Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



Handleiding - Een iPhone-app maken, hoe gaat dat te werk?


Thijs.
 Delen


Aanbevolen reactie


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  28

Een iPhone-app maken, hoe gaat dat te werk?

130bd8dd31ac35b4f89e026a630268dd.jpg

Inleiding

U kent het wel, een iPhone-App. Een iPhone-app kost doorgaans maar een paar eruo en voegt functionaliteit toe aan het toestel. U kunt zelf ook deze iPhone-apps ontwikkelen en verkopen. Verschillende Nederlandse ontwikkelaars - amateurs en pro's - zijn u al voorgegaan. Deze apps zijn te verkrijgen in de App Store. U hebt toegang tot deze winkel als u iTunes op uw computer hebt staan. Apps zijn er in allerlei varianten. In de appstore zijn ze overzichtelijk verdeeld in verschillende categorieën. De meeste apps kosten maar een paar euro per stuk, maar er zijn er gelukkig ook genoeg die gratis zijn te downloaden. Overigens hoeft u niet per se in het bezit te zijn van een iPhone om van een app gebruik te maken. Veel van de apps werken ook op de iPod touch, de mobiele mediaspeler van Apple.

Ontwikkeltraject

Wat komt er allemaal bij kijken bij het ontwikkelen van een iPhone-app? Allereerst is natuurlijk een leuk idee vereist. Het blijkt dat de meeste ontwikkelaars iets ontwikkelen waar ze zelf behoefte aan hebben. Als u van plan bent om uw app ook te gaan verkopen in de App Store, dan is het verstandig om eerst eens te kijken of het al bestaat. Maar zelfs als dat het geval is, bent u natuurlijk altijd vrij om een betere en uitgebreidere versie van een bepaald soort app te ontwikkelen. Heeft u een bepaalde app in uw hoofd, dan gaat u naar de site: developer.apple.com/iphone. Maak daar een account aan en download Software Development Kit (SDK). Bedenk wel dat deze SDK vooralsnog alleen werkt op een Apple-computer. Op de vraag of de SDK ook beschikbaar komt voor het Windows-platform, wilde Apple geen antwoord geven. Als Windows-gebruiker hebt u met uw account wel volledig toegang tot de ontwikkelpagina's voor de apps. Hier kunt u voorbeeldcode, uitgebreide documentatie en instructie-video's bekijken. Apple heeft tevens een aantal voorbeeldprojecten op de site staan.

iphone-aspen-simulator.jpg

iPhone Simulator.

iphone-dev-center-very-small.png 

                                                                                                      iPhone Dev Center

Programeervaardigheid

Het blijkt dat u  wel over enige programmeervaardigheid moet beschikken. Het gaat hier om de opjectgeoriënteerde programmeertaal Objective-C, die voor beginners niet even snel onder de knie te krijgen is. Verder is het ook wenselijk om wat verstand te hebben van het functioneren van webapplicaties als uw app met een externe server moet samenwerken. Niemand heeft overal evenveel verstand van en daarom blijken apps in de praktijk vaak te worden ontwikkeld door een groepje mensen, die elk hun eigen specialisme hebben. Om een zelf ontwikkelde app te testen, is het niet noodzakelijk om een iPhone of iPod touch te bezitten. De SDK bevat namelijk een virtuele iPod waarop u zelf ontwikkelde apps kunt uitproberen.

Licentie

Als u de iPhone-app ook door andere mensen wilt laten gebruiken, hebt u een licentie nodig. Deze licentie is verkrijgbaar in twee varianten. Als u de apps wilt verkopen in de App Store, dan hebt u de Standard-editie nodig van $ 99 per jaar. (Klinkt duur, maar als uw app goed verkoopt kunt u dit makkelijk terug verdienen) .

Dan bestaat er ook nog de Enterprise-editie. Die kost $299 per jaar en deze hebt u nodig als u een applicatie alleen wilt laten gebruiken binnen een bedrijf. U kunt hierbij denken aan een groep vertegenwoordigers die met hun iPhone-app bij klanten kunnen checken hoe groot de voorraad van een bepaald product is. Het betalen van deze licentie kan alleen via creditcard. Voor veel jonge ontwikkelaars blijkt dat soms een probleem te zijn, want die zijn niet altijd in bezit van een creditcard.

apple-app-store.jpg

Keuring

Apple hanteert een hoge kwaliteitsnorm. Dit geldt ook voor apps die in de App Store te koop worden aangeboden. Voordat u iets in de App Store kunt aanbieden, moet u deze laten keuren door Apple. Dat toetst uw ontwikkelde applicatie aan de hand van een aantal criteria. Over het algemeen mag u de fatsoensnormen niet overschrijden en dit betekent dat bijvoorbeeld schuttingtaal niet goed is. De app moet verder bugvrij zijn en mag niet op de achtergrond van het besturingssysteem draaien. Als uw app wordt afgekeurd, krijgt u hiervan een motivering. Ook als u een update van een bepaalde applicatie maakt, moet u deze wederom voorleggen aan Apple. Op internet is een leuke site te vinden waar aandacht wordt besteed aan afgekeurde apps. Deze site heet de iPhone Application Graveyard en is te vinden op het internetadres: boredzo.org/killed-iphone-apps

f4ddf_20100127070205_apple.jpg

Verkopen

Als uw app is goedgekeurd door Apple, kunt u deze in de App Store aanbieden. Met deze winkel hebt u een wereldwijd bereik. Is het nu slapend rijk worden? Dat valt in de praktijk reuze tegen . Bovendien pakt Apple dertig procent marge op elke verkochte app. Als u er ook wat aan wilt verdienen, zult u over het algemeen wat aan promotie moeten doen. Zorg in de eerste plaats dat de internetmedia aandacht besteden aan uw ap. Bekende sites zijn: iphoneclub.nl, www.iphoneappreviews.net, www.appleiphoneapps.com en www.iphoned.nl/iphone-applicaties.

Deze sites bieden vaak een korte bespreking en gebruikers kunnen er hun ervaringen met anderen delen. Aandacht in de internetmedia leidt vrijwel onmiddelijk tot extra verkopen. Het blijkt wel dat deze verkopen na een tijdje vaak inzakken. Slechts enkele apps blijven over langere tijd goed verkopen. Voor zover bekend is niemand in Nederland rijk geworden met het verkopen van iPhone-apps. Vanwege het mondiale bereik van de App Store is het in theorie wel mogelijk om een grote klapper te maken, maar de kans hierop is erg klein. Van alle bijna alle Nederlandse ontwikkelaars is het vastgesteld dat niemand het voor het geld heeft gedaan. Het plezier van het ontwikkelen staat voorop en de verdiensten worden beschouwd als een leuk zakcentje.

App_Store.jpg

Gekraakte versies

De internetpiraten hebben de iPhone-apps inmiddels ook ontdekt. Nog niet zo lang geleden heeft onderzoeksbureau Medialets dit onderzocht. De conclusie was dat van zo'n twintig procent van alle iPhone-apps al een gekraakte versie bestaat. Ontwikkelaars lopen inkomsten mis als hun iPhoneapp in gekraakte vorm illegaal wordt verspreid. De gekraakte iPhone-apps werken alleen op een onofficiële iPhone. Dat zijn iPhones waarvan de beveiliging is gekraakt, om zo opgelegde technische beperkingen op te heffen. Vanwege de lage prijs van een app is het voor consumenten eigenlijk helemaal niet nodig om illegale versies te downloaden.

Slot

Momenteel zijn er ontzettend veel iPhone-apps beschikbaar. Het voordeel is dat iedereen zo'n app mag ontwikkelen. Wilt u deze app ook in de online winkel van apple verkopen, dan moet je 2 dingen in je achterhoofd onthouden. Ten eerste moet je een licentie kopen en ten tweede moet uw app wel worden beoordeeld door Apple. Domt uw app door de keuring, dan kunt u deze verkopen in de Appstore, en dat betekent een wereldwijd bereik. Als u een app verkoopt, pakt Apple hiervan dertig procent marge. Als een bepaalde app wereldwijd goed verkoopt, zou u hiervan in theorie rijk kunnen worden. Toch gebeurt dit in praktijk weinig. Nederlandse ontwikkelaars geven allemaal aan dat ze voor hun plezier een iPhone-app hebben ontwikkeld. Dat ze hier nu misschien een leuk zakcentje aan overhouden, is voor hen alleen maar mooi mee genomen.

Dit was het, veel succes een good luck.

Deel je ervaringen en misschien zelfs apps ook hier.

Met vriendelijke groet,

Thijs .

Met dank aan PCM, PersonalComputerMagazine.

Voor degene die niet over een Apple beschikken, kunnen hier even kijken: http://www.duken.nl/forums/index.php?topic=40528.0Met dank aan wous

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Reacties 16
  • Gemaakt
  • Laatste reactie

Top Posters In Dit Topic

Top Posters In Dit Topic


  • Bijdragen:  5.250
  • Waardering:   101
  • Prestatiepunten:  50
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  19-04-06
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  40

uhm is deze tut al af?

De titel doet namelijk anders vermoeden dan de tekst die je vermeld.

Ook staan er verder geen links bij naar de sdk, en ook vermeld je er niet bij dat je een betaald account moet hebben om je apps in de appstore te krijgen ;)

Iets meer aanvullen als je wil.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  28

Ik was nog niet klaar, drukte perongeluk al op verzenden. Mijn excuses.

Maar, hij is af. Lezen maar

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Is dit wel een handleiding? Ik zie namelijk nergens iets over hoe je nou een app maakt?

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  28

Ja, oke daar heb je een punt.

Maar er staat wel waar je alles nodig hebt , en uitleg .

Mag het dan : Tutorial - Programeer je eigen iPhone-app heten?

Of moet het dan : Programeer je eigen iPhone-app heten?

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Ja, oke daar heb je een punt.

Maar er staat wel waar je alles nodig hebt , en uitleg .

Mag het dan : Tutorial - Programeer je eigen iPhone-app heten?

Of moet het dan : Programeer je eigen iPhone-app heten?

Een tutorial is hetzelfde als een handleiding hè. En er wordt niks uitgelegd over programmeren, dus een titel als: Een iPhone app maken, hoe gaat dat nou te werk?

Hoeft niet precies zo maar in deze richting :)

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.234
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  24.928
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Android

Geweldige handleiding. Ziet er erg mooi uit!

+

Ook even verplaatst naar de FAQ. Deze mag niet "verdwijnen" O0

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  603
  • Waardering:   14
  • Prestatiepunten:  306
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  10-07-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Kan hij niet beter "Publiceer je eigen Iphone-app" heten? Want hier staat niet echt hoe je er een maakt.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  28

Titel veranderd, wordt als het goed is ook niet meer veranderd.

Helaas bezit ik niet over een Mac pc, anders had ik het graag uitgeprobeerd en er een handleiding van gemaakt.(wel hoe je er een maakt.)

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Voor de mensen die geen Mac computer hebben: http://www.duken.nl/forums/index.php?topic=40528.0

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 3 weken later...

  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  28

Dat is inderdaad handig.

Wous, mag ik hem in de s p zetten?

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Natuurlijk!

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  279
  • Waardering:   41
  • Prestatiepunten:  262
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  17-03-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Je kan ook apps maken in Adobe Flash...voor de windows gebruikers onder ons.

Mischien interessant om erbij te zetten ;)

Ik heb zelf een app gemaakt (gewoon voor de lol) in Flash en op m'n ipod gezet. :cool2:

De app zelf is alleen waardeloos, je kan er niets mee.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  28

Goede tip, maar ik ga het er niet bij zetten.

Want als ik het erbij zet, lijkt het net alsof ik ook weet hoe dat dan moet enzo.

Daar heb ik niet zoveel trek in.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  279
  • Waardering:   41
  • Prestatiepunten:  262
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  17-03-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  

da snap ik.  :)

Leuk topic hoor!

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  28

Dankjewel!

Link naar opmerking
Deel via andere websites

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Gast
Deze discussie is nu afgesloten voor verdere antwoorden.
 Delen

  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Topic: Hoe kan ik mijn Nintendo Switch gemakkelijk ombouwen zonder technische kennis? GamePeter Hey allemaal! Ik heb een Nintendo Switch en ik hoor steeds meer over ombouwen enzo. Maar ik heb echt geen technische kennis. Is er een makkelijke manier om dit te doen zonder dat ik mijn apparaat opblaz? Iemand tips? SwitchExpert92 Hey GamePeter! Snap je zorgen, ombouwen kan een beetje intimiderend lijken. Maar geen paniek, ik leg het graag even uit. Allereerst, wat bedoelen we met ombouwen? Vaak gaat het om het installeren van alternatieve software, zoals custom firmware (CFW). Hiermee kun je meer uit je Switch halen, zoals het spelen van games die je niet in de eShop kunt kopen. Voorbereiding: Zorg ervoor dat je een microSD-kaart hebt (minimaal 64GB is handig). Dit heb je nodig voor de bestanden. Download de juiste bestanden: Zoek naar een betrouwbare bron (bijv. de website van de ontwikkelaars van de CFW). Download de benodigde bestanden zoals Hekate of Atmosphère. Deze zijn meestal gecomprimeerd in een .zip-bestand. Plaats de bestanden op je microSD-kaart: Dit is gewoon een kwestie van slepen en neerzetten. Maak een mapje aan op de kaart voor de software. Console voorbereiden: Zorg ervoor dat je Switch op de juiste firmware draait. Soms moet je een update of een downgrade doen. Voordat je dit doet, check altijd of je Switch ‘bannen’ riskant is. Starten in RCM-modus: Dit is het tricky deel, maar geen schrik! Dit doe je door een combinatie van knoppen in te drukken. Kijk op YouTube voor duidelijke tutorials. Je hebt ook een payload injector nodig, maar dat hoeft echt geen rocket science te zijn. Installeren: Volg de instructies van de CFW-handboeken. Maak gebruik van eenvoudige video’s die stap voor stap alles uitleggen. Let wel op, ombouwen kan je garantie ongeldig maken en er is altijd een risico. Dus maak een back-up van je dingen! Veel succes! En als je vragen hebt, vraag gerust! NinaSwitch Thanks voor de uitleg, SwitchExpert92! Heb je toevallig een link naar een goede video? Ik vind het altijd makkelijker om iets te zien. GamePeter Wauw, dat lijkt echt makkelijker dan ik dacht! Maar is er een kans dat ik mijn Switch kan “bricken”? Ik wil niet ineens met een dode console zitten… SwitchExpert92 Ja, dat is altijd een risico. Het is niet heel gebruikelijk, maar als je fouten maakt bij het installeren kan het. Je kunt dit minimaliseren door alles goed te volgen en niet te haasten. Goed voorbereid zijn is alles! Jelle88 Ik zou gewoon adviseren om het simpel te houden. Games kopen is ook leuk! Soms is het niet waard om de risico’s te nemen voor die extra features. GamingGirl123 @Jelle88 Dat klopt, maar het gaat erom dat je meer vrijheid hebt met je console. Ik vind dat heel aantrekkelijke aan het ombouwen. Ik heb het zelf ook gehad en het was wel een avontuur! PeterKraan Zou ik de ombouw ook kunnen doen als ik alleen maar af en toe wil emuleren? Ik heb geen interesse in piraterij ofzo. SwitchExpert92 Ja, dat kan! Emulatie is een hele populaire reden om te bouwen. Je kunt zelfs oude Nintendo-games spelen! Hou er wel altijd rekening mee dat je moet zorgen voor je eigen games, dus piraterij blijft een no-go! NinaSwitch Oh, dat is cool! Ik wil echt een paar van die klassieke Nintendo-games spelen. Hoeveel ruimte neemt emulatie eigenlijk in beslag op je SD-kaart? SwitchExpert92 Dat hangt af van de games die je wil spelen. Een gemiddelde game kan tussen de 200MB tot een paar GB zijn. Dus een goede SD-kaart van 128GB of meer is wel aan te raden! GamePeter Top, bedankt allemaal! Ik ga het eens goed bekijken en hopelijk kan ik wat videos vinden. Lijkt me leuk om het te proberen! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Waarom zou ik kiezen voor een dual sim toestel? Gebruiker: Paulie88 Hey allemaal, ik zit met een vraag. Ik hoor steeds meer over dual sim toestellen. Ik vroeg me af: waarom zou ik daar eigenlijk voor kiezen? Heeft iemand ervaringen of voordelen? Alvast thanks! Expert: TechGuru23 Hey Paulie88! Goede vraag! Een dual sim toestel kan echt handig zijn om verschillende redenen: Scheiding van Werk en Privé: Stel je voor dat je één simkaart voor werk hebt en één voor privé. Zo kun je makkelijk je werk- en privé gesprekken gescheiden houden. Makkelijker om ‘s avonds echt offline te zijn. Bellen met de Beste Tarieven: Als je regelmatig naar het buitenland belt of je hebt een goed abonnement voor data, kun je met een dual sim toestel de beste tarieven gebruiken. Bijvoorbeeld, je hebt een sim voor lokaal bellen en eentje speciaal voor internationale gesprekken. Heel handig! Tweede Nummer voor Veiligheid: Sommige mensen willen een extra nummer voor online aankopen of datingsites. Bij een dual sim toestel kun je deze extra sim gebruiken voor zulke dingen, zodat je persoonlijke nummer veilig blijft. Beter Ontvangst: In bepaalde gebieden kan de ene provider beter bereik hebben dan de andere. Met een dual sim toestel kun je de batterijen van beide providers gebruiken en wie weet heb je daardoor altijd bereik! Flexibiliteit: Reizigers kunnen simkaarten van verschillende landen gebruiken, zonder dat ze telkens moeten wisselen. Gewoon je toestel en je bent klaar. Super handig! Dus, als je dit soort dingen belangrijk vindt, kan een dual sim toestel echt wel voordelen voor je hebben! Gebruiker: JanDeMan Hee Paulie88, ik heb ook een dual sim toestel! Het is chill dat je met één telefoon je werk en privé kan scheiden. Ik heb mijn werknummer op sim 1 en privé op sim 2. Het helpt echt! Gebruiker: LisaLovesTech Ja, ik ben het eens met hierboven. Maar soms vind ik het ook wel eens verwarrend. Ik krijg vaak meldingen van beide nummers tegelijk. Moet je even goed instellen, maar als je dat doet is het echt top! Gebruiker: BertieB Ik heb een beetje een andere vraag: is het ook mogelijk om beschut te zijn als je je tweede sim gebruikt voor online dingen? Of is dat niet echt veilig? Want soms krijg je wel spam ofzo. Expert: TechGuru23 Goede vraag, BertieB! Ja, het is altijd belangrijk om voorzichtig te zijn. Gebruik bij twijfel altijd goede beveiligingen zoals een VPN of zorg dat je je nummer niet te vaak deelt. Denk verstandig na over waar je je sim voor gebruikt. Gebruiker: Kimster89 Ik ben ook benieuwd of een dual sim toestel veel duurder is. Want ik zie die toestellen ook en het lijkt soms een beetje prijzig? Gebruiker: MarkieMark Daar vroeg ik me ook af! Zijn er niet ook goedkopere dual sim toestellen? Ik heb zelf een beetje een beperkt budget, maar vind het idee wel leuk. Gebruiker: Paulie88 Thanks voor al jullie reacties, mensen! Ziet er goed uit. En ja, Kimster, ik had ook al even gekeken en sommige zijn inderdaad duurder, maar er zijn prima goedkopere opties! Misschien kan ik ook een budgetmodel overwegen. Gebruiker: CrazyCatLady Ik vind het een beetje overkill om twee simkaarten te hebben, maar de voordelen zijn wel duidelijk. Misschien een goede reden om over te stappen! In deze discussie zie je een levendig gesprek, van vragen over de voordelen tot persoonlijke ervaringen en zorgen. Het voelt als een echt forum, met gebruikers die elkaar helpen en informatie delen. Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Downloaden via Nieuwsgroepen & Spotnet Gebruiker: nieuwkomer123 Hey allemaal! Ik heb net van vrienden gehoord over Spotnet, maar ik heb echt geen idee hoe ik het moet installeren! Ik ben geen techneut, dus als iemand het simpel kan uitleggen, zou dat super zijn! Alvast bedankt! Expert: techguru99 Hey nieuwkomer123, leuk dat je het wilt proberen! Ik zal het zo simpel mogelijk uitleggen, geen zorgen. Download Spotnet: Ga naar de officiële Spotnet-website. Je hebt een .exe-bestand nodig. Dat is gewoon het installatiebestand. Klik op de downloadknop en save ’t op je computer. Installeer Spotnet: Zoek het bestand dat je zojuist gedownload hebt in je Downloads-map. Dubbelklik erop. Je krijgt een scherm met vragen. Klik op "Volgende" (of "Next") totdat je bij "Installeren" komt. Het kan even duren. Configuratie: Na de installatie opent Spotnet automatisch. Je moet nu een paar instellingen invullen. Je hebt toegang nodig tot een nieuwsgroepenprovider. Dit is een bedrijf dat die nieuwsgroepen aanbiedt, zoals Usenet. Sommige zijn gratis, maar voor de beste kwaliteit betaal je meestal een klein bedrag. Maak een account aan: Als je een provider hebt gekozen en je hebt je account gemaakt (meestal moet je wat gegevens invoeren), kun je die gegevens invullen in Spotnet onder ‘Instellingen’ (klik op het tandwieltje). Zoeken en downloaden: Nu komt het leukste deel! Je kunt zoeken naar wat je wilt downloaden. Typ bijvoorbeeld "Documentaire naam" in de zoekbalk en Spotnet laat je alles zien wat er is. Klik op het bestand dat je wilt, en dan op "Downloaden". Als je meer vragen hebt, laat maar weten! Succes! Gebruiker: piratenvriend Cool, techguru99! Ben echt nieuw in dit ding, maar je uitleg is helder. Moet je ouders om toestemming vragen? Gebruiker: downloadqueen Jaa, dat kan soms slim zijn! Zeker als je jonger bent. Even uitleggen wat je doet, kan geen kwaad. Anders krijg je misschien vragen van hen. Gebruiker: linuxfan Top uitleg! Maar niet vergeten dat je ook een VPN kunt gebruiken voor meer privacy als je dingen download. Zorg dat je veilig blijft! Gebruiker: nieuwkomer123 Thanks allemaal! Ik ga het zo proberen. Hoop dat het lukt. En een VPN klinkt ook handig, waar kan ik dat vinden? Gebruiker: techguru99 Zoek gewoon online naar "VPN aanbieders". Je hebt er veel van. Kijk dan even wat reviews. Zorg dat je eentje kiest die snel is en goede klantenservice heeft. Gebruiker: himmelblau Hee, kan je met Spotnet ook films kijken? Of is het meer voor downloads? Gebruiker: downloadqueen Je kunt ook films vinden, maar je downloadt ze eerst. Dan moet je ze met een media speler afspelen, zoals VLC. Spotnet zelf laat je geen films kijken, alleen downloaden. Gebruiker: nietzozeer Pff, dit klinkt allemaal best ingewikkeld. Hoelang ben je bezig met installeren, techguru99? Expert: techguru99 Haha, dat kan inderdaad wat tijd kosten. Maar als je het eenmaal doorhebt, is het een makkie. Totaal misschien een halfuurtje voor alles, afhankelijk van hoe snel je bent en je internetverbinding. Gewoon stap voor stap volgen. Gebruiker: nieuwkomer123 Bedankt voor de support, iedereen! Ik voel me al een stuk zekerder! En zo gaat het gesprek verder! Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • Hein01 heeft zojuist een badge verdient
      2 jaar actief
  • Recente actieve topics

  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...