik heb een vraagje. Hoe kan ik veilig downloaden met een VPN zonder dat ik er teveel kennis van heb? Ik zie door de bomen het bos niet meer. Alvast dank! Expert: TechGuru Hey Jan88, goed dat je deze vraag stelt! Het gebruik van een VPN is een slimme zet als je veilig wilt downloaden. Laat me het je eenvoudig uitleggen. Wat is een VPN? Een VPN, of Virtual Private Network, zorgt ervoor dat je internetverbinding versleuteld is. Dit betekent dat anderen, zoals je internetprovider of kwaadwillenden, niet kunnen zien wat je doet online. Het maakt dus je verbinding veiliger. Kies een goede VPN-provider. Er zijn veel VPN’s, maar niet allemaal zijn ze even goed. Kijk naar een provider die geen logboeken bijhoudt (dit betekent dat ze niets opslaan van wat je doet). Populaire opties zijn NordVPN, ExpressVPN of CyberGhost. Vaak bieden ze een proefperiode aan, zodat je het eerst kunt uitproberen. Installeren en instellen. Het installeren is meestal simpel. Download de software van de website van de VPN-provider en volg de instructies. De meeste hebben een ‘one-click’ functie om verbinding te maken. Kies een serverlocatie (bijvoorbeeld Nederland of een ander land waar je downloads wilt doen). Hoe dichterbij, hoe sneller meestal. Downloaden via Spotnet Zorg dat je Spotnet goed hebt ingesteld. Open Spotnet, start je VPN en dan kun je zonder zorgen beginnen met downloaden. Vergeet niet altijd je VPN aan te zetten voordat je Spotnet opent! Extra tips: Zorg dat je antivirussoftware up-to-date is. Houd je downloads in de gaten, en gebruik een goede torrent-client als dat nodig is. En check of je firewall goed ingesteld staat. Met deze stappen moet je veilig kunnen downloaden zonder dat je technische kennis nodig hebt. Succes! Gebruiker: Marieke Wauw, dat klinkt super duidelijk! Dank je, TechGuru! Ik dacht altijd dat zo’n VPN moeilijk was, maar dit lijkt te doen. Ik ga het straks meteen proberen. Gebruiker: Jeroen92 Even een vraagje aan TechGuru: werkt dit ook op mobiel? Ik download vaak via mijn telefoon. Kan ik daar ook een VPN voor gebruiken? Expert: TechGuru Goed punt, Jeroen92! Ja, je kunt een VPN gebruiken op je mobiel. De meeste VPN-providers hebben ook apps voor Android en iOS. Je moet dezelfde stappen volgen als op je pc. Gewoon app downloaden, installeren en verbinding maken. Veilig en makkelijk! Gebruiker: Lisa Briljant! Ik heb ooit gehoord dat sommige VPN’s je internet kunnen vertragen. Is dat echt zo? Expert: TechGuru Ja, dat klopt, Lisa. Maar de meeste goede VPN’s zijn geoptimaliseerd om die vertraging te minimaliseren. Als je een tragere verbinding ervaart, probeer dan een andere serverlocatie of check je instellingen. Sommige servers zijn druk en dat kan de snelheid beïnvloeden. Gebruiker: Robbert Ik heb BestVPN geprobeerd, maar het leek langzaam. TechGuru, heb je een tip voor een snellere? Expert: TechGuru Robbert, ik raad NordVPN aan. Die is meestal snel en ook makkelijk in gebruik. Ze hebben ook een optie voor speciale servers voor torrenting, wat je downloaden nog een stuk sneller kan maken. Gebruiker: Eva Wat als ik geen geld wil uitgeven aan een VPN? Zijn er ook gratis opties die veilig zijn? Expert: TechGuru Goede vraag, Eva! Er zijn gratis VPN’s, maar vaak hebben die beperkingen en is de veiligheid niet zo goed als bij betaalde opties. Als je echt geen budget hebt, kijk dan naar ProtonVPN. Die biedt een gratis versie met beperkte data, maar is wel betrouwbaar. Gebruiker: Jasper Thanks iedereen, dit helpt me echt verder! Ik ga het nu direct uitproberen. Gebruiker: Anouk TechGuru, dank je voor al je tips! Ik was eerder zo sceptisch over VPN’s, maar nu voel ik me een stuk beter. Gebruiker: Timmy23 Hebben jullie ook gedacht aan de juridische kant? Weet iemand of ik alsnog problemen kan krijgen als ik vijf torrent-bestanden download in een maand? Expert: TechGuru Hi Timmy23, dat is een goede opmerking! Het hangt altijd af van wat je downloadt. Sommige dingen zijn compleet legaal, andere weer niet. Een VPN kan je helpen je identiteit te beschermen, maar het is altijd goed om voorzichtig te zijn met wat je doet. Lees meer over de wetten in jouw land! Gebruiker: Mieke Bedankt allemaal voor de input. Ik voel me gelukkig een beetje minder verloren. Hopelijk tot snel weer! Einde discussie Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Hoe kan ik Engelse boeken downloaden zonder al te veel gedoe? SmurfFan88 Hey allemaal! Ik ben écht een boekenfanaat, maar ik vind het lastig om Engelse boeken te downloaden zonder al dat gedoe. Heeft iemand tips over waar ik goede, gratis of betaalbare ebooks kan vinden? Ik wil geen gedoe met dure abonnementen of iets dergelijks. Alvast bedankt! ExpertLezer Hoi SmurfFan88! Goed dat je dit vraagt. Er zijn een paar makkelijke manieren om Engelse boeken te downloaden zonder dat je je bankrekening hoeft te plunderen! Bibliotheek Apps: Veel bibliotheken bieden digitale uitleenservices aan. Apps zoals Libby of OverDrive zijn geweldig. Je kunt je bibliotheekkaart gebruiken om ebooks en audioboeken te lenen. Gewoon downloaden en je kunt meteen beginnen met lezen. Gratis E-books Websites: Er zijn ook websites zoals Project Gutenberg en Open Library waar je duizenden gratis boeken kunt vinden. Deze boeken zijn vaak klassiekers die nu vrij beschikbaar zijn. E-book Aanbiedingen: Houd ook regelmatig Amazon Kindle, Google Books en andere platforms in de gaten. Soms zijn er tijdelijke aanbiedingen waardoor je boeken voor een prikkie kunt downloaden. En vergeet niet om je aan te melden voor nieuwsbrieven; soms krijg je exclusieve kortingen! Sociale Media: Volg boekbloggers en influencers op platforms zoals Instagram of Twitter. Zij delen vaak gratis of goedkope boeken en hebben leuke tips! Onthoud wel om altijd op de legitime manieren te downloaden. Veel plezier met lezen! BoekWurm1992 Cool, thanks ExpertLezer! Ik gebruik ook Libby en het is echt geweldig. Ik heb laatst een hele serie boeken geleend zonder een cent uit te geven. Zeker een aanrader! FilmFan99 Ik vind ook dat Project Gutenberg een goudmijn is voor klassiekers. Heb net Pride and Prejudice gedownload, en ik kan het niet wegleggen! EbookLezer Super fijne tips! Ik had nooit aan de bibliotheek gedacht, haha. Is er een limiet aan hoeveel boeken je kunt lenen via Libby? ExpertLezer Ja, die limieten kunnen verschillen per bibliotheek, maar meestal kun je zo’n 5 tot 10 boeken tegelijk lenen. En als je ze uit hebt, kun je ze eenvoudig weer terugbrengen en nieuwe lenen. SmurfFan88 Thanks voor de info, ik ga Libby eens proberen! En Project Gutenberg klinkt ook leuk, ik ben een grote fan van klassiekers. Wat is jullie favoriete boek daar? BoekWurm1992 Mijn favoriete klassieker is Moby Dick! Het is soms zwaar, maar zo de moeite waard. Ik lees het nu voor de tweede keer. FilmFan99 Haha, die is erg moeilijk! Ik ben meer van de fantasy. Heb je al eens de Lord of the Rings serie gelezen, SmurfFan88? Die is ook vaak goedkoop te vinden! EbookLezer Ja, die heb ik gelezen! Helemaal fantastisch! Ik vind het ook leuk dat je zoveel verschillende genres kunt vinden op die gratis sites. Heb net de horror sectie ontdekt. SmurfFan88 Zo leuk om al jullie reacties te zien! Ik ga zeker jullie tips uitproberen en wie weet wat ik ga ontdekken. Tot snel! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...