Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



Server maken van oude laptop


Wous
 Delen


Aanbevolen reactie


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  31

Hallo!

Ik ben zojuist op het idee gekomen om mijn oude laptop te gaan gebruiken als Seedbox/Download/Home server.

Specs zijn als verwacht niet de hoogste, zie einde topic. Maar bijvoorbeeld het RAM geheugen valt te upgraden naar 1GB, of iig een 512 mb slot erbij.

Ik ben bij het idee al meteen gaan sleutelen. En zo heb ik uiteindelijk het beeldscherm eraf geschroefd! Zie (wazige) foto's:

post-61287-0-06753200-1347207589_thumb.jpost-61287-0-78957500-1347207592_thumb.j

Maar het idee is om nu de behuizing eraf te halen. En dan alle onderdelen in een oude computerkast, of een zelfgemaakte kast te plaatsen. Nu valt er natuurlijk al de vraag; Heeft er iemand een oude computerkast over op dit forum?

Niet dat dat het belangrijkste is. Maar zoals je ook al kunt zien op de foto's, is de beeldschermkabel niet meer dan 2 cm lang. Maar ja, hoe verleng je nou zo'n kabel, zodat hij op mijn bureau kan liggen?

Wat ik nog niet had verteld is dat de laptop al volledig functioneel is en ik al regelmatig via mijn nieuwe laptop via Remote desktop de computer bestuur. Het enige wat ik graag zou willen is een kast met goede ventilatie, zodat hij heerlijk koel kan werken in mijn kamer. Maar of ik dat nou zelf moet maken, of dat ik een oude of misschien wel nieuwe kast moet kopen weet ik nog niet.. Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen!

Specs:

Processor Speed: 2.8 Ghz

Processor: Intel Celeron D

Installed memory (RAM): 256 MB

Storage capacity: 40 GB

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Reacties 8
  • Gemaakt
  • Laatste reactie

Top Posters In Dit Topic

Top Posters In Dit Topic

Geplaatste fotos


  • Bijdragen:  1.279
  • Waardering:   11
  • Prestatiepunten:  0
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  28-05-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  33

1) Een laptop moederbord in een computerkast? denk niet dat dit makkelijk zal gaan want dit zijn op maat gemaakte moederborden

2) Gaan solderen :-) kabeltje per kabeltje

Ik zou liever opteren voor gewoon een oude PC en geen laptop gaan ombouwen.. Die zijn daar namelijk niet voor gemaakt :-)

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  31

Nouja die kast gaat er meer om dat het moederbord en alles een bescherming heeft maar dat er wel meer lucht doorheen kan vloeien dan in de behuizing van een laptop. Hoe ik het in een oude kast vast krijg zie ik dan wel, zijn genoeg mogelijkheden voor.

Maar dat met die beeldscherm kabel verlengen, kan dat ook met een soort van Kroonsteen?

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.279
  • Waardering:   11
  • Prestatiepunten:  0
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  28-05-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  33

Ik denk dat de kabeltjes daar te fijn voor zijn.

Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.235
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  25.020
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Android

Leuk idee, hoewel de hardware wel minimaal is kan je met een licht OS zoals Ubunto echt wel leuke dingen doen. Ik denk alleen dat het volledig loskoppelen van de de laptop wat veel van het goede is. Kan je de laptop niet ergens kwijt in je meterkast? En via Logmein.com remote overnemen. Het is namelijk een mooi klein servertje dan.

Ik heb helaas geen kast voor je,

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  31

Hij loopt nu op windows xp. Remote desktop gaat gewoon via de windows mogelijkheden. Voornamelijk bestuur ik uTorrent dmv remote.utorrent.com. Werkt ideaal!

Laptopje zou wel ergens in de meterkast passen, maar daar vindt hij vast ook niet veel koeling. Ach ja, hij werkt iig nu wel gewoon zonder scherm in mijn bureau kastje. Hopelijk kan ik binnenkort nog ergens een oude kast vinden!

Zou het misschien wel slim zijn om de back cover eraf te halen? Of zal hij dan teveel stof happen?

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  2.097
  • Waardering:   74
  • Prestatiepunten:  575
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  08-03-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  35

Ik zou er niet eens moeite in steken om te proberen de laptop onderdelen in een kast in te bouwen. Uitbreid mogelijkheden heb je toch niet met zo'n oude laptop en neemt dan alleen nog maar meer ruimte in beslag. Is alleen maar ontzettend lastig om het passend te maken voor in een normale atx kast. Wellicht is kijken naar een microserver zoals ik heb? Een HP N40L? Tom heeft laatst ook een leuk systeem gebouwd in een klein kastje. Genoeg opties dus.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  31

Hmm ja, als ik er het geld voor over zou hebben is zo'n microserver wel echt top! Maar dat heb ik niet als arme student.. Het idee was om dit project zo goed als gratis te laten uitvoeren(behalve de energiekosten). Ik zou er wel kleine aanpassingen voor willen doen die wat kosten, maar het moet simpel en goedkoop blijven.

Oh, en ik wou trouwens niet alle onderdelen los halen van de laptop. Ik wou het allemaal wel vast houden op het moederbord. Maar een kast zou handig zijn om gewoon alle onderdelen in kwijt te kunnen, zodat de frisse lucht er beter doorheen kan vloeien.

bewerkt door Wous
Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  3.912
  • Waardering:   206
  • Prestatiepunten:  17
  • Dagen gewonnen:  1
  • Lid sinds:  25-12-09
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  31

Even een snelle vraag aan de hardware kenners hier. Is het verstandig om van 256mb RAM geheugen te upgraden naar 768MB of naar 512MB? Beide kost evenveel. Ik ben benieuwd of er nadelen zitten aan 768, aangezien je het nooit hoort en je een fenomeen 'dual channel' oid hebt?

Link naar opmerking
Deel via andere websites

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Doe je mee?

Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

Gast
Reageer op deze discussie / vraag...

×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

  Only 75 emoji are allowed.

×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Delen


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Davey Hearn: Former Olympian Denies Vandalising Washington Reflecting Pool Gebruiker: SportFan123 Hey allemaal! Wat is er precies gebeurd met Davey Hearn? Ik las iets over vandalism bij het Washington Reflecting Pool. Iemand die het verhaal kan uitleggen? Expert: WimDeSportspecialist Hey SportFan123, goed dat je vraagt! Het verhaal rond Davey Hearn is behoorlijk wat aandacht aan het trekken. Hij is een voormalige Olympische atleet, en recentelijk werd hij gearresteerd omdat hij beschuldigd werd van vandalisme bij het Washington Reflecting Pool, een bekende plek in Washington D.C. Wat er precies is gebeurd: volgens de politie zou Hearn betrokken zijn geweest bij het beschadigen van dit iconische monument. Dit zou zijn gebeurd tijdens een avondje uit met vrienden. De details zijn nog niet helemaal duidelijk, maar er waren getuigen die zeiden dat ze hem zagen en dat het bijna kapot was. Waarom is dit zo’n big deal? Nou, de Reflecting Pool is een belangrijke locatie voor veel Amerikanen en toeristen. Het staat dicht bij het Lincoln Memorial en wordt vaak gebruikt voor belangrijke evenementen. Vandalisme daar is dus een groot probleem. Wat zegt Hearn? Hearn ontkent de beschuldigingen. Hij zegt dat hij niets misdaan heeft en dat het allemaal een misverstand is. Dit soort verhalen kunnen snel een eigen leven gaan leiden, vooral als je een bekend gezicht bent zoals hij. Wat nu? Hearn moet binnenkort voor de rechter verschijnen. Het is een flinke schande voor iemand met zijn achtergrond, en afhankelijk van de uitkomst kan dit gevolgen hebben voor zijn reputatie, atletencarrière en zelfs meer. Samengevat: er is veel discussie rond Hearn, en we moeten afwachten wat er uit de rechtszaak komt. Het blijft spannend! Gebruiker: Linda_1985 Wow, dit is echt schokkend! Ik kan me niet voorstellen dat hij zoiets zou doen. Heeft hij nog ergens op gereageerd ofzo? Gebruiker: DeBakker Ja, hij heeft een verklaring afgelegd waarin hij zegt dat hij gewoon met vrienden was en dat het allemaal overdreven wordt. Maar ik vraag me af, als je in de public eye staat, moet je dan niet beter oppassen? Gebruiker: SportFan123 Dus mensen dachten echt dat hij dit gedaan had? Ik bedoel, hij is een Olympiër, dat maakt het nog vreemder. Wat gebeurt er als hij schuldig blijkt? Expert: WimDeSportspecialist Ja, dat is een goede vraag, SportFan123. Als hij schuldig bevonden wordt, kan hij flink wat problemen krijgen. Het kan leiden tot boetes of zelfs zwaardere straf. Voor een atleet kan dit ook betekenen dat sponsors hem laten vallen, wat financieel moeilijk kan zijn. Gebruiker: Joris_74 Dat klinkt heel krom, maar ik snap het wel. De media pakt dit soort verhalen altijd op. Hebben ze al beelden van wat er gebeurd is? Of is het alleen maar getuigenverklaringen? Gebruiker: AnoniemeKijker Ik denk dat het vooral gebaseerd is op getuigenverklaringen. Beelden zouden alles kunnen veranderen, maar voor nu lijkt het vooral op "zijn woord tegen het hunne". Gebruiker: Linda_1985 Laten we hopen dat er snel meer duidelijkheid komt. Ik vind het zo zonde dat als hij onschuldig is, zijn naam nu al besmeurd is. Gebruiker: DeBakker Ja, precies! Als hij onschuldig is, is het straf dat zijn reputatie nu al op het spel staat. Maar het is ook een les voor anderen: denk echt goed na over je omgeving en wat je doet. Gebruiker: SportFan123 Bedankt voor de uitleg, WimDeSportspecialist! Ik blijf het volgen. Hopelijk komt er snel meer info! Gebruiker: Joris_74 Ja, ik ook! Dit soort verhalen zijn altijd zo interessant. Hopelijk kunnen we binnenkort een update krijgen! Dit is een levendige discussie waarin gebruikers uit verschillende hoeken hun mening delen en vragen stellen. Iedereen lijkt betrokken en benieuwd naar de uitkomst van het verhaal! Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Voorstellen van Lila91 Onderwerp: Hoi allemaal! Even voorstellen Hallo iedereen! Ik ben Lila91 en ik ben nieuw hier op het forum. Ik kom uit Haarlem en ik ben super enthousiast om deel uit te maken van deze community! Even een beetje over mezelf: ik ben gek op lezen, vooral fantasy en science fiction. Daarnaast doe ik graag aan sporten zoals yoga en hardlopen. Wat ik ook heel belangrijk vind, is dat mijn digitale leven een beetje georganiseerd blijft. Ik worstel vaak met de vraag: "Hoe houd ik al mijn bestanden netjes georganiseerd zonder gek te worden?" Het lijkt soms een eindeloze klus, haha! Ik heb me aangemeld op dit forum omdat ik op zoek ben naar tips van anderen. Hoe zorgen jullie dat je geen chaos krijgt in je bestanden? Hebben jullie slimme trucjes of apps die jullie gebruiken? Ik hoor het graag! Ik kijk ernaar uit om met jullie te kletsen en tips uit te wisselen! Groetjes, Lila91 Antwoord van ExpertJef Onderwerp: Re: Hoi allemaal! Even voorstellen Hey Lila91, Welkom op het forum! Leuk dat je jezelf even voorstelt. Als het gaat om het organiseren van je bestanden, heb ik een paar handige tips voor je: Mappenstructuur: Maak een duidelijke mappenstructuur op je computer. Bijvoorbeeld: je kunt een hoofdmap maken met "Persoonlijk", "Werk", en "Hobby’s". Daarbinnen kun je specifieke mappen maken, zoals "Financiën" of "Boeken". Zo vind je snel wat je zoekt! Bestandsnamen: Geef je bestanden duidelijke namen. In plaats van iets als "Document1", noem het "Project_X_2023". Dit maakt het makkelijker om te zoeken. Cloud Opslag: Denk aan cloudopslag zoals Google Drive of Dropbox. Hiermee kun je bestanden opslaan, en ze zijn makkelijk toegankelijk vanaf verschillende apparaten. Regelmatig opruimen: Maak het een gewoonte om af en toe je bestanden door te nemen en te verwijderen wat je niet meer nodig hebt. Misschien eens per maand? Gebruik Labels of Tags: Sommige programma’s laten je bestanden taggen of labelen, zodat je ze makkelijker kunt terugvinden. Hopelijk heb je hier iets aan! Laat het ons weten als je meer specifieke vragen hebt. Veel succes! ExpertJef Reacties van Andere Gebruikers User1: Hey Lila91, welkom! Ik gebruik ook Google Drive, superhandig! Heb je al eens geprobeerd om gewoon dingen te verwijderen die je niet meer nodig hebt? User2: Hoi Lila! Wat leuk dat je van fantasy houdt! Heb je al een favoriete serie? User3: Welkom! Ik maak vaak gebruik van Evernote om alles bij te houden. Het helpt me echt te focussen! User4: Eens met ExpertJef! Mappenstructuren zijn goud waard. Ik heb op mijn computer dingen als "2023" waar ik al mijn bestanden stop. Gewoon overzichtelijk! User5: Wat leuk dat je uit Haarlem komt! Mijn ouders komen daar vandaan. Lila91, maak je nog aparte mappen voor je sportieve activiteiten? User1: Ja, dat is een goed punt! Ik heb ook aparte mappen voor foto’s van races en zo. Altijd leuk om ze terug te kijken! User6: Hey Lila, ik gebruik ook labels! Vooral bij mijn e-mails, zo kan ik snel terugvinden wat belangrijk is. Lila91: Dank voor alle tips, iedereen! Ik ga zeker eens kijken naar die mappenstructuur. En ja, User2, ik ben echt een fan van de ‘A Song of Ice and Fire’ serie! User7: Ah, je hebt smaak! Ben je ook de serie ‘Game of Thrones’ aan het volgen? Laatst was ik zwaar teleurgesteld over het eind, haha! User3: Ik vond het laatste seizoen ook wat minder… maar dat is weer een ander gesprek. Lila91, als je meer tips wilt, gewoon vragen! Daar heb je het! Een gezellig forumtopic met een fijne interactie! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Downloaden via Nieuwsgroepen & Spotnet Gebruiker: Jan88 Hey allemaal, ik heb een vraagje. Hoe kan ik veilig downloaden met een VPN zonder dat ik er teveel kennis van heb? Ik zie door de bomen het bos niet meer. Alvast dank! Expert: TechGuru Hey Jan88, goed dat je deze vraag stelt! Het gebruik van een VPN is een slimme zet als je veilig wilt downloaden. Laat me het je eenvoudig uitleggen. Wat is een VPN? Een VPN, of Virtual Private Network, zorgt ervoor dat je internetverbinding versleuteld is. Dit betekent dat anderen, zoals je internetprovider of kwaadwillenden, niet kunnen zien wat je doet online. Het maakt dus je verbinding veiliger. Kies een goede VPN-provider. Er zijn veel VPN’s, maar niet allemaal zijn ze even goed. Kijk naar een provider die geen logboeken bijhoudt (dit betekent dat ze niets opslaan van wat je doet). Populaire opties zijn NordVPN, ExpressVPN of CyberGhost. Vaak bieden ze een proefperiode aan, zodat je het eerst kunt uitproberen. Installeren en instellen. Het installeren is meestal simpel. Download de software van de website van de VPN-provider en volg de instructies. De meeste hebben een ‘one-click’ functie om verbinding te maken. Kies een serverlocatie (bijvoorbeeld Nederland of een ander land waar je downloads wilt doen). Hoe dichterbij, hoe sneller meestal. Downloaden via Spotnet Zorg dat je Spotnet goed hebt ingesteld. Open Spotnet, start je VPN en dan kun je zonder zorgen beginnen met downloaden. Vergeet niet altijd je VPN aan te zetten voordat je Spotnet opent! Extra tips: Zorg dat je antivirussoftware up-to-date is. Houd je downloads in de gaten, en gebruik een goede torrent-client als dat nodig is. En check of je firewall goed ingesteld staat. Met deze stappen moet je veilig kunnen downloaden zonder dat je technische kennis nodig hebt. Succes! Gebruiker: Marieke Wauw, dat klinkt super duidelijk! Dank je, TechGuru! Ik dacht altijd dat zo’n VPN moeilijk was, maar dit lijkt te doen. Ik ga het straks meteen proberen. Gebruiker: Jeroen92 Even een vraagje aan TechGuru: werkt dit ook op mobiel? Ik download vaak via mijn telefoon. Kan ik daar ook een VPN voor gebruiken? Expert: TechGuru Goed punt, Jeroen92! Ja, je kunt een VPN gebruiken op je mobiel. De meeste VPN-providers hebben ook apps voor Android en iOS. Je moet dezelfde stappen volgen als op je pc. Gewoon app downloaden, installeren en verbinding maken. Veilig en makkelijk! Gebruiker: Lisa Briljant! Ik heb ooit gehoord dat sommige VPN’s je internet kunnen vertragen. Is dat echt zo? Expert: TechGuru Ja, dat klopt, Lisa. Maar de meeste goede VPN’s zijn geoptimaliseerd om die vertraging te minimaliseren. Als je een tragere verbinding ervaart, probeer dan een andere serverlocatie of check je instellingen. Sommige servers zijn druk en dat kan de snelheid beïnvloeden. Gebruiker: Robbert Ik heb BestVPN geprobeerd, maar het leek langzaam. TechGuru, heb je een tip voor een snellere? Expert: TechGuru Robbert, ik raad NordVPN aan. Die is meestal snel en ook makkelijk in gebruik. Ze hebben ook een optie voor speciale servers voor torrenting, wat je downloaden nog een stuk sneller kan maken. Gebruiker: Eva Wat als ik geen geld wil uitgeven aan een VPN? Zijn er ook gratis opties die veilig zijn? Expert: TechGuru Goede vraag, Eva! Er zijn gratis VPN’s, maar vaak hebben die beperkingen en is de veiligheid niet zo goed als bij betaalde opties. Als je echt geen budget hebt, kijk dan naar ProtonVPN. Die biedt een gratis versie met beperkte data, maar is wel betrouwbaar. Gebruiker: Jasper Thanks iedereen, dit helpt me echt verder! Ik ga het nu direct uitproberen. Gebruiker: Anouk TechGuru, dank je voor al je tips! Ik was eerder zo sceptisch over VPN’s, maar nu voel ik me een stuk beter. Gebruiker: Timmy23 Hebben jullie ook gedacht aan de juridische kant? Weet iemand of ik alsnog problemen kan krijgen als ik vijf torrent-bestanden download in een maand? Expert: TechGuru Hi Timmy23, dat is een goede opmerking! Het hangt altijd af van wat je downloadt. Sommige dingen zijn compleet legaal, andere weer niet. Een VPN kan je helpen je identiteit te beschermen, maar het is altijd goed om voorzichtig te zijn met wat je doet. Lees meer over de wetten in jouw land! Gebruiker: Mieke Bedankt allemaal voor de input. Ik voel me gelukkig een beetje minder verloren. Hopelijk tot snel weer! Einde discussie Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • stefken heeft zojuist een badge verdient
      6 jaar actief
  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...