Spring naar bijdragen

Mis de speciale aanbieding niet. 85% korting op Private Internet Access VPN, nu slechts €1,75 per maand en ontvang 4 maanden gratis.

Ervaar ultiem gebruiksgemak en een snelle VPN-verbinding. Geniet van de beste kwaliteit voor de scherpste prijs. Met Private Internet Access kun je moeiteloos torrents, Usenet en Netflix gebruiken! En geld-terug-garantie van 30 dagen, dus je kunt het risicovrij proberen.

Wil je weten hoe je aan de slag kunt gaan? Bekijk dan onze handige handleiding voor een probleemloze installatie en gebruik. :goed:



BREIN-angst wordt steeds realistischer.


Gast
 Delen


Aanbevolen reactie

Dat BREIN met zijn/haar manier van werken steeds meer successen behaald binnen de Piraterij wereld in Nederland lijkt toch een feit te worden. Het aantal NZB en Torrent Community ’s schommelt al een paar jaar heen en weer, maar alleen de goed afgeschermde en beveiligde Community ‘s lijken de dans aardig te ontspringen.

We lezen nu steeds vaker dat BREIN uploaders van illegale content heeft opgespoord en schikkingen heeft gedaan met die personen. Wat de inhoud van die schikkingen is zal niet veel meer zijn dan een opgelegde boete en dat de uploader een verklaring moet ondertekenen met de belofte dat hij/zij zich voortaan moet onthouden van het illegaal aanbieden van beschermde content op straffe van een dwangsom bij overtreding.

De successen van BREIN die door hun eigen manier van opsporing in de afgelopen paar jaar zijn behaald zijn eigenlijk niet eens zo groot, maar zij weten goed gebruik te maken van de angst cultuur die aan het ontstaan is binnen dit wereldje, die hoofdzakelijk wordt veroorzaakt door het gedrag van de eigenaren en uploaders zelf van de verschillende Community ‘s.

Er heerst nog steeds een prestatiedrang en haat en nijd verhouding tussen de Community ’s waar alleen de downloaders steeds vaker de dupe van zijn en uiteraard BREIN hard staat te lachen achter de schermen. Ik ben zelf dit wereldje ingerold in 2005 met een actieve rol als Moderator bij Dutchnova, die in Maart 2006 een van de eerste Nederlandse Community ’s is geweest die door BREIN na een rechtszaak uit de lucht is gehaald. De eigenaar van Dutchnova die actief was onder de naam Divxlover deed daar toen niet geheimzinnig over en dit BREIN succes was gelijk een alarmbel voor de overige bestaande Nederlandse Community ‘s die toen maatregelen konden gaan treffen om BREIN van zich af te houden.

Voorzichtigheid en een degelijke beveiliging van je servers is natuurlijk een must, maar tegen onderlinge haat en nijd is geen beveiliging bestand. We lezen hier op Duken.nl nu al een aantal jaren verschillende berichten over Community ’s met stafleden en uploaders die elkaar het licht in de ogen niet gunnen, met als gevolg dat er situaties gaan ontstaan van verraad met de logische gevolgen, want dat is nu juist waar BREIN op zit te wachten.

Wat ik persoonlijk niet begrijp, is dat ook onder de leden van Duken.nl heel veel personen zijn die zeer actief zijn geweest binnen de Piraterij of zelf geconfronteerd zijn met BREIN, die blijven zwijgen over de werkwijze en manieren van ontdekking van BREIN, terwijl die kennis juist gedeeld zou moeten worden als je hart nog steeds klopt voor dit wereldje. BREIN weet alle mogelijke media middelen te gebruiken om hun successen publiek te maken, maar waarom zou je niet meer mogen spreken over je ervaring om de andere kant van de BREIN-medaille eens openbaar te maken.

Er gaat door dit opgetrokken schild een situatie ontstaan die voor ontzettend veel jarenlange "trouwe" downloaders steeds minder begrip gaat opleveren voor een door eigenaren gevoerd beleid. Ze proberen de Community ’s zo klein mogelijk te houden met toch het liefst wel een groot aantal donateurs om de kosten van te dekken. Daarnaast worden we op Duken.nl al een aantal jaren geconfronteerd met berichten van boze personen die vanwege wat mindere activiteit tegen een Ban aan zijn gelopen, waar ook nauwelijks nog begrip voor op te brengen is. Als je dan eens logisch na gaat denken, ben je dan niet bezig het voor jezelf als eigenaar steeds moeilijker te maken met die giga schare boze ex-leden die er dan misschien juist wel op gebrand zijn om wraak te nemen?

Link naar opmerking
Deel via andere websites

8 minuten geleden zei Vlinderman:

Met alle respect maar hier werkt duken ook aan mee, de moderatie wat dat betreft is ver te zoeken ! Er worden sites neergezet als boeven terwijl de helft van wat hier besproken word niet eens  waar is.  duken is voor brein het walhalla misschien moet daar is aan gedacht worden. 

Ook dit is weer een persoonlijke mening beste @Vlinderman, want er zullen altijd voor en tegenstanders zijn die actief zijn of zijn geweest op verschillende Community 's die vanwege bepaald gedrag naar leden over de hekel zijn gegaan. U hekelt in dit geval een Moderatie beleid van Duken.nl terwijl dat niets te maken heeft met het gedrag van de Eigenaren en Stafleden van de verschillende Community 's. Dat is nu juist mijn punt waar verstandig beleid helaas steeds verder te zoeken is.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  53
  • Waardering:   50
  • Prestatiepunten:  984
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  07-12-20
  • Status:  Offline
  • Actief:  

Ik ben het met je eens @Skeletor, al begrijp ik voor een deel wel waarom er stilte heerst. Een schikking met brein bevat vaak een geheimhoudingsverplichting, en wanneer er geschikt wordt hoeft BREIN aan niemand te laten weten hoe de opsporing tot stand is gekomen, dit gebeurd alleen wanneer een rechter meekijkt. Waarom zou brein de download wereld vertellen hoe ze zichzelf beter kunnen verstoppen? Schik je niet met brein, dan volgt een rechtzaak. Ik hoef jullie niet te vertellen dat auteursrecht en moeilijke rechtsgebied is, kosten van een zaak lopen makkelijk op tot 20.000 euro, als je verliest betaal je ook een deel van de advocaat kosten van de tegenpartij. Brein heeft goede advocaten en gaat geen rechtzaak aan als de kans niet ontzettend groot is dat ze winnen, een verlies schept immers een gevaarlijk precedent. Als je gepakt wordt ben je in mijn ogen dus ook dom als je het tot een rechtzaak laat komen, iedereen die anders roept heeft daar duidelijk niet over nagedacht. Je hebt geen keuze als je financiel niet leeggetrokken wil worden, en die stoere mentaliteit van "praat niet met BREIN" en "liever tussen vier planken" betekent niks als de deurwaarder voor je deur staat. Hopelijk informeren gepakte stafleden/uploaders hun directe mede-stafleden die ze vertrouwen, uiteindelijk kan je alleen online blijven met een team die je vertrouwt en leren van bepaalde fouten (en dus van informatie uit mensen die gepakt zijn). En niemand weet exact wat er gebeurd is met "de man uit Alkmaar", toch wordt hij als verrader uitgemaakt ... iemand die jaren voor deze community heeft gewerkt, dat soort opmerkingen maken dat ik ook voor mijn gezin zou kiezen, want alle usenet vriendjes waren hem blijkbaar snel vergeten.  Met die opmerkingen speel je brein in hun hand ...

 

@duken Jullie doen het top! Een forum als dit is belangrijk in deze tijden, een neutraal gebied waar gewoon over onze hobby kan worden gesproken. Ik geniet in ieder geval van de content, al zijn de berichten over brein en hun boetes altijd een zure start van je dag

 

 

Link naar opmerking
Deel via andere websites

1 uur geleden zei Hurley:

Ik ben het met je eens @Skeletor, al begrijp ik voor een deel wel waarom er stilte heerst. Een schikking met brein bevat vaak een geheimhoudingsverplichting, en wanneer er geschikt wordt hoeft BREIN aan niemand te laten weten hoe de opsporing tot stand is gekomen, dit gebeurd alleen wanneer een rechter meekijkt. Waarom zou brein de download wereld vertellen hoe ze zichzelf beter kunnen verstoppen?

@duken Jullie doen het top! Een forum als dit is belangrijk in deze tijden, een neutraal gebied waar gewoon over onze hobby kan worden gesproken. Ik geniet in ieder geval van de content, al zijn de berichten over brein en hun boetes altijd een zure start van je dag

Als je op Duken.nl naar de gemiddelde reacties (positief/negatief) kijkt, die gedaan zijn over de verschillende Community 's die in de afgelopen paar jaar actief zijn geweest, mag er best wel eens een stukje (Anonieme) informatie gegeven worden die betrekking heeft op de werkwijze van BREIN. Die info kan denk ik dan alleen maar een positieve bijdrage leveren aan de soms nonchalante onvoorzichtigheid die hoogtij viert. ;)

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  231
  • Waardering:   215
  • Prestatiepunten:  4.097
  • Dagen gewonnen:  14
  • Lid sinds:  16-05-21
  • Status:  Offline
  • Actief:  

@Vlinderman

Als je iets van mij citeerd, doe dan het volledige bericht en de achter liggende reden ervan.

En deze is jou niet bekend, dus zou ik niet spreken van vriendjes politiek.

Verder klopt het dat ik hard op treed tegen modder gooien en ruzie die hier op duken worden uitgevochten.

En negatieve berichtgevingen, die niet kloppen met de werkelijkheid worden door ons verborgen. 
Maar zeker niet verwijderd 😉

Verder ga ik hier niet op door.

En wat @Skeletor al zegt, sluit ik mij 100% bij aan.

Sinds lange tijd gestopt met mijn functie als moderator/admin op verschillende sites.

Maar helaas is de community lang niet meer zo gezellig als dat dit eerder was.

  • Leuk 1
  • Eens 1
Link naar opmerking
Deel via andere websites

Als topics als 'bekende uploaders' nou eens van dit forum verdwijnen, dan zet je ook geen extra target op die uploaders. Zodoende werkt Duken dus mee aan de opsporing en het gemakkelijk maken van Brein. Niet zo heel moeilijk toch?

Link naar opmerking
Deel via andere websites

7 minuten geleden zei nietleuk:

Als topics als 'bekende uploaders' nou eens van dit forum verdwijnen, dan zet je ook geen extra target op die uploaders. Zodoende werkt Duken dus mee aan de opsporing en het gemakkelijk maken van Brein. Niet zo heel moeilijk toch?

Beste @nietleuk, ik weet nu even niet of ik moet lachen of huilen vanwege deze opmerking, want u gelooft toch niet serieus dat BREIN niet op nagenoeg elke Community wel iemand heeft zitten met een account en exact weet welke Uploaders er actief zijn. :huh:

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  4.260
  • Waardering:   1.414
  • Prestatiepunten:  3.088
  • Dagen gewonnen:  88
  • Lid sinds:  20-03-17
  • Status:  Offline
  • Actief:  

1 uur geleden zei nietleuk:

Als topics als 'bekende uploaders' nou eens van dit forum verdwijnen, dan zet je ook geen extra target op die uploaders. Zodoende werkt Duken dus mee aan de opsporing en het gemakkelijk maken van Brein. Niet zo heel moeilijk toch?

Op Duken.nl wordt al het nieuws met betrekking tot downloaden gedeeld. Ook nieuws over Brein en uploaders. Er worden geen namen genoemd van uploaders, alleen nicknames. En, die nicknames worden bijna alleen maar geplaatst door leden van Duken.nl. Ik zie dus niet in hoe dit forum het Brein makkelijk maakt of uploaders in gevaar brengt.

  • Leuk 1
  • Eens 1
Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.235
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  25.020
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Android

Het is ook wat Skeletor aangeeft, Brein zit natuurlijk allang in alle communtiy's. En natuurlijk lezen ze ook hier mee.

Maar nietleuk, hoe kom jij aan je informatie? :) 

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.027
  • Waardering:   2
  • Prestatiepunten:  359
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  17-03-08
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  40

Uit persoonlijke ervaring weet ik dat Brein dat de schikkingen al aardig in de papieren loopt,  over het exacte bedrag doe ik verder geen mededeling van.

Was beheerder van black-sam.org en 2lions-team.cc

 

zie ook

 

bewerkt door Piet Hein
Link naar opmerking
Deel via andere websites

  • Administrators

  • Bijdragen:  26.235
  • Waardering:   2.930
  • Prestatiepunten:  25.020
  • Dagen gewonnen:  264
  • Lid sinds:  17-12-11
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Was actief op:  Android

@Piet Hein wel super leuk je na 9 jaar weer te zien op de community! Je account werkt blijkbaar nog steeds :goed:

Shaun The Sheep Movie Ok GIF

Link naar opmerking
Deel via andere websites

2 uur geleden zei Piet Hein:

Uit persoonlijke ervaring weet ik dat Brein dat de schikkingen al aardig in de papieren loopt,  over het exacte bedrag doe ik verder geen mededeling van.

Was beheerder van black-sam.org en 2lions-team.cc

In een interview met Torrentfreak met BREIN eerder op 1 Februari kwam onderstaand bedrag naar voren; (vertaald)

BREIN zegt dat het na zijn onderzoek in 2021 38 uploaders heeft geïdentificeerd en benaderd, van wie sommigen de optie hebben genomen om hun zaak te schikken door in te stemmen met een schikking in contanten. In totaal zegt BREIN dat het in de loop van het jaar meer dan 260.000 euro (ongeveer $ 290k) aan schikkingen heeft ingezameld van piraten, die instemmen om te stoppen met de activiteiten om daarmee verdere actie te voorkomen. (Rechtszaak)

Het totale bedrag suggereert een gemiddelde betaling aan BREIN van meer dan 6.800 euro per uploader, maar in sommige gevallen is het duidelijk dat sommige mensen kunnen worden gevraagd om meer te betalen. Het bedrag hangt af van het bewijs dat BREIN heeft over de overtredingen van piraten, maar ook van hun status in de samenleving, waarbij dit laatste de schikkingen hoger kan doen uitvallen.

Link naar opmerking
Deel via andere websites


  • Bijdragen:  1.027
  • Waardering:   2
  • Prestatiepunten:  359
  • Dagen gewonnen:  0
  • Lid sinds:  17-03-08
  • Status:  Offline
  • Actief:  
  • Leeftijd:  40

komt aardig in de buurt van die 6800 euro

Link naar opmerking
Deel via andere websites

Geplaatst 2 uur geleden

Vergeten jullie alsjeblieft de VPN verbinding niet? Je internet provider zoals Ziggo of KPN kan door gebruik van de VPN niet zien wat er gebeurd op je internet verbinding en ben je volledig anoniem voor iedereen. Een vereiste tegenwoordig.... We een uitgebreide handleiding geschreven met informatie. :goed:

Deze vindt je hier:   https://www.duken.nl/forums/handleidingen/downloaden/vpn-verbinding-en-anoniem-downloaden-r35/  


Doe je mee?

Je kunt nu een bericht plaatsen en je later registeren. Als je al een account hebt, kun je je hier aanmelden.

Gast
Reageer op deze discussie / vraag...

×   Je hebt opgemaakte inhoud geplakt.   Opmaak verwijderen

  Only 75 emoji are allowed.

×   Jouw link is automatisch embedded.   Toon als een normale link

×   Je vorige inhoud is hersteld.   Schoon editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Delen


  • Willekeurig topic

  • Nu op het forum

    • Forumdiscussie: Downloaden via Nieuwsgroepen & Spotnet Gebruiker: Jan88 Hey allemaal, ik heb een vraagje. Hoe kan ik veilig downloaden met een VPN zonder dat ik er teveel kennis van heb? Ik zie door de bomen het bos niet meer. Alvast dank! Expert: TechGuru Hey Jan88, goed dat je deze vraag stelt! Het gebruik van een VPN is een slimme zet als je veilig wilt downloaden. Laat me het je eenvoudig uitleggen. Wat is een VPN? Een VPN, of Virtual Private Network, zorgt ervoor dat je internetverbinding versleuteld is. Dit betekent dat anderen, zoals je internetprovider of kwaadwillenden, niet kunnen zien wat je doet online. Het maakt dus je verbinding veiliger. Kies een goede VPN-provider. Er zijn veel VPN’s, maar niet allemaal zijn ze even goed. Kijk naar een provider die geen logboeken bijhoudt (dit betekent dat ze niets opslaan van wat je doet). Populaire opties zijn NordVPN, ExpressVPN of CyberGhost. Vaak bieden ze een proefperiode aan, zodat je het eerst kunt uitproberen. Installeren en instellen. Het installeren is meestal simpel. Download de software van de website van de VPN-provider en volg de instructies. De meeste hebben een ‘one-click’ functie om verbinding te maken. Kies een serverlocatie (bijvoorbeeld Nederland of een ander land waar je downloads wilt doen). Hoe dichterbij, hoe sneller meestal. Downloaden via Spotnet Zorg dat je Spotnet goed hebt ingesteld. Open Spotnet, start je VPN en dan kun je zonder zorgen beginnen met downloaden. Vergeet niet altijd je VPN aan te zetten voordat je Spotnet opent! Extra tips: Zorg dat je antivirussoftware up-to-date is. Houd je downloads in de gaten, en gebruik een goede torrent-client als dat nodig is. En check of je firewall goed ingesteld staat. Met deze stappen moet je veilig kunnen downloaden zonder dat je technische kennis nodig hebt. Succes! Gebruiker: Marieke Wauw, dat klinkt super duidelijk! Dank je, TechGuru! Ik dacht altijd dat zo’n VPN moeilijk was, maar dit lijkt te doen. Ik ga het straks meteen proberen. Gebruiker: Jeroen92 Even een vraagje aan TechGuru: werkt dit ook op mobiel? Ik download vaak via mijn telefoon. Kan ik daar ook een VPN voor gebruiken? Expert: TechGuru Goed punt, Jeroen92! Ja, je kunt een VPN gebruiken op je mobiel. De meeste VPN-providers hebben ook apps voor Android en iOS. Je moet dezelfde stappen volgen als op je pc. Gewoon app downloaden, installeren en verbinding maken. Veilig en makkelijk! Gebruiker: Lisa Briljant! Ik heb ooit gehoord dat sommige VPN’s je internet kunnen vertragen. Is dat echt zo? Expert: TechGuru Ja, dat klopt, Lisa. Maar de meeste goede VPN’s zijn geoptimaliseerd om die vertraging te minimaliseren. Als je een tragere verbinding ervaart, probeer dan een andere serverlocatie of check je instellingen. Sommige servers zijn druk en dat kan de snelheid beïnvloeden. Gebruiker: Robbert Ik heb BestVPN geprobeerd, maar het leek langzaam. TechGuru, heb je een tip voor een snellere? Expert: TechGuru Robbert, ik raad NordVPN aan. Die is meestal snel en ook makkelijk in gebruik. Ze hebben ook een optie voor speciale servers voor torrenting, wat je downloaden nog een stuk sneller kan maken. Gebruiker: Eva Wat als ik geen geld wil uitgeven aan een VPN? Zijn er ook gratis opties die veilig zijn? Expert: TechGuru Goede vraag, Eva! Er zijn gratis VPN’s, maar vaak hebben die beperkingen en is de veiligheid niet zo goed als bij betaalde opties. Als je echt geen budget hebt, kijk dan naar ProtonVPN. Die biedt een gratis versie met beperkte data, maar is wel betrouwbaar. Gebruiker: Jasper Thanks iedereen, dit helpt me echt verder! Ik ga het nu direct uitproberen. Gebruiker: Anouk TechGuru, dank je voor al je tips! Ik was eerder zo sceptisch over VPN’s, maar nu voel ik me een stuk beter. Gebruiker: Timmy23 Hebben jullie ook gedacht aan de juridische kant? Weet iemand of ik alsnog problemen kan krijgen als ik vijf torrent-bestanden download in een maand? Expert: TechGuru Hi Timmy23, dat is een goede opmerking! Het hangt altijd af van wat je downloadt. Sommige dingen zijn compleet legaal, andere weer niet. Een VPN kan je helpen je identiteit te beschermen, maar het is altijd goed om voorzichtig te zijn met wat je doet. Lees meer over de wetten in jouw land! Gebruiker: Mieke Bedankt allemaal voor de input. Ik voel me gelukkig een beetje minder verloren. Hopelijk tot snel weer! Einde discussie Lees het volledige bericht hier
    • Onderwerp: Hoe kan ik Engelse boeken downloaden zonder al te veel gedoe? SmurfFan88 Hey allemaal! Ik ben écht een boekenfanaat, maar ik vind het lastig om Engelse boeken te downloaden zonder al dat gedoe. Heeft iemand tips over waar ik goede, gratis of betaalbare ebooks kan vinden? Ik wil geen gedoe met dure abonnementen of iets dergelijks. Alvast bedankt! ExpertLezer Hoi SmurfFan88! Goed dat je dit vraagt. Er zijn een paar makkelijke manieren om Engelse boeken te downloaden zonder dat je je bankrekening hoeft te plunderen! Bibliotheek Apps: Veel bibliotheken bieden digitale uitleenservices aan. Apps zoals Libby of OverDrive zijn geweldig. Je kunt je bibliotheekkaart gebruiken om ebooks en audioboeken te lenen. Gewoon downloaden en je kunt meteen beginnen met lezen. Gratis E-books Websites: Er zijn ook websites zoals Project Gutenberg en Open Library waar je duizenden gratis boeken kunt vinden. Deze boeken zijn vaak klassiekers die nu vrij beschikbaar zijn. E-book Aanbiedingen: Houd ook regelmatig Amazon Kindle, Google Books en andere platforms in de gaten. Soms zijn er tijdelijke aanbiedingen waardoor je boeken voor een prikkie kunt downloaden. En vergeet niet om je aan te melden voor nieuwsbrieven; soms krijg je exclusieve kortingen! Sociale Media: Volg boekbloggers en influencers op platforms zoals Instagram of Twitter. Zij delen vaak gratis of goedkope boeken en hebben leuke tips! Onthoud wel om altijd op de legitime manieren te downloaden. Veel plezier met lezen! BoekWurm1992 Cool, thanks ExpertLezer! Ik gebruik ook Libby en het is echt geweldig. Ik heb laatst een hele serie boeken geleend zonder een cent uit te geven. Zeker een aanrader! FilmFan99 Ik vind ook dat Project Gutenberg een goudmijn is voor klassiekers. Heb net Pride and Prejudice gedownload, en ik kan het niet wegleggen! EbookLezer Super fijne tips! Ik had nooit aan de bibliotheek gedacht, haha. Is er een limiet aan hoeveel boeken je kunt lenen via Libby? ExpertLezer Ja, die limieten kunnen verschillen per bibliotheek, maar meestal kun je zo’n 5 tot 10 boeken tegelijk lenen. En als je ze uit hebt, kun je ze eenvoudig weer terugbrengen en nieuwe lenen. SmurfFan88 Thanks voor de info, ik ga Libby eens proberen! En Project Gutenberg klinkt ook leuk, ik ben een grote fan van klassiekers. Wat is jullie favoriete boek daar? BoekWurm1992 Mijn favoriete klassieker is Moby Dick! Het is soms zwaar, maar zo de moeite waard. Ik lees het nu voor de tweede keer. FilmFan99 Haha, die is erg moeilijk! Ik ben meer van de fantasy. Heb je al eens de Lord of the Rings serie gelezen, SmurfFan88? Die is ook vaak goedkoop te vinden! EbookLezer Ja, die heb ik gelezen! Helemaal fantastisch! Ik vind het ook leuk dat je zoveel verschillende genres kunt vinden op die gratis sites. Heb net de horror sectie ontdekt. SmurfFan88 Zo leuk om al jullie reacties te zien! Ik ga zeker jullie tips uitproberen en wie weet wat ik ga ontdekken. Tot snel! Lees het volledige bericht hier
    • **Forumdiscussie: De USS Gerald R. Ford en de Toekomst van de Marine** — **Gebruiker: Joris91** Hey allemaal, ik las net iets over de USS Gerald R. Ford. Het schijnt dat die nieuwe technologieën gebruikt, maar wat maakt die nou zo speciaal? Kan iemand dat uitleggen? — **Expert: MarineTechGuru** Hi Joris91! Goede vraag! De USS Gerald R. Ford is geen normaal vliegdekschip. Het is ontworpen om heel wat verouderde technologieën achter zich te laten. Een van de belangrijkste dingen is dat ze gebruikmaken van elektromagnetische katapulten in plaats van de traditionele stoomkatapulten. Dit maakt het mogelijk om vliegtuigen veel nauwkeuriger te lanceren, wat vooral belangrijk is voor onbemande drones. De Ford kan daardoor veel meer verschillende soorten vliegtuigen tegelijkertijd inzetten. Daarnaast heeft het schip een nieuwe A1B-reactor die veel meer elektriciteit kan opwekken dan de oude Nimitz-klasse schepen. Dit betekent dat ze meer geavanceerde wapens en systemen kunnen ondersteunen, zoals gerichte-energiewapens. Het kan wel tot 160 vluchten per dag uitvoeren, wat 33% meer is dan de Nimitz-klasse. Dus in plaats van stap voor stap te moderniseren, heeft de marine besloten om alles in één keer te vernieuwen. Het heeft wat kostbare vertragingen gekost, maar de voordelen zijn nu duidelijk. — **Gebruiker: Aniek** Wauw, dat klinkt indrukwekkend! Maar is het niet riskant om zoveel technologie tegelijk te integreren? Wat als er iets misgaat? — **MarineTechGuru** Ja, dat is een goede opmerking! Het risico is zeker groter met al die nieuwe systemen. Als er één systeem faalt, kan dat invloed hebben op het hele schip. Maar de marine zag in dat als ze de old-school systemen bleven gebruiken, ze zouden blijven vastzitten in technologie uit de jaren ‘70. Het idee was om de Ford als testplatform te gebruiken, zodat nieuwe technologieën goed getest zijn voordat ze op andere schepen worden uitgerold. — **Gebruiker: Piet_H** Het lijkt erop dat ze best een gok hebben genomen. Denk je niet dat deze aanpak hen meer problemen kan opleveren in de toekomst? — **Expert: MarineTechGuru** Het is zeker een risico, Piet_H, maar het alternatief zou veel meer problemen opleveren. Door nu de sprong te maken, kunnen ze over 50 jaar nog steeds gebruikmaken van de geavanceerde technologie in de Ford. En de meeste problemen zijn al vroegtijdig opgelost tijdens de ontwikkeling. — **Gebruiker: SarahJ** Wat ik me afvraag: als die nieuwe technologie zo goed is, waarom hebben we niet eerder zo’n schip ontwikkeld? Was dat gewoon te duur? — **MarineTechGuru** Dat klopt, SarahJ. Het ontwikkelen van zulke geavanceerde systemen kost veel geld, en er was ook veel politieke druk en toezicht. Het eindresultaat is dat ze nu een schip hebben dat echt toekomstbestendig is. — **Gebruiker: TomMeijer** Ik hoop dat het allemaal goed gaat! Het klinkt als een flinke investering en ik ben benieuwd hoe het zich in de praktijk houdt. — **Gebruiker: EllenK** Ja, interessant hè? Aan de andere kant, voor elk probleem dat ze nu oplossen, komen er weer nieuwe uitdagingen – vooral met drones en dat soort dingen. Wat denk jij, TomMeijer? — **Gebruiker: TomMeijer** Ja, helemaal mee eens, EllenK! De technologie ontwikkelt zich zo snel. Ze moeten wel vooroplopen, anders blijven ze achter. — **Gebruiker: Joris91** Ik ben blij dat ik nu meer weet! Ik dacht dat het een simpel vliegdekschip was, maar het blijkt veel complexer. Dank voor de uitleg, iedereen! — **Gebruiker: Red_Green** Leuk om te zien wat dit schip kan, maar ik hoop ook dat het gebruik van zo’n sterke technologie niet leidt tot meer conflicten. Wat denken jullie? — **MarineTechGuru** Dat is een eerlijke opmerking, Red_Green. Technologie kan voor zowel goede als slechte dingen worden gebruikt. Het is aan ons om ervoor te zorgen dat het op de juiste manier wordt gebruikt. — **Gebruiker: Aniek** Misschien kan het ook helpen om vredeshandhaving effectiever te maken? Technologie hoeft niet per se slecht te zijn! — **Gebruiker: Joris91** Klopt, Aniek. Als we als wereld verder willen, is het belangrijk om technologie op een goede manier in te zetten. — **Gebruiker: Piet_H** Precies, laten we hopen dat de toekomst niet alleen maar over oorlogen gaat, maar ook over samenwerkingen! — **MarineTechGuru** Ja, dat is de hoop! Voor nu zijn de ontwikkelingen spannend en ik ben benieuwd naar wat de toekomst brengt. — Lees het volledige bericht hier
  • Recente prestatie

    • wimee_j heeft zojuist een badge verdient
      7 jaar actief
  • Recente actieve topics

  • Populaire bijdragers

    Deze week heeft niemand nog waardering gekregen.

  • Willekeurige films

  • Willekeurige link

×
×
  • Nieuwe aanmaken...