Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Usenet uploader/beheerder/scripter schikt met BREIN voor 10.500 euro

     Delen


    Een man uit Noord Holland was jarenlang onder verscheidene aliassen actief als grootschalig uploader op Usenet en verwees naar die uploads via zogeheten ‘spots’ of ‘NZB-bestanden’ op verschillende indexeringswebsites waarvan hij er niet alleen meerdere beheerde maar ook voor anderen bouwde. Hij veroorzaakte daardoor grote schade omdat consumenten die een werk illegaal downloaden dat in het algemeen daarna niet nog eens tegen betaling legaal aanschaffen. Aan het illegale up- en downloaden wordt verdiend door commerciële usenet providers die direct of indirect toegangsabonnementen aan consumenten verkopen. Daarbij vindt ook sponsoring van illegale indexeringswebsites plaats.

    Nadat de deurwaarder o.a. een ex parte bevel betekende, koos de man ervoor om met BREIN te schikken voor een bedrag van 10.500euro. Voor de toekomst is een boetebeding afgesproken van 2.500 euro per dag(deel) dat inbreuk plaatsvindt, met een maximum van 50.000 euro, een en ander in overeenstemming met het rechterlijk ex parte bevel.

    Het illegale Usenet is ondertussen beginnen te kraken onder de aanhoudende handhavingsacties van BREIN. Ook dit jaar werden al weer meerdere uploaders en beheerders opgespoord en aangepakt waaronder recent een man in België die zich onaantastbaar waande. Informatie uit zulke acties leidt weer tot identificatie en actie tegen andere beheerders en uploaders uit illegale usenet communities. Dat leidde de afgelopen anderhalf jaar tot de aanpak van dertien beheerders, achttien grote uploaders en zeven ‘NZB-communities’ die gebruikers naar illegale content op het Usenet verwijzen. Daarnaast zijn negen van zulke communities oftewel indexering-sites eigener beweging gestopt en gooien veel uploaders de handdoek in de ring omdat het hen te heet onder de voeten wordt.

    Commerciële usenet-providers

    BREIN heeft een procedure aanhangig voor de Hoge Raad (HR) met betrekking tot de zorgplichten van een commerciële usenet-provider. Dergelijke providers moeten in principe doeltreffende maatregelen tegen inbreuk treffen om eigen aansprakelijkheid te vermijden. BREIN is op basis van o.m. het YouTube & Cyando arrest van de hoogste Europese rechter (HvJEU) van mening dat de provider in kwestie aansprakelijk is voor inbreuk nu die geen effectieve maatregelen nam om inbreuk tegen te gaan. In deze zaak is op 9 december arrest gepland.

    Uiteraard zal de verplichting voor commerciële usenet-providers tot het nemen van effectieve maatregelen om inbreuk tegen te gaan hun exploitatie ondermijnen, het gaat abonnees immers om de toegang tot de ongeautoriseerde populaire content. De provider tegen wie BREIN deze actie voert, heeft haar exploitatie al jaren geleden stil gezet nadat zij in eerste aanleg aansprakelijk werd gehouden voor inbreuk en een effectieve NTD moest instellen. Die moest op zijn minst de pas kunnen houden met de illegale uploads. Naast NTD zijn meer maatregelen mogelijk maar die zijn door uitbaters verlaten in de ontwikkeling van het usenet tot distributiemodel voor ongeautoriseerde content.

    YouTube & Cyando arrest

    Het YouTube & Cyando arrest borduurt voort op de eerder door het HvJEU ingeslagen weg met de Svensson, BestWater, GS Media, Filmspeler en Pirate Bay arresten (waarvan de laatste twee m.b.t. zaken van BREIN). Die weg is een soort van voorwaardelijke aansprakelijkheid van platforms voor openbaarmaking via massaal door derden geplaatste bestanden of links. Het arrest oordeelt kort gezegd dat een tussenpersoon zelf inbreuk maakt indien zij niet de ‘geloofwaardige en doeltreffende maatregelen’ tegen inbreuk neemt die van een ‘normaal behoedzame marktdeelnemer’ verwacht mogen worden.

    Cyando is de eigenaar van Uploaded, een zgn. ‘cyberlocker’, dat is een filehoster die niet doorzoekbaar is en niet voor opslag (hosten) maar voor sneller downloaden betaald wordt. Zulke cyberlockers hebben daarom belang bij uploads van populaire bestanden en betalen daar soms ook beloningen voor uit.

    Het arrest is van belang voor allerlei platforms met door gebruikers geüploade bestanden of links. Overigens kopiëren commerciële usenet providers de door gebruikers geüploade bestanden naar hun eigen servers en en houden ze daar beschikbaar voor betalende abonnees. De uploaders zelf verliezen daarmee de controle over de door hen geüploade bestanden.



    extreme
    • Leuk 2
    • Verdrietig 1
    • Bedankt 6
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Maar nu is mijn grote vraag, is deze persoon gepakt omdat hij actief was bij "Private Releases"?
    Want de persoon in kwestie dit hier genoemd is "Een man in België die zich onaantastbaar waande" weten we allemaal.
    En we weten inmiddels nu ook dat natuurlijk de database was buit gemaakt door onze beroemde stichting.

    Wederom een hoop vragen na aanleiding van een artikel, want ik kan me een aantal namen bedenken die hiervoor in aanmerking komen. Maar ik ben benieuwd.

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Grootschalig uploader uit noord - holland was inderdaad ook DownUnder ( Alkmaar ) of die 2 anderen namen die hij dat voor gebruikte.

    zat inderdaad met de zelfde post op verschillende forums en heel veel  aan muziek soms 10 tallen of 100 meer aan gb met heel veeeel dubbels.

    DownUnder zat ook op shadows of legends en heeft zich op Second Stage ( daarvoor ) in een forum chat ooit eens flink voorbij gepraat door te zeggen dat zijn woonplaats Alkmaar was dus.

    staat me nog goed bij ( zat er zelf ook toen ). is dit de juiste opgepakte ? weet ik ook niet eerlijk gezegd maar wel erg toevallig.

     

    bewerkt door robert jan
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Downunder hebben ze toen gepakt nadat die zo slim was om foto's van zijn nieuwe auto in de chat te laten zien inclusief nummerplaten.

    De gast waar het hier over gaat had die oorlogs site en was een bekende van Downunder die kende elkaar persoonlijk.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    13 minuten geleden zei Eagle2022:

    Ik wil toch even iets kwijt.

    Of het nu wel of niet DownUnder geweest is, het nogmaals noemen van deze persoon zijn woonplaats of andere info van een andere poster/spotter welke wie iets en waar gedaan heeft vind ik persoonlijk gewoon ongepast op deze info site.

    Zie het steeds vaker dat bepaalde posters of admins ed. zoals bijv. Audi, na zijn huisbezoek, hier ook nog even de rest van zijn activiteiten worden meegedeeld.

    Dit is een prachtig informatieve website, maar Brein leest hier natuurlijk ook mee.

    Alle info die jullie hier even neerkwakken in de reacties is natuurlijk alleen maar slechte info voor iemand, houden jullie hier wel rekening mee?

    Je kan het hier niet mee eens zijn, maar dit is mijn mening.

    Waarschijnlijk en van horen zeggen.... Je weet het dus eigenlijk niet zeker? Maar je deelt dan maar wel (negatieve) info over een user op een open website.

    Je geeft zo wel even een trap tegen de schenen van DownUnder terwijl je iets niet zeker weet!

     

     

    dat zeg je terwijl je het over Audi hebt 😉 is totaal geen aanval want de naam van du staat hier meermalen op het forum.  Hoe denk je dat audi gepakt is, werkte ook samen met du.

     

    Verder ben ik het wel met je eens, maar hier op duken komen zo vaak namen voor, dat het eigenlijk normaal is.

     

    Wat mij betreft mag zo een topic gelijk gesloten worden, maar een mod vroeg hier om wie het ging. Dus waarschijnlijk wel toegestaan dus.

     

    Vind die brein topics sowieso onzinnig aangezien je het kan lezen op de breinsite.

     

    Misschien de topics gelijk op slot zetten als er weer iemand is gepakt en het staat hier.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    3 minuten geleden zei Eagle2022:

    Ja ik had het over hem omdat ik nogal shocked was wat er allemaal over hem gezegd werd hier zo open.

     

    "Verder ben ik het wel met je eens, maar hier op duken komen zo vaak namen voor, dat het eigenlijk normaal is."

    Dat inderdaad. 

     

    Ik wil gewoon een punt maken in het algemeen, dat iedereen even oplet wat er over iemand gezegd wordt. Lijkt me dat als zulke dingen over jezelf gedeeld worden ook niet gewenst is. Doe dat dan ook niet over een ander.

    Je hebt een punt, maar dat ligt dan aan de beheerder. Nogmaals namen hier noemen is normaal dus je gaat er automatisch in mee.

    Wat mij betreft berichten weg en topic op slot gooien.

     

    dank u voor de wijze les 👊

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Featured Comment

    Het wel of niet plaatsen van dit soort BREIN Nieuwsartikelen op Duken.nl moet volgens mij helemaal geen discussie verhaal zijn, want deze artikelen worden zelfs internationaal overgenomen (TorrentFreak) en door Kranten en Juridische websites en Techsites zoals Tweakers.net.

    Het is denk ik ook heel naïef om te denken dat BREIN belastende informatie vergaart uit de reacties die hier op Duken.nl rondgaan, want er worden nooit meer dan wat aliassen genoemd. Stichting BREIN is al sinds 1998 actief in dit wereldje en neem maar van mij aan dat er medewerkers van BREIN zijn, die op nagenoeg alle Nederlandse Community's wel een account hebben om bewijs te achterhalen, want er is altijd wel ergens een staflid die de fout ingaat.

    Wat betreft de in bovenstaande reacties genoemde namen (aliassen) hoef je nu ook niet meer geheimzinnig over te doen, want deze personen hebben zelf zeer uitvoerige reacties geplaatst onder die zelfde namen met hun Duken.nl account. BREIN zal met de reacties en discussies op dit forum over dit onderwerp alleen maar content zijn, want zoals bovenstaand door @extreme al wordt genoemd, zal de waarschuwing die uitgaat naar andere Uploaders en Eigenaren alleen maar groter zijn. ;)

    bewerkt door Skeletor
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Citaat

    Een man uit Noord Holland was jarenlang onder verscheidene aliassen actief als grootschalig uploader op Usenet en verwees naar die uploads via zogeheten ‘spots’ of ‘NZB-bestanden’ op verschillende indexeringswebsites waarvan hij er niet alleen meerdere beheerde maar ook voor anderen bouwde.

    Jimmy Fallon Reaction GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Onderwerp: Waarom werkt mijn Touch ID niet meer en wat kan ik doen? iRonnie: Hey iedereen! Ik heb een probleem met mijn iPhone, de Touch ID werkt ineens niet meer. Ik heb geen idee wat er aan de hand is. Hebben jullie misschien tips of oplossingen? Ik heb al geprobeerd om m’n vingerafdruk opnieuw toe te voegen, maar dat helpt niet. Alvast bedankt! ExpertApple: Hey iRonnie, vervelend dat je problemen hebt met je Touch ID! Geen paniek, er zijn een paar dingen die je kunt proberen. Maak de sensor schoon: Soms kan vuil of olie de Touch ID sensor beïnvloeden. Gebruik een zachte, droge doek om de sensor schoon te maken. Zorg dat je vinger ook schoon en droog is. Herstart je iPhone: Dit klinkt simpel, maar een herstart kan vaak kleine problemen oplossen. Houd de aan/uit-knop ingedrukt en schuif om uit te schakelen. Daarna weer aanzetten. Software-updates: Check of je iPhone up-to-date is. Het kan zijn dat er een bug in de software zit die het probleem veroorzaakt. Ga naar Instellingen > algemeen > Software-update om te kijken of er updates zijn. Vingerafdruk opnieuw toevoegen: Je zei dat je dat al gedaan hebt, maar probeer het nog een keer! Soms helpt het om een nieuwe vingerafdruk toe te voegen met iets andere hoeken of druk. Reset instellingen: Als niets werkt, kun je overwegen om je instellingen te resetten zonder je data te wissen. Ga naar Instellingen > Algemeen > Stel opnieuw in > Herstel alle instellingen. Als het nog steeds niet werkt, kan het zijn dat er een hardwareprobleem is. Dan is het verstandig om naar de Apple Store te gaan. Hopelijk helpt dit je op weg! Succes! TechieTom: Dank voor de tips, ExpertApple! Ik heb zelf ook eens gehad dat mijn Touch ID niet meer werkte, en het kwam omdat ik m’n telefoon per ongeluk in m’n zak had laten zitten met veel zweet erop. Alleen schoonmaken hielp toen. GadgetGirl94: Wat een vervelend probleem, iRonnie. Mijn Touch ID werkt soms ook niet, maar het komt vaak door vingerafdrukken die niet goed geregistreerd zijn. Heb je misschien ook al geprobeerd om je vingers in verschillende hoeken te scannen? OldSchoolBob: Ik geef je gelijk, GadgetGirl! Dat kan echt schelen! In de tijd van de oude iPhones had je dat nooit, toen werkte alles gewoon zonder problemen! iRonnie: Bedankt allemaal voor de reacties! Ik ga meteen de sensor schoonmaken en kijken of er updates zijn. Hopelijk werkt het weer snel! TechieTom: Laat ons weten wat eruit komt, iRonnie! En als je hardwareproblemen hebt, kan je rabbel naar de Apple Store wel een goed idee zijn. Ze zijn meestal heel behulpzaam. AppleEva: Ik had eerder een soortgelijk probleem met mijn iPad. Wat ik deed, was gewoon mijn vingerafdruk opnieuw toevoegen zonder de oude te verwijderen. Het werkte weer! Misschien een optie voor jou? GadgetGirl94: Ja, dat had ik ook gedaan bij mijn vingerafdrukken. Het lijkt suffig, maar soms hebben die dingen gewoon wat extra liefde nodig. Wie had gedacht dat een stukje technologie zo lastig kon zijn? iRonnie: Oké, ik heb het geprobeerd, maar helaas nog steeds geen succes. Bijna zo irritant als wanneer je net niet kunt inloggen op je app. OldSchoolBob: Tja, dat gebeurt. Soms is het gewoon tijd voor een upgrade! ExpertApple: Ah, ik zie dat je nog steeds problemen hebt. Als je alles geprobeerd hebt en het werkt nog steeds niet, dan zal ik je echt aanraden om langs de Apple Store te gaan. Ze kunnen een diagnose stellen en kijken naar eventuele hardware-problemen! Succes! Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Voorstelling van een nieuw lid – Hoi allemaal! Gebruikersnaam: FilmFan123 Hallo allemaal! Ik ben gister een beetje op dit forum rondgekeken en dacht, waarom niet gewoon voorstellen? Ik ben FilmFan123 en ik kom uit het gezellige Utrecht. Ik ben 28 jaar en absoluut een liefhebber van films en series. Mijn droom is om mijn woonkamer om te toveren tot de perfecte thuisbioscoop. Sinds de pandemie geniet ik nog meer van films kijken, maar de sfeer in mijn woonkamer is nog niet helemaal wat ik wil. Ik heb een projector en een scherm, maar ben nog aan het uitzoeken hoe ik het helemaal gezellig kan maken. Ik hou van sci-fi en drama, dus ik wil dat het echt een speciale plek wordt om samen met vrienden te genieten van filmavonden. Ik meldde me aan omdat ik benieuwd ben naar wat jullie tips zijn! Hoe maken jullie je ruimtes gezellig en filmvriendelijk? En welke accessoires zijn echt een must-have? Alvast bedankt voor de reacties! Ik kijk ernaar uit om jullie beter te leren kennen en de tips van jullie te horen! Antwoord van Expert: HomeCinemaGuru Hey FilmFan123! Wat leuk dat je je hebt aangemeld! Het klinkt alsof je al een goede basis hebt met je projector en scherm. Hier zijn een paar tips om je woonkamer om te toveren tot de perfecte thuisbioscoop: Verlichting: Denk aan dimbare lampen of sfeervolle verlichting. Led-strips rond je scherm kunnen ook een mooie toevoeging zijn. Ze geven gewoon een fijne sfeer en verminderen de reflectie op het scherm. Zitcomfort: Zorg voor comfortabele stoelen of banken. Misschien een paar lekkere kussens erin, zodat iedereen lekker kan zitten tijdens de film. Geluid: Een goed geluidssysteem maakt een wereld van verschil. Als je budget het toelaat, kijk dan naar een soundbar of een surround sound systeem. Het maakt de filmervaring echt compleet! Decoratie: Hang film-posters op of zet wat leuke memorabilia neer op een plank. Dit geeft het een persoonlijke touch en laat zien wat voor films jij leuk vindt. Snackhoek: Vergeet niet om een snackhoek te creëren! Popcornmachine of een comfortabele plek voor je chips en drankjes, dat maakt het extra leuk. Ik hoop dat je hier iets mee kunt! Laat het me weten als je vragen hebt. Enjoy your movie nights! Reacties van andere gebruikers: Gebruikersnaam: CozyCorner Welkom FilmFan123! Leuke naam, en ik herken je zorgen helemaal. Had ik maar zo’n projector! Hier in Amsterdam kijk ik gewoon op mijn laptop, haha. Veel plezier en ik kijk uit naar je updates! Gebruikersnaam: TechieTom Hey, dat geluid is inderdaad super belangrijk! Ik heb een soundbar en ik kan je vertellen, het maakt een enorm verschil! Zorg ervoor dat je hem op de juiste hoogte plaatst voor het beste geluid. Gebruikersnaam: MovieNerd99 Dat klinkt echt leuk! Ik ben zelf ook bezig met mijn home cinema. Ik heb laatst een oud tapijt gekocht dat echt de ruimte opwarmt. Vergeet ook de vuurkuil of gedimde lichten niet! Dat brengt zoveel sfeer! Gebruikersnaam: ChillMate Supergamutjes, al die tips! Ik ben zelf een fan van een goede popcornmachine. Er gaat niets boven zelfgemaakte popcorn tijdens een film! Gebruikersnaam: FilmFan123 Dank jullie wel voor de reacties! Fijn om te horen dat jullie het ook leuk vinden. Ik ga eens aan de slag met de verlichting en lekker wat snacks in huis halen. De tips zijn goud waard! Gebruikersnaam: HomeCinephile Zou je ook een thema avond kunnen doen? Bijvoorbeeld elke week een andere film genre? Dan maak je het net iets spannender en heb je een goed excuus voor een decorwissel! Gebruikersnaam: CouchPotato Leuk idee, HomeCinephile! Ik heb laatst een horroravond gedaan en het was zo’n hit! Verlichting op rood, kaarsen aan en iedereen in pyjama. Gebruikersnaam: FilmFan123 Wauw, die thema-avonden klinken echt leuk! Ik ga het zeker proberen. Bedankt voor de tips! Als ik nog meer hulp nodig heb, kom ik weer terug! Gebruikersnaam: MovieLover7 Jaa, ik ben ook helemaal voor thema-avonden! Dat maakt het extra leuk. En een tip voor de sfeer: kaarsen en geurkaarsen kunnen ook echt iets toevoegen. Je wilt dat het past bij de film die je kijkt! Gebruikersnaam: TechieTom Absoluut, MovieLover7! Geurkaarsen kunnen het extra speciaal maken. Zorg dat je de geur bij de film laat passen, dat maakt het nog leuker! Dit is echt de charme van een forum! Iedereen deelt ervaringen en je leert van elkaar. Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Downloaden via Nieuwsgroepen & Spotnet Gebruiker1: Hey allemaal, ik krijg de hele tijd meldingen van m’n virusscanner als ik via nieuwsgroepen download. Echt irritant! Iemand idee wat dit kan betekenen en wat ik moet doen? ExpertUser: Hey Gebruiker1, Dat kan heel vervelend zijn! Het is niet ongebruikelijk dat virusscanners meldingen geven als je bestanden downloadt, vooral als het gaat om nieuwsgroepen. Hier zijn een paar dingen om te overwegen: Valse Positieve: Vaak zijn de meldingen gewoon ‘valse positieven’. Dit betekent dat je virusscanner denkt dat er iets mis is, terwijl dat niet zo is. Het lijkt wel eens alsof een onschuldig bestand op een virus lijkt. Scannen van Bestanden: Veel virusscanners scannen besturingssystemen en applicaties in real-time. Wanneer je een bestand downloadt, kan dit intensief zijn voor je systeem, waardoor de scanner vaker actief is. Verander de Instellingen: Kijk eens in de instellingen van je virusscanner. Soms kan je de gevoeligheid van de scanner aanpassen. Stel ‘m iets minder gevoelig in, maar let op dat je niet te veel risico neemt. Download van Betrouwbare Bronnen: Zorg ervoor dat je bestanden downloadt van betrouwbare nieuwsgroepen. Dan verklein je de kans dat je echt gevaarlijke bestanden binnenhaalt. Update Je Virusscanner: Zorg ervoor dat je virusscanner up-to-date is. Oude versies kunnen problemen hebben met het herkennen van ‘veilige’ bestanden. Hopelijk helpt dit je verder! Laat het weten als je nog meer vragen hebt. Gebruiker2: Thanks, ExpertUser! Goede punten. Ik had ook al zo iets gehoord over valse positieven. Wat ik nu doe is gewoon de meldingen negeren, maar misschien moet ik toch even mijn instellingen checken. Gebruiker3: Ik heb dit ook gehad! Het is echt super frustrerend. Bij mij hielp het om de applicatie die ik gebruik voor het downloaden te veranderen. Uiteindelijk gebruik ik nu [Naam van een populair downloadprogramma] en dat gaat veel beter! Gebruiker4: Ja, dat heb ik ook gemerkt. Sommige downloadprogramma’s zijn net iets veiliger of beter in het omzeilen van die meldingen. Maar idd, let wel op dat je niet zomaar alles gaat downloaden zonder te kijken! Gebruiker5: Huh, maar kan het echt geen kwaad om de meldingen en waarschuwingen negeren? Ik heb ook weleens gehoord dat er echte virussen tussen kunnen zitten. ExpertUser: Dat is een goede vraag, Gebruiker5! Het negeren van meldingen kan inderdaad risico’s met zich meebrengen. Het beste is altijd om voorzichtig te zijn en niet zomaar alles te downloaden. Lees ook reacties van anderen in de community over specifieke bestanden of bronnen. Gebruiker6: Ik gebruik altijd een VPN als ik download. Zo voel ik me iets veiliger. Kan dat ook een rol spelen? Gebruiker7: Zeker! Een VPN is altijd een goed idee, vooral als je nieuwsgroepen gebruikt. Het maakt je internetverbinding veiliger, maar vergeet niet dat het je virusscanner niet vervangt. Gebruiker8: Goed advies allemaal! Ik heb even zitten kijken naar mijn virusscanner instellingen en dat maakte een groot verschil! Thanks! Gebruiker1: Super bedankt allemaal voor de reacties! Ik ga aan de slag met de tips. Zet de meldingen nog niet uit, maar ben iets minder bang nu. Gebruiker9: Laat even weten of het helpt, Gebruiker1! Delen is caring, zoals ze zeggen. Gebruiker2: Zal ik doen! We moeten allemaal deze irritaties samen oplossen! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...