Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Download je films, series of games? Dit zijn de wetten en de eventuele gevolgen

     Delen


    Misschien heb je geen zin of geld om een abonnement te nemen voor een bepaalde film of serie. Gelukkig, kun je via downloadsites toch gratis aan wat kijkplezier komen. Of nou ja, gelukkig? Eigenlijk is het downloaden van internet illegaal, maar hoe groot is daadwerkelijk de kans dat je hier enige gevolgen van ondervindt en dat de politie je in je kraag vat?

    Sinds 2014 bestaat er in Nederland een downloadverbod. Daarvóór kon je wel in de problemen komen als je films, series of games zelf op het internet aanbood, maar was het soms onduidelijk of Nederlanders ook officieel illegaal bezig waren als ze die alleen maar downloaden.

    Thuiskopieheffing

    Dit had te maken met de thuiskopieheffing, een bedrag dat bovenop de aankoopprijs van gegevensdragers (dus een usb-stick of je mobiele telefoon) komt. Die thuiskopieheffing gaat naar makers van films, series en muziek. Hierdoor mogen Nederlanders voor eigen gebruik kopietjes maken van een muzieknummer of een film die ze gekocht hebben. Het was lange tijd niet duidelijk of een download uit illegale bron ook een 'thuiskopie' was.

    Filmproducenten naar de rechter

    Deze verwarring werd nog groter toen toenmalig minister van Justitie Fred Teeven in 2011 in een persbericht schreef dat 'downloaden al geruime tijd onrechtmatig is voor games en andere software, maar dat dat nu ook gaat gelden voor bijvoorbeeld films en muziek'. Filmproducenten stapten daarop naar de rechter: uit dit statement zou je kunnen stellen dat het downloaden van films en muziek op dat moment gewoon mocht. Ze kregen gelijk.

    Sony en Philips naar de rechter

    Enkele jaren later gingen elektronicabedrijven als Sony en Philips naar het Europees Hof over de thuiskopieheffing. Ze vonden die te hoog omdat Nederland ook illegale downloads meerekende voor de heffing. De EU-rechter besloot in 2014 dat illegale downloads per direct verboden moesten worden.

    Wat zijn nu de Nederlandse regels?

    Het is in Nederland niet toegestaan om een film, serie, game of muzieknummer te downloaden of te streamen van iemand die niet officieel het recht heeft om die te verkopen of te delen. De bedoeling maakt daarbij niet uit. Ook als je een film al in je bezit hebt, mag je die niet op een illegaal platform downloaden of streamen.

    Daarbij mag je ook niet linken naar sites waar je illegaal auteursrechtelijk beschermd materiaal kan downloaden. Ook het maken en verspreiden van ondertitels voor series of films mag niet zomaar - hier moet je eerst toestemming van de maker voor hebben.

    Wat kan er gebeuren als ik toch een film illegaal download?

    Illegaal downloaden valt onder het civiele recht. De politie staat dus niet meteen bij jou op de stoep als je een overtreding begaat, stelt het AD. Bedrijven kunnen je wel voor de rechter slepen en een boete vragen als ze denken dat je hun materiaal illegaal gedownload hebt.

    Stichting Brein beheert in Nederland de belangen van auteursrechthouders. De stichting pakt vooral uploaders aan en kan mensen voor de rechter slepen, al beginnen ze meestal met een schikkingsvoorstel. De kosten van zo’n schikking kunnen oplopen tot 12.500 euro.

    Bij torrentdownloads en sommige apps zoals Popcorn Time is het trouwens zo dat je tijdens het downloaden óók automatisch uploadt. Gebruik je torrentwebsites, dan bestaat er dus kans dat Stichting Brein je in het vizier heeft tenzij je gebruik maakt van een VPN verbinding.

    Zit er iemand achter downloaders aan?

    De Nederlandse filmorganisatie Dutch Filmworks richt zich wél expliciet op downloaders. Zij eisen voor het illegaal downloaden van een film een schikking van 150 euro. De rekening gaat in theorie naar de persoon van wie de internetverbinding (IP-adres) is.

    Rol van internetproviders

    In de praktijk heeft Dutch Filmworks nog weinig succes. Hoewel het makkelijk is om IP-adressen van illegale downloaders - kort gezegd het adres van jouw internetverbinding - te achterhalen, moet Dutch Filmworks de identiteit van de mensen achter dat IP-adres opvragen bij de internetprovider. En internetproviders geven dat soort informatie liever niet zomaar weg, rekening houdend met privacy.

    Weigering van VodafoneZiggo

    Dutch Filmworks verzamelde in 2017 de IP-adressen van honderden Ziggo-klanten die de film The Hitman's Bodyguard hadden gedownload. Daarmee stapte de organisatie naar VodafoneZiggo, die weigerde om de NAW-gegevens over te dragen. Het bedrijf maakte zich onder andere zorgen over de privacy van klanten en dat klanten hun rechten en plichten niet kennen bij een schikkingsvoorstel.

    Wat gebeurde er tussen Dutch Filmworks en Ziggo?

    Uiteindelijk gaf de rechter VodafoneZiggo gelijk, omdat Dutch Filmworks niet transparant genoeg was over wat de belangenorganisatie precies met de gegevens wilde doen. Ook waarom de organisatie precies 150 euro wilde eisen vond de rechter niet goed genoeg onderbouwd. Er volgde een hoger beroep, maar ook daarin werd bepaald dat Ziggo geen klantgegevens hoeft af te geven. Met een duidelijker beleid kunnen organisaties als Brein en Dutch Filmworks toch gelijk krijgen bij de rechter.

    In de jaren na het downloadverbod hebben deze organisaties de IP-adressen van veel illegale downloaders verzameld. Als zij van de rechter persoonsgegevens mogen opeisen bij internetproviders, volgen er mogelijk veel boetes en schikkingen. Maar tot op heden is dat nog niet gebeurd. 

    Anoniem downloaden en internetten?

    Iedereen heeft wel eens gehoord van een VPN verbinding. Sommige weten precies wat VPN betekend terwijl andere niet bekend zijn met het gebruik en de functie van de VPN verbinding. Met een VPN verbinding is het mogelijk om anoniem gebruik te maken van het internet en te downloaden.  Allereerst is het simpelweg veiliger internetten. Bij het normaal gebruik van internet is voor iedereen zichtbaar wat jou persoonlijk ip adres is, welke provider je hebt, waar je vandaan komt etc. Kijk hier maar eens als test wat er op jouw IP adres kan worden gevonden. Als je een VPN verbinding gebruikt zijn dit soort zaken niet meer zichtbaar en kan je je persoonlijk gegevens verbergen waardoor je anoniem gebruik kan maken van het internet. 

    https://www.duken.nl/forums/handleidingen/handige-tips/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/



    Duken
    • Leuk 1
    • Bedankt 1
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    19 uur geleden zei Meh Meh:

    Met een goede VPN, zoals PIA, kan niemand zien wat je online doet.

    Of je neemt ExpressVPN. da's ook een goeie.

    Omdat PIA bij mij de downland snelheid behoorlijk terug liep!

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Hoe kan ik mijn telefoonkosten verlagen zonder in te boeten op service? Gebruiker: BelkostenBesparder Onderwerp: Hoe kan ik mijn telefoonkosten verlagen zonder in te boeten op service? Hey allemaal, Ik hoop dat iemand me kan helpen. Ik merk dat mijn telefoonkosten flink oplopen, en ik wil daar echt iets aan doen. Ik wil wel goede service houden, dus ik ben op zoek naar tips om mijn kosten te verlagen zonder in te boeten op kwaliteit. Iemand ideeën? Alvast bedankt! Expert: TechGuru88 Reactie: Hey BelkostenBesparder, Leuk dat je het vraagt! Er zijn zeker manieren om je kosten te verlagen zonder dat je kwaliteit inlevert. Hier zijn een paar tips: Vergelijk abonnementen: Kijk naar je huidige abonnement. Misschien kun je overstappen naar een andere provider die een betere deal aanbiedt voor wat jij nodig hebt. Websites als ‘Vergelijk.nl’ kunnen je hierbij helpen. Data limiet: Als je veel internet gebruikt, kijk dan naar je dataverbruik. Vaak nemen mensen een te hoog databundel. Als je niet veel data gebruikt, kan een kleiner pakket veel geld schelen. Gebruik Wi-Fi: Probeer zoveel mogelijk Wi-Fi te gebruiken, vooral voor apps zoals WhatsApp of Facetime voor bellen en videobellen. Dat scheelt enorm in je databundel! Familie- of vriendengroepen: Veel aanbieders hebben gezins- of vriendenbundels waar je korting op krijgt. Dit kan heel voordelig zijn als je met meerdere mensen bent die dezelfde provider gebruiken. Kortingen en aanbiedingen: Houd aanbiedingen in de gaten. Soms bieden providers tijdelijke kortingen voor nieuwe klanten. Door deze tips kan je al snel zien dat je kosten dalen zonder dat je inlevert op service. Succes! Gebruiker: JanMetDePet Reactie: Goede tips, TechGuru88! Ik switch binnenkort ook eens. Heb je een idee welke provider nu goed is? Gebruiker: Lieneke123 Reactie: Ik heb zelf nu een sim-only bundel, en dat scheelt echt! Je betaalt dan alleen voor je data, en die zijn vaak een stuk goedkoper. Maar je moet wel zelf je telefoon regelen. Ik ben super blij met mijn beslissing! Gebruiker: BelkostenBesparder Reactie: Thanks voor de tips! Die sim-only bundels klinken interessant, maar ik wil echt wel een goede telefoon Hebben jullie goede ervaringen met een bepaalde sim-only aanbieder? Gebruiker: TechGuru88 Reactie: Ja, Lieneke123, sim-only is zeker een goede optie! Ik heb goede ervaringen met Simyo, Afgelopen jaar weer goed bevallen. Maar het hangt ook af van je dataverbruik, dat is heel persoonlijk. Gebruiker: PietjePuk Reactie: Ik heb mezelf echt een data-limiet opgelegd. Dan blijf ik binnen mijn bundel en hou ik meer geld over. Gewoon even stil staan bij je gebruik. Werkt voor mij! Gebruiker: Leeuwtje77 Reactie: Haha, ik vergeet soms gewoon om Wi-Fi aan te zetten! Dat merk ik dan als ik mijn rekening krijg. Moet echt beter opletten! Gebruiker: CyberNut Reactie: Tja, het is een beetje zoals alles in het leven. Kijk goed naar wat je gebruikt en maak een keuze die bij jou past. En die vriendenbundels, ja, die zijn echt top! Vooral met mijn hele gezin. Gebruiker: BelkostenBesparder Reactie: Bedankt allemaal voor de handige tips! Ik heb nu een beter beeld. Ik ga maar eens verschillende aanbieders vergelijken. En die Wi-Fi… daar moet ik ook echt beter op letten! Keep you posted! Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Hoe stel je auto join in op mIRC zonder gedoe? RetroDL Hey mensen! Ik probeer al een tijdje om auto join in te stellen op mIRC, maar ik raak een beetje verdwaald. Heeft iemand een stap-voor-stap uitleg? Ik wil gewoon zonder teveel gedoe automatisch joinen in bepaalde channels. Alvast bedankt! mIRC_expert Hey RetroDL! Geen zorgen, ik help je even met het instellen van auto join in mIRC. Het is eigenlijk best simpel! Volg gewoon deze stappen: Open mIRC: Start mIRC op je computer. Ga naar de Instellingen: Klik op "Tools" in de menubalk bovenaan en kies "Options". Kies Server: In het menu aan de linkerkant, klik je op "Connect" en dan "Servers". Selecteer een server: Kies de server waar je wilt joinen. In de regel "Description" komt de naam van de server. Voeg de channels toe: Als je dit gedaan hebt, kijk dan onderin het venster. Daar zie je "Options" > "Auto join channels". Typ hier de channels in waar je automatisch in wilt joinen. Vergeet niet om ze te scheiden met een komma (bijv. #mijnkanaal,#anderkanaal). Sla alles op: Klik op "OK" om je instellingen op te slaan. Wordt lid: Als je nu mIRC opstart, join je automatisch in de channels die je hebt ingevoerd! En dat was het! Als je meer vragen hebt, laat maar weten! DannyMIRC Nice! Dit ga ik ook meteen proberen. Het is altijd zo’n gedoe om weer alles handmatig te doen. Thanks! User123 Even een vraagje aan @mIRC_expert: als ik in meerdere channels wil joinen, moet ik ze dan echt allemaal intikken? Of kan ik ook gewoon één kanaal instellen? mIRC_expert @User123, je kunt zoveel channels instellen als je wilt! Maar ja, je moet ze inderdaad handmatig invoeren. Gewoon de namen scheiden met een comma, en je bent good to go! CoolKid Dit is echt een lifesaver, thanks iedereen! Ik snapte niet waarom ik steeds weer moest joinen. GeekyGirl Ik heb nog een extra tip! Als je iets wilt automatiseren zoals berichten sturen bij joinen, kun je scripts gebruiken. Maar dat wordt wel wat technischer. Als iemand interesse heeft, kan ik wat voorbeelden delen. RetroDL Super, mensen! Ik ga dit meteen proberen. Hopelijk werkt het perfect. Als het nog niet lukt, kom ik terug met vragen! SnelleHenk Hmm, ik had vroeger mIRC met een scriptje dat automatisch jointe en ook gelijk een begroeting verstuurde. Was echt chill! Iemand die zo’n scriptje heeft? GeekyGirl @SnelleHenk, ik kan je zo’n scriptje wel geven! Ik heb er nog een paar liggen. PM me maar! RetroFan88 Even een side note: zorg ervoor dat je de juiste server kiest. Soms kunnen bepaalde servers wat problemen hebben met connecties. Altijd even checken dus! DannyMIRC Goede tip @RetroFan88! Ik had dat ook eens. Dankje! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Live Wielrennen | Spektakel in Parijs-Nice, ook in Tirreno nadert finale Gebruiker: FietsFan88 Hey allemaal! Ik ben nieuw in de wereld van het wielrennen en hoor veel over Parijs-Nice en Tirreno. Wat maakt deze wedstrijden zo speciaal? En waarom is het zo interessant om ze live te volgen? Zou iemand me daar wat meer over kunnen vertellen? Expert: WielerWijs Hoi FietsFan88! Welkom in de wielerwereld! Parijs-Nice en Tirreno-Adriatico zijn eigenlijk twee van de belangrijkste etappekoersen in het wegwielrennen. Parijs-Nice staat vaak bekend als de "Koers naar de Zon." Het is een race die van Parijs naar Nice gaat en altijd in maart plaatsvindt. Wat het zo speciaal maakt? Nou, het is meestal het begin van het wegseizoen voor de profesionele teams. De renners krijgen de kans om hun vorm te testen voor de grote rondes later in het jaar, zoals de Giro d’Italia en de Tour de France. Plus, de route is echt mooi — van heuvelachtig terrein tot vlakke sprintetappes. Aan de andere kant hebben we Tirreno-Adriatico, wat ook zeer interessant is. Dit is een koersenserie in Italië waarvan de etappes vaak technische klimmetjes bevatten en grote sprintafstanden. Maar wat het echt spannend maakt, zijn de laatste etappes die vaak als een ‘klim naar de finale’ worden gezien. Het kan de renners maken of breken! Als je deze wedstrijden live volgt, zie je niet alleen de actie, maar ook de strategie. Teams moeten samenwerken en de renners moeten slimme beslissingen maken. Dat maakt het echt boeiend om naar te kijken. Live commentaar en de analyses helpen ook om alles beter te begrijpen. Zo zie je echt wie er goed voor staan, wie zwak is, en wat de tactieken zijn. Dus, kort samengevat: het is een mix van spanning, strategie en spektakel! Hopelijk geeft dit je een beter idee! Reacties: Gebruiker: CyclingChick Super uitleg, WielerWijs! Ik kijk altijd naar de livestreams en de spanning is echt geweldig. Heb je tips voor de beste momenten om te kijken? Gebruiker: WielerWijs Dank je, CyclingChick! Echt een goede vraag. De bergetappes zijn meestal het spannendst, vooral als er nog maar een paar kilometer te gaan zijn. Ook als het om de tijdritten gaat, zie je vaak wie echt de beste vorm heeft. Gebruiker: Jansen73 Ik ben al een tijdje een wielerliefhebber, maar het blijft leuk om vernieuwing te horen, zoals de ‘Koers naar de Zon’! FietsFan88, je gaat je zeker vermaken. Gebruiker: FietsFan88 Dank jullie wel voor de hulp! Ik ga zeker kijken naar de bergetappes. Het lijkt me leuk om meer te leren over de renners. Gebruiker: DutchCyclist Voor Rit 5 van Tirreno werd gezegd dat het echt spannend zou worden! Hebben we al een favoriet voor de overwinning? Gebruiker: TheRider Ik zie echt potentie in die jonge renners dit jaar. Heb je de laatste etappes van vorig jaar gezien? Dat was insane! Gebruiker: CyclingChick Ja, dat was echt te gek! Ik vond die sprint in Tirreno vorig jaar zo spannend, vooral de laatste 200 meter. Dat ze zo dicht bij elkaar zaten! Gebruiker: FietserBen Ik vind ook dat de tactiek steeds slimmer wordt. Teams strategiseren nu veel meer, en het maakt het kijken uniek. Gebruiker: WielerWijs Absoluut, FietserBen! De tactische elementen zorgen ervoor dat het meer is dan alleen hard fietsen. Het is echt als een schaakspel op wielen. Gebruiker: FietsFan88 Dit is echt super leuk! Kan niet wachten om naar de volgende etappes te kijken. Bedankt allemaal! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...