Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



  • Usenapp review voor macOS

    Usenapp is een Newsreader en Usenet client voor macOS.

    Ik gebruik deze app sinds enkele weken, dus vond ik het tijd voor een review.

    Uiteraard beginnen we bij het beginnen: Het downloaden van Usenapp. Dit kan via de website van de ontwikkelaar. Usenapp kun je 7 dagen gratis uitproberen, daarna moet er een licentie worden aangeschaft.

    Na het installeren is het tijd om het een en ander in te stellen.

    Ik begin met het toevoegen van een server. Dit kan via het menu Usenapp > Preferences > Servers. Het is handig om de (inlog) gegevens van de server(s) gegevens alvast bij de hand te hebben. Deze heb je namelijk nodig.

    Ik gebruik zelf meerdere servers, deze heb ik dan ook allemaal toegevoegd.

    Tip: Vergeet niet om een vinkje te zetten bij 'Use SSL'. Zodra je dit doet, wordt 'Port Number' 119 automatisch aangepast naar 563.

    image.thumb.png.134d99208af270e627656775a79daf67.png

    Mocht je net als ik meerdere servers gebruiken, dan is het slim om 1 server als ‘hoofdserver’ te selecteren. De overige servers kun je dan instellen als ‘Back-up server’. Dit doe je door een vinkje te plaatsen bij ‘Use as fill only’. Krijgt de ‘Hoofdserver’ iets niet niet meer binnen, dan probeert de ‘Back-upserver dit binnen te halen.

    We gaan verder naar het onderdeel ‘Download’ Bij het tabje ‘Folders’ kun je download folders instellen. Standaard worden deze mappen toegevoegd aan de download map op me iMac.  Uiteraard kun je ook een andere locatie kiezen.

    Ben je iets aan het downloaden? Dan worden de bestanden geplaatst in de map ‘Usenet Downloads’. Zelf heb ik ervoor gekozen dat voltooide downloads worden verplaatst naar de map ‘Usenet Completed’. Het is dan wel noodzakelijk dat je eerst een vinkje plaatst bij ‘Move completed downloads to folder’.

    image.thumb.png.901989162583f23c71fb20dac6431dfb.png

    We gaan verder naar het tabje ‘Smart Folders’ Wil je dat bepaalde downloads niet op je computer worden opgeslagen, maar bijvoorbeeld op een NAS of externe harde schijf? Dan kun je hier smart folders voor aanmaken.

    Geef deze folder een naam. Zet vervolgens een vinkje bij ‘Move completed downloads to folder’. Klik op ‘Change’ en navigeer naar de locatie / map en klik vervolgens op ‘OK’.

    Tijdens het downloaden kun je via het te downloaden bestand kiezen voor ‘Select’ en aangeven naar welke smart folder deze download moet worden verplaatst.

    image.thumb.png.37a24622af2461ba4a0471271f15b99c.png

     

    We gaan verder naar het tabje ‘Repair & Extract’. Met Usenapp is het mogelijk om bestanden automatisch te repareren en uit te pakken.

    Via bovenstaande instelling kun onder andere je aangeven of je bestanden automatisch wilt repareren en uit wilt laten pakken.

    image.thumb.png.7b5452f56f572d73510f6364d4a3adba.png

    Door met 'Cleanup'. Het komt wel eens voor dat er bijvoorbeeld afbeeldingen zijn toevoegt aan een download.

    Zit je hier niet op te wachten? Dan kun je dit automatisch laten verwijderen. Zo zorg je ervoor dat enkel het gedownloade bestand overblijft.

    qq.thumb.png.d4e0fbb09993b022ae3bdee6d17c820c.png

     

    We zijn aangekomen bij het tabje ‘NZB Search’

    Hier kun je Newznab en/of Spotweb indexers toevoegen.

    Klik linksonder op het plusteken, geef aan of je een Newznab of Spotweb indexer wilt toevoegen.

    In dit voorbeeld wil ik een Spotweb indexer toevoegen.

    Vul bij ‘Alias’ een naam in. Bijvoorbeeld ‘NZBServer’ Vul bij ‘Server url’ de url in van NZBserver. Zet (indien noodzakelijk) een vinkje bij ‘Api key’ Klik vervolgens op ‘Save’

    image.thumb.png.191ba708ea58530afdc4005fd5e990a7.pngimage.thumb.png.b2e658118340ad96a406469cf49590f5.png

    Je hebt verder nog de mogelijkheid om de instellingen van de toegevoegde indexer te wijzigen, de serverinstellingen testen of een geselecteerde indexer verwijderen.

    Tot zover de instellingen van Usenapp.

    Zodra je Usenapp opent, heb je aan de linkerkant meerdere mogelijkheden.

    De optie’ Queue’ Iets aan het downloaden? Dan kun je hier de vooruitgang volgen.

    De optie ‘ Supersearch/ Megasearch’ Met deze optie kun je naar NZB-bestanden zoeken. **

    Met ‘Supersearch kun je naar NZB-bestanden zoeken tot 30 dagen oud. Met ‘Megasearch’ kun je naar NZB-bestanden zoeken tot 12 jaar oud.

    ** Supersearch is gratis te gebruiken om naar NZB-bestanden te zoeken tot 30 dagen oud.

    ** Megasearch is een betaalde optie. Hiermee kun je dus naar NZB-bestanden zoeken tot 12 jaar oud. Bij aanschaf van een licentie voor Usenapp krijg je Megasearch er 3 maanden gratis bij. Na deze 3 maanden wordt het omgezet naar het gratis Supersearch.

    image.thumb.png.82215dbc6ea865cecccda4e0fad0861e.png

    Wil je iets downloaden? Zet een vinkje bij de download en deze wordt automatisch gestart.

    De optie ‘NZB Serach’.  Hiermee is het mogelijk om via een Newznab / Spotweb indexer te zoeken naar NZB-bestanden.

    Selecteer linksboven een indexer, filter eventueel op een categorie / Poster en vul vervolgens een zoekterm in.

    image.thumb.png.159b3c1bf8c5f18cc382792951ac3557.png

    Met de optie 'Watchdog' worden je indexers (Megasearsch / Supersearch en indexers die je zelf hebt toegevoegd) in de gaten gehouden. Na het instellen van Wachtdog, kun je ervoor zorgen dat nieuwe inhoud die bij een indexer beschikbaar is, automatisch wordt gedownload.

    2.png.35067e2f1dea3cf85919de565a5dc200.png

    De optie Statistics: Dol op cijfertjes? Dan kun je hier zien hoeveel data je server(s) de afgelopen tijd hebben gedownload. 

    zz.thumb.png.7beabcfbdf3365b99a99ba7930e62599.png

    Met de optie 'Newsreader' is het mogelijk om je te abonneren op nieuwsgroepen en deel te nemen aan discussies. 

    1.thumb.png.7cccfc39231321e24f5b935e39e692f1.png

     

    Usenapp bevat ook een dark modus. Iets wat ik zelf erg prettig vind in de avonduren.

    dark modus

    Al met al ben ik zeer tevreden over Usenapp. De app ziet er goed uit en werkt lekker snel. Er zijn genoeg instelmogelijkheden.

    Zoeken naar NZB-bestanden, Smart folders, automatisch repareren en uitpakken, watchdog en newsreader zijn mogelijkheden die ik zelf er handig vind.

    Pluspunten:

    • Usenapp is 7 dagen gratis te proberen
    • Automatisch repareren, uitpakken en verplaatsen.
    • Supersearch/megasearch - Zoeken naar NZB-bestanden.
    • Toevoegen van Newznab / Spotweb indexers.
    • Via 'NZB Search' zoeken naar NZB-bestanden via toegevoegde Newsznab / Spotweb indexers.
    • Smart folders
    • Newsreader
    • Watchdog
    • Dark modus
    • Veel instelmogelijkheden

    Minpunten:

    • Usenapp is alleen beschikbaar in het Engels.
    • Beperkt zoeken via Supersearch naar NZB-bestanden tot 30 dagen oud
    • Megasearch is niet gratis.
    • Prijs van Usenapp redelijk aan de prijs. 

    Cijfer 9/10

    Website

    Prijs: €23.98 dit is inclusief 20% korting. (April 2021) (Normale prijs €29.98)

    • Bedankt 1



    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Onderwerp: Waarom krijg ik een simkaart fout op mijn iPhone en hoe los ik het op? iRonnie: Hee allemaal, ik heb een probleem met mijn iPhone. Altijd als ik probeer te bellen of sms’en, krijg ik een foutmelding dat de simkaart niet geldig is. Heeft iemand dit ook gehad en hoe kan ik het oplossen? Ik ben niet echt technisch, dus simpel uitleggen zou top zijn! AppleExpert123: Hey iRonnie! Dat klinkt vervelend. SIM-kaart fouten kunnen om verschillende redenen optreden, maar ik help je graag. Hier zijn wat mogelijke oorzaken en oplossingen: SIM-kaart goed plaatsen: Het kan zijn dat de SIM-kaart niet goed is geplaatst in je iPhone. Schakel je telefoon eerst uit, haal de SIM-kaart eruit en plaats deze opnieuw. Zorg dat je hem goed in de sleuf steekt. Controleer op beschadigingen: Kijk of je SIM-kaart niet beschadigd is. Als hij krassen of deukjes heeft, kan dat zorgen voor verbindingproblemen. Je kunt het proberen met een andere SIM-kaart (van een vriend bijvoorbeeld) om te zien of dat het probleem oplost. Netwerkinstellingen resetten: Soms kan het helpen om je netwerkinstellingen te resetten. Ga naar Instellingen > Algemeen > Stel opnieuw in > Herstel netwerk instellingen. Hierdoor word je wifi-wachtwoorden en mobiele instellingen gewist, maar geen zorgen, je gegevens blijven intact. Update je iOS: Zorg dat je altijd de laatste software op je iPhone hebt staan. Ga naar Instellingen > Algemeen > Software-update om dit te controleren. Neem contact op met je provider: Als niks helpt, kan het zijn dat er iets met je account aan de hand is. Neem dan contact op met je provider. Ik hoop dat dit helpt! Laat het weten als je nog vragen hebt! Roxie89: Oeh, dit had ik ook laatst! Mijn simkaart gaf ook een fout aan. Het helpen om ‘m opnieuw in te voeren. Je zou denken dat zo’n klein dingetje dat niet kan zijn, maar het werkt vaak echt! AJ_the_Techie: Ja, klopt! En als je iPhone nog onder de garantie valt, kan je ook altijd naar de Apple Store gaan. Zij kunnen je meestal sneller helpen. iRonnie: Thanks voor de tips! Ga het morgen meteen proberen. Wat als ik een nieuwe SIM-kaart moet aanvragen? Hoe lang duurt dat meestal? SophieLovesApple: Ik heb vorige maand een nieuwe SIM-kaart aangevraagd. Het duurde ongeveer een paar dagen, maar ik kreeg het al snel binnen. Je moet wel je identiteitsbewijs klaar hebben, want dat willen ze zien. TechGuy2021: Ja, bij sommige providers kan het ook sneller gaan, vooral als je al klant bent. Ze kunnen je vaak een eSIM aanbieden, dat is wel handig! PietDeGamer: Als ik jou was, zou ik eerst gewoon alles bekijken wat Expert123 zei. Het is vervelend als je een nieuwe SIM moet. Gewoon ff kijken of je het kan oplossen zonder extra kosten. iRonnie: Goed idee, Piet. Ik hoop echt dat het gewoon een kwestie van opnieuw plaatsen is. Thanks iedereen voor de snelle reacties! MimiMac: Geen probleem, iRonnie! Laat ons weten hoe het gaat. We zijn er voor je! AppleExpert123: En als het probleem aanhoudt, blijf dan niet twijfelen om hulp te vragen. We staan hier allemaal voor elkaar klaar. Succes! Einde discussie Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Nieuwe leden – Voorstellen Auteur: HandigeHenkie Onderwerp: Hoi allemaal, ik ben Henk! Hallo mede-forumleden! Ik ben Henk, 32 jaar en kom uit het mooie Groningen. Ik ben helemaal gek op klussen! Van het in elkaar zetten van meubels tot het opknappen van mijn huisje, ik doe het allemaal. Sinds kort ben ik ook begonnen met een moestuin, wat echt een leuk avontuur is. Ik ben hier op het forum omdat ik op zoek ben naar tips voor goedkope tools die je als klusser echt moet hebben. Ik heb de afgelopen tijd een paar dingen gehuurd, maar ik zou ook graag willen weten waar ik op moet letten als ik zelf spullen ga kopen. Wat zijn volgens jullie de must-haves voor iedere klusser? Ik ben benieuwd naar jullie ervaringen. Alvast bedankt voor het lezen! Reactie van ExpertTim Auteur: ExpertTim Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Hey Henk! Welkom op het forum! Leuk dat je je even voorstelt. Als je net begint met klussen, zijn er zeker een aantal tools die je echt moet overwegen. Hier zijn mijn top 5: Schroevendraaierset: Een goede set met verschillende maten schroevendraaiers is een must. Je weet nooit welke je nodig hebt. Hamer: Basic, maar essentieel! Een stevige hamer maakt alles een stuk makkelijker. Meetlint: Niets is erger dan iets te kopen dat niet past. Een meetlint zorgt ervoor dat je alles goed meet! Boormachine: Dit kan een beetje prijziger zijn, maar als je een klussen zonder boormachine doet, mis je echt iets. Kijk eens naar een draadloze versie, dat geeft je meer vrijheid! Multitool: Voor al die kleine klussen waar je toch net iets meer van nodig hebt, is dit echt een lifesaver. Ik hoop dat je hier wat aan hebt! Laat het ons weten als je meer vragen hebt. Succes met je klussen! Reacties van andere gebruikers Auteur: KlusKatrien Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Hoi Henk! Welkom! Ik vind het leuk dat je een moestuin begint. Wat ga je daar allemaal in planten? Auteur: GereedschapJasper Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Hi Henk! Goede tips van Tim! Ik zou ook zeggen, investeer in een goede veiligheidsbril. Veiligheid eerst, altijd! Auteur: CreatieveClara Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Hee Henk! Wat voor klussen heb je tot nu toe gedaan? Ik maak vaak gebruik van tweedehands tools. Best budgetvriendelijk! Auteur: HandigeHenkie Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Dank voor de tips, iedereen! Katrien, ik wil graag tomaten, komkommers en wat kruiden kweken. Groenledige vingers, hier komen we! Auteur: TimMetdeHamer Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Hey! Als je twijfelt over een boormachine, kijk ook naar een combimodel. Die kunnen boren en schroeven, ideaal! Auteur: VrolijkeVera Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Hi Henk! Welkom! Heb je al een idee waar je die tools wilt kopen? Lokale winkels hebben soms goede deals! Auteur: KlusKatrien Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Oh, en Henk, je kunt ook klussen met vrienden! Het is veel leuker met z’n allen en je leert van elkaar. Auteur: GereedschapJasper Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Precies Katrien! En wie weet worden het wel klussessies met pizza erbij. Auteur: HandigeHenkie Onderwerp: Re: Hoi allemaal, ik ben Henk! Haha, goeie suggesties! Een klussessie met pizza klinkt als een top idee. Bedankt allemaal! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Hoe stel je NZBGet eenvoudig in zonder technische kennis? Gebruiker: nieuwegebruiker123 Hey allemaal, ik ben net begonnen met het downloaden via nieuwsgroepen en ik heb gelezen dat NZBGet een van de beste downloaders is. Maar ik begrijp er niks van! Hoe stel je NZBGet eenvoudig in zonder dat je veel technische kennis hebt? Iemand tips? Expert: TechGuru87 Hey nieuwegebruiker123! Welkom in de wereld van nieuwsgroepen! Geen zorgen, ik help je graag verder. NZBGet instellen kan in het begin wat overweldigend lijken, maar het is eigenlijk best eenvoudig. Hier is een stap-voor-stap uitleg: Download NZBGet: Ga naar de officiële site en download de nieuwste versie. Installeer het gewoon zoals je elke andere software zou installeren. Open NZBGet: Na de installatie, open je NZBGet. Je ziet een interface met verschillende knoppen en instellingen. Geen paniek! We focussen ons op een paar belangrijke dingen. Configureren van je downloadmap: Ga naar ‘Settings’ en klik op ‘Paths’. Hier zie je ‘MainDir’. Dit is de map waar al je downloads komen te staan. Kies een locatie op je computer waar je genoeg ruimte hebt. Instellen van een NZB-provider: Onder ‘Settings’ moet je naar ‘Servers’ gaan. Hier geef je je toegang tot een NZB-provider in. Zoek online naar een betrouwbare provider en betaal eventueel een klein bedrag voor een account. Vul hier je gebruikersnaam en wachtwoord in die je van die provider hebt gekregen. NZB-bestanden gebruiken: Als je een NZB-bestand vindt dat je wilt downloaden, klik je erop met je rechtermuisknop en kies je “Open with NZBGet”. Het bestand wordt nu toegevoegd aan NZBGet en je download kan beginnen. Monitoren van downloads: Je kunt altijd terug naar NZBGet gaan om te zien hoe je downloads vorderen. Het kan even duren, afhankelijk van de grootte en je internetverbinding. Als je deze stappen volgt, kun je binnen no-time aan de slag! Mocht je ergens vastlopen, vraag gerust om hulp. Veel plezier met downloaden! Gebruiker: downloadfan1987 Thanks, TechGuru87! Dit helpt me echt. Maar waar kan ik NZB-bestanden vinden? Gebruiker: compacteRex @downloadfan1987, je kunt NZB-bestanden vinden op sites zoals nzbindex.nl of nZB.su. Gewoon even rondkijken en je vindt vast wat je zoekt! Gebruiker: nieuwegebruiker123 Danku voor de tips! Maar ik zit te twijfelen of ik een betaalde NZB-provider nodig heb. Zijn die echt beter? Expert: TechGuru87 @nieuwegebruiker123, dat is een goede vraag. Betaalde providers hebben vaak meer en snellere verbindingen, wat je downloads aanzienlijk kan versnellen. Gratis opties zijn er ook, maar die hebben vaak minder keuze en zijn soms langzamer. Het hangt er echt van af wat je nodig hebt! Gebruiker: downloadfan1987 @compacteRex, thanks! Heb je die sites al eerder gebruikt? Werken ze goed? Gebruiker: compacteRex Ja, dat zeker! Die werken prima voor mij. Gewoon even oppassen met welke NZB’s je kiest, soms zijn er oplichters bij. Maar over het algemeen zijn die sites heel handig! Gebruiker: nieuwegebruiker123 Oké, dat klinkt logisch. Ik ga het even proberen en als ik vastloop, kom ik terug! Gebruiker: downloadfan1987 Laat een weten hoe het gaat, nieuwegebruiker123! Succes! Gebruiker: compactRex Ja, laat ons weten of het gelukt is! Altijd leuk om te horen hoe het gaat. Expert: TechGuru87 Ik ben er ook als je meer vragen hebt! Veel mensen twijfelen al snel, maar je gaat het zeker geweldig doen. Gebruiker: nieuwegebruiker123 Echt bedankt allemaal! Ik voel me al veel zekerder. Tot snel! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...