Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Ziggo stopt met nieuwsgroepen

     Delen


    Ziggo stopt met usenet (dat wil zeggen: het zelf aanbieden van nieuwsgroepen) omdat te weinig klanten er gebruik van maken. “Op zich goed nieuws”, zegt BREIN directeur Tim Kuik. Het is immers algemeen bekend dat Usenet al jaren één groot piratenhol is. Gebruikers nemen meestal een betaald abonnement bij een commerciële usenet provider. Dat kan nog steeds. Ziggo geeft (helaas) een paar voorbeelden waar gebruikers naartoe kunnen en vertelt er ook bij waarom gebruikers dat zouden willen.  

    “Met nieuwsgroepen kun je heel gemakkelijk bestanden downloaden, zoals films, series en muziek. Nieuwsgroepen bevinden zich namelijk niet op het wereldwijde web, maar op een eigen netwerk, dat gebaseerd is op het Usenet-protocol.” 

    Helaas vertelt Ziggo er niet bij dat het vrijwel uitsluitend om illegaal aangeboden films, series en muziek gaat. Rechthebbenden geven namelijk geen toestemming aan usenet providers en wederverkopers om hun werk aan te bieden. Die wordt immers via legale platforms aangeboden zoals Spotify, Deezer, Videoland, Disney+ of Netflix. Het zijn gebruikers die de illegale content naar usenet uploaden. Usenet providers hevelen die content vervolgens over op hun eigen servers. Tegen betaling kunnen gebruikers toegang tot die servers krijgen en alles downloaden wat hun hartje begeert. Daarvoor verkopen de providers of hun wederverkopers abonnementen. Het blijkt dat de uploaders zelf de opgeslagen content niet meer mogen verwijderen.  

    “De commerciële usenet providers eigenen zich de content toe en houden die beschikbaar voor betalende abonnees.  De makers, rechthebbenden en legale platforms zien er geen cent van terug. Het is je reinste diefstal”, aldus Kuik. 

    Een ding is zeker: het idealistische usenet van weleer waar mensen vragen konden stellen en antwoord kregen, bestaat niet meer. Dat is al lang geleden overgenomen door het internet. 

    “Op zich is het goed nieuws dat een grote internet provider zoals Ziggo nu ook stopt met het aanbieden van usenet omdat te weinig klanten er gebruik van maken. Er is dan ook ruim voldoende legaal aanbod en daar wordt steeds meer gebruik van gemaakt. Het was wel passend geweest om daarnaar te verwijzen.” 

    BREIN heeft de afgelopen jaren al veel nzb link-sites afgesloten die naar uploads van illegale content op usenet verwezen. Ook een wederverkoper werd voor de rechter gedaagd. Uiteindelijk bleek die volgens uploaders ook de geldschieter en eigenaar van de twee grootste illegale link-sites van Nederland. Daarnaast loopt een civiele procedure tegen de inmiddels gestopte commerciële usenet provider NSE. Daarin zijn door de hoogste Nederlandse rechter vragen van uitleg gesteld aan de hoogste Europese rechter in Luxemburg. Het gaat er kort gezegd om of NSE door haar aanbod zelf inbreuk maakte en daarvoor aansprakelijk gehouden kan worden. Er is in Luxemburg nog geen zittingsdatum gepland.



    Gast
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    • Administrators
    Citaat

    Het is immers algemeen bekend dat Usenet al jaren één groot piratenhol is.

    Piratenhol.... Die kon ik nog niet. De enigste piratenhol welke Google kent is een Playmobil set. 

    Ik wist niet dat Usenet in Playmobil zat 🙊

     

     

    Piratenhol.jpeg

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Goh, doet me weer denken aan de Chello tijd. Was toen net begonnen met nieuwsgroepen, en was al blij dat alles werkte.

    Op een gegeven moment vond ik de retentie al snel tegenvallen. Ik geloof dat dat maximaal een dag of 40 was.

    10 uur geleden zei Duken:

    Piratenhol.... Die kon ik nog niet. De enigste piratenhol welke Google kent is een Playmobil set. 

    Ik wist niet dat Usenet in Playmobil zat 🙊

     

    Piratenhol.jpeg

    Hahahaha. Daar wil iedereen toch gelijk het NZB-bestand van hebben. 😛

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Op 19-2-2020 om 12:42 zei Drifter:

    Helaas vertelt Ziggo er niet bij dat het vrijwel uitsluitend om illegaal aangeboden films, series en muziek gaat.

    BREIN gelooft nog in sprookjes en begrijpt kennelijk nog steeds niet dat elke Internet Provider er alles aan gelegen is om meer abonnees te krijgen in plaats van minder.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators
    12 uur geleden zei Yoshi:

    Geweldig nieuws naar mijn mening. Nieuwsgroepen zijn niet meer van deze tijd. Torrents+VPN is the way to go!

    Grappig om te zien dat er nog echt een torrent van Usenet is. Ik gebruik beide oplossingen. De snelheid van Usenet is niet te evenaren, maar het gemak van torrents ook niet. 

    Zie het maar als smaak van de auto. Sommige rijden graag een dikke Ford, andere een brute Audi... Het hangt er vanaf wat voor weg je volgt. ;)

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Usenet is zeker nog van deze tijd

    Ik zie dat het op tor juist slechter gaat,en usenet is niet  altijd sneller als tor

    Download wel is met 1Gb per sec bij genoeg peers is de down ook stabiel

    Natuurlijk als je continu van stabiliteit wilt genieten dan gooi je de nzb erin  met de juiste abbo.

    Zat lijntjes erin of met newsleecher 2 aanbieders erin en knallen en rammelen met die bak

    De mooiste tijd is geweest!

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Nieuwsgroepen kun je het beste met een server/seedbox downloaden. Je hebt megasnelheden en je belast je eigen computer niet met uitpakken etc. Wat je echt nodig hebt is een goede ( private ) indexer. Voor de happy view die er een paar hebben is het een genot. Voor nieuwkomers is het ondoenlijk om daarop te komen, helaas.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    3 uur geleden zei William:

    Bedoel je daar de usenet communitys mee? Of zijn dat een soort privé zoekmachines?

    Dit heeft volgens mij een beetje betrekking op de linkjes die @vuurvogel76 heeft geplaatst in een andere topic. Als je wat meer duidelijkheid wil over de mogelijkheden om bestanden van Nieuwsgroepen te downloaden met gebruikmaking van verschillende Indexers kan je eens een kijkje nemen op de website onder deze linkAls er problemen zijn met de Engelse taal, kan je rechts bovenin Nederlands selecteren. In het overzicht op deze website staan alle beschikbare indexers.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Op 9-3-2020 om 14:02 zei vuurvogel76:

    Goede bijdrage @Guardian enigste wat je soms ziet is een slechte nfo of geen nfo erbij.

    Behalve de aanzienlijke lijst staat er veel info op deze website die misschien toch wel bij veel mensen onbekend is. Er staan ook een aantal linkjes tussen die eerder in een andere topic al door jou zijn aangeboden als aanvulling op de lijsten die op Duken.nl staan. Helaas is het voor heel veel leden denk ik niet duidelijk wat ze precies kunnen verwachten op die websites onder die linkjes zonder aanvullende informatie die ik helaas in jouw bijdragen ook niet terugzie en ook ik ben net als heel veel leden best wel redelijk bekend in deze scene, maar geen allesweter. Hopelijk staat er wat uitleg op de website onder mijn link die overgenomen kan worden en ter aanvulling geplaatst kan worden bij de verschillende lijsten in de Handleiding.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    5 minuten geleden zei Guardian:

    Behalve de aanzienlijke lijst staat er veel info op deze website die misschien toch wel bij veel mensen onbekend is. Er staan ook een aantal linkjes tussen die eerder in een andere topic al door jou zijn aangeboden als aanvulling op de lijsten die op Duken.nl staan. Helaas is het voor heel veel leden denk ik niet duidelijk wat ze precies kunnen verwachten op die websites onder die linkjes zonder aanvullende informatie die ik helaas in jouw bijdragen ook niet terugzie en ook ik ben net als heel veel leden best wel redelijk bekend in deze scene, maar geen allesweter. Hopelijk staat er wat uitleg op de website onder mijn link die overgenomen kan worden en ter aanvulling geplaatst kan worden bij de verschillende lijsten in de Handleiding.

    Vuurvogel en Guardian, helaas maar de echte private indexers staan daar niet tussen.Er staan een paar zogenaamde private indexers tussen zoals Alt of Dog maar zijn absoluut niet te vergelijken met een PI. Reddit kan een goede bron zijn maar je komt de namen weinig tegen omdat het verboden is om deze te noemen maar heel soms glipt er 1 tussendoor. PI hebben vrijwel geen last van DMCA en hebben een hele goede indexer die bijna alles vindt. 

    Het is bijna hetzelfde verhaal als private trackers ( torrents dus ). Daar zitten heel veel zogenaamde private trackers tussen maar zijn gewoon toegankelijk. Voor nieuwkomers is het bijna onmogelijk geworden om lid te worden of je moet heel veel verstand hebben van deze materie en dan bedoel ik niet mijn geneuzel maar het echte werk zoals ; encoden, frame server programma's, demuxen etc etc. En je mag ook nog een examen afleggen waarvan  dik 80 procent zakt. 

     

     

     

     

     

     

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    @sweet11 Des te dieper je op deze materie in gaat, hoe moeilijker het wordt om het voor de gewone gebruiker nog overzichtelijk te houden in deze grabbelton aan mogelijkheden. Het verijst nu eenmaal enige expertise om je daar in te verdiepen. Dus mijn lijkt de lijst van @vuurvogel76 al redelijk afdoende om de gemiddelde downloader al te voorzien van een legio aan content. Maar ik ben het eens met @Guardian dat een aanvulling op wat je kan verwachten meer uitgediept mag worden.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Oh nee zo bedoelde ik het niet, uiteraard is dit een leuk begin maar als leek komt het mij te vaak neer op, u bent welkom maar om iets te downloaden moet je even je knip trekken.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    27 minuten geleden zei sweet11:

    Misschien dat ik het verkeerd begrepen heb maar mag je hier illegale bronnen noemen?

    Ik denk dat deze laatste reacties allemaal verplaatst moeten gaan worden, want het gaat steeds meer offtopic. Dit soort vragen kunnen ook in de huiskamer gesteld worden. Maar om jouw vraag te beantwoorden @sweet11, kan je ook even de huisregels nalezen, waarbij ik denk ik nog wel even kan aanvullen dat het toegestaan is om te linken naar informatie over alle op Duken.nl genoemde Forum Onderdelen, maar absoluut niet naar een directe download mogelijkheid van illegale content.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    22 uur geleden zei sweet11:

    Vuurvogel en Guardian, helaas maar de echte private indexers staan daar niet tussen.Er staan een paar zogenaamde private indexers tussen zoals Alt of Dog maar zijn absoluut niet te vergelijken met een PI. Reddit kan een goede bron zijn maar je komt de namen weinig tegen omdat het verboden is om deze te noemen maar heel soms glipt er 1 tussendoor. PI hebben vrijwel geen last van DMCA en hebben een hele goede indexer die bijna alles vindt. 

    Het is bijna hetzelfde verhaal als private trackers ( torrents dus ). Daar zitten heel veel zogenaamde private trackers tussen maar zijn gewoon toegankelijk. Voor nieuwkomers is het bijna onmogelijk geworden om lid te worden of je moet heel veel verstand hebben van deze materie en dan bedoel ik niet mijn geneuzel maar het echte werk zoals ; encoden, frame server programma's, demuxen etc etc. En je mag ook nog een examen afleggen waarvan  dik 80 procent zakt. 

     

     

    Je kan ook je eigen private indexer maken.

    Maar terug komend op releases nieuwste etc dan staan ze toch eerder op torrent dan op usenet

    En van die 80 % die zakt was ik toevallig 1 van de 20% die het wel haalde Bitsoup Ipt torrentleech filelist etc Legion Beyond en noem nog maar wat op...En idd je moet wel wat kunnen anders kom je er niet door

    eigen indexer maken kan je hier doen  https://www.howtogeek.com/120285/how-to-build-your-own-usenet-indexer/

     

     

     

     

     

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    On 3/7/2020 at 7:40 AM, vuurvogel76 said:

    Usenet is zeker nog van deze tijd

    Ik zie dat het op tor juist slechter gaat,en usenet is niet  altijd sneller als tor

    Tor heeft echt helemaal niks met Torrents of Usenet te maken. Tor is op een zichzelf staant protocol net als Usenet en peer2peer (torrents).

    Ik ben zeker niet tegen nieuwsgroepen (al heb ik dit nog nooit gebruikt om eerlijk te zijn), maar ik kan iedereen torrents aanraden omdat niet alleen Nederland enkele geweldige torrent-sites & uploaders heeft, maar globaal over de hele wereld is er zoveel te vinden. Daarbij is het volledig gratis, snel en makkelijk te gebruiken. Echter zijn er ook nadelen hoor, namelijk wanneer er geen seeders zijn en dat je IP publiekelijk te zien is (vandaar altijd VPN gebruiken).

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Wie zijn er online?  0 leden zijn actief

    There is no users online

  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Alles over Films, Series, TV en E-books SmurfFan88 Hey allemaal! Ik ben op zoek naar goede pauzeseries voor een ontspannen avond. Gewoon iets dat je kan kijken zonder dat je er te veel bij na hoeft te denken. Iets wat leuk en luchtig is. Iemand tips? FilmGuru99 Hey SmurfFan88! Wat leuk dat je om aanbevelingen vraagt! Voor een ontspannen avond kun je echt niet fout gaan met een paar klassiekers. Hier zijn wat series die perfect zijn om even lekker te ontspannen: Brooklyn Nine-Nine – Dit is een comedy serie over een groep detectives in New York. De humor is vaak absurd, en elke aflevering is zo kort dat je de serie makkelijk in één avond kunt bingen. De karakterontwikkeling is ook leuk, waardoor je echt met ze meeleeft. The Office – Dit is een mockumentary over het leven op kantoor. Het duurt even om in de juiste sfeer te komen, maar de hilarische situaties en de unieke personages maken het helemaal goed. Elke aflevering is zelfstandig, dus je kunt ze in willekeurige volgorde kijken. Parks and Recreation – Vergelijkbaar met The Office, maar het draait om de gemeentelijke afdeling van een klein stadje. De personages zijn super schattig en je gaat ze na een paar afleveringen echt leuk vinden. Friends – Een echte klassieker. De dynamiek tussen de vrienden en de herkenbare situaties maken het perfect om gewoon even je hoofd leeg te maken. En ja, je kan het keer op keer kijken zonder dat het verveelt! Nailed It! – Dit is een kookwedstrijd met een twist. Amateurbakkers proberen de meest ingewikkelde taarten te maken, en het gaat vaak heerlijk mis. Het is echt leuk om naar te kijken, en je lacht je echt kapot. Dus, kies er een en leun lekker achterover! Laat je ook vooral niet afschrikken als je vaker moet pauzeren, het gaat allemaal om het plezier. Veel kijkplezier! BookLover87 Thanks voor de tips, FilmGuru99! Brooklyn Nine-Nine is echt een favoriet van me. Ik hou van de bizarre humor en de korte afleveringen. Perfect voor als je moe bent! En die kookshow Nailed It! is inderdaad een gouden zet. Die mensen maken soms echt de meest gekke creaties. SerieNerd12 Ik vind Friends nog steeds de beste serie ever! Gewoon iets dat je altijd kan kijken. Soms lig ik gewoon op de bank met een dekentje, en dan klik ik het weer op. Het voelt als thuiskomen. ArtiestInDeDop Ik ben het helemaal eens met SerieNerd12! Friends is zo’n feel-good serie. Maar ik zou ook The Good Place willen aanraden. Het is een mix van comedy en een beetje filosofie. Het doet je echt nadenken, maar de humor is zo sterk dat je het niet voelt als werk. KinePolisFan Ik hou meer van films, maar de pauzeseries die allemaal genoemd zijn zijn echt fijn. Wat vinden jullie van The Good Place? Ik heb het nog niet gezien, maar iedereen zegt dat het leuk is! GeekyGamer84 Ik ben uiteindelijk maar aan Brooklyn Nine-Nine begonnen, en wow! Dat had ik veel eerder moeten doen! Bedankt voor de tip, FilmGuru99! De personages zijn echt leuk en de afleveringen zijn zo snel om te kijken. EbookLezer Deze aanbevelingen zijn echt handig! Ik ben een beetje aan het stressen met werk, dus iets dat makkelijk te kijken is, is echt wat ik nodig heb. Bedankt, allemaal! KookKoning Ik vind de kookshows zoals Nailed It! echt perfect voor een humorvolle pauze! Het is gewoon zo leuk om te zien hoe slecht sommige mensen zijn in bakken. TheatreLover Ik weet dat dit niet helemaal hetzelfde is, maar wat vinden jullie van musicals als je een pauze nodig hebt? Die hebben ook zo’n feel-good factor! SmurfFan88 Dank allemaal voor de reacties! Ik ga zeker een paar van deze series uitproberen. Heb inmiddels Brooklyn Nine-Nine op staan, dus dat wordt mijn avond! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Wat gebeurt er met het luchtalarm in Nederland? Gebruiker: JanDekker98 Bericht: Hey allemaal, wat is er aan de hand met het luchtalarm dat binnenkort afgeschaft zou worden? Is er al een alternatief ofzo? Expert: Veiligheidsadviseur Lisa Bericht: Hoi Jan, dat is een goede vraag! Het luchtalarm, officieel het Waarschuwings- en Alarmeringssysteem, gaat per 1 januari 2028 verdwijnen. Er zijn 4278 sirenes in Nederland die mensen waarschuwen bij gevaar, zoals overstromingen of branden met giftige stoffen. De overheid vindt dat het systeem verouderd is en niet iedereen bereikt. Ze willen nu meer gebruikmaken van NL-Alert, dat mensen via hun mobiele telefoons waarschuwt. Maar er zijn zorgen. Wat als er een stroomuitval is of als je telefoon leeg is? En sommige mensen begrijpen de berichten van NL-Alert niet goed door bijvoorbeeld taalproblemen of laaggeletterdheid. De burgemeesters uit verschillende regio’s zeggen dat ze het “onacceptabel” vinden als er niks anders komt voor het luchtalarm. De minister zegt dat er geen geld is voor een alternatief, maar er wordt wel onderzocht wat er mogelijk is. Belangrijk is dat er een goed systeem komt dat iedereen kan bereiken! Gebruiker: MiekeJansen Bericht: Dat klinkt allemaal wel spannend! Maar hoe weet je dat NL-Alert wel goed werkt? Gebruiker: Klaas_van_Staal Bericht: Ja precies! Ik heb wel eens verhalen gehoord dat mensen helemaal geen melding kregen. Wat als er echt gevaar is? Expert: Veiligheidsadviseur Lisa Bericht: Goede punten, Mieke en Klaas! NL-Alert is nog in ontwikkeling, maar het idee is dat het snel en eenvoudig is. Het gaat via SMS, dus het moet sneller gaan dan een sirene. Maar als mensen geen mobiel hebben of als ze die niet kunnen gebruiken, kan het problematisch zijn. Tijdens recente testen kregen de sirenes in Noord-Holland Noord ook niet overal goed een signaal. Dat laat zien dat de huidige systemen ook hun zwakke plekken hebben. Daarom willen de veiligheidsregio’s dat er meer geld en aandacht komt voor een betrouwbaar alarmeringssysteem! Gebruiker: Sarah_Huis Bericht: Ik snap dat een nieuw systeem nodig is, maar oh jee, wat als het allemaal misgaat? Ik voel me nu al zenuwachtig! Gebruiker: ThomasK Bericht: Dat is begrijpelijk, Sarah. Maar als er geen goede oplossing komt voor de huidige problemen, zitten we straks met een groter issue. De overheid moet echt zijn best doen hier! Gebruiker: LotteB_86 Bericht: Waarom kunnen ze niet gewoon beide systemen laten bestaan tot er een goed alternatief is? Ik vind het zo raar dat ze het allemaal zo snel willen doorvoeren. Gebruiker: BasV Bericht: Lotte, dat vind ik ook een goed idee! Gewoon als backup, weet je wel? Het is logisch dat niet iedereen met hun telefoon bezig is als er gevaar is! Gebruiker: Expert vriendin van Lisa Bericht: Klopt helemaal, Bas! Het is inderdaad een optie om het oude systeem voorlopig in de lucht te houden. Het zou de mensen meer veiligheid geven in geval van nood. Gebruiker: JanDekker98 Bericht: Dus, kortom, er is kindje nog heel veel onzeker, he? Ik hoop dat ze dit snel oplossen, voor onze veiligheid! Gebruiker: MiekeJansen Bericht: Precies, Jan! We moeten echt zorgen dat iedereen veilig kan zijn in geval van rampen. En zo zoals de discussie verder gaat, blijft de hoop bestaan dat er snel een goede oplossing komt. Het onderwerp blijft actueel en iedereen houdt zijn oren en ogen open voor nieuws! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: LIVE | Zweden levert tientallen straaljagers aan Oekraïne in strijd tegen Rusland Gebruiker: Janneke76 Bericht: Hey allemaal, ik heb gehoord dat Zweden straaljagers naar Oekraïne gaat sturen. Wat houdt dat precies in? Waarom is dat zo belangrijk? Expert: PaulKempen Bericht: Hé Janneke76, goede vraag! Het is inderdaad een heel belangrijk onderwerp. Zweden heeft besloten om tientallen straaljagers, de Jas 39 Gripen, te sturen naar Oekraïne. Dit soort vliegtuigen wordt gebruikt voor zowel aanvallen als verdediging. Waarom is dat belangrijk? Ten eerste, Oekraïne zit midden in een zware strijd met Rusland en heeft meer militaire steun nodig. Door deze straaljagers te sturen, krijgt Oekraïne de mogelijkheid om zijn luchtruim te verdedigen en essentiële aanvallen uit te voeren op Russische posities. Het helpt ook om de luchtveiligheid van Oekraïne te verbeteren. Verder is het een signaal naar andere landen dat Zweden achter Oekraïne staat. Het laat ook zien dat Europese landen bereid zijn om actie te ondernemen. Dit soort militaire steun kan de uitkomst van het conflict beïnvloeden. Voorbeeld: Als Oekraïne bijvoorbeeld beter in staat is om Russische vliegtuigen te bestrijden, kan dat hun grondtroepen beschermen en zelfs de vooruitgang van de Russen stopzetten. Ik hoop dat dit je vraag beantwoordt! Laat maar weten als je meer wilt weten. Gebruiker: MaxWillem Bericht: Dit is zo’n sterke zet van Zweden. We moeten dit echt steunen! Gebruiker: Margriet_88 Bericht: Ja, maar ik vraag me af of het wel genoeg is. Tientallen straaljagers, maar wat nou als Rusland reageert? Dat kan de situatie alleen maar erger maken, toch? Expert: PaulKempen Bericht: Goede opmerking, Margriet_88! Dat is altijd een risico in zo’n situatie. Je hebt gelijk dat Rusland mogelijk zou kunnen reageren. Militaire steun is altijd een delicate kwestie. Aan de andere kant, als Oekraïne niet de middelen heeft om zichzelf te verdedigen, kan dat ook rampzalig zijn. Het is dus echt een soort balans vinden. Gebruiker: Tommy101 Bericht: Maar hoe goed zijn die straaljagers eigenlijk? Kunnen ze echt verschil maken? Expert: PaulKempen Bericht: Ja, de Jas 39 Gripen is een moderne en veelzijdige straaljager. Ze zijn ontworpen om snel te kunnen reageren en zijn heel effectief in verschillende situaties. Dus, ja, ze kunnen echt een verschil maken, vooral in het beschermen van Oekraïense luchtruim. Gebruiker: NancyK Bericht: Ik vind het ook opmerkelijk hoe snel landen hun steunen aanbieden nu. Vorig jaar leek iedereen nog afwachtend. Het voelt goed om te zien dat er toch keihard actie wordt ondernomen. Gebruiker: Janneke76 Bericht: Dank voor je antwoord Paul! Ik begrijp het nu beter. Wat zou de volgende stap voor Oekraïne zijn? Expert: PaulKempen Bericht: Dat is een goede vraag, Janneke76. De volgende stappen zijn meestal het coördineren van de ontvangst van die straaljagers en het trainen van de Oekraïense piloten. Dat kost tijd, maar is cruciaal. Ze moeten er daadwerkelijk mee leren vliegen als ze effectief willen zijn. Gebruiker: HenkieB Bericht: Het lijkt me dus ook belangrijk dat andere landen ook steun blijven bieden, niet alleen financieel maar ook munitie en training. Als het nu een gezamenlijk front wordt, dan kan er echt iets veranderen. Gebruiker: FleurE Bericht: Absoluut! Solidariteit is belangrijk, maar ik hoop echt dat het niet verder escaleert. Strijd kost levens, aan beide kanten. Gebruiker: OscarR Bericht: Precies! Natuurlijk willen we Oekraïne helpen, maar laten we hopen dat dit geen nieuw conflict in gang zet. Maakt het allemaal zo ingewikkeld. Gebruiker: MaxWillem Bericht: Uiteindelijk gaat het om mensenlevens. We moeten het daar niet uit het oog verliezen. Gebruiker: Janneke76 Bericht: Amen! Laten we hopen dat het snel beter wordt. Thanks iedereen voor de input! Met deze informele discussie hopen we dat je een beter begrip hebt van de situatie rond de levering van straaljagers aan Oekraïne. Blijf het gesprek volgen! Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...