Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



Bescherm jezelf tegen gevaarlijke Java-lekken


Trizomu
 Delen


Aanbevolen reactie


  • Bijdragen:  1.570
  • Waardering:   784
  • Prestatiepunten:  2.531
  • Dagen gewonnen:  55
  • Lid sinds:  17-02-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  61

Niet alleen hebben we de gebruikelijke anti-virus en spyware/malware bescherming nodig (helaas kunnen we niet zonder), maar de laaste tijd komen we ook te weten dat er van andere mogelijkheden gebruik gemaakt wordt om u/mijn/onze pc/laptop (of alles wat verbinding met internet kan maken) te infecteren met allerlei beestjes. Daarom hoeft men niet hoofdzakelijk te vertrouwen op de auto-update van sommige programma's en dient men soms wel eens zelf te gaan kijken of er nieuwe verbeteringen aka updates zijn. Dit is er eentje die het doet voor Java, lees het artikel en neem voor uzelf het besluit of u het nodig acht (of nuttig) om het progje te downloaden, het hoeft niet geinstalleerd te worden maar gewoon uitgepakt te worden en is dadelijk klaar voor gebruik. Vergeet eventueel niet om eerst het progje up te daten. Het kan ook vanaf een usb-drager, of andere mogelijkheid, gebruikt worden.

Bescherm jezelf tegen gevaarlijke Java-lekken

Geef cybercriminelen minder kansen

12 september 2012 | Rowald Pruyn

Java is een van de populairste doelwitten van cybercriminelen op Windows. Met het tooltje JavaRa bescherm je je pc beter tegen aanvallen.

Met JavaRa kun je eindelijk iets doen aan het ellendige updatemechanisme dat Oracle hanteert om zijn Java Runtime Environment (JRE) bij de tijd te houden. Niet alleen kun je het gebruiken om de laatste versie van dit platform te installeren, maar het is ook mogelijk om oude versies te verwijderen en zelfs verouderde Firefox-extensies naar de prullenbak te verwijzen.

Een verrassend groot aantal programma’s maakt nog altijd gebruik van JRE en daarom is het een van de favoriete doelwitten van malwareschrijvers, wat riskante situaties kan opleveren voor Windows-gebruikers. Maar ook Mac- en Linux-gebruikers kunnen slachtoffer worden als zij een verouderde versie van Java draaien.

JavaRa is onlangs vernieuwd en maakt het vanaf nu mogelijk om automatisch op updates te controleren en er is een bug gerepareerd die opgeslagen instellingen negeerde. 110912_javara_par.jpg

Zolang Oracle geen effectieve manier introduceert om zijn platformsoftware bij de tijd te houden, raden we je met klem aan om dit razend handige gratis tooltje om de zoveel tijd te gebruiken. JavaRa 2.0 is verpakt in een archiefbestand, dus je kunt het ook opslaan op een usb-schijf en op andere systemen draaien.

Wij bieden hier de 32-bits Windows-versie aan via de downloadlink. De 64-bits versie vindt je op deze pagina.

Bron: ZDNet.be http://www.zdnet.be/downloads/143157/bescherm-jezelf-tegen-gevaarlijke-java-lekken/

Note Trizomu: wil u de 32-bits Windows-versie, dan kan u die downloaden via bovenstaande link waar u de bron vindt.

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Reacties 4
  • Gemaakt
  • Laatste reactie

Top Posters In Dit Topic


  • Bijdragen:  1.570
  • Waardering:   784
  • Prestatiepunten:  2.531
  • Dagen gewonnen:  55
  • Lid sinds:  17-02-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  61

Onrechtstreeks heeft het volgende wel te maken met een misbruik van Java, dit gaat over een lek in IE.

Opgelet voor gat in Internet Explorer

Best andere browser gebruiken

18 september 2012 | Pieterjan Van Leemputten

Een totnogtoe onbekend lek in Internet Explorer wordt momenteel actief misbruikt om een trojaans paard te verspreiden.

Het probleem treft Internet Explorer 7, 8 en 9. Hierin wordt een beveiligingslek misbruikt wanneer gebruikers op een link klikken waarbij een speciaal ontworpen pagina wordt geopend die de infectie met zich meebrengt.

Het trojaans paard in kwestie heet Poison Ivy, de kwetsbaarheid in Internet Explorer werd afgelopen weekend ontdekt door securityblogger Eric Romang.

Via een omweg

Volgens hem gaat het om een aanval die Adobe Flash Player gebruikt om een zogenaamde heap spray uit te voeren.

Heap spraying is een techniek waarbij code een bepaalde volgorde van bytes op een specifieke plek in het geheugen wil plaatsen, met het oog op een aan te vallen proces.

Een heap spray is geen aanval op zich, maar maakt het wel mogelijk om de ASLR-bescherming in Windows te omzeilen. Dat maakt een een zero-day (onontdekte) kwetsbaarheid in IE mogelijk.

Controleer je pc

Intussen is er al wel een tool beschikbaar om te controleren of je computer geïnfecteerd is. Op Rapid7 kan je Metasploit downloaden in afwachting dat Microsoft een eigen patch uitbrengt.

Rapid7 stelt dat wereldwijd 32 procent van alle internetters een risico loopt. Wie het zekere voor het onzekere wil nemen gebruikt daarom voorlopig best een browser als Chrome of Firefox.

Microsoft zelf is op de hoogte van de aanvallen en bevestigt dat Internet Explorer 10 ongeschonden blijft door het lek. Het bedrijf belooft stappen te ondernemen maar geeft nog geen datum voor een oplossing.

Bron: CNet en http://www.zdnet.be/...ernet-explorer/

Update 22h10: Note Trizomu : Bij het installeren van Metasploit kan het gebeuren dat je anti-virus/malware programma langs alle kanten om aandacht schreeuwd en dus alarm slaat, althans bij mij Firewall WIN7 + Spybot + MSE. Is het een false positieve of niet, ik weet het niet, maar heb de installatie wel onderbroken en de reeds geinstalleerde bestandsdelen verwijdert met Revo om daarna MSE met een volledige scan te laten lopen. De zogenaamde schadelijke delen laten verwijderen en daarna Spybot er nog eens laten overgaan. Besluit: indien u geen ervaring heeft, of het niet betrouwd, doe het niet en gebruik IE niet meer maar gebruik een andere Browser

bewerkt door Trizomu
Link naar opmerking
Deel via andere websites

Gast ĐiŝaŝteɍƵaƞƴ

Gewoon Firefox gebruiken dat werkt bijna hetzelfde maar is een stuk veiliger en sneller dan IE!

Trouwens goed topic Trizomu :)

bewerkt door ĐiŝaŝteɍƵaƞƴ
Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  2.097
  • Waardering:   74
  • Prestatiepunten:  575
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  08-03-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  34

Wat een media aandacht om niks! Dit soort lekken zitten continu in IE en Java, toevallig dat de media het nu oppikt en iedereen brand roept. Dit soort "gevaar" ligt continu op de loer.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.570
  • Waardering:   784
  • Prestatiepunten:  2.531
  • Dagen gewonnen:  55
  • Lid sinds:  17-02-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  61

Update 20/09/2012

Microsoft brengt "Fix It" voor lek Internet Explorer

Beveiligingsupdate volgt op vrijdag

20 september 2012 | Dries Cludts

Microsoft heeft een tool uitgebracht om je pc met één klik te beschermen tegen een beveiligingslek in Internet Explorer. Vrijdag volgt een uitgebreide beveiligingsupdate.

Eerder deze week doken berichten op over een beveiligingslek in Internet Explorer 7, 8 en 9, dat je systeem kwetsbaar maakt voor eventuele malware. Microsoft gaf reeds enkele tipsom je beter te weren tegen mogelijke aanvallen, en komt nu met een oplossing in de vorm van een “Fix It”-tool.

“Het is een eenvoudige oplossing, waarmee je in één klik je pc onmiddellijk beschermt. Het heeft geen invloed op de surfervaring en je hoeft je pc niet te herstarten,” schreef Yunsun Wee, Trustworthy Computer Director bij Microsoft, in een blogpost.

Vrijdag volgt een uitgebreide beveiligingsupdate. Microsoft raadt aan om deze zo snel mogelijk te installeren. Als je gebruik maakt van automatische updates, hoef je zelf niets te doen en zal de update gedownload en geïnstalleerd worden van zodra die beschikbaar is.

Bron: ZDNet http://www.zdnet.be/...ernet-explorer/

Note Trizomu: de Dix It-tool is nu reeds te downloaden via de link vermeld in het artikel, en zoals vermeld in het artikel komt er vrijdag een uitgebreide beveiligingsupdate. U kan hem ook hier vinden : http://support.micro....com/kb/2757760

Link naar opmerking
Deel via andere websites

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Gast
Deze discussie is nu afgesloten voor verdere antwoorden.
 Delen


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • MarkNL: Hey allemaal! Ik wil graag de Grand Prix van Nederland in Zandvoort kijken, maar ik ben op vakantie in het buitenland. Heeft iemand een idee hoe ik dit gratis kan doen? Vooral als je geen toegang hebt tot de officiële streams? Alvast bedankt! F1Fan88: Hoi Mark! Ik snap je struggle! Het is eigenlijk vrij simpel om de race te kijken met een VPN. Een VPN (Virtual Private Network) laat je je internetverbinding via een andere locatie lopen, zodat het lijkt alsof je daar bent. Dit helpt je toegang te krijgen tot streams die anders niet beschikbaar zijn in jouw regio. Mijn favoriete keuze is PIA VPN (Private Internet Access) omdat het super stabiel en snel is. Het werkt heel goed met Nederlandse en buitenlandse streams, en je kunt het makkelijk installeren op je laptop, smartphone, en zelfs op een smart TV! Om de Grand Prix te bekijken, kun je PIA gebruiken om je IP-adres naar Nederland te veranderen. Dan kun je gewoon de Nederlandse zenders of streamingdiensten zoals F1TV of Viaplay gebruiken. Eenwin-win dus! Als je meer vragen hebt, laat het weten! Veel kijkplezier! RacingJules: Goede tip, F1Fan88! Gebruik PIA zelf ook, vooral bij Viaplay en F1TV – echt topspul! Bobbert: Werkt PIA ook op smart TV? Of beperk je je daar tot je laptop? F1Fan88: Ja, het werkt ook op smart TV! Je kunt het op je router installeren, zodat al je apparaten via de VPN verbonden zijn. Of je kunt het direct op je smart TV zetten als je dat kan. VitesseFan: Maar waarom niet gewoon een gratis VPN? F1Fan88: Gratis VPN’s zijn vaak sloom en kunnen uitvallen tijdens de race. Ook is de privacy meestal een beetje twijfelachtig. PIA is betaalbaar en je krijgt echt waar voor je geld! LotteF1: Ik heb PIA laatst ook geprobeerd voor de race en ik was verrast door hoe goed het werkte! Super gemakkelijke installatie. RaceGuru: Let wel op dat je een stabiele internetverbinding hebt, anders gaat het streamen niet helemaal lekker. Speedy: Benieuwd, zijn er nog andere voordelen aan PIA behalve de snelheid? F1Fan88: Zeker! PIA heeft ook een kill switch, zodat je gegevens veilig zijn als de verbinding wegvalt. Plus, heel veel servers wereldwijd, zodat je echt snel verbinding kunt maken. MarkNL: Super dank voor de tips, iedereen! Ik ga PIA proberen. Hopelijk kan ik genieten van de race! Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Wat is het verschil tussen OLED en andere TV’s? Kan iemand het uitleggen? Gebruiker: TVFan123 Hey allemaal, ik ben al een tijdje aan het rondkijken naar nieuwe TV’s. Ik zie steeds de term OLED voorbij komen, maar ik snap er eigenlijk niet zo veel van. Wat is het verschil tussen OLED en bijvoorbeeld LED of QLED? Kan iemand het uitleggen in simpele taal? Alvast bedankt! Reactie van: TechGuru Hey TVFan123! Goede vraag, ik help je graag! OLED staat voor "Organic Light Emitting Diode". Het grootste verschil met andere TV-technologieën zoals LED en QLED is hoe ze het beeld produceren. OLED: Elke pixel kan zelf licht uitstralen. Dit betekent dat zwart echt zwart is, omdat de pixels uit kunnen, wat zorgt voor een beter contrast. Door de hoge kleurkwaliteit en brede kijkhoeken zien beelden er vaak levendig uit, ongeacht vanuit welke hoek je kijkt. LED/QLED: Bij LED-TV’s is er een achtergrondverlichting nodig om het beeld te tonen. Dit kan soms leiden tot ‘grijs’ zwart, omdat niet alle pixels helemaal uit kunnen. QLED is eigenlijk een soort verbeterde LED, waarbij een speciale laag wordt toegevoegd voor betere kleuren. Een voorbeeld: stel je voor dat je in een donkere kamer bent. Met een OLED-TV zie je sterren op een zwarte achtergrond heel helder, terwijl een LED-TV misschien niet het zelfde effect heeft, want het zwart is niet écht zwart. In het algemeen: OLED goed voor contrast en kleuren; LED en QLED zijn vaak helderder en goedkoper, maar subtiel minder in zwartwaarden. Hoop dat dit helpt! Laat maar weten als je meer vragen hebt. Reactie van: GadgetGirl Wauw, dat is duidelijk! Had geen idee dat het zo technisch was. Maar ik ben meer een fan van LED vanwege de prijs. OLED is zeker mooi, maar budget is ook belangrijk, haha. Reactie van: OldSchoolGamer Ik vind OLED echt geweldig voor films. De kleuren knallen gewoon van het scherm! Maar ik heb gehoord dat OLED ook lastiger kan zijn als je vaak gamet. Klopt dat? Reactie van: TechGuru Ja OldSchoolGamer, dat kan kloppen. OLED’s kunnen last hebben van ‘burn-in’ als je lange tijd dezelfde beelden hebt, zoals een game-interface. Maar moderne OLED’s hebben ook veel verbeteringen hiervoor. Dus als je afwisselend kijkt en speelt, moet het wel meevallen! Reactie van: MovieBuff27 TechGuru, bedankt voor de uitleg! Ik ga denk ik voor OLED omdat ik veel films kijk. De uitstraling is echt prachtig. Wat is een goede merk trouwens? Iemand tips? Reactie van: VideoJoe Ik heb goede ervaringen met LG OLED’s, die zijn echt top! Samsung QLED is ook een goede keuze, vooral als je meer naar helderheid zoekt. Maar voor film kijken, ga voor LG of Sony denk ik. Reactie van: GadgetGirl Die LG’s zijn inderdaad goed. Maar ik hoor ook vaak dat ze prijzig zijn. Haven jullie tips voor budgetvriendelijke OLED? Reactie van: MovieBuff27 Budgetvriendelijke OLED? Dat gaat lastig worden. Ik zag laatst een aanbieding voorbij komen, maar het blijft prijzig. Misschien refurbished? Reactie van: TVFan123 Wow, bedankt voor alle antwoorden! Ik twijfelde eigenlijk tussen OLED en QLED, maar nu neig ik steeds meer naar OLED. Dat contrast klinkt te mooi om te negeren. Reactie van: OldSchoolGamer Ja, ik zou ook voor OLED gaan als je veel films kijkt. Als je met gamen kan omgaan met die ‘burn-in’ dan is het een super keuze! Reactie van: TechGuru Fijn dat iedereen elkaar helpt! En inderdaad, als je meer informatie nodig hebt over bepaalde modellen, laat het gewoon weten! Gebruiker: TVFan123 Thanks allemaal! Ik ga eens verder rondkijken. Dit forum is echt handig! Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Waarom is mijn ISO-bestand niet zichtbaar en wat kan ik er aan doen? DennisRar: Hey allemaal, ik heb een vraag. Ik heb een ISO-bestand dat ik gedownload heb, maar ik kan het nergens vinden op mijn computer. Het lijkt alsof het gewoon niet bestaat. Weet iemand waarom dat zo is en wat ik kan doen om het te vinden? Alvast bedankt! TechGuru88: Hey DennisRar! Geen zorgen, dit kan gebeuren. Hier zijn een paar dingen die je kunt proberen: Zoeken op je computer: Soms staat een bestand op een andere plek dan je denkt. Probeer de zoekfunctie van je besturingssysteem (zoals Verkenner op Windows) en typ de naam van het ISO-bestand in. Zorg ervoor dat je de juiste naam gebruikt. Verbergde bestanden: Het kan zijn dat je instellingen zo staan dat bepaalde bestanden verborgen zijn. In Windows kun je verborgen items tonen door naar "Beeld" te gaan en dan "Verborgen elementen" aan te vinken. Kijk daar eens of je je ISO kunt vinden. Controleer je downloadmap: Vaak worden gedownloade bestanden automatisch in de ‘Downloads’ map opgeslagen. Kijk daar even rond. Soms zijn ze niet dezelfde naam als je dacht. Controleer je antivirus: Soms kan een antivirusprogramma een bestand blokkeren of in quarantaine zetten. Kijk in de beveiligingsinstellingen van je antivirus om te zien of je ISO daar staat. Herstart je computer: Dit klinkt misschien simpel, maar soms kan een herstart helpen om dingen te fixen die niet goed geladen zijn. Als het nog steeds niet lukt, laat het ons weten, en dan kunnen we dieper ingaan op andere oplossingen! AnjaDL: Dank je wel voor de tips, TechGuru88! Ik had hetzelfde probleem ooit met een game ISO en het bleek gewoon in de ‘Downloads’ map te staan, maar ik had het niet opgemerkt. StefB: Ik heb nooit problemen gehad met ISO-bestanden, maar als je ermee gaat branden, wat moet je dan doen? Heb je speciale software nodig? TechGuru88: Ja, goed punt, StefB! Om een ISO-bestand te branden, heb je software nodig zoals ImgBurn of zelfs de ingebouwde brandfunctie van Windows. Gewoon het ISO-bestand selecteren en dan kiezen voor "branden". Jeroen123: Ik heb ook wel eens dat het bestand corrupt is. Dan zie je het ook niet. Misschien zou je kunnen controleren of je het bestand helemaal goed hebt gedownload? DennisRar: Ah, dat kan ook nog! Bedankt voor de tips, Jeroen123. Ik ga het gewoon nog een keer downloaden en kijken of dat helpt. SophieVK: Wat een gedoe met al die bestanden! Ik vind het soms zo verwarrend. Maar goed dat jullie helpen. Is er ook een manier om het bestand direct naar een USB-stick te zetten? TechGuru88: Ja, dat kan zeker! Zodra je het ISO-bestand hebt, kun je het met dezelfde brandsoftware rechtstreeks op een USB-stick zetten. Zorg ervoor dat je USB-stick geformatteerd is als FAT32 voor het beste resultaat. MarkieMark: Ik heb ooit een ISO-bestand gecopieerd naar mijn USB en toen werkte hij niet. Ik denk dat ik het verkeerd had overgezet. Zorg ervoor dat je de juiste stappen volgt! DennisRar: Thanks allemaal! Ik’super blij met al jullie hulp. Ik ga het even proberen en laat weten of het lukt! LiesjeW: Haha, ik hoop dat je het redt, Dennis. Het is echt frustrerend als dingen niet werken. Succes! Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • MrAudi heeft zojuist een badge verdient
      5 jaar actief
  • Recente actieve topics

  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...