Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Usenet uploader/beheerder/scripter schikt met BREIN voor 10.500 euro

     Delen


    Een man uit Noord Holland was jarenlang onder verscheidene aliassen actief als grootschalig uploader op Usenet en verwees naar die uploads via zogeheten ‘spots’ of ‘NZB-bestanden’ op verschillende indexeringswebsites waarvan hij er niet alleen meerdere beheerde maar ook voor anderen bouwde. Hij veroorzaakte daardoor grote schade omdat consumenten die een werk illegaal downloaden dat in het algemeen daarna niet nog eens tegen betaling legaal aanschaffen. Aan het illegale up- en downloaden wordt verdiend door commerciële usenet providers die direct of indirect toegangsabonnementen aan consumenten verkopen. Daarbij vindt ook sponsoring van illegale indexeringswebsites plaats.

    Nadat de deurwaarder o.a. een ex parte bevel betekende, koos de man ervoor om met BREIN te schikken voor een bedrag van 10.500euro. Voor de toekomst is een boetebeding afgesproken van 2.500 euro per dag(deel) dat inbreuk plaatsvindt, met een maximum van 50.000 euro, een en ander in overeenstemming met het rechterlijk ex parte bevel.

    Het illegale Usenet is ondertussen beginnen te kraken onder de aanhoudende handhavingsacties van BREIN. Ook dit jaar werden al weer meerdere uploaders en beheerders opgespoord en aangepakt waaronder recent een man in België die zich onaantastbaar waande. Informatie uit zulke acties leidt weer tot identificatie en actie tegen andere beheerders en uploaders uit illegale usenet communities. Dat leidde de afgelopen anderhalf jaar tot de aanpak van dertien beheerders, achttien grote uploaders en zeven ‘NZB-communities’ die gebruikers naar illegale content op het Usenet verwijzen. Daarnaast zijn negen van zulke communities oftewel indexering-sites eigener beweging gestopt en gooien veel uploaders de handdoek in de ring omdat het hen te heet onder de voeten wordt.

    Commerciële usenet-providers

    BREIN heeft een procedure aanhangig voor de Hoge Raad (HR) met betrekking tot de zorgplichten van een commerciële usenet-provider. Dergelijke providers moeten in principe doeltreffende maatregelen tegen inbreuk treffen om eigen aansprakelijkheid te vermijden. BREIN is op basis van o.m. het YouTube & Cyando arrest van de hoogste Europese rechter (HvJEU) van mening dat de provider in kwestie aansprakelijk is voor inbreuk nu die geen effectieve maatregelen nam om inbreuk tegen te gaan. In deze zaak is op 9 december arrest gepland.

    Uiteraard zal de verplichting voor commerciële usenet-providers tot het nemen van effectieve maatregelen om inbreuk tegen te gaan hun exploitatie ondermijnen, het gaat abonnees immers om de toegang tot de ongeautoriseerde populaire content. De provider tegen wie BREIN deze actie voert, heeft haar exploitatie al jaren geleden stil gezet nadat zij in eerste aanleg aansprakelijk werd gehouden voor inbreuk en een effectieve NTD moest instellen. Die moest op zijn minst de pas kunnen houden met de illegale uploads. Naast NTD zijn meer maatregelen mogelijk maar die zijn door uitbaters verlaten in de ontwikkeling van het usenet tot distributiemodel voor ongeautoriseerde content.

    YouTube & Cyando arrest

    Het YouTube & Cyando arrest borduurt voort op de eerder door het HvJEU ingeslagen weg met de Svensson, BestWater, GS Media, Filmspeler en Pirate Bay arresten (waarvan de laatste twee m.b.t. zaken van BREIN). Die weg is een soort van voorwaardelijke aansprakelijkheid van platforms voor openbaarmaking via massaal door derden geplaatste bestanden of links. Het arrest oordeelt kort gezegd dat een tussenpersoon zelf inbreuk maakt indien zij niet de ‘geloofwaardige en doeltreffende maatregelen’ tegen inbreuk neemt die van een ‘normaal behoedzame marktdeelnemer’ verwacht mogen worden.

    Cyando is de eigenaar van Uploaded, een zgn. ‘cyberlocker’, dat is een filehoster die niet doorzoekbaar is en niet voor opslag (hosten) maar voor sneller downloaden betaald wordt. Zulke cyberlockers hebben daarom belang bij uploads van populaire bestanden en betalen daar soms ook beloningen voor uit.

    Het arrest is van belang voor allerlei platforms met door gebruikers geüploade bestanden of links. Overigens kopiëren commerciële usenet providers de door gebruikers geüploade bestanden naar hun eigen servers en en houden ze daar beschikbaar voor betalende abonnees. De uploaders zelf verliezen daarmee de controle over de door hen geüploade bestanden.



    extreme
    • Leuk 2
    • Verdrietig 1
    • Bedankt 6
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Maar nu is mijn grote vraag, is deze persoon gepakt omdat hij actief was bij "Private Releases"?
    Want de persoon in kwestie dit hier genoemd is "Een man in België die zich onaantastbaar waande" weten we allemaal.
    En we weten inmiddels nu ook dat natuurlijk de database was buit gemaakt door onze beroemde stichting.

    Wederom een hoop vragen na aanleiding van een artikel, want ik kan me een aantal namen bedenken die hiervoor in aanmerking komen. Maar ik ben benieuwd.

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Grootschalig uploader uit noord - holland was inderdaad ook DownUnder ( Alkmaar ) of die 2 anderen namen die hij dat voor gebruikte.

    zat inderdaad met de zelfde post op verschillende forums en heel veel  aan muziek soms 10 tallen of 100 meer aan gb met heel veeeel dubbels.

    DownUnder zat ook op shadows of legends en heeft zich op Second Stage ( daarvoor ) in een forum chat ooit eens flink voorbij gepraat door te zeggen dat zijn woonplaats Alkmaar was dus.

    staat me nog goed bij ( zat er zelf ook toen ). is dit de juiste opgepakte ? weet ik ook niet eerlijk gezegd maar wel erg toevallig.

     

    bewerkt door robert jan
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Downunder hebben ze toen gepakt nadat die zo slim was om foto's van zijn nieuwe auto in de chat te laten zien inclusief nummerplaten.

    De gast waar het hier over gaat had die oorlogs site en was een bekende van Downunder die kende elkaar persoonlijk.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    13 minuten geleden zei Eagle2022:

    Ik wil toch even iets kwijt.

    Of het nu wel of niet DownUnder geweest is, het nogmaals noemen van deze persoon zijn woonplaats of andere info van een andere poster/spotter welke wie iets en waar gedaan heeft vind ik persoonlijk gewoon ongepast op deze info site.

    Zie het steeds vaker dat bepaalde posters of admins ed. zoals bijv. Audi, na zijn huisbezoek, hier ook nog even de rest van zijn activiteiten worden meegedeeld.

    Dit is een prachtig informatieve website, maar Brein leest hier natuurlijk ook mee.

    Alle info die jullie hier even neerkwakken in de reacties is natuurlijk alleen maar slechte info voor iemand, houden jullie hier wel rekening mee?

    Je kan het hier niet mee eens zijn, maar dit is mijn mening.

    Waarschijnlijk en van horen zeggen.... Je weet het dus eigenlijk niet zeker? Maar je deelt dan maar wel (negatieve) info over een user op een open website.

    Je geeft zo wel even een trap tegen de schenen van DownUnder terwijl je iets niet zeker weet!

     

     

    dat zeg je terwijl je het over Audi hebt 😉 is totaal geen aanval want de naam van du staat hier meermalen op het forum.  Hoe denk je dat audi gepakt is, werkte ook samen met du.

     

    Verder ben ik het wel met je eens, maar hier op duken komen zo vaak namen voor, dat het eigenlijk normaal is.

     

    Wat mij betreft mag zo een topic gelijk gesloten worden, maar een mod vroeg hier om wie het ging. Dus waarschijnlijk wel toegestaan dus.

     

    Vind die brein topics sowieso onzinnig aangezien je het kan lezen op de breinsite.

     

    Misschien de topics gelijk op slot zetten als er weer iemand is gepakt en het staat hier.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    3 minuten geleden zei Eagle2022:

    Ja ik had het over hem omdat ik nogal shocked was wat er allemaal over hem gezegd werd hier zo open.

     

    "Verder ben ik het wel met je eens, maar hier op duken komen zo vaak namen voor, dat het eigenlijk normaal is."

    Dat inderdaad. 

     

    Ik wil gewoon een punt maken in het algemeen, dat iedereen even oplet wat er over iemand gezegd wordt. Lijkt me dat als zulke dingen over jezelf gedeeld worden ook niet gewenst is. Doe dat dan ook niet over een ander.

    Je hebt een punt, maar dat ligt dan aan de beheerder. Nogmaals namen hier noemen is normaal dus je gaat er automatisch in mee.

    Wat mij betreft berichten weg en topic op slot gooien.

     

    dank u voor de wijze les 👊

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Featured Comment

    Het wel of niet plaatsen van dit soort BREIN Nieuwsartikelen op Duken.nl moet volgens mij helemaal geen discussie verhaal zijn, want deze artikelen worden zelfs internationaal overgenomen (TorrentFreak) en door Kranten en Juridische websites en Techsites zoals Tweakers.net.

    Het is denk ik ook heel naïef om te denken dat BREIN belastende informatie vergaart uit de reacties die hier op Duken.nl rondgaan, want er worden nooit meer dan wat aliassen genoemd. Stichting BREIN is al sinds 1998 actief in dit wereldje en neem maar van mij aan dat er medewerkers van BREIN zijn, die op nagenoeg alle Nederlandse Community's wel een account hebben om bewijs te achterhalen, want er is altijd wel ergens een staflid die de fout ingaat.

    Wat betreft de in bovenstaande reacties genoemde namen (aliassen) hoef je nu ook niet meer geheimzinnig over te doen, want deze personen hebben zelf zeer uitvoerige reacties geplaatst onder die zelfde namen met hun Duken.nl account. BREIN zal met de reacties en discussies op dit forum over dit onderwerp alleen maar content zijn, want zoals bovenstaand door @extreme al wordt genoemd, zal de waarschuwing die uitgaat naar andere Uploaders en Eigenaren alleen maar groter zijn. ;)

    bewerkt door Skeletor
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Citaat

    Een man uit Noord Holland was jarenlang onder verscheidene aliassen actief als grootschalig uploader op Usenet en verwees naar die uploads via zogeheten ‘spots’ of ‘NZB-bestanden’ op verschillende indexeringswebsites waarvan hij er niet alleen meerdere beheerde maar ook voor anderen bouwde.

    Jimmy Fallon Reaction GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Apple Software, Hardware en Besturingssystemen iRonnie: Hee allemaal! Ik heb een vraagje. Ik wil een externe schijf kopen voor mijn Mac, maar er zijn zoveel keuzes. Hoe weet ik nou welke de beste is? Iemand tips? Thnx! ExpertMark: Hey iRonnie, goede vraag! Het kiezen van een externe schijf kan best overweldigend zijn, maar ik heb wat tips voor je. Type schijf: Je hebt meestal HDD’s (hard disk drives) en SSD’s (solid state drives). HDD’s zijn goedkoper en hebben meer opslagcapaciteit, maar ze zijn langzaam en kwetsbaarder. SSD’s zijn sneller en steviger, maar ook duurder. Als je snel wilt werken, ga dan voor een SSD. Voor archief doeleinden kan een HDD prima zijn. Opslagcapaciteit: Denk na over hoeveel ruimte je echt nodig hebt. Voor normale gebruikers is 1TB vaak genoeg. Maar als je veel foto’s, video’s of games hebt, kan je beter 2TB of meer overwegen. Aansluiting: Kijk naar de aansluiting van je Mac. De meeste nieuwe Macs hebben USB-C-poorten, dus zorg ervoor dat de schijf die je kiest daar ook mee werkt. Sommige schijven komen met adapters, maar dat kan soms meer gedoe zijn dan nodig. Snelheid: Kijk naar de leessnelheid en schrijfsnelheid als je een SSD overweegt. Snellere schijven zijn beter voor videobewerking of als je meerdere dingen tegelijk doet. Prijs: Stel een budget in. Je kunt goede externe schijven vinden tussen de 50 en 150 euro, afhankelijk van het type en de capaciteit. Kijk ook even naar merken zoals Samsung, Western Digital of Seagate, die hebben vaak goede reviews. Hoop dat dit helpt! AppleEva: Thanks, Mark! Ik was benieuwd of die USB-C schijven echt veel sneller zijn dan de oudere USB. Iemand daar ervaring mee? TechieTim: Hee AppleEva, ja, zeker! USB-C is echt de toekomst. De overdrachtssnelheden zijn veel beter dan USB 3.0. Ik heb zelf een Samsung SSD met USB-C en het maakt een wereld van verschil. Bestanden kopiëren gaat zo een stuk sneller. iRonnie: Super, dank jullie! Dus een SSD met USB-C lijkt de beste keuze. Maar, wat als ik een back-up wil maken van mijn hele Mac? Kan ik dat ook met zo’n schijf? ExpertMark: Ja, absoluut! Gebruik Time Machine op je Mac. Daarmee kun je automatisch je hele systeem back-uppen. Zorg wel dat je schijf groot genoeg is voor al je data, plus extra ruimte voor toekomstige bestanden. Een externe schijf van 2TB is voor de meeste gebruikers ideaal. GamerGuy: Ik heb ook een vraag! Is het veilig om alle mijn games op een externe schijf te zetten? Ik ben bang dat ze trager gaan laden. TechieTim: Goeie vraag, GamerGuy! Ja, dat kan, maar als je echt hardcore gamet, zou ik een SSD aanraden. HDD’s kunnen inderdaad trager zijn, vooral met grote games. Als je games heeft met veel laadschermen, is een SSD echt de betere keuze. BiebMeisje: Ik ben niet zo tech-savvy, maar ik heb een Seagate HDD en die werkt prima voor mijn filmpjes en foto’s. Misschien ook goed voor jou, GamerGuy, als je een beetje ruimte wilt sparen. iRonnie: Okay, dat klinkt allemaal logisch. Ik ga even om me heen kijken voor die SSD. Wat ik ook nog wil weten: is er een verschil in levensduur tussen SSD en HDD? ExpertMark: Ja, dat is er! SSD’s hebben doorgaans een langere levensduur omdat ze geen bewegende onderdelen hebben, wat ze minder kwetsbaar maakt. HDD’s kunnen langzaam slijten, vooral als je ze vaak mee torst. Maar als je ze goed behandelt, kunnen ze ook heel lang meegaan. AppleEva: Thanks, Mark! Ik ga in ieder geval ook voor SSD. Iedereen hier bedankt voor de hulp, super fijn! GamerGuy: Jullie zijn top! Ik ga morgen even kijken voor die SSD. BiebMeisje: Goed idee, GamerGuy! Succes! iRonnie: Als iemand nog goede webshops weet voor die SSD’s, let me know! TechieTim: Cool! Ik heb laatst bij Coolblue besteld, super service daar! En ze hebben veel keuze. Dikke thanks allemaal! Lees het volledige bericht hier
    • Topic: Wat zijn de leukste alternatieve methodes om klachten te verlichten? RetroDL: Hey allemaal! Ik ben op zoek naar wat alternatieve manieren om mijn klachten een beetje te verlichten. Ik heb al een paar traditionele dingen geprobeerd, maar ik sta open voor nieuwe ideeën. Wat zijn jullie ervaring met alternatieve methodes? Alvast bedankt! ExpertNiek: Hey RetroDL! Goede vraag. Er zijn best wat alternatieve methodes die je kunt proberen. Hier zijn een paar leuke opties: Acupunctuur: Dit is een techniek uit de traditionele Chinese geneeskunde waarbij dunne naalden op bepaalde punten worden geplaatst om pijn en klachten te verlichten. Veel mensen zweren erbij! Kruiden en supplementen: Dingen zoals kurkuma en gember hebben ontstekingsremmende eigenschappen. Je kunt ze in je maaltijden verwerken of als thee drinken. Yoga en meditatie: Dit helpt niet alleen met fysieke klachten, maar ook met mentale stress. Er zijn duizenden gratis video’s online om mee te beginnen! Aromatherapie: Essentiële oliën zoals lavendel en pepermunt kunnen helpen om te ontspannen en pijn te verlichten. Je kunt ze in een diffuser doen of zelfs in een badwater. Warmte- en koude therapie: Denk aan een warm kompres bij spierpijn of een koud pak voor zwelling. Simpel, maar effectief! Probeer een paar dingen uit en kijk wat voor jou werkt. Succes! DannyMIRC: Thanks Niek! Ik heb altijd al willen proberen met acupunctuur, maar ik vond het een beetje eng. Heeft iemand hier het al gedaan? Lotte82: Ik heb acupunctuur geprobeerd! Het was niet zo eng als ik dacht. De naalden voel je nauwelijks! Het heeft echt geholpen met mijn rugklachten. Zeker een aanrader Krisjes123: Aromatherapie lijkt me cool! Welke oliën zijn goed voor stress? En hoe gebruik je ze eigenlijk? NikkiK: Ik gebruik altijd lavendelolie in mijn bad. Het is echt een gamechanger! Je kunt het ook op je kussens druppelen voor een betere nachtrust. RetroDL: Thanks voor de tips! Ik ga zeker wat van die oliën proberen. Hoe zit het eigenlijk met kruiden? Moet je daar nog op letten? ExpertNiek: Goede vraag, RetroDL! Bij kruiden is het belangrijk om te kijken naar je eigen gezondheid en eventuele medicatie die je gebruikt. Sommige kruiden kunnen namelijk met medicijnen interageren. Het is ook slim om met een professional te praten voordat je ermee begint. Maar de meeste kruiden zijn veilig als je ze in normale hoeveelheden gebruikt! Lotte82: Klopt, als je medicijnen gebruikt, even navragen! Ik gebruik ook vaak gember in mijn smoothies, het geeft een lekkere kick en is goed voor je spijsvertering. DannyMIRC: Gember in smoothies is top! Ik maak meestal een groene smoothie. Gember, spinazie, banaan en wat amandelmelk. Lekker en goed voor je! Krisjes123: Die smoothie klinkt lekker! Ik ga dat proberen. En die yoga video’s, zijn die echt voor beginners? Ik ben helemaal niet lenig haha. NikkiK: Ja, er zijn superveel beginnersvideo’s! Je kunt zelf kiezen hoe ver je wilt gaan. Zelfs een paar minuten per dag kan al helpen. Gewoon proberen, je verbaast je misschien over wat je kan doen! RetroDL: Super, bedankt voor alle tips! Ik ga van alles uitproberen. Houd jullie op de hoogte van m’n voortgang! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie over Death by Lightning Gebruiker: Janneke234 "Hey allemaal! Was James Garfield echt zo’n bijzondere president als in de nieuwe serie Death by Lightning? Iemand meer info?" Experte: HistoricusGert "Hey Janneke! Ja, James Garfield was zeker een bijzondere president, hoewel hij maar een korte tijd in functie was. Hij was president van maart tot september 1881, maar het was een tumultueuze periode in Amerika. Garfield wordt vaak over het hoofd gezien in de geschiedenis, maar hij had echt vooruitstrevende ideeën. Hij was bijvoorbeeld voorstanders van burgerrechten en wilde de corruptie in de overheid aanpakken. Dit was bijzonder voor die tijd, vooral na de burgeroorlog. De serie Death by Lightning laat zien hoe zijn ideeën en ambities werden verstoord door de moord door Charles Guiteau. Guiteau was een wanhopige man die dacht dat hij recht had op een post in het Witte Huis, en toen Garfield dat niet gaf, besloot hij hem te doden. Het toont echt aan hoe persoonlijk falen en politieke spanningen samenvielen in Garfield’s leven. Bijvoorbeeld, Garfield werd op een treinstation neergeschoten en was eigenlijk niet dood door de kogel, maar door de slechte medische zorg daarna. Dit maakt het verhaal van Garfield en Guiteau nog tragischer. Het is een duidelijk voorbeeld van wat er kan gebeuren als de overheid niet goed functioneert. Dus ja, Garfield was een president die veel kon hebben bereikt, en het is interessant om over hem te leren!" Gebruiker: TommyTech "Wow, dat wist ik helemaal niet! Dus hij had bijna wel een grote impact kunnen hebben. Waarom hebben ze hem dan nooit echt erkend in de geschiedenisboeken?" Gebruiker: MagdaW "Ik heb dat ook altijd al vreemd gevonden. Het lijkt wel alsof sommige presidenten nooit de aandacht krijgen die ze verdienen. Garfield had zo’n inspirerend verhaal met al die uitdagingen." Gebruiker: HistoricusGert "Dat klopt, Tommy en Magda! Het lijkt vaak een kwestie van ‘wat er gebeurde na de dood’. Lincoln, bijvoorbeeld, wordt vaak herinnerd omdat hij zo’n grote impact had op de burgerrechten. Garfield’s dood kwam zo snel na zijn verkiezing dat mensen niet echt de kans kregen om te zien wat hij had kunnen bereiken. Daarnaast zijn er gewoon veel andere presidentschappen die meer ‘dramatiek’ hadden, zoals de Roaring Twenties of de Koude Oorlog. Het laat zien dat geschiedenis soms over verhalen gaat, en niet alleen over feiten." Gebruiker: JorisP "Toch gek dat Guiteau zo’n belangrijk figuur is geworden door dit drama, terwijl hij geen goede reden had voor zijn daad. Was hij niet gewoon een wanhopige loser?" Gebruiker: SaraS "Ja, Joris, dat klopt. Hij was zeker niet in balans, en hij had niet de juiste motivatie. Wat ik interessant vind, is dat hij dacht dat de wereld hem iets verschuldigd was. Hij beschouwde zichzelf als de reden waarom Garfield president werd, en dat is echt een waanbeeld. Dat vind ik fascinerend." Gebruiker: KoenDeHistoricus "En het is bizar dat het hele politieke stelsel toen zo kwetsbaar was. Geen goede beveiliging voor presidenten! Het is bijna ondenkbaar vandaag de dag." Gebruiker: Annelies90 "Ja, dat is zo waar, Koen. Het laat echt zien hoe belangrijk het is om van de geschiedenis te leren. Hoe meer we weten over zulke tragedies, hoe beter we onze huidige leiders kunnen beschermen." Gebruiker: Janneke234 "Bedankt voor de uitleg, Gert! En wow, wat een interessante discussie. Ik ga de serie zeker checken. Zó veel diepgang in dit verhaal. " Gebruiker: HistoricusGert "Geen probleem, Janneke! Geniet van de serie. En laat ons weten wat je ervan vindt! " Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...