Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



Handleiding - Een iPhone-app maken, hoe gaat dat te werk?


Thijs.
 Delen


Aanbevolen reactie


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Een iPhone-app maken, hoe gaat dat te werk?

130bd8dd31ac35b4f89e026a630268dd.jpg

Inleiding

U kent het wel, een iPhone-App. Een iPhone-app kost doorgaans maar een paar eruo en voegt functionaliteit toe aan het toestel. U kunt zelf ook deze iPhone-apps ontwikkelen en verkopen. Verschillende Nederlandse ontwikkelaars - amateurs en pro's - zijn u al voorgegaan. Deze apps zijn te verkrijgen in de App Store. U hebt toegang tot deze winkel als u iTunes op uw computer hebt staan. Apps zijn er in allerlei varianten. In de appstore zijn ze overzichtelijk verdeeld in verschillende categorieën. De meeste apps kosten maar een paar euro per stuk, maar er zijn er gelukkig ook genoeg die gratis zijn te downloaden. Overigens hoeft u niet per se in het bezit te zijn van een iPhone om van een app gebruik te maken. Veel van de apps werken ook op de iPod touch, de mobiele mediaspeler van Apple.

Ontwikkeltraject

Wat komt er allemaal bij kijken bij het ontwikkelen van een iPhone-app? Allereerst is natuurlijk een leuk idee vereist. Het blijkt dat de meeste ontwikkelaars iets ontwikkelen waar ze zelf behoefte aan hebben. Als u van plan bent om uw app ook te gaan verkopen in de App Store, dan is het verstandig om eerst eens te kijken of het al bestaat. Maar zelfs als dat het geval is, bent u natuurlijk altijd vrij om een betere en uitgebreidere versie van een bepaald soort app te ontwikkelen. Heeft u een bepaalde app in uw hoofd, dan gaat u naar de site: developer.apple.com/iphone. Maak daar een account aan en download Software Development Kit (SDK). Bedenk wel dat deze SDK vooralsnog alleen werkt op een Apple-computer. Op de vraag of de SDK ook beschikbaar komt voor het Windows-platform, wilde Apple geen antwoord geven. Als Windows-gebruiker hebt u met uw account wel volledig toegang tot de ontwikkelpagina's voor de apps. Hier kunt u voorbeeldcode, uitgebreide documentatie en instructie-video's bekijken. Apple heeft tevens een aantal voorbeeldprojecten op de site staan.

iphone-aspen-simulator.jpg

iPhone Simulator.

iphone-dev-center-very-small.png 

                                                                                                      iPhone Dev Center

Programeervaardigheid

Het blijkt dat u  wel over enige programmeervaardigheid moet beschikken. Het gaat hier om de opjectgeoriënteerde programmeertaal Objective-C, die voor beginners niet even snel onder de knie te krijgen is. Verder is het ook wenselijk om wat verstand te hebben van het functioneren van webapplicaties als uw app met een externe server moet samenwerken. Niemand heeft overal evenveel verstand van en daarom blijken apps in de praktijk vaak te worden ontwikkeld door een groepje mensen, die elk hun eigen specialisme hebben. Om een zelf ontwikkelde app te testen, is het niet noodzakelijk om een iPhone of iPod touch te bezitten. De SDK bevat namelijk een virtuele iPod waarop u zelf ontwikkelde apps kunt uitproberen.

Licentie

Als u de iPhone-app ook door andere mensen wilt laten gebruiken, hebt u een licentie nodig. Deze licentie is verkrijgbaar in twee varianten. Als u de apps wilt verkopen in de App Store, dan hebt u de Standard-editie nodig van $ 99 per jaar. (Klinkt duur, maar als uw app goed verkoopt kunt u dit makkelijk terug verdienen) .

Dan bestaat er ook nog de Enterprise-editie. Die kost $299 per jaar en deze hebt u nodig als u een applicatie alleen wilt laten gebruiken binnen een bedrijf. U kunt hierbij denken aan een groep vertegenwoordigers die met hun iPhone-app bij klanten kunnen checken hoe groot de voorraad van een bepaald product is. Het betalen van deze licentie kan alleen via creditcard. Voor veel jonge ontwikkelaars blijkt dat soms een probleem te zijn, want die zijn niet altijd in bezit van een creditcard.

apple-app-store.jpg

Keuring

Apple hanteert een hoge kwaliteitsnorm. Dit geldt ook voor apps die in de App Store te koop worden aangeboden. Voordat u iets in de App Store kunt aanbieden, moet u deze laten keuren door Apple. Dat toetst uw ontwikkelde applicatie aan de hand van een aantal criteria. Over het algemeen mag u de fatsoensnormen niet overschrijden en dit betekent dat bijvoorbeeld schuttingtaal niet goed is. De app moet verder bugvrij zijn en mag niet op de achtergrond van het besturingssysteem draaien. Als uw app wordt afgekeurd, krijgt u hiervan een motivering. Ook als u een update van een bepaalde applicatie maakt, moet u deze wederom voorleggen aan Apple. Op internet is een leuke site te vinden waar aandacht wordt besteed aan afgekeurde apps. Deze site heet de iPhone Application Graveyard en is te vinden op het internetadres: boredzo.org/killed-iphone-apps

f4ddf_20100127070205_apple.jpg

Verkopen

Als uw app is goedgekeurd door Apple, kunt u deze in de App Store aanbieden. Met deze winkel hebt u een wereldwijd bereik. Is het nu slapend rijk worden? Dat valt in de praktijk reuze tegen . Bovendien pakt Apple dertig procent marge op elke verkochte app. Als u er ook wat aan wilt verdienen, zult u over het algemeen wat aan promotie moeten doen. Zorg in de eerste plaats dat de internetmedia aandacht besteden aan uw ap. Bekende sites zijn: iphoneclub.nl, www.iphoneappreviews.net, www.appleiphoneapps.com en www.iphoned.nl/iphone-applicaties.

Deze sites bieden vaak een korte bespreking en gebruikers kunnen er hun ervaringen met anderen delen. Aandacht in de internetmedia leidt vrijwel onmiddelijk tot extra verkopen. Het blijkt wel dat deze verkopen na een tijdje vaak inzakken. Slechts enkele apps blijven over langere tijd goed verkopen. Voor zover bekend is niemand in Nederland rijk geworden met het verkopen van iPhone-apps. Vanwege het mondiale bereik van de App Store is het in theorie wel mogelijk om een grote klapper te maken, maar de kans hierop is erg klein. Van alle bijna alle Nederlandse ontwikkelaars is het vastgesteld dat niemand het voor het geld heeft gedaan. Het plezier van het ontwikkelen staat voorop en de verdiensten worden beschouwd als een leuk zakcentje.

App_Store.jpg

Gekraakte versies

De internetpiraten hebben de iPhone-apps inmiddels ook ontdekt. Nog niet zo lang geleden heeft onderzoeksbureau Medialets dit onderzocht. De conclusie was dat van zo'n twintig procent van alle iPhone-apps al een gekraakte versie bestaat. Ontwikkelaars lopen inkomsten mis als hun iPhoneapp in gekraakte vorm illegaal wordt verspreid. De gekraakte iPhone-apps werken alleen op een onofficiële iPhone. Dat zijn iPhones waarvan de beveiliging is gekraakt, om zo opgelegde technische beperkingen op te heffen. Vanwege de lage prijs van een app is het voor consumenten eigenlijk helemaal niet nodig om illegale versies te downloaden.

Slot

Momenteel zijn er ontzettend veel iPhone-apps beschikbaar. Het voordeel is dat iedereen zo'n app mag ontwikkelen. Wilt u deze app ook in de online winkel van apple verkopen, dan moet je 2 dingen in je achterhoofd onthouden. Ten eerste moet je een licentie kopen en ten tweede moet uw app wel worden beoordeeld door Apple. Domt uw app door de keuring, dan kunt u deze verkopen in de Appstore, en dat betekent een wereldwijd bereik. Als u een app verkoopt, pakt Apple hiervan dertig procent marge. Als een bepaalde app wereldwijd goed verkoopt, zou u hiervan in theorie rijk kunnen worden. Toch gebeurt dit in praktijk weinig. Nederlandse ontwikkelaars geven allemaal aan dat ze voor hun plezier een iPhone-app hebben ontwikkeld. Dat ze hier nu misschien een leuk zakcentje aan overhouden, is voor hen alleen maar mooi mee genomen.

Dit was het, veel succes een good luck.

Deel je ervaringen en misschien zelfs apps ook hier.

Met vriendelijke groet,

Thijs .

Met dank aan PCM, PersonalComputerMagazine.

Voor degene die niet over een Apple beschikken, kunnen hier even kijken: http://www.duken.nl/forums/index.php?topic=40528.0Met dank aan wous

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Reacties 16
  • Gemaakt
  • Laatste reactie

Top Posters In Dit Topic

Top Posters In Dit Topic


  • Bijdragen:  5.250
  • Waardering:   101
  • Prestatiepunten:  50
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  19-04-06
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  41

uhm is deze tut al af?

De titel doet namelijk anders vermoeden dan de tekst die je vermeld.

Ook staan er verder geen links bij naar de sdk, en ook vermeld je er niet bij dat je een betaald account moet hebben om je apps in de appstore te krijgen ;)

Iets meer aanvullen als je wil.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Ik was nog niet klaar, drukte perongeluk al op verzenden. Mijn excuses.

Maar, hij is af. Lezen maar

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  30

Is dit wel een handleiding? Ik zie namelijk nergens iets over hoe je nou een app maakt?

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Ja, oke daar heb je een punt.

Maar er staat wel waar je alles nodig hebt , en uitleg .

Mag het dan : Tutorial - Programeer je eigen iPhone-app heten?

Of moet het dan : Programeer je eigen iPhone-app heten?

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  30

Ja, oke daar heb je een punt.

Maar er staat wel waar je alles nodig hebt , en uitleg .

Mag het dan : Tutorial - Programeer je eigen iPhone-app heten?

Of moet het dan : Programeer je eigen iPhone-app heten?

Een tutorial is hetzelfde als een handleiding hè. En er wordt niks uitgelegd over programmeren, dus een titel als: Een iPhone app maken, hoe gaat dat nou te werk?

Hoeft niet precies zo maar in deze richting :)

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.235
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  25.018
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Windows

Geweldige handleiding. Ziet er erg mooi uit!

+

Ook even verplaatst naar de FAQ. Deze mag niet "verdwijnen" O0

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  603
  • Waardering:   14
  • Prestatiepunten:  306
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  10-07-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Kan hij niet beter "Publiceer je eigen Iphone-app" heten? Want hier staat niet echt hoe je er een maakt.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Titel veranderd, wordt als het goed is ook niet meer veranderd.

Helaas bezit ik niet over een Mac pc, anders had ik het graag uitgeprobeerd en er een handleiding van gemaakt.(wel hoe je er een maakt.)

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  30

Voor de mensen die geen Mac computer hebben: http://www.duken.nl/forums/index.php?topic=40528.0

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 3 weken later...

  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Dat is inderdaad handig.

Wous, mag ik hem in de s p zetten?

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  30

Natuurlijk!

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  279
  • Waardering:   41
  • Prestatiepunten:  262
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  17-03-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Je kan ook apps maken in Adobe Flash...voor de windows gebruikers onder ons.

Mischien interessant om erbij te zetten ;)

Ik heb zelf een app gemaakt (gewoon voor de lol) in Flash en op m'n ipod gezet. :cool2:

De app zelf is alleen waardeloos, je kan er niets mee.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Goede tip, maar ik ga het er niet bij zetten.

Want als ik het erbij zet, lijkt het net alsof ik ook weet hoe dat dan moet enzo.

Daar heb ik niet zoveel trek in.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  279
  • Waardering:   41
  • Prestatiepunten:  262
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  17-03-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  

da snap ik.  :)

Leuk topic hoor!

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.905
  • Waardering:   49
  • Prestatiepunten:  347
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  23-02-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  29

Dankjewel!

Link naar opmerking
Deel via andere websites

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Gast
Deze discussie is nu afgesloten voor verdere antwoorden.
 Delen

  • Wie zijn er online?  2 leden zijn actief


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Onderwerp: Wat is Wupload en hoe kan ik het gebruiken zonder technische kennis? RetroDL Hey allemaal! Ik ben nieuw hier en heb een vraagje. Wat is Wupload precies? En hoe kan ik dat gebruiken zonder dat ik veel technische kennis heb? Ik ben echt een beginner als het om downloaden gaat. Alvast bedankt! ExpertUser123 Hey RetroDL! Welkom op het forum! Wupload is eigenlijk een file hosting service. Dat betekent dat je bestanden kunt uploaden, zodat andere mensen ze kunnen downloaden. Het is een beetje zoals Dropbox of Google Drive, maar dan meer gericht op het delen van bestanden met anderen. Hier is hoe je het kunt gebruiken, zelfs als je niet zo technisch bent: Account Aanmaken: Ga naar de Wupload website en maak een gratis account aan. Dit is heel simpel; je hoeft alleen je emailadres en een wachtwoord in te vullen. Bestanden Uploaden: Zodra je ingelogd bent, zie je een optie om bestanden te uploaden. Klik op de knop, kies het bestand dat je wilt delen, en druk op ‘uploaden’. Het kan even duren, afhankelijk van de grootte van het bestand en je internetverbinding. Delen: Na het uploaden krijg je een link naar het bestand. Deze link kun je met anderen delen, zodat zij het bestand kunnen downloaden. Downloaden: Dus als jij iets wilt downloaden van Wupload, ga je naar de link die je gekregen hebt, druk op de download knop, en het bestand zal snel binnenkomen! Let wel op, soms kan het een paar seconden duren voordat je kunt downloaden, omdat ze een wachttijd hebben ingesteld om alles vlot te laten verlopen. Mocht je nog vragen hebben, vraag maar raak! DannyMIRC Thanks, ExpertUser123! Dit helpt echt veel! Maar hoe zit het met dat wachten voordat je kan downloaden? Is dat irritant? ExpertUser123 Goeie vraag, Danny! Soms kan de wachttijd inderdaad een paar seconden tot een paar minuten zijn, maar het hangt echt af van wat je downloadt en hoe populair het bestand is. Het is gewoon een manier voor Wupload om te zorgen dat hun servers niet overstroomd raken. Maar ja, als je geduld hebt, dan download je alsnog! Zolderkamertijger Ik heb wel eens gehoord dat Wupload soms bestanden verwijdert? Klopt dat? Hoe weet ik zeker dat de link blijft werken? ExpertUser123 Ja, dat klopt inderdaad, Zolderkamertijger. Wupload verwijdert inactieve bestanden na een bepaalde tijd. Het is een beetje pech hebben soms. Als je iets wilt delen dat belangrijk voor je is, is het slim om het regelmatig te controleren. Zeker als je denkt dat veel mensen het gaan downloaden! RetroDL Bedankt voor de info, mannen! Dit maakt het een stuk duidelijker voor me. Ik ga het gewoon proberen! Lekkermetafor Ik vind Wupload een beetje onhandig vergeleken met andere platforms. Ik gebruik meestal Google Drive. Is er iets wat Wupload beter doet? ExpertUser123 Lekkermetafor, dat hangt een beetje af van waar je naar op zoek bent. Wupload is handige voor torrents en specifieke bestanden die je niet zo makkelijk kunt vinden. Google Drive is prima voor documenten en foto’s, maar als je echt grote bestanden wilt delen, kan Wupload soms beter zijn. DannyMIRC Ah, ik zie wat je bedoelt! Ik ga het eens proberen. Heb veel films gedownload via torrents, maar dat kan soms verwarrend zijn. Zolderkamertijger Ik heb een paar keer bestanden van Wupload gehaald en het werkte goed. Maar ik weet niet of ik het nog een keer zou doen, omdat ik liever geen wachtwoorden deel met andere sites. RetroDL Dat was mijn ook mijn angst, Zolderkamertijger! Maar ik hoop dat het makkelijk genoeg is. Misschien kan ik het zo delen met vrienden zonder dat ze hun info moeten geven. Lekkermetafor Als je het eenmaal doorhebt, zou je het wel onder de knie krijgen, RetroDL! Succes! ExpertUser123 Precies! Gewoon even uitproberen, dan leer je vanzelf! En als je ergens tegenaan loopt, laat het weten. We helpen je graag! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Beste headset voor dagelijks gebruik? Gebruiker: TechLover123 Hey allemaal! Ik ben op zoek naar een nieuwe headset voor dagelijks gebruik. Ik wil er vooral mee luisteren naar muziek, podcasts en soms wat gamen. Wat zijn nu de beste opties? Iemand tips? Expert: AudioNerd88 Hoi TechLover123! Goede vraag! Er zijn een paar dingen waar je op moet letten bij het uitzoeken van een headset. Hier zijn een paar topkeuzes: Sony WH-1000XM4: Deze zijn echt super! Ze hebben uitstekende geluidskwaliteit en de noise-cancelling is fenomenaal. Perfect voor in bus of trein. Ze zijn ook comfy voor langere tijd! Apple AirPods Max: Als je Apple-fan bent, zijn deze echt een goede optie. Ze hebben een premium geluid en zijn stijlvol. Ze zijn een beetje aan de prijs, maar je betaalt voor de kwaliteit. Bose QuietComfort 35 II: Deze zijn ook populair vanwege de luxe pasvorm en topgeluid. De noise-cancelling is weer geweldig. Ideaal voor als je je even wilt afsluiten van de buitenwereld. Jabra Elite 75t: Deze zijn wat goedkoper en ideaal als je een echte in-ear headset zoekt. Ze zijn klein, licht en het geluid is ook heel goed voor de prijs. Plus, ze zijn waterdicht! Kijk ook naar grootten, want dat maakt wel uit voor comfort! Veel plezier met zoeken! Gebruiker: Janelle90 Dankje AudioNerd88! Ik twijfelde al tussen de Sony en de Bose. Is er een groot verschil in comfort? Gebruiker: AudioNerd88 Hi Janelle90! Het comfort is sowieso een persoonlijke keuze, maar veel mensen vinden de Bose net iets comfortabeler voor lange draagtijden. De Sony’s zijn echter ook goed, vooral met die zachte oorkussens. Probeer ze als je kunt even uit! Gebruiker: Sam_23 En hoe zit het met de batterijduur? Dat is voor mij ook wel belangrijk! Expert: AudioNerd88 Goede vraag, Sam_23! De Sony WH-1000XM4 heeft bijvoorbeeld tot wel 30 uur batterijduur! De Bose is ook vergelijkbaar, rond de 20-25 uur. Die Jabra Elite 75t heeft minder, rond de 7,5 uur, maar je kunt ze met de case opladen voor een paar extra uren. Dus dat is ook iets om mee te nemen in je keuze! Gebruiker: TechLover123 Wow, dat zijn goeie tips! Hoe zit het met draadloos? Moet ik dat echt doen of zijn bedrade hoofdtelefoons beter? Gebruiker: Janelle90 Ik vind draadloos echt een zegen. Geen gedoe met kabels en je kunt je telefoon makkelijk in je zak houden. Gaat dat met die aanbevelingen zonder problemen? Expert: AudioNerd88 Ja, alle bovengenoemde headsets zijn draadloos! Ze hebben meestal een Bluetooth-bereik van zo’n 10 meter. De geluidskwaliteit blijft goed, zelfs als je wat verder van je apparaat vandaan loopt. Geen gerommel met draden! Gebruiker: NickTheGeek Ik heb zelf de Bose, aanrader! Ik gebruik ze elke dag op het werk en het geluid is echt top. Soms vergeten we zelfs dat we ze op hebben! Gebruiker: TechLover123 Nice, dat klinkt geweldig! Misschien moet ik naar de winkel gaan en ze allemaal proberen! Gebruiker: HTML_guy Dat is echt de beste manier! Probeer ze op te zetten, oordopjes voelen vaak heel anders in je oren. En vergeet niet naar de noise-cancelling te kijken als je ze test. Gebruiker: Sam_23 Goeie tip, HTML_guy! Ga ook voor een lange tijd staan als je ze test. Je wil niet dat ze na een paar uur knellen, haha. Gebruiker: ChattyKathy Ja, en zorg dat je muziek of een podcast opzet die je echt leuk vindt tijdens het testen! Dan krijg je een beter gevoel bij de geluidservaring. Veel plezier met kiezen, TechLover123! Gebruiker: TechLover123 Thanks iedereen, dit helpt echt! Ga snel de winkel in. Laat nog wel even weten wat ik gekozen heb! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: McValue 2.0 Tests McDonald’s Moat Gebruiker: FastFoodFan123 Hey allemaal! Ik hoorde laatst over die McValue 2.0 dingen bij McDonald’s. Maar waarom zouden ze lagere prijzen aanbieden? Is dat niet slecht voor hun winst? Kan iemand dat uitleggen? Expert: FoodieExpert88 Heey FastFoodFan123! Goede vraag! McDonald’s probeert met de McValue 2.0 eigenlijk een paar dingen tegelijk. Ze willen meer klanten aantrekken, zeker met die hoge prijzen overal om ons heen. Stel je voor: als jij honger hebt en je ziet dat je bij McDonald’s voor een paar euro een maaltijd kunt krijgen, dan ben je sneller geneigd om daarheen te gaan, right? Het gaat erom dat ze meer traffic (klanten) krijgen. Maar denk ook aan hun “moat” – dat is een term die gebruikt wordt om de sterke positie van een bedrijf in de markt te beschrijven. McDonald’s heeft al een goede plek, maar als andere fastfoodketens ook met lage prijzen komen, moet McDonald’s wel iets doen om klanten vast te houden. Het verlagen van prijzen kan dus heel aantrekkelijk zijn. Maar hier komt de crux: Als ze te veel korten, kunnen ze inderdaad hun marges (winst) onder druk zetten. Hun voedsel kost ook geld om te maken, dus als ze te veel reduceren, maken ze misschien verlies op die aanbiedingen. Een voorbeeld: stel dat een Big Mac normaal €4 kost en ze zetten het op €2,50. Je trekt veel meer klanten aan, maar elke burger kost ze misschien €3 om te maken. Dat is niet ideaal! Dus, het gaat echt om een balans. Door goede deals aan te bieden, hopen ze dat zoveel klanten komen, dat ze de verliezen kunnen compenseren met de hogere verkoopcijfers. Uiteindelijk willen ze natuurlijk nog steeds winst maken. Reacties: KoffieKoning Dus ze hopen gewoon meer mensen aan te trekken, ook al verliezen ze wat per burger? Slimme zet! Maar ik vraag me af hoe lang ze dat volhouden… SnackAttack Ja, dat vroeg ik me ook af, KoffieKoning! Als ze de prijzen verlagen maar niemand meer terugkomt na de korting, wat hebben ze dan gewonnen? Lijkt een beetje riskant! Burgermania Ik denk dat McDonald’s zich echt wel kan permitteren om tijdelijk verlies te maken. Ze hebben een sterke merk naam en een goede klantenbasis. Mensen komen uiteindelijk wel terug, denk ik. FastFoodFan123 Dus eigenlijk is het een soort van gok? Maar hoe weten ze dan dat het werkt? FoodieExpert88 Ja, dat klopt, FastFoodFan123! Ze gebruiken data en klantonderzoek om te kijken wat mensen willen. Ze testen ook vaak hun aanbiedingen in bepaalde steden voordat ze het landelijk uitrollen. Op die manier kunnen ze zien wat de reacties zijn zonder meteen heel veel risico te lopen. McLover88 Ik ben vooral benieuwd naar wat dit betekent voor hun werknemers. Als ze minder marges hebben, betekent dat ook minder uren voor personeel? Dat zou jammer zijn. SnackAttack Goede opmerking, McLover88! Minder winst kan zeker gevolgen hebben voor de werkdruk en het personeel. Hopelijk heeft McDonald’s daar ook oplossingen voor! KoffieKoning Die test-market dingen zijn wel slim. Maar ik neem aan dat ze ook terug naar de hogere prijzen kunnen als het niet werkt? Burgermania Ja, dat is hun back-up plan! Ze kunnen altijd de prijzen weer verhogen. Gewoon een beetje balanceren en kijken wat het beste werkt. FastFoodFan123 Thanks, iedereen! Dit heeft me echt geholpen. Ik ga de McValue 2.0 zeker uitproberen! Hopelijk geeft dit een goed beeld van de discussie rondom McDonald’s en hun prijsstrategieën. Het is altijd interessant om te zien hoe grote bedrijven hun strategieën moeten aanpassen aan de markt! Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • PvH68 heeft zojuist een badge verdient
      2 jaar actief
  • Recente actieve topics

  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...