Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:




  • Usenet uploader schikt met BREIN voor 10.000 euro

     Delen


    Een man uit Overijssel was jarenlang onder verscheidene aliassen actief als grootschalig uploader op Usenet. De 49-jarige man was lid van diverse ‘release-teams’ die ongeautoriseerd materiaal als eerste uploaden en ‘spotten’, dat wil zeggen ernaar verwijzen op indexering-sites. Hij verdiende daar zelf geen geld mee maar veroorzaakte wel grote schade doordat consumenten die een werk illegal downloaden dat in het algemeen daarna niet nog eens tegen betaling legaal aanschaffen. Dat is eens te meer zo bij het downloaden van commerciële usenet providers waarvoor consumenten een toegangsabonnement afnemen.

    BREIN sprak de man aan nadat informatie uit eerdere acties zijn identiteit en naam-, adres- en woonplaatsgegevens (NAW) opleverde. Naar aanleiding van de juridische stappen van BREIN heeft de man ervoor gekozen te schikken door betaling van 10.000 euro en verschaffing van informatie omtrent andere betrokkenen. Voor de toekomst is een boetebeding afgesproken van 2.500 euro per dag(deel) dat inbreuk plaatsvindt, met een maximum van 50.000 euro.

    Indexering-sites, beheerders en uploaders

    BREIN voerde vorig jaar 38 onderzoeken uit met betrekking tot het illegale usenet. Dat leidde tot de aanpak van acht site-beheerders, tien grote uploaders en vier ‘NZB-communities’ die gebruikers naar illegale content op usenet verwijzen. Daarnaast zijn zes van zulke communities oftewel indexering-sites eigener beweging gestopt en gooien veel uploaders de handdoek in de ring omdat het ze te heet onder de voeten wordt. Dergelijke indexering-sites verwijzen naar illegale content zoals films, series, muziek, boeken en games die op de servers van commerciële usenet-providers beschikbaar wordt gehouden. Die providers verdienen daar geld aan door de verkoop van abonnementen voor toegang.

    Commerciële usenet-providers

    BREIN heeft een procedure aanhangig voor de Hoge Raad (HR) met betrekking tot de zorgplichten van een commerciële usenet-provider. BREIN is van mening dat de provider in kwestie aansprakelijk is voor inbreuk nu die geen effectieve maatregelen nam om inbreuk tegen te gaan. In deze zaak wordt dit jaar uitspraak verwacht. Uiteraard zal de verplichting voor commerciële usenet-providers tot het nemen van effective maatregelen om inbreuk tegen te gaan hun exploitatie ondermijnen, het gaat abonnees immers om de toegang tot de ongeautoriseerde populaire content. De provider tegen wie BREIN deze actie voert, heeft haar exploitatie al jaren geleden stil gezet nadat zij in eerste aanleg aansprakelijk werd gehouden voor inbreuk en een effectieve NTD moest instellen. Die moet op zijn minst de pas kunnen houden met de illegale uploads. Naast NTD zijn meer maatregelen mogelijk maar die zijn verlaten in de ontwikkeling van het usenet tot distributiemodel voor ongeautoriseerde content.

     



    extreme
    • Verdrietig 4
    • Verward 2
    • Bedankt 2
     Delen


    Terugkoppeling

    Aanbevolen reactie

    Brein moet weer pronken met zijn  trofee en is er op uit om vooral angst te zaaien. Wederom een poster die eieren voor zijn geld kiest door te bekennen en te schikken. In Nederland is nog steeds 'degene die eist, die bewijst.' Het hebben van NAW alleen zegt niets. Met een IPadres en de daaraan gekoppelde NAW zou je over een overtuigend bewijs kunnen spreken.

    bewerkt door Fluitketel
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    2 uur geleden zei nietleuk:

    Dat gaat om DownUnder, die hier met behulp van @Duken zn account heeft laten verwijderen. DownUnder gaat anderen betrokken erbij lappen voor een zachter strafje.

    Ik denk niet dat het hier gaat om downunder, aangezien hij niet in een release team zat toch? Maar kan mij ook vergissen natuurlijk, maar goed. Het is spijtig dat deze kerel gepakt is.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Sneu voor de spotter, aan de andere kant komt hij er nog goed vanaf, denk ik. Of het echt helpt om het downloaden te stoppen, betwijfel ik. Je pakt er één en er komen twee nieuwe bij. Het wordt hooguit wat moeilijker om content te vinden maar tot nu toe lukt het nog prima!

    😋

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    ik snap wel waarom hij gepakt is eigen schuld dikke bult.

    er wordt al zo vaak gewaarschuwd dat je niet moet uploaden op useset. zo moeilijk is het niet usenet providers hebben informatie over jou, onder andere je naam, email, ip en betalingsgegevens. brein mag deze gegevens opvragen en zo pakken ze je. boeie of jij vpn gebruikt haha

    er is een reden waarom torrent communities als film-plaleis of extremetorrents al jaren bestaan... zij weten wat ze doen

     

    o en @Duken, is er een speciale reden waarom deze website wordt geblokkeerd als je die via tor wilt bezoeken? 🤔

    bewerkt door zandkorrel
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    @zandkorrel 'er is een reden waarom torrent communities als film-plaleis of extremetorrents al jaren bestaan... zij weten wat ze doen' zo moeilijk is het niet. Kan zelfs ook bij VPN/usenet providers, je moet het alleen goed doen. Zoals jij het nu zegt komt het op mij over dat usenet niet veilig is. Ik denk dat het een stuk veiliger is dan dat jij denkt, maar daar mist denk ik een stukje knowhow.

    • Bedankt 1
    • Eens 1
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    • Administrators
    13 uur geleden zei zandkorrel:

    website wordt geblokkeerd als je die via tor wilt bezoeken? 🤔

    Goedemorgen, ik heb de site niet via tor beschikbaar gemaakt. Maar via die browser kan je duken niet laden? Misschien door de bescherming van cloudflare welke wij actief hebben. Ik ga kijken.

    Update: hij werkt bij mij via tor browser op mijn telefoon. Er zit alleen 1 bescherming tussen van cloudflare dat je moet aanvinken dat je human bent. 

    👍

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    @zandkorrel Helaas werkt het net iets anders. Zoals al word gezegd een knowhow. Een usenet provider heeft weer een backbone, voorbeeld eweka gebruikt Omricon Backbone. Tevens heeft dit ook weer te maken met NTD en DMCA.  Mensen worden op een paar manieren gepakt, geen vpn aan bij het posten, brein kan de headers inzien van de nzb. Dit laatste kan iedereen.

    Daarnaast moet je je goed anoniem houden.   Kan wel even door gaan maar dit zijn de twee belangrijkste punten.

    Een heel mooi voorbeeld is Snaterke, brein komt met nieuws Snaterke houd mond stijf dicht en heel de usenet wereld stort in.  Niet alles wat brein publiceert is waarheid, hiervan is ook weer een voorbeeld alleen is dit torrents, dikkedonder.nl

     

     

     

    bewerkt door extreme
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    12 hours ago, Diederik said:

    Ik las net ergens dat iemand weer is gestopt met ..... en die zegt dat Brein je kan traceren ook al heb je VPN

    KJopt. Dat was een hele discussie twee dagen geleden (2 mei) op Spotnet in het film topic nav een "ik-stop" bericht van twee posters. In de discussie stonden best wel een paar zinnige opmerkingen.
    Maar het verhaal is toch wel onwaarschijnlijk of er wordt door de betreffende persoon een uiterst inferieur VPN product gebruikt.

    En soms wordt de opsporing wel heel gemakkelijk gemaakt omdat zomaar NAW gegevens door de persoon zelf ooit zijn vrijgegeven.
     

     

    bewerkt door Jaccus
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    36 minuten geleden zei Diederik:

    Ik heb geen VPN maar heb ook geen idee welke goed is ten opzichte van de prijs. Ik lees wel goede recensies van NordVPN maar weten of het goed is geen idee.

    ik ben al jaren zeer tevreden over CyberGhost VPN

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    2 uur geleden zei Diederik:

    Ik heb geen VPN maar heb ook geen idee welke goed is ten opzichte van de prijs. Ik lees wel goede recensies van NordVPN maar weten of het goed is geen idee.

    Ik gebruik Mullvad  , je hebt zelfs geen emailadres nodig , en voor als je echt anoniem wil zijn, kan je hier ook ouderwets betalen met geld  versturen via een briefomslag. 

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Je ziet maar weer dat angst een slechte raadgever is. 2 Posters hebben een schikking getroffen. Op welke wijze ze benaderd zijn laten ze niet weten. Of ze gebeld zijn,  een aangetekende brief is bezorgd of mail ontvangen weten we niet. Hoop broodje aap verhalen worden de wereld in geslingerd. Mijn VPN - payserverprovider deugen opeens niet meer. Onzin.

    Ik kijk liever naar de posters die buiten schot zijn gebleven. Als voorbeeld PingPong die onlangs met pensioen is gegaan. Meer dan 8 jaar flink gespot waarbij de bovengenoemde posters in het niet vallen. Voor Tim een vis die die graag had willen vangen. Niet gelukt omdat PingPong beter de boel had dichtgetimmerd en zijn kop niet boven het maaiveld uitstak. Blijkbaar kan het wel mits je voorzichtig en alert blijft.

    • Bedankt 1
    • Eens 1
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Ik gebruik al jaren  CyberGhost VPN.

    Ben hier zeer tevreden mee.

    Ook hebben ze regelmatig hele mooie aanbiedingen .

    bewerkt door wildbunch
    nog iets toegevoegd
    • Heeft gewonnen! 1
    • Bedankt 1
    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    @Fluitketel De jacht op usenet posters is groter dan het ooit was. Daarnaast kan het nooit veilig genoeg. Jaren terug kon je gewoon posten zonder dat brein iets kon. Nu krijgen ze steeds meer trucjes waardoor het mis kan gaan. Zelf zeg ik altijd veiligheid boven alles, en wie weet had PingPong het wel dicht gespijkerd met een vpn.

    Betreft een goede vpn, volgens mij heeft duken daar ook wel een tip over. De tip die ik heb bij 5 euro vpn, gebruik geen Nederlandse vpn maar een vpn die verder weg zit.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    Op 4-5-2022 om 22:53 zei Chabrang:

    Ik gebruik Mullvad  , je hebt zelfs geen emailadres nodig , en voor als je echt anoniem wil zijn, kan je hier ook ouderwets betalen met geld  versturen via een briefomslag. 

    Volledig anoniem blijven gaat waarschijnlijk toch niet lukken omdat alle VPN maatschappijen op consument niveau moeten meewerken daar waar nodig is maar waar het mij om gaat is het het geld echt waard. Ik heb nooit gebruik gemaakt van VPN op een één of ander manier werkt SSL ook niet dode connecties de hele tijd. No nooit wat gehoord of gezien en zie allerlei mensen zich vast klampen aan VPN terwijl dit exact net zoiets is als inboedel verzekering waar wij ons hele leven voor betalen maar er is een minimale kans dat er ooit iets gaat gebeuren.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites

    VPN-provider werkt alleen mee met overheidsinstanties. Die leven boven de wet. Een stichting, een rechtspersoon die net zoveel rechten heeft als de bakker bij mij om de hoek, valt buiten de boot. Als het anders zou zijn dan zal de algemene voorwaarden moeten worden aangepast of men kan beter stoppen met zo'n dienst aan te bieden. Zinloos.

    Link naar opmerking
    Deel via andere websites



    Doe je mee?

    Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

    Gast
    Voeg een reactie toe...

    ×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

    ×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Laatste nieuws

  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Reanimatie op Crosestein in Zeist, traumahelikopter gealarmeerd Gebruiker: JohnDoe123 Gepost op 12 oktober 2023 – 14:15 Hey allemaal, ik heb net gehoord dat er een reanimatie was op Crosestein en dat er een traumahelikopter is ingeschakeld. Wat is er precies gebeurd? En wat moet je doen als je iemand moet reanimeren? Iemand tips? Expert: Anja – EHBO-instructeur Gepost op 12 oktober 2023 – 14:45 Hoi JohnDoe123, goed dat je het vraagt! Ik heb eigenlijk net nog kunnen lezen dat er een man of vrouw in elkaar was gezakt op Crosestein. Zorgverleners zijn snel ter plaatse gekomen en hebben de reanimatie gestart. Een traumahelikopter wordt vaak ingeschakeld als het ernstig is; ze kunnen snel patiënten naar het ziekenhuis brengen voor gespecialiseerde zorg. Wat reanimeren betreft, hier zijn een paar eenvoudige stappen: Veiligheid eerst: Kijk of de situatie veilig is voor jou en het slachtoffer. Controleer respons: Tik op de schouder en vraag: “Gaat het? Ben je oké?” Reageert iemand niet, dan is het tijd om verder te gaan. Bel 112: Laat iemand anders bellen of doe het zelf als je alleen bent. Ze sturen hulp en als ze weten dat je reanimeren gaat, kunnen ze vooraf instructies geven. Start met reanimeren: Ga naast het slachtoffer liggen, leg je handen midden op de borst en druk hard en snel. Dat is ongeveer 100 tot 120 keer per minuut. Zorg dat je borst genoeg naar beneden gaat, zo’n 5 tot 6 cm. Vervangingen bij ademhaling: Als je getraind bent, kun je ook mond-op-mond beademing geven. Voor mensen die dat niet kunnen of willen: enkel borstcompressies zijn ook heel effectief. Zorg dat je zelf leert reanimeren bij een cursus. Het is super nuttig en kan levens redden. Laat maar weten als je nog meer vragen hebt! Gebruiker: EmmaK Gepost op 12 oktober 2023 – 15:20 Wauw, thanks Anja! Ik heb ook weleens een cursus gedaan, maar het is altijd goed om zoiets nog eens te lezen. Hoop dat die persoon het redt! Gebruiker: MarkieMark82 Gepost op 12 oktober 2023 – 15:45 Ik heb een keer iemand moeten reanimeren en het was echt heel stressvol. Maar doordat ik de cursus had gedaan, ging alles automatisch. Je vergeet ook niet dat je gewoon moet blijven ademen en niet in paniek raken. Goed dat die helikopter kwam… daar moet je echt niet aan denken! Gebruiker: TinaLeven Gepost op 12 oktober 2023 – 16:00 @MarkieMark82 Ja precies, zo’n cursus is goud waard! Maar ik vind het ook heel eng. Wat als je iets verkeerd doet? Gebruiker: Anja – EHBO-instructeur Gepost op 12 oktober 2023 – 16:15 @TinaLeven, dat is een goede vraag! Je kunt niet veel verkeerd doen. Zelfs als je niet helemaal perfect drukt, is elke compressie beter dan niets. En de kans dat je iets verkeerd doet is kleiner dan de kans dat je iemand kan helpen. Blijf dus vooral proberen! En je kunt altijd hulp krijgen van de mensen om je heen, dus wees niet bang om het in een noodsituatie te doen. Gebruiker: SarahF Gepost op 12 oktober 2023 – 16:30 Ik heb gehoord dat er op trainingen ook gebruik wordt gemaakt van poppen om te oefenen. Klopt dat? Dat lijkt me super handig! Gebruiker: Anja – EHBO-instructeur Gepost op 12 oktober 2023 – 16:50 Ja, exact! Tijdens een cursus leer je werken met speciale poppen. Je kunt zo oefenen op de juiste druk, ademhaling en alles. Het maakt het veel makkelijker als je het in het echt moet doen! Echt een aanrader dus! Gebruiker: JanW Gepost op 12 oktober 2023 – 17:00 Het is wel fijn om te horen dat er mensen zijn die kunnen helpen! Hopelijk is die persoon snel weer oké. Thx voor de info, iedereen! Lees het volledige bericht hier
    • Forumtopic: Voorstellen van een nieuw lid Onderwerp: Hoi iedereen! Ik ben Max en dit is mijn nerdy verhaal! Bericht van Max99: Hey allemaal! Ik ben Max, 27 jaar en kom uit het mooie Utrecht. Ik wilde me even voorstellen omdat ik echt enthousiast ben om hier deel van uit te maken. Mijn vrienden zeggen altijd dat ik een “echte software nerd” ben, en ik moet toegeven, ze hebben wel een punt. Wat maakt ons nou echt nerdy? Voor mij is het de liefde voor het oplossen van problemen, of dat nou een ingewikkelde programmeerbug is of het perfectioneren van een algoritme. Ik vind het geweldig om te leren hoe dingen werken achter de schermen! In mijn vrije tijd ben ik veel bezig met het ontwikkelen van apps. Ik ben vooral geïnteresseerd in Python en JavaScript, en probeer altijd op de hoogte te blijven van de nieuwste trends in tech. Ik meldde me aan op dit forum omdat ik graag mijn kennis wil delen, van anderen wil leren en misschien zelfs nieuwe vrienden wil maken die dezelfde passie hebben! Nu vroeg ik me af: hoe zijn jullie allemaal in de wereld van de software gekomen? Ik hoor graag jullie verhalen! Groetjes, Max Reactie van een expert: Bericht van TechGuru92: Hey Max! Welkom op het forum! Wat leuk om je verhaal te lezen! Je vraag is interessant en ik denk dat veel mensen zich wel kunnen herkennen in het proces dat je beschrijft. Veel mensen worden ‘nerdy’ door hun nieuwsgierigheid en de drive om dingen te begrijpen. Kijk, software is gewoon een hulpmiddel om problemen op te lossen. Denk aan een puzzel: je hebt alle stukjes, maar je moet ze op de juiste manier in elkaar zetten. Een echt software nerdje geniet van dat proces, of het nu gaat om het leren van een nieuwe programmeertaal of het bouwen van een complete applicatie. Ik ben zelf begonnen toen ik een spelletje wilde maken als kind. Mijn eerste stap was het leren van HTML en CSS, gewoon om een simpele website te maken. Langzaam maar zeker breidde ik uit naar meer complexe dingen zoals databases en back-end systemen. Wat ik ermee wil zeggen, is dat jouw interesse in app-ontwikkeling een geweldig begin is! Blijf gewoon leren en experimenteren. Laat vooral je passie zien, en supertof dat je jezelf hier op het forum aanmeldt! We kunnen allemaal veel van elkaar leren. Groetjes, TechGuru92 Reacties van andere gebruikers: Bericht van CodeKoning: Welkom Max! Super chill dat je er bent! Ik ben ook begonnen met Python. Nu maak ik robots met Raspberry Pi. Tof om je hier te zien! Bericht van KimKoder: Hey Max! Wat een leuk verhaal! Ik ben ooit begonnen met programmeren omdat ik een slimmere manier zocht om mijn schoolprojecten te maken. Is het waar dat je alleen programmeren leert door te doen? Bericht van GameDevGuru: Hoi Max, leuk om te ontmoeten! Ik herken het wel dat je vrienden zeggen dat je een nerd bent. Maar dat is echt een compliment! Haha. Mijn eerste game die ik ontwikkelde was zo simpel, maar ik was mega trots. Bericht van DataDiva: Welkom Max! Ik vond het leren van SQL echt indrukwekkend. Misschien een tip: kijk eens naar online cursussen, die kunnen je een goede basis geven. Ben benieuwd naar jouw apps! Bericht van TechGuru92 (reactie op KimKoder): He KimKoder, dat is een goeie vraag! Absoluut, de beste manier om te leren is door te doen. Start met kleine projecten en bouw je kennis op. Gewoon oefenen, en je wordt vanzelf beter! Bericht van Max99 (reactie op CodeKoning): Thanks! Robotica klinkt mega gaaf! Heb je misschien tips voor beginners? Bericht van KimKoder (reactie op TechGuru92): Thanks voor de tip, TechGuru! Ik ga zeker eens kijken naar online cursussen. Heb je specifieke sites aan te raden? Bericht van CodeKoning (reactie op Max99): Zeker! Probeer wat tutorials op YouTube over Raspberry Pi. Er zijn een aantal uitstekende projecten voor beginners! Bericht van Max99 (reactie op TechGuru92): Dank voor het warme welkom iedereen! Ik ga jullie tips zeker opvolgen, en kan niet wachten om meer te leren! En zo ontstaat er een levendige discussie tussen Max en de andere forumleden, wat het gevoel van een echte online community geeft! Lees het volledige bericht hier
    • Forumdiscussie: Wat gebeurt er als ik mijn account blokkeer en hoe werkt dat precies? Gewone Gebruiker: Hey allemaal, ik heb een vraagje. Wat gebeurt er eigenlijk als ik mijn account bij Spotnet blokkeer en hoe werkt dat precies? Kan ik daarna gewoon weer verder of is alles weg? Alvast bedankt! Expert: Hey, goede vraag! Als je je account bij Spotnet blokkeert, gebeurt er in feite het volgende: Toegang Verlies: Je kunt niet meer inloggen, en al je persoonlijke instellingen en voorkeuren zijn ook weg. Dat betekent dat je je downloads, lijsten en alles wat je hebt opgeslagen kwijt bent. Herstellen: Je kunt je account meestal niet herstellen. Het lijkt een beetje alsof je een deur dichtdoet en die sleutel weggooit. Lees dus goed de voorwaarden door voordat je deze beslissing maakt! Effect Op Downloads: Als je bezig was met het downloaden van iets, gaan die downloads niet meer door. Zorg ervoor dat je alles wat je wilt, al hebt binnengehaald voordat je blokkeert. Privacy: Het kan zijn dat je data nog enige tijd bewaard blijft, maar je hebt geen toegang meer. Kijk wel uit met je persoonlijke informatie, altijd goed om te wissen als je een account blokkeert! Dus samengevat: blokkeer je je account, dan zeg je eigenlijk "tot ziens" tegen alles wat erbij hoort. Denk goed na of je dit echt wilt doen! Reacties van Gebruikers: Jan123: Ahh dus alles is echt weg? Dat is wel om te huilen, haha. Had ik niet gedacht. Kimmy13: Ja, klopt. Ik had dat ooit ook gedaan, en nu is alles foetsie! Echt balen! Niels_1980: Wacht even, maar stel je blokkeert, en daarna bedenk je je tussen aanhalingstekens? Kan je dan weer een nieuwe account maken? Expert: Jazeker Niels! Je kunt altijd een nieuwe account aanmaken, maar dan begint alles weer helemaal opnieuw. Geen toegang tot oude downloads of instellingen! Martijnv: Ik zou het ook wel graag willen weten… als je je account blokkeert, krijg je dan ook geen spam meer? Sophie88: Haha Martijn, goede vraag! Maar volgens mij blijft de spam gewoon komen, omdat je je email niet verwijdert. Expert: Klopt Sophie! De spam gaat niet weg als je enkel je account blokkeert. Het is dus slim om je mailbox ook goed in de gaten te houden. RubenR: Ik heb het nooit gedaan, maar dit maakt me wel voorzichtig. Ik download veel, dus wil niet alles kwijt raken. Lotte_D: Precies! Misschien een goed idee om het alleen te blokkeren als je echt zeker weet dat je er klaar mee bent. Hijma: Thanks voor de uitleg allemaal! Ik ga nog even nadenken over wat ik doe, maar dit helpt me wel! Gezellige en nuttige discussies, zoveel mensen die willen helpen! Laat maar weten als je meer vragen hebt. Lees het volledige bericht hier
  • Recente actieve topics

×
×
  • Nieuwe aanmaken...