Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



Ransomfree beschermt je computer tegen ransomware


Trizomu
 Delen


Aanbevolen reactie


  • Bijdragen:  1.570
  • Waardering:   784
  • Prestatiepunten:  2.531
  • Dagen gewonnen:  55
  • Lid sinds:  17-02-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  62

Omdat ik niet iedere keer een bericht over een hulpmiddel kan berichten als een nieuwsbericht plaats ik deze maar in deze sectie, temeer omdat het deze keer over een programma(tje) gaat dat in de achtergrond draaid ter bescherming tegen ransomware en malware.

Samenvatting: Ransomfree is een gratis tool met maar één doel: ransomware tegenhouden voor die de kans krijgt je bestanden te versleutelen. De bescherming zou in 99 procent van de gevallen werken.

ransomware

RansomFree is een tooltje van Cybereason. Dat bedrijf bestaat naar eigen zeggen uit beveiligingsexperts met een verleden in militaire cybersecurity. De experts bouwden een programma met maar één doel: onschuldige computers van ransomware beschermen.

Van ransomware heb je ongetwijfeld al gehoord. Het is een type malware dat de bestanden op je pc versleutelt zodat je er niet meer bij kan. De gebruikte techniek is vaak zo goed dat er geen enkele manier is om je bestanden terug te krijgen, tenzij je losgeld betaalt aan de criminelen die achter de software schuilen. Zij geven je dan de sleutel waarmee je terug aan je gegevens kan, als ze tenminste hun woord houden. De losgeldprijs varieert van enkele tientallen tot enkele honderden euro’s.

Download en installatie

Ransomfree is een gespecialiseerd programma dat je met enkele muisklikken op je computer installeert. Je downloadt de tool op de website van Cybereason. De installatie heeft niet veel om het lijf. Na het installeren nestelt de tool zich rechtsonder in je taakbalk. Er is geen grote gebruiksinterface en Ransomfree gebruikt nauwelijks pc-kracht. Na de installatie krijg je wel een eenmalig welkomstscherm te zien. Het tooltje slaapt op de achtergrond tot het gewekt wordt door ransomware.

cybereason

De tool weet wanneer malware actief is door op zoek te gaan naar specifiek gedrag. Ransomfree zoekt dus niet naar bestandsnamen of vergelijkt geen bestandjes tegen een database, maar probeert ransomware op heterdaad te betrappen. Zo maakt het in principe niet uit wat voor ransomware op je systeem terecht komt, als de software zich gedraagt zoals ransomware dan zal Ransomfree je beschermen.

Wanneer het programma detecteert dat een stuk ransomware in actie schiet, verschijnt er onmiddellijk een dialoogvenster met een waarschuwing. Met een druk op de knop kan je de versleuteling van je bestanden dan blokkeren voor de malware schade heeft kunnen aanrichten. Cybereason maakt zich sterk dat het effectief is in 99 procent van de gevallen. De tool moet bescherming bieden tegen alle courante en minder courante vormen van ransomware. Indien u de link volgt zie je in een korte demo wat de tool precies doet, Korte demo

Ransomfree zal onthouden wat je koos en specifieke ransomware automatisch tegenhouden wanneer die een volgende keer de kop op steekt. Om eventuele foutieve detectie te vermijden kan je zelf beslissen om een proces wel toe te laten. Het is eveneens mogelijk om Ransomfree te pauzeren door rechts op het icoontje in de taakbalk te klikken.

Bron: Zdnet

 

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.235
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  25.020
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Android

Fijn! Die staat in mijn favorieten. Daar kan ik vast nog iets mee in de toekomst :)

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 1 maand later...

  • Bijdragen:  1.232
  • Waardering:   66
  • Prestatiepunten:  301
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  16-11-07
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  33

Handig tooltje, Trizomu!
Bedankt voor het delen :goed:

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.235
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  25.020
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Android

36 minuten geleden zei PeaceFreak:

Handig tooltje, Trizomu!
Bedankt voor het delen :goed:

Beetje offtopic, maar ik zie een link avatar dus misschien de switch kopen? ;)

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.232
  • Waardering:   66
  • Prestatiepunten:  301
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  16-11-07
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  33

Zojuist zei Duken:

Beetje offtopic, maar ik zie een link avatar dus misschien de switch kopen? ;)

Nog iets offtopic, misschien wel de switch, maar eerst kijken welke spellen die allemaal krijgt... :D 

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 5 maanden later...

  • Bijdragen:  1.570
  • Waardering:   784
  • Prestatiepunten:  2.531
  • Dagen gewonnen:  55
  • Lid sinds:  17-02-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  62

Zo bescherm je je pc tegen ransomware zonder updates

Petya.jpg

Je hoeft geen update uit te voeren om een computer te beschermen tegen de nieuwste golf van ransomware. Dankzij een zwakte in de code van de malware kan je die eenvoudig zelf verschalken.

Door een leeg bestand met een specifieke naam aan te maken, kan je de nieuwste golf van ransomware te snel af zijn. Dat ontdekte beveiligingsonderzoeker Amit Serper. Zijn oplossing komt te laat voor wie al getroffen is door de Petya/NonPetya-aanval. Wanneer je bestanden al versleutelt zijn door de malafide cryptolocker, is er nog maar weinig dat je kan doen.

Niet alle kwetsbare systemen werden echter al getroffen. Bedrijven met computers die vatbaar zijn voor het virus, hebben naar alle waarschijnlijkheid niet de mogelijkheid om al hun kritieke systemen zomaar van een upgrade te voorzien. Anders durven we toch hopen dat het lek dat Petya uitbuit, gedicht werd na de hele Wannacry-affaire.

Wie kwetsbaar is, voor het leven van zijn computer vreest, maar om de één of andere reden niet in staat is de nodige updates uit te rollen, kan eenvoudig weg zelf een bestandje aanmaken om de ransomware te verschalken. Serper ontdekte dat de Petya-ransomware meteen op zoek gaat naar een specifiek bestand zodra een infectie heeft plaatsgevonden. Vindt de software dat bestand, dan sluit de malware zichzelf af zonder het getroffen systeem te versleutelen.

Het bestand in kwestie heet ‘perfc’. Om je computer immuun te maken tegen de huidige versie van de ransomware, moet je een bestand met die naam plaatsen in de Windowsmap op je systeemschijf. Open daarvoor kladblok, en sla een leeg document op onder de naam perfc. Verwijder nu de .txt-extensie die de schrijftool automatisch toevoegt. Je moet hiervoor vermoedelijk een waarschuwingsvenster wegklikken.

Tot slot moet je het bestand opslaan in de Windowsmap (C:\Windows), en het de alleen lezen-attribuut geven. Klik daarvoor rechts op ‘perfc’, kies eigenschappen en vink Alleen lezen aan.

In principe is je computer nu immuun voor de nieuwste ransomwaregolf, al kunnen we niet voorspellen hoe lang het trucje zal werken. De kans bestaat dat de criminelen achter perfc hun code kunnen aanpassen om de verdedigingstechniek te omzeilen. We kunnen bovendien niet voldoende benadrukken dat deze oplossing enkel werkt voor dit specifieke type malware, en dus geen langetermijnoplossing is voor wie dringend enkele updates moet doorvoeren. Dat zo snel mogelijk doen, moet de topprioriteit blijven.

Bron: http://www.smartbiz.be/nieuws/171238/zo-bescherm-je-je-pc-tegen-ransomware-zonder-updates/

Note trizomu: Zoals iedereen aanbeveelt kan ik niet anders dan zeggen, UPDATE steeds u systeem (welk OS het ook is, want niet alleen Windows is zonder fouten en bugs) met de nieuwste patches en doe dit ook voor u anti-virus (en andere beveiliging) en andere software.

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.235
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  25.020
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Android

Goede bijdrage trizomu. Dank :)

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  4.260
  • Waardering:   1.414
  • Prestatiepunten:  3.088
  • Dagen gewonnen:  88
  • Lid sinds:  20-03-17
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Ik denk dat het artikel in de komende maanden vele malen aangepast moet worden.

Dit is pas het begin van het probleem. Normaal pakt de media iets op, zet er een vergrootglas op, melkt het uit en laat het uitdoven als het is uitgemelkt.
Van scriptkiddies tot complete overheden met kwade bedoelingen. Het is pas begonnen. Dit probleem zal niet zomaar verdwijnen vrees ik. 

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.570
  • Waardering:   784
  • Prestatiepunten:  2.531
  • Dagen gewonnen:  55
  • Lid sinds:  17-02-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  62

Heb het vandaag nog op het nieuws gehoord, dat dit iets is dat niet van voorbij gaande aard is. Iets wat elkeen weet die dagelijks met computers werkt. Maar velen zouden ook moeten  beseffen dat je OS up to date houden veel kan voorkomen, eerlijk gezegd heb ik vroeger ook wel eens met versies gewerkt die niet legaal waren en laat dit één van de beste manieren zijn om besmet te raken met van alles en nog wat. Maar dit daar gelaten, veel had kunnen voorkomen worden indien, zeker voor Windows, alles (zoals eerder genoemd) alle updates zou gehad hebben. Zeker omdat in Maart reeds een lek gedicht was die toch zou geholpen hebben om beter beschermt te zijn. Echter je weet maar nooit en ik moet zeggen dat ook ik deze file heb aangemaakt. De file neemt echt nul komma nul plaats in beslag. Ik heb vandaag nog met een klant gesproken die zei letterlijk "Het is toch altijd wat met die Windows", maar toen ik hem aanbood om zijn laptop even na te kijken moest ik hem er echter op wijzen dat het blijkbaar maanden geleden was dat hij zijn Windows had laten updaten. Waarop ik hem een gratis upgrate aanbood naar W 10 daar hij nog steeds werkte met W 7, en ja dat is nog steeds mogelijk om die upgrade gratis uit te voeren. Nu ga ik wel niets slechts zeggen over gratis anti-virus pakketten en zo maar voor die paar 10 tal € per jaar heb je een betaalde pakket en ben je toch een stuk veiliger, ik betaal per jaar voor onze pc's ongeveer 70€ (voor 4 pc's) en dat vindt ik een niets als men daar veiliger mee is. Maar ja, dit is een verhaal zonder einde.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  4.260
  • Waardering:   1.414
  • Prestatiepunten:  3.088
  • Dagen gewonnen:  88
  • Lid sinds:  20-03-17
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Ik denk dat het up2date houden van je OS e.d. enorm kan helpen. Zorgen dat niemand op een netwerk vreemde bijlages opent. Alles eerst scannen in een container voordat het uberhaubt in de inbox beland.
Microsoft ziet er een manier in om Windows Defender op te dringen. Antivirus programma's worden uitgeschakeld om de veiligheid van Windows gebruikers te garanderen. Kaspersky is buitenspel gezet en helemaal over de rooie.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.570
  • Waardering:   784
  • Prestatiepunten:  2.531
  • Dagen gewonnen:  55
  • Lid sinds:  17-02-10
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  62

2 uur geleden zei Meh Meh:

Ik denk dat het up2date houden van je OS e.d. enorm kan helpen. Zorgen dat niemand op een netwerk vreemde bijlages opent. Alles eerst scannen in een container voordat het uberhaubt in de inbox beland.
Microsoft ziet er een manier in om Windows Defender op te dringen. Antivirus programma's worden uitgeschakeld om de veiligheid van Windows gebruikers te garanderen. Kaspersky is buitenspel gezet en helemaal over de rooie.

Zelf heb ik nog geen enkele maal tegen gekomen dat mijn kaspersky Total Security nuiten spel is gezet door Defender van Windows, misschien ook omdat die steeds up to date is, buiten 1 x maar dat had eigenlijk niets met Windows (defender) te maken en dat was gewoon om de reden dat indertijd (toen gebruikte ik nog enkel de Anti-virus van Kaspersky) de versie van 2015 (Nederlandstalige versie) niet echt overweg kon met W 10 . Maar dat was dan gemakkelijk op te lossen door de Engelstalige versie van 2016 te installeren die na een update gewoon veranderd kon worden naar de Nederlandse taal.

Antivirus programma's worden uitgeschakeld om de veiligheid van Windows gebruikers te garanderen. Hier moet ik van zeggen dat het idd. juist is dat dit kan gebeuren, maar moet er wel bij vermelden dat dit gebeurd als Windows merkt dat de definities van het anti-virus pakket echt verouderd zijn op een zodanige manier dat deze dringend moet upgedate worden. Wat ook nogal eens door mensen vergeten wordt omdat hun bescherming ingesteld staat op handmatig updaten en niet op automatisch, zelfs ik doe soms wel eens een handmatige update van het beschermingspakket om de echt laatste nieuwe updates binnen te halen, hoewel het programma dit ieder uur doet.

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • 7 maanden later...

  • Bijdragen:  5
  • Waardering:   1
  • Prestatiepunten:  0
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  13-02-18
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Gelijk binnen halen.

 

Dank u

Link naar opmerking
Deel via andere websites

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Doe je mee?

Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

Gast
Reageer op deze discussie / vraag...

×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

  Only 75 emoji are allowed.

×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Delen


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Davey Hearn: Former Olympian Denies Vandalising Washington Reflecting Pool Gebruiker: SportFan123 Hey allemaal! Wat is er precies gebeurd met Davey Hearn? Ik las iets over vandalism bij het Washington Reflecting Pool. Iemand die het verhaal kan uitleggen? Expert: WimDeSportspecialist Hey SportFan123, goed dat je vraagt! Het verhaal rond Davey Hearn is behoorlijk wat aandacht aan het trekken. Hij is een voormalige Olympische atleet, en recentelijk werd hij gearresteerd omdat hij beschuldigd werd van vandalisme bij het Washington Reflecting Pool, een bekende plek in Washington D.C. Wat er precies is gebeurd: volgens de politie zou Hearn betrokken zijn geweest bij het beschadigen van dit iconische monument. Dit zou zijn gebeurd tijdens een avondje uit met vrienden. De details zijn nog niet helemaal duidelijk, maar er waren getuigen die zeiden dat ze hem zagen en dat het bijna kapot was. Waarom is dit zo’n big deal? Nou, de Reflecting Pool is een belangrijke locatie voor veel Amerikanen en toeristen. Het staat dicht bij het Lincoln Memorial en wordt vaak gebruikt voor belangrijke evenementen. Vandalisme daar is dus een groot probleem. Wat zegt Hearn? Hearn ontkent de beschuldigingen. Hij zegt dat hij niets misdaan heeft en dat het allemaal een misverstand is. Dit soort verhalen kunnen snel een eigen leven gaan leiden, vooral als je een bekend gezicht bent zoals hij. Wat nu? Hearn moet binnenkort voor de rechter verschijnen. Het is een flinke schande voor iemand met zijn achtergrond, en afhankelijk van de uitkomst kan dit gevolgen hebben voor zijn reputatie, atletencarrière en zelfs meer. Samengevat: er is veel discussie rond Hearn, en we moeten afwachten wat er uit de rechtszaak komt. Het blijft spannend! Gebruiker: Linda_1985 Wow, dit is echt schokkend! Ik kan me niet voorstellen dat hij zoiets zou doen. Heeft hij nog ergens op gereageerd ofzo? Gebruiker: DeBakker Ja, hij heeft een verklaring afgelegd waarin hij zegt dat hij gewoon met vrienden was en dat het allemaal overdreven wordt. Maar ik vraag me af, als je in de public eye staat, moet je dan niet beter oppassen? Gebruiker: SportFan123 Dus mensen dachten echt dat hij dit gedaan had? Ik bedoel, hij is een Olympiër, dat maakt het nog vreemder. Wat gebeurt er als hij schuldig blijkt? Expert: WimDeSportspecialist Ja, dat is een goede vraag, SportFan123. Als hij schuldig bevonden wordt, kan hij flink wat problemen krijgen. Het kan leiden tot boetes of zelfs zwaardere straf. Voor een atleet kan dit ook betekenen dat sponsors hem laten vallen, wat financieel moeilijk kan zijn. Gebruiker: Joris_74 Dat klinkt heel krom, maar ik snap het wel. De media pakt dit soort verhalen altijd op. Hebben ze al beelden van wat er gebeurd is? Of is het alleen maar getuigenverklaringen? Gebruiker: AnoniemeKijker Ik denk dat het vooral gebaseerd is op getuigenverklaringen. Beelden zouden alles kunnen veranderen, maar voor nu lijkt het vooral op "zijn woord tegen het hunne". Gebruiker: Linda_1985 Laten we hopen dat er snel meer duidelijkheid komt. Ik vind het zo zonde dat als hij onschuldig is, zijn naam nu al besmeurd is. Gebruiker: DeBakker Ja, precies! Als hij onschuldig is, is het straf dat zijn reputatie nu al op het spel staat. Maar het is ook een les voor anderen: denk echt goed na over je omgeving en wat je doet. Gebruiker: SportFan123 Bedankt voor de uitleg, WimDeSportspecialist! Ik blijf het volgen. Hopelijk komt er snel meer info! Gebruiker: Joris_74 Ja, ik ook! Dit soort verhalen zijn altijd zo interessant. Hopelijk kunnen we binnenkort een update krijgen! Dit is een levendige discussie waarin gebruikers uit verschillende hoeken hun mening delen en vragen stellen. Iedereen lijkt betrokken en benieuwd naar de uitkomst van het verhaal! Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Voorstellen van Lila91 Onderwerp: Hoi allemaal! Even voorstellen Hallo iedereen! Ik ben Lila91 en ik ben nieuw hier op het forum. Ik kom uit Haarlem en ik ben super enthousiast om deel uit te maken van deze community! Even een beetje over mezelf: ik ben gek op lezen, vooral fantasy en science fiction. Daarnaast doe ik graag aan sporten zoals yoga en hardlopen. Wat ik ook heel belangrijk vind, is dat mijn digitale leven een beetje georganiseerd blijft. Ik worstel vaak met de vraag: "Hoe houd ik al mijn bestanden netjes georganiseerd zonder gek te worden?" Het lijkt soms een eindeloze klus, haha! Ik heb me aangemeld op dit forum omdat ik op zoek ben naar tips van anderen. Hoe zorgen jullie dat je geen chaos krijgt in je bestanden? Hebben jullie slimme trucjes of apps die jullie gebruiken? Ik hoor het graag! Ik kijk ernaar uit om met jullie te kletsen en tips uit te wisselen! Groetjes, Lila91 Antwoord van ExpertJef Onderwerp: Re: Hoi allemaal! Even voorstellen Hey Lila91, Welkom op het forum! Leuk dat je jezelf even voorstelt. Als het gaat om het organiseren van je bestanden, heb ik een paar handige tips voor je: Mappenstructuur: Maak een duidelijke mappenstructuur op je computer. Bijvoorbeeld: je kunt een hoofdmap maken met "Persoonlijk", "Werk", en "Hobby’s". Daarbinnen kun je specifieke mappen maken, zoals "Financiën" of "Boeken". Zo vind je snel wat je zoekt! Bestandsnamen: Geef je bestanden duidelijke namen. In plaats van iets als "Document1", noem het "Project_X_2023". Dit maakt het makkelijker om te zoeken. Cloud Opslag: Denk aan cloudopslag zoals Google Drive of Dropbox. Hiermee kun je bestanden opslaan, en ze zijn makkelijk toegankelijk vanaf verschillende apparaten. Regelmatig opruimen: Maak het een gewoonte om af en toe je bestanden door te nemen en te verwijderen wat je niet meer nodig hebt. Misschien eens per maand? Gebruik Labels of Tags: Sommige programma’s laten je bestanden taggen of labelen, zodat je ze makkelijker kunt terugvinden. Hopelijk heb je hier iets aan! Laat het ons weten als je meer specifieke vragen hebt. Veel succes! ExpertJef Reacties van Andere Gebruikers User1: Hey Lila91, welkom! Ik gebruik ook Google Drive, superhandig! Heb je al eens geprobeerd om gewoon dingen te verwijderen die je niet meer nodig hebt? User2: Hoi Lila! Wat leuk dat je van fantasy houdt! Heb je al een favoriete serie? User3: Welkom! Ik maak vaak gebruik van Evernote om alles bij te houden. Het helpt me echt te focussen! User4: Eens met ExpertJef! Mappenstructuren zijn goud waard. Ik heb op mijn computer dingen als "2023" waar ik al mijn bestanden stop. Gewoon overzichtelijk! User5: Wat leuk dat je uit Haarlem komt! Mijn ouders komen daar vandaan. Lila91, maak je nog aparte mappen voor je sportieve activiteiten? User1: Ja, dat is een goed punt! Ik heb ook aparte mappen voor foto’s van races en zo. Altijd leuk om ze terug te kijken! User6: Hey Lila, ik gebruik ook labels! Vooral bij mijn e-mails, zo kan ik snel terugvinden wat belangrijk is. Lila91: Dank voor alle tips, iedereen! Ik ga zeker eens kijken naar die mappenstructuur. En ja, User2, ik ben echt een fan van de ‘A Song of Ice and Fire’ serie! User7: Ah, je hebt smaak! Ben je ook de serie ‘Game of Thrones’ aan het volgen? Laatst was ik zwaar teleurgesteld over het eind, haha! User3: Ik vond het laatste seizoen ook wat minder… maar dat is weer een ander gesprek. Lila91, als je meer tips wilt, gewoon vragen! Daar heb je het! Een gezellig forumtopic met een fijne interactie! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Downloaden via Nieuwsgroepen & Spotnet Gebruiker: Jan88 Hey allemaal, ik heb een vraagje. Hoe kan ik veilig downloaden met een VPN zonder dat ik er teveel kennis van heb? Ik zie door de bomen het bos niet meer. Alvast dank! Expert: TechGuru Hey Jan88, goed dat je deze vraag stelt! Het gebruik van een VPN is een slimme zet als je veilig wilt downloaden. Laat me het je eenvoudig uitleggen. Wat is een VPN? Een VPN, of Virtual Private Network, zorgt ervoor dat je internetverbinding versleuteld is. Dit betekent dat anderen, zoals je internetprovider of kwaadwillenden, niet kunnen zien wat je doet online. Het maakt dus je verbinding veiliger. Kies een goede VPN-provider. Er zijn veel VPN’s, maar niet allemaal zijn ze even goed. Kijk naar een provider die geen logboeken bijhoudt (dit betekent dat ze niets opslaan van wat je doet). Populaire opties zijn NordVPN, ExpressVPN of CyberGhost. Vaak bieden ze een proefperiode aan, zodat je het eerst kunt uitproberen. Installeren en instellen. Het installeren is meestal simpel. Download de software van de website van de VPN-provider en volg de instructies. De meeste hebben een ‘one-click’ functie om verbinding te maken. Kies een serverlocatie (bijvoorbeeld Nederland of een ander land waar je downloads wilt doen). Hoe dichterbij, hoe sneller meestal. Downloaden via Spotnet Zorg dat je Spotnet goed hebt ingesteld. Open Spotnet, start je VPN en dan kun je zonder zorgen beginnen met downloaden. Vergeet niet altijd je VPN aan te zetten voordat je Spotnet opent! Extra tips: Zorg dat je antivirussoftware up-to-date is. Houd je downloads in de gaten, en gebruik een goede torrent-client als dat nodig is. En check of je firewall goed ingesteld staat. Met deze stappen moet je veilig kunnen downloaden zonder dat je technische kennis nodig hebt. Succes! Gebruiker: Marieke Wauw, dat klinkt super duidelijk! Dank je, TechGuru! Ik dacht altijd dat zo’n VPN moeilijk was, maar dit lijkt te doen. Ik ga het straks meteen proberen. Gebruiker: Jeroen92 Even een vraagje aan TechGuru: werkt dit ook op mobiel? Ik download vaak via mijn telefoon. Kan ik daar ook een VPN voor gebruiken? Expert: TechGuru Goed punt, Jeroen92! Ja, je kunt een VPN gebruiken op je mobiel. De meeste VPN-providers hebben ook apps voor Android en iOS. Je moet dezelfde stappen volgen als op je pc. Gewoon app downloaden, installeren en verbinding maken. Veilig en makkelijk! Gebruiker: Lisa Briljant! Ik heb ooit gehoord dat sommige VPN’s je internet kunnen vertragen. Is dat echt zo? Expert: TechGuru Ja, dat klopt, Lisa. Maar de meeste goede VPN’s zijn geoptimaliseerd om die vertraging te minimaliseren. Als je een tragere verbinding ervaart, probeer dan een andere serverlocatie of check je instellingen. Sommige servers zijn druk en dat kan de snelheid beïnvloeden. Gebruiker: Robbert Ik heb BestVPN geprobeerd, maar het leek langzaam. TechGuru, heb je een tip voor een snellere? Expert: TechGuru Robbert, ik raad NordVPN aan. Die is meestal snel en ook makkelijk in gebruik. Ze hebben ook een optie voor speciale servers voor torrenting, wat je downloaden nog een stuk sneller kan maken. Gebruiker: Eva Wat als ik geen geld wil uitgeven aan een VPN? Zijn er ook gratis opties die veilig zijn? Expert: TechGuru Goede vraag, Eva! Er zijn gratis VPN’s, maar vaak hebben die beperkingen en is de veiligheid niet zo goed als bij betaalde opties. Als je echt geen budget hebt, kijk dan naar ProtonVPN. Die biedt een gratis versie met beperkte data, maar is wel betrouwbaar. Gebruiker: Jasper Thanks iedereen, dit helpt me echt verder! Ik ga het nu direct uitproberen. Gebruiker: Anouk TechGuru, dank je voor al je tips! Ik was eerder zo sceptisch over VPN’s, maar nu voel ik me een stuk beter. Gebruiker: Timmy23 Hebben jullie ook gedacht aan de juridische kant? Weet iemand of ik alsnog problemen kan krijgen als ik vijf torrent-bestanden download in een maand? Expert: TechGuru Hi Timmy23, dat is een goede opmerking! Het hangt altijd af van wat je downloadt. Sommige dingen zijn compleet legaal, andere weer niet. Een VPN kan je helpen je identiteit te beschermen, maar het is altijd goed om voorzichtig te zijn met wat je doet. Lees meer over de wetten in jouw land! Gebruiker: Mieke Bedankt allemaal voor de input. Ik voel me gelukkig een beetje minder verloren. Hopelijk tot snel weer! Einde discussie Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • Loepo heeft zojuist een badge verdient
      6 jaar actief
  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...