Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



Knielen op een bed violen (2016) - Download / Torrent / NZB


 Delen


Aanbevolen reactie

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.235
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  25.014
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Windows

Knielen op een bed violen (2016) - Download / Torrent / NZB 

knielen-op-een-bed-violen-d45-thumb.jpg Regie Ben Sombogaart
Scenario Hugo Heinen
Release 25 februari 2016
Producent Alain de Levita, Sytze van der Laan
LinksFT recensie | IMDB
Duur 119 minuten

Verhaal

Jeugdliefdes Hans en Margje Sievez leiden een gelukkig gezinsleven op hun kwekerij. Beiden werken hard om het bedrijf gezond te houden, maar hun onvoorwaardelijke liefde voor elkaar houdt ze sterk. Op een dag komt Hans de prediker Jozef Mieras tegen die hem over God vertelt en de herinneringen aan zijn streng gelovige opvoeding aanwakkert. Als Hans vervolgens een diepreligieuze ervaring heeft, is hij ervan overtuigd in direct contact met God te hebben gestaan. In de daarop volgende zoektocht naar zingeving en het eeuwige leven verliest hij het zicht op de werkelijkheid en het contact met zijn omgeving. Hij raakt steeds meer in de ban van het geloof, waardoor de verschillen tussen de familieleden alleen maar groter worden. Terwijl Hans steeds verder in de macht van de sekte lijkt weg te glijden, kan Margje weinig meer dan toekijken hoe de liefde van haar leven langzaam maar zeker verdwijnt.

Cast

Barry Atsma (Hans Sievez), Noortje Herlaar (Margje Sievez), Marcel Hensema (Jozef Mieras), Willem Voogd (Ruben), Bert Luppes (Steffen), Gaite Jansen (Johanna), Nils Verkooijen (Tom), Bart Reuten (Ruben, 11 jaar), Finn Schuitema (Tom, 8 jaar), Teun Stokkel (Hans, 12 jaar), Peter Bolhuis (Wieland), Manou Kersting (Jos Maters), Karlijn Sileghem (Els Maters)

Ontstaan

Jan Siebelink schreef het boek (waarvan meer dan 600.000 exemplaren zijn verkocht) in 2005 over zijn vader, een man die in de handen valt van een calvinistische sekte, waarna hij alles dreigt te verliezen: zijn gezin, zijn gezondheid en zijn bloemenkwekerij.

Paul Verhoeven kreeg het niet voor elkaar om Jan Siebelinks religieuze bestseller Knielen op een bed violen te verfilmen. Een kleine 10 jaar geleden waren Paul Verhoeven en zijn vaste scenarist Gerard Soeteman geïnteresseerd. Maar zij kwamen er niet uit. Verhoeven kon zich naar verluidt niet verplaatsen in de mannelijk hoofdpersoon die hij op den duur ging haten. Ben Sombogaart jaren later wel. Producent Alain de Levita van NL Film kan er bij release ontspannen over praten. “Het bleek zo’n moeilijk project”, erkent hij. Verhoeven leek de aangewezen persoon voor de thema’s die het boek behandelt. “Maar hij wilde er een gróte film van maken, met bijbehorend budget. Hij vroeg dingen die hij in Hollywood gewend was, maar die niet reëel zijn voor Nederlandse films.” Uiteindelijk haakte Verhoeven zelf af; hij besloot zijn tijd te gaan stoppen in het inmiddels gepubliceerde boek van Jezus. “Toen hebben we serieus overwogen de stekker er uit te trekken. Als je zo lang ergens aan trekt, is de energie op een gegeven moment gewoon op.”

Ook regisseur Ben Sombogaart, zelf niet gelovig, had moeite met het lezen van Knielen op een bed violen. ,,Na twee derde van het boek werd ik kwaad op de hoofdpersoon. 'Man, wat doe je jezelf aan?' was mijn reactie. Hoe naïef kun je zijn? Hoe egoïstisch? Dat was voor ons wel een opgave: hoe maak je Hans toch interessant voor de kijker? Daarom heb ik Barry Atsma gekozen voor de hoofdrol. Ik had, zoals mijn moeder dat vroeger noemde, een knappe verschijning nodig. Iemand die ook charmant kan zijn. Dat maakt alles wat hem overkomt des te pijnlijker.''

Opgenomen in o.a. Doesburg.

Atsma viel voor deze rol 9 kilo af. Hij volgde een streng dieet van aanvankelijk 1300 calorieën per dag voor de sterfscène. Daarna ging hij naar 1700 calorieën en trainde hij dagelijks heel fanatiek.

Bij de opnamen had Atsma een perfect klankbord tot zijn beschikking: schrijver Jan Siebelink die hij om advies kon vragen. De twee hadden geregeld contact over bepaalde details, zoals het juiste woordgebruik van Hans.

Barry Atsma kreeg tijdens de filmopnamen een relatie met tegenspeelster Noortje Herlaar.

De Amsterdamse singer-songwriter Yzabel nam speciaal voor de film een Nederlandstalige versie van het nummer 'We are Hallelujah' op. Yzabel: “Ik ben vereerd dat ik als nieuwe artiest gevraagd ben voor de titelsong van deze grote productie. Samen met producers Jens Munnik en Eric van Tijn hebben we het nummer ‘We are Hallelujah’ van een passend arrangement voorzien voor de film. De titelsong is uiteindelijk een geheel nieuw lied geworden en gaat over de zoektocht naar liefde, wanneer diepe angsten tot waarheid verworden. Vrij intens, maar dat sluit prachtig aan bij waar de film ‘Knielen op een bed violen’ over gaat.”

Kijkwijzer: 9 jaar (angst).

Facts

Auteur Siebelink speelt een klant in een bloemenwinkel die meemaakt hoe Hans moet knielen in de winkel om geld op te rapen. De winkelier is hem dat bedrag schuldig en heeft die biljetten op de grond gesmeten.
Pers Jos van der Burg in 'de Filmkrant' van februari 2016: "(...) Knielen op een bed violen ziet er visueel uitstekend uit, maar is niet het aangrijpende drama geworden dat het misschien had kunnen zijn. Dat ligt niet aan de acteurs (Barry Atsma als Hans, Noortje Herlaar als Margje), maar aan de onbegrijpelijkheid van Hans' religieuze sektarisme. Waarom sluit hij zich aan bij zeloten, die zijn huwelijk en gezin de vernieling in helpen? Wat drijft hem? Is hij een hulpeloos mens die in de klauwen van een sekte valt? Een psychotische man, die in een kliniek thuishoort? Of een man die na de dood van zijn tirannieke vader een nieuwe autoritaire pseudovader zoekt in religieus fanatisme? Of zien we een man die zich boven gewone stervelingen wil uittillen, wat hem in het maatschappelijk leven niet lukt, maar wel met een extreme vorm van religie? Knielen op een bed violen schetst een tragisch geval van religieuze radicalisering. Een eeuwig actueel thema, waarvoor blijkbaar alle religies vatbaar zijn. Evenals patriarchale verhoudingen. In Knielen op een bed violen zijn vrouwen geschapen om mannen te dienen. Wie het anders ziet, is bevangen door satan. In de tweede helft van de film worden snel, te snel, andere zaken uit Siebelinks roman behandeld, zoals de generatiekloof tussen Hans en zijn jongste zoon ("Je houdt je mond, rotjong!"), en zijn relatie met zijn steenrijke wereldse buurman. Het voelt als afraffelen. Dat Knielen op een bed violen ook een déjà vu oproept, komt doordat hij in een veertigjarige Nederlandse filmtraditie over het verstikkende geloof van mannenbroeders staat. Alles is nu wel gezegd over die klamme deken. Laten we afspreken dat de traditie met deze film stopt."

Joost Broeren in 'Het Parool' van woensdag 24 februari 2016: "(...) "(...) Siebelink baseerde zijn verhaal op zijn jeugd: het boek was een poging greep te krijgen op het geloof van zijn vader. Maar na twee lagen fictionaliseren - eerst door Siebelink zelf, vervolgens in de filmbewerking door scenarist Hugo Heinen - is van die realistische basis weinig meer zichtbaar. Dankzij de chemie tussen acteurs Barry Atsma en Noortje Herlaar blijft de relatie tussen Hans en zijn vrouw Margje, die de film centraal stelt, overeind. Maar de jeugdige koppen van de 43-jarige acteur en zijn 30-jarige tegenspeelster zijn in het slotstuk van de film moeilijk te geloven als de late vijftigers die zij spelen, hoe keurig hun haar ook grijs is geverfd. Sombogaart slaagt er wel in het materiaal filmisch te presenteren. Het terugkerende beeld van het knalgele Bijbeltje van Hans' vader, een lichtpunt in een verder grauwe wereld, maakt de aantrekkingskracht die het geloof op Hans heeft visueel. En een scène waarin God tot Hans spreekt, is passend overdonderend. Maar pogingen om van Josef Mieras, de prediker die Hans terug naar het 'ware geloof' stuurt, een mystieke verschijning te maken door hem plotseling te laten opduiken en verdwijnen, zijn onduidelijk uitgewerkt. Uiteindelijk lijkt Sombogaart het niet aan te durven écht in de duisternis van Hans' geloof te duiken. Er wordt veel aan gedaan om hem sympathiek te houden, maar dat trekt eerder de angel uit het verhaal. Het hellevuur dat in de dreigende openingstitels zijn opwachting lijkt te maken, wordt verder uit de film geweerd. Het resultaat is een degelijke, maar brave verfilming, die fans van het boek ongetwijfeld plezier zal doen, maar geen nieuwe zieltjes zal winnen."

Bor Beekman in 'de Volkskrant' van donderdag 25 februari 2016: "(...) Deze wat mager gemotiveerde radicalisering wordt plompverloren in beeld gebracht. (...) Zo laat KNIELEN OP EEN BED VIOLEN weinig ruimte voor de verbeelding: als het goed gaat met de kweker, schijnt de zon; zo niet, dan heerst de schaduw. En als de prediker opduikt, is daar steeds die omineus waarschuwende muziek. (...) De inzet van humor bijvoorbeeld verzcht niet enkel de somberte maar demonstreert tevens de pijn en onmacht van de minder gelovige gezinsleden. (...) Atsma groeit gaandeweg in zijn rol (...) Hensema en Bert Luppes zijn goed gecast als predikers. (...) Herlaar speelt dienstbaar, ingetogen. Geen memorabele rol, maar ook nooit te sterk aangezet. Dat KNIELEN OP EEN BED VIOLEN zo'n veertig jaar uit het leven van de kweker moet bestaan, wreekt zich in de tweede helft van de film. Daarin wordt de nogal veranderlijke relatie met Sievez' opgroeiende kinderen te haastig verteld. Zo strompelt dit religieuze noodlotsdramsa voort, al voegt Sombogaart ook iets toe: een mildere kijke op de godsdienstfanaticus."

Informatie over de download

Directe links naar een NZB, Torrent of download bestanden zijn hier niet te vinden en mogen niet worden geplaatst op Duken.nl. Discussiëren, overleggen en tips zijn toegestaan. Meer informatie in onze huisregels.

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Reacties 0
  • Gemaakt
  • Laatste reactie

Top Posters In Dit Topic

Populaire dagen

Top Posters In Dit Topic

Populaire dagen

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Doe je mee?

Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

Gast
Reageer op deze discussie / vraag...

×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

  Only 75 emoji are allowed.

×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Delen

  • Wie zijn er online?  2 leden zijn actief


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Repareren, uitpakken, branden en overige problemen GamePeter: Hey allemaal! Ik heb een vraagje. Ik heb laatst een nieuwe joypad gekocht voor mijn pc, maar ik krijg hem niet aan de praat. Hoe kan ik mijn joypad laten zien aan mijn computer? Wil hem graag gebruiken voor gamen. Iemand tips? ExpertGameGuru: Hoi GamePeter! Geen zorgen, je bent niet de enige die hier tegenaan loopt. Het verbinden van je joypad met je pc kan soms wat lastig zijn, maar ik help je erdoorheen! Verbinding maken: Als je joypad draadloos is, zorg dan dat je Bluetooth aanstaat op je computer. Ga naar de instellingen en zoek naar "Bluetooth en andere apparaten". Klik op "Een apparaat toevoegen" en zet je joypad in koppelmodus. Dit gebeurt vaak door een bepaalde knop ingedrukt te houden (kijk even in je handleiding). Drivers installeren: Soms heb je specifieke drivers nodig om je joypad te laten werken. Kijk op de website van de fabrikant van de joypad voor eventuele downloads. Je kunt ook proberen via Windows Update je systeem bij te werken. Dit kan automatisch de juiste drivers installeren. Testen in games: Zodra je joypad is gekoppeld, open een game die controller-ondersteuning heeft. Vaak vind je onder "instellingen" een optie om je controller te testen. In Windows kun je ook de "Apparaatbeheer" openen om te zien of je joypad daar goed wordt weergegeven. Hopelijk helpt dit je om aan de slag te gaan! Laat maar weten als je nog vragen hebt. Succes! NinaSwitch: Thanks voor de tips! Mijn joypad werkte ook niet, maar met die stappen heb ik ‘m eindelijk aan de praat gekregen. KeesDeGamer: Cool! Maar moet je altijd de drivers installeren? Mijn vorige joypad deed het gewoon zonder extra gedoe. ExpertGameGuru: Dat kan inderdaad! Sommige joypads zijn plug-and-play, wat betekent dat ze meteen werken als je ze aansluit. Maar als je echt problemen hebt, zijn drivers vaak de oplossing, vooral bij nieuwere modellen. Marieke123: Ik had hetzelfde probleem met mijn draadloze headset. Bluetooth is echt zo’n gekke techniek, soms werkt het direct en soms gewoon niet. GamePeter: Thanks voor de reacties! Ik ga het allemaal even proberen. Het is altijd zo’n gedoe met al die technologie. JasperKnop: Hé, ik heb gezien dat je soms de controller moet resetten. Bij sommige modellen zit er een resetknopje. Dat kan ook helpen als je problemen hebt! NinaSwitch: Dat resetten heb ik ook ooit moeten doen. Gewoon een klein gaatje in de achterkant met een tandenstoker ofzo, en je joypad doet het weer. Echt een lifesaver! KeesDeGamer: Geeft niet, ik ben ook blij dat dit topic bestaat. Blijft altijd een mysterieuze wereld, zo’n gaminggear. Marieke123: Absoluut, en vaak heb je gewoon wat pech met bepaalde merken. Ik ben nu overgestapt naar een ander merk en dat scheelt echt! GamePeter: Bedankt voor alle tips, mensen! Ik ga dit weekend aan de slag. Fingers crossed dat het lukt! Lees het volledige bericht hier
    • Forumonderwerp: Waarom loopt mijn mIRC queue steeds vast en hoe los ik dat op? RetroDL: Heej allemaal, ik heb een probleem met mIRC. Telkens als ik iets download, loopt mijn queue vast en moet ik het opnieuw starten. Iemand idee wat ik hieraan kan doen? Ik ben echt ten einde raad. Thanks alvast! Expert101: Hey RetroDL! Frustrerend, dat snap ik helemaal. Er zijn een paar dingen die je kunt checken om dit probleem op te lossen. Hier zijn wat tips: Serverproblemen: Soms ligt het probleem niet bij jou, maar bij de server waar je mee verbonden bent. Probeer eens een andere server! Ga naar de serverlijst en kies een andere. Instellingen controleren: Zorg ervoor dat je instellingen goed zijn. Onder ‘Options’ (in het menu) kun je bekijken of je "DCC" instellingen kloppen. Daar moet je checken of je goede poorten open hebt staan. Port 6667 is vaak de standaard voor IRC. Firewall of Antivirus: Kijk of je firewall of antivirusprogramma je downloads blokkeert. Zet ze tijdelijk uit om te kijken of dat helpt. Vergeet niet meteen weer aan te zetten! Maximaal aantal downloads: Check in je mIRC-instellingen hoeveel downloads je tegelijk hebt staan. Als dat aantal bijvoorbeeld op 1 staat, kan het zijn dat het vastloopt als er een probleem is. Probeer het eens te verhogen. Herstart mIRC: Het klinkt misschien simpel, maar soms helpt het om gewoon mIRC opnieuw op te starten. Misschien is er iets vastgelopen in de achtergrond. Als je deze stappen volgt, moet je flink wat problemen kunnen oplossen. Laat maar weten of het geholpen heeft! Succes! DannyMIRC: Thanks voor de tips, Expert101! Ik ga dit allemaal eens proberen. Was echt helemaal gefrustreerd haha. Kelsey88: Ha, ik had dit ook! Heb een andere server gekozen en nu loopt het weer soepel. Goed idee van Expert101. GadgetGuy: Ik heb ook wat gehad met die DCC-instellingen. Bij mij was het een poortprobleem. Gewoon ff bij de instellingen kijken kan echt wonderen doen! Tatjana: Sorry, maar ik vroeg me af, wat is die queue eigenlijk? Ik ben niet zo technisch aangelegd, en wil weten waarom het zo belangrijk is. RetroDL: Hey Tatjana, de queue is gewoon een lijst van dingen die je aan het downloaden bent, dus als die vastloopt, komt er niks binnen. Moet je echt even fixen, anders heb je in principe niks aan mIRC. DannyMIRC: Oh, ik begrijp ’t nu beter! Kun je die queue ook handmatig aanpassen of zo? Of alleen via instellingen? Expert101: Ja, dat kan je wel! Tijdens het downloaden kun je ook de queue in de ‘DCC Get’ sectie zien. Daar kun je downloads pauzeren of stoppen als je dat wilt. Handig als je iets snel wilt veranderen! Kelsey88: Ik heb ook een keer gehad dat mijn downloads niet verder gingen omdat ik per ongeluk een download duplicate had, ook dat kan ervoor zorgen dat je queue vastloopt. Kijk daar ook even naar! RetroDL: Thanks Kelsey, dat zal ik ook in de gaten houden! Fijn dat ik hier kan vragen zonder dat ik me dom voel. GadgetGuy: Altijd fijn om in dit forum te zijn, zoveel nuttige info! Laten we het mIRC-vel deden draaien! En zo blijft de discussie leven! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Wat is een downloadlimiet en hoe beïnvloedt het mijn internetgebruik? Opdrachtgever123 Hey allemaal! Ik heb een vraagje. Wat is een downloadlimiet precies en hoe beïnvloedt dat mijn internetgebruik? Bedankt voor de hulp! ExpertKennis Hey Opdrachtgever123! Goede vraag! Een downloadlimiet is basically de maximale hoeveelheid data die je kunt downloaden via je internetverbinding binnen een bepaalde periode, meestal per maand. Stel je voor dat je internetprovider je een limiet van 100 GB per maand geeft. Dat betekent dat je alles wat je downloadt (films, muziek, games, etc.) bij elkaar moet houden en ervoor zorgen dat je niet boven die 100 GB uitkomt. Als je dat wel doet, kan het zijn dat je internetverbinding langzamer wordt, of dat je extra moet betalen. Het kan ook invloed hebben op hoe snel je torrents of films downloadt. Als je al veel data hebt gedownload, kan je verbinding een beetje traag aanvoelen omdat je bijna aan je limiet zit. Denk eraan dat streams en downloads ook veel data verbruiken, dus als je veel kijkt via Popcorn Time of andere apps, gaat die limiet snel omlaag! Eenvoudig gezegd: als je je limiet bereikt, moet je of minder downloaden, of kijken of je provider een hogere limiet kan bieden. Hopelijk helpt dit je een beetje! Laat vooral weten als je nog meer vragen hebt! Gebruiker1 Thanks maat, dat was duidelijk! Wat gebeurt er als je voorbij je limiet bent? Heb je dan geen internet meer ofzo? ExpertKennis Goede vraag, Gebruiker1! Dat hangt af van je provider. Sommige providers verlagen gewoon je snelheid, terwijl anderen je verbinding tijdelijk kunnen uitschakelen of je extra kosten in rekening kunnen brengen. Het is alleszins goed om dat even te checken bij je provider! Gebruiker2 Ik heb ooit een keer een limiet van 500 GB gehad, dat was echt crazy. Maar je hebt gelijk, als je veel streamt gaat dat zó snel! Gebruiker3 Haha ja, ik dacht dat ik met popcorntime kon gaan knallen, maar met dat limiet was ik binnen no-time op! Nu heb ik maar een onbeperkt abonnement genomen. Gebruiker1 Dus met onbeperkt heb je daar geen last van? Dat klinkt chill! Maar is dat niet veel duurder? Gebruiker3 Ja, het is iets duurder, maar ik vind het het waard. Als je veel downloads of streams hebt, is het gewoon relaxter. Ik heb niet zoveel stress over de limieten. Gebruiker4 Ik heb juist weer een vraag! Hoeveel verbruikt een film in HD ongeveer? Want ik wil echt geen schrik krijgen van die limiet. ExpertKennis Hé Gebruiker4! Voor een HD-film kun je denken aan zo’n 3-5 GB per uur. Dus als je een film van twee uur kijkt, zou dat tussen de 6-10 GB kunnen zijn. Houd daar dus rekening mee als je je limiet in de gaten houdt! Gebruiker5 Wow, dat is meer dan ik dacht! Dus als je een paar films per week kijkt, kom je snel aan die limiet, zeker? Gebruiker3 Ja, en vergeet niet dat ook andere dingen zoals games en updates ook hard aan je data knabbelen. Dus het is echt iets om bij stil te staan! Gebruiker2 Ik heb het dus wel gewoon goed in de gaten, vooral met die streamingdiensten die zo populair zijn. Je raakt snel afgeleid en voor je het weet is je limiet op! Opdrachtgever123 Thanks iedereen! Dit heeft echt geholpen. Ga toch maar eens kijken naar mijn abonnement! Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • FightXeno heeft zojuist een badge verdient
      Eén week actief
  • Recente actieve topics

  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...